PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לפני קנייה גראנד ויטרה 99

jakky
09-09-18, 14:49
שלום חברים חג שמח ושנה טובה,

היום נסעתי לראות גרנד ויטרה שנת 99 ארוכה, מנוע 2000 טורבו דיזל ידנית.
אחרי שנהגתי על 1.6 אוטומט ו2.0 אוטומט קצרה וארוכה, שממש לא נהניתי, זאת דווקא כן קרצה לי
אני פונה אליכם בשאלה למי שמכיר כמה קשה לתחזק את הדגם הזה? מה זמינות החלקים? האם יש מחלות ידועות?
וחוץ מזה כל דבר שאתם מעוניינים לשתף על הדגם הזה אני אשמח לשמוע כי עד לפני שבוע לא ידעתי בכלל שיש דגם טורבו דיזל..

תודה וחג שמח
נעם

asypeer
09-09-18, 15:12
המנוע בדגם הזה לא של סוזוקי אלא מתוצרת
צרפתית (רנו או סיטרואן, כבר לא זוכר..)

elibaba
09-09-18, 15:27
של פג'ו, rhz אם אני זוכר נכון

ishc
09-09-18, 16:23
יש לי כל כך הרבה דברים רעים לכתוב על האוטו הזה, אבל לדעתי נקודת האור העיקרית זה שיש מצב שהדיפ' הקדמי שלך מברזל ולא אלומיניום (תבדוק את זה).
אני משער שאתה הולך עליו כי הוא זול, למה לא לחפש טראנו בנזין ידנית? הן גם זולות, עלות החזקה תהיה זהה רק שלניסן יהיה קל להשיג חלקים.
לא תהיה לך נעילה זמינה כמו בסוזוקי אבל תהיה לך מידת צמיגים סבירה (235/75/15)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

jakky
09-09-18, 17:08
יש לי כל כך הרבה דברים רעים לכתוב על האוטו הזה, אבל לדעתי נקודת האור העיקרית זה שיש מצב שהדיפ' הקדמי שלך מברזל ולא אלומיניום (תבדוק את זה).
אני משער שאתה הולך עליו כי הוא זול, למה לא לחפש טראנו בנזין ידנית? הן גם זולות, עלות החזקה תהיה זהה רק שלניסן יהיה קל להשיג חלקים.
לא תהיה לך נעילה זמינה כמו בסוזוקי אבל תהיה לך מידת צמיגים סבירה (235/75/15)

אשמח לשמוע מה יש לך להגיד על הרכב גם לטוב וגם לרע,
לגבי למה אני רוצה כזה אז זה עדיין רכב קטן, סרן אחורי חי, נוח לנסיעה בכביש (70-80 אחוז מהשימוש), סבבה בשטח קל (קל זה המקסימום שיחווה) חסכוני בדלק..

ishc
09-09-18, 21:53
לא החזקתי גראנד ויטרה דיזל, כן החזקתי בנזין ארוכה שנת 98 אז ברשותך לא אתייחס למנוע וגיר שהם דווקא נקודה חיובית.
נק' לחיוב: מידות חיצוניות נעימות לשימוש יומיומי, פוטנציאל שיפורים גבוה, תא נוסעים בנוי היטב, מתלה קדמי עדיף על פני רוב מה שקיים בנתונים האלו (סלילים לעומת מוטות פיתול).
נק' לשלילה: ת"א נוסעים צפוף ליושבים מאחור ותא מטען קטן, דיפ' קדמי רגיש ופריך מאלומיניום, מנגנון שילוב קדמי מטופש ולא אמין, מסרק הגה רגיש לנסיעה בשטח, מידת צמיגים בעייתית ללא חלופות הגיוניות, משולשים קדמיים הם יח' אחת עם התפוח ויש רק מקורי, הילוך כוח ארוך להחריד, ובטח יש עוד כל מיני דברים שלא עולים לי עכשיו.

בגדול הרכב פשוט לא בנוי לנסיעות שטח מעבר לקלות עד קלות מאוד. לצורך השוואה היום אנחנו מחזיקים פאגרו שנת 2000 ועלויות החזקה כמעט זהות.

jakky
10-09-18, 10:44
אוקיי אז לצורך העניין אם אני מחליף את הסרן הקדמי לברזל, ושם לוקרים ידניים מקדימה, אני אמור להיות בסדר?
הילוך כח ארוך כרגע לא בעייתי מבחינתי כי זה דיזל ויש הרבה מומנט אז אני לא דואג גם כי אני לא הולך לטפס עם הרכב.
לגבי משולשים מקדימה אני מתכנן להגביה בכל מקרה וזה כולל החלפת משולשים. מסרק הגה הוא בדיוק הרכיב חדש, זה נותן לי זמן כרגע
ממה שאני מבין פה אלה דברים שאני מוכן לקבל.

עכשיו לשאלה הבאה, אני צריך מוסך טוב באיזור מבשרת שמכיר את הרכב וגם מכיר מנועי דיזל כדי לעשות בדיקה לפני קנייה
יש המלצות?

ishc
10-09-18, 11:09
אפשר להגיע עם הרכב הזה לרמה טובה אבל זה דורש מלא השקעה ובסוף אתה נשאר עם יכולות של פאגרו סטנדרטי אז מה עשית בזה?

דיפ' קדמי מברזל נמכר בזמני ב-7000 ש"ח לפני עבודה (אגב, יש מצב שאצלך זה כבר סרן ברזל), משולשים של קלמיני או פור ארט שמגיעים עם תפוחים פריקים היא חלק מהגבהה שאי אפשר לאשר וגם אם פתרת את כל אלו מה תעשה עם המידות צמיגים המחורבנת ומסרק הגה שמתחיל לנזול כל חצי שנה/שנה?
וכל זה לפני שאתה מתחיל לה קל בבעיית חלקים למנוע הדיזל הלא נפוץ שלה.

אבל זה נשמע שדי החלטת אז לך על זה, אולי תפתיע אותי.

נדב42
10-09-18, 11:36
הי נעם וברוך הבא לג'יפולוג :)

לידידי ISHC אכן יש הרבה דברים רעים לכתוב על גראנד ויטארה, והוא עושה זאת בכל הזדמנות ועם מבערים פתוחים.
אנחנו כבר למדנו לא להתרגש מזה, אתה עוד חדש פה וגם אתה תלמד ...

זה לא אומר שהוא כותב שטויות, אבל הוא לא התחבר לרכב הזה ולא מגיב לגביו בצורה אובייקטיבית. אני חולק על דעתו של ידידי נחרצות לגבי יכולות של הויטארה וגראנד-ויטארה לעומת הפאג'רו, אבל זה כנראה לא רלוונטי לדיון כי זה פחות מעניין אותך, לפחות בשלב זה, אז בואו לא נפתח את זה הלאה.

מנוע הדיזל פחות מוכר כאן בפורום, ואני חושב שזו צריכה להיות הבדיקה המשמעותית שלך. אם לא תשיג כאן מידע, חפש בפורומים בחו"ל, בקש מהמוכר את פרטי המוסך המטפל כדי להתייעץ איתו, ברר אצל יבואני החלפים המשומשים (למשל: ישראל-יפן) כמה יעלה להביא מנוע כזה אם קרה משהו רע חו"ח, או במילים פשוטות: ברר לעצמך מה יכול להיות התסריט הגרוע ביותר עם המנוע הזה, כמה זה עשוי לעלות, והאם אתה ערוך לזה.

(חשוב להדגיש: התסריט הגרוע הזה לאו דווקא יקרה לך בסיכויים גדולים יותר מאשר בדגם אחר, פשוט עדיף לך לדעת מראש אם מנוע כזה עולה 5000 ש"ח כמו בויטארה הישנה, 20,000 ש"ח כמו בטרופר, או 60,000 ש"ח כמו בפטרול ...)

כמו שכתבו לפני, שווה לבדוק אם כבר יש לך סרן קדמי מברזל - אם כן זה בונוס רציני :)

לגבי כל היתר, המכלולים זמינים ובמחירים סבירים עד זולים יחסית לרכבי שטח יפניים, כך שלא הייתי מתרגש מהגזרה הזו.
חשוב להקפיד בבדיקה על חלודות באזור צירי הדלתות הקדמיות, שאינם ניתנים לתיקון איכותי (עילה לפסילת רכב מועמד לדעתי), וכן חלודות מתחת למצבר, מתחת לסף דלת תא המטען, סביב מתז החלון האחורי, ומסביב לחלונות למיניהם. אלו לא פוסלים את הרכב אבל בהחלט עילה להורדת מחיר וחשוב לטפל בהם מייד לפני שיתפשטו.

שנה טובה ובהצלחה :)

jakky
10-09-18, 11:58
תודה רבה נדב, אחלה פירוט של דברים לבדוק לפני!

אני לא חדש בתחום ג'יפים, אבל כן חדש עם הדגם הזה, ספציפית על הדיזל.. זאת הייתה הדאגה היחידה שלי.
מכיוון שאני לא בונה על הרכב הזה ל10 שנים אלא שליש מזה אני לא דואג יותר מדיי על מנוע שילך..
ובהתחשב ביעוד של הרכב אני חושב שהחלפה לסרן ברזל מקדימה זה לא מאוד קריטי (תקנו אותי אם אני טועה הוא נשבר בעומס גבוה בשטח?)
ובאופן כללי לא מצאתי אף רכב אחר בקטגוריה שהתחברתי אליו.. אני לא מסוגל לנהוג על רכב אוטומטי, ואני לא רוצה רכב גדול או זללן
אם למישהו יש הצעה לדגם מתאים אחר אני אשמח לשמוע

חג שמח ושנה טובה לכולם

נדב42
10-09-18, 12:13
אם זה ידני אז בכלל טוב, אותי קנית :)

הסרן הקדמי מאלומיניום הוא נקודת תורפה ידועה, אבל נעילה (לא משנה קדמית או אחורית) ו/או נהיגה מודעת יכולות למנוע עוגמת נפש רבה. אם יהיה רלוונטי, אתה מוזמן אלי להדרכה מעשית קצרה.

ishc
10-09-18, 20:42
הי נעם וברוך הבא לג'יפולוג :)

לידידי ISHC אכן יש הרבה דברים רעים לכתוב על גראנד ויטארה, והוא עושה זאת בכל הזדמנות ועם מבערים פתוחים.
אנחנו כבר למדנו לא להתרגש מזה, אתה עוד חדש פה וגם אתה תלמד ...

זה לא אומר שהוא כותב שטויות, אבל הוא לא התחבר לרכב הזה ולא מגיב לגביו בצורה אובייקטיבית. אני חולק על דעתו של ידידי נחרצות לגבי יכולות של הויטארה וגראנד-ויטארה לעומת הפאג'רו, אבל זה כנראה לא רלוונטי לדיון כי זה פחות מעניין אותך, לפחות בשלב זה, אז בואו לא נפתח את זה הלאה.

מנוע הדיזל פחות מוכר כאן בפורום, ואני חושב שזו צריכה להיות הבדיקה המשמעותית שלך. אם לא תשיג כאן מידע, חפש בפורומים בחו"ל, בקש מהמוכר את פרטי המוסך המטפל כדי להתייעץ איתו, ברר אצל יבואני החלפים המשומשים (למשל: ישראל-יפן) כמה יעלה להביא מנוע כזה אם קרה משהו רע חו"ח, או במילים פשוטות: ברר לעצמך מה יכול להיות התסריט הגרוע ביותר עם המנוע הזה, כמה זה עשוי לעלות, והאם אתה ערוך לזה.

(חשוב להדגיש: התסריט הגרוע הזה לאו דווקא יקרה לך בסיכויים גדולים יותר מאשר בדגם אחר, פשוט עדיף לך לדעת מראש אם מנוע כזה עולה 5000 ש"ח כמו בויטארה הישנה, 20,000 ש"ח כמו בטרופר, או 60,000 ש"ח כמו בפטרול ...)

כמו שכתבו לפני, שווה לבדוק אם כבר יש לך סרן קדמי מברזל - אם כן זה בונוס רציני :)

לגבי כל היתר, המכלולים זמינים ובמחירים סבירים עד זולים יחסית לרכבי שטח יפניים, כך שלא הייתי מתרגש מהגזרה הזו.
חשוב להקפיד בבדיקה על חלודות באזור צירי הדלתות הקדמיות, שאינם ניתנים לתיקון איכותי (עילה לפסילת רכב מועמד לדעתי), וכן חלודות מתחת למצבר, מתחת לסף דלת תא המטען, סביב מתז החלון האחורי, ומסביב לחלונות למיניהם. אלו לא פוסלים את הרכב אבל בהחלט עילה להורדת מחיר וחשוב לטפל בהם מייד לפני שיתפשטו.

שנה טובה ובהצלחה :)ההבדל היחיד ביני לבין נדב זה שהוא מעולם לא החזיק גראנד ויטרה ואני כן.
אמנם בין הויטרה (שנדב מכיר מצויין) לגראנד יש הרבה קווי דימיון אבל הם לא זהים ובאופן כללי הגראנד "פריכה" יותר בשטח במצבה המקורי עד כדי גיחוך.
לדעתי יש אופציות עדיפות בהרבה, בהצלחה

נדב42
10-09-18, 21:11
ההבדל היחיד ביני לבין נדב זה שהוא מעולם לא החזיק גראנד ויטרה ואני כן.
אמנם בין הויטרה (שנדב מכיר מצויין) לגראנד יש הרבה קווי דימיון אבל הם לא זהים ובאופן כללי הגראנד "פריכה" יותר בשטח במצבה המקורי עד כדי גיחוך.

יש בינינו עוד כמה הבדלים, אבל הם לא רלוונטיים לדיון הזה :)
אני אכן פחות מכיר את הגאנד ויטארה, אבל יש לי עוד כמה חברים שמחזיקים/החזיקו גראנד ויטארה ואף אחד לא מתאר אותה בצורה כזו.
במה הגראנד (דור ראשון כמובן) יותר "פריכה" מהויטארה ?

ishc
10-09-18, 22:17
הדיפ' הקדמי ומתלה הקדמי שונים + מערכת היגוי רגישה ועדינה.
גם אני מכיר כמה שוסעו ונוסעים על גראנד בשטח אבל הן מאוד משופרות ולא קרובות למקור.
במקור זה אוטו די חרא, אחרי הרבה שינויים אפשר לקבל ממנו ביצועים של SUV ממוצע אז בשביל מה?

נדב ש.
10-09-18, 23:08
+1 ל ishc .
מילא אם היית הולך על הבנזין, אבל דיזל עייף וישן ולא מוכר של סוזוקי? שאמינותו מוטלת בספק, מלאי חלפים, מוסכים שמכירים איך לטפל וכו', למה לך?
קח פג׳רו ידני באותו שנתון עולה עליו בכל פרמטר, יש המון מידע, מוסכים שמטפלים, מלאי חלפים וכו' וכו'.

נדב42
10-09-18, 23:36
הדיפ' הקדמי ומתלה הקדמי שונים + מערכת היגוי רגישה ועדינה.

הדיפרנציאל הקדמי שלי, המשופר (ברזל), הגיע מגראנד ויטארה. תואם אחד לאחד.
את מערכת הוואקום המטופשת אפשר לבטל ולשים לוקרים רגילים (יש לי זוג פנוי במקרה ...), שינוי של מאות שקלים בודדות.

לא מכיר אישית את המתלה הקדמי בגראנד, אבל בעין הוא נראה דומה והבולם הקדמי זהה לזה של הויטארה הישנה אז כמה זה כבר יכול להיות שונה ?

מה ההבדל במערכת ההיגוי ? (גם של הויטארה לא להיט)

נדב (ש), אני לא מסכים שהפאג'רו עולה בכל פרמטר, ומבלי להכנס למדידות אציין נקודה אחת משמעותית: הסוזוקים קטנים יותר ולכן מרחק האלכסון בין הגלגלים קצר יותר, ולכן הם יסבלו פחות מההצלבות בבורות שכל הגדולים חופרים ... בדוק :)

asypeer
11-09-18, 00:24
מסרק הגה בגרנד ויטרה, תיבת הגה בויטרה.
דורש שיפוץ פעם בכמה שנים, לא סיבה לפסול את הרכב שלדעתי נותן תמורה מצוינת לכסף.
איך אפשר להשוות לאחזקה של פאג׳רו מזדקן?
בבנזין אין משאבת סולר, טורבו ומזרקים שהחלפתם שוות ערך למחצית ממחיר הרכב עצמו.
אם מנוע הדיזל קיים בארץ ברכבים אחרים, לא הייתי נמנע ממנו.
נראה שזה מנוע זהה ל סיטרואן ג׳מפי.

נדב ש.
11-09-18, 09:38
מסרק הגה בגרנד ויטרה, תיבת הגה בויטרה.
דורש שיפוץ פעם בכמה שנים, לא סיבה לפסול את הרכב שלדעתי נותן תמורה מצוינת לכסף.
איך אפשר להשוות לאחזקה של פאג׳רו מזדקן?
בבנזין אין משאבת סולר, טורבו ומזרקים שהחלפתם שוות ערך למחצית ממחיר הרכב עצמו.
אם מנוע הדיזל קיים בארץ ברכבים אחרים, לא הייתי נמנע ממנו.
נראה שזה מנוע זהה ל סיטרואן ג׳מפי.

וויטרה 99' זה אוטו חדש? ועוד דיזל, ולא פחות מנוע ג׳מפי ישן, מחלה ארורה.

.

נדב (ש), אני לא מסכים שהפאג'רו עולה בכל פרמטר, ומבלי להכנס למדידות אציין נקודה אחת משמעותית: הסוזוקים קטנים יותר ולכן מרחק האלכסון בין הגלגלים קצר יותר, ולכן הם יסבלו פחות מההצלבות בבורות שכל הגדולים חופרים ... בדוק :)

בקשר לגודל, יש פג׳רו q קצר.
הפג׳רו נעול במקור ככה שהוא פחות יפרפר, צמיג 31' במקור, לא מסובך וזול לתחזוקה שלא כמו מנוע סיטרואן ג׳מפי ישן, כנ"ל לגבי שאר החלקים שלו.

אם פותח השרשור היה הולך על גראנד ויטרה בנזין לא הייתי מגיב בכלל.

נדב42
11-09-18, 11:24
נדב (ש) - אתה מכיר את המנוע הספציפי הזה ?

נדב ש.
11-09-18, 11:36
נדב (ש) - אתה מכיר את המנוע הספציפי הזה ?

אם זה מנוע של ג׳אמפי אז כן(חצי נחמה), אבל אם זה לא, וזה איזה הכלאה של אלוהים יודע מה, זה יותר גרוע.

ishc
11-09-18, 14:58
לפי שאני זוכר משירשורי עבר (היה פה מישהו שטייל עם כזו) יש שני מנועים, אחד הגיע מפיז'ו והשני מזדה.

שמעון.פ
11-09-18, 23:38
יש לי גרנד ויטרה דיזל ידנית.
למיטב ידיעתי ,לארץ הם הגיעו רק עם מנועי RF של מזדה.
קשה להשיג חלקים למנוע הזה בארץ.
דבר בעייתי נוסף, בכל המקרים שאני מכיר, כשראש מנוע "הולך" הוא נפסל ולא ניתן לשפץ אותו.
מבחינת עבירות: הוא יחסית טיפה נמוך (גם אחרי הגבהה) אבל עם נעילה ומיגון גחון הוא יעבור כמעט בכל מקום.
תצרוכת הדלק שלו הממוצעת (כוללת נסיעת שטח)1:11
לינק לסרטון ראה בדקה 3:00
https://www.youtube.com/watch?v=rz8FgOeNgeg&t=377s

jakky
12-09-18, 09:52
בקיצור, ויתרתי על הדגם הזה.

הסיבה שרציתי אותו היא הגודל, אני לא רוצה רכב גדול אבל כן 5 דלתות. חוץ מגרנד ויטרה לא מצאתי כלום..

אם יש לכם הצעות אחרות אני מאוד אשמח לשמוע.. כבר אומר שטראנו/פג'רו/טרופר אלה רכבים גדולים מדיי

לצערי אני על סף לקנות פרייבט במקום ג'יפ :(

שנה טובה לכולם
נעם

נדב ש.
12-09-18, 10:03
כדי שנוכל לעזור לך ממליץ לפתוח שרשור חדש פה ולענות על השאלות:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/28546-רוצים-ג-יפ-ויש-לכם-שאלות-אנחנו-צריכים-הבהרות%21

ishc
12-09-18, 10:19
טראנו הוא עוף קטן יחסית ב-SUV גודל מלא.
בגודל של הגראנד ויטרה יש:
ויטרה ארוכה
ספורטאז'
ג'יפ ליברטי
סאניאנג אקטיון

jakky
12-09-18, 10:47
פותח שרשור חדש בנושא.
תודה לעונים

נדב42
12-09-18, 12:28
ויטארה דור 1 ?

jakky
12-09-18, 12:32
ויטארה דור 1 ?

איך הארוכות? (חוץ מהעובדה שאין למכירה)

נדב42
12-09-18, 12:34
זו הבחירה שלי, אבל אני לגמרי משוחד ...

jakky
12-09-18, 12:54
לאחר חיפוש קצר ביד 2 ובפייסבוק, אין אפילו אחת למכירה..

נדב42
12-09-18, 16:44
אולי כי לא ייבאו ויטארה ארוכה ידנית לארץ בייבוא סדיר בשנים האלו ...
שלי מוסבת (לא כלכלי בעליל) ואני יודע שיש עוד כמה.
חוצמזה היתה למכירה לא מזמן ידנית עם מנוע 1800 וקלאץ' הידראולי (לא כבל כמו שהביאו לארץ), לא מוצא אותה כרגע.

jakky
12-09-18, 16:52
מה לגבי גרנד שנת 2000 ארוכה מנוע 2.0 בנזין ידני?

itayhi
12-09-18, 17:05
ספורטאז'זאת אחלה אופציה.
דור ראשון קיימות לדעתי עד שנת 2001.
פרייבט לכל דבר. ניתן למצוא כאלו "בתולות" שכמעט לא ראו שטח.
עושה עבודה בשטח גם במצבו המקורי.
החסרון היחיד הוא צריכת הדלק <6-7).

איתי

ishc
12-09-18, 20:09
דור ראשון של הספורטאז' קיים עד 2003

ros
01-10-18, 17:47
שלום חברים חג שמח ושנה טובה,

היום נסעתי לראות גרנד ויטרה שנת 99 ארוכה, מנוע 2000 טורבו דיזל ידנית.
אחרי שנהגתי על 1.6 אוטומט ו2.0 אוטומט קצרה וארוכה, שממש לא נהניתי, זאת דווקא כן קרצה לי
אני פונה אליכם בשאלה למי שמכיר כמה קשה לתחזק את הדגם הזה? מה זמינות החלקים? האם יש מחלות ידועות?
וחוץ מזה כל דבר שאתם מעוניינים לשתף על הדגם הזה אני אשמח לשמוע כי עד לפני שבוע לא ידעתי בכלל שיש דגם טורבו דיזל..

תודה וחג שמח
נעם
יש לי גרנד ויטרה דיזל ידנית
אחלה רכב אין חלקים בחברה יש בחנויות חלפים גדולות המנוע של מזדה B2000 דיזל.
חלפים בסיסים כמו טיפול הם סטנדרטים.
1.מסנן שמן של מנוע מזדה של טרופר/ איפון 3100 סמ״ק
2. מסנן אוויר גרנד ויטרה בנזין.

היתרונות
צריכת דלק מעולה ליטר ל11ק״מ אמיתי.
סרן קידמי ברזל
הרכב מרגיש יותר חזק מדגמי הבנזין.

ishc
01-10-18, 20:42
לדעתי מזדה B2000 שהגיעו ארצה היו בנזין ורק ה-B2500 היו דיזל ופה כבר אין קשר כנראה בין המנועים.

בלי שום קשר נראה לי שפות"ש ויתר על האוטו הזה.

ros
02-10-18, 06:46
לא רשמתי בשום מקום שיש בארץ B2000 דיזל.
חבל בשבילו שויתר, היתה לי טרנו ומעולם לא הייתי חבר של המכון פרונט כמו בזמן הטרנו. והדשבורד של הטרנו נוראי אפשר לבדוק שמן מתוך האוטו.
לגבי ספורטז׳ אצלי לפחות לא אופציה, עם כבר לפוצץ את ההכנסה בתחנת דלק אז עם רכב ש״סוחב״ בהתאם.
בהצלחה בבחירה

ishc
03-10-18, 16:11
אם זה עוד רלוונטי לפותח השרשור זו יכולה להיות קניה מעניינת (הויטרה שנדב דיבר עליה).
לדעתי גם הדגם הזה כבר עם סרן ברזל.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181003/984beaf00b34bfec8dd3a91a970f3482.jpg

אלדר
11-11-18, 21:07
אם זה עוד רלוונטי לפותח השרשור זו יכולה להיות קניה מעניינת (הויטרה שנדב דיבר עליה).
לדעתי גם הדגם הזה כבר עם סרן ברזל.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181003/984beaf00b34bfec8dd3a91a970f3482.jpg

במחיר כזה אני מוכר את הגרנד שלי :-)

-->