PDA

צפייה בגרסה מלאה : מפות סימון שבילים דיגיטליות באפליקציית off road (לעומת שביל נט)

פרנצ'י
13-09-18, 10:06
מישהו יכול להגיד לי מה ההבדלים ?
ייתרונות וחסרונות מול שביל נט ?

האם המפות סמש הדיגיטליות שוות באיכותן למפות סמש של פעם או שמשהו השתנה ?

yargo
13-09-18, 17:18
סמ"ש מגיעות בקנה מידה של 1:50,000
שבילנט 1:25,000

הצבעים שונים, צריך להתרגל

נראה אותך עושה זום-אין במפה מודפסת (1:0 לטובת הדיגיטל...)

yovavz
13-09-18, 18:58
סמ"ש מגיעות בקנה מידה של 1:50,000
שבילנט 1:25,000
הצבעים שונים, צריך להתרגל
נראה אותך עושה זום-אין במפה מודפסת (1:0 לטובת הדיגיטל...)
לא מדובר על מפות סמ"ש דיגיטליות רשמיות סרוקות (1:50,000) של החברה להגנת הטבע.
המפות הדיגיטליות (שמאפשרות ניווט Offline) מבוססות על מידע מפרוייקט OSM - Open Street Map.
Israel Hiking (המוצגת ב-OffRoad) מציגה שבילים מסומנים לפי הסימון של הוועדה לסימון שבילים, אך לא תמיד מכילה את כולם, כי היא תלוייה בתרומה של הציבור שלא בהכרח מסמן את כל השבילים. בנוסף, העידכון של המידע בה הוא לא שיטתי ולא אחיד ומבוצע על סמך תרומת הציבור כל הזמן (אם אתה משתמש ב-Offline תצטרך להחליף את המפה בעצמך מדי פעם בשביל להחיל את השינויים).

שביל-נט מייצרים מפות ומעדכנים אותן בשיטתיות מדי רבעון (לא את כל הארץ - לפי אזורים) והם מתבססים, כפי שנכתב, על קנ"מ מיפוי של 1:25,000 שמתאים הרבה יותר לשימוש בשטח לטיולים מאשר מפות הסמ"ש של החברה להגנת הטבע (לפחות לטעמי).
המפות של שביל-נט עולות כסף בניגוד למפות IsraelHiking.
בנוסף, במפות שביל-נט יש גם סימוני שערים עם המידע האם השער פתוח או סגור וזה מידע שיכול לחסוך המון זמן ועוגמת נפש בטיול...

למיטב ידיעתי, שתי המפות,בשימוש באפליקציות ניווט, מבוססות על פורמט Cache שמשתמש במוזאיקה של אריחי תמונות קטנים, כאשר לכל רמת קנ"מ יש אריחים המתאימים לה וזה בנוי במעין פירמידה של אריחים מותאמי קנ"מ.
בסופו של דבר, שתי המפות הן לא ווקטוריות ולכן בשתיהן יש הגבלה ברמת ה-Zoom שניתן לעשות (לפחות עד שישדרגו את היכולת להשתמש באפליקציה בפורמט Cache ווקטורי שעדיף מהרבה היבטים כמו נפח, רציפות בקנ"מ כיווני טכסט ועוד).

בשורה התחתונה, לשביל-נט יש מספר יתרונות (עדכון שיטתי, אחידות מיפוי ושערים) וחיסרון אחד משמעותי - עולה כסף וצריך לרכוש עדכונים לאחר מכן.
Israel Hiking ניתנת לשימוש בחינם ומבחינתי מספקת כמעט תמיד את הסחורה במובן של השבילים המסומנים ושבילים אחרים בשטח ברמת דיוק טובה.

אתה צריך להחליט האם שווה לך לרכוש את שביל-נט, או לא ואתה תמיד יכל להתחיל בשימוש במפות החינמיות ולהחליט על הרכישה מאוחר יותר (או כשיש מבצע כלשהו).

בכל מקרה ובכל המפות הדיגיטליות למיניהן עם סימון שבילים, חסרים מספרי השבילים המסומנים.
המספרים דרושים במידה ואתה צריך לתאם מסלול מול חדר המצב של החברה להגנת הטבע/משרד החינוך ו/או מול הצבא והם רשומים רק במפות הסמ"ש המודפסות של החברה להגנת הטבע - כך שאתה חייב לקנות אותן (שערוריה בפני עצמה).

steed
13-09-18, 19:15
ל-Off-Road יש שתי מפות סימון שבילים דיגיטליות ולא ברור למי מהן התכוונת:

1. מפת הטיולים של Israel Hiking מגיעה עם האפליקציה
2. מפת סימון שבילים של החברה להגנת הטבע בתשלום נוסף

הצבעוניות והסמלים של שתי המפות דומים אך לא זהים. הן שונות מהותית ממפות שביל-נט.

המפה של Israel Hiking מתעדכנת באופן רצוף וכל אחד יכול לתקן ולהוסיף פרטים.

המפה של החל"ט מופקת ביחד עם מפות הנייר ומתעדכנת בהתאם. במפת הרקע של המרכז למיפוי ישראל יש הרבה פרטים שמבוסים על ההיסטוריה של המפות עד ימי המנדט הבריטי. מצד שני, אתה עשוי לראות במפה עצמים שכבר לא קיימים בשטח.

קנה המידה של כל המפות הדיגיטליות זהה, ככל שאני יודע.
מצד שני, המפה של Israel Hiking מעלימה בהדרגה פרטים מהמפה ככל שאתה עושה zoom-out באפליקציה - בדומה למפות של וויז, גוגל ודומיהם.

yovavz
13-09-18, 19:42
ל-Off-Road יש שתי מפות סימון שבילים דיגיטליות ולא ברור למי מהן התכוונת:
1. מפת הטיולים של Israel Hiking מגיעה עם האפליקציה
2. מפת סימון שבילים של החברה להגנת הטבע בתשלום נוסף
צודק, פיספסתי את עניין השימוש במפות החלה"ט (1:50,000), שניתן לקנות גם אותן ב-OffRoad.
אמנם המחיר שלהן נמוך משביל-נט, ואלו המפות שהתרגלנו בעבר לטייל איתן, אבל הן סובלות מכך שהוכנו מראש בקנ"מ 1:50,000 שמהווה פשרה מבחינת דיוק שלטעמי לא מספיק טובה ביחס לאלטרנטיבות. בנוסף, המפות הללו מתבססות על קובץ סרוק של המפה המקורית ולכן היא לא מתאימה לשימוש יעיל במסך הסמארטפון - כאשר מבצעים Zoom-in/out.

ב' קודקוד
13-09-18, 20:52
היתרון המוחלט של אופרואד : השירות !!!

עובד פיקס עם המפות הרשמיות בארץ של החל"ט
עובד מעולה עם יזרעאל הייקינג.
לא משתמש בשביל נט.

הגיע הזמן לזרוק לפח האשפה (כמוני) את עמוד ענן.

זאת דעתי...

פרנצ'י
14-09-18, 08:29
אני אחדד את השאלה כי נראה שלא הובנתי.

כשכתבתי מפת סמ"ש אני מתכוון לזו המסורתית שנקראת כך, אבל לשם הבהירות אקרא לה מעכשיו המפה של החברה להגנת הטבע.

אני מכיר את israel hiking, המפה הזו וחסרונותיה ידועות לי והיא לא חלק מהדיון. אני משווה מוצרים בתשלום.

שנים רבות טיילתי עם המפות של החברה להגנת הטבע, סרוקות לתוך אורוקס.
הסריקה כבר ישנה.
הן לא מעודכנות למצב בשטח, לא תמיד מראות את כל השבילים, והסריקה שם באיכות נמוכה מבחינת כיול, חיבור לא רציף בין מפות ורזולוציה.
המפה גם לא וקטורית.

אני אוהב את המפה של החברה להגנת הטבע. הצבעים, קווי הגובה, התסכית, הפירוט של אתרים שמופיעים.

שביל נט:
מכיר בגדול את החיה הזו, אבל עד היום נמנעתי כי פחות התחברתי לצורת ההצגה. אולי הגיע הזמן להשתחרר מזה.

עכשיו יש חיה חדשה בoff road:
מפות החברה להגנת הטבע, סרוקות ומעודכנות.
זה חדש יחסית. אני מחפש לדעת-

1. האם משהו באיכותן שונה אל מול המפות הסרוקות (או המודפסות) של פעם?
אין צורך להגיד לי שעל נייר לא עושים זום, כי אני כן עשיתי זום עליהן. בואו ניצמד לעניין המפה.
לדוגמא, אולי הסריקה החדשה ברזולוציה נמוכה מדי?
איך המפה הזו מתנהגת בזום out ? מה מוצג?
האם היא 1:1 אותה מפה, או שהושמטו בה פרטים כלשהם?

2. מה לתחושתכם היה טוב יותר בשטח ובתכנון מסלול בבית? החברה להגנת הטבע הדיגיטלית החדשה או שביל נט? למה?

3. רק אותי הצבעים והתצוגה של שביל נט מרגיזים?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

andy.shaked
14-09-18, 09:17
יש לך באתר של off-road הדגמה של קטעים זהים בשתי המפות, תוכל להתרשם מהצבעים וההבדלים

https://blog.off-road.io/%D7%97%D7%99%D7%93%D7%95%D7%A9%D7%99%D7% 9D-%D7%9C%D7%A9%D7%A0%D7%94-%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%94/

#המדען_המטורף

assafy
14-09-18, 12:41
יש לי קנויות (אמנם בעמוד ענן) גם את סמ"ש וגם את שבילנט. גם אני השתמשתי בעבר במפות הסרוקות הישנות באורוקס.

לכל אחת יש את היתרונות והחסרונות.
שבילנט יותר מפורטת וברזולוציה יותר גבוהה. באיזורים מסויימים מראה שבילים שלא מוצגים בסמ"ש. מתאימה מאוד גם לטיולים רגליים בגלל הקנה מידה היותר טוב.
הנקודות הבעייתיות הם להיתרגל למראה האחר אבל בעיקר שבזום הדפולטי הכיתוב וסימוני השבילים נראים מאוד בקטן ולא נוח להיסתכל. כדי לראות את הסימונים והכיתוב צריך לעשות זום אין ואז רואים הרבה פחות שטח על מסך הטלפון.
גם מעבר לקו הירוק, הכיסוי של שבילנט פחות טוב.
הסמ"ש לעומת זאת יותר מתאימה לנסיעה מהירה ולנסיעה בשיירה. הסימונים והכיתוב ברורים ואפשר לראות בזום שגם נותן כיסוי לכמה קילומטרים על המסך. מצד שני בשטח עם הרבה שבילים מבלבלים אני מעדיף לעבור לשבילנט.
ישראל הייקינג כמובן מעולה למוצר חינמי אבל לעומת המפות בתשלום היא מחסירה פרטים שמעבר לשבילים עצמם ויותר נראית כמו מפה לבנה. יש איזורים מסויימים שהיא יותר מעודכנת ומראה שבילים בשטח שהשתיים האחרות לא מראות.

amitaikl
21-09-18, 17:58
שוקל לנצל את מבצעי החודש ולקנות.
מתלבט בין מפות סמ"ש לשבילנט.
יש מישהו באתר שיש לו גם וגם על אותו מכשיר שאוכל לבדוק?
נמצא בצפון אבל מגיע מספר פעמים בשבוע להודעה השרון.

boaz avrahami
22-09-18, 01:17
יש לי את שתיהן.
סמש של החל״ט
טונאב עם שבילנט.

אני מגיע לעיתים מזומנות לשכנים שלך בהוד השרון. אמור להיות לך הטלפון שלי.
דבר ונתאם.

נדב155
22-09-18, 07:12
לא מדובר על מפות סמ"ש דיגיטליות רשמיות סרוקות (1:50,000) של החברה להגנת הטבע.
המפות הדיגיטליות (שמאפשרות ניווט Offline) מבוססות על מידע מפרוייקט OSM - Open Street Map.
Israel Hiking (המוצגת ב-OffRoad) מציגה שבילים מסומנים לפי הסימון של הוועדה לסימון שבילים, אך לא תמיד מכילה את כולם, כי היא תלוייה בתרומה של הציבור שלא בהכרח מסמן את כל השבילים. בנוסף, העידכון של המידע בה הוא לא שיטתי ולא אחיד ומבוצע על סמך תרומת הציבור כל הזמן (אם אתה משתמש ב-Offline תצטרך להחליף את המפה בעצמך מדי פעם בשביל להחיל את השינויים).

שביל-נט מייצרים מפות ומעדכנים אותן בשיטתיות מדי רבעון (לא את כל הארץ - לפי אזורים) והם מתבססים, כפי שנכתב, על קנ"מ מיפוי של 1:25,000 שמתאים הרבה יותר לשימוש בשטח לטיולים מאשר מפות הסמ"ש של החברה להגנת הטבע (לפחות לטעמי).
המפות של שביל-נט עולות כסף בניגוד למפות IsraelHiking.
בנוסף, במפות שביל-נט יש גם סימוני שערים עם המידע האם השער פתוח או סגור וזה מידע שיכול לחסוך המון זמן ועוגמת נפש בטיול...

למיטב ידיעתי, שתי המפות,בשימוש באפליקציות ניווט, מבוססות על פורמט Cache שמשתמש במוזאיקה של אריחי תמונות קטנים, כאשר לכל רמת קנ"מ יש אריחים המתאימים לה וזה בנוי במעין פירמידה של אריחים מותאמי קנ"מ.
בסופו של דבר, שתי המפות הן לא ווקטוריות ולכן בשתיהן יש הגבלה ברמת ה-Zoom שניתן לעשות (לפחות עד שישדרגו את היכולת להשתמש באפליקציה בפורמט Cache ווקטורי שעדיף מהרבה היבטים כמו נפח, רציפות בקנ"מ כיווני טכסט ועוד).

בשורה התחתונה, לשביל-נט יש מספר יתרונות (עדכון שיטתי, אחידות מיפוי ושערים) וחיסרון אחד משמעותי - עולה כסף וצריך לרכוש עדכונים לאחר מכן.
Israel Hiking ניתנת לשימוש בחינם ומבחינתי מספקת כמעט תמיד את הסחורה במובן של השבילים המסומנים ושבילים אחרים בשטח ברמת דיוק טובה.

אתה צריך להחליט האם שווה לך לרכוש את שביל-נט, או לא ואתה תמיד יכל להתחיל בשימוש במפות החינמיות ולהחליט על הרכישה מאוחר יותר (או כשיש מבצע כלשהו).

בכל מקרה ובכל המפות הדיגיטליות למיניהן עם סימון שבילים, חסרים מספרי השבילים המסומנים.
המספרים דרושים במידה ואתה צריך לתאם מסלול מול חדר המצב של החברה להגנת הטבע/משרד החינוך ו/או מול הצבא והם רשומים רק במפות הסמ"ש המודפסות של החברה להגנת הטבע - כך שאתה חייב לקנות אותן (שערוריה בפני עצמה).

רק תיקון קטן - בשביל נט העדכונים אינם עולים כסף.
מפה מצויינת לפי דעתי, עובד בעיקר איתה לניווטים בכל הארץ.

Ilanza
22-09-18, 08:50
יש לי קנויות (אמנם בעמוד ענן) גם את סמ"ש וגם את שבילנט. גם אני השתמשתי בעבר במפות הסרוקות הישנות באורוקס.

לכל אחת יש את היתרונות והחסרונות.
שבילנט יותר מפורטת וברזולוציה יותר גבוהה. באיזורים מסויימים מראה שבילים שלא מוצגים בסמ"ש. מתאימה מאוד גם לטיולים רגליים בגלל הקנה מידה היותר טוב.
הנקודות הבעייתיות הם להיתרגל למראה האחר אבל בעיקר שבזום הדפולטי הכיתוב וסימוני השבילים נראים מאוד בקטן ולא נוח להיסתכל. כדי לראות את הסימונים והכיתוב צריך לעשות זום אין ואז רואים הרבה פחות שטח על מסך הטלפון.
גם מעבר לקו הירוק, הכיסוי של שבילנט פחות טוב.
הסמ"ש לעומת זאת יותר מתאימה לנסיעה מהירה ולנסיעה בשיירה. הסימונים והכיתוב ברורים ואפשר לראות בזום שגם נותן כיסוי לכמה קילומטרים על המסך. מצד שני בשטח עם הרבה שבילים מבלבלים אני מעדיף לעבור לשבילנט.
ישראל הייקינג כמובן מעולה למוצר חינמי אבל לעומת המפות בתשלום היא מחסירה פרטים שמעבר לשבילים עצמם ויותר נראית כמו מפה לבנה. יש איזורים מסויימים שהיא יותר מעודכנת ומראה שבילים בשטח שהשתיים האחרות לא מראות.

השוואה יפה מאד.
בשביל נט יצאה מהדורה חדשה (ספטמבר 2018), שבקרוב תשתחרר לאופרואד, שבה יש עדכון ענק לאזורים מעבר לקו הירוק.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

yoav
22-09-18, 09:13
הורדתי אופרואד
לא מוצא באפליקציה אפשרות לרכישת מפת סמ״ש..
הכוונה?

Ilanza
22-09-18, 10:18
הורדתי אופרואד
לא מוצא באפליקציה אפשרות לרכישת מפת סמ״ש..
הכוונה?באופרואד הרכישה היא לא מהאפליקציה. כנס לקישור כאן ... גם תמצא לינק לרכישה וגם תראה השוואת צילומי מסך בין המפות.

https://blog.off-road.io/חידושים-לשנה-החדשה/

amitaikl
22-09-18, 12:46
יש לי את שתיהן.
סמש של החל״ט
טונאב עם שבילנט.

אני מגיע לעיתים מזומנות לשכנים שלך בהוד השרון. אמור להיות לך הטלפון שלי.
דבר ונתאם.
מצויין. נדבר

OFF-RoaD
22-09-18, 17:39
מנצלש...

אילן, אשמח לשאול לפני רכישה לגבי מדיניות העידכונים של מפות החברה להגנת הטבע האם בעת שיצא עדכון שלהם למפות הנייר הוא יצעדכן גם בגרסה הדיגיטלית?

בנוסף, אני מבין כי ניתן להתקין את המפה על שני מכשירים. מה לגבי העברה של הרשיון בעתיד בעת החלפת טלפון / מכשיר הניווט ברכב?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

erezgur
22-09-18, 18:06
עם הניק שלך, אתה צריך לקבל בחינם ...

Ilanza
22-09-18, 19:06
מנצלש...

אילן, אשמח לשאול לפני רכישה לגבי מדיניות העידכונים של מפות החברה להגנת הטבע האם בעת שיצא עדכון שלהם למפות הנייר הוא יצעדכן גם בגרסה הדיגיטלית?

בנוסף, אני מבין כי ניתן להתקין את המפה על שני מכשירים. מה לגבי העברה של הרשיון בעתיד בעת החלפת טלפון / מכשיר הניווט ברכב?

Sent from my SM-N960F using Tapatalkהי, רשמית המפות שלהם אינן כוללות עדכונים (של שביל נט כן) אך בשנה שנתיים הקרובות החברה להגנת הטבע מעדכנים את הפורמט של המפות, אז עד שיהיה הפורמט החדש זה כולל עדכונים. כנראה בעתיד הרחוק יותר הם כן ידרשו תשלום לכל עדכון. עדכונים יעלו 50% מהמחיר המלא.

נדב42
22-09-18, 20:26
שוקל לנצל את מבצעי החודש ולקנות.
מתלבט בין מפות סמ"ש לשבילנט.
יש מישהו באתר שיש לו גם וגם על אותו מכשיר שאוכל לבדוק?
נמצא בצפון אבל מגיע מספר פעמים בשבוע להודעה השרון.יש לי את שתיהן על אותה אפליקציה (טונאב), אתה מוזמן לקפוץ (כפ"ס) ואולי גם לקחת את הטאבלט לסיבוב ☺

-->