PDA

צפייה בגרסה מלאה : ובינתיים, באוסטרליה...

נמרוד
15-09-18, 23:12
https://jalopnik.com/australian-cops-are-seizing-illegally-lifted-pickup-tru-1828889920

:(

yoni_0000
15-09-18, 23:15
⁦⁦
וכמה אנחנו בוכים..יש לנו מזל שבישראל יש קומבינות.

Raccoon
15-09-18, 23:42
⁦⁦
וכמה אנחנו בוכים..יש לנו מזל שבישראל יש קומבינות.כדאי להתרכז בפרטים.
שם מותר להגביה עד 150מ"מ וכל עוד ההגבהה היא עד 50מ"מ לא צריך שום אישור.
נקודה מעניינית נוספת שעולה מהכתבה היא שאת הבדיקות הם כנראה עורכים על הרכב עצמו (ולא פשוט מאשרים קיט הגבהה), והן כוללות בדיקות תאורה, בלימה וגם בדיקות דינמיות כמו החלפת נתיב (במאה קמ"ש!).
הנה הקטע המקביל ל"אישור הגבהה עד 50מ"מ):
The following modifications may be performed without certification if they are carried out in accordance with sub-section 2 General Requirements and the total change in vehicle height resulting from all modifications performed, does not exceed 50mm.

Tyre and rim substitution carried out within the limits specified in this Section;
Lowering and raising suspensions (by not more than one third of the original suspension travel provided the original vehicle height is not increased or decreased by more than 50mm);
Raising the vehicle with a body lift kit provided the original vehicle height is not increased by more than 50mm (refer to sub-section 4.11 for conditions and limitations);
Shock absorber substitution; Spring and sway bar substitution;
Track rod and strut brace installation;
Steering wheel substitution (refer to sub-section 4.9 of this Section);
and Power steering (manufacturer’s option) conversion.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
16-09-18, 00:55
שם מותר להגביה עד 150מ"מ וכל עוד ההגבהה היא עד 50מ"מ לא צריך שום אישור.
נקודה מעניינית נוספת שעולה מהכתבה היא שאת הבדיקות הם כנראה עורכים על הרכב עצמו (ולא פשוט מאשרים קיט הגבהה)
פרשנות מוטעית לפי מה שקראתי בפרסומי יצרני קיטים אוסטרלים ולפי חבר שגר שם.

יצרני הקיט מצהירים בפרסום כי לקיט יש אישור המקבילה שלהם למשרד התחבורה, כלומר האישור הוא לקיט ספציפי לרכב.
שם כמו כאן, מודדים כשחושדים שחרגת ממימדי הקיט שאושר לרכב.
זה די זהה למה שאימצו כאן.

גם כאן, לפחות על הנייר, אתה יכול לצאת לחוויה של אישור פרטני עם כל הכאב ראש המתבקש.

asafk
16-09-18, 10:48
כמה שאני זוכר, וגם הפרטים שונים ממדינה למדינה - בין 50 מ''מ למדרגה הבאה (אני חושב 75 מ''מ) צריך אישור מהנדס. אי אפשר לקבל אישור אם עשית שינוי מבנה - למשל לונג ארמס או השחזה או ריתוך על משולשי מתלה וכו'. למעשה האישור הוא שלא נעשה שינוי ברכיבים מקוריים ושלא נפגע המבנה של הרכב.
המדרגה מעל זה (150?? לא בטוח) וגם היא מוגבלת, היא אישור פרטני ואז מקבלים אישור עם רישוי מוגבל לנסיעה על כביש - וזה כבר שונה ממדינה למדינה.
מעל זה - אסור לנסוע בכביש. גם לא בשטח. רק במסלול סגור.

אסף.

Raccoon
16-09-18, 11:02
כמה שאני זוכר, וגם הפרטים שונים ממדינה למדינה - בין 50 מ''מ למדרגה הבאה (אני חושב 75 מ''מ) צריך אישור מהנדס. אי אפשר לקבל אישור אם עשית שינוי מבנה - למשל לונג ארמס או השחזה או ריתוך על משולשי מתלה וכו'. למעשה האישור הוא שלא נעשה שינוי ברכיבים מקוריים ושלא נפגע המבנה של הרכב.
המדרגה מעל זה (150?? לא בטוח) וגם היא מוגבלת, היא אישור פרטני ואז מקבלים אישור עם רישוי מוגבל לנסיעה על כביש - וזה כבר שונה ממדינה למדינה.
מעל זה - אסור לנסוע בכביש. גם לא בשטח. רק במסלול סגור.

אסף.השאלה היא מה קורה עד 50מ"מ?
ממה שראיתי במסמך שצורף לכתבה שינויים "קלים" מותרים בלי אישורים מיוחדים. זה נכון גם לגבי ספייסרים ושינוי מידת צמיגים למשל. ההבדל הגדול בין מה ששם למה שכאן הוא שהם מאפשרים טווח כלשהו מהמידות המקוריות (אבל לא להשתולל).
יכול להיות שמה שדורון מכיר רלוונטי למדינה ספציפית באוסטרליה ואז השאלה היא מה קורה אם את הרישוי אתה עושה במדינה אחרת.
חייב לציין שהמסמך שלהם גם מאוד מרשים מבחינת הפירוט הטכני שבו.

tallevi
16-09-18, 11:04
פרשנות מוטעית לפי מה שקראתי בפרסומי יצרני קיטים אוסטרלים ולפי חבר שגר שם.

יצרני הקיט מצהירים בפרסום כי לקיט יש אישור המקבילה שלהם למשרד התחבורה, כלומר האישור הוא לקיט ספציפי לרכב.
שם כמו כאן, מודדים כשחושדים שחרגת ממימדי הקיט שאושר לרכב.
זה די זהה למה שאימצו כאן.

גם כאן, לפחות על הנייר, אתה יכול לצאת לחוויה של אישור פרטני עם כל הכאב ראש המתבקש.ממש לא דומה ולא זהה. רשום במפורש, לא נדרש כל אישור כל עוד ההגבהה היא עד 50 מ"מ. הבדל גדול. ואם ניתן להגביהה עד 150 מ"מ בתהליך אישור זהה להגבהה של 50 מ"מ פה, זה ממש עולם אחר. אבל בחיים כנראה, כל אחד רואה מה שהוא רוצה לראות ואיך שהוא רוצה לראות...

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
16-09-18, 11:59
עניין של פרשנות.
כשאתה מתקין בארץ אתה גם לא צריך לאשר את הקיט.
את האישור הוציא היבואן והמתקין.

אחרת לא רואה הסבר הגיוני למה במודעות בעיתונות אוסטרלית הם טורחים לציין לגבי קיטים שהם מאושרים.
אם לא צריך אישור תקני, אז למי אכפת שיש אישור?

וראה הקישור שנמרוד העלה לגבי מבצעי הורדת רכבים מהכביש על גובה וצמיגים באוסטרליה.

ובכלל,
מה זה משנה עבורנו מה יש באוסטרליה?

opl
16-09-18, 12:43
משהו רע עובר עליהם. מסכנים

121134

Raccoon
16-09-18, 12:50

121134אוי ואבוי, רק שלא יספרו להם שאפשר גם להדביק לרכב אות קלון.

opl
16-09-18, 12:52
121135

tallevi
16-09-18, 15:06

121134בהחלט..

זיף
16-09-18, 15:12

121134

נראה לי תמוה על גבול הפוטושופ. קווינסלנד זו אחת המדינות שיש בה יותר מה לעשות עם 4X4.

ד ו ר ו ן
16-09-18, 16:37
עדכני מעכשיו..
שלחתי לחבר באוסטרליה, זו תגובתו:.
באשר לשידרוגים וההגבהות - כן נראה שהבינו את התרגיל ב NSW והתחילו לגייס כספים מציבור ה 4b . כל רכב שטח שני כאן לא תקני... נראה מה יהיה עד הבחירות״

למי שלא הבין, ״גיוס כספים=קנסות..

tallevi
16-09-18, 16:54
נראה לי תמוה על גבול הפוטושופ. קווינסלנד זו אחת המדינות שיש בה יותר מה לעשות עם 4X4.אני די בטוח לגבי הפוטושופ...אבל זה לא סותר את הלך הרוח שם כרגע. בהלימה לתגובה של החבר האוסטרלי של דורון.

טל.

דרור ברלי
16-09-18, 19:20
121135

חחח
עושה לי את היום לראות ניידות משטרה תקועות בגלל הטמטום הגורף של אלה שמאיישים אותן. תענוג לראות את זה. שיזיעו קצת.

ועכשיו ברצינות - אף אחד מכם לא בקי בחוק האוסטרלי ו/או בחוקים של כל מדינה ומדינה באוסטרליה. אני מציע להסתכל על כל העניין מזוית אחרת - זו שאולי לא מתמצאת בחוקי הרישוי שלהם אבל שכן יודעת משהו על הגיון פשוט של כלי תקשורת - עצם העובדה שהסיפור הזה הגיע לעמודי החדשות ולא רק אצלם אלא בכל העולם, מלמד שזה אירוע קצת יוצא דופן.
איפה בישראל אתם קוראים בעיתון או רואים במהדורת החדשות בשעות הפריים-טיים בערב על ניידת משרד התחבורע שהורידה ג'יפים מהכביש?... בשום מקום. כי אצלנו זה כבר עניין רגיל שברגילים.

כל העניין של להשוות למה שקורה במדינות אחרות, הוא גם קצת אידיוטי. מה זה אמור לעזור לנו?... האם מה שקורה באוסטרליה או בארה"ב או בגרמניה או באינדונזיה זה אמור להצדיק או לא להצדיק את מה שקורה או לא קורה אצלנו?... אנחנו חיים כאן, לא באוסטרליה. יש באוסטרליה עוד כל מיני חוקים שיגרמו לכם במקרה הטוב להרים גבה, במקרה הרע להתרעם. יש עוד מדינות סו קולד "מסודרות" שהפכו את הרגולציה והאכיפה מאמצעי, למטרה מקודשת - לטובת ה"סדר" ו"איכות חיים" הן הופכות את אזרחיהן לרובוטים באמצעות הטלת טרור - כמו בסינגפור, שם אסור לנהוג במהירות שעולה על 80 קמ"ש, שאסור בה ללעוס מסטיק ושאם הגעתם לגיל 30 ועדו לא התחתנתם, המדינה מוצאת לכם בן/בת זוג ומחתנת אתכם. בפקודה. ולמי שחורג מהתלם נהוגים בה גם עונשי גוף כגון מלקות.

בשוויץ היפהפיה לעומת זאת תשלמו קנסות כבדים על חריגה של 2 קמ"ש מהמהירות המותרת או רחמנא ליצלן על צפירה, פן תפריעו לשקט ולשלווה... ובניגוד לדימוי המצוחצח והמנומס של המדינה ותושביה, יודעי דבר מספרים על משטרה אלימה ועל בתי מעצר שלא נעים להשתכן בהם. או שאולי נחזור לאוסטרליה, בערים מסויימות אם הכלב שלכם נבח (בחצר הפרטית שלכם), מדובר בהפרה של תקנת שמירה על שקט כלשהי ואם שכן הלשין עליכם לרשויות, אתם (והכלב) בצרות. או שסתם הלכתם בכיוון הלא נכון על המדרכה (!...) וכן, יש דבר כזה!.... וחוטפים גם על זה קנס. שלא לדבר על ארה"ב - לרדת לרגע לרחוב לעשן סיגריה וסתם לשאוף אוויר בלי יכולת להסביר את זה באופן מתקבל על דעתו של שוטר, מה שנקרא שם "שוטטות", עבירה שיכולה לסבך אתכם כהוגן, במיוחד עם שוטר בעל אצבע מהירה על ההדק (במיוחד אם אתם כהי עור... תימנים, תיזהרו) ועוד ועוד.
אז איפה יותר טוב? במדינה שבה הכל אסור כשמדובר ברכב, אבל מותר ללכת לאן שרוצים מתי שרוצים - או במקומות שבהם מותר להגביה את הג'יפ כמה שרוצים ולשים מנוע V8 על קורקינט ובגיל 16 לקנות AK47 בחנות וללכת לתפור את כל החברים מהכיתה, אבל אסור לשוטט ברחוב?....

גם השלט מקווינסלנד שאוסר כניסת רכבי 4X4 לרצועת חוף מסויימת, לא מרשים אותי. אני יכול לגלות לכם שרוב שטחה של אוסטרליה, ומדובר ביבשת עצומה (ולא באיזה חור נידח בקצה הים התיכון) סגור לתנועת כלי רכב בכלל. גם 2X4. אבל מה שנשאר הוא הרבה יותר ממספיק כדי למלא את כל תאוות הטיולים ונהיגת השטח של כווווולם. בגרמניה לעומת זאת, אסור לשום סוג של רכב מנועי לנסוע בשטח בכלל. בשום מקום, למעט פארקים סגורים שמיועדים לזה בדיוק. ואוי לכם אם תצאו מהם לכביש הציבורי כשהרכב שלכם מלוכלך בבוץ כי התקמצנתם לשלם עוד 20-30 אירו לשטיפה בגרניק.... . אבל בכביש מהיר לעומת זאת, מותר לנסוע כמה מהר שרוצים.

אז מה הסיפור של הפוסט הזה? לשכנע אותנו שאצלנו יותר טוב?... בהרבה מובנים אצלנו יותר טוב. בפירוש.
בהרבה דברים אחרים, אצלנו פחות טוב.
הכל יחסי.

נמרוד
16-09-18, 19:33
אז מה הסיפור של הפוסט הזה? לשכנע אותנו שאצלנו יותר טוב?... בהרבה מובנים אצלנו יותר טוב. בפירוש.

לא היה סיפור בפוסט הזה. סתם קישור מהרשת.

אבל אתה חיברת כאן אחלה סיפור. מה סיפור, נאום, מניפסט לתפארת התנועה הציונית!

שכנעת אותי, אני נשאר בארץ!

[emoji1]

דרור ברלי
16-09-18, 20:04
על משקל "החרא דביק ומסריח בכל מקום - אבל זה החרא שלי". כן, ממש ככה.

אבל תתייחס לעומק למה שכתבתי על ההגיון של תקשורת ועל הכתבה המדוברת. זה לא נפוץ שם וכן חדש. ולכן זה אייטם.

דרור ברלי
16-09-18, 20:28
ועוד דבר, קטן אבל משמעותי:

עדכני מעכשיו..
שלחתי לחבר באוסטרליה, זו תגובתו:.
באשר לשידרוגים וההגבהות - כן נראה שהבינו את התרגיל ב NSW והתחילו לגייס כספים מציבור ה 4b . כל רכב שטח שני כאן לא תקני... נראה מה יהיה עד הבחירות״

ariel-ro
16-09-18, 21:30
מאמר שנכנב על תקנות הגבהת רכבים, עם קישור לחוק הרלוונטי בכל איזור באוסטרליה:
http://thelapyear.com/state-by-state-guide-to-lifting-your-4x4-tyres-suspension/

ועכשיו תמשיכו לריב ;)

ד ו ר ו ן
16-09-18, 21:54
אף אחד לא רב..
זה אחד הדיונים היותר מיותרים שהיו כאן..

opl
16-09-18, 22:13
שום דבר לא מיותר. זמן הוא לא מבוזבז אם נהנת לבזבז אותו.

התמונות ששמתי הן בדיחה. שתיהן

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

tallevi
16-09-18, 23:36
איפה בישראל אתם קוראים בעיתון או רואים במהדורת החדשות בשעות הפריים-טיים בערב על ניידת משרד התחבורע שהורידה ג'יפים מהכביש?... בשום מקום. כי אצלנו זה כבר עניין רגיל שברגילים.

שם זה "ביג דיל" מפני שאין להם שם את הצרות שלנו פה...וזה בלי להשוויץ...לנו יש צרות שלא יביישו מעצמה...הייתי מוכן בכיף לוותר על הגבהות ושיפורים, ושאלו יהיו כותרות היום אצלנו בתקשורת. כל יום.

טל.

דרור ברלי
17-09-18, 01:09
יש בזה משהו

על זה נאמר - סדר יום אזרחי.
ועדיין - אם זה היה עניין שבשגרה, לא היו מבזבזים על זה דיו בעיתון או קילובייטים בשרת.

נמרוד
19-09-18, 13:33
יש בזה משהו

ועדיין - אם זה היה עניין שבשגרה, לא היו מבזבזים על זה דיו בעיתון או קילובייטים בשרת.

דרור, ציטטתי ידיעה מג'לופניק, ממש לא כלי תקשורת סטנדרטי. זה אתר רכב אמריקאי מגניב שאוסף ידיעות מהרשת ומרחבי העולם, רבות מהן איזוטריות... כולל לפעמים מישראל:

https://jalopnik.com/5931314/this-is-the-jeep-ariel-sharon-would-take-to-the-negev-desert

ד ו ר ו ן
19-09-18, 14:13
דרור, ציטטתי ידיעה מג'לופניק, ממש לא כלי תקשורת סטנדרטי. זה אתר רכב אמריקאי מגניב שאוסף ידיעות מהרשת ומרחבי העולם, רבות מהן איזוטריות... כולל לפעמים מישראל:
https://jalopnik.com/5931314/this-is-the-jeep-ariel-sharon-would-take-to-the-negev-desert
זה שמישהו ביבשת אחרת מכנה אתכם salty off-duty לדעתי מכוון שאתם צריכים להתעמק בשרשור המקלחת שרץ כאן.

ואם כבר,
ב-fourwheeler לפני אחרון ציינו אירועים מרחבי העולם, בינהם חניכה ראשונה של מסלול מירוץ ראשון בישראל, על תקן לא הייתם מאמינים שזה הראשון..

ד ו ר ו ן
19-09-18, 14:16
שם זה "ביג דיל" מפני שאין להם שם את הצרות שלנו פה...וזה בלי להשוויץ...לנו יש צרות שלא יביישו מעצמה...הייתי מוכן בכיף לוותר על הגבהות ושיפורים, ושאלו יהיו כותרות היום אצלנו בתקשורת. כל יום.
טל.
אני מכיר כמה אנשים, לא כולם יהודים, ממדינות משעממות כמו הסקנדינביות, קנדה, וגם אוסטרליה, שבאו לגור דווקא כאן, דווקא בגלל שכאן ה״צרות״ הן אמיתיות ולא ״חלולות״, (ציטוט).

הם אמרו שאחרי תקופה כאן, כשחזרו הביתה, הכל נראה להם בהילוך איטי.

tallevi
19-09-18, 19:41
אני מכיר כמה אנשים, לא כולם יהודים, ממדינות משעממות כמו הסקנדינביות, קנדה, וגם אוסטרליה, שבאו לגור דווקא כאן, דווקא בגלל שכאן ה״צרות״ הן אמיתיות ולא ״חלולות״, (ציטוט).

הם אמרו שאחרי תקופה כאן, כשחזרו הביתה, הכל נראה להם בהילוך איטי.כשהצרות האלו מתדפקות על דלתך באמצע הלילה בדמות קצינים לובשי מדים, לא מכיר מישהו שלא היה מעדיף צרות "חלולות"...
די להתחכם..

טל.

ד ו ר ו ן
19-09-18, 20:06
די להתחכם..
טל.
למה זוית מבט חיצונית של מישהו שלא נולד כאן זו התחכמות?
אלו הדברים שנותנים לך פרופורציה נוספת על החיים ואיך מישהו אחר, שהוא לא אתה רואה אותם.
לא חייב לקבל, אבל לא יכול לפסול או לזלזל.

boaz avrahami
19-09-18, 20:26
אולי אם יהיה פה רע מחירי הבתים יצנחו סופסוף ויהיה עודף מוכרים.
משמינים ובוכים

אגב, חבר שטרח לקרוא את הכתבה הסב את תשומת ליבי לזה-

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180919/b6dae7d2c9df383cebee838c986261b7.jpg

Raccoon
19-09-18, 20:58
אולי אם יהיה פה רע מחירי הבתים יצנחו סופסוף ויהיה עודף מוכרים.
משמינים ובוכים

אגב, חבר שטרח לקרוא את הכתבה הסב את תשומת ליבי לזה-

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180919/b6dae7d2c9df383cebee838c986261b7.jpgלזה התכוונתי, וגם להנחיות של משרד התחבורה שלהם שמצורפות בלינק בכתבה.
המציאות כמובן מורכבת יותר, ובכל מדינה ישנן תקנות נוספות שלפעמים הן מחמירות יותר.
מבחינת המשמעות של מה שכתוב, צריך לשים לב שזה שלא נדרשת תעודה (certificate) לרכב המוגבה לא אומר שקיט ההגבהה עצמו לא צריך לעמוד בתקן כלשהו. נראה לי שזה יכול להסביר למה היצרנים האוסטרליים טורחים לציין שהקיטים שלהם מאושרים.
בסוף, גם שם וגם פה יש רגולציה, אבל היא שונה גם מבחינת הכללים וגם מבחינת היישום.
מן הסתם לא נראה לי שמישהו כאן מתכנן להגר לאוסטרליה כי שם מותר חמישה אינטש, אבל זה לא אומר שאי אפשר לנסות לדרוש ממשרד התחבורה (שלנו) ללמוד מהם.

דרור ברלי
19-09-18, 23:59

אתה ציטטת מג'לופניק שהוא אכן מגניב.

אבל הם ציטטו מהחדשות באוסטרליה.
ואם באוסטרליה (שיש בה המון רכבי שטח, ובחלק גדול מהיבשת רכבי שטח הם עניין גדול) טרחו להקדיש לזה זמן מסך וקילובייטים על השרת, כנראה שזה משהו שיוצא דופן ומצדיק דיווח. על משקל "אדם נשך כלב". אצלנו, היכן שהתרגלנו שהכלבים נושכים בני אדם ולא להיפך, כלומר ניידות משרד התחבורע אורבות ומורידות כלי רכב מהכביש כעניין שבשגרה בכמה וכמה מיקומים ברחבי הארץ מדי יום ביומו (רק לפני יומיים התחמקתי בעור שיני מניידת אחת שכזו, וגם זה רק כי אני יודע מלכתחילה היכן הם מתמקמים), לא היו מקדישים לזה אפילו שניה על שולחן העריכה.

זיף
20-09-18, 00:39
יש בזה משהו

פה קבור הכלב. באוסטרליה ברור לחלוטין שהמדינה תפקידה לתת שירות לאזרחים ולא להיפך, כמו פה. הם לא רגילים להיות קודם כל אשמים בפני הרשויות.

boaz avrahami
20-09-18, 07:49
פה קבור הכלב. באוסטרליה ברור לחלוטין שהמדינה תפקידה לתת שירות לאזרחים ולא להיפך, כמו פה. הם לא רגילים להיות קודם כל אשמים בפני הרשויות.

זה לא מסתדר לי עם העניין שאצלנו כרגע מיושרים עם אירופה.
גם בארופה הם נגד האזרחים או שאולי אנחנו במוד בכינות אוטומטי?

דרור ברלי
20-09-18, 09:03
ולהיות מיושר דווקא עם אירופה זה כל כך טוב?...

Raccoon
20-09-18, 09:45
זה לא הכל או כלום. אפשר לביות מיושרים מבחינתתקינה זו או אחרת ועדיין לא להגביל לחלוטין תנועה של רכבים בשטח. אאל"ט למשל התקינה של הכבישים בישראל מבוססת על האמריקאית אבל דרגות הרישוי על האירופאיות.

asafk
20-09-18, 13:47
ולהיות מיושר דווקא עם אירופה זה כל כך טוב?...אז עם מה היית מעדיף להיות מאושר? אני יודע. לא צריך לענות. עדיף שכל אחד יעשה מה שבא לו וייקח אחריות על מעשיו.
למשל - כמו שהיה יום לפני שיישארו קו דווקא עם אירופה.... היה אסור הכל, מי ששינה את הרכב היה צריך לקחת אחריות אם נתפס או עשה תאונה. אבל חכמולוג אחד עם רכב משופר 'מהתחת' בכל זאת החליט לתבוע את הביטוח אחרי תאונה... טמספרים שזה היה סוכן ביטוח בכלל..

אסף.

דרור ברלי
20-09-18, 14:46
נו?
ואיזה אסון קרה בכל התקופה הנוראית הזו?
זה שהתהפך, התהפך בשטח כי השתולל ולא בגלל השיפורים ברכב שלו.
ואם היה לו קצת שכל היה מפנה משם את הג'יפ ולא פותח עיניים גדולות.
אז היום יש לך עוד רגולציה וגם תקן להגבהות - האם נמנעה ולו תאונה אחת?

אז כן, בהחלט הייתי מעדיף שיהיה כמו בחלק מהמדינות בארה"ב.
תעשה מה שאתה רוצה. תגביה, תנמיך, תחליף מנועים. אם בא לך, שים בקמפר שלך מנוע אימפרזה טורבו. או פורשה. או V8, או דיזל, או חשמלי. ועוד ועוד... האוטו הוא רכושך וזו זכותך. וכמובן תהיה אחראי למעשיך. ושהחוקים היחידים שיגבילו אותך יהיו חוקי התנועה. מה אכפת לי אם יהיו לך 1000 כ"ס כל עוד תיסע במהירות המותרת, תעצור באדום ובתמרור עצור, תחגור חגורה, אל תשתה לפני נהיגה, אל תעקוף בפס לבן וכו'.

ובטסט שיבדקו תקינות של מערכות בטיחותיות - הגה, בלמים, מצב צמיגים, אורות, יודע מה? גם זיהום אויר. ותו לא.

ואם איזה דביל תובע את הביטוח אחרי שניסר וריתך ושינה את כל מבנה האוטו, מה הוא חושב לעצמו?... שהביטוח משלם ככה בקלות?.....
ואם יש תקינה והאוטו שלו לא עומד בה, אז הביטוח כן ישלם?.... כל שמאי מתחיל מעיף מבט באוטו הזה וקובע שהוא לא תקני.
שיאפשרו גם לבעלי כלים כאלה לבטח פרטנית. יעלה כמה שיעלה. לאחד כזה ששפך מאות אלפים בשיפורים, זה לא באמת יזיז. ואם יש לו קצת שכל בקודקוד, הוא ישלם ויבטח. גם לחברות הביטוח זה יהיה כדאי, כי יש לא מעט כלי רכב כאלה ותהיה תחרות. יש מצב שהביטוח לא יהיה כזה יקר כמו שחושבים.
ומי ששם זין ולא ביטח ופתאום אין לו כסף לשלם את הנזקים שגרם - שיחלטו לו את הבית. שישלם משכנתא על החוב כל חייו. אני לא צוחק בכלל. זה מה שקורה באמריקה גם למי שאין לו ביטוח רפואי.

אבל אתם מתעקשים שצריכה להיות תקינה. כי התרגלתם שמישהו אחר (המדינה וחוק הפלת"ד) לוקח אחריות על הפשלות שלכם. וכמו שקורה כשמתנהלים ככה, מה שקורה במציאות זה הפוך על הפוך - זה דווקא מעודד התנהלות מופקרת. כי ככה מכון הרישוי אחראי.

אז יש רגולציה. מאמצים תקינה אירופית. עד כאן סבבה. אבל כאן הפקידים עושים חצי עבודה ובוחרים מהתקנים והחוקים באירופה רק את מה שנוח להם ומכסת"ח אותם.

לא הכל בהכרח רע, אבל גם לא הכל טוב. הבדיקה להגבהות למשל, היא לפי "מעבדה גרמנית".
אז למה לא לוקחים מהגרמנים גם דברים טובים כמו היתר לטיונינג גם למכוניות כביש?... ואם כבר, גם מהירות גבוהה יותר/לא מוגבלת בכבישים מהירים למשל?.... לא, לא צריך תשובה. השאלה היא סתם למען השאלה. כי אם הפקידים שלנו באמת יעתיקו מהגרמנים את הכל, הם קודם כל ימהרו לאמץ עוד ועוד איסורים - כמו איסור תנועה בשטח בכלל.....

ואז נשאלת השאלה - למה לא תקינה אוסטרלית? אמריקאית? קנדית? מצרית?.....................

כל כך קשה לקבוע תקינה ישראלית שתתייחס למציאות שכאן ולא בגרמניה?
הרי לפי מישהו מכובד כאן, במשרד התחבורה שלנו יושבים מקצוענים... אז בשביל מה אנחנו משלמים להם משכורת? כדי שיבואו בבוקר למשרד וישתו קפה?
אני לא מתכוון להתווכח, זו סתם תהיה.

ולפי איך שמתנהל מכון התקנים שלנו, עם כל השקרים והרמאויות (ראו סיפור מצלמות המהירות), אולי יכול להיות שבאמת עדיף להתיישר לפי חוקיה ותקניה של מדינה אחרת, מתקדמת יותר, כי ה"מקצוענים" שלנו כאן אולי פשוט לא מבינים כלום בדברים האלה.

asafk
20-09-18, 14:57
אני מניח שלא התכוונת אלי ב'אתם'.
מבחינתי המצב שהיה - לא טוב. הכל אסור.
המצב שיש - יותר טוב. המדינה מכירה בזכותו של בעל רכב לעשות בו שינויים.
וכמו שאמרתי וכתבתי פעמים רבות - לא מספיק טוב. הרעיון מבורך והביצוע חלקי.
אבל זה משהו. צריך ללחוץ - היכן וכמו שצריך - כדי שהרגולציה תהיה יותר לכיוון המתיר ופחות לכיוון האוסר. כי הפתח נפתח והפרה הקדושה שהרכב חייב להישאר כמו שיצא משער המפעל - נשחטה. אני כן מתכוון גם לטיונינג של ספורטיביות. 'הם' היו מתים שיהיה מותר להנמיך ולהוריד חתך כמו שלג'יפים מותר להגביה ולהעלות חתך.
ובינתיים ממש כמו קודם אפשר להמשיך ולעשות מה שאסור.... ולשלם אם נתפסים. רק עכשיו השוליים של המותר התרחבו משמעותית.

אסף.

דרור ברלי
20-09-18, 15:07
סמנטית, אתה צודק. על הנייר באמת יותר טוב. לכאורה מותר לעשות שינויים.
בדיוק כמו ספורט מוטורי. היום זה חוקי ומותר. שוב לכאורה.

אלא שבמציאות - אולי היה אסור אבל לא כל כך אכפו. ובשורה התחתונה, למשתמש הסביר הכל היה יותר קל ויותר זול. והיום כשלכאורה מותר - האכיפה הדוקה והכל הרבה יותר קשה ויקר. בעלי כלי רכב שאף יבואן לא רואה בהם פוטנציאל כלכלי ולא מתאמץ להביא להם קיט חוקי לתקינה, נמצאים בצרה צרורה.

boaz avrahami
20-09-18, 17:04
אם כבר דרור אומר שעכשיו יותר טוב אני שמח.
נכון, לא הכול כפי שחלמנו אבל גם כשאומרים ארה״ב זה לא מדוייק.
יש מקומות גם שם שאסור ובכלל חשוב לזכור שלכל מקום יתרונות וחסרונות משלו ובכלל אין מושלמות בחיים

דרור ברלי
20-09-18, 19:15
בועז, אמרתי שיותר טוב לכאורה. אבל גם אתה לא תוכל להכחיש שבפועל זה לא בדיוק יותר טוב.
אז רצוי שתדייק.

boaz avrahami
20-09-18, 20:13
אז אני מתקן.
דרור לכאורה מבסוט.

חוצמזה מזל טוב ליום הולדתך
[emoji512][emoji512][emoji322][emoji324]

דרור ברלי
20-09-18, 20:43
תודהההה

-->