PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לפני קניה - רודאו

eliran135
19-09-18, 15:00
היי, לאחרונה עלה בי צורך ברכב גדול (לעבודה בעיקר) אני בתור אדם שאוהב שטח ולא מוכן לשמוע או להסתכל על רנו קנגו ושאר קופסאות החלטתי לרכוש ג'יפ 4x4 עם תא מטען גדול כדי להינות מכמה עולמות
א. גודל תא מטען
ב.עבירות בינונית+ ע"מ לספק את יצר השטח שהפסקתי לספק כשמכרתי את המגה מגנום(הארורה) ששתתה לי את הארנק...

בכל מקרה אני מחפש רכב אמין בעל תא מטעו גדול ויכולת עבירות בתקציב של עד 50 אש"ח
חשבתי על הרודאו בגלל נפוצות מע' הגז שתורמת גם למזעור הוצאות הדלק .
השאלה בשורה התחתונה... רודאו 04 תתאים לי? או שאני אבלה המון במוסך פשוט פחות מהמגנום? יש למישהו אלטרנתיבה מכובדת?
במידה ובחרתי ברודאו, למה לשים לב לפני הבדיקה???
נ.ב אני עובד כקבלן של yes ככה שהרכב לא באמת יתאמץ בעבודה אני פשוט צריך תא מטען גדול...

נדב ש.
20-09-18, 20:55
ה 2003/4 יותר מומלץ מהקודמים כי הגיר שונה.
קח בחשבון שאם תתקין גז לא ישאר לך הרבה מתא המטען...
בגדול הרכב אמין, בטח שיותר ממגנום.

נמרוד
04-10-18, 17:01
טנדר דיזל יהיה יותר חסכוני בדלק ולא פחות אמין מרודאו. איסוזו דימקס או מיצובישי האנטר 2006-2007 לדעתי יכנסו לך בתקציב בצורה יפה. רק ידני! אני מנחש שהמגה-מגנום שזכור לך לרעה היה אוטומטי וסבל מהתחממויות.

ishc
04-10-18, 19:56
יש גם רודיאו בנזין ידניים. לא הרבה אבל יש.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

eliran135
17-10-18, 19:13
אז אחרי תהיות ובירורים הבנתי שכנראה אני צריך לשנות כיוון.... הרכב ישמש הרבה לעבודה והמפלצות הישנות קצת פחות מתאימות לכבישים ושותות לא מעט דלק....
חשבתי על הגראנד ויטרה (2007/8 עם esp כמובן) או על סורנטו 05-07.
לגבי הסורנטו הבנתי שיש מנועים שמתאבדים...(תמיד יש קשר איך שהוא למזרקים - יכול להיות שזה תוצאה של טיפול לקוי? האם רכב כזה יגרור אותי להוצאות רבות?)
הגראנד ויטרה יותר זולה לאחזקה אך לפי מה שהבנתי צרכנית דלק יותר גדולה ובעלת יכולות עבירות פחות טובות?
מוכן להשקיע במיגון והגבהה (לא מתפשר על רישום ברשיון) אבל לא להשתגע מעבר לכך. (זה גם ככה וואחד הוצאה - תודה לך משרד הרישוי שדואג לקרוע לנו את הכיס).
משתנה נוסף, מתכנן לגרור עגלה 750קג פעם בחודש בערך, כמה זה מזיק לבריאות הגראנד ויטרה/סורנטו?
ובקיצור.
מה יותר אמין?
מה יותר מתאים לצרכיי? (50 קמ רובם עירוני ביום וטיול שטח עבירות בינונית פעם עד פעמיים בחודש)
מה שותה יותר?
ולאיזה רכב עלויות אחזקה יותר נמוכות?
יש הצעות אחרות??
אוטומט בלבד - ידני יותר כיף ואמין וחסכוני תמיד... אבל מי שנוסע הרבה בעיר יבין אותי...

גיא
17-10-18, 19:34
אני דווקא נוסע הרבה בעיר ולא מבין אותך ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

erezgur
17-10-18, 19:54
אני דווקא נוסע הרבה בעיר ולא מבין אותך ;)
Sent from my iPhone using Tapatalk
גם אצלנו במשפחה מספר רכבים עם גיר ידני וכולם נוסעים כמעט רק בתוך העיר.
אין בעיה.
גם בכל הערים הסואנות והמרכזיות באירופה התנועה היא ברובה עם גיר ידני, לא חושב שיסכימו שיש בעיה עם גיר ידני בעיר.

אבל חרגנו מנושא השרשור (רודיאו), סליחה.

eliran135
17-10-18, 20:00
גם אצלנו במשפחה מספר רכבים עם גיר ידני וכולם נוסעים כמעט רק בתוך העיר.
אין בעיה.
גם בכל הערים הסואנות והמרכזיות באירופה התנועה היא ברובה עם גיר ידני, לא חושב שיסכימו שיש בעיה עם גיר ידני בעיר.

אבל חרגנו מנושא השרשור (רודיאו), סליחה.מבחינתי זאת בעיה, לתשומת לבך - גיר זה אינדיבידואלי אצל אנשים כמו טעמים לצורך העניין. (יש לא מעט נהגים במדינת ישראל ברמה נמוכה מאוד ואני אישית מתעצבן כל פעם שאני לוחץ קלאץ' וברקס פתאומיים ומקלל את הרגע שקניתי ידני. היה לי, הרבה פחות נוח לי.)

לגבי עניין הרודאו - כשפתחתי שרשור נוסף העירו לי על כך שפתחתי 2 שרשורים. לכן אני מנצל את מערכת הפורומים(שמטרתה לייצר שיח) ע"מ להיעזר בחבר'ה מנוסים שיעזרו לי ליפול כמה שפחות עם רכב השטח הראשון שלי.
אז אם אין תגובה מועילה/מניבה חבל על אנרגיית האצבעות שלך.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

איל מ
17-10-18, 20:18
הויטארה אוכלת יותר דלק. ולא יודע כמה היא תתמודד טוב עם גרירה.
לא שמעתי על בעיית המנועים בסורנטו, אבל זה לא נושא שאי פעם התעמקתי בו. אם כבר משווים מנועים, גם בויטארה בשנים האלו יש תופעה של סדק בבלוק מנוע. אז נושא המנוע פחות רלוונטי לדעתי.
אני כן יכול להגיד לך שבסורנטו, בהרבה רכבים, הדיאפרגמה שאחראית על שילוב הדיפרנציאל הקדמי, קרועה, ובפועל אין 4*4. צריך לבדוק את זה טרם הקניה ולהוריד את מחיר התיקון אם צריך.
מעבר לזה, רכב סבבה לגמרי.
מה שכן,
הסורנטו הוא דיזל,
לך תדע מה יהיו הגזירות על כניסה עם דיזל לתוך העיר עוד כמה שנים (אותי אישית זה לא היה מעניין, אבל כל אחד ושיקוליו).

בוזי
17-10-18, 22:26
בדוק אם רקסטון מתאים לצרכים שלך.
בתקציב שלך תוכל לקנות רכב משנת 2008 לפחות. תקבל רכב אמין ועמיד, עם תא מטען גדול, צריכת דלק טובה, וגיר אוטומטי מצויין. הרכב מתאים מאוד כרכב גורר (עד 3500 ק"ג לפי הוראות היצרן).
אם תרצה לעשות יותר משטח בינוני, תגביה ותמגן, ההגבהה משפרת פלאים את יכולות הרכב.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

אלירן84
24-10-18, 19:01
הרודאו רכב מצויין. אחלה פשרה בין רכב שטח לרכב יום יום.
הוא אומנם ישן 03 - 04 (02 אני לא ממליץ בגלל הגיר), אבל הבניה שלו מאוד איכותית והוא מרגיש כמו רכב הרבה יותר חדש!
עם מערכת גז (שמתאימה מאוד למנוע הזה) אתה מקבל רכב חזק, מפנק ואמין שצורך בשקלול הגז כמו רכב בנזין שאוכל 1:10.
נסעתי על כמה ג'יפים בחיי, על רודאו אני רק יכול להמליץ.. בהצלחה!

-->