PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגיעה בקבוצות ... חסימות וקנסות בחורשן

גיא
23-09-18, 21:00
זאת ההודעה :
שבוע טוב, פוסט לג'יפאים שבינינו, מקרה שהיה כך היה :

"הר חורשן" הוא מגרש המשחקים הביתי של הג'יפאים שבין נתניה ליקנעם (ומה שבאמצע...). היום, יום שבת, יצאנו לטייל ונכנסנו מהיישוב "בת שלמה" - מי שמכיר את ההר ישר מזהה את המעלה. עלינו את המדרגה הראשונה והמשכנו למעלה, בזמן ששני ג'יפים (בלבד) הספיקו לעלות את המדרגה השניה, עולה לעברנו אדם ומתחיל לצלם את מספרי הרישוי של הרכבים, לשאלתנו "מה אתה בדיוק עושה?" הוא ענה :"אני פקח של רשות הטבע והגנים ואתם עוברים על החוק".
-"למה אנחנו עוברים על החוק?!"
-"אתם נוסעים בשביל שאסור לנסיעה".
-"אנחנו מטיילים שנים ארוכות בהר הזה ועלינו את המעלה הזה פעמים רבות, אף פעם לא נתקלנו במה שאתה אומר, אבל אין בעיה - נסתובב ונרד."
-"תוציאו רשיונות ותעודות מזהות, אני רושם לכם דו"ח !"
-"דו"ח ?! על מה דו"ח ?! אין שילוט, אין חסימה, אין גדר, המעלה הזה ידוע ומוכר לכל, מה אתה רציני ?! אנחנו נסתובב ונרד, אין צורך לרשום דו"ח..."
-"-"לא. יש למטה שלט שאוסר על נסיעה במסלול הזה, תרדו ותראו."
ירדנו. הופתענו מה"שלט" המבזה. חתיכת פחית קטנה קבורה עמוק בתוך החול...
-"הרכבים שלכם מצולמים, אני אבוא לקראתכם ולשני הגיפים שכבר למעלה אני לא ארשום דו"ח, לכל היתר כן. מי שלא מוכן למסור פרטים יתן הסברים בביהמ"ש!"

בסופו של עניין, נרשם דו"ח בסך 750 ש"ח לרב הג'יפים.
ואני שואל איפה ההגינות ? על זה לתת דו"ח של 750 ש"ח ?! על מעלה חרוש וחפור ממאות (לא רוצה לומר אלפי...) הג'יפים שעלו אותו.

לכם רשות הטבע והגנים אני רוצה לומר, אתם גורמים לנו לתעב אתכם בפעולות חסרות שיקול הדעת של הפקחים הממומרים שלכם.

לכם ג'יפאים יקרים, ראו הוזהרתם מהפקח המטונף הזה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דור אריאל
24-09-18, 07:49
הייתי הולך לבית משפט,

boaz avrahami
24-09-18, 08:16
הייתי הולך לבית משפט,

גם אני.
הדוח מנסה להסתמך על נסיעה בשמורה על שביל לא מסומן.
הרשות מנסה לתת משקל עודף לשבילים שמסומנים בצבעים אבל למעשה החוק מתיחס רק לשבילים מסומנים ואם השביל שלכם מופיע במפה אז הוא מסומן ולא פרצתם דרך חדשה.

מעבר לכך, הסימון הציבעוני שהרשות נסמכת עליו הוא חסר כל תוקף חוקי מהסיבה שמי שקובע אותו זו בכלל וועדה ציבורית ללא תוקף חוקי כלשהו ( הועדה לסימון שבילים).
יש פה ערוב לא חוקי של גופים פרטיים ( חברה להגנת הטבע) עם רשויות ממשלתיות ( רשות הטבע והגנים) בתוספת עודף מוטיבציה לעשות עבודה קלה מצד הרשות.
יותר קל לתת דוחות מאשר לבצע חסימה של דרך על פי חוק ( שם הם יצטרכו להזיע ולא בטוח שיאשרו להם לחסום בכלל וזה גם יעלה כסף- עדיף לשלוח פקח ולתת דוחות לא חוקיים)

יש באתר עורך דין שלמיטב זכרוני מצוי בנושא היטב וכבר ניהל משפט דומה בהצלחה.
מאחר והם קבוצה שווה להם לשקול לגשת אליו במרוכז ( עו״ד עמי ציגר)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180924/dfaa0b6e880df704648d36f143e81368.png

avikkllk
24-09-18, 08:18
יש מצב שצינור סתום עושה את הבעיה?
בעבר היה עף לי מים (מהרכב) וחשבתי שה מפרק המיכל בדיעבד זה היה צינור קרוע שהשפריץ בכיוון הפרק

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

gp1
24-09-18, 14:34
https://apq9h.app.goo.gl/GeJb

zivo
24-09-18, 14:55
אני רק חושב בקול רם...

בגדול, אני נוטה להסכים אם האמירות על הבעיתיות של מה זה שביל מסומן, אבל...
אם אין חולק שאנחנו בתוך שמורה, ויש שלט מפורש שאוסר כניסה לשביל מסויים אז אני חושש שאנחנו לא בדיון הנכון.
אני חושב, שמהרגע שיש שלט מפורש שאסור לנסוע, אז הדיון של מה זה שביל מסודר \ מסומן לא רלוונטי.
תחשבו רגע על כל הצירים ותאי השטח שהרשות סוגרת לצרכי שימור ושאר סיפורים, בסופו של יום, בשטח, זה האמצעי שלהם לידע אותנו.
אפשר (כנראה, לפי ההודעה המקורית), להתווכח על הנראות של השלט.

boaz avrahami
24-09-18, 15:21
מהו שלט תיקני ומאושר והאם יש בכלל שלט כזה?
מה גודלו, צבעו, הגובה מהקרקע וכו׳...
האם הצבתו עברה אישור כלשהו על ידי גוף סטטוטורי?

ועוד ועוד...

גם ככה החוק מאוד לטובתם.
אין להם חובה לסמן את גבולות השמורה בשטח ועובר הדרך צריך לדעת שהוא בשמורה רק באמצעות מפה שעולה מאות שקלים ודורשת מיומנות קריאה

asafk
24-09-18, 15:53
יש מקומות שהמוטיבציה למנוע נסיעה בשביל לא מסומן - תמוהה.
מדובר בשביל אש. כלומר זה מקום שלהיפך - לבעל השטח יש סיבה טובה לרצות שייסעו בו.
אלא אם כן, שוב, התערבו כאן יועצי הבטיחות מנתצי הבריכות של הרשות.

אסף.

איל מ
24-09-18, 16:30
אני פה די עם zivo.
עליי מקובלת האמירה שבשמורות נוסעים בשבילים מסומנים בלבד. אז לבוא עם כל מיני תכסיסים של עוכרי דין על מה זה שביל מה זה שלט, זאת אמירה שהיא לא הכוס תה שלי.
כי על בסיס זה אפשר להגיד שאפשר לנסוע בכל מקום שבא לנו. צידוק חוקי תמיד אפשר למצוא.

עכשיו,
אני לא תמים.
אבל אם כבר תפסו אותי, ללכת להתבכיין זה לא שיטת הפעולה.
ובטח שלא לטנף על פקחים.

ד ו ר ו ן
24-09-18, 16:38
מהו שלט תיקני ומאושר והאם יש בכלל שלט כזה?
מה גודלו, צבעו, הגובה מהקרקע וכו׳...
האם הצבתו עברה אישור כלשהו על ידי גוף סטטוטורי?

בועז,
אני לא עושה להם הנחות.. ממש לא.
אני חושב שההתנהלות שלהם דרקונית ולא פרופורציונלית לייעוד שלהם, ובלא מעט מקרים הסיבה שלהם לסגירת שטחים אינה אחוזה במבחן המקצועי של ההשפעה על השטח אלא יותר לא רוצים לראות מטיילים בשטח.

אבל כשיש שלט של רטג בתוך שטח שאין חולק שהוא שמורה..?
אז ok, זה נכון שכבר הוכח ע״י אחד מותיקי הפורום שתמרור לכלי רכב הוא לא בסמכות רטג, אבל בחייאת, יש משהו לא ברור בהנחייה של שלט של רטג בתוך שמורה גם אם אין לך מפת סמ״ש וגם אם השלט לא הוצב ע״י מעצ?

מנסיון עבר, כשהיו אי הבנות אמיתיות, ולא התחכמות, ומדברים עם פקח בצורה ראויה, הם לא ראש בקיר ולא נותנים דוח בכל מחיר.

zivo
24-09-18, 16:40
יש מקומות שהמוטיבציה למנוע נסיעה בשביל לא מסומן - תמוהה.
מדובר בשביל אש. כלומר זה מקום שלהיפך - לבעל השטח יש סיבה טובה לרצות שייסעו בו.
אלא אם כן, שוב, התערבו כאן יועצי הבטיחות מנתצי הבריכות של הרשות.

אסף.
אסף,
אלו שתי שאלות שונות.
מה השיקולים לסגור? ובפני מי סוגרים ?
לבין, מהרגע שהחליטו לסגור, ושמו שלט, האם מותר לנסוע ואיזה שיקולים אפשר למצוא.
וכן, לא רק שביל אש, יש הרבה מקומות שהרשות סוגרת לנו, ואנחנו לא כל כך מבינים את ההגיון :-(

guy888
24-09-18, 16:54
סתם מעירים פה מתים לדעתי. זה פוסט שפורסם בפייסבוק באפריל 2016 שאיכשהו קם לתחייה....

דור אריאל
24-09-18, 16:55
אם מדובר על המקום הזה,
סיבה למשפט שנערכות שם תחרויות בידיעת הרט"ג

אי אפשר לבצע אכיפה סלקטיבית

http://www.nazzima.com/view_article.php?a=2049

boaz avrahami
24-09-18, 18:05
נראה שחלק מהמגיבים אינם מכירים את השבילים המדוברים.
מדובר על שבילים ברוחב של עשרה מטר שמאז שאני מכיר את השטח הזה ( לפחות 25 שנים) נוסעים בהם.
לדעתי הרבה לפני שהיתה שם שמורה.
לא יודע מה הסיבה שהם לא עם סימון ציבעוני אבל לדעתי זה לא קשור לשמירה על הטבע.

אם הרשות חושבת שצריך להפסיק שם את הנסיעה לאחר כל כך הרבה שנים שנוסעים שם עליה לתת הזדמנות הוגנת למטילים ולא להכשילם.

כשמישהו מנסה להכשיל אותך פעל בכל אמצעי חוקי בשביל לנקנק אותו.

אין פה קריאה להפר חוק או לחפש מלחמות אם הרשות אלא רק להעמיד אותם במקום כשהם עוברים את הגבול ונראה שהפעם עברו

אגב, לא תמיד כשמדברים עם פקח בצורה הראויה הפקח עוזב.
תלוי בפקח, תלוי בכמות האנשים וכו.

לפי תגובה 5 אני לא בטוח שמדובר בשמורה בכלל או שיש הכרזה חדשה במקום.

-->