PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעוניין בעצות לגבי שיפורים להיילקס 2006

jakky
26-09-18, 18:38
אהלן חברים,
אני מעוניין לשדרג את ההיילקס 2006 שלי ולהוסיף לה נעילה קדמית ומתלים משופרים (בנתיים)

לגבי הנעילה רציתי לדעת האם קיימת נעילה קדמית חשמלית מקורית של טויוטה? אם כן איפה משיגים? אם לא מה מומלץ?

לגבי מתלים, קודם כל חובה קיט חוקי וכשר - הרכב משמש אותי ליומיום. המטרה של הרכב היא 80 אחוז בכביש, 20 בשטח, משקל כרגע יהיה יחסית קל, אבל כנראה שבהמשך יצטרפו פגושים מברזל + מדרגות צד, וגם כ- 100 קילו של ציוד בארגז..
אני לא מחפש שהרכב יהיה מאוד גבוה, בעיקר אני רוצה נסיעה נוחה בשטח גם במהירויות בינוניות ושהגלגל לא ישפשף את הכנף (245/75/16)

חוץ מזה כרגע, אני מאוד אשמח לשמוע טיפים לבעל היילקס טרי, מחלות ידועות, תחזוקה מונעת, חיזוקים שמומלץ לעשות וכל דבר שעולה לכם לראש :) יש לי ידיים טובות, כלים והרבה סבלנות.

תודה מראש וחג שמח!

נמרוד
26-09-18, 19:27
תתחדש. לי יש היילקס ויגו דומה, קצת צעיר יותר.

לגבי נעילה קדמית - בדגם הויגו עברו מדחפרנציאל קדמי 7.5 אינץ' שהיו לו לא מעט אפשרויות נעילה לדיפרנציאל 8 אינץ' מסוג clamshell. בזאת ישרו קו עם הלנדקרוזר 120. זה הדיפרנציאל הקדמי הקיים מאז ועד היום ברוב רכבי השטח של טויוטה עם מתלים נפרדים - לנדקרוזרים, FJC, טאקומה ופוראנר אמריקאים וכמובן היילקס.

לדיפרנציאל הקדמי הזה אין נעילה מקורית. הנעילה שיש זה ARB. אין אוטומטיות (אני לא נתקלתי).

לגבי הגבהה - זה דווקא קל. יש כמה וכמה קיטים מאושרים בארץ - אספיר, EFS, אולדמן. בטח עוד. החל מאזור 5,000 ועד 11,000 לקיט אולדמן מלא כולל קפיצי עלים חדשים.

אני בחרתי בקיט אולדמן המלא, וממליץ בחום. פשוט נותן חיים חדשים לרכב.

לגבי צמיגים ונוגע-לא-נוגע - עם הגבהה של 50 מ"מ בוודאות לא תהיה שום בעייה, לדעתי גם בלי הגבהה אין בעייה, אבל זה תלוי גם בג'אנטים, רוחב ואופסט. צמיגים 235/85R16 על חישוקי 16 מקורים של דגם ידני עובדים מצויין עם ובלי הגבהה.

השיפור הכי גדול לרכב, כמו לכל רכב שטח, הוא צמיגי שטח מלא. אחר כך הגבהה כאמור, ובגדול זהו. ככה אני נוסע ארבע שנים. אפשר להוסיף אינסוף דיגומים וזיוודים לטעמך שמשפרים את החיים בשטח אבל לא משנים כלום לעבירות.

אתה מוזמן לקרוא את השרשור בחתימה שלי, כתבתי שם על ההוצאות השונות כולל סיכום תלת שנתי.

amir_shai
26-09-18, 21:22
יש אופציה של נעילה קידמית חשמלית מאוסטרליה
https://www.harrop.com.au/shop/4x4-performance/driveline/elocker?make=34

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

tooshey
26-09-18, 21:38
תתחדש
אני חושב שאתה צריך להשקיע באוטו בסדר הבא.
1. ישור קו מכני כללי.
אל תסמוך על מה שעשו לפניך.
לבדוק את כל המכלולים של הרכב ולתקן/ לרענן את מה שצריך.
כל הנוזלים.
כל המסננים.
להוריד גלגלים ולבדוק מערכת הינע, בלמים והגה.
מערכת קירור.
חשמל ומזגן.
2. צמיגים טובים במידה האופטימלית.
3. מתלים- קנה את מערכת המתלים הכי טובה שאתה יכול להרשות לעצמך.
אתה תהנה מהמתלים בכל מטר שתסע באוטו.
4. דיגומים לטיולים - קשת התהפכות, מדרגות, פגושים ארגזים מקרר וכ'ו.
5. נעילה קדמית- בכוונה השארתי לסוף.
תבחר את מתקין הנעילה בשיא הזהירות, הביצה הקדמית מאד מסובכת לכיוון.

בברכה,טושי

jakky
27-09-18, 17:26
קודם כל תודה רבה על התגובות המפורטות!

שחכתי לציין שזה לא ויגו. 2006 בצורה כמו 2002-2005, האם מה שרשמתם רלוונטי גם לדגם הזה?

עוד שאלה, לגבי ביטוח, יש המלצות בתחום? יש ברכב איתורן. ביטוח ישיר לא מבטחים את הדגם הזה ביטוח מקיף בטענה שהוא גניב.. מה עושים?

בנוגע ליישור קו ראשוני, מחפש מוסך מומלץ באיזור מודיעין והסביבה שאפשר לסמוך עליו

תודה רבה וחג שמח!
נעם

איל מ
27-09-18, 18:00
לגבי הביטוח, יש חברות אחרות. נסה דרך סוכן ולא דרך הישירות.

נמרוד
27-09-18, 18:06
לדגם שלך דיפרנציאל קדמי 7.5 אינץ' שיש לו מבלר נעילות גדול. נשלטות, אוטומטיות. לגבי המתלים אותה תשובה - יש לסדנאות רמה וכמה קיטים מאושרים.

גלעד .ג.
29-09-18, 15:58
קודם כל תודה רבה על התגובות המפורטות!

שחכתי לציין שזה לא ויגו. 2006 בצורה כמו 2002-2005, האם מה שרשמתם רלוונטי גם לדגם הזה?

עוד שאלה, לגבי ביטוח, יש המלצות בתחום? יש ברכב איתורן. ביטוח ישיר לא מבטחים את הדגם הזה ביטוח מקיף בטענה שהוא גניב.. מה עושים?

בנוגע ליישור קו ראשוני, מחפש מוסך מומלץ באיזור מודיעין והסביבה שאפשר לסמוך עליו

תודה רבה וחג שמח!
נעם

בנוגע למוסך במודיעין יש לך את מוסך סמדר, הבעלים הוא ארז סמדר שהוא גם בעלים של היילקס...

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->