PDA

צפייה בגרסה מלאה : צרכנות נבונה: הוט ו Ebay

יוני5
27-09-18, 11:41
היום נתקלתי בשני מקרים נפרדים, הקשורים לצרכנות.

1. קניתי ב Ebay מערכת אנדרואיד לרכב. המחיר היה מחשיד, אבל עבדכם הנאמן לא בדק יותר מדי. מה שקרה, שלפני כחודש החלו להופיע חוות דעת על המוכר הנוכל. מסתבר שהוא פתח השנה חשבון באיביי, ומכר וסיפק כהלכה במשך כמה חודשים, ואז הפסיק לספק, אבל כנוכל טוב (ואני משועשע מהיצירתיות) הוא לא הפסיק לספק, אלא דחה את מועדי האספקה ושלח מעטפות עם כלום (או חתיכת פלסטיק) בתוכם, על מנת שיהיה משלוח ומספר משלוח - וכך במעקב אתה רואה שמשהו בדרך, אתה רק לא רואה שזה כלום.

בקיצור, לפני כחודש הבנתי שאני כבר לא אראה את המוצר, אבל חיכיתי עד ליום האספקה המשוער האחרון והגשתי dispute. תוך 4 שעות קיבלתי מייל בו ביקשו לדעת האם אני מעדיף את המוצר או זיכוי, כתבתי את המוצר.
ביקשו עד 4 ימים לברר עניינים עם המוכר. הסכמתי (כאילו שיש לי ברירה).
חזרו אחרי 24 שעות והודיעו לי שמחזירים לי את הכסף, כולל משלוח.
בדקתי ב PayPal - הכסף אצלי.
השירות - אמריקה.

2. הוט
נמאס לי מהמחירים הגבוהים ואין נטפליקס, משכתי שנה מההחלטה (למי יש זמן?), התקשרתי אתמול להוט. ניסו קצת שימור לקוחות, לא משהו והסכימו לנתק מיד, אבל שאלו האם אפשר לתת אופציה אחרת.
אמרתי: נשמע.
אמרו אנחנו מציעים כך וכך, אבל בינתיים, הוריד לך את החשבון ל 100 ש"ח. עד עכשיו שילמתי 250. ככה סתם.

המסקנה: תתקשרו עכשיו, עוד לפני שאתם גומרים לקרוא את הפוסט הזה להוט / יס תגידו להם: "אני רוצה להתנתק, כי יוני5 אמר שבלי נטפליקס זה לא טוב". אם כמוני שילמתם מחיר מופקע עד כה, אז על המקום תחסכו כסף.

שלכם ובשבילכם,
יוני5

ariel-ro
27-09-18, 15:24
בעניין הוט- דברים לחוד, ומציאות לחוד.
זה שאמרנו שהמחיר יורד, זה לא אומר שהוא יירד. מכיר לא מעט חבר'ה שאמרו להם מחיר, והוא נשאר אותו הדבר.
בדוק את החשבוניות כל חודש..

tallevi
27-09-18, 22:10
היום נתקלתי בשני מקרים נפרדים, הקשורים לצרכנות.

1. קניתי ב Ebay מערכת אנדרואיד לרכב. המחיר היה מחשיד, אבל עבדכם הנאמן לא בדק יותר מדי. מה שקרה, שלפני כחודש החלו להופיע חוות דעת על המוכר הנוכל. מסתבר שהוא פתח השנה חשבון באיביי, ומכר וסיפק כהלכה במשך כמה חודשים, ואז הפסיק לספק, אבל כנוכל טוב (ואני משועשע מהיצירתיות) הוא לא הפסיק לספק, אלא דחה את מועדי האספקה ושלח מעטפות עם כלום (או חתיכת פלסטיק) בתוכם, על מנת שיהיה משלוח ומספר משלוח - וכך במעקב אתה רואה שמשהו בדרך, אתה רק לא רואה שזה כלום.

בקיצור, לפני כחודש הבנתי שאני כבר לא אראה את המוצר, אבל חיכיתי עד ליום האספקה המשוער האחרון והגשתי dispute. תוך 4 שעות קיבלתי מייל בו ביקשו לדעת האם אני מעדיף את המוצר או זיכוי, כתבתי את המוצר.
ביקשו עד 4 ימים לברר עניינים עם המוכר. הסכמתי (כאילו שיש לי ברירה).
חזרו אחרי 24 שעות והודיעו לי שמחזירים לי את הכסף, כולל משלוח.
בדקתי ב PayPal - הכסף אצלי.
השירות - אמריקה.

2. הוט
נמאס לי מהמחירים הגבוהים ואין נטפליקס, משכתי שנה מההחלטה (למי יש זמן?), התקשרתי אתמול להוט. ניסו קצת שימור לקוחות, לא משהו והסכימו לנתק מיד, אבל שאלו האם אפשר לתת אופציה אחרת.
אמרתי: נשמע.
אמרו אנחנו מציעים כך וכך, אבל בינתיים, הוריד לך את החשבון ל 100 ש"ח. עד עכשיו שילמתי 250. ככה סתם.

המסקנה: תתקשרו עכשיו, עוד לפני שאתם גומרים לקרוא את הפוסט הזה להוט / יס תגידו להם: "אני רוצה להתנתק, כי יוני5 אמר שבלי נטפליקס זה לא טוב". אם כמוני שילמתם מחיר מופקע עד כה, אז על המקום תחסכו כסף.

שלכם ובשבילכם,
יוני5איש יקר, אל תעלב, אבל זה נשמע כאילו יצאת מהביצה רק עכשיו, או שפשוט גדלת באקווריום...

אתה רציני?!

נוכלים בחנויות האינטרנטיות תמיד היו. אבל כשאתה משלם ב PayPal ועובד עם חנות ענק מוכרת כגון eBay, AliExpress, Amazon וכד', אבל לא רק, אתה די מוגן. היו לי עשרות מקרים שהרכישות לא עלו יפה, וקיבלתי החזר כספי באופן שרירותי כמעט.

לגבי חברות הכבלים והתקשורת, זאת כבר דרך חיים כאן...כל חצי שנה מתקשרים למוקד וצועקים על הנציג האומלל שאתה רוצה להתנתק. בתמורה אתה מקבל תספורת...אם לא, מתנתק ומתחבר במבצע למנויים חדשים כמובן לחברה אחרת, וכאשר נגמר המבצע, חוזר חלילה...טלפון למוקד, צעקות, ניחומים או ניתוקים...בקיצור שוק. האמא של השוק...

בן כמה אתה אם אפשר לשאול...?

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

יוני5
27-09-18, 23:50
הי טל,

אני בן 50 (עוד מעט, אבל מי סופר?)

ולא, לא גדלתי באקווריום ושאר התיאורים. האמת היא הרבה יותר פשוטה ואכזרית - פשוט התעצלתי.
בעוונותי אני עובד מאוד קשה והרבה שעות, אז לא היה לי כוח לסיפור הוט.

לגבי EBAY, למה אתה צועק? זה בדיוק מה שעשיתי. וכתבתי שגם קיבלתי את הכסף חזרה. וגם חזרתי והצהרתי שלא בדקתי את דירוג המוכר מלכתחילה.
אז רבאק, כתבתי מראש שאני אשם ועצלן, וגם עכשיו אתה מאשים אותי? כלומר גם אתה אישתי ולא ידעתי? או שסתם יש לך פרטנזיות להיות פולניה?

ג'יפולוג הזה, תאמינו לי, חרה של עם...

בברכה,
יוני5

lizard
28-09-18, 06:49
גם לי קרו כמה וכמה מקרים שהמוכר באיביי נוכל, בדרך כלל הם עולים על זה בעצמם ומזכים. אבל צריך לפקח ולראות.
היה לי מקרה אחר שקניתי משהו דרך המודעות של גוגל באפליקציה. המוכר רימה בלי בושה. מכר ושלח מוצר שלא דומה בכלום לתאור. שלמתי דרך פייפל והם אחרי כמה זמן של בירורים מול המוכר (שלדעתי לא ענה להם לאיימילים) החזירו לי את הכסף.

בקשר להוט/יס - אני צריך לעשות את זה כי אני משלם היום סכום ממש גבוה :-(

boaz avrahami
28-09-18, 10:03
זה גם קרה לי באמזון והם היו פחות יעילים מאיביי ...

tallevi
28-09-18, 10:18
אני מקווה שקיבלת את מה שכתבתי ברוח טובה ובידידות ולא חלילה משהו אחר.

לגבי חברות הכבלים זה דווקא מעצבן קצת שהם מנצלים רבים וטובים שעובדים קשה ואין להם זמן להתעסק עם כל מיני דברים שמסביב, מה גם שרובם קצת יותר מרמה של שוק, רמתם, ולא בטבע שלהם לבוא בגישה שהוזכרה. הם עובדים בשיטת מצליח, כמה כבר התלוננו ויאיימו ובכלל ישימו לב...20 אחוז? שווה, בהחלט שווה.

ואתה יודע מה? זה קיים בכל התחומים והשרותים. חברות ביטוח, סלולר, בנקים, (חברת חשמל בוודאי אבל בוא נראה אותך מאיים בניתוק מהם...), כולם אוהבים לשתות אותך לאט ובשקט...

אני גם לא מי יודע מה בקטע של שוק, אבל אשתי שתהיה בריאה...חצי פרסיה חצי מרוקאית...ז"א בקטע של גם לחסוך וגם להוציא על מישהו את העצבים...זה תרפיה בשבילה...גיסי הפולני עוד הרבה יותר גרוע...עושה להם את המוות...

וככה זה עובד..

בידידות,

טל.

יוני5
28-09-18, 10:40
אני מקווה שקיבלת את מה שכתבתי ברוח טובה ובידידות ולא חלילה משהו אחר.

בידידות,

טל.

לא בידידות ולא ברוח טובה.
אתה אישתי או לא?

הלו, אני עוד מעט בן חמישים. אין זמן להתעסק עם כאלה שלא סגורים על עצמם.
יותר טוב לא תמצא. סתום ת'פה ותתחיל לעבוד.

זה לא תוכנית ריאליטי ואין פה בחירות.

בידידות עלאק, בכיין.

מניאקים, כל היחידה הזאת מניאקים

יוני5

tallevi
28-09-18, 13:38
אתה רגיל לנשים שרודות בך?? תעבור לערב הסעודית, מותר שם עד ארבע נשים לגבר...

יוני5
28-09-18, 14:27
אתה רגיל לנשים שרודות בך?? תעבור לערב הסעודית, מותר שם עד ארבע נשים לגבר...

זה לא עניין של רגיל, זה עניין של להכיר במציאות.
אתה כנראה עדיין חי באשלייה, או משקר וחושב שמישהו מאמין שאצלך זה ההיפך.

אין לי בעיה עם זה שהן שולטות, אם היה להן קצת יותר טוב לב, זה היה יכול לעזור :)

ובערב הסעודית מותר לך להסתובב עם 4 יצורים עוטי רעלה.
בדקת פעם מה יש למטה? לפעמים אישה יפה, לפעמים משהו דומה להכלאה בין כבשה לנגמ"ש ולפעמים, כמאמר רבנו הצדיק שלום חנוך, זו לא גברת - זה אדון

בברכה,
יוני5

tallevi
28-09-18, 18:44
זה לא עניין של רגיל, זה עניין של להכיר במציאות.
אתה כנראה עדיין חי באשלייה, או משקר וחושב שמישהו מאמין שאצלך זה ההיפך.

אין לי בעיה עם זה שהן שולטות, אם היה להן קצת יותר טוב לב, זה היה יכול לעזור :)

ובערב הסעודית מותר לך להסתובב עם 4 יצורים עוטי רעלה.
בדקת פעם מה יש למטה? לפעמים אישה יפה, לפעמים משהו דומה להכלאה בין כבשה לנגמ"ש ולפעמים, כמאמר רבנו הצדיק שלום חנוך, זו לא גברת - זה אדון

בברכה,
יוני5תפסת ראש על הבר...???!

-->