PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגונים יקרים מדי

מיגונים
03-09-03, 15:50
מה העלות האמיתית של מיגונים כגון מיגוני גחון מאלומיניום, מדרגות צד, פגושים, והאם המחירים בשוק ריאליים או שהם מוגזמים? הגעתי לפורום הזה בעקבות הכתבה על מדרגות צד לסמוראי, נראה לי שפה אפשר לקבל תשובות רציניות לא כמו בג'יפטריפ שכל אחד רק שולח אותך לחבר שלו. נראה לי שהמדרגות שבכתבה לא פחות טובות מאשר המדרגות של עידו או פרוג'יפ, שם זה עולה 1500 עד 1800 שקל. הם פחות יפות אבל בטח לא פי 10 פחות יפות! חבילת מיגון עולה 5000 עד 6000 שקלים אצל כל מי שבדקתי גתוס+עידו+פרוג'יפ. האם זה לא מוגזם?

מדובר על טויוטה פרדו 2001

תודה, ואחלה אתר דרך אגב, חבל שאין פורום טויוטה :wink:

אלון_ק
03-09-03, 16:49
עלות החומרים למדרגות הצד הם כ-200 ש"ח, וזה כולל חיתוך של החומרים במקום בו אתה קונה אותו (לא התחשק לי להתחיל לחתוך פרופיל 50X50X3.25 עם דיסק בחצר האחורית, וודאי שלא את הפלטות של ה-7 מ"מ עם הקידוחים המדוייקים).
אלקטרודות וכד' מחושבות בתוך המחיר.
לדעתי אפשר למצוא גם בפחות, לנו המחיר התאים. וזה חוסך כמה שעות עבודה טובות (החיתוך)...

המחירים בשוק ריאליים. אל תשכח שעלות מורכבת לא רק ממחיר חומרים. את הפגוש הקדמי שלי בניתי לבד, אבל זה לקח לי 8 שעות עבודה נטו + שעתיים תכנון + להתרוצץ ולמצוא את החומרים. החומרים לא עלו לי דבר, אבל אם הם היו עולים זה היה יוצא משהו כמו 50-75 ש"ח. תוסיף לזה 8 שעות עבודה (נגיד 5 של מקצוען), התרוצצות, כאב ראש, זמינות כלי עבודה וכד' ותראה ש-1000 ש"ח זה לא נורא לפגוש כזה - וזה סביבות הצעות המחיר שקיבלתי.

http://www.jeeptrip.co.il/upload/i9xhweyf-2.jpg

מדרגות צד? לקחו לנו הרבה שעות עבודה - משהו כמו 15-18 שעות סה"כ, והרבה מאוד טרטורים. שווה 2500 ש"ח? לא יודע. לי ממילא אין (כסף), ככה שזה לא רלוונטי לי...

מה פחות יפות??? הכי יפות שיש

מה כוללת חבילת מיגון? גחון, טראנספר וזהו? יש מדרגות או שאין? פגושים?

זאביק
03-09-03, 18:25
המחירים סבירים.
כל כמה שבועות/חודשים מתקיים דיון כזה על מחירי המיונים.
כל אחד חושב שהוא יכול יותר בזול.

יש המון מעבר לייצור עצמו. תכנון, חישובים, מדידות, התאמות, לוודא שהרכב לא נפגע מההתקנה, שאפשר להוריד את המיגון לטיפולים, שחיישני כריות האוויר לא נפגעות . . .
ועוד ועוד.
לא יודע אם כל המשפרים באמת עושים את זה,
אבל מן הסתם הם עושים חלק מזה, בודקים, מתאימים את המיגון לרכב . . .

אח"כ להעתיק זה קל וזול.

נמרוד
04-09-03, 01:20
המחירים הם מה שהשוק מוכן לשלם.

מיגונים זה מוצר אופנה, ממש כמו בגדים. על בגדים יפים ו/או עם שם של מעצב, משלמים הרבה מעבר לערך של הבד והכפתורים ושכר העבודה של הסיני שתפר אותם. אותו דבר במיגונים. אני מעריך, סתם ככה בלי להתעמק יותר מדי, שהמחיר לצרכן של חלק מהמוצרים האלו, במיוחד מיגוני הגחון, הוא פי 3-4 מהמחיר למשווק - גתוס, עידו, פרוג'יפ, אספיר.... הם אינם היצרנים דרך אגב - הם קונים כמויות גדולות של פלטות מכופפות וחתוכות במפעלי מתכת. יכול מאד להיות שהם יכולים לחתוך את המחירים בחצי ועדיין להרוויח, למה הם לא עושים את זה? סיפורים על overhead גבוה, שכר דירה, ארנונה, מס הכנסה, "מחקר ופיתוח", הם מכינים לך גם כוס קפה... הכל נכון, והכל חרטא. המחירים הם מה שהלקוחות מוכנים לשלם, כמו בכל ענף אחר.
הלקוח זה אתה (לא אני). אל תשלם. תעשה לבד. תפרסם את תוצאות מעשיך ברבים, אחרים ילכו בדרכך. המחירים ירדו (או שלא). זה בכל אופן מה שאנחנו עושים באתר הזה.

ונ.ב., אני מטיל ספק בחשיבות הכ"כ ברורה מאליה בכל חבילת המיגונים, לכל רכב. מדובר בהרבה מאד hype ויחסי ציבור, שיתוף פעולה של בעלי העסקים ועיתונאות הרכב ופחות או יותר כל הענף.

סוזי המשתוללת
07-09-03, 20:49
ומנסיון אישי אני אומר לך בודאות מוחלטת שאף משפר לא יעשה את זה טוב כמוך ומסיבה מאד טריוויאלית אתה עושה את זה גם מחיסכון אבל גם מאהבה וגם מהרצון ללמוד משהו חדש וגם להוכיח לעצמך שאתה מסוגל ועוד כהנה וכהנה ולכן טבעי שתשקיע יותר מחשבה וזמן (לא כסף - כי אמרנו לחסוך)ומאמץ מאשר משקיע מישהו שכל מטרתו היא לעשות עליך כמה שיותר קופה וזה אומר חיבורים פרטציים עם קדיחות בשלדה ובלי ספייסרים שימוש בחומרים זולים שהתכופפו אפילו ממשקל הזבוב של סמוראי וכשזה קרה כמובן שגם הפח שעליו המיגון "הגן" נפגע
אז תעשה חשבון פשוט ולך לסתם מסגר במידה ואינך יודע לבד או תעשה בעצמך

asafk
07-09-03, 22:59
המיגונים הבאמת טובים יקרים, ובצדק. זה כולל גשרים מפלדה, ופלטות מאלומיניום, ותותבי T מגומי ופלדה, וחיבורים איכותיים לרכב, שלא לדבר על פגושים שעומדים בתקן, תכנון מקצועי, כולל בדיקות על מספר רכבים וזריקת חומר לפח, ועוד לא דיברתי על המחיר של רשיון למכירת מוצרי תעבורה, ובדיקה תקופתית של מכון התקנים/ טכניון.
הבעיה, לטעמי- יצרנים/ מתקינים לא מקצועיים, שהקיט שלהם נחות משמעותית מהמיגונים הטובים באמת, אבל עולה אותו דבר. ואז, כן- התותבים יתפרקו ממשקל של זוקי, ואחרי שתוריד את הפלטה לטיפול, אין לך סיכוי להחזיר אותה למקום וכו'...

אתה יכול לבנות לבד פגושים/ מדרגות צד לא פחות טובים משל היצרנים הטובים- וזה יעלה לך מעט פחות, לא הרבה פחות. לגבי פלטות מיגון תחתיות (מגיני גחון)- זה כבר יותר מורכב, וכולל כל מיני פריטים שקשה להשיג. אז- המחיר קופץ בהתאם.

שווה לשלם? תלוי בך. יכול להיות שחלק מהכיף הוא לבנות לבד. ברוב הג'יפים שלנו לא צריך כלום חוץ ממגיני סף, ואולי פגוש מחוזק, ואת אלה קל לבנות. בSUVים ה'רכים' יותר, כבר חייבים מיגון גחון מסיבי, אבל זה גם הופך מסובך יותר לבנות את המיגון, ומסובך= יקר. אז החשבון הוא שלך.

אסף.

-->