PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ בקניית ג'יפ ראשון (טרופר ראשון?)

אורי .פ.
01-10-18, 16:38
שלום לכולם,

קצת מתלבט על רכישת ג'יפ ראשון.
אשמח להציג פה את השיקולים שלי ולקבל עצות/שיקולים מנסיונכם:

תקציב: 40K.

יעוד: הרכב יהיה רכב שני. היעוד העיקרי של הרכב יהיה טיולים ונסיעות בשטח. בלי הרבה נסיעות מנהלתיות מלבד אל השטח וחזרה. אין לי שום רצון שהרכב יהיה מפלצת שתעלה כל מעלה אלא עד שבילים בינוניים. העבירות היא לא הדגש המרכזי כאן, אלא היכולת להכנס למעמקי השטח.
מבחינת הנסועה השנתית- אני מעריך שהרכב יסע סביב 800-900 ק"מ בחודש. כמובן שחלק ניכר מזה זה הנסיעה המנהלתית של אל השטח וחזרה.

אנחנו מכוונים לרכב שיצליח להכיל משפחה של 4 נפשות לטיולים של 3-4 לילות בשטח.

אנחנו גרים במרכז הארץ כך שצריך שיהיה אפשר לנסוע ברכב בצורה בטיחותית עם המשפחה עד לערבה/נגב/מדבר יהודה מבלי לשבור את גבם של הילדים הקטנים.

לאחר סקירה של מה שלשוק יש להציע, די התכווננתי על איסוזו טרופר ארוך. אני חושב שהגודל שלו מכוון למה שאני רוצה והעלויות שלהם משנתונים של סביב 2003-2004 יתאימו לתקציב שלי.

ספציפית לגבי הטרופר: האם בדרישות שלי יש עדיפות לבנזין או דיזל? עדיפות לשנתון מסויים?
האם יש איזשהו מוסך של טרופרים שמתעסק גם בליווי/תיווך של קניה ומכירה או שהדרך למצוא רכב טוב היא רק לחפש בלוחות המקובלים עד שעולה משהו טוב ברשת?

אשמח מאוד לשמוע דעות ועצות.
תודה רבה.
אורי

איל מ
01-10-18, 16:43
בנזין או דיזל זה אתה תגיד.
מעבר לכך, ג'יפ מצוין. תקרא (או שקראת) את שרשורי המחלות בטרופר כדי שתדע מה לבדוק ומה לדאוג לתחזק, ויש לך אחלה רכב. גדול, נוח, ועביר ביותר.

נדב ש.
01-10-18, 16:47
לפי 900 קמ בחודש טרופר בנזין יתאים לך אם אין לך בעיה עם בנזין.
כל השנתונים מ 99 עד 2004 זהים, יש דגמים מסויימים עם TOD (חלוקת כוח לגלגלים משתנה וטרנספר עם low יותר נמוך).
דגש היחיד שאני רואה בו זה הגיר האוטומטי, עם צמיגים 31 ורכב עמוס חייב קולר גיר+ונטה ושעון חום, רובם כבר מצויידים בזה.
מעבר לזה בודקים כל מה שבודקים ב 4x4 ישן.

בוזי
01-10-18, 23:49
לגבי קנייה/תיווך/בדיקה/הבנה של כל מה שצריך לגבי טרופרים, דבר עם רמי:
054-622-5782
בהצלחה

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שעיר בגב"ב
03-10-18, 22:17
הייתי באותו מקום כמוך לפני כמה חודשים.
אחרי שעשיתי המון שיעורי בית החלטתי ללכת
על טרופר ידני דיזל מהשנים שלפני 98.

הבנתי שלא מתאימה לי ההרפתקה של המנועים שאחרי 98
עם המנועים המורכבים על מזרקיהם הבעייתיים.

לא שזכיתי ברכב נטול תקלות (החלפתי תיבת הגה, קלאץ' ואלטרנטור) אבל הוא פשוט בהרבה וזה מה שחשוב לי.
והוא גם חלש משמעותית אבל זה לא מפריע לי.

נ.ב. אני חדש בעולם הג'יפים אבל עם יותר מ-20 שנות
נסיון באופנועים (חלק גדול מהן בשטח) ומבין דבר או שניים
במכונאות.

ishc
03-10-18, 22:26
התקציב שלך זה התקציב הכי נפוץ בקניית רכב שטח משומש ואני לא חושב שלהנעל על טרופר או כל רכב אחר זה חכם.
אם צריכת דלק של 1:5-6 לא נוראית עבורך לך על בנזין.
יותר כוח, פחות רעש ומנועים שעובדים פחות קשה בדרכ וגם ככה רוב הדיזלים שהם עמוסים ונוסעים בשטח לא יעשו משהו הרבה יותר טוב.
אם בכל זאת דיזל חפש אחד עם היסטוריית טיפולים מתועדת וקפדנית אבל קח בחשבון שהרכבים האלו נסעו והרבה ורובם גם טיילו לא מעט בשטח.
הסתובבה לא מזמן מודעה בפייסבוק על טרופר בנזין ידני למכירה וזו חיה די מעניינת.
בהצלחה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

בוזי
03-10-18, 23:41
טרופר 3.0 ידני פחות מומלץ.
הקלאץ׳ שלו מורכב ויקררררר אש לתיקון.
זה אחד הרכבים הבודדים שהאוטומטי עדיף.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

-->