PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע כבה כשהוא קר בפאג'רו Q שנת 2000

kehati
02-10-18, 09:50
אהלן,

לאחרונה המנוע של הרכב שלי (פאג'רו Q ארוך 2800, שנת 2000) כבה בתחילת נסיעה, לאחר ההנעה וכשהמנוע קר. בבוקר, תחילת הנסיעה שלי היא במעלה רחוב קצת תלול, ואם אני לא מחמם את המנוע הוא כבה בתחילת הנסיעה גם בהילוך ראשון.
אתמול בבוקר הנעתי את הרכב, השארתי אותו עומד מונע בחניה, ולאחר כמה דקות הוא שוב כבה.

התופעה הזו התחילה בשבועות האחרונים. אני רוצה לציין שאין בעיה בהנעה, המצבר חדש והרכב מניע מיד.

רעיונות? מה כדאי לבדוק?

תודה!

רומי
02-10-18, 10:28
אחד הסימנים שמשאבת הסולר מחפשת משפץ

oferg22
02-10-18, 21:56
היי

מתי עשית טיפול אחרון? מתי הוחלף פילטר סולר?
מה קורה במהלך נסיעה? האוטו סוחב כמו שצריך?

עופר

kehati
02-10-18, 22:14
היי

מתי עשית טיפול אחרון? מתי הוחלף פילטר סולר?
מה קורה במהלך נסיעה? האוטו סוחב כמו שצריך?

עופר

בוצע טיפול לפני שבועיים, בין השאר הוחלפו פילטר סולר ופילטר אויר.

מרגע שהמנוע מתחמם לטמפרטורת עבודה נורמלית, לתחושתי אין שינוי בסחיבה או בהתנהגות.

oferg22
03-10-18, 20:46
היי,

תופעה מעניינת.
אני רואה שאתה גר בטבעון. באזור שלך יש בחור מכפר מנדא שהוא מומחה למשאבות סולר בQ.
שמו מוחמד טהא. ייתכן מאוד שלא יקח לך כלום על ייעוץ ובדיקה שטחית.

עופר

assafy
03-10-18, 20:58
לפני שאתה הולך לדברים הגדולים תבדוק שאין לך חדירת אויר למערכת דלק ושהשסתום האל חוזר תקין. לי למשל הפומפה של משאבת הסולר הידנית היתה סדוקה וגם השסתום שבתוכה לא היה תקין.

נדב ש.
03-10-18, 21:30
לא בטוח שזאת משאבה, לפי מה שאני זוכר יש cut off סולונאיד שאחראי לדימום מנוע, כדאי לבדוק אותו קודם.

tallevi
03-10-18, 21:56
לא בטוח שזאת משאבה, לפי מה שאני זוכר יש cut off סולונאיד שאחראי לדימום מנוע, כדאי לבדוק אותו קודם.אז למה שיזייף רק שהמנוע קר? לא שזה לא יכול להיות, אבל נראה לי יותר הכיוון שהציעו פה לגבי כניסת אוויר למערכת.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

נדב ש.
04-10-18, 07:43
אז למה שיזייף רק שהמנוע קר? לא שזה לא יכול להיות, אבל נראה לי יותר הכיוון שהציעו פה לגבי כניסת אוויר למערכת.

טל.

כי כמו כל חיישן הוא מזייף כשלא חש בטוב, כנראה שמתחמם קצת הוא מרגיש יותר טוב, יש חומר על זה ברשת גם.

לגבי אוויר במערכת לדעתי זה היה גורם להנעה קשה, צורך בפמפום על המשאבת עזר לפני הנעה וכו'.

assafy
04-10-18, 08:32
התופעה שהיתה לי זה הנעה מיידית אבל דימום לאחר 30 שניות ולאחר מכן הנעה קשה. חניה בעליה היתה מגבירה את הסבירות לזה.
אם זה מה שקורה, לדעתי זה חדירת אויר.

גיא
04-10-18, 08:35
התופעה שהיתה לי זה הנעה מיידית אבל דימום לאחר 30 שניות ולאחר מכן הנעה קשה. חניה בעליה היתה מגבירה את הסבירות לזה.

היה לי גם פעם.
היה סדק קטן בתושבת סולונואיד ומשם היה חודר אויר ומאפשר לסולר לרדת בצינור לכיוון המיכל.

בדיוק אותן תופעות

Sent from my iPhone using Tapatalk

kehati
04-10-18, 09:13

זו בערך התופעה שאני חווה. אבדוק את הכיוון של חדירת אוויר ואעדכן.

תודה לכולם!

tallevi
04-10-18, 15:52
כי כמו כל חיישן הוא מזייף כשלא חש בטוב, כנראה שמתחמם קצת הוא מרגיש יותר טוב, יש חומר על זה ברשת גם.

לגבי אוויר במערכת לדעתי זה היה גורם להנעה קשה, צורך בפמפום על המשאבת עזר לפני הנעה וכו'.

אבל זה לא חיישן...זה יותר סולונואיד..ואלה מזייפים דווקא כשחם להם..

טל.

שלומי
04-10-18, 22:08
נסה לעמוד בירידה חזקה ולאתר נזילה מאיזור בית הפילטר , אם מצאת - משם נכנס אויר בנסיעה

-->