PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים לדיסקו, מתלבט בין BF ל TOYO

נעם1
02-10-18, 17:42
לא אלאה בפרטים אבל מאחור בחצר מונחים לי שני דיסקו. דיסקו 1 1996 שטרם נפרדתי ממנו ודיסקו 2 2001. על שניהם צמיגי שטח מלא במידות 235/85/16 ואני מתלבט אם להישאר עם ה TOYO או להעביר את ה BF לדיסקו 2.
בדיסקו 1, ה BFים הרגישו לי יותר רכים, מה שאפשר לי להוריד פחות אוויר בשטח או לעיתים אפילו לא להוריד בכלל ועדיין לחוש שהצמיגים סופגים חלק מתלאות הדרך.
בדיסקו 2 ה TOYO מרגישים יותר קשים.
יכול להיות כמובן שזה בכלל קשור לשוני במתלים, לדיסקו 1 קפיצים ובולמים של קוני בעוד לדיסקו 2 יש כריות אויר מאחור, קפיצים מקדימה ובולמים של פוקס עם מיכל חיצוני?

נעם

נדב ש.
02-10-18, 18:04
לדעתי לא קשור למתלים, אני עם דיסקו 2 גם עם כריות ופוקסים עם מיכלים(כמובן זה תלוי גם בכיול ושיסתום שלהם), היו לי bf ועכשיו יש קופר, היו לי טויו על רכב אחר, הטויו צמיג יותר כבד וחזק, צמיג שצריך להוריד ממנו הרבה אוויר בשטח כדי להרגיש נוח, לדעתי ההרגשה שלך היא מהצמיגים ולא משהו אחר.

דרור ברלי
02-10-18, 18:57
בעבר עם טויו (מעולים) והיום על BF (מעולים גם כן, אבל את הטויו אהבתי יותר)
הטויו יותר כבדים ועם דופן יותר עבה ומצריכים הורדת לחץ אוויר משמעותית יותר.

gp1
04-10-18, 20:31
אך ורק BF MUD עד לא מזמן KM2 ועכשיו KM3

טרודיי
05-10-18, 17:03
שניהם מעולים,
מה ההבדל במחיר?

נעם1
05-10-18, 22:03
שניהם מעולים,
מה ההבדל במחיר?

שני הסטים שלי. ה BF על הדיסקו 1 וה TOYO על הדיסקו 2. ההתלבטות היא אם להעביר את ה BF לדיסקו 2. המחיר הוא בלבול מח וכמה מאות שקלים בשביל העבודה של פירוק והתקנה של שני סטים מלאים של חמישה צמיגים. כי אצלי החליפי תמיד זהה לרביעייה שמתגלגלת.

gp1
06-10-18, 19:46
לך עם ה - BF ...לא תצטער

טרודיי
06-10-18, 19:54
שני הסטים שלי. ה BF על הדיסקו 1 וה TOYO על הדיסקו 2. ההתלבטות היא אם להעביר את ה BF לדיסקו 2. המחיר הוא בלבול מח וכמה מאות שקלים בשביל העבודה של פירוק והתקנה של שני סטים מלאים של חמישה צמיגים. כי אצלי החליפי תמיד זהה לרביעייה שמתגלגלת.אם הבנתי נכון,
הדיסקו 1 לא ישאר אצלך ואתה עומד להיפרד ממנו.

אם זה המצב הייתי שם על ה2 הסט ה"צעיר" יותר,
כפי שאמרתי ,שניהם טובים.

דרור ברלי
07-10-18, 00:26
שניהם מעולים אבל יש הבדלים לכאן ולכאן. לא מבחן מדעי אלא תחושות.

רעש: טויו שקט יותר בכביש
רכות וגמישות: טויו צמיג קשה יותר. דורש הפחתה משמעותית יותר של לחץ אוויר על מנת שיתחיל לתפקד טוב בשטח.
משקל: טויו עבה וכבד יותר מכל צמיג במידה שלו. זה מתבטא בצריכת דלק גבוהה יותר ובביצועים עצלים יותר.
קוטר: כידוע המידות האמיתיות של צמיגים ממותגים שונים, לעיתים שונות. בצמיגי 31 טויו הוא הכי גדול בקוטר. הפער בקוטר בינו לבין צמיגי 31 הממוצעים הוא כמעט אינץ' שלם. לא יודע איך זה במידות אחרות.
אחיזה בכביש: BF טוב יותר
אחיזה בשטח: די דומה עם יתרון קל לטויו
אורך חיים: די דומה.

בסופו של דבר זה עניין של מחיר וזמינות. אני היום על BF ומאוד מרוצה מהם, אבל גם אוהב מאוד את הטויו כי הוא גדול יותר ולפעמים העוד כמעט סנטימטר מתחת לגחון שווה הרבה מאוד בשטח טכני. טויו MT לא זמין ברוב הפנצ'ריות בגלל כל מיני ענייני תקינה ואין לי מושג איך צמיגים טריים בכל זאת נכנסים לארץ.

boaz avrahami
07-10-18, 03:07
היבואן מביא את הטויו MT אבל במידות מאוד מסוימות.

צמיג נהדר וכפי שדרור אמר הוא עולה בצריכת דלק של עוד עשרה אחוז ואף יותר.
אצלי האוטו רק לטיולים אבל זה נתון לקחת בחשבון...

shais01
07-10-18, 18:28
משקל: טויו עבה וכבד יותר מכל צמיג במידה שלו. זה מתבטא בצריכת דלק גבוהה יותר ובביצועים עצלים יותר.
קוטר: כידוע המידות האמיתיות של צמיגים ממותגים שונים, לעיתים שונות. בצמיגי 31 טויו הוא הכי גדול בקוטר. הפער בקוטר בינו לבין צמיגי 31 הממוצעים הוא כמעט אינץ' שלם. לא יודע איך זה במידות אחרות.

אם הקוטר של הטויו משמעותית גדול יותר במידה זהה, זה ההסבר לצריכת הדלק ה׳גבוהה׳, היא לא באמת גבוהה. המרחק שנסעת על הטויו פשוט גדול יותר למרות שהספידומטר מראה מרחק זהה.

דרור ברלי
07-10-18, 19:20
הצריכה גבוהה יותר והתאוצה עצלה יותר כי הצמיג גדול יותר בקוטר וגם כבד יותר. משמעותית. את זה אפשר למדוד. חד משמעית.

היתרונות בשטח חד משמעיים גם כן.
לטויו יש דופן משוריינת ועבה שמצד אחד דורשת הפחתת לחץ משמעותית כדי לעבוד טוב. מצד שני אפשר לרדת ללא חשש ללחצים חד ספרתיים ואפילו נמוכים - הדופן מספיק חזקה וגמישה כדי להתמודד עם זה.
על הטויו עברתי מסלולים וקטעי עבירות בתנאים קשים שקשה להאמין שג'יפ על צמיגי 31 בלבד מסוגל להם כאשר מסביב כלים על צמיגים גדולים יותר התקשו (וחלקם גם נכשלו) ואת כל הקרדיט אני זוקף לזכות האחיזה הכמעט דמיונית שלהם.

ד ו ר ו ן
07-10-18, 21:23
לטויו יש דופן משוריינת ועבה שמצד אחד דורשת הפחתת לחץ משמעותית כדי לעבוד טוב. מצד שני אפשר לרדת ללא חשש ללחצים חד ספרתיים ואפילו נמוכים - הדופן מספיק חזקה וגמישה כדי להתמודד עם זה.
.
הפוך..
בגלל שהדופן עבה ופחות גמישה אתה צריך להוריד יותר אויר כדי לקבל את אותה פסיעה שתקבל מצמיג עם דופן גמישה יותר.

Slowly..

tal4x4
08-11-18, 13:16
הרכבתי במידה הנ"ל על הדיסקו 2 שלי צמיגים של GOOD YEAR MTR שהחליפו את הBF שהיו קודם. אישית אני נהנה מהGOOD YEAR יותר, בעיקר בגלל אורך החיים. מבחינת רעש/נוחות/צריכת דלק לא הרגשתי בהבדל

דרור ברלי
08-11-18, 15:07
הפוך..
בגלל שהדופן עבה ופחות גמישה אתה צריך להוריד יותר אויר כדי לקבל את אותה פסיעה שתקבל מצמיג עם דופן גמישה יותר.

Slowly..

זה לא הפוך. אנחנו מתכוונים לאותו דבר בדיוק.

-->