PDA

צפייה בגרסה מלאה : הזעת/נזילת שמן מגיר אוטומטי בג׳ימני

Zivcar
03-10-18, 09:58
יש לי נזילה מהגיר, לא ממש נזילה, הזעה, מטונף בתחתית הרכב, מקור השמן ביציאה מהגיר לכיוון הטרנספר, מה שכנראה גורם לדרייפשאט לפזר שמן על כל תחתית הרכב. אין שלולית בחניה ושום דבר לא מטפטף אבל כל האיזור ברכב לח.
בדקתי שמן גיר, לפי הספר, אחרי נסיעה ובטמפ עבודה, שיחקתי עם הגיר (כל מצב 3 שניות כמו שכתוב בספר).
הכמות היתה בנקודה התחתונה (תקין מינימום) פעם אחרונה מילאתי והחלפתי את כל השמן לפני 30,000 קמ ובנוסף לא הוספתי אחרי התקנת קולר גיר (זה מאריך את הקו אז המפלס בטח ירד גם בגלל זה ) .
מילוי של כוס אחת למלא (100 מילי) מתוך סהכ 3.7 ליטר שיש שם לפי הספר ועכשיו המפלס כמעט במקסימום.
מה דרך הפעולה הנכונה הלאה:
1.לרוץ לטפל, להמנע מטיולים ובטח שארוכים במדבר עד לטיפול בתקלה. אומנם בטח מדובר בגומיה סוררת אבל סכום כסף בגלל שבטח ידרוש הרבה פירוקים.
2.להמתין לטיפול הבא עוד כמה חודשים ובינתיים ליסוע בשקט. לעקוב אחרי מפלס השמן ברמה שבועית זה מספק.
3.להמשיך להנות מהרכב עד שתתחיל ירידה דרסטית במפלס השמן ורק אז לטפל בנושא.

אני כן אוהב לבצע ברכב טיפול מונע, ומעדיף להביא אותו למצב תקין. מצד שני הרכב מעל 10 שנים על הכביש ועובד בשטח (לא אקסטרים) , ברור לי שתמיד יש משהו ואני מעדיף לא לטפל מתוך פניקה, אלה רק כשהבנתי את כל השיקולים.

נדב ש.
03-10-18, 10:13
דבר ראשון שוטפים טוב טוב על מנת לאבחן במה ומאיפה מדובר בדיוק.
כנראה מדובר במחזיר שמן שעומד לפרוץ, לא משהו רציני לדעתי.

איל מ
03-10-18, 10:16
תופעה מוכרת.
מחזיר שמן.
אם זה ממש מטנף ומרטיב הכל (ומטפטף בחניה), גש תחליף.
אם זה משהו נסבל, אז רק תקפיד למלא ולבדוק עד שתחליט שיש לך מספיק כסף.
עקרונית, הגישה של אין לי כסף/זמן לטפל בבעיה תוביל אותך למקומות לא טובים.
וכמובן שתוודא שהנסילה היא באמת מהגיר ולא מהטרנספר.

Zivcar
03-10-18, 10:30
תופעה מוכרת.
מחזיר שמן.
אם זה ממש מטנף ומרטיב הכל (ומטפטף בחניה), גש תחליף.
אם זה משהו נסבל, אז רק תקפיד למלא ולבדוק עד שתחליט שיש לך מספיק כסף.
עקרונית, הגישה של אין לי כסף/זמן לטפל בבעיה תוביל אותך למקומות לא טובים.
וכמובן שתוודא שהנסילה היא באמת מהגיר ולא מהטרנספר.

נראה ומרגיש מהגיר והשמן אדום כך שסביר שזה משם.
כרגע לא מטפטף בחניה, אבל כן מטנף.
אני ממש לא בגישת האין זמן אין כסף, אבל יש תקלות כאלו ואחרות ואני מעדיף לעלות על ליפט פעם ב-3 חודשים ולתקן מה שצריך. לא לרוץ למוסך כל שבועיים כי במקרה התקלות רצופות.
כן מנסה לרכז תקלות לא דחופות יחד. אם היתה לי שלולית שמן מתחת לאוטו באותו יום הייתי במוסך.

- - - Updated - - -

דבר ראשון שוטפים טוב טוב על מנת לאבחן במה ומאיפה מדובר בדיוק.
כנראה מדובר במחזיר שמן שעומד לפרוץ, לא משהו רציני לדעתי.

דווקא מזה אני מפחד, כל עוד מזיע אפשר לחיות עם זה עד הביקור הבא במוסך. אם הוא עומד לפרוץ ממש וזה עלול לקרות בטיול או בדרך לאנשהו אולי די דחוף להקדים תרופה למכה...

נדב ש.
03-10-18, 10:46
נראה ומרגיש מהגיר והשמן אדום כך שסביר שזה משם.
כרגע לא מטפטף בחניה, אבל כן מטנף.
אני ממש לא בגישת האין זמן אין כסף, אבל יש תקלות כאלו ואחרות ואני מעדיף לעלות על ליפט פעם ב-3 חודשים ולתקן מה שצריך. לא לרוץ למוסך כל שבועיים כי במקרה התקלות רצופות.
כן מנסה לרכז תקלות לא דחופות יחד. אם היתה לי שלולית שמן מתחת לאוטו באותו יום הייתי במוסך.

- - - Updated - - -

דווקא מזה אני מפחד, כל עוד מזיע אפשר לחיות עם זה עד הביקור הבא במוסך. אם הוא עומד לפרוץ ממש וזה עלול לקרות בטיול או בדרך לאנשהו אולי די דחוף להקדים תרופה למכה...

הכוונה היתה "בלא משהו רציני" לגבי התיקון, סה"כ להוריד טרנספר, עיניין של חצי יום עבודה בלחץ במוסך, לדעתי.

Zivcar
03-10-18, 11:17
הכוונה היתה "בלא משהו רציני" לגבי התיקון, סה"כ להוריד טרנספר, עיניין של חצי יום עבודה בלחץ במוסך, לדעתי.
אם אתה כבר משער את המשמעות במוסך, מה עלות סבירה לכזה דבר? 4 שעות מוסך+חומרים?

נדב ש.
03-10-18, 11:54
עלות של מחזיר שמן+מספר שעות העבודה.

Zivcar
03-10-18, 12:01
עלות של מחזיר שמן+מספר שעות העבודה.

זה לא גורר החלפה של כל השמן בגיר?

נדב ש.
03-10-18, 12:30
השמן נימצא בעוקה, הכי הרבה אולי תיצטרך להשלים קצת לדעתי.

yoni_0000
03-10-18, 14:08
תשמע.. הגיר בג'ימני ידוע לשמצה, אם זה היה כל דבר אחר או בכל רכב אחר כנראה גם הייתי אומר שזה לא דחוף ואפשר לחכות עם זה. בגלל שזה הגיר, ובגלל שזה ג'ימני, יכול להיות שנזילה זה סימפטום.. הפעם הייתי חורג ממנהגך והולך מהר כי הנזק הפוטנציאלי יכול לעלות אלפי שקלים.

Zivcar
03-10-18, 14:15
תשמע.. הגיר בג'ימני ידוע לשמצה, אם זה היה כל דבר אחר או בכל רכב אחר כנראה גם הייתי אומר שזה לא דחוף ואפשר לחכות עם זה. בגלל שזה הגיר, ובגלל שזה ג'ימני, יכול להיות שנזילה זה סימפטום.. הפעם הייתי חורג ממנהגך והולך מהר כי הנזק הפוטנציאלי יכול לעלות אלפי שקלים.

הגיר בג׳ימני היה ידוע לשמצה טרום הvvt, איפה שהוא ב2007 הוא עודכן ומאז במוסך מספרים שיש קצת פחות עבודה, אבל באמת לך תדע...
אני איתך אבל...כרגע זה בדיקת שמן פעמיים בשבוע לראות שאין החמרה, אני לא ארוץ למוסך אבל השתכנעתי שזו תקלה שאדאג לה עוד החודש. ובכל מקרה לפני שאצא לגיחת שטח רצינית.

אני משער שבגלל מורכבות העבודה זו לא עבודה שמוסכים אוהבים, בגלל זה כשביקשתי שיעיפו מבט דווקא המליצו לא למהר עם זה.

asypeer
03-10-18, 15:29
אם אתה רוצה לגמור את זה בזול, קנה את החלק מקורי (כנראה מחזש זנב גיר).
תן את הרכב למוסך באחד הכפרים, איפה שהעבודה זולה ותנאי התשלום גמישים..
הסדנאות, לצערי, מעדיפות להגביה רכב כי מדובר על עבודה קלה ורווחית יותר. מצטלמת יותר טוב בפייסבוק..
להוריד גיר או טרנספר זה עבודה שחורה, מכאן המחיר שדורשים (1000₪ על עבודה, 50₪ על מחזיר)

Zivcar
03-10-18, 15:34
אם אתה רוצה לגמור את זה בזול, קנה את החלק מקורי (כנראה מחזש זנב גיר).
תן את הרכב למוסך באחד הכפרים, איפה שהעבודה זולה ותנאי התשלום גמישים..
הסדנאות, לצערי, מעדיפות להגביה רכב כי מדובר על עבודה קלה ורווחית יותר. מצטלמת יותר טוב בפייסבוק..
להוריד גיר או טרנספר זה עבודה שחורה, מכאן המחיר שדורשים (1000₪ על עבודה, 50₪ על מחזיר)

אין לי ספק שאתה צודק. זה בדיוק משהו שאני אמרתי. רק שלא לכולם מתאים להסתובב בכפרים כאלה ואחרים, גם שם נדרש ידע מוקדם לאן ללכת.

איל מ
03-10-18, 17:39
חפש את ארז סנטו באינטרנט. מכיר היטב את הרכבים הללו. המוסך שלו בכניסה לטירה.
וכמובן הגורואים הרגילים של הגמדים שמומלצים כאן בכל שרשור שני.

asypeer
03-10-18, 19:01
תבדוק עם סלמן בטירה, יש לו מכונאי לעבודות ה״שחורות״

-->