PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עוד חדש?.... עוד פרשת שחיתות

דרור ברלי
03-10-18, 11:00
לא קשור לג'יפים...
סתם שם את זה כאן (https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5362790,00.html)

רק אני לא מופתע אף פעם?

גיא
03-10-18, 11:25
.?.

gasgas
03-10-18, 13:45
אל תיקח את כל מה שאתה קורא כתורה מסיני (לך תגיד את זה לעיתונאי..)

שים לב כמה תיקים פליליים של בכירים וראשי ערים שנפתחו בתרועות וצלצולים ומעצרים מתוקשרים נסגרו בקול ענות חלושה בתקופה האחרונה. (מבשרת ציון, רמת גן,ירושלים, חבל מודיעין ועוד שניים שאיני זוכר בצפון)

הרבה פעמים המשטרה ״נופלת לידיהם״ של אינטרסנטים כאלו ואחרים שמניעים אותה לטובתם האישית.

לשים אות קלון על אדם קל מאוד, לתקן זאת במידה ולא היה כלום לאחר מכן הרבה יותר קשה.

ולא, אין לי שום קשר לפרשה הזו ואני לא בא להגן על אף אחד.

אלעד.

boaz avrahami
03-10-18, 13:46
האמת, נראה לי שרק אתה עושה מזה עניין. אנחנו בתוך עמנו חיים...
אפילו בכלא יש אגף ל VIP עם תנאים לוקסוס וחניה למטוס פרטי. לאלה שנתפסו סטטיסטית או לא ידעו להתחלק עם השותפים בשלל

zivo
03-10-18, 14:29
אתה יודע כמה פרשיות שחיתות, חמורות מזו, התפרסמו בחודש האחרון?
יש לך ראש ממשלה שיחקר השבוע בפעם ה12 !!!! בפרשות שבהן מנכ"ל משרד ממשלתי והיועץ האישי של המשפחה הם עדי מדינה, ואתה מתרגש מאיזה שחיתות של "פקיד"???
למה שמת את זה פה? כי זה משרד התחבורע?

דרור,
אין לי תואר בפסיכיאטריה, לא בפסיכולוגיה ולא בשום מקצוע רפואי, ולכן אני נמנע מלקבוע אם אנשים לוקים בתיסמונת כזו או אחרת.
אבל אני מכיר איזה אתר...... שכמה כותבים שם........ על הרבה פחות מזה, כבר היו קוראים לך פראנואיד......:rolleyes:

ADaShim
03-10-18, 17:20
אבל אני מכיר איזה אתר...... שכמה כותבים שם........ על הרבה פחות מזה, כבר היו קוראים לך פראנואיד......:rolleyes:

אומרים גם שזה שאתה פרנואיד, לא אומר שלא רודפים אחריך[emoji848]

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

דרור ברלי
03-10-18, 18:26
למה שמת את זה פה? כי זה משרד התחבורע?

האמת? כן.
כי כבר תקופה מאוד ארוכה, שנים ליתר דיוק, המשרד הזה ושלוחותיו הוא דוגמה ומופת לריקבון העמוק שפשה בשירות הציבורי בישראל.
והיי, כל הזמן אנחנו מדברים על זה כאן. מחדלי הבטיחות, הבלגנים בטסטים, המאכערים, התקנות השונות והמשונות חדשות לבקרים שריח חריף של שחיתות ושל קומבינות ושל טובות הנאה למקורבים נודף מהן. אין לזה סוף ותמיד מתגלה שם משהו ועוד משהו ועוד משהו. השחיתות היא נורמה שם. לא הצבעתי על אדם מסוים אלא על המשרד הזה באופן גורף. כשמהו נראה כמו ברווז, מגעגע כמו ברווז ,שוחה באגם ומטיל ביצים - כנראה הוא ברווז.
דעתי על משרד התחבורה ידועה כבר שנים רבות - המשרד הזה צריך להיסגר, כי הוא רקוב מהיסוד. כל עובדיו, מהשר ועד לאחרון השומרים בכניסה - צריכים להיות מפוטרים לאלתר. את המשרד הזה יש להקים מחדש, ולאייש אותו באנשי מקצוע בלבד, רצוי מחו"ל. כאלה שאינם נגועים וללא זיקה פוליטית.

אבל זו רק דעתי.

דרור,
אין לי תואר בפסיכיאטריה, לא בפסיכולוגיה ולא בשום מקצוע רפואי, ולכן אני נמנע מלקבוע אם אנשים לוקים בתיסמונת כזו או אחרת.

יכול להיות שאני פרנואיד. זה לא אומר שאני טועה. אבל תקרא את התגובה של זה שמעליי.

tallevi
03-10-18, 18:58
לא קשור לג'יפים...

רק אני לא מופתע אף פעם?לא, אתה לא היחידי שאינו מופתע...גם אני לא מופתע..

מצד שני אני לא יכול להגיד שאני לא מתרגש, כי אני כן. מאוד!

לא בגלל אותם אינדיבידואלים שנתפסים פה ושם, אלא יותר כי זה כל פעם מעלה לי את הצחנה לגבי כל הגנבים והעלוקות הכי גדולים שפועלים במרץ כל השנה ב ר ש ו ת החוק!

פקיד כזה או אחר שלוקח לכיס זה ממש לא מזיז לי...זה לא מה שמשפיע עלי, האזרח הקטן..
בנקים, חברות הביטוח, מונופלים, ומגזרים עושקים דווקא כן!! המון! אם באופן ישיר ממש ואם באופן עקיף. זאת הרעה החולה האמיתית שלנו ואין לך מה לעשות עם זה...כי הכל חוקי!

והמשטרה האימפוטנטית והמעוותת הזו...כל םעם שאני שומע על "הישיגיה" בא לי רק יותר להקיא עליה.

אתמול עבדתי במפעל בקרית גת. פעמיים בתקופת החגים המפעל נפרץ ונגנבו ממנו סחורות כלים וציוד במאות אלפי שקלים. וזה לא המפעל היחיד שחווה את זה. היו עוד כמה כאלה בסביבה.

כולם יודעים מי העבריינים, אז מה?

מפעלים שמפרנסים עשרות משפחות...זה לא חשוב...

אתם יודעים מה עשתה המשטרה בזמן הזה???
נכון. חיפשה אנטנות מבצבצות מרכבי שטח בתחנות דלק בדרום...
בזה היא טובה...ויעילה..ומרתיעה...ומאיימת...

אחרי זה מתפלאים למה אמון הציבור במוסדות המדינה ברצפה...ולמה אנשים מכבדים את החוק פחות מחמותם...

זה מה יש...ועם זה אנחנו חיים..

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

איל מ
03-10-18, 19:34
דווקא העובדה שנתפסים כאן כל הזמן מושחתים, עד הרמות הכי בכירות היא (לדעתי) תעודת כבוד למשטרה.
שחיתות יש בכל מקום בעולם (לפחות בכל מקום שבו יש אנשים). מדינות שאתה לא שומע בהן על שחיתויות הן מדינות שלא מטפלות בזה.

zivo
03-10-18, 19:44
וואלה צודק... משרד בעייתי במיוחד לעומת משרדים אחרים.

במשרד לעניני דתות הכל הרבה יותר טוב, והמשרד נותן שרות מצויין...
והמשרד לעניני ירושלים מחולל מהפכות....
והשר לענינים אסטרטגים.....
ובכלל, השר לשיתוף פעולה אזורי, קורע תחת כמות השיתופי פעולה....
ומה בדיוק עושה משרד המדע?

לא שאני חושב שרוב המשרדים מתפקדים סביר, אבל משרד התחבורה..... יש גרועים ממנו.

יאללה תמשכיו לברוח, הרודפים מעבר לפינה :-)

tallevi
03-10-18, 21:47
דווקא העובדה שנתפסים כאן כל הזמן מושחתים, עד הרמות הכי בכירות היא (לדעתי) תעודת כבוד למשטרה.
שחיתות יש בכל מקום בעולם (לפחות בכל מקום שבו יש אנשים). מדינות שאתה לא שומע בהן על שחיתויות הן מדינות שלא מטפלות בזה.ממש עבודה קשה של המשטרה...

כל המקרים של תפיסת מושחתים הם תמיד לאחר מעשה. הרבה אחרי. ותמיד בזכות אנשים שהיו בסביבה הקרובה והחליטו להעביר את המידע למשטרה. בדר"כ כדי להציל את התחת שלהם...
למשטרה לא היה מושג ובטח לא את היכולת לעשות את העבודה לבד.

וגם אם...מה זה שווה לי ולך כשהבטחון האישי שלנו שואף לאפס? מה זה שווה שאתה רואה ברחוב את העבריינים האמיתיים בהמוניהם מסתובבים חופשי ברכבי היוקרה שלהם? מה זה שווה ש-90% מעבירות רכוש כלל לא נחקרות?
שהאלימות ברחוב רק גואה? שהילדים שלך סובלים מאלימות ברחוב, במועדונים, במקומות בילוי שבהם מסתובבים יותר מחבלים פר מטר רבוע מאשר בעזה? ואין להם שום רתיעה ורסן לשלוף את הסכין, בטח לא ממשטרה. כאשר משפחות פשע מטילות את אימתן לכל עבר? כאשר הטרור החקלאי משתולל? כאשר חמולות סוחטות דמי חסות בהיקף חסר תקדים ובאין מפריע..??

המשטרה כגוף ביצועי האמור לדאוג לבטחונו של האזרח ולמנוע מעשי פשיעה על ידי הרתעה ונוכחות משמעותית ברחוב, כלל לא מורגשת עד לא קיימת!

נכון לעכשיו אתה פוגש באיש חוק רק כשהם משתפים פעולה עם המדינה בחליבת האזרחים שומרי החוק! בכבישים וברחובות העיר, או כאשר אחד השכנים מזמין אותם כשחנו לו בחנייה...(ומסתמן גם כשיש לך אנטנה ברכב...).

במגזרים שלמים שעושים דין לעצמם, המשטרה כלל לא נכנסת! מגזרים שלמים! בתאי שטח גאוגרפי נרחבים! מדינות בתוך מדינות! שם אתה רואה את אוזלת היד ואת האיוולת. את האין משטרה.

אבל כשמדובר על חמגשיות וסיגרים נוצצים...הו... אז אתה רואה את "עוצמת" המשטרה...צוותים על גבי צוותים... עשרות שוטרים...אגפים שלמים...השקעות של מיליונים!! דבקות במשימה ומסירות אין קץ...מחול האיוולת.

וזה על קצה המזלג על מה שיש לי להגיד על משטרת ישראל ו"תועלתה" לחברה.

ועם כל זאת, אין לי שום טענה כלפי השוטרים עצמם. הם עושים את עבודתם ואני לא מזלזל בהם. כל הביקורת שלי היא על המשטרה כגוף ועל קובעי המדיניות של הגוף הזה.

טל.

איל מ
03-10-18, 21:59
וואוו, אתה ממש רואה שחורות. והאמת היא שזה כמעט בכל נושא שעולה כאן לאחרונה.
היפה הוא שאתה גם מגבה את הנתונים השחורים משחור שלך בנתונים.
אז כדי לאזן קצת,
אגיד שלדעתי (הפרטית בלבד) אנחנו חיים דווקא במקום עם יחסית בטחון לאזרח. גם בהשוואה למדינות שאינן עולם שלישי. שאנחנו מקבלים רשת תמיכה מהמדינה שאינה מובנת מאליה (בעיני),
ושאם להסתמך על נתונים שמפורסמים מעת לעת, שיעורי עבירות הפע"ר (אלו שנחשבות כמפריעות לאזרח במיוחד) נמצאות דווקא בירידה, ובמיוחד עבירות גניבת הרכבים (ואם אתה מתייחס לגידול השנתי ברכבים אז הירידה הזאת אפילו יותר קיצונית).
ועוד אוסיף ואומר,
שאם הייתי מרגיש כמו שאתה מתאר,
כנראה שהייתי גר במדינה אחרת.

גיא
04-10-18, 07:25
חכה !

יש משהו חדש. המשטרה / מתנ׳א מתחילים להוריד מהכביש רכבים שעברו שינוי מבנה לא חוקי ...

אופניים חשמליים שנותק בהם מגביל המהירות !
חח

מצחיק קצת. אולי השוטרים יהיו עסוקים עם אופניים ויהיה פה שרשור תחנות בדיקה של משרד התחבורע לאופניים בלי מגביל מהירות.

ויהיה פחות לחץ לחפש אנטנות מבצבצות ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
04-10-18, 07:31
שוטר בנושא אנטנות הוא בסך הכול ליווי לפקח מ. תקשורת.... זה לא שמדובר באג׳נדה של המשטרה.

כמו להגיד משהו על שוטר בארוע ספורט...

gasgas
04-10-18, 09:53
ממש עבודה קשה של המשטרה...

כל המקרים של תפיסת מושחתים הם תמיד לאחר מעשה. הרבה אחרי. ותמיד בזכות אנשים שהיו בסביבה הקרובה והחליטו להעביר את המידע למשטרה. בדר"כ כדי להציל את התחת שלהם...
למשטרה לא היה מושג ובטח לא את היכולת לעשות את העבודה לבד.

טל.

תמיד התפיסה של המשטרה תהיה לאחר מעשה....

ואני שוב חוזר ואומר כמו בפוסט הקודם שרשמתי, האם לא מגיע לאדם להיות חף מפשע עד שהוכח אחרת??
זה שאדם נעצר או זומן לחקירה לא אומר שהוא אשם.

דרור ברלי
04-10-18, 10:25
השוטר בשטח הוא רק פיון.
עושה מה שאומרים לו.

לא שחסרים שוטרים נבלות... אבל בתכל'ס הם רק מבצעים מדיניות.
והמדיניות היא להתעלל באזרחים כי זה הכי קל - ולהימנע מלהתעסק עם דברים שעלולים לסכן את השוטרים בדברים שעלולים להתפתח לארוע גדול ואלים כמו בדואים וכו'

כן, רוב משרדי הממשלה רקובים כמו משרד התחבורע. השחיתות והחידלון בהם לא פחות גרועים.
אבל התחביב שלנו נמצא בחיכוך מתמיד עם המשרד הזה וזה למה מחדלי משרד התחבורע מעניינים אותי/אותנו יותר מחדלונות משרד המדע והחלל או אפסות המשרד לענייני אזרחים ותיקים או מיותרות משרד הדתות.
משרד התחבורע הוא המשרד האזרחי הגדול ביותר והוא נוגע להרבה מאוד תחומים בחיי היומיום שלנו. מחדליו הישירים והעקיפים אחראיים למאות הרוגים ואלפי פצועים ונכים בשנה, כל שנה. אחראיים להתעללות הממשלתית הבלתי פוסקת במגזר הגדול בישראל. וכן - בעלי רכב הם מגזר. מגזר שאם היה לא היה כל כך אפאטי ומטומטם והיה משכיל לנצל את כוחו בלי להתבייש, היה מכתיב כאן סדר יום אחר ושונה.

כבר תועד והוכח איך דברים מתנהלים במשרד הזה. איך המנכל הקודם נאלץ לסיים את תפקידו אחרי שכל עם ישראל ראה בטלויזיה איך רב-מאכערים בכיר חבר מרכז הליכוד, כדורגלן-צמרת בדימוס, מנהל אותו ואת סדר יומו ופגישותיו תמורת תשלום. וחוץ מסיום תפקידו בשקט, שום דבר לא נעשה בעניין הזה!!!!! הוא אדם חופשי. גם הרב-מאכערים ממשיך "לעבוד". הכלבים נבחו עד שאיבדו את הקול, והשיירה ממשיכה לעבור.

סמלה של מדינת ישראל מייצג בעיני היום את השחיתות והריקבון. פקידיה ומשטרתה הם בעיני אויבי הציבור. אני היום לא מאמין לשום דבר שיוצא משם - גם אם יגידו לי רק מה השעה. כל תקנה, כל חוק, חשודים בעיני מיד כנגועים באינטרסים של מקורבים. החל מהאפודים הזוהרים ב-25 שקלים דרך ההגבהות ועד לעסקאות החמקנים והצוללות וכל דבר אחר.
תבקרו פעם בכנסת, תסתובבו במסדרונות בין מאות המאכערים החרדים שרובצים שם, צפו בדיוני הוועדות. זה מרתק. לראות איך הכל מתנהל שם דרך לוביסטים ומאכערים. ואז מבינים איך הכל עובד. מישהו משלם למישהו דרך מתווכים מקצועיים שעובדים בפנים, כדי שיקדמו את ענייניו. הכל שם כסף וכסף ועוד כסף - הביקור הזה לא מומלץ לבעלי חוש צדק מפותח ולכאלה שמתרגז/ים בקלות - כי זה מרתיח את הדם ומקפיץ את הפיוזים לראות איך שודדים שם את קופת הציבור.
זה גם ברור שלפי השיטה הזאת, במשרד ממשלתי אחר שרוכש חמקנים וצוללות ולא מתעסק בווסטים צהובים ובהגבהות לג'יפים, כבר לא מדובר במעטפות עם 5000$ אלא באתננים של עשרות מיליונים. אבל זו השיטה וזו הנורמה ובשורה התחתונה אנחנו שותקים ומשלמים.

שימו לב - בשרשור אחר מדברים כאן על מכשירי הקשר. יש איזה חוק זניח שמגדיר תדר כ"משאב" ששייך למדינה ושהדמגוגים מטעם המדינה מזהירים שזה נורא מסוכן שמשתמשים בו בטיול ג'יפים ללא אישור ורישיון. אבל אם תשלמו 270 שקל אחת לשנתיים לפתע השימוש בתדרים האלה בכלל לא יהיה מסוכן לאף אחד.... וכרגיל תמיד קופצים כל אלה שמוכנים לשלם תיכף ומיד - כי זה זניח מבחינתם, העיקר שיהיה שקט ושיעזבו אותם במנוחה ושפקחים ושוטרים לא יחרימו להם את המכשיר. הבנתם את זה? ככה בדיוק עובדת השיטה!...
באותה מידה המדינה יכולה להגדיר את האוויר שאתם נושמים כ"משאב" ששייך לה, להתקין לכם מד זרימת אוויר קטן בגרון כשאתם נולדים ומאותו רגע לחייב אתכם על כל שלוק של אוויר שאתם לוקחים לריאות. או שתשלמו דמי נשימה שנתיים.... נשמע לכם מופרך?... ברגע שזה יתאפשר טכנולוגית (זה כבר אפשרי) והשלטון כאן יתדרדר עוד קצת לכיוון הטוטליטרי ויוסרו כל מיני חסמים דמוקרטיים, זה לא יהיה מופרך בכלל. יקראו לזה באיזה שם מכובס ותהיו בטוחים שחלק גדול מהציבור יסכים ואפילו יצדד בזה ויהיה מוכן להתווכח עד זוב דם על זכותו של השלטון לעשות את זה.

והכל קשור לשיטת ההפרד-ומשול שפותחה כאן לכדי אמנות. שימור ופמפום הסכסוך השכונתי-איזורי על מנת לקבע את המצב של עם מפולג ומסוכסך כל הזמן שקל לתמרן אותו ולשלוט בו באמצעות זריעת פילוג ושנאה בין המחנות הפוליטיים החלוקים אצלנו מבית. שדעת האזרחים תהיה מוסחת כל הזמן מהמצב הפנימי-אזרחי במדינה ומהעניינים ה"לא חשובים" האלה שבתכל'ס הם-הם עצם העניין ולא איראן/חיזבאללה/חמאס/אבו-אדולף-מאזן.

אין מה לעשות בעניין הזה? יכול להיות. ואולי יש מה לעשות ואנחנו עוד לא מספיק בוגרים ובשלים להתקומם נגד המתועבים האלה ולזרוק אותם מחלונות משרדיהם. רק הזמן יגיד. אבל הכי גרוע לטמון ראש בחול ולהתעלם. אם נתעלם זה לא ייעלם.

איל מ
04-10-18, 11:17
אמ-לק.
בכל מקרה,
לגבי האופניים החשמליים שעלו כאן,
וואלאק, בא לי להתנדב למשטרה רק כדי להוריד אותם.

אין לי שום טיעון חכם או הגיוני. פשוט שונא את הכלי הזה. יודע שזה משהו שדפוק אצלי, ושבשימוש מושכל זה אחלה פתרון להרבה אנשים, אבל כשאני רואה את כל הילדים והערסים עליהם, משהו משתחרר לי בשכל. משהו בסגנון של מה שקורה לדרור כשהוא רואה פקיד ממשל (-;

גיא
04-10-18, 11:23
אין ספק בכלל ! וערס עם משקה אנרגיה ביד אחת ופלאפון ביד השניה רוכב בזיגזג עם אופניים חשמליים באמצע הכביש זה משהו שמעלה את הלחץ דם לכל אדם שפוי .. ( נסעתי אחריו כמה ק"מ אתמול )

אבל הכלי עצמו הוא לא רוצח .. הוא פתרון מדהים וזול במדינה צפופה עד מוות ויקרה עוד יותר .. הרוצח הוא מי שלוחץ על ההדק.

אייל, אל תאשים את האקדח, תאשים את היורה.

zivo
04-10-18, 11:23
......
שימו לב - בשרשור אחר מדברים כאן על מכשירי הקשר. יש איזה חוק זניח שמגדיר תדר כ"משאב" ששייך למדינה ושהדמגוגים מטעם המדינה מזהירים שזה נורא מסוכן שמשתמשים בו בטיול ג'יפים ללא אישור ורישיון. אבל אם תשלמו 270 שקל אחת לשנתיים לפתע השימוש בתדרים האלה בכלל לא יהיה מסוכן לאף אחד.... וכרגיל תמיד קופצים כל אלה שמוכנים לשלם תיכף ומיד - כי זה זניח מבחינתם, העיקר שיהיה שקט ושיעזבו אותם במנוחה ושפקחים ושוטרים לא יחרימו להם את המכשיר. הבנתם את זה? ככה בדיוק עובדת השיטה!........

דרור,
הנושאים חשובים, אבל עם כל הכבוד, ויש כבוד, הודעות כאלו מזכירות לי פופוליזם של פוליטקאי, ולא מקדמות שום דיון עניני (והאמת, אפילו מוציאות את החשק לנהל דיון).
אין לי שום בעיה, שלאנשים אחרים יש דעות אחרות משלי, אבל יש לי בעיה להתייחס ברצינות, למי שהסנדרטים שהוא דורש מעצמו, שונים ממה שהוא דורש מאחרים. אי אפשר לדרוש מקצוענות ממשרד ממשלתי, בזמן שאתה בעצמך לא מדייק,מעגל פינות וסתם זורק בוץ על עובדי ציבור שעושים את עבודתם (אתה יכול להגיד שהשוטר פיון, בדיוק כמו שהשוטר יכול להגיד שאתה פיון במערכת של העיתון שאתה כותב בו).

* החוק שמגדיר תדרים כמשאב ששיך למדינה, הוא לא זניח. בזכותו אתה אתה שומע רדיו, משתמש בטלפון סלולרי, טס במטוסים, מפליג בסירות.....וכן, גם אלו שמגינים עליך, מהצבא ועד משטרה, מד"א מכבי אש וכו'. כל אלו יכולים לעשות את עבודתם, בזכות אותו חוק "זניח" שמאפשר להם שימוש ברשת קשר.
* כבר ראינו איך תחנות שידור פירטיות השביתו את בן גוריון.
* האמירה של "אבל אם תשלמו 270 שקל אחת לשנתיים לפתע השימוש בתדרים האלה בכלל לא יהיה מסוכן לאף אחד...." היא ממש דמגוגיה (מצטער, לא מוצא בעברית מילה מתאימה יותר). האמירה הנכונה היא, שאם תתחייב להשתמש בתדרים מאוד! מסויימים, והספקים מוסכמים, תוכל להשתמש, בתמורה לסכום בהחלט סביר.
* אף אחד!!! במדינה לא מרוויח מזה שרצים אחרי ג'יפאים ומחרימים להם ציוד, זה הפסד כספי ברור (תנסה לחשוב כמה עולה יום עבודה ורכב של חוליה כזו, וזה עוד לפני הליכים משפטיים).
* משרד התקשורת לא שונה מהותית ממשרד התחבורע, אין שם אנשים חרוצים יותר ואין שם איזה עודף משאבים.
* כל המבצעים האלו, והאכיפה , מתחילים ומסתיימים בצורך של גופים שקיבלו תדרים (בעיקר מערכת הבטחון) להשתמש בתדרים שלהם מבלי הפרעה.
*בניגוד למה שאתה כותב , אף אחד לא רודף אחריך בשביל הכייף או בשביל איזה קנס מגוכך. הם עושים את זה כי אין ברירה, כי מערכות אחרות מובתות או ניזוקות.

אם נבין את כל מה שכתבתי, ונפסיק להשתין מהמקפצה , ואנשים, מרצונם, יתכנסו לאותם תדרים של הרשיונות (אלו שתקבל אם תשלם 270 ש"ח), ובמקביל, יכניסו את עצמם למשמעת בנושא עוצמת שידור, ומשמעת דיבור (כי אחרת התדרים האלו יהיו עמוסים מדי), ויש עוד אמצעים כמו "תדרים פרטיים" (שזה בסה"כ פתיחה של השמע לפי טון מסויים).....

אז יש סיכוי טוב, שאף אחד לא ירוץ אחריך (בנושא הזה :-) ).

וזו מבחינתי החשיבות של הדיון הזה (אני לא מתכוון לחנך, אני פשוט רוצה אולי להצליח לקדם משהו), אם נמשיך להגיד שהכל לא עניני והכל מונע מרדיפה של האזרח, לדעתי רק נגיע לאכיפה יותר נוקשה.
לעומת זאת, אם ננסה להיות ענינים ולנתח את העובדות, וגם נדרוש טיפה מעצמנו, ולא רק מהמדינה ופקידי הממשלה, אז אולי "ירדפו אותנו קצת פחות".

וכן, אני יודע כמה בעלי מכשירי מוטורולה ישנים, ששילמו 1000 ש"ח וצפונה, לא חושבים בכלל לזרוק את המכשיר הזה, רק בגלל שהוא מפריע לאחרים, עדיף להמשיך להגיד שהאחרים סתם רודפים אותנו.

My two cents

boaz avrahami
04-10-18, 11:59
זיו כל מילה ברזל

Pageup
04-10-18, 12:00
אין ספק בכלל ! וערס עם משקה אנרגיה ביד אחת ופלאפון ביד השניה רוכב בזיגזג עם אופניים חשמליים באמצע הכביש זה משהו שמעלה את הלחץ דם לכל אדם שפוי .. ( נסעתי אחריו כמה ק"מ אתמול )

אבל הכלי עצמו הוא לא רוצח .. הוא פתרון מדהים וזול במדינה צפופה עד מוות ויקרה עוד יותר .. הרוצח הוא מי שלוחץ על ההדק.

אייל, אל תאשים את האקדח, תאשים את היורה.

דווקא במקרה הזה ובניגוד לפופוליזם של כולם השר הממונה לא נכנע לשטויות של המשטרע. לא הסכים לחובת רשיון,
ביטוח וטסט (עוד מעט יהיו מכוני בדיקה שנתית לאופניים) והחזיר את העבודה למשטרע שיתחילו לאכוף חוקים ותקנות
יותר נוקשים - אני בעד. מי שנותן לילדים שלו אופניים חשמליים ועוד הולך איתם להוריד את המגביל מהירות שלא יחפש
שמשרד התחבורע יעשה בשבילו את העבודה.
לצורך העניין, הילדים שלי אפילו לא חושבים לבקש חשמליים, הם למדו לפדל וימשיכו לפדל עד שיהיה להם רשיון.

tallevi
04-10-18, 12:33
תמיד התפיסה של המשטרה תהיה לאחר מעשה....

ואני שוב חוזר ואומר כמו בפוסט הקודם שרשמתי, האם לא מגיע לאדם להיות חף מפשע עד שהוכח אחרת??
זה שאדם נעצר או זומן לחקירה לא אומר שהוא אשם.לא האשמתי אף אדם. מסכים בהחלט לגבי חזקת החפות. זאת לא היתה הנקודה שהעלתי.

טל.

tallevi
04-10-18, 15:49
אז כדי לאזן קצת,
אגיד שלדעתי (הפרטית בלבד) אנחנו חיים דווקא במקום עם יחסית בטחון לאזרח. גם בהשוואה למדינות שאינן עולם שלישי. שאנחנו מקבלים רשת תמיכה מהמדינה שאינה מובנת מאליה (בעיני),
ושאם להסתמך על נתונים שמפורסמים מעת לעת, שיעורי עבירות הפע"ר (אלו שנחשבות כמפריעות לאזרח במיוחד) נמצאות דווקא בירידה, ובמיוחד עבירות גניבת הרכבים (ואם אתה מתייחס לגידול השנתי ברכבים אז הירידה הזאת אפילו יותר קיצונית).
ועוד אוסיף ואומר,

אז כדי לאזן קצת,
ועוד אוסיף ואומר,

לנתונים המעובדים/מלאכותיים שמפרסמת המשטרה, אני מאמין בערך כמו שאני מאמין לסיפורים של הבוס שלי כשאני מבקש ממנו העלאה בשכר...אתה עד כדי כך תמים??
להאמין לפרסומי המשטרה? באמת?!

ואין צורך לגור במדינה אחרת ממש באופן פיזי...מספיק לעשות זאת מנטלית....אפילו לגור בעולם אחר..יקום אחר..
עד שזה פוגע בך. עד שאתה נחשף לזה. עד שאתה הופך לקורבן לדבר עבירה. פורצים לך לרכב, לבית, לעסק, עד שאתה נעקץ ונופל קורבן למעשה מרמה והונאה...ועוד ועוד ועוד.

אני לא משלה את עצמי, ולא טוען שהמשטרה, טובה ככל שתהיה, יכולה למגר את הפשיעה באופן מוחלט. וודאי שלא... אבל בחיאת...רק אני רואה את סדר העדיפויות המעוות של הגוף הזה? רק אני רואה מה מקבל עדיפות ועל סמך שיקולים תקשורתיים? רק אני רואה שבטחונו האישי של האזרח הקטן כלל לא על הספקטרום של המשטרה האומללה הזו?? רק אני מבין שהמשטרה הזו יעילה וחזקה רק כאשר מדובר על ציבור אזרחים נורמטיבי?

נ.ב.

גילוי נאות - אני פוליטיקאי ודמגוג במקצועי...
סתם...לא באמת...קריצה...

טל.

דרור ברלי
04-10-18, 18:10
דרור,
הנושאים חשובים, אבל עם כל הכבוד, ויש כבוד, הודעות כאלו מזכירות לי פופוליזם של פוליטקאי, ולא מקדמות שום דיון עניני (והאמת, אפילו מוציאות את החשק לנהל דיון).
אין לי שום בעיה, שלאנשים אחרים יש דעות אחרות משלי, אבל יש לי בעיה להתייחס ברצינות, למי שהסנדרטים שהוא דורש מעצמו, שונים ממה שהוא דורש מאחרים. אי אפשר לדרוש מקצוענות ממשרד ממשלתי, בזמן שאתה בעצמך לא מדייק,מעגל פינות וסתם זורק בוץ על עובדי ציבור שעושים את עבודתם (אתה יכול להגיד שהשוטר פיון, בדיוק כמו שהשוטר יכול להגיד שאתה פיון במערכת של העיתון שאתה כותב בו).

השוטר בשטח הוא אכן רק פיון וזה לא נאמר לשלילה. בסך הכל באתי לסנגר עליו מפני מי שמאשים אותו בחוסר תפקוד או ברוע לב (למרות שיש ביניהם גם כמה שבאמת נבלות שלא ברא השטן) - מה שהם מעוללים לאזרחים זה לא מיזמתם האישית. הם רק מקבלים הוראה מלמעלה. ממלאים הוראות. עושים את עבודתם. בזה סיימתי עם המשטרה.

* החוק שמגדיר תדרים כמשאב ששיך למדינה, הוא לא זניח. בזכותו אתה אתה שומע רדיו, משתמש בטלפון סלולרי, טס במטוסים, מפליג בסירות.....וכן, גם אלו שמגינים עליך, מהצבא ועד משטרה, מד"א מכבי אש וכו'. כל אלו יכולים לעשות את עבודתם, בזכות אותו חוק "זניח" שמאפשר להם שימוש ברשת קשר.
* כבר ראינו איך תחנות שידור פירטיות השביתו את בן גוריון.

להשוות קבוצה שמטיילת אי שם בדרום ומפעילה מקסטראקים אחת לחודש-חודשיים לתחנת רדיו פירטית שמשדרת 24/7 בסמוך לנמל תעופה בינלאומי - זה מגוחך.
גם אם יש 100 קבוצות כאלה שמטיילות בו זמנית בכל שבת. ואין 100. אין גם חצי מזה.

אתה יכול להצביע על מקרה אחד בו פריצה לשידור של מקסטרק של מישהו הפריעה לאיזה שהוא שדה תעופה או פלוגת טנקים מתאמנת?
אם היתה ולו פעם אחת כזו כבר היינו שומעים על זה בחדשות כי התקשורת היתה מנפחת את זה יפה יפה. כמו שניפחה את קטסטרופת האופנים החשמליים רק כשבן של סלבריטאי נהרג בתאונה. אם זה לא היה ארי נשר מתל אביב, הילד היפה והמוכשר של הבמאי המפורסם, אלא סתם איזה משה כהן מקרית חיים, זה לא היה מדגדג לאף אחד את קצה הביצה (סטטיסטית, בהתחשב במספר האופנים החשמליים על הכבישים - בין 300,000 ל-400,000 זוגות, 16 הרוגים בשנה זה מספר נמוך מאוד, לא רוצה לומר "זניח". ואני מצטער אם מישהו יתקומם בשמם של 16 משפחות ההרוגים שחרב עליהן עולמן, אבל רוכבי אופנועים ונוסעי מכוניות והולכי רגל נהרגים הרבה יותר מרוכבי אופנים חשמליים ואף אחד לא פותח עליהם עליהום מאורגן בסדר גודל כזה. עובדה. לכן כל מחול השדים סביב הכלי הנהדר הזה הוא פשוט מגוחך, נואל, פטרוני, מטופש ואפילו מרושע).

* האמירה של "אבל אם תשלמו 270 שקל אחת לשנתיים לפתע השימוש בתדרים האלה בכלל לא יהיה מסוכן לאף אחד...." היא ממש דמגוגיה (מצטער, לא מוצא בעברית מילה מתאימה יותר). האמירה הנכונה היא, שאם תתחייב להשתמש בתדרים מאוד! מסויימים, והספקים מוסכמים, תוכל להשתמש, בתמורה לסכום בהחלט סביר.
למה דמגוגיה? באתי בטענה לסכום המדויק?...
אתה לא מבין שזו בדיוק השיטה? זה משנה כמה תשלם?.... 120 או 270 או 250 או 380 או 500. לא. זה לא משנה. העיקר שתשלם. כולנו נשלם ופתאום יהיה תקציב שנתי של מיליונים שיאפשר להם להקים עוד משרד לענייני כלום, להמציא לו תקנים וג'ובים ולאייש אותו בחברי מרכז מפלגה, מין מחלקה 9016 שכזו - באים ב-09:00 בבוקר, עושים 0 והולכים ב-16:00 הביתה. דמגוגיה? ככה דברים מתנהלים במדינה הזו.

* אף אחד!!! במדינה לא מרוויח מזה שרצים אחרי ג'יפאים ומחרימים להם ציוד, זה הפסד כספי ברור (תנסה לחשוב כמה עולה יום עבודה ורכב של חוליה כזו, וזה עוד לפני הליכים משפטיים).

אף אחד עוד לא רודף אחרי ג'יפאים ומחרים להם ציוד קשר. כל הדיון בשרשור ההוא בינתים רק תיאורטי. אבל כבר שנים על שנים רודפים אחרי ג'יפאים בגלל צמיגים, פנסי לד, הגבהות, כנפונים, סגירות פיבר או פח או ברזנט ואולי גם אחרי צורת האף שלהם. כנ"ל אחרי מכוניות ספורטיביות - שם מחפשים הנמכות, אגזוזים, צינורות סיליקון צבעוניים, ספויילרים ועוד ועוד.... אפשר באמת לברר במשרד התחבורע כמה עולה יום עבודה של ניידת שודדים כזו בצומת מסמיה ובצומת מגידו החביבות עליהם. תתפלא - המון כסף.
הייתי שמח לקבל ממשרד התחבורע סטטיסטיקה מסודרת שתלמד את כולנו כמה כלי רכב משופרים היו מעורבים בתאונות ו/או גרמו לתאונות והאם התאונות נגרמו בגלל הגבהה, כנפון, הנמכה, לד-בר, צינור מים מסיליקון או אגזוז פרי-פלואו.
בעצם, מוטב שלא. כי אני משוכנע שאם הם יספקו נתונים כאלה, הם יהיו מזוייפים ולא נתוני אמת. חותם לך שהם ישקרו. כפי שהמשטרה ומכון התקנים שיקרו בעדויות במשפט המצלמות. אני כבר למדתי שכמו שאסור להאמין לדובר צה"ל ולדוברות המשטרה, כך גם אסור להאמין לשאר האנשים שסמל מדינת ישראל מתנוסס מעליהם.

* משרד התקשורת לא שונה מהותית ממשרד התחבורע, אין שם אנשים חרוצים יותר ואין שם איזה עודף משאבים.
* כל המבצעים האלו, והאכיפה , מתחילים ומסתיימים בצורך של גופים שקיבלו תדרים (בעיקר מערכת הבטחון) להשתמש בתדרים שלהם מבלי הפרעה.
כבר כתבתי פעם, ואני לא היחיד - שלעתים נדמה שהמדינה הזו קיימת רק לכבוד מערכת הבטחון שלה.

*בניגוד למה שאתה כותב , אף אחד לא רודף אחריך בשביל הכייף או בשביל איזה קנס מגוכך. הם עושים את זה כי אין ברירה, כי מערכות אחרות מובתות או ניזוקות.
שוב - תן לי דוגמה למערכת שניזוקה או הושבתה או הופרעה בגלל שג'יפאי דיבר במקסטראק פעם בחודש. אם זה היה קורה, כבר היינו שומעים על זה במהדורת החדשות בערב.

אם נבין את כל מה שכתבתי, ונפסיק להשתין מהמקפצה , ואנשים, מרצונם, יתכנסו לאותם תדרים של הרשיונות (אלו שתקבל אם תשלם 270 ש"ח), ובמקביל, יכניסו את עצמם למשמעת בנושא עוצמת שידור, ומשמעת דיבור (כי אחרת התדרים האלו יהיו עמוסים מדי), ויש עוד אמצעים כמו "תדרים פרטיים" (שזה בסה"כ פתיחה של השמע לפי טון מסויים).....

ושוב דימויים מחדר השירותים. פיפי וקקי. משתינים מהמקפצה בהגבהות של הג'יפ, משתינים מהמקפצה כשמשדרגים אופנים חשמליים, משתינים מהמקפצה כשמדברים בקשר, משתינים מהמקפצה כשמטיילים בשטח... כל הזמן משתינים. מהכסא, מהמקפצה או מראש מגדל שלום. כל דבר בנאלי ושגרתי שבן אדם עושה נחשב פתאום להשתנה מהמקפצה. ולא סתם השתנה, אלא גם פגיעה בבטחון המדינה!... מצטער, אבל הרגולציה עלתה לך לראש ועשתה לך סמטוחה שם.
תקרא את "קציר הסופה" של משה בדש. נכתב לפני 32 שנה, כנראה לא יזכה בפרס נובל לספרות וגם לא בפרס ברלי, אבל כל כך אקטואלי..... שם זה לא מכשיר קשר ולא הגבהה ולא זרקור לד אלא רק תחתונים וגופיות, אבל זה בדיוק מה שהופך את זה לאבסורדי ומצחיק עוד יותר, עד שנזכרים שזה ממש לא מצחיק אלא עצוב.
אז יש סיכוי טוב, שאף אחד לא ירוץ אחריך (בנושא הזה :-) ).

וזו מבחינתי החשיבות של הדיון הזה (אני לא מתכוון לחנך, אני פשוט רוצה אולי להצליח לקדם משהו), אם נמשיך להגיד שהכל לא עניני והכל מונע מרדיפה של האזרח, לדעתי רק נגיע לאכיפה יותר נוקשה.
לעומת זאת, אם ננסה להיות ענינים ולנתח את העובדות, וגם נדרוש טיפה מעצמנו, ולא רק מהמדינה ופקידי הממשלה, אז אולי "ירדפו אותנו קצת פחות".

חחח.... אשרי המאמין. לא ירדפו אותך פחות. רק ימצאו נושא חדש שיהיה עילה לרדוף אחריך ושבגינו יוכלו להוקיע אותך כאויב הציבור ולהדביק לך טלאי קלון. כמו אופנים חשמליים. כמו מנוע דיזל. כמו מסיבת טבע. כמו אלכוהול. כמו סיגריות. כמו בשר אדום. כמו צבעי מאכל. כמו נתרן באוכל... העיקר שיהיה אחרי מי ואחרי מה לרדוף.

וכן, אני יודע כמה בעלי מכשירי מוטורולה ישנים, ששילמו 1000 ש"ח וצפונה, לא חושבים בכלל לזרוק את המכשיר הזה, רק בגלל שהוא מפריע לאחרים, עדיף להמשיך להגיד שהאחרים סתם רודפים אותנו.

ברור שלא יזרקו מכשיר חזק, אמין וטוב. גם אני לא אזרוק. גם אתה לא. רק נחביא אותו. נהפוך לעבריינים על באמת.
כי ככה זה כשהכל אסור. כך או אחרת, בסוף כולם הופכים לעבריינים. או שפורשים מתחביב כמו דודו ואלירן ומשכנעים את עצמם שעכשיו סוף-סוף יהיה להם שקט ויוכלו להפסיק לפחד מניידות משטרה או לקבל לחץ דם גבוה בכל פעם שעוברים ליד מכוני טסטים. עד שבוקר אחד הם יתעוררו ויופתעו לגלות ששוב רודפים אחריהם, הפעם בגלל משהו חדש ש"מפריע" לבטיחות או לבטחון המדינה או לאיכות הסביבה או כל תירוץ אחר שמצדיק רדיפה אחרי האזרחים והקצאת משאבי ציבור להקמת כוחות אכיפה מיוחדים לצורך המטרה הקדושה הזו. כמו פקחי סיירות האכיפה המיוחדות שמציצים לאנשים לתחתונים, בסיפור של בדש.

אנחנו בדרך הנכונה לגהינום ולא נוכל לבוא בטענות לאף אחד, פרט לעצמנו. תמשיכו.

My two cents
...

גיא
04-10-18, 20:23
דרך אגב .. ( דרור )
רשעות הטבח וגנבים התחילו להסתובב עם דאסטרים לבנים ללא סימון עם מצלמות מבפנים ... והם נותנים דוח׳ות ... ככה ממקור שלא רוצה לפרסם את שמו.

תיזהר מחר. ;)

gp1
04-10-18, 20:44
https://www.youtube.com/watch?v=zQ7SIev0uSQ

tallevi
05-10-18, 01:04
דרך אגב .. ( דרור )
רשעות הטבח וגנבים התחילו להסתובב עם דאסטרים לבנים ללא סימון עם מצלמות מבפנים ... והם נותנים דוח׳ות ... ככה ממקור שלא רוצה לפרסם את שמו.

תיזהר מחר. ;)

Sent from my iPhone using Tapatalkרשעות הטבח וגנבים? אין טעות הקלדה?

זה לא כל כך ברור.

טל.

דרור ברלי
05-10-18, 01:33
דרך אגב .. ( דרור )

תיזהר מחר. ;)

איתם אין לי שום בעיה.
אני לא יורד משבילים.

גיא
05-10-18, 07:18
רשעות הטבח וגנבים? אין טעות הקלדה?

זה לא כל כך ברור.

טל.

אני ציטטתי ....

בכל מקרה הקטע של הסמויים זה החשוב לדעתי.

tallevi
05-10-18, 10:31
אני ציטטתי ....

בכל מקרה הקטע של הסמויים זה החשוב לדעתי.

Sent from my iPhone using Tapatalkהבנתי...עוד אחת מפנינות הלשון של דרור...כנראה פיספסתי.
נראה לי הגיע הזמן כבר להוציא מילון מושגים על שם הבחור...אתם לא חושבים...??? [emoji6]

טל.

גיא
05-10-18, 10:39
לא דרור.

הבחור מקורב וביקש להשאר עלום

zivo
05-10-18, 12:47
איתם אין לי שום בעיה.
אני לא יורד משבילים.
דווקא איתם, החיים לא כל פשוטים, ולא תמיד קובע מה אתה עושה או מה אתה חושב....אלא מה הפקח חושב.
סוכות, לפני שנתים שלוש, עם רכס, טילנו במקום לא כל כך נפוץ והתקרבנו לגבול שמורה.
ביודעין, אחרי שהתקדמנו בנחל, וראינו את השלט של כניסה לשטח השמורה, חזרנו כ 300-400 , והתמקמנו ללילה.
לקראת שמונה בבוקר הגיע הססנה הלבן, עשה שלושה סיבובים והמשיך, חשבנו שהוא הבין ועזב.
שעה וחצי מאוחר יותר הגיע פקח מיוזע, מסתבר שהו היה 70 ק"מ! מאיתנו שהמטוס הזניק אותו.
הוא החזיק הודעת וואטסאפ , מהססנה, שבה היה מסומן שאנחנו בתוך השמורה.
עכשיו לך תסביר להם ......
לקחנו אותו לטיול רגלי, 300 מטר בנחל, להראות לו את השלט.
הוא התחיל להגיד שהמפה של זה שבמטוס קובעת, ולא השלט.

גיא
05-10-18, 13:21
בדיוק בשביל זה רכס מסתובב עם עוזון ... לא ?

נמרוד
05-10-18, 13:37
דווקא איתם, החיים לא כל פשוטים, ולא תמיד קובע מה אתה עושה או מה אתה חושב....אלא מה הפקח חושב.
ביודעין, אחרי שהתקדמנו בנחל, וראינו את השלט של כניסה לשטח השמורה, חזרנו כ 300-400 , והתמקמנו ללילה.
לקראת שמונה בבוקר הגיע הססנה הלבן, עשה שלושה סיבובים והמשיך, חשבנו שהוא הבין ועזב.
שעה וחצי מאוחר יותר הגיע פקח מיוזע, מסתבר שהו היה 70 ק"מ! מאיתנו שהמטוס הזניק אותו.
הוא התחיל להגיד שהמפה של זה שבמטוס קובעת, ולא השלט.וקיבלתם דו"ח?

איל מ
05-10-18, 13:50
אני מכיר את הבחור מהססנה.
היום הוא עם אולטראלייט.
משהו שקשור לרכב מזהם (-;

דרור ברלי
05-10-18, 16:55
הוא התחיל להגיד שהמפה של זה שבמטוס קובעת, ולא השלט.

ולי מעולם לא היה שום דין ודברים עם פקחי רט"ג. נהפוכו. רק מילים טובות. תמיד עזרו, תמיד מילה טובה וחיוך.

oferc
05-10-18, 17:16
לא קשור לג'יפים...

רק אני לא מופתע אף פעם?

דרור , מכיוון שאני מכיר את הבחור אישית כבר מגיל 8 אז אני מנוע מלרשום יותר מדי, בואו ניתן למערכת המשפט לעשות את שלה , רק אחרי שיואשם נוכל להצביע ולקטר.

דרך אגב גם לו קוראים דרור.

zivo
05-10-18, 23:03
וקיבלתם דו"ח?

קיבלנו, אבל שעתיים אחרי זה, קיבלתי שיחת טלפון על ביטול, עם כמעט התנצלות של הפקח (הבדואי).
בניגוד לכל התלונות על משרד התחוברה, פה יושב איזה פקח "בכיר" במטוס, כנראה עם אמצעים מינימלים, ויכולת עוד יותר מנימלית....
מחליט מהאוויר לדקור נקודה.
מאחר ומדובר בטעות של למעלה מ 300 מטר, ומזלג וודאיות (קל לזיהוי), אז אחד משנים, או שהוא באמת מאוד לא מוכשר, או שזה היה במכוון מתוך איזה נסיון לתקוע את המטיילים "שהתחכמו" ועצרו 300 מטר לפני האזור האסור (ושיחליט לבד איזה מהבררות הוא בוחר).
מאחר וראינו את הססנה, וגם את הפקח ראינו למעלה מחמש דקות לפני שהוא הגיע, אז סיכמתי עם רכס איפה הוא יעמוד וידבר עם הפקח, בזמן שאני מצלם את הכל בווידיאו, ועושה זום על השלט שנמצא מאחור.
המדהים בכל הסיפור, שגם לפי המפה של הפקח הבדואי בשטח, אנחנו היינו במקום תקין.
בהתחלה הוא רק הראה צילום מסך של הפקח עם סימון איפה אנחנו.
שהכרחתי אותו לפתוח את המפה שלו, נוצר אבסורד, ארבע! מכשירים שונים (אני תמיד עם טבלט+טלפון, + רכס, + הפקח) , והכל מראה שאנחנו מחוץ לשמורה.
ומסכן הפקח "הזוטר" בשטח, "הבכיר" במטוס קבע שאנחנו בשמורה.

ורק לחשוב, שיש כל מני אזרחים טובים, שלא היו מעיזים להתווכח, ומשלימים עם הקנס.

דרור ברלי
06-10-18, 10:44
דרור , מכיוון שאני מכיר את הבחור אישית כבר מגיל 8 אז אני מנוע מלרשום יותר מדי, בואו ניתן למערכת המשפט לעשות את שלה , רק אחרי שיואשם נוכל להצביע ולקטר.

דרך אגב גם לו קוראים דרור.

אני רק הבאתי קישור מאתר החדשות הגדול בישראל. הם אמרו/כתבו, לא אני.
אני רק אמרתי שאני סתם לא מופתע מהתנהלותם של בכירים במשרד התחבורה.
ואחרים גם הוסיפו ורמזו שאין שום דבר יוצא דופן בזה כי כנראה בכל משרדי הממשלה האחרים זה בדיוק אותו דבר. מה שאני מאמין שנכון לחלוטין ובהחלט לא מפתיע.

וזה עצוב ומדאיג שהגענו למצב של נתק וחוסר אמון מוחלט בין האזרחים לרשויות.
אני לא היחיד שרואה ברשויות השלטון ובחלק גדול מעובדיהן ומעובדי הציבור בכלל - אויבים שלי.
כל סקר שנערך בנושא הזה מעלה רמות מדאיגות של חוסר אמון גורף - ומוצדק לחלוטין - של הציבור במערכת השלטונית במדינה. הממסד כאן שכח שהוא קיים על מנת לשרת את הציבור, ולא להיפך.
מה שהכי מדאיג, אפילו מצמרר - זה ששינוי של המצב האיום ונורא הזה לא יכול להגיע בדרכים דמוקרטיות/חוקיות. רק בכוח ובשפיכות דמים.

boaz avrahami
06-10-18, 11:13
פה הטעות שלך, הם לא אויבים שלך אלא שותפים.
תשלם ותראה איך היחס משתפר והחיוך יעלה שוב על פניך.

בקשיש- מילה מאוד ותיקה במרחב.
הכול כרגיל רק השפה השתנתה

דרור ברלי
06-10-18, 11:19
פה הטעות שלך, הם לא אויבים שלך אלא שותפים.
תשלם ותראה איך היחס משתפר והחיוך יעלה שוב על פניך.

בקשיש- מילה מאוד ותיקה במרחב.
הכול כרגיל רק השפה השתנתה

מדויק.
רק שרוב הציבור עדיין מתעקש, משום מה, לשמור על יושרה וטוהר מידות. מושגים שבמסדרונות משרדי הממשלה כנראה כבר נחשבים למילים גסות....

asafk
06-10-18, 13:15
כרגיל, אתם גולשים להכללה לפיה רוב עובדי הציבור מושחתים.
אותי זה מקומם. התגובות האלו הן ברמה של טוקבקים אינפנטיליים ולא ברמה של ג'יפולוג.

יש כאן חברים שהם עובדי מדינה, משרתי ציבור, עובדי ציבור מהרבה סוגים. למה לגרום להם להרגיש 'אויבים', מה, בגלל מקום העבודה שלהם?
ובכלל, הכללות הן דבר מגעיל. זה שנתפס פדופיל בחולון לא הופך את כל החולונים לפדופילים.... או אולי כן?

תמשיכו ככה וחלק מהגולשים פשוט ירגישו לא בנוח ויתרחקו מכאן בדיוק כמו שמתרחקים מאתרי זבל אחרים (וכבר יש כאן כאלה שהדיוני התלכלכויות משטרע/ משרד התחבורע/ רשעות הטבע והגנבים - כבר הרחיקו אותם), וחלק פשוט יתייחסו למגיבים האלה לא ברצינות גם בנושאים אחרים. ולא דרור, אתה לא מתאר את המציאות באומץ לב ובלי פוליטיקאי קורקט אצילי. אתה סתם מתלכלך ומכליל על הרבה מדי אנשים.

אסף.

boaz avrahami
06-10-18, 14:19
אסף במדדים האוביקטיביים לשחיתות ישראל נמצאת במקום לא משהו.
אין מה להיתמם, בתוך עמנו אנחנו יושבים.

אני משער שגם לחברינו עובדי המדינה התמונה מוכרת.
אם זה מפריע להם עליהם לפעול לביעור התופעה במקום להעלב.

הדברים האלה, גם אם הם צורמים ( והם אכן צורמים) לא מצוצים לצערנו מהאצבע.

asafk
06-10-18, 14:57
אובייקטיבית?
אפשר לפרש את התוצאות אבל מה שכתבת פשוט לא נכון.
https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%93%D7%93_%D7%94%D7%A9%D7%97%D7 %99%D7%AA%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%91%D7%99 %D7%A0%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%99

אסף.

boaz avrahami
06-10-18, 15:14
אכן אפשר לפרש את התוצאות...
זה לדעתי הדוח עצמו.

אתה מפרש אותו לקולא?

https://www.transparency.org/news/feature/corruption_perceptions_index_2017

איל מ
06-10-18, 15:15
אני גם מוכן להמר שחלק מהמדינות שנמצאות מעלינו במדד, פשוט לא מצליחות לחשוף את השחיתויות ומייצרות תמונה ורודה מדי.

boaz avrahami
06-10-18, 15:37
וואללה אייל,

יש במדינות שמעלינו ראש ממשלה נשיא ורב ראשי שישבו יחד בכלא?

אתם לא נתקלים בבירוקרטיה מוגזמת שנפתרת פלאים בתשלום למעכר?

asafk
06-10-18, 16:59
אנחנו כן.
נתקלים זה שם המשחק. כלומר יש שחיתות. בהחלט יש.
אבל זו לא היתה הטענה שעליה אני מתקומם בדיון הזה. טענתם ש"כל עובדי הציבור" מושחתים. הצהיר כאן מי שהצהיר שעובדי הציבור הם אויב מבחינתו. שים לב - לא השחיתות, לא "המנגנון" או "השיטה" או אפילו "השלטון". אלא האנשים עצמם. על זה קשה לי לעבור חלק.

אסף.

ד ו ר ו ן
06-10-18, 16:59
דווקא במקרה הזה ובניגוד לפופוליזם של כולם השר הממונה לא נכנע לשטויות של המשטרע. לא הסכים לחובת רשיון,
ביטוח
נושא הביטוח הוא מהותי.
מי בדיוק ישלם לאילו שעושים תאונה באשמתם וגורמים נזק לאחר?

הרבה תאונות אופניים חשמליים התרחשו כשרוכב פגע בהולכי רגל.

זה כלי רכב, וזה חייב להיות כמו כל כלי רכב בכביש, עם ביטוח, ובמינימום ביטוח צד ג׳.

Slowly..

zivo
06-10-18, 17:12
אסף במדדים האוביקטיביים לשחיתות ישראל נמצאת במקום לא משהו.
אין מה להיתמם, בתוך עמנו אנחנו יושבים.

אני משער שגם לחברינו עובדי המדינה התמונה מוכרת.
אם זה מפריע להם עליהם לפעול לביעור התופעה במקום להעלב.

הדברים האלה, גם אם הם צורמים ( והם אכן צורמים) לא מצוצים לצערנו מהאצבע.
בועז,
אני חושב שאסף מאוד צודק, גם לגבי הסגנון וגם לגבי התוכן עצמו.
גם אני אזרח מאוד לא מרוצה משרות הציבורי והפוליטיקה, אבל מה שאנשים כותבים פה זה באמת רק הכללות וזריקת בוץ כללית.
זה לא יקדם בכלום, לא את השרות הציבורי, לא את הג'יפאים, ולא את ג'יפולוג.

דרור ברלי
06-10-18, 17:38
כרגיל, אתם גולשים להכללה לפיה רוב עובדי הציבור מושחתים.
אותי זה מקומם. התגובות האלו הן ברמה של טוקבקים אינפנטיליים ולא ברמה של ג'יפולוג.

יש כאן חברים שהם עובדי מדינה, משרתי ציבור, עובדי ציבור מהרבה סוגים. למה לגרום להם להרגיש 'אויבים', מה, בגלל מקום העבודה שלהם?
ובכלל, הכללות הן דבר מגעיל. זה שנתפס פדופיל בחולון לא הופך את כל החולונים לפדופילים.... או אולי כן?

תמשיכו ככה וחלק מהגולשים פשוט ירגישו לא בנוח ויתרחקו מכאן בדיוק כמו שמתרחקים מאתרי זבל אחרים (וכבר יש כאן כאלה שהדיוני התלכלכויות משטרע/ משרד התחבורע/ רשעות הטבע והגנבים - כבר הרחיקו אותם), וחלק פשוט יתייחסו למגיבים האלה לא ברצינות גם בנושאים אחרים. ולא דרור, אתה לא מתאר את המציאות באומץ לב ובלי פוליטיקאי קורקט אצילי. אתה סתם מתלכלך ומכליל על הרבה מדי אנשים.

אסף.

פדופיל אחד אולי לא.
אבל חשיפת כנופיית פדופילים, כבר מדביקה אות קלון על המקום ממנו באו, למשך הרבה זמן.

בזמנו, לפני 15 שנה בערך, נחשפה רשת הפדופילים המפורסמת בבלגיה.
"רשת" זה לא אחד ולא שניים וגם לא עשרה אלא הרבה יותר, ועדין רחוק מלהצדיק את הגדרת בלגיה כבירת הפדופילים העולמית.
בפועל, זה מה שדיברו עליו בכל מקום ואפילו עד היום. תשאל אנשים מה האסוציאציה שמעלה בהם עצם איזכור המדינה הבלגית - יגידו לך "שוקולד, בירה, יהלומים, פדופילים".

חודש-חודשיים אחר כך, באירוע השקה של רכב מסוים, קולגה בלגי שנודע לו שאני מישראל, הטיח בי ש"אתם הישראלים רוצחים ילדים פלסטינים". אני הטחתי בו ש"מה לדעתך גרוע יותר - לרצוח ילדים כמו אצלנו? או לזיין אותם, כמו שמקובל אצלכם בבלגיה?...". הבחור החוויר, זה סתם לו את הפה. הוא לא פנה אליי עוד.
מין הסתם מעולם לא הרגתי ילד פלסטיני ואני מאמין שאותו קולגה שונא-ישראל בחייו לא זיין ילד, אבל יש דברים שכשהם קורים שוב ושוב אנחנו נוטים לייחס אותם לאותה קבוצת אנשים שנתפסה בקלקלתה ו/או למקום ממנו באו ולהדביק להם תווית. עיין ערך "בישראל הורגים ילדים פלסטינים", "בבלגיה מזיינים ילדים", "האמריקאים הם עם של מטומטמים שסובלים מהשמנת יתר", "בנתניה שולטות משפחות פשע", או "תל אביב היא עיר של גייז".

לא כל האמריקאים שמנים וטיפשים. לא כל בנאדם שני או שלישי או עשירי שתפגשו ברחוב בנתניה הוא עבריין. ואם תל אביב היא עיר של גייז או שלא - מה אכפת לי? ממש לא אכפת, כי זה לא משהו שלילי או פלילי. אבל כאשר כל כך הרבה עובדי ונבחרי ציבור כאן הם מושחתים, וזה כן שלילי וגם פלילי, זה כן צריך להטריד את כולנו. ואם במקום אחר, בארץ אחרת, הם מושחתים יותר או פחות, לא מעניין אותי. כי אנחנו חיים כאן, זו המדינה שלנו. מה אכפת לי איך באיטליה או גרמניה או בלגיה.

ברור שלא כל עובדי הציבור מושחתים, אבל כאשר פרשיות השחיתות נחשפות בזו אחר זו ומתברר שבשירות הציבורי הריקבון פושה בכל חלקה טובה - במשרד ראש הממשלה, בלשכות ראשי הערים, במסדרונות המשרדים הממשלתיים, כאשר במשרדים מסוימים נראה כאילו השחיתות היא נורמה ודרך פעולה מקובלת, כאשר שיטת המאכערים סוף-סוף מככבת בהצעת חוק - אז מה אתה מציע לעשות אסף? לשתוק?..... אם בשם הפוליטיקלי קורקט כולנו נשתוק "כי זה לא יאה" לדבר על זה, פן מישהו ייעלב... המושחתים יוכלו להמשיך במעשיהם ללא הפרעה.

אז במקום לדאוג שעובדי הציבור כאן לא ייעלבו, אני מצפה מהם להוקיע ולהקיא החוצה את המושחתים מביניהם. טוב מאוד ש-Ynet פרסם בראש חוצות מה שפרסם על בכיר במשרד התחבורה. טוב מאוד שעד שיפורסם שמו המלא של החשוד, מבחינת הציבור כל בכירי המשרד בעצם חשודים. שיהיו נבוכים. שאלה מביניהם שמעורבים בשחיתויות אחרות יפחדו קצת. שיתחבאו. שיעשו חושבים ושיימנעו משחיתויות.

ולגבי "אויבים" - עובדי הציבור, במעשיהם ובהתנהגותם, על פי חוק או שלא, גורמים לי להרגיש במקרים רבים שהם אויבים שלי. אתה יכול לשלול את התחושה הזו?... שכל עבד כי יימלוך, בממלכת השולחן והאחריות שלו, עם כוח לקבוע גורלות בהינף חותמת - הוא יכול לבחור אם לסייע לך - או למרר את חייך. ברגע שבחר באפשרות השנייה, הוא אויב. גרוע מכל חמאסניק או חיזבאלון. מצטער אבל זה ממש כך.

נמרוד
06-10-18, 20:45
הבנתי, דרור כותב ש"כל עובדי הציבור מושחתים" במובן שכל הבלגים פדופילים, כל התימנים קמצנים וכל הגרפיקאים אהבלים. סתם צוחקים, מה קרה.

איל מ
06-10-18, 21:31
וואללה אייל,

יש במדינות שמעלינו ראש ממשלה נשיא ורב ראשי שישבו יחד בכלא?

אתם לא נתקלים בבירוקרטיה מוגזמת שנפתרת פלאים בתשלום למעכר?

לא אין. אבל אני בטוח שיש שם כמה כאלו שאם היו חוקרים מספיק לעומק את הראשי ממשלות שלהם, גם שם היו מגיעים לכלא. וזאת בדיוק הנקודה שלי.
אני חטשב שרמתחשיפת השחיתויות כאן היא גבוהה.

לגבי רב ראשי אתה צודק. אנחנו היחידים (-;
(למרות שלא חסרים כל מיני ארכיבישופים ממוצא בלגי בעולם).

boaz avrahami
06-10-18, 22:19
לא אין. אבל אני בטוח שיש שם כמה כאלו שאם היו חוקרים מספיק לעומק את הראשי ממשלות שלהם, גם שם היו מגיעים לכלא. וזאת בדיוק הנקודה שלי.
אני חטשב שרמתחשיפת השחיתויות כאן היא גבוהה.

לגבי רב ראשי אתה צודק. אנחנו היחידים (-;
(למרות שלא חסרים כל מיני ארכיבישופים ממוצא בלגי בעולם).

אז בעצם אתה טוען שזה לא שיש יותר שחיתות ממקומות אחרים, פשוט אצלנו המשטרה מצטיינת?

דרור ברלי
06-10-18, 23:27
אז בעצם אתה טוען שזה לא שיש יותר שחיתות ממקומות אחרים, פשוט אצלנו המשטרה מצטיינת?

אולי יש כל כך הרבה שחיתות עד שזה צף כמו חרא ואפילו המשטרה כבר לא יכולה להתעלם.....

oferc
07-10-18, 00:59
אני רק הבאתי קישור מאתר החדשות הגדול בישראל. הם אמרו/כתבו, לא אני.
אני רק אמרתי שאני סתם לא מופתע מהתנהלותם של בכירים במשרד התחבורה.
ואחרים גם הוסיפו ורמזו שאין שום דבר יוצא דופן בזה כי כנראה בכל משרדי הממשלה האחרים זה בדיוק אותו דבר. מה שאני מאמין שנכון לחלוטין ובהחלט לא מפתיע.

וזה עצוב ומדאיג שהגענו למצב של נתק וחוסר אמון מוחלט בין האזרחים לרשויות.
אני לא היחיד שרואה ברשויות השלטון ובחלק גדול מעובדיהן ומעובדי הציבור בכלל - אויבים שלי.
כל סקר שנערך בנושא הזה מעלה רמות מדאיגות של חוסר אמון גורף - ומוצדק לחלוטין - של הציבור במערכת השלטונית במדינה. הממסד כאן שכח שהוא קיים על מנת לשרת את הציבור, ולא להיפך.
מה שהכי מדאיג, אפילו מצמרר - זה ששינוי של המצב האיום ונורא הזה לא יכול להגיע בדרכים דמוקרטיות/חוקיות. רק בכוח ובשפיכות דמים.

אני מסכים איתך , "המצב בטטה " אבל ממש גרוע , לדעתי מזמן עברנו את מחסום ה50% מעובדי הציבור שיש להם אופציה לקחת טובות הנאה\שוחד ולוקחים את זה, זה נהפך להיות מקובל, דרך להתקדם , דרך לקדם את המשפחה והחברים והכי עצוב זה כבר פחות מביש להתפס על שוחד .

זה לא התחיל במשרדי הממשלה , כבר מבית הספר והצבא למדנו שקשרים ומיקום חברתי זה לא פחות חשובים מיכולות , רוב הטייסים במדינה הם דור המשך , אפילו בכנסת , יש עשרות חברי כנסת שהם דור המשך ממש שלטון מלוכה, הם נדחפו למפלגות של ההורים שלהם והתמקמו לנו בכנסת.

ומה לגבי המתעשרים החדשים , איך אהוד ברק נהיה מליארדר ? ומה לגבי נילי פריאל בת זוגתו שפתחה את חברת טאורוס כדי לעשות כסף על חשבון הקשרים של אהוד ברק, פתאום יוצאי הצבא והפוליטיקה מזנקים ומתעשרים , ממש סטרטאפ, השיטה פשוטה , יד לוחצת יד ,
משם זה ממשיך לפקידים , כל הפקידים הבכירים נהפכים למנכ"לים ולסמנכ"לים בחברות שעליהם הם היו אמורים לשמור ולפקח, במקום לפקח פינקו את החברות ומשם המשיכו להרוויח 200 אלף שקל לחודש ובונוסים של אלפיון עליון על חשבוננו.

יש הרבה גנבים וחלקם נתפסים יושבים בכלא וחוזרים לכנסת ולנהל את המשרדים שמהם הם גנבו , יש מתוחכמים יותר ומתוחכמים פחות , עצוב.

אני יכול להמשיך ולכתוב מגילות של.... אבל נמאס לי להתלונן :cool:

וasafk
לא 100% מושחתים אבל אנחנו בדרך לשם ומהר.

לילה טוב לכולם

ד ו ר ו ן
07-10-18, 09:16
אותי לימדו לפני כמה שנים כשלמדתי נהיגה.
שהנהג ברכב מנועי אחראי.
גם אם הילד היה סופר מטומטם. נסע בזיגזג. עם שמיניות באויר ועל גלגל אחד. האחריות על נהג המכונית. ואוי למי שמפיל את האחריות בכביש על ילד בן 16 ולא על נהג מכונית
קשה לי להבין איך אתם עושים את זה. זה מקומם אותי

א. הוא לא בן 16 אלא 17, ומבחינת החוק יש הבדל, כולל הטמטום של אי-חובת קסדה.
ב. כי כל משתמש בדרך/כביש חייב לציית לחוקי התנועה..
ג. אופניים חשמליים הם רכב ממונע.. מה ההבדל מרכב חשמלי? אין.
ג. מה הקשר למנוע? הולכי רגל לא מתפרצים לכביש וגורמים לתאונות לחלוטין באשמתם?

שכרות הנהג לא מורידה מאחריות הנפגע שביצע לפחות עבירה אחת (הרכבת נוסע) במידה ותרם או גרם לתאונה באופן שגם נהג פיכח לא יכול היה להמנע ממנה, זה לא תלוש מהמציאות. שניהם נושאים באחריות.
זה נקרא לכל הפחות רשלנות תורמת (בסגנון של ״אם לא היית עובר עבירה של הרכבת נוסע ומרכיב את המנוח על האופניים /לא היית סוטה מנתיב, הוא היה נוסע במונית ולא מעורב בתאונה״).
ג. הם בקלות יכולים לטעון שעבירת הרכבת נוסע פגעה ביכולת התמרון של האופניים, ובכך תרמה לחוסר השליטה ולתאונה בלבלה..
נראה לי שתסכים שרכיבה על אופניים כשמישהו עומד(!) מאחור לא תורם ליציבות ושליטה באופניים.

זה לכל הפחות מחייב בדיקה משטרתית, לא מבין על מה ההלנה.
במקסימום ימצאו שלמעט הרכבת נוסע הוא לא אחראי לתאונה וזהו.
נראה יותר שמפחדים שהוא יחטוף כסוג של ״יראו ויראו״, כי באמת צריך לשים סוף להשתוללות הזו של אופניים חשמליים בכבישים.
לא יודע באילן כבישים אתה נוסע, אבל באיילון אתה מסוגל לגלות לפניך פתאום אופניים חשמליים שחותך מהשוליים השמאליים ימינה עד הסוף דרך תנועה במהירות אופיינית לנתיבי איילון.
זיגז בין רכבים במהירות בינעירונית.

ראית כמה עבירות תנועה קשות צילמו בצומת אחת בתל אביב, והציגו בחדשות סופש?

חכה בסבלנות לבדיקה.

Slowly..

דרור ברלי
10-10-18, 08:46
וזה נמשך ונמשך (https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5365725,00.html)...
בכירים, מאכערים, עורכי דין, כוח, כסף, קומבינות, שחיתות.

לא רק משרד התחבורה. עכשיו גם ברשות מקרקעי ישראל.
אבל כל ילד יודע שבשירות הציבורי, איפה שתרימו את השטיח, כנראה תגלו חגיגה.
כל מה שצריך זה רק להרים שטיחים ולבדוק.

אני גם מניח שכמה מנגועי תסמונת עיר הבירה הסקנדינבית פתאום יספרו עכשיו עננים בעניין רב

gp1
15-10-18, 23:53
לא, אתה לא היחידי שאינו מופתע...גם אני לא מופתע..

מצד שני אני לא יכול להגיד שאני לא מתרגש, כי אני כן. מאוד!

לא בגלל אותם אינדיבידואלים שנתפסים פה ושם, אלא יותר כי זה כל פעם מעלה לי את הצחנה לגבי כל הגנבים והעלוקות הכי גדולים שפועלים במרץ כל השנה ב ר ש ו ת החוק!

פקיד כזה או אחר שלוקח לכיס זה ממש לא מזיז לי...זה לא מה שמשפיע עלי, האזרח הקטן..
בנקים, חברות הביטוח, מונופלים, ומגזרים עושקים דווקא כן!! המון! אם באופן ישיר ממש ואם באופן עקיף. זאת הרעה החולה האמיתית שלנו ואין לך מה לעשות עם זה...כי הכל חוקי!

והמשטרה האימפוטנטית והמעוותת הזו...כל םעם שאני שומע על "הישיגיה" בא לי רק יותר להקיא עליה.

אתמול עבדתי במפעל בקרית גת. פעמיים בתקופת החגים המפעל נפרץ ונגנבו ממנו סחורות כלים וציוד במאות אלפי שקלים. וזה לא המפעל היחיד שחווה את זה. היו עוד כמה כאלה בסביבה.

כולם יודעים מי העבריינים, אז מה?

מפעלים שמפרנסים עשרות משפחות...זה לא חשוב...

אתם יודעים מה עשתה המשטרה בזמן הזה???
נכון. חיפשה אנטנות מבצבצות מרכבי שטח בתחנות דלק בדרום...
בזה היא טובה...ויעילה..ומרתיעה...ומאיימת...

אחרי זה מתפלאים למה אמון הציבור במוסדות המדינה ברצפה...ולמה אנשים מכבדים את החוק פחות מחמותם...

זה מה יש...ועם זה אנחנו חיים..

טל.

ומה אתה רוצה בדיוק מהמשטרה ? עובדה שהמשטרה עוצרת וחוקרת ....... מי שמשחרר וסולח ולא מעניש זה בית המשפט .דבר קצת עם שוטרים , תתנדב במשטרה או במג"ב ותראה שהם כן רודפים עוצרים וחוקרים ..........אבל כל זה עם שתי עיניים מכוסות וידאחת לפחות קשורה מאחורי הגב +++ מפני שהשופטים היקרים משחררים את הפושעים .. שהשוטרים מתים לירות בהם ...אבל פוחדים לזוז כי בסוף הם יאכלו אותה.... ובוא נשחק נחש נא מי גונב בחגי ישראל פעמיים מאותו המפעל וכמובן שהמשטרה לא יכולה עליו ?????? והוא באיזור קריית גת ודרומה ???? רמז ??? כורך עבאייה שחור לבן ???? רמז .......מיגזר ........ ותפנים ....1. תפסיק לקטר ,,,כי זה לא יעזור. 2. גבר יהודי בגילאים 18 - 70 הוא הנחות ביותר במדינת ישראל ואתה כזה !!! קבל את זה בהבנה וסע לטייל או תמצא תחביב .

tallevi
16-10-18, 20:20
ומה אתה רוצה בדיוק מהמשטרה ? עובדה שהמשטרה עוצרת וחוקרת ....... מי שמשחרר וסולח ולא מעניש זה בית המשפט .דבר קצת עם שוטרים , תתנדב במשטרה או במג"ב ותראה שהם כן רודפים עוצרים וחוקרים ..........אבל כל זה עם שתי עיניים מכוסות וידאחת לפחות קשורה מאחורי הגב +++ מפני שהשופטים היקרים משחררים את הפושעים .. שהשוטרים מתים לירות בהם ...אבל פוחדים לזוז כי בסוף הם יאכלו אותה.... ובוא נשחק נחש נא מי גונב בחגי ישראל פעמיים מאותו המפעל וכמובן שהמשטרה לא יכולה עליו ?????? והוא באיזור קריית גת ודרומה ???? רמז ??? כורך עבאייה שחור לבן ???? רמז .......מיגזר ........ ותפנים ....1. תפסיק לקטר ,,,כי זה לא יעזור. 2. גבר יהודי בגילאים 18 - 70 הוא הנחות ביותר במדינת ישראל ואתה כזה !!! קבל את זה בהבנה וסע לטייל או תמצא תחביב .

א. מצד אחד אתה תוהה מה אני רוצה מהמשטרה, מצד שני אתה בעצמך אומר שמגזרים מסויימים הם מחוץ להישג ידה של המשטרה, מה שטענתי בדיוק.

אתה באמת מקבל את זה בשוויון נפש שישנם מגזרים שבהם המשטרה לא נוגעת??

אתה באמת מקבל את זה בהבנה שהמשטרה מרתיעה ומאיימת רק את הציבור הנורמטיבי??

ב. עם אחוז הרשעות כל כך גבוה במדינה והגבוה בקרב מדינות המערב, (98%, מקביל רק לצפון קוריאה נראה לי...), זה אומר בערך שמספיק רק שהמשטרה תפנה אצבע מאשימה כלפי כל אדם על מנת שיורשע, לא יהיה חכם להגיד שבית המשפט לעומתי למשטרה. זאת ממש לא הסיבה למחדלי המשטרה ( או יותר נכון להגיד למחדל הזה שנקרא משטרת ישראל...).

ג. בגדול את מה שאני רוצה מהמשטרה כבר כתבתי בהודעות שלי כאן למעלה. אין צורך לחזור על הדברים שוב. יחד עם זאת אני אדגיש שוב את מה שהכי מפריע לי בהתנהלות המשטרה והוא סדר העדיפויות ומדרג החשיבות של מקבלי ההחלטות בגוף המוקיוני משהו הזה...

סתם אנקדוטה מהיומיים האחרונים...בהחלט יכול להיות שברגע זה נפרצים עשרות דירות במרכז הארץ בזמן שהשוטרים עסוקים ב...לרשום דוחות תנועה לילדים על אופניים...
זה פחות או יותר המשטרה שלנו...

טל.

דרור ברלי
17-10-18, 01:22
למה יכול להיות?
סביר להניח שזה בדיוק מה שקורה.

אבל המשטרה מקבלת הנחיות מלמעלה.
את מקבלי ההחלטות ממש לא מעניין שפורצים לך לבית או גונבים לך את האוטו. כאן הבעיה.

boaz avrahami
17-10-18, 05:57
מציע שנתמקד רק בשחיתויות מסביב לעולם הרכב אחרת כדאי לפתוח פורום לזה ואז נצטרך גם כתבות על עשה זאת בעצמך וכו

איל מ
17-10-18, 09:23
מצד שני,
אם יהיו כתבות עשה זאת בעצמך הנושא שחיתות,
אולי נוכל לקנות ג'יפים חדשים.
יהיה מצחיק לראות את דרור נוסע בדיסקברי 5 , או רחמנא ליצלן, לנדקרוזר....

tallevi
24-10-18, 18:39
כאילו בהזמנה מיוחדת...היום ערוץ עשר, אחרי הפרסומות החדשות...בתשע ורבע.

לכל מי שלא הבין את הטענות שלי כאן כלפי המשטרה.

גילוי נאות - אני לא בעל מניות בערוץ עשר...

טל.

-->