PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה זה טיפול לרכב חדש ?!

איציק - 4X6ZH
04-10-18, 19:51
אז מתי מחליפים שמן מנוע
כל 10000 קמ
כל 15000 קמ
מתי שהמנורה נדלקת
כל 30000 קמ

או כשמנוע הולך .... ואז מתחיל דיון יש אחריות אין אחריות

וכל זה אני כותב אחרי שאתמול הלכתי לעשות טיפול כמו פעם
נכנסתי למוסך ( רכב חדש 2018 עם 13000 קמ )
ביקשתי טיפול ....

הם ממש לא אהבו את זה
גם שאמרתי אני רוצה לשלם
אני יודע שמגיעה לי .... טיפולים חינם ( רכב חדש )
ובכל זאת אני דורש טיפול

בהמשך היה גם דיון בטונים גבוהים איזה סוג אוריאה הם מכניסים לרכב
יש .... מצובר
ויש של דור אלון
ויש מקורי באריזה מקורית וסגור עם פלומבה
ואת כל הנוזלים מספק יבואן הרכב

ואני אחד שבא מהמשפחה מקורב ומחותן עם עולם הרכב כמה דורות לאורך ולרוחב
באמת יצאתי מאוכזב
זאת מערכת שכבר לא יודעת מי נגד מי
יצרן הרכב נגד היבואן
היבואן נגד הלקוח
משרד בתחבורה " בעד הלקוח " אבל עושה מה שהיבואן רוצה
ובקצה שרשרת המזון הלקוח מקבל הסברים מצחיקים מיועץ שרות שכל מה שמענין אותו
זה שתכתוב במשוב שתקבל שהוא 10 והמוסך 9

באמת לא חשוב מי המוסך
כולם אותו דבר

ואתם בעלי רכב חדש כדאי מאד שתבדקו שבאמת מחליפים לכם שמן בטיפול .
מאד מאד חשוב במיוחד למנועי דיזל עם מסנן חלקיקים וקטליזטור
שהשמן יהיה שמן שמתאים למערכות שיש ברכב
ואני לא מציין שם של שמן ושם יצרן
תפתחו טוב טוב עיניים
תשאלו לפני
כי בעתיד הקרוב .... למי שמתכוון לעשות מה שיועצי השרות ממליצים ? הלך המנוע

איציק

amir_shai
04-10-18, 20:07
עצוב.
אבל אתה? אתה לא מטפל לבד?

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

איל מ
04-10-18, 20:35
אני עם רכב חדש (פרייבט). אז זה שאין הרצה, כבר הבנתי,
אבל כשניסיתי להתקשר למוסך כדי לפחות להחליף שמן אחרי 1000 ק"מ הם צחקו עליי

נדב ש.
04-10-18, 22:14
איציק ברוך הבא לעולם הטויוטה, כאן עושים טיפול פעם בשנה, לא משנה כמה נסעת, ורצוי לא להחליף כלום כי זה לא מקולקל... עד ש.....

ניחשת נכון, מת המנוע ולך תחפש.

kd2
04-10-18, 22:15
מסכים עם כל מילה ומילה.
בשנים האחרונות אני אחראי לתחזוקה של +20 כלי רכב ואני לא מבין מה נסגר עם הענף הזה.

"הסברים מצחיקים" כפי שכתבת איציק הן גולת הכותרת !
פעם אחת כשנדירים האנשים שיכולים להתחקות אחרי התהליך שמאחורי התקלה ולהסביר את התוצאות של הדבר בעובדות ולא בניפנופי ידיים.
ושיודעים לענות לשאלות כמו - אם התקלה היא X מה הייתה התוצאה של בדיקה Y שעשיתם ? למה היא כן או לא קשורה לתהליך שביצעתם ?

ופעם שנייה כשהם עולבים באינטליגנציה של הלקוח בכל הקשור לאחריות יצרן, כשכל חלק שלישי מוצאים לו איזה הסבר מצחיק למה הוא ודווקא הוא - לא באחריות.
כשנדיר לשמוע... יכול להיות שהייתה תקלה בייצור, או יכול להיות שיש פה תקלה בהנדסה של המוצר...

דוגמא כדי להעביר את רוח הדברים :
"רצועות מנוע לא באחריות" (איסוזו, סיפור אמיתי).
תגידו מה אתם חושבים שעשיתי עם הרצועה שלכם שהיא כרגע מחליקה ולא תקינה אחרי רק 20,000 ק"מ ?
הורדתי אותה והשתמשתי בה כרוגטקה בהפגנות על הגדר ?
באיזה תרחיש הזוי אני יכולתי להרוס אותה?
אולי פשוט לא ייצרתם אותה מספיק טוב?

tallevi
05-10-18, 01:01
אולי הבעיה פשוט שאתם מבינים יותר מידי...?

כי ל 98% אחוזים מהלקוחות הכל סבבה...

מה שהופך אתכם לסתם טרחנים שמבלבלים להם את השכל ומפריעים להם לעבוד...

אני צוחק...אני לא באמת חושב שזאת הסיבה...אבל מצד שני את מה שאני באמת חושב אני לא רוצה להגיד...כי זה בהכרח יכליל על ענף שלם ועלול להעליב הרבה עובדים טובים שעובדים קשה לפרנסתם בענף הזה.

אני רק אוסיף שאני יכול לנבא שעם התפתחות הטכנולוגיות בענף, זה ילך ויחמיר...

ובכלל אולי פשוט רכבים חדשים זה לא בשבילכם...???

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

נמרוד
05-10-18, 06:37
אולי הבעיה פשוט שאתם מבינים יותר מידי...?

כי ל 98% אחוזים מהלקוחות הכל סבבה...

מה שהופך אתכם לסתם טרחנים שמבלבלים להם את השכל ומפריעים להם לעבוד...

אתה לא צוחק, סוף סוף כתבת משהו נכון ומדויק.

עובדה - מכונית היום יותר יעילה, זולה, פשוטה לתפעול ולאחזקה, בטוחה, נוחה - מאשר אי פעם. "מכוניות היום זה כמו אורז" שמעתי השבוע ממישהו.

לרוב מוחלט ממשתמשי המכונית בארץ ובעולם מכונית היא מוצר צריכה ויש ממנו מבחר גדול וזמין לכל צורך.

אני חובב מכוניות אבל השכלתי להפריד מזמן. יש עולם של כלי רכב שהוא גם התחביב שלי ויש את "המכונית" שהיא מוצר צריכה שמשנע את המשפחה. אני אפילו לא פותח בה את מכסה המנוע, וכשהיא בטיפול אני יושב בחדר המתנה (או בכלל נשאר במשרד...). שנים רבות ומכוניות רבות. עובד נפלא, לי כמו ל98% אחוז מהאוכלוסיה. למעשה לכל מי שאני מכיר לא בהקשר של ג'יפולוג [emoji1]

boaz avrahami
05-10-18, 07:20
הסיפור הוא בכלל לא קשור לעולם הרכב ספציפית.
בעלי כח מוגזם לא אוהבים את אלו שיוצאים מהשורה ושואלים שאלות ומתחכמים .
הם ומגיבים בהתאם.

tallevi
05-10-18, 11:13

עובדה - מכונית היום יותר יעילה, זולה, פשוטה לתפעול ולאחזקה, בטוחה, נוחה - מאשר אי פעם. "מכוניות היום זה כמו אורז" שמעתי השבוע ממישהו.

לא מסכים עם הקביעה הזו. מכונית סטנדרטית היום בנויה עם מערכות מתקדמות ומורכבות יותר מאי פעם. כמובן למשתמש הסביר זה שקוף ולכאורה קל ופשוט לתפעול, או אולי לתחזוקה שגרתית בהחלט, אבל ברגע שיש משהו מעבר, העניינים כבר מתחילים להסתבך. מאוד.
וככל שמדובר על מכוניות מעבר לסטנדרטיות/משפחתומטיות, זה חמור יותר.

לרוב מוחלט ממשתמשי המכונית בארץ ובעולם מכונית היא מוצר צריכה ויש ממנו מבחר גדול וזמין לכל צורך.

אני חובב מכוניות אבל השכלתי להפריד מזמן. יש עולם של כלי רכב שהוא גם התחביב שלי ויש את "המכונית" שהיא מוצר צריכה שמשנע את המשפחה. אני אפילו לא פותח בה את מכסה המנוע, וכשהיא בטיפול אני יושב בחדר המתנה (או בכלל נשאר במשרד...). שנים רבות ומכוניות רבות. עובד נפלא, לי כמו ל98% אחוז מהאוכלוסיה. למעשה לכל מי שאני מכיר לא בהקשר של ג'יפולוג [emoji1]

לא ציינת אם "המכונית" שאתה מתכוון היא ליסינג, ואז בעצם היא לא ממש שלך, או רכב פרטי. ההתייחסות תהיה שונה לדעתי.

...

נמרוד
05-10-18, 12:02
גם פרטי וגם ליסינג. ההבדל בין בעלות ישירה או ליסינג הוא בעיקר פסיכולוגי.

KOOKE
05-10-18, 12:27
גם הרכבים המודרניים כמו שאר מוצרי הצריכה הופכים לסוג של מוצר בעל חיי מדף קצרים ועם מיכלולים ברי החלפה ולא ברי תיקון - התקלקל חלק מוציאים את המכלול כולו ומחליפים.... לא כמו פעם משפצים.. אוברול למנוע למשל זו חיה שנעלמה מהעולם זן נכחד ברכבים מודרניים...

באנאלוגיה...פעם קנו שעון לבר מיצווה שעבד כמו "דוקסה" עד סוף חייו...היום יש סווטץ' מפלסטיק שמחליפים כל שבוע...לא אומר מה יותר טוב אבל זה הכיוון שאליו העולם צועד בכל מוצרי הצריכה כמעט.

tallevi
05-10-18, 12:59
גם פרטי וגם ליסינג. ההבדל בין בעלות ישירה או ליסינג הוא בעיקר פסיכולוגי.עד ה - MIL...

נמרוד
05-10-18, 14:32
עד ה - MIL...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalkהתכוונת בוודאי לכתוב ש...

tallevi
05-10-18, 15:23
התכוונת בוודאי לכתוב ש...
. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Check_engine_light

kd2
07-10-18, 11:36

ברכבי משפחה פרטיים חדשים ושמורים יחסית, המצב סביר, ולכן אתה עלול לקבל את הרושם הזה.

אבל בכל תקלה לא פשוטה שיש לרכב שהוא או מתוחכם או קצת ישן, אתה בישראל גם פושט רגל במחירי חלקים היסטריים ו/או גם מקבל שירות חסר מקצועיות לחלוטין.

אתה יודע כמה פעמים הייתי עם מרצדס ספרינטר יורו 6 במוסך, כשהמוסך לא יודע להגיד מה נסגר איתו ?

-->