PDA

צפייה בגרסה מלאה : תאונת האופנים החשמליים בתל אביב

גיא
07-10-18, 07:46
אני רק שאלה.
מה זה החרטא הזה

שני ילדים רכבו על אופניים. בא נהג רכב שיכור ודרס אותם. אחד מת ואחד נפצע.

שוב, נהג ברכב מנועי , שיכור בניגוד לחוק. מתנגש ברוכבי אופניים ואחד מהם מת.

איך מפה מגיעים שמי שהכי על הכוונת עכשיו הוא הילד ששרד ? כי הם בניגוד לחוק נסעו שניים על האופניים ?

יש חוק ( נגיד. כי אני לא באמת יודע אם זה חוק ) שאסור להרכיב.

ויש חוק שאסור לנהוג בגילופין.

נראה לי כשאני לא משפטן. אבל במבחן האדם הסביר. שיש טיפה הבדל במשקל של החוקים הללו.

למרות זאת הנהג. הוא כדורגלן. השקיעו בו ים כסף וקשה להתאחדות לראות את הכסף הזה מתמוסס בכלא.

מצד שני יש עבריין כבד שהרכיב על האופניים ילד אחר ...

עכשיו איך זה קשור ?

כי אני בתור אזרח חושש יותר ממשטרה שמאשימה ילד בעבירת אופניים מסוכנת ופחות דואגת בעניין של נהג מסוכן. רוצח בפוטנציה שימשיך לנהוג שיכור ולהרוג עוד ילדים.

זאת משטרה שאני מוכן לוותר על שירותיה. בקלות.

אז. כן. אני עם דרור פה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ADaShim
07-10-18, 08:53
אני רק שאלה.
מה זה החרטא הזה
שני ילדים רכבו על אופניים. בא נהג רכב שיכור ודרס אותם. אחד מת ואחד נפצע.

1. לדעתי זה שווה שרשור נפרד.
2. אין ויכוח שהנהג הפוגע היה שיכור וברח מהמקום לאחר התאונה. זה עדיין לא עושה אותו אשם בתאונה. האפשרות שרוכב האופניים הפתיע אותו ונכנס לו לנתיב מבלי שתהיה לו האפשרות למנוע את התאונה היא זאת שנבדקת עכשיו.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

גיא
07-10-18, 08:58
1. לדעתי זה שווה שרשור נפרד.
2. אין ויכוח שהנהג הפוגע היה שיכור וברח מהמקום לאחר התאונה. זה עדיין לא עושה אותו אשם בתאונה. האפשרות שרוכב האופניים הפתיע אותו ונכנס לו לנתיב מבלי שתהיה לו האפשרות למנוע את התאונה היא זאת שנבדקת עכשיו.

אותי לימדו לפני כמה שנים כשלמדתי נהיגה.
שהנהג ברכב מנועי אחראי.
גם אם הילד היה סופר מטומטם. נסע בזיגזג. עם שמיניות באויר ועל גלגל אחד. האחריות על נהג המכונית. ואוי למי שמפיל את האחריות בכביש על ילד בן 16 ולא על נהג מכונית

קשה לי להבין איך אתם עושים את זה. זה מקומם אותי

זה נשמע לי כמו הבדיחה על האשה שנדרסה בכביש ... ובאשמתה ... מה פתאום היא יצאה מהמטבח ...

boaz avrahami
07-10-18, 09:12
זה שהוא שיכור ושברח בטח לא יעזור לו במשפט יחד עם זאת כנראה שגם נהג פיכח לא היה יוצא טוב מהסיטואציה הזו בהתחשב בנתונים של שני רוכבי האופניים האלו שנסעו באופן הבא כפי שפורסם-

1. רכיבה בלילה בלי מחזירי אור ותאורה אחורית.

2. מהירות נמוכה בהרבה מהמהירות המותרת באותה דרך.

3. סטיה מפתיעה מנתיב חלקיק שניה לפני בוא הרכב שכנראה אפילו לא היה יכול לראות אותו בהתחשב בנסיבות.

4. הרכבה אסורה של נוסע ( פגיעה ביציבות הכלי).

התאונה הזו משקפת הרבה מקרים של כמעט תאונה שכולנו כנראה חווים על בסיס יומי מרוכבי האופנים שמתנהגים במרחב הציבורי כאילו הכול מותר תוך אתגור וסיכון הנהגים האחרים.
אני שמח שהמשטרה תתחיל סופסוף לטפל בנושא ותעשה מזה משפט ראווה לתפארת רוכבי האופניים.

מקומם אותי שאנשים מקבלים התנהגות כזו של נוער ובוגרים במרחב הציבורי.

גיא
07-10-18, 09:24
ואם הנהג לא היה שיכור היה רואה שיש מטומטם לפניו על הכביש ונזהר / זז הצידה / מאט / ...

גם אם הילד היה בן 43 ומרכיב את אשתו שהיא ממש שמנה מאחורה וזה מוציא אותו משיווי משקל לגמרי .. עדיין למכונית יש יותר שליטה ויכולת לתקן.

כמו שאתה דורון נוהג בת"א רבתי ונזהר מאלפי רוכבי אופניים חשמליים ששים עליך / על החוקים / על המכונית / על עצמם זין בגודל מטר .. ועדיין אתה נזהר כדי להמנע מהבלאגן. יש הבדל בין להיות צודק ולהיות חכם ( או פיכח )

אני לא רוצה את הנהג השיכור הזה על הכביש , גם אתה אמור לא לרצות אותו. מי יודע .. אולי הבא שיפגע זה אתה או הילד שלך ?

אני רוצה שנהגים שיכורים יקבלו "יראו וייראו" כזה חזק .. שאף אחד פה לא יעיז להכנס להגה אחרי שראה בקבוק בירה בצילום מטושטש מרחוק ..

( בלי קשר שיש ברדק בנושא אופניים חשמליים וצריך לעשות שם סדר - אבל זה לא המקרה הזה )

ד ו ר ו ן
07-10-18, 09:36
ואם הנהג לא היה שיכור היה רואה שיש מטומטם לפניו על הכביש ונזהר / זז הצידה / מאט / ...

גם אם הילד היה בן 43 ומרכיב את אשתו שהיא ממש שמנה מאחורה וזה מוציא אותו משיווי משקל לגמרי .. עדיין למכונית יש יותר שליטה ויכולת לתקן.

גם למבוגר אסור להרכיב על אופניים חשמליים.

תקרא מה שבועז כתב.
אתה מפספס לגמרי את הפואנטה.

אתה לא פוטר עבריין פוטנציאלי אחד מאחריות לתוצאות מעשיו כי היה אחד נוסף מעורב.

השיכור יחטוף כי היה שיכור וכי ברח, וזה לא מוריד מהעבירות והתרומה לכאורה לחומרת האירוע מהצד השני, ואת זה תדע אחרי חקירה.

למה אתה מפחד שיחקרו?
כי אולי זה נכון?
ואולי ימצאו שהנער לא אחראי?
מה החשש כאן?

Slowly..

גיא
07-10-18, 09:42
מצטער אני לא רהוט כמו כמה אחרים פה.

אני לא יודע יותר טוב להסביר למה האוטו תמיד יהיה אשם.

boaz avrahami
07-10-18, 10:02

נראה לפי הבליץ התקשורתי של נהג האופניים שהוא ממשפחה ברוכת אמצעים.
בטוחני שסיכוייו להימלט מאימת הדין טובה משל רובנו ולמרות זאת ובנתונים שפורסמו הייתי רוצה לראותו משלם את הדין ומשמש דוגמא למען יראו ויראו חבריו הרוכבים וגם גופי האכיפה.

יותר מפעם אחת שכמעט ודרסתי אדיוטים כאלו ואשמח לא להסתכן בגללם.
הם כלי רכב לכל דבר שנוהג על הכביש בחוסר ציות מוחלט לחוקים וכשיש אנרכיה יש תאונות.
זה שהוא ילד או שהוא בכלי פגיע לא נותן לו זכות לסכן נהגים בדריסתו.

ADaShim
07-10-18, 10:10

אחת האפשרויות היא שזה לא תמיד נכון... לא תמיד נהג הרכב הפוגע הוא האשם בתאונה.

דרור ברלי
07-10-18, 10:31
אין צדיקים בסיפור התאונה האומללה הזו.
לא הנהג ששתה, פגע, הפקיר ונמלט וניסה לטשטש ראיות.
לא שני הרוכבים שעברו כל עבירה אפשרית. מה שנקרא "יותר מאשר תרמו" לתאונה הזו.
לא התקשורת שנהגה איפה ואיפה, פמפמה, ניפחה, שיסתה, הסיתה, יצרה היסטריה, והכל באמצעות פופוליזם הכי זול שאפשר והפגנת בורות משוועת.
לא המשטרה שממהרת לקשקש ומעדיפה להתמקד ביחצ"נות הרבה לפני שיש לה משהו ביד.

אבל בכל זאת, היחידה כאן שעושה את העבודה שלה זו המשטרה. יש הרבה ביקורת על המשטרה שלא אוכפת את החוק על רוכבי אופניים חשמליים, אבל בתאונה עם הרוגים צריך לחקור היכן שרק אפשר והמשטרה חוקרת! גיא, מה אתה רוצה ממנה בדיוק?.... למה נהג מכונית צריך להיות אשם אוטומטית בטיפשות ובהפקרות של רוכבי אופניים והולכי רגל?... רק כי הוא נהג?... הגיע הזמן שגם אלה שאינם נוהגים ברכב יהיו אחראים למעשיהם ועבירותיהם. אבל זו רק דעתי.

אבל אנחנו גונבים את השרשור. פתחתי לנושא הזה שרשור חדש.

איל מ
07-10-18, 10:34
גיא,
ביום חמישי בלילה נסעתי בצומת מרומזרת ללא יותר מדי תאורה.
קיבלתי ירוק, הסתכלתי ימינה ושמאלה (אני רוכב על אופנוע ביומיום, וזה הרגל מציל חיים). נכנסתי לצומת ופניתי ימינה. תוך שאני פונה הגיע ערס בן משהו עשרה על אופניים מצד שמאל (אני באמצע הפניה, הוא בשטח המת שלי) ללא תאורה. הוא חוצה את הצומת באדום בטיסה וכשאני מתיישר בנתיב שלי אחרי שפניתי ימינה אני כמעט מעיף אותו עם צד שמאל של האוטו.
הבנזונה מתחיל לצפצף ולקלל מחוץ לחלון שלי (אם לא הייתי עם חלון פתוח גם לא הייתי שומע את הצפצפה המעפנה של הדבר הזה).
אם לא הייתי שם לב אליו ברגע האחרון, במהירות שהוא נסע, אם היה עף על המדרכה המוח שלו היה מקשט חצי רחוב.
אז איך אני אשם כאן?

בתור אופנוען, זה כלל ידוע.
גם אם הנהג ברכב השני אשם חוקית, אתה אשם לא פחות. וזה, כי לך יש יותר מה להפסיד ואתה צריך להזהר יותר. אתה פגיע יותר, פחות בולט, ועם סיכוי הרבה יותר גבוה לשבת על כסא לשארית חייך, או שאשתך והילדים יצטרכו להאכיל אותך בקשית ולנגב לך ת'תחת.

נדב42
07-10-18, 10:38
סתם הצעה:

כדי לרכב על אופניים בכביש, לחייב רשיון נהיגה (מאלו הקיימים כיום, לא צריך להמציא משהו חדש...)

וילדים בני 16, שירכבו על המדרכות. חוקית. אין להם מה לחפש על הכביש בלי הכשרה והבנה של רכב ממונע.

ADaShim
07-10-18, 10:48
סתם הצעה:
וילדים בני 16, שירכבו על המדרכות. חוקית. אין להם מה לחפש על הכביש בלי הכשרה והבנה של רכב ממונע.
למיטב זכרוני, הורידו אותם לכביש כי הם דרסו הולכי רגל על המדרכה.

נדב42
07-10-18, 10:59
פגיעת אופניים בהולך רגל על המדרכה לא הורגת. שייכנסו באם-אמא של מי שמשתולל (בכלל, לא משנה איפה ...)

גיא
07-10-18, 11:00
פגיעת אופניים בהולך רגל על המדרכה לא הורגת. שייכנסו באם-אמא של מי שמשתולל (בכלל, לא משנה איפה ...)

הורגת, יש כבר כמה קורבנות.
האחרון כזכור לי , קשיש שניכנסו בו אופניים מאחורה והוא נפטר מהמכה בראש כשנפל מהפגיעה.

מאיר אלוני
07-10-18, 13:52
עדיין לא הוכח שנהג הרכב היה שיכור היות ונעצר אחרי ששהה במקום בילוי ושתה שם.
גם לי ולכל בני ביתי יש כמעט תאונה ביומיומי עם רוכבי אופניים.
כנראה שהנהג תמיד ייצא אשם כי הוא "נושא רשיון ויודע את החוקים"
תראו מקרה זה :
https://www.facebook.com/NewsChannelIL/videos/258507878202891/?t=0

גיא
07-10-18, 14:18
תראו מקרה זה :

זה מה שהתכוונתי לא ברהיטות

Pageup
07-10-18, 14:39
תראו מקרה זה :

זה ממש לא מדויק. יש פה מעבר חציה, ובמעבר חציה אתה צריך להאט (מה שהוא
לא עשה) ולוודא שאף אחד לא מתכנן לחצות (זכות קדימה להולכי רגל/חוצים).
אמנם זה כלי רכב ממונע, אבל עדיין יש לו נסיבות מקלות.
מעבר לזה, יש חוק יחסית חדש שעל הנהג לנחש אם מישהו מתכוון לחצות או לא.
היינו, אני עוצר במעבר חציה אם יש מישהו במרחק שקטן מ 5 מטרים ממנו כי
שוטר יכול לתת לך דו"ח על זה שלא ניחשת שהוא רוצה לחצות.

ד ו ר ו ן
07-10-18, 14:53
תראו מקרה זה :

דוגמא לא טובה.
היא עברה במעבר חצייה.
זכות הקדימה היא שלה, לפניו.

על פי חוק אתה מחויב כנהג להאט לפני מעבר חצייה (והוא לא האט..), ולצפות ולחפש הולכי רגל בכיוון המעבר חצייה.
גם אם אין הולך רגל בעין, ובמידה ומזהה הולך רגל שחוצה לאי תנועה שבאמצע(כמו שהיה כאן), לעצור ולתת לו זכות קדימה.
הוא לא עשה שום דבר מהאמור לפי הסרטון.

Slowly..

מאיר אלוני
07-10-18, 15:17
דוגמא לא טובה.
היא עברה במעבר חצייה.
זכות הקדימה היא שלה, לפניו.

על פי חוק אתה מחויב כנהג להאט לפני מעבר חצייה (והוא לא האט..), ולצפות ולחפש הולכי רגל בכיוון המעבר חצייה.
גם אם אין הולך רגל בעין, ובמידה ומזהה הולך רגל שחוצה לאי תנועה שבאמצע(כמו שהיה כאן), לעצור ולתת לו זכות קדימה.
הוא לא עשה שום דבר מהאמור לפי הסרטון.

Slowly..

אתה רציני ? היא לא הולכת רגל !
אסור לרוכבת האופניים לנסוע במעבר חצייה והיא בכלל "התפרצה במהירות"

ADaShim
07-10-18, 15:26
רק לי זה נראה כאילו זה לא הרכב שדורס אותה אלא היא נתקעה בו מהצד?
שהיא טסה במעבר חציה מבלי להסתכל אפילו?

ד ו ר ו ן
07-10-18, 17:43
אתה רציני ? היא לא הולכת רגל !
אסור לרוכבת האופניים לנסוע במעבר חצייה והיא בכלל "התפרצה במהירות"

זה לא משנה.. הוא נסע מהר בלי להאט לפני מעבר החצייה ובלי לשים לב שיש אדם במעבר החצייה הראשון.
החוק קובע מאד ברור שנהג צריך לצפות מראש שבמעבר חצייה יהיו אנשים כי זו תכלית מעבר החצייה, ולהתנהג בהתאם..
החוק אפילו הוחמר, והיום אם אתה רואה על המדרכה אדם סמוך למעבר, אתה מחוייב להניח שהוא מתכוון לעבור ולנהוג בהתאם.

גם אם היא הייתה רכובה על ג’ירפה או ברווז מתנפח, ורצה ברוורס, הוא עדיין אחראי במעבר חצייה.

Slowly..

דרור ברלי
07-10-18, 19:12
בתוך כל מבול העליהום/התלהמות/שיסוי/הסתה התקשורתי כנגד הכלי הנפלא הזה שנקרא "אופניים חשמליים", מעניין לקרוא גם דעות אחרות. (https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5364789,00.html) אותי הוא לא צריך לנסות לשכנע, כי אני חושב בדיוק נמרץ כמוהו. אחד לאחד.

ד ו ר ו ן
07-10-18, 19:18
בתוך כל מבול העליהום/התלהמות/שיסוי/הסתה התקשורתי כנגד הכלי הנפלא הזה שנקרא "אופניים חשמליים", מעניין לקרוא גם דעות אחרות. (https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5364789,00.html) אותי הוא לא צריך לנסות לשכנע, כי אני חושב בדיוק נמרץ כמוהו. אחד לאחד.

אתה מתכחש לבעייה הבטיחותית המהותית של חלק ניכר מהמשתמשים באופנים?

אתה באמת חושב שכל אחד מאותם 250.000זוגות אופניים שקול לרכב שנמנע מהכביש?

וואלה הכתב הזה חי בסרט.

Slowly..

ModChiP
07-10-18, 19:39
אני אישית מכיר כמה אנשים שנוסעים קבוע על אופניים חשמליים כתחליף לרכב.
גם לנסיעות ארוכות יותר, הם נוסעים לרכבת ועולים על הרכבת.
אז אולי לא כל ה 250 אלף, אבל חלק גדול מהם.
ומעניין שאף אחד לא אמר שאולי נוריד את המחיר המטורף לביטוח של דו"ג, ככה אולי ויותר אנשים יחליפו את האופניים הלא בטוחות האלו בכלי שבאמת יכול לנסוע על כביש ולא סתם לדדות בכבישים.

דרור ברלי
07-10-18, 20:07
אתה מתכחש לבעייה הבטיחותית המהותית של חלק ניכר מהמשתמשים באופנים?

אתה באמת חושב שכל אחד מאותם 250.000זוגות אופניים שקול לרכב שנמנע מהכביש?

וואלה הכתב הזה חי בסרט.

Slowly..

אני חושב שהמהות של דבריו - שהאופניים החשמליים צורמים למי שצורמים בגלל שהם לא מכניסים כסף למדינה ולגורמים האינטרסנטיים, פשוט נכונה.

גם הסטטיסטיקה לא משקרת. מספר ההרוגים פר מספר הכלים נמוך יותר מאשר במכוניות ואופנועים. משמעותית. ברור שכל הרוג הוא עולם ומלואו, וברור שילד בן 16 שנהרג מעורר סערת רגשות גדולה יותר מבן 50 שנהרג (ועל אחת כמה וכמה ילד כל כך יפה ומוכשר, שחקן מבטיח בתחילת דרכו שהוא גם בנו של במאי מפורסם, סלבריטאי תל-אביבי... אם זה היה סתם איזה מוישה כהן מהקריות, פועל אפרורי במפעל אפרורי אי שם במפרץ האפרורי, עם כרס אפרורית קטנה וקרחת אפרורית, שמי מכיר אותו בכלל, לאף אחד לא היה אכפת. עוד אלמוני אחד ברשימה ארוכה של נפגעי תאונות דרכים. זה עצוב אבל אתה יודע שזו האמת ושככה זה עובד) אבל בסטטיסטיקה אין רגשות. רק מספרים. והמספרים הם חד משמעיים.

גם קטלוג כל רוכבי האופניים החשמליים ללא יוצא מין הכלל שהם "ערסים" ו"ילדי חרא", זה הבל ורעות רוח. באותה מידה אפשר לקטלג את כל בעלי/נהגי רנגלר JK שהם ערסים. ולא סתם ערסים, ערסים עם הרבה כסף... וגם את כל נהגי הב.מ.וו וההונדה סיוויק והסיאט לאון.

כל החכמולוגים מטעם עצמם שצווחים "להוציא מחוץ לחוק" כלי כזה או כלי אחר אחרי כל תאונה... כל אחד כאן נהיה מומחה להוצאה מחוץ לחוק של אחרים ושוכח שגם התחביב שלנו עצמנו כאן בפורום הזה, צורם לעינים קטנות ורעות של אחרים שישמחו "להוציא אותו אל מחוץ לחוק". גם אותנו הג'יפאים יש מי שרצו להוציא מחוץ לחוק ואולי עדיין רוצים. לא פעם אחת ולא פעמיים. כל מה שצריך זה איזו תאונה ספקטקולרית, עם בחורה יפה ומוכשרת שתיהרג ונהג שיברח וינסה להעלים ראיות. מספיק שיתברר שנהג בג'יפ, כדי שמחול השדים יתחיל שוב.

הגיע הזמן להסתכל על "בעיית" האופניים החשמליים מהכיוון הנכון. ה"בעיה" היא בדיוק כפי שאותו כותב הגדיר בלי להתייפייף ובלי ללכת סחור סחור - במדינת ישראל אנחנו חיים וה"בעיה" ששמה אופניים חשמליים מערערת סדר כלכלי שנוח למישהו או מישהם, אלה שעושים הרבה כסף מיוקר המחיה המטורלל, מהנצחת הצפיפות והפקקים בכבישים ומהפיכת ענף הרכב לקרן שפע שאינה נגמרת: ואלה הם מדינת ישראל, חברות הביטוח וחברות הדלק. וכמובן הטייקונים ששולטים בהן.

ילד שרוכב על אופניים אולי לא נוהג באוטו, אבל כל נסיעה על האופניים היא פחות הקפצה אחת באוטו של אמא/אבא שלו. מדינת ישראל מפסידה מזה המון כסף - שלמוני מיסים על דלק ועל חלפים ותיקונים בעקבות בלאי של מכוניות. קופת המדינה גם מפסידה הון עתק כי לאופניים אין לוחית רישוי על התחת ולא משולמת בגינם אגרת רישוי שנתית. חברות הביטוח מפסידות את רווחי העתק מפרמיות ביטוח החובה המוגזמות. כל החזירים החמדניים הללו רואים בעיניים כלות כיצד הפתרון התחבורתי הנקי והירוק והיעיל הזה, מקטין את ההכנסות שלהם. אם כל זוג אופנים כזה היה מוחלף במכונית או אופנוע, כמה עוד כסף המנוולים האלה היו מרוויחים?... הכותב עשה את החשבון בשבילנו. תקרא שוב.

ולזה אפשר להוסיף אזרחים מין השורה שנמקים בפקק במכונית ששילמו עליה 125% מס, ששורפת לשווא דלק יקר ש-70% ממחירו הם מיסים, שמשלמים את אגרת הרישוי הגבוהה בעולם וביטוח יקר להחריד והון תועפות על חנייה, והם מתפוצצים כשהם רואים רוכבים על כלי קטן ופשוט וזול משתחלים ביניהם ומגיעים לעבודה הרבה לפניהם בעלות זניחה ואפילו בלי להזיע!....
הם מתפוצצים כי הם לא מסוגלים לפרגן למי שבחר בפתרון המתבקש, הזול, המהיר, החסכוני, הידידותי לסביבה, היעיל והחכם יותר. הם מרגישים פראיירים, ואם יש דבר אחד שישראלים לא אוהבים, זה להרגיש פראיירים. הם נדפקו - אז במקום להתקומם על המדינה ששודדת ודופקת אותם, הם מעדיפים שכולם יידפקו כמותם באופן שווה... על משקל ההוא שהודח מקורס טיס ומיד רץ להתנדב למערך הנ"מ. "אם אני לא אהיה טייס, אף אחד לא יהיה".

ואז קוראים לזה "בעיה" ומתחילים במסע השיסוי והדה-לגיטימציה.
מלהגים על "בטיחות" ועל "כלי מסוכן" בזמן שהם עצמם ממשיכים לסמס תו"כ נהיגה ולנהוג אחרי ששתו "רק בירה אחת, מה יש?...מה קרה?..."
בקרוב אולי גם טלאי קלון.

GodsFather
07-10-18, 20:10
כבר כמה שנים שהאופניים החשמליים אצלי מחליפים רכב ולאחרונה גם מכרתי את אחד הרכבים לאור חוסר השימוש.

ואני לא תל אביבי או אפילו גר בסביבה שכזו.

מהפכת התחבורה הזו היא מבורכת, איתה יש פערי התאמה שצריך להתמודד איתם, אבל בזהירות, אחרת זה יתהפך גם על אלה שמתנהגים בכבוד.

אני אגב לא יכול לרכוב על מדרכה, ולא רוצה. טוב לי בכביש או בשביל ייעודי ואני דואג לא להפריע לאף אחד.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

איל מ
07-10-18, 20:24
אני לא מרגיש פראייר. יש לי אופנוע ואני לא עומד בפקקים.
כן עולה לי הדם לראש כשאני רואה ערסים שמשתוללים, או ילדים שנוסעים בחוסר זהירות כי ההורים שלהם מטומטמים.
יש לי עוד בעיה והיא שהדור הזה לא מזיז את התחת שלו וכל מה שהוא עושה נובע מעצלנות. זה כבר לא טיעון לוגי, אלא רגשי, הנובע מהעובדה שגדלתי בדור אחר שבו לעבוד עבודת כפיים, או בכלל, לא להיות קאוץ' פוטייטו, היה סוג של ערך. אבל, אם לך מותר לטעון שכל העליהום הנוכחי הוא כדי ליצור רווח לקופת המדינה, לי מותר לטעון בערך... הכל.
ואגב,
הילדים שאני מכיר אישית, שנוסעים בחרא הזה, עושים את זה במקום ללכת ברגל ולא חוסכים מההורים שלהם שום הסעה.

עכשיו,
אין לי בעיה אישית עם הכלי, כמו שאין לי בעיה אישית עם רנגלר.
יש לי בעיה עם קופים שעושים בהם שימוש קלוקל.
ומה לעשות, סטיגמה והכללות הוא דבר מוחשי וקיים, והוא חלק בלתי נפרד מהאנושות.

דרור ברלי
07-10-18, 20:30
חלק מהאנושות תמיד יראה בחלקה האחר (או סתם בכל מי שנראה, חושב ועושה דברים קצת אחרת ממנו) "קופים" בדרגת התפתחות נחותה במידה זו או אחרת.

גם אם מישהו אחר נוהג פחות או יותר כמונו, אנחנו תמיד נאשים שהוא זה ש"משתולל" ואילו אנחנו "נסענו לאט ובזהירות".

איל מ
07-10-18, 20:40
מחקתי

דרור ברלי
07-10-18, 20:46
אגב - אתה רוכב על אופנוע. עוד כלי שנרדף על ידי דעת הקהל הקולקטיבית. "כלי רצח" הם מכנים אותו כבר עשרות שנים.

רוב אלה שצווחים "להוציא אל מחוץ לחוק" את האופניים החשמליים, רואים גם בך מתאבד שיעי ש"משתולל" וישמחו להוריד גם אותך מהכביש, שאותו הם רואים כרכוש פרטי שלהם בלבד.

asafk
07-10-18, 20:54
לא קראתי כל מה שכתוב מעלי. אבל אני אכתוב בכל זאת את דעתי כאילו זו תגובה...
אופניים חשמליים הם כלי תחבורה בסיסי, חברתי, כן- סוציאלי - מאין כמוהו. מי שנאלץ רק אתמול להיגרר שעה מקצה אחד של העיר לקצה השני בתחבורה ציבורית לא מתפקדת, או להחזיק גרוטאה שעולה אלפים רבים של שקלים בשנה רק כדי להגיע מכאן לשם - עכשיו מקצר מרחקים ומקרב את הקצוות הגיאוגרפיים והחברתיים של הכרך. ולדעתי זה מעולה.
אבל לא מספיק טוב. חייבת להיות תשתית תומכת והפרדה בין אופניים הולכי רגל ומכוניות, וחייב להיות חינוך מינימלי של איך מתנהגים בדרכים, לצד אכיפה.

אסף.

ד ו ר ו ן
07-10-18, 20:54
אני חושב שהמהות של דבריו - שהאופניים החשמליים צורמים למי שצורמים בגלל שהם לא מכניסים כסף למדינה ולגורמים האינטרסנטיים, פשוט נכונה.
ן.
האופניים החשמליים נתנו פתרון לקהל גדול של חתך אוכלוסייה שלא יכול להרשות לעצמו רכב (צעירים/סטודנטים/עובדים זרים ואזרחים חסרי אמצעים או חסרי חנייה..) בעיקר בערים הגדולות.
זה קהל שבמקרה הטוב השתמש בתחבורה ציבורית.
עד כאן החלק הטוב בעניין.
הם בכל מקרה לא אלו שמסוגלים לרכוש או להחזיק רכב.
המיעוט שבוחר בזה בגלל יכול בחירה הוא פרומיל מאותם 250,000 אופנים.
ילדים עם אופניים חשמליים מבחינתי זו עצלנות נטו, ניוון ופינוק מיותר.

הכתב מבסס את נתוני הפתיחה של הכתבה על נתונים שלא יכולים להיות נכונים, ובהתאם רצף ההנחות שלו בהמשך בחלקו הגדול פשוט תלוש מהמציאות.

אני מבין שזה מתיישב יפה לתפיסת הקונספירציה של הממשל הזומם כל הזמן בצורה מחושבת ומאורגנת איך למצוץ את האזרח, אבל בפועל זו סתם חלמאות ישראלית טיפוסית.

היה וואקום של אמצעי תחבורה זול ופשוט, הוואקום התנפח עד כדי פיצוץ, וכמו כל דבר בטבע שמגיע לפיצוץ אוכלוסיה, הטבע מווסת את עצמו.
דארוויניזם במיטבו.

Slowly..

דרור ברלי
07-10-18, 20:56
דבר נוסף:

חלק מהצווחנים קוראים להחיל על אופניים חשמליים הגבלת גיל (החל מגיל 16) וחובת רשיון נהיגה, רישוי וביטוח...

כל אלה יכניסו את האופניים לתחרות ישירה מול קטנועי 125 סמ"ק שגם הם מותרים לרכיבה מגיל 16. מה שיגרום לאופניים להיעלם מהשוק.
כל מי שלא רצה את מיטב הנוער עם קסקט של נייק וכפכפים על אופניים שמגיעים ל-25 קמ"ש (החוקיים) או 40-45 קמ"ש (המשודרגים, לא חוקיים), יקבל אותו על קטנוע יד שניה (שעולה כמו אופניים חשמליים חדשים), ב-100 קמ"ש....

חומר למחשבה

איל מ
07-10-18, 20:59
אני יודע.
וכמו על אופניים חשמליים יש רוכבי אופנוע שאני מאחל להם בדמיון דברים נוראיים כשאני רואה אותם רוכבים. במיוחד אלו שמזלזלים בעצמם ורוכבים כמו חארות וגם עם כפכפים וגופיה (או חצאית וגופית ספגטי ונעלי עקב).

דרור ברלי
07-10-18, 21:05
האופניים החשמליים נתנו פתרון לקהל גדול של חתך אוכלוסייה שלט יכול להרשות לעצמו רכב (צעירים/סטודנטים/עובדים זרים ואזרחים חסרי אמצעים או חסרי חנייה..) בעיקר בערים הגדולות.
זה קהל שבמקרה הטוב השתמש בתחבורה ציבורית.
הם בכל מקרה לא אלו שמסוגלים לרכוש או להחזיק רכב.
המיעוט שבוחר בזה בגלל יכול בחירה הוא פרומיל מאותם 250,000 אופנים.

הכתב מבסס את נתוני הפתיחה הכתבה על נתונים שלא יכולים להיות נכונים, ובהתאם רצף ההנחות שלו בהמשך בחלקו הגדול פשוט תלוש מהמציאות.

אני מבין שזה מתיישב יפה לתפיסת הקונספירציה של הממשל הזומם כל הזמן בצורה מחושבת ומאורגנת איך למצוץ את האזרח, אבל בפועל זו סתם חלמאות ישראלית טיפוסית.

היה וואקום של אמצעי תחבורה זול ופשוט, הוואקום התנפח עד כדי פיצוץ, וכמו כל דבר בטבע שמגיע לפיצוץ אוכלוסיה, הטבע מווסת את עצמו.
דארוויניזם במיטבו.

Slowly..

ומאיפה אתה מביא את הנתונים? מה שאתה כותב זו רק הנחה שלך. באותה מידה שאתה בטוח שהכותב רק מניח.
תחבורה ציבורית שים בצד - היא לא יעילה ולא נותנת פתרונות. זו עוד בעיה אמיתית ולא מומצאת.

אופניים חשמליים עולים החל מ-3K שקלים לדגמים הפשוטים והזולים ביותר שמגיעים מסין.
הנוער שרוכב עליהם הוא בגיל בית ספר. הוא לא עובד ולא מרוויח כסף ולא יכול להרשות לעצמו לרכוש אותם מכספו. אלה ההורים שלהם שקונים להם, כי הם יכולים.
קהל הרוכבים ה"נורמטיבי" כלומר שאינו נוער שחרחר עם קסקט של נייק וכפכפים וגורמט עם מוהוק מחומצן, כמו אותו כותב שמזדהה כעובד הייטק, באמת בוחר בהם כפתרון תחבורתי יעיל ולא כי הוא לא יכול להרשות לעצמו לרכוש ולנסוע באוטו.
יש סטודנטים - קהל סו קולד "איכותי" שנפלאות יוקר המחיה הישראלי באמת דוחקות את חלקם לפינה מהבחינה הכלכלית.
ויש גם את ה"קופים" כהגדרת איל. המסתננים, הפועלים הזרים, קשי היום ושאר הבררה. "קופים", נו.
מה לעשות, כולם צריכים להגיע ממקום למקום וגם להם מותר.

אם הייתי עובד במרכז ת"א הייתי כבר מזמן על אופניים חשמליים. זה הפתרון הנכון. במיוחד במדינה שמתוך 12 חודשים בשנה, 8 חודשים הם אוגוסט... קוף, נו.

jacob72
07-10-18, 21:05
שווה קריאה ומחשבה
https://m.ynet.co.il/Articles/5364789

גיא
07-10-18, 21:07
לא הכל שחור לבן.
אח שלי למשל. תל אביבי הייטקיסט בלה בלה. נוסע לעבודה שעה באוטו או 20 באופניים החשמליים.

מהנסיון המועט שלי על הסגוואי (600 קמ ) וממספר האופניים/ רכינועים/ קורקינטים ברכבת בפעמים שאני נוסע בה ..

הילדים הפרועים הם מיעוט. פרוע ומרעיש. אבל מיעוט. הרוב זה אנשים שפשוט חוסכים ודופקים את המערכת.

אני עצמי משתדל לחסוך באוטו ונוסע ככל יכולתי ברכינוע.

גיא
07-10-18, 21:08
שווה קריאה ומחשבה
https://m.ynet.co.il/Articles/5364789

צורף כבר כמה פעמים

דרור ברלי
07-10-18, 21:13
חייבת להיות תשתית תומכת והפרדה בין אופניים הולכי רגל ומכוניות, וחייב להיות חינוך מינימלי של איך מתנהגים בדרכים, לצד אכיפה.

אסף.

+1...

ד ו ר ו ן
07-10-18, 21:16
ומאיפה אתה מביא את הנתונים? מה שאתה כותב זו רק הנחה שלך..
בחייאת,
להגיד שגזלת הכנסה של 250,000מכוניות מהמדינה נשמע לך רציני?
נו באמת.
זה אפילו לא ראוי לדיון.

על זה שהאופניים האלו הם פתרון תחבורתי זול זמין ונקי אין מחלוקת, אז שים את זה בצד.

מקווה שגם אין מחלוקת שחלק גדול ממשתמשי הכלי הזה יצרו בצדק את התדמית הדפוקה של המוצר, בין השאר בגלל עלייה עצומה בכמות ההרוגים שרכבו על הכלי, ומה שכולנו רואים בכבישים יום-יום.
חלק לא מבוטל מהתאונות הוא של קטינים.

להזכירך,
הדיון התחיל מהתנהגות לא חוקית ובלתי אחראית של צמד רוכבים שהסתיים במוות.
יותר מזה?

Slowly..

איל מ
07-10-18, 21:16
... קוף, נו.

יפה,
ועכשיו אחרי שהודית, מתבקשת התנצלות מכל מהנדסי הרכב היפניים שאתה מאשים שמתכננים רכבים לא לבני אדם אלא ל....
מסתבר שהם דווקא היו בסדר כל השנים ואתה הוא בעל הפרופורציות הבעייתיות...
(-; (-;
(איך הלך המשפט הזה שאמרו בזמנו על להתווכך עם בעלי לנדרובר (-; ).

kobiav9
07-10-18, 21:24
במהירות שהם נוסעים לא רואים אותם במראות ופתאום הם כבר בתוך הצד של המכונית

דרור ברלי
07-10-18, 21:43
ילדים עם אופניים חשמליים מבחינתי זו עצלנות נטו, ניוון ופינוק מיותר.

Slowly..

על זה עוד היינו יכולים להסכים, כי כשאנחנו היינו ילדים, המציאות היתה שונה מכל הבחינות.

בגרוש היה חור ובאוטו היה קרבורטור ובלמי תוף לא מוגברים. לא היו מזגנים. לא באוטו וגם לא בבית. בקושי בקולנוע או בבית חולים. הטלויזיה היתה בשחור לבן והיה רק ערוץ אחד. לבר מצווה קיבלנו שעון או אופנים וזה היה שיא השיאים. אנחנו שיחקנו ברחוב או בשדה, בדרך מבי תהספר הביתה הוצאנו מהגן אחים ואחיות קטנים, חיממנו לעצמנו ולהם אוכל כי ההורים היו בעבודה. בנינו כל מיני דברים בעצמנו, הלכנו ברגל או דיוושנו (על אופניים רגילים) מרחקים גדולים. בחופשים יצאנו לטיולים ארוכים של שבוע-שבועיים, ברגל, בחבלי הארץ השונים. לבד, בעצמנו, בלי מבוגר שישגיח ובלי טמבלפון סלולארי כדי לעדכן את אמא בכל חצי שעה עגולה איפה אנחנו נמצאים. זמנים אחרים. אנחנו בטוחים שזה היה יותר כיף, הילדים שלנו יעקמו את האף.

והיום זה אחרת.
הילדים שלנו קבורים במסכים. אם אלה לא מאות ערוצי הטמבלויזיה, אז זה הטאבלט והלפטופ והטמבלפון הסלולרי. כל היום הם בפורטנייט ובמיינקרפט. אני בגילם בניתי סוכות, רובי-חוליות, רוגטקות, קשתות וחצים, עגלות-מירוץ, מזחלות-דיונה, עפיפונים, טיסנים, אופניים, אופנועים... אלה לא יודעים לחבר שני מקלות-ארטיק בנעץ. הקטנה שלי היא האחרונה (!) בכיתה ד'3 בבית ספר בן גוריון בכפר-סבא שעדיין אין לה טמבלפון (!!!) ולצערי השנה זה ישתנה כי פשוט כבר אין ברירה. לכל הילדים האחרים כבר יש מכיתה א'... האמא שלה כבר נכנעה לתחינות, הלחץ החברתי ותחושת הקיפוח שלה גוברים על העקרונות שלי ....
לבר מצווה הילדים האלה נוסעים לטיול גדול בחו"ל והם בכלל לא משחקים ברחוב אלא רק בתוך הבית או בחצר הסגורה של הבית (בשכונות של צמודי קרקע) או בבית של חברים כי מאחורי כל עמוד חשמל או שיח אורב להם הפדופיל התורן. לפני הבית-ספר, בכל בוקר בשעה 07:45-08:00 משתרך פקק עצום של ג'יפונים חדשים כי כל ילד שגר במרחק של יותר מ-100 מטר מבית הספר, אבא או אמא מסיעים אותו... לא הולכים ברגל. הכל באוטו. הלחץ התחבורתי שיוצרים ההורים המסיעים כל כך גדול, עד שברחוב הזה הוצבו תמרורים שהופכים אותו לחד-סיטרי בכל יום בין 07:00 ל-14:00. כל יום למעט שבת.
אבל הם אשפי מחשבים, יודעים לתכנת, בונים מצגות, פותרים בעיות בטלפונים של הסבתות שלהם. אני כבר לא יכול לדבר עם האמא שלהם לידם על דברים חשובים באנגלית כדי שהם לא יבינו. כי הם כבר מבינים הכל.
אז דווקא האופניים החשמליים של חלקם חורים לך?....

דברים השתנו. לטוב ולרע. מה שלנו נראה כמו ניוון ופינוק, זה חלק מההוויה והשגרה של העידן המודרני. אז מה לעשות? להילחם בזה כמו בטחנת רוח או להתמודד ולהשלים עם זה?....

דרור ברלי
07-10-18, 23:16
בחייאת,

מקווה שגם אין מחלוקת שחלק גדול ממשתמשי הכלי הזה יצרו בצדק את התדמית הדפוקה של המוצר, בין השאר בגלל עלייה עצומה בכמות ההרוגים שרכבו על הכלי, ומה שכולנו רואים בכבישים יום-יום.
חלק לא מבוטל מהתאונות הוא של קטינים.

Slowly..
ועוד איך יש מחלוקת. כי אין לך שום נתונים.
אתה מניח הנחות. ועושה עוול לרוב המשתמשים שהם לא ילדי חרא אלא סתם אנשים כמוני וכמוך שרוכבים לעבודה בעלות של פרומיל ממה שאתה משלם ובעשירית מהזמן שאתה נרקב בפקק, דופקים את המערכת וגורמים לך להרגיש פראייר.
וזה עוד בקטנה, כי הפקיד הממשלתי, הטייקון, מנכ"ל חברת הביטוח, מתפוצצים מזעם כשהם מחשבים את המספרים הגדולים. כמה ממון יכלו לגרוף אם היו ממסים ומבטחים למוות על פי חוק את 250,000-400,000 הכלים הללו.

וה"עלייה העצומה" שלך היא רק באחוזים. במספרים מוחלטים אתה מדבר על 16 הרוגים השנה לעומת 12 בשנה שעברה, זו עליה עצומה של 33% אבל מעשית כל ההפרש הוא רק 4 אנשים. וזה כאשר מספר הכלים גדל משמעותית מדי שנה בשנה. לא שאני מזלזל ולו בהרוג אחד חס וחלילה!... אבל את המספרים ההוא מהכתבה הביא לך בכפית - מספר ההרוגים יחסית למספר הכלים גדול הרבה יותר במכוניות ובאופנועים מאשר באופניים.
אז מה? תוציא אותם מחוץ לחוק? כולם ערסים?....
המצב בכבישים רחוק מלהיות אידיאלי, יש עוד הרבה מה לשפר, אבל בויכוח הזה ברור שהנתונים לטובתי. לך תעשה ריסטארט.

ד ו ר ו ן
07-10-18, 23:25
ועוד איך יש מחלוקת. כי אין לך שום נתונים.
אתה מניח הנחות. ועושה עוול לרוב המשתמשים.
תקרא שוב, ותהיה עקבי.
התייחסתי לאמירה של הכתב שהזדהת איתה כאילו האופניים החשמליים חסכו 250,000כלי רכב מבתי אב/משתמשים, והמדינה מפסידה מיסים.. ואתה צידדת ברעיון שלדעתי הוא עקום ותלוש, לפיו המדינה מתנפלת על האירוע בגלל אבדן מיסים ואינטרסנטיות.

אין שום מצב סביר, גם בלי לבדוק כלום שכל אותם 250,000 משתמשים היו הולכים לקנות רכב, אתה באמת מקבל את הרעיון המופרך הזה?
וכשהבסיס של הכתבה עקום, אז כולה עקומה.

וכן,
הרוב המוחלט של רוכבי אופניים חשמליים שאני רואה יום-יום מתנהגים זוועה בכביש.
ואני לכ לבד.. זה די קונצנזוס שמגובה בתיעוד מכל כיוון.
וגם בהרוגים פספסת.. כי שנה קודם היו ״רק״8.. אז מ-8 לעלות ל-16, והשנה טרם הסתיימה.

Slowly..

ש01
08-10-18, 12:58
ובסוף בסוף,
הילד בן ה-19 שהשקיע המון להגיע לליגת העל (אני אבא לילד בכיתה י' שהחליט לפרוש מהענף ומחוזר עדיין ע"י מאמנים מכמה קבוצות מובילות רוצה לומר - מבין כמה אדירה ההשקעה שלו ושל המשפחה. לא של הקבוצה) - מטומטם, עבריין ואני מקווה שלא יחזור לכביש ולמגרש זמן רב.

והנערים על האופניים - גם אותי כמעט והפכו לרוצח, כששתי נערות רכבו על זוג אופניים (אחת הרכיבה) נגד התנועה, בכיכר מרכזית. מזל שנסעתי לאט (מאוד) ...

אפניים פתרון מצויין, אם - כמו כל דבר - משתמשים בהן נכון...

ניר ל
08-10-18, 14:38
משתמשי דרך חייבים להכיר ולציית לחוקי התנועה ,לכן זה לגיטימי לדרוש רשיון נהיגה מרוכבי אופניים חשמליות, כך גם ניתן להפעיל סנקציות על מי שמבצע עבירות - הן בקנסות והן בנקודות. את האופניים עצמן אסור כמובן למסות או להכניס תחת משרד הרישוי ואל לנו לתת לזה לגיטימציה.
עם כל הכבוד לילדים שזה בהחלט מהווה עבורם כלי תחבורה ומשחרר את ההורים שלהם מהסעות - בגיל 16 יכולים להוציא רשיון לכלי תחבורה, עד אז שידוושו על המדרכה.

גיא
08-10-18, 14:44
כזכור לי .. מידי פעם משנים את גיל הרשיון למכונית פרטית .. וזה היה גם על 16 .. אופנוע .. מיול .. RZR .. מטוס פרטי ..

אם בני נוער יכולים לנהוג על מיול .. למה לא ללמד אותם לנהוג באופניים ?

אבל זה דורש חינוך לנהיגה ולכיבוד הדדי על הכביש .. משהו שלא קיים אפילו לא כזיכרון מעורפל בישראל.

דרור ברלי
08-10-18, 17:41
משתמשי דרך חייבים להכיר ולציית לחוקי התנועה ,לכן זה לגיטימי לדרוש רשיון נהיגה מרוכבי אופניים חשמליות, כך גם ניתן להפעיל סנקציות על מי שמבצע עבירות - הן בקנסות והן בנקודות. את האופניים עצמן אסור כמובן למסות או להכניס תחת משרד הרישוי ואל לנו לתת לזה לגיטימציה.

כדי להפעיל סנקציות אתה צריך אמצעי זיהוי כמו לוחית רישוי.
לוחית רישוי = אגרת רישוי
אגרת רישוי = כסף
ואז גם ביטוח. כי בלי ביטוח בתוקף לא יחדשו לך את הרישוי. ביטוח = הרבה כסף
ואז תגיע הדרישה לבדיקות תקינות = טסט שנתי. גם זה כסף

ככה זה מתחיל. תעשיית הכסף.
התיישרות לפי המודל של אותו סדר כלכלי שאותו פוגל דיבר עליו בטור הדעה שלו ב-Ynet. מאחורי כל דרישה שכזו, הגיונית לכאורה, יש מעגל שלם של נותני שירותים שדורשים את שכרם ומעגל שלם של עובדי ציבור שהג'ובים והתקנים שלהם צריכים להיות ממומנים על ידי מישהו וכמובן טייקונים חמדניים שמושכים בחוטים.
לכן המדינה אכן תשמח להתנפל על הנושא על מנת להפיק ממנו הכנסות.

בתקשורת עושים עניין גדול כי "למרבה המזל" הפעם הקורבן הוא סלבריטאי וזה שווה רייטינג. אם זה היה סתם מישהו אלמוני ההתייחסות היתה בהתאם והיו עוברים באדישות לסדר היום. אבל מצד המדינה אין שום רגש או דאגה כנה לשלומו של מישהו. האחראים מטעם המדינה עסוקים רק בהשלכת האחריות זה על זה ודואגים רק לכיסוי ישבנם האישי.

אם המדינה תעניק "טיפול" לנושא, זה יסתכם ברשימה גדולה וכבדה של עלויות שיושתו על הציבור ואם מישהו סבור שרשיון, לוחית רישוי, אגרה שנתית ופוליסת ביטוח חובה ימנעו תאונות ויוכלו לבטל/למחוק את האיוולת שבשליחת רוכבי האופניים אל מותם הוודאי בכבישים בין מכוניות שנוסעות במהירויות גבוהות מהם פי 3 ופי 4 - הוא תמים או טיפש או שניהם גם יחד ודמם של הקורבנות הבאים יהיה גם על ידיו.

נדב42
08-10-18, 17:51
בלי להפעיל את מכונת הכסף, פשוט להפריד.

אם יש שביל אופניים, נהדר.
אם אין, אז רוכב עם רשיון נהיגה ירכב בכביש, וזה שאין לו ירכב על המדרכה.

מאיר אלוני
08-10-18, 17:53
כדי להפעיל סנקציות אתה צריך אמצעי זיהוי כמו לוחית רישוי.

לפני הרבה שנים העירייה הייתה אחראית על "רישוי" האופניים ולכל אופניים היה מספר, העירייה הייתה גובה אגרה קטנה עבור הרישוי ולא היה צורך בביטוח.
אני זוכר שהייתי נוסע לביה"ס אורט בחולון ובכל בוקר היו פקחי עירייה עם נבוט (באמת) עוצרים רוכבי אופניים ובודקים אם יש מספר.
אם היית עובר עבירה כמו נסיעה נגד הכיוון או הרכבה של נוסע נוסף שוטרים היו עוצרים אותך ומורידים לך את האויר בגלגלים.
עריכה : חיפשתי ומצאתי
http://www.nostal.co.il/Site.asp?table=Terms&option=single&serial=939&subject=%F4%F8%E9%E8%E9%ED%20%E0%E9%F9%E 9%E9%ED&portal=%E0%E1%E9%E6%F8%E9%ED%20%E5%E7%F4 %F6%E9%ED

יניב עמית
08-10-18, 18:09
כל התגובות או חלקן מתייחסות לכך שהתאונה היא בין רכב ממונע לבין אופניים.
לדעתי התאונה היא בין שני כלי רכב ממונעים.
מעבר לכך במקרה הזה המשטרה עושה עבודה טובה ואת הנדרש ממנה למעט דבר אחד:
האם מישהו בדק את רמת האלכוהול של הנער שנהג?
סתם נק' למחשבה.

דרור ברלי
08-10-18, 18:09
בלי להפעיל את מכונת הכסף, פשוט להפריד.

אם יש שביל אופניים, נהדר.
אם אין, אז רוכב עם רשיון נהיגה ירכב בכביש, וזה שאין לו ירכב על המדרכה.

וזה שירכב על המדרכה, יפצע או יהרוג הולכי רגל? במיוחד קשישים או אמהות עם עגלות תינוק?

להפריד את האופניים מהמכוניות ומהולכי הרגל זה עצם העניין. שבילי אופניים נפרדים ו/או סימון נתיבים לאופניים על הכבישים בעיר וכו' וכו'. אם מעבר גורף ממכוניות לאופניים באמת היה אינטרס של המדינה, אז היו משקיעים בזה. ואם יהיו שבילי אופניים, אז כל עניין הרישוי והביטוח ורשיון הנהיגה ולימודי חוקי התנועה - לא יהיה בהם צורך בכלל. רק קצת אכיפה - אכיפה על רוכבי אופניים שנוסעים על המדרכה ושכאלה שחוצים באדום, מרכיבים נוסע וכו', אכיפה על מכוניות שחונות על נתיב אופניים ובעיקר (כי זו צרה צרורה) - אכיפה על הולכי רגל שצועדים בנתיבי האופניים.

אבל האינטרס הראשי של מדינת ישראל הוא שימשיכו להירקב בפקקים במכוניות שממוסות למוות, שישרפו מיליארדי חביות של דלק יקר ומזהם שממוסה למוות, שימשיכו לשלם תועפות שאין להן אח ורע בעולם על אגרות רישוי וביטוחים - רק כדי להמשיך לפמפם את אותו מודל כלכלי מדובר ולהמשיך לסחוט מיליארדים מהציבור תמורת הצורך בחופש תנועה ובהגעה ממקום למקום. זה אגב, גם למה התחבורה הציבורית נראית כמו שנראית.

נדב42
08-10-18, 18:11
וזה שירכב על המדרכה, יפצע או יהרוג הולכי רגל? במיודח קשישים או אמהות עם עגלות תינוק?

אין פתרון מלא ומושלם, אבל זה לדעתי ישפר מאוד את הסטטיסטיקה...

גיא
08-10-18, 18:17
רוכבי אופניים/ קורקנטים והולכי רגל ביחד זה מתכון להרבה מאד סטטיסטיקה.

כשאתה בן אידיוט-עשרה ורוכב ב 40 קמש על האופניים באותו מקום שסבתא גוררת בחצי קמש את ההליכון שלה. היא מבחינתך מטרד שיש צורך לעבור. וכמה שיותר מהר. ואם היא תיבהל ותיפול או בכלל אם תתנגש בה קצת ותדחוף אותה הצידה. הרי זה משובח. כי היא מאטה אותך. היא מפריעה לך.

ניר ל
08-10-18, 18:23
לא הבנתי את הקשר בין מספר רישוי להטלת סנקציות. הולכי רגל לא מקבלים קנסות ?
ילדים חסרי רשיון ומודעות לא צריכים לרכב על הכלים האלו - הם מסוכנים לעצמם ולהולכי הרגל. זו אשמת ההורים שמאפשרים את זה ובהחלט אפשר וצריך לקנוס אותם.

נדב42
08-10-18, 18:23
גיא, אז מה אתה מציע, שכל בני ה-16 ירכבו בכביש ?

ADaShim
08-10-18, 18:47
לא הבנתי את הקשר בין מספר רישוי להטלת סנקציות. הולכי רגל לא מקבלים קנסות?

אצל בני אדם קוראים לזה מספר זהות.

גיא, אז מה אתה מציע, שכל בני ה-16 ירכבו בכביש ?
אני חושב שזה החוק היום. אם אין שביל אופניים, אזי הם חייבים לרכב על הכביש.

גיא
08-10-18, 18:49
שיהיה מסלול לאופניים

דרור ברלי
08-10-18, 18:49
לא הבנתי את הקשר בין מספר רישוי להטלת סנקציות.

מספר רישוי הוא אמצעי זיהוי. בלעדיו הרוכב נותן גז ונעלם. או שתעמיד שניים-שלושה שוטרים בכל משמרת כדי לקפוץ עליו ולנטרל אותו כאילו מדובר במחבל. עם לוחית רישוי אפשר גם להשתמש באכיפה חכמה, מצלמות וכו'.

הולכי רגל לא מקבלים קנסות ?

לא. מה, הם כן מקבלים?.............. הם עושים מה בזין שלהם. הולכים על הכביש למרות שיש מדרכות ברוחב 4-5 מטרים משני צדדיו, מתפרצים לכביש, חוצים באדום, במקומות ללא מעבר חצייה, תו"כ דיבור בטמבלפון, לדעתי הם בדרך כלל האחראים האמיתיים הישירים לרוב התאונות שהם מעורבים בהן - רק שלדבר על זה ולהצביע על זה, זה משהו שמנוגד לכל כללי הפוליטיקלי-קורקט הקדוש והמזויין.
מתי לאחרונה ראית שאוכפים עליהם משהו?................ כי אני לא ראיתי אף פעם.
בישראל - בעל/נהג הרכב אחראי אוטומטית לכל תאונה שרכבו מעורב בה עם הולך רגל. גם אם הולך הרגל אשכרה ביקש את נפשו להתאבד ואפילו במקרה בו מכונית סתם חנתה, אפילו במקום מותר, ואיזה דביל שהלך על המדרכה ולא הסתכל לאן הוא הולך, נתקל בה ונפל - זה נחשב לתאונת דרכים לכל דבר וביטוח הרכב צריך לכסות את נזקיו של הולך הרגל... ואם אין ביטוח או שהביטוח לא בתוקף - בעל הרכב בצרה אמיתית וחשוף לתביעות. אם יש בעולם אווילות וטימטום - זו הדוגמה הכי בולטת.

ילדים חסרי רשיון ומודעות לא צריכים לרכב על הכלים האלו - הם מסוכנים לעצמם ולהולכי הרגל. זו אשמת ההורים שמאפשרים את זה ובהחלט אפשר וצריך לקנוס אותם.

יש בזה משהו.
אבל עד איזה גיל אתה מגדיר "ילד"?

כי מגיל 16 כבר מותר להם אופנוע/קטנוע 125 סמ"ק. כלים שהחוק מגביל ל-14.6 כ"ס אבל שאין שום בעיה לסחוט מהם הספקים גדולים יותר. אלה כלים שמגיעים ל-100 קמ"ש אמיתיים ואולי גם יותר. אבל מה, יש להם לוחית רישוי, ביטוח במחיר מופקע וכמובן - הרשיון הקדוש, חתיכת נייר עם למינציה בכיס, שמעידה שהם למדו בעל פה כמה תמרורים ושהצליחו לעשות שמיניות במגרש של משרד הרישוי. שלושת אלה לא באמת מונעים תאונות, אתה יודע...

...

נדב42
08-10-18, 20:02
בדיוק נתקלתי בטקסט הזה בספר שאני קורא עכשיו (מתח, דמיוני לחלוטין), מוקדש לדרור:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181008/07571dfad488c26394c312c5eff3bb6f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181008/f053d247d4d0917436746d7c46af2a1b.jpg

GodsFather
08-10-18, 20:09
...דרור, יש קנסות גם להולכי רגל שעוברים עבירות כמו חצית כביש שלא במעבר חציה ואו שימוש בסלולרי תו"כ ועוד.

זה שאתה לא נחשפת, לא אומר שלא קיים.

ד ו ר ו ן
08-10-18, 20:12
לכולם:
הערב כתבה על התנהגות אופניים חשמליים.
חדשות 12

Slowly..

ניר ל
08-10-18, 21:15
כן, הולכי רגל מקבלים קנסות, כשהמשטרה בוחרת לאכוף את החוק אז מציבים שוטר מאחורי עץ והוא עוצר בקלות הולכי רגל שחוצים את הכביש שלא כחוק.

תמיד אפשר לנסות לברוח, גם ברגל, גם באופניים, גם באופנועים - אבל אזרחים נורמטיבים לא עושים זאת בד״כ.
לאופנועי כביש ספורטיביים גם יש מספרי רישוי, אגלה לך סוד - לא קונים אותם כדי לנסוע במהירות החוקית, ראית פעם מה עושה המשטרה כדי לתפוס אותם על עבירות מהירות ? כשהיא רוצה היא יכולה, אל תדאג למשטרה.

גיא
08-10-18, 21:36
לכולם:
הערב כתבה על התנהגות אופניים חשמליים.
חדשות 12

Slowly..

לינק למאותגרי הטלויזיה ?

איל מ
08-10-18, 21:38
עזוב,
חבל על המאמץ שלך.
כתבה פופוליסטית לחלוטין.

ModChiP
08-10-18, 22:39
בדיוק נתקלתי בטקסט הזה בספר שאני קורא עכשיו (מתח, דמיוני לחלוטין), מוקדש לדרור:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181008/07571dfad488c26394c312c5eff3bb6f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181008/f053d247d4d0917436746d7c46af2a1b.jpg

מה שם הספר בבקשה?

גיא
08-10-18, 23:32
עזוב,
חבל על המאמץ שלך.
כתבה פופוליסטית לחלוטין.

מה ? להוציא להורג בפומבי יבואני ומוכרי וקוני מוצרי תנועה חשמליים ?

ד ו ר ו ן
08-10-18, 23:39
עזוב,
חבל על המאמץ שלך.
כתבה פופוליסטית לחלוטין.

ברור.. עם מלא דוגמאות רלוונטיות לעבירות שוב ושוב..
ילדים שאומרים בחיוך איך הם מסכנים את עצמם, את הסביבה ובורחים מהמשטרה..

פופוליסטי לגמרי.

Slowly..

assafy
08-10-18, 23:50
מה שם הספר בבקשה?שלטון הפחד של מייקל קרייטון?

גיא
08-10-18, 23:50
זה ?

https://mobile.mako.co.il/news-israel/local-q4_2018/Article-353135e9d155661004.htm?sCh=3d385dd2dd5d4 110&pId=1898243326

ModChiP
09-10-18, 00:30
תגובת משרד התחבורה אומרת הכול- זה כלי מסוכן! גם אופנוע זה כלי מסוכן!
תקנו מכוניות.

גיא
09-10-18, 06:48
כן.
כי שם לא מתים בכלל ...

נדב42
09-10-18, 07:03
שלטון הפחד של מייקל קרייטון?בדיוק.

דרור ברלי
09-10-18, 08:38
הכתבה של עמליה דואק.
היא מוכשרת, היא כתבת כלכלה טובה, אבל מוטב שתתעסק בכלכלה.

כי בכל פעם שהיא סוטה לכתבות על "בטיחות", יוצא לה משהו יותר ויותר מביך.
חפשו את ה"כתבה" שלה על SBSים כדי להבין עם מי יש לכם עסק.

דרור ברלי
09-10-18, 09:23
דרור, יש קנסות גם להולכי רגל שעוברים עבירות כמו חצית כביש שלא במעבר חציה ואו שימוש בסלולרי תו"כ ועוד.

זה שאתה לא נחשפת, לא אומר שלא קיים.

את החוקים אני מכיר.
יש רשימה שלמה של עבירות הולכי רגל שקנסות בצידן. זה ברור.

האם זה נאכף?......................... זיבי.
אני בחיים לא נחשפתי. ואני גם כבר לא ילד וגם מתגורר בעיר... את הסידורים שלי בעיר אני עושה ברגל. גם אני הולך רגל. וממה שאני רואה, גם רוכבי האופניים החשמליים הערסים ביותר הם ל"ו צדיקים לעומת התנהגות הולכי הרגל.
אני מרשה לעצמי לנחש שעוד רבים כאן לא ראו מימיהם שוטר נותן דו"ח להולך רגל שחצה באדום או לא במעבר חצייה או שראו פעם, מזמן, אבל רק לעתים רחוקות ביותר.

אנחנו צריכים להבין איך עובד כל נושא ה"תיעדוף" של המשטרה במאה ה-21, בכל מה שקשור לאכיפה - המשטרה עובדת היום מול/עם דוברים ויחצ"נים. אשכרה כמו משרד פירסום. אם עבירה מסויימת לא סקסית מספיק ולא מייצרת מספיק יח"צ, הם לא ישקיעו בה משאבים ותקנים וכוח אדם שתמיד חסר. במילים פשוטות: לא יאכפו אותה. מאוד פשוט.

עכשיו כל עוד שהאופניים החשמליים בכותרות והנושא "חם" ומעורר אמוציות וביקורת ציבורית, אין לי ספק שנראה יותר אכיפה - כי המשטרה, מסיבות של יח"צ, מאוד רגישה לביקורת הציבורית עליה. אבל זו מדינה מטורללת שבה בכל חצי שעה יש מבזק חדשות כי קורה משהו דרמטי - ואז החדשות החמות של אתמול הן כבר אפילו לא זיכרון רחוק. ברגע שזה ישקע ויפסיקו לדבר על זה, גם האכיפה של זה תפסיק להיו תסקסית ואז היא תתמוסס ותיעלם, עד לתאונת הסלבריטאי הבאה.

ד ו ר ו ן
09-10-18, 10:10
הכתבה של עמליה דואק.
היא מוכשרת, היא כתבת כלכלה טובה, אבל מוטב שתתעסק בכלכלה.
כי בכל פעם שהיא סוטה לכתבות על "בטיחות", יוצא לה משהו יותר ויותר מביך.
חפשו את ה"כתבה" שלה על SBSים כדי להבין עם מי יש לכם עסק.
אפשר לראות את הכתבה גם על “השתק״ ולקבל מושג יפה על הבעיה.

Slowly..

נדב42
09-10-18, 13:14
ראיתם איך הקרמשניט חגור בתחילת הכתבה ? :)

ד ו ר ו ן
09-10-18, 14:43
ראיתם איך הקרמשניט חגור בתחילת הכתבה ? :)
כן.. זה היה בולט.
והיה בולט בהמשך שהעריכה הכניסה משפטים שלו משלבים שונים של הצילום כי החגורה הייתה במקומות שונים..

Slowly..

גיא
09-10-18, 16:49
זה אומר הכל

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181009/c162aa59e62b27197498afa172efa0ab.png

לא חינוך
לא אכיפה
לא הסברה

מלחמה !! והאוייב, יש לו שם. האופניים החשמליים.
פעם כשהייתי אופנוען זה היה האופנוע, כלי המוות.

מעניין. רק לפני שבועיים הייתי בארץ אחרת. יש שם שבילי אופניים באמצע הכביש. בין מסלול תחבור׳צ ( איכותית. זולה. מהירה. ) ובין מסלול מכוניות ...

והכל סבבה.

צודקת הבחורה. מנכל׳ית משרד התחבורה. בן אדם נורמטיבי בן 30 שמחליט להתאבד... מה היא אשמה ?

ד ו ר ו ן
09-10-18, 17:31
צודקת הבחורה. מנכל׳ית משרד התחבורה. בן אדם נורמטיבי בן 30 שמחליט להתאבד... מה היא אשמה ?
הבעיה שהוא בהרבה מקרים מבצע את זה על הפינה של הפגוש שלך.

Slowly..

גיא
09-10-18, 17:36
בשביל זה יש מצלמות באוטו. קדמית ואחורית

וביטוח

ואללה הוא עכבר

אני גמרתי לתקן את העולם. אני דואג לעצמי.

ד ו ר ו ן
09-10-18, 17:39
כל מצב שמתחיל בזה שאתה במצב הוכחה הוא מצב רע, בטח במצב תאונה עם נפגעים.
גם האמירה שלך שאתה מתקין מצלמות היא צעד הגנתי כי זו הדרך שלך להתמודד עם בעיה שיצר מישהו אחר.

Slowly..

גיא
09-10-18, 17:49
כל מצב שמתחיל בזה שאתה במצב הוכחה הוא מצב רע, בטח במצב תאונה עם נפגעים.
גם האמירה שלך שאתה מתקין מצלמות היא צעד הגנתי כי זו הדרך שלך להתמודד עם בעיה שיצר מישהו אחר.

Slowly..

אתה נועל את האוטו בערב ? זה צעד הגנתי .. כי אם יגנבו לך את האוטו זאת תהיה בעיה שמישהו אחר יצר ...
אתה משלם ביטוח חיים ? זה צעד הגנתי ..

וכו' ...

זאת דמגוגיה בעיני. אני נוסע זהיר, אני משלם ביטוח ואני מחזיק מצלמות באוטו .. אני מחנך את הילדים שלי ואני דואג לי ולמשפחתי ועוסק בעניניי .. אם כל אחד ינהג ככה .. יהיה יותר טוב לדעתי.

mugi8675
09-10-18, 23:02
אני סקרן (ןמפוחד) לדעת איזה נהגים יהיו הילדים האלה שרוכבים עם אוזניות ומשוחחים בנייד, חותכים נתיבים, נוסעים על כבישים ומדרכות עם ונגד כיוון התנועה כשיקבלו רשיון לנהוג ברכב עם מסה גדולה ומהירות פוטנציאלית של למעלה ממאתיים קמ״ש.

הכלים האלה מאפשרים ניידות בארץ חמה, לא ממש שטוחה ושאין בה תחבורה ציבורית נאותה. מכאן ועד חוסר השליטה של הרשויות במה שמתרחש על הכביש הוא מתכון לאסון שיזלוג גם לנוהגים ברכב (ומי שנוהג מספר שעות ביום יכול להעיד שהמצב כבר היום על הפנים).

דרור ברלי
10-10-18, 11:17
אני סקרן (ןמפוחד) לדעת איזה נהגים יהיו הילדים האלה שרוכבים עם אוזניות ומשוחחים בנייד, חותכים נתיבים, נוסעים על כבישים ומדרכות עם ונגד כיוון התנועה כשיקבלו רשיון לנהוג ברכב עם מסה גדולה ומהירות פוטנציאלית של למעלה ממאתיים קמ״ש.

הכלים האלה מאפשרים ניידות בארץ חמה, לא ממש שטוחה ושאין בה תחבורה ציבורית נאותה. מכאן ועד חוסר השליטה של הרשויות במה שמתרחש על הכביש הוא מתכון לאסון שיזלוג גם לנוהגים ברכב (ומי שנוהג מספר שעות ביום יכול להעיד שהמצב כבר היום על הפנים).

הם יהיו נהגים איומים ונוראים בלי קשר לאופנים החשמליים.
אבל עוד 20-25 שנה הם כבר לא יצטרכו לנהוג בכלל.

ההערכות של אנשי מקצוע הן שהסחות דעת בגלל מסכים (סלולרים ומולטימדיות) אחראיות כיום למעל 60% מהתאונות הקטלניות.
אז למה לא מדברים על זה? ולמה לא עושים עם זה כלום?... כרגיל - בגלל כסף.

- לחברות הסלולר והטכנולוגיה יש לובי גדול וחזק.
- ציבור המשתמשים, ברובו, לא מוכן להיפרד מהמסכים שלו בשום מחיר. גם במחיר חייו.
- לקוחות רכב חדש, ברובם, מעמידים את המולטימדיה ושאר גאדג'טים בראש סדר העדיפויות. לפני בטיחות, לפני התנהגות, לפני נוחות, לפני הכל.

אין שום בעיה טכנולוגית למסך ולנטרל את הטמבלפון הסלולרי בזמן שהוא נמצא בתוך מכונית או בזמן שהיא בתנועה. הטכנולוגיה קיימת.
אז במקום לעשות זאת כבר שלשום מכוחם של חוקים, ובמקום להוציא את המולטימדיות והמסכים מהמכוניות, מעדיפים להוציא מהן את הנהגים - וכדי לשמר את המסכים וההתעסקות בהם כי ה"קישוריות" היא מעל לכל, יבטלו את הנהיגה.... תעשיית הרכב פשוט מתאבדת מרצון. ועד שזה יקרה - מצידם שכולכם תמותו בתאונות.

הדסופה
10-10-18, 13:58
הם לא יצטרכו לנהוג

ariel-ro
10-10-18, 14:41
האמת שלא קראתי הכל, אבל אני יכול להעמיד ממני ומהסביבה הקרובה שלי שאופניים חשמליים ונגזרותיהם(קורקינטים וכד'), מחליפים בהחלט רכבים, ובאים לעקוף את התחבורה הציבורית הכושלת.
חלק מהאנשים סביבי אף מכרו את הרכב הפרטי שלהם וקנו אופניים חשמליים.
זהו פתרון אדיר בגוש דן. בלעדיו אני לא יודע מה היה מצב הכבישים והתחבורה הציבורית.
המדינה פשוט התחרפנה. ב"מלחמה" הזאת היא פשוט תפוצץ את כבישי גוש דן בעוד רכבים, פקקים ועומסים.

וכמובן שיכולה להישאל השאלה - כמה הרוגים יהיו אם במקום ש200,000 אנשים ייסעו באופניים, הם יילכו ברגל/ייסעו בלי רכב?
אבל השאלה הזאת לא רלוונטית, כי ההרוגים ייכנסו לסטיסטיקה אחרת, של ה"הולכי רגל" ו"כלי רכב", שהיא הרי פחות מזעזעת מ"אופניים חשמליים".

גיא
10-10-18, 16:02
אריאל. הבעיה היא לא האקדח אלא מי שלוחץ על ההדק.

הרוכב וחוסר תרבותו. לא האופנים והקורקינט.

אגב קורקינט. במוסקבה יש קורקינטים להשכרה. זה אדיר. זול. עובד נהדר. ואפילו בנו להם שבילים בצידי הדרך ... אפילו מוסקבה ...

Hagai K
10-10-18, 16:43
גם בתל אביב יש קורקינטים להשכרה, זה נקרא bird.
אגב המנכל שלהם בדיוק סיפר שהם בוחרים שווקים חדשים לפי מקומות שאין בהם חקיקה ברורה לגבי כלים כאלה. הם נכנסו לארץ ממש לא מזמן

חגי

דרור ברלי
10-10-18, 16:47
המדינה פשוט התחרפנה. ב"מלחמה" הזאת היא פשוט תפוצץ את כבישי גוש דן בעוד רכבים, פקקים ועומסים.

אף אחד לא התחרפן. הכל מתוכנן היטב. לפוצץ את הכבישים במכוניות וליצור פקקים ועומסים זה חלק ממשנה סדורה. מדיניות שמוכתבת מלמעלה. אותו "סדר כלכלי" שכותב המאמר מדבר עליו בדיוק נמרץ - שלפיו הציבור הוא בן ערובה של המדינה והטייקונים - תחבורה ציבורית שהיא "רק" עלובה ולא מספקת באמצע השבוע ושאינה קיימת כלל בשבתות וחגים, מיסי עתק על מכוניות, חלפים ודלקים שרוב הציבור נאלץ להשתמש בהם ולצרוך אותם בעל כורחו, רק על מנת להגיע ממקום למקום - העיקר שקופת המדינה תמשיך לצלצל ולצלצל, שהטייקונים ובעלי האינטרס ירוויחו - ושהציבור ימשיך להיעשק ולשלם בלי לראות פתרון באופק. משנה סדורה כבר אמרתי?

tallevi
10-10-18, 22:25
אף אחד לא התחרפן. הכל מתוכנן היטב. לפוצץ את הכבישים במכוניות וליצור פקקים ועומסים זה חלק ממשנה סדורה. מדיניות שמוכתבת מלמעלה. אותו "סדר כלכלי" שכותב המאמר מדבר עליו בדיוק נמרץ - שלפיו הציבור הוא בן ערובה של המדינה והטייקונים - תחבורה ציבורית שהיא "רק" עלובה ולא מספקת באמצע השבוע ושאינה קיימת כלל בשבתות וחגים, מיסי עתק על מכוניות, חלפים ודלקים שרוב הציבור נאלץ להשתמש בהם ולצרוך אותם בעל כורחו, רק על מנת להגיע ממקום למקום - העיקר שקופת המדינה תמשיך לצלצל ולצלצל, שהטייקונים ובעלי האינטרס ירוויחו - ושהציבור ימשיך להיעשק ולשלם בלי לראות פתרון באופק. משנה סדורה כבר אמרתי?

המדיניות לא מוכתבת מלמעלה והיא בטח לא משנה סדורה וגמורה.
זה שהמדינה נהנית מזה, זה בוודאי ובוודאי, אבל אין לה שום יד בדבר.

אנחנו פשוט עם מפונק. מאוד.
ללכת מאה מטר ברגל, זה כבר עניין למזוכיסטים בלבד...ושהילד או הילדה ילכו לבסיס ברגל/אוטובוס/טרמפים?? מה פתאום! חלילה וחס..

אם כבר יש סתירה בלוגיקה שלך...

הרי זה ידוע שהמיסוי על רכב (ודלק) במדינת ישראל הוא מהגבוהים בעולם. מה שמוביל מן הסתם (לפי תבנית מחשבתך) להסיק מכך את ההיפך בדיוק - שהמדינה "דוחפת" אותנו או לפחות מנסה לדחוף, לא להחזיק רכב פרטי!!

מן מקרה פרטי לנוסחה הכללית שלך שהיכן שהמדינה מערימה קשיים, אם בבירוקרטיה ואם במסים, (כמו להחזיק רכב ישן או רכב שטח...או רחמנא ליצלן רכב שטח ישן...), יש כוונה מכוונת של המדינה לכך שתמנע.

הפוך לגמרי לכוונה המיוחסת שלך למדינה שנרכוש עוד ועוד רכבים.

אני באמת מציע לך לחשוב קצת מעבר ל"מדינה"

אני כבר מזמן הבנתי שהמדינה או השלטון או הממסד ואיך שלא תקרא לזה, בסך הכל נגזרות של משהו הרבה יותר גדול וחזק - העם.

אם התחבורה הציבורית כאן לא מצליחה להתרומם, זה רק בגלל שאין לה ביקוש. העם הצביע ברגליו ובגלגליו שהוא מעדיף את הפינוק ברכבו הפרטי ושיקפצו כולם.

אם יש עודף ברגולציה זה רק בגלל שיש לזה המון ביקוש מהעם. שים לב לדעה הרווחת, אפילו כאן בג'יפולוג כציבור מייצג. על כל דבר העם דורש עוד ועוד רגולציה עוד ועוד אכיפה.

אם יוקר המחיה בישראל רק עולה כל הזמן זה רק בגלל שיש עוד ועוד אנשים שמוכנים לשלם, ראה את נושא הדיור לדוגמה, כל פרוייקט שנבנה, לפני שבכלל קרוב לגמר, המשקיעים כבר עומדים בתור לרכישה עם כל הכסף מוכן ביד, רק תנקוב במחיר. למה שהיזם בכלל יחשוב למכור בפחות ממה שמוכנים לשלם?? למה שהמחירים ירדו?

אם יש כאן גודש של רכבים, (30k כל חודש?), זה רק בגלל שהעם שלך "מת על רכבים חדשים" המדינה ממסה וממסה ומנסה בכל כוחה לרמוז לנו - אל - אבל זה פשוט לא מזיז לנו...יעלה כמה שיעלה...עם תוספת בצד..אם אפשר...

בקיצור מה שדפוק כאן זאת לא המדינה, או לכל הפחות הצד הפחות דפוק פה בסיפור...הרבה פחות.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

איל מ
10-10-18, 23:05
הרבה הגיון במה שכתבת. העם דפוק ונציגיו משרתים את שולחיהם בנאמנות.
למרות שלדעתי המדינה כן בעד שנקנה הרבה רכבים עם מסים ודלק, היא פשוט יודעת שנמשיך לקנות, למרות המיסוי, כי אנחנו גם טיפשים, וגם מפונקים. אז לפחות שקופת המדינה תתעשר קצת מהטיפשות והפינוק.
בזמנו, אמר יצחק בן אהרון שצריך להחליף את העם. הוא לא היה כזה טיפש ורע כמו שעשו ממנו...

דרור ברלי
10-10-18, 23:11
אני אמרתי ש"המדינה" דפוקה?.... נהפוכו!

"המדינה" - משמע השלטון, ממש לא דפוק. הוא חכם עד מאוד.
הוא מנצל את המצב הזה לתועלתו.

עם ישראל לא כזה מפונק. הוא רק אדיש להחריד. סדר יום אזרחי ממש לא נוגע לו. הוא לא מוחה ולא דורש את זכויותיו ולא מעניש שלטון רע. הוא מוכן לקבל כל גזירה ובלבד שהצד הפוליטי "שלו" ינצח.
הוא התרגל שהדיור יקר. ושתק.
הוא התרגל שאין תחבורה ציבורית בשבת בגלל לחץ של המפלגות הדתיות וקיבל את זה באדישות.
הוא התרגל להשתמש ברכב הפרטי כי אין אלטרנטיבה, כי התחבורה הציבורית חרא, וקיבל גם את זה בשוויון נפש.

המחליטים יודעים את כל זה ומנווטים את העגלה בהתאם. הכל ביצה ותרנגולת - מכוניות ופקקים כי אין פתרון להזזת אנשים ממקום למקום ביעילות ובזול בגלל שמלכתחילה לא השקיעו בתחבורה ציבורית כדי שהציבור יסתמך על המכוניות היקרות. ואכן היום כבר אין תחליף למכונית, והמדינה מנצלת את זה במיסוי המכונית ובמחירי דלק גבוהים.

ואז מישהו מגלה את הפירצה ומגיעים האופניים החשמליים - פתרון מדהים. זול, יעיל, נקי, ירוק, חברתי. צודק והוגן. זו קומבינה מנצחת שדופקת את המערכת ושרק הולכת ומתחזקת.
ואלה שמרגישים פראיירים כשהם תקועים בפקק באוטו שעלה להם תועפות זועמים על זה. כרגיל בעם ישראל, הם לא חושבים "איזה טפשים אנחנו" וגם לא איך לזעזע את המערכת כדי שתרפה קצת מאחיזת החנק - הם רוצים שהאופניים החשמליים "יוצאו אל מחוץ לחוק" כי הם לא אוהבים להרגיש פראיירים. הם יהיו מרוצים רק כאשר הפירצה תיסגר וכולם יידפקו באופן שווה. כמוהם.

וגם המערכת כבר לא יכולה לעבור בשתיקה. היא מפסידה המון כסף מאופניים חשמליים. אבל היא התעוררה קצת מאוחר. לך תוריד עכשיו מהכביש 350,000 אופניים.... אז תוקפים את זה באמצעים המקובלים על השלטון הזה: דה-לגיטימציה, שיימינג, "מלחמה", מסע -צלב שגובל בהסתה. כמו "דיזל מקצר חיים" ככה עוד מעט נקבל "אופניים חשמליים רוצחים". חכה ותראה.

tallevi
11-10-18, 11:11
בנושא האופניים החשמליים...

שים לב ברוח הדברים הקודמים שלי...
הדעה הרווחת כרגע בציבור "העם" הוא פתרון הבעיה בדמות רגולציה. אנחנו מתחננים למדינה "תנו לנו רגולציה! וכמה שיותר קשה וכמה שיותר כואבת..."

ולפי איך שזה נראה כרגע הרגולציה בוא תבוא. המדינה תדע איך לספק את מבוקשנו ועם "לפרגן"...
הרגולציה על האופניים החשמליים תפגע ביעילות הכלי וביתרונותיו הרבים פגיעה קשה.

בזאת העם עושה למדינה חיים קלים. בזאת העם מפגין (שוב) את כל העיוותים שאתה מייחס למדינה דווקא.

למה חיים קלים? כי למעשה הפתרון הנכון צריך להיות בתשתיות. בנתיבים מיוחדים רק עבור האופניים החשמליים. פתרון כזה בוודאי שלא יהיה נוח למדינה ולרשויות...כי הפתרון הזה מצריך השקעה נרחבת מצדן לוגיסטית, תכנונית, תקציבית!

מה נראה לכם המדינה והרשויות יעדיפו מבין האופציות האלה? ועוד כאשר לוחצים עליה על הפתרון הנוח יותר עבורן???

עוד דוגמה למה לא לא להאשים את המדינה, אלא את מה שמניע אותה...

טל.

גיא
11-10-18, 11:57
"המלחמה" מחריפה ....

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5368270,00.html#autoplay

איל מ
11-10-18, 12:12
וכתבה של דרור מ"ליינט".
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5364789,00.html
אה..
סליחה,
לא דרור. איזה דוד פוגל אחד. התוכן בלבל אותי (-;

גיא
11-10-18, 12:23
זה פורסם כבר פה בשרשור לדעתי.

דרור ברלי
11-10-18, 14:38

הדעה הרווחת כרגע בציבור "העם" הוא פתרון הבעיה בדמות רגולציה. אנחנו מתחננים למדינה "תנו לנו רגולציה! וכמה שיותר קשה וכמה שיותר כואבת..."

ולפי איך שזה נראה כרגע הרגולציה בוא תבוא. המדינה תדע איך לספק את מבוקשנו ועם "לפרגן"...

בזאת העם עושה למדינה חיים קלים. בזאת העם מפגין (שוב) את כל העיוותים שאתה מייחס למדינה דווקא.

למה חיים קלים? כי למעשה הפתרון הנכון צריך להיות בתשתיות. בנתיבים מיוחדים רק עבור האופניים החשמליים. פתרון כזה בוודאי שלא יהיה נוח למדינה ולרשויות...כי הפתרון הזה מצריך השקעה נרחבת מצדן לוגיסטית, תכנונית, תקציבית!

מה נראה לכם המדינה והרשויות יעדיפו מבין האופציות האלה? ועוד כאשר לוחצים עליה על הפתרון הנוח יותר עבורן???

טל.

אנחנו אומרים את אותם דברים.

כשאנחנו אומרים "המדינה" אנחנו מתכוונים לממסד, למקבלי ההחלטות.

מדינת ישראל זה גם אני ואתה. "המדינה" זה עם ישראל האדיש, העצלן, המפולג, הצבוע, שהתרגל לא לקחת אחריות על כלום. זה שצווח בשצף קצף נגד אופניים חשמליים ושאר "כלי רצח" בזמן שהוא עצמו לוגם בירות לפני שהוא עולה על ההגה ושמסמס בזמן נהיגה.

זה ששונא את "הסמולנים הבוגדים" ואת הדוסים כי הם "משתמטים מהצבא" אבל הוא עצמו מרמה את מס הכנסה, מוצא סיבות מהתחת לא להגיע למילואים ועושה הכל כדי שהבן-יקיר שלו יתחמק מהשירות הצבאי.

זה העם שהבית שלו מצוחצח, אבל מרוקן את המאפרה שלו החוצה דרך החלון.

זה בדיוק אותו עם שרוצה ש"המדינה" תיקח אחריות על הכל ותטפל בכל מיני דברים ופשלות שלו עצמו. שתקבע חוקים, תאכוף אותם, תפצה אותו אם קרה לו משהו - אבל בו זמנית שגם תעזוב אותו במנוחה. זה לא עובד ככה.
כשאתה בורח מאחריות ומטיל אותה על השלטון, אל לך להתלונן שהוא מגביל אותך ברגולציות ומתעלל בך.

אבל. וזה אבל גדול.
במקרה של האופניים החשמליים, הממסד כלומר "המדינה" - הוא מקור הבעיה.
זה הוא שמקבל החלטה מודעת לא ליישר קו בנושא התחבורה הציבורית, כדי לאלץ את הציבור להשתמש ברכב פרטי יקר שממוסה למוות.
זה הוא שבמודע מונע מהציבור תחבורה ציבורית בשבת משיקולים קואליציוניים.
זה הוא שבמודע משקיע הון עתק במחלפים ובכבישים במקום באמצעי הסעה המוניים.
זה הוא שבמודע לא משקיע בשבילי/נתיבי אופניים.
זה הוא שבמודע ובציניות ללא גבול - מוריד את כל רוכבי האופניים, חשמליים או רגילים, מהמדרכה לכביש כדי שרוכביהם ימותו שם.
זה הוא שבמודע לא מכניס לתוכנית הלימודים כישורי חיים כמו בטיחות בדרכים ונהיגה נכונה שחשובים פי מיליון מכל מיני מקצועות איזוטריים.
הכל - כדי שתסעו במכוניות שבישראל הן היקרות ביותר בעולם, בקצב של 2 קמ"ש, שתירקבו בפקקים ושתשרפו מיליארדי חביות של דלק יקר ש-70% ממחירו הם מיסים. הממסד הישראלי לא מחפש ולא רוצה פתרונות ולא מעניין אותו אם ייהרגו 16 או 16,000. הוא רוצה רק את הכסף שלכם.

ואז, כשקורים אסונות, אתה רואה את שני הליצנים כץ וארדן מתחילים להתמסר ביניהם בכדור האחריות. זה מאשים את זה וזה מאשים את זה, שניהם מתחמקים מלהודיע "טעיתי, כשלתי, אני מתפטר". ביפן שניהם היו צריכים לבצע בעצמם "ספוקו" כלומר לעשות חרקירי - כבר בפעם המי יודע כמה.

אז הם אולי אפסים מאופסים (לדעתי הם פושעים ומקומם מאחורי סורגים אבל נעזוב את זה) - אבל מי שאשם בתכל'ס זה ציבור הבוחרים שלא מסוגל להזיז הצידה את הפילוג על רקע פוליטי ופעם אחת ולתמיד להתמקד בסדר יום אזרחי וחברתי.

ש01
11-10-18, 14:59
רק תיקון אחד, דרור.
אמנם מאוחר מידי, אבל הבן שלי - בכיתה י לומד חוקי תעבורה ותמרורים - אבל אצלנו המושבקיבוצניקים זה בעצם הכנה לתיאוריה - מעט האופניים החשמליות (או קלאבקר או טרקטורון או.. )לא מתקרבות לכבישים שקטים ומרוחקים בת"א.

דרור ברלי
11-10-18, 15:05
בכיתה י' זה קצת מאוחר מדי.
כי ילדים רוכבים על אופניים רגילים כבר בגיל בי"ס יסודי. וכאן בעיר איפה הם ירכבו? על מדרכה? בכביש?

thebips
11-10-18, 15:26

נדב אם משהוא יכנס באמא שלי אם אופניים אז אולי זה לא יהרוג אתה (לא בטוח) אבל בודאות יגמור לה את איכות החיים שלה (אישה מבוגרת ששוברת משהוא זה כמו גזר דין מוות ביסורים)

KOOKE
11-10-18, 15:28
דרור, בכל תגובותייך שזור קו שמייחס למדינה/שילטון/ממסד חוכמה יתרה ותכנון מראש עם כוונה להגיע לתוצאה כזו או אחרת....הממממ...לצערי זה בדיוק מה שאין לנו...הרי הישראלי ידוע בפתרונות של מהרגע להרגע ובחכמת הפלסתר שלאחר המעשה - יעני מעשה תחילה ומחשבה ותיקון אחר כך...

מי אמר חלם ולא קיבל....

דרור ברלי
12-10-18, 07:21
אני אולי מתעב את פקידי השלטון אבל אני לא מייחס להם טיפשות וחלמאות דווקא. להיפך.
יש שם תכנון ויש שם מדיניות סדורה והם רואים את הדברים אחרת מאיתנו ומההגיון שלנו.
וכן - יש שם גם הרבה מאוד ציניות ורוע.

איל מ
12-10-18, 08:44
מעניין אותי אם אתה מכיר אישית את האנשים האלה.
יצא לי להכיר מקבלי החלטות (לא במשרד התחבורה), שהובילו כמה מהלכים מאוד לא מוצלחים (בדיעבד) שהתפרשו בדיוק כמו שאתה מפרש את מדיניות הממשל. כשאתה שומע מה עומד מאחורי התהליכים האלו אתה מגלה שהרבה פעמים (אני לא אומר שאין מושחתים בכלל) הדברים נעשים מתוך כוונה לעשות שינוי ושיפור, ומשהו מתפקשש בדרך.
אגב,
לפעמים מה ש"דופק" תהליך, הוא העם ו"כלבי השמירה" שלו (שלצערי במדינה נגועים בכלבת ובמקום להיות באמת שומרי הדמוקרטיה, עסוקים רק בלנשוך ולהעביר מחלות), שלא מצליחים להבין שזה לטובתם ומפילים הכל.
(ושיםלב, שכתבתי"לפעמים", יש תכניות שהן באמת חלמאיות).

דרור ברלי
13-10-18, 22:10
מעניין אותי אם אתה מכיר אישית את האנשים האלה.
יצא לי להכיר מקבלי החלטות (לא במשרד התחבורה), שהובילו כמה מהלכים מאוד לא מוצלחים (בדיעבד) שהתפרשו בדיוק כמו שאתה מפרש את מדיניות הממשל. כשאתה שומע מה עומד מאחורי התהליכים האלו אתה מגלה שהרבה פעמים (אני לא אומר שאין מושחתים בכלל) הדברים נעשים מתוך כוונה לעשות שינוי ושיפור, ומשהו מתפקשש בדרך.
אגב,
לפעמים מה ש"דופק" תהליך, הוא העם ו"כלבי השמירה" שלו (שלצערי במדינה נגועים בכלבת ובמקום להיות באמת שומרי הדמוקרטיה, עסוקים רק בלנשוך ולהעביר מחלות), שלא מצליחים להבין שזה לטובתם ומפילים הכל.
(ושיםלב, שכתבתי"לפעמים", יש תכניות שהן באמת חלמאיות).

בהרבה מקרים, השינוי לטובה/שיפור לטובתו של אחד, הוא אסונו וחורבנו של האחר. ראה את סיפור הדיזלים המזהמים (שאגב, כבר ירדו כמה ענפים מהעץ והלכו אחורה, לפחות ב-SUV הישנים. הטנדרים עדיין בבעיה). מקבלי ההחלטות נדרשים לתת פתרונות לבעיות והם יורים מהמותן - יש בעיה של ריבוי תאונות דרכים שמעורבות בהם משאיות? אז מענישים את כל ענף ההובלה עם 2 טסטים בשנה לכל המשאיות, כולל משאיות חדשות. החלטה אומללה שמייקרת עלויות אחזקה/תפעול של משאיות ומקרינה ישירות על עלויות ההובלה ואיגוד המובילים החליט לעצור אותה - והצליח. הגזירה המטופשת הזו בוטלה.
אם שאר ציבור בעלי ההרכב היו קצת יותר מאוחדים ומאוגדים, אולי היינו מצליחים לבטל את הטרטור הזה גם אצלנו.

נוצרת אצל האזרח התחושה שבמקרה הטוב במסדרונות משרדי הממשלה לא חושבים על דברים עד הסוף, ושבמקרים הפחות טובים, הכל נגוע באינטרסים.

לגבי "כלבי השמירה" - דעתי כדעתך. אל תשכח שביליתי שם 22 שנה... הכל מוכתב שם על ידי אג'נדות וקשרים. חוסר מקצועיות משווע בהרבה תחומים... ההגדרות שלך היו עדינות.

שחף110
14-10-18, 08:22
זה שהוא שיכור ושברח בטח לא יעזור לו במשפט יחד עם זאת כנראה שגם נהג פיכח לא היה יוצא טוב מהסיטואציה הזו בהתחשב בנתונים של שני רוכבי האופניים האלו שנסעו באופן הבא כפי שפורסם-

1. רכיבה בלילה בלי מחזירי אור ותאורה אחורית.

2. מהירות נמוכה בהרבה מהמהירות המותרת באותה דרך.

3. סטיה מפתיעה מנתיב חלקיק שניה לפני בוא הרכב שכנראה אפילו לא היה יכול לראות אותו בהתחשב בנסיבות.

4. הרכבה אסורה של נוסע ( פגיעה ביציבות הכלי).

התאונה הזו משקפת הרבה מקרים של כמעט תאונה שכולנו כנראה חווים על בסיס יומי מרוכבי האופנים שמתנהגים במרחב הציבורי כאילו הכול מותר תוך אתגור וסיכון הנהגים האחרים.
אני שמח שהמשטרה תתחיל סופסוף לטפל בנושא ותעשה מזה משפט ראווה לתפארת רוכבי האופניים.

מקומם אותי שאנשים מקבלים התנהגות כזו של נוער ובוגרים במרחב הציבורי.

++1

שחף110
14-10-18, 08:26

תתפלא אבל היו כבר הרוגים קשישים מפגיעת אופניים חשמליות וגם כאן היו מקרים של פגע וברח.

מאיר אלוני
14-10-18, 20:40
הממשלה אישרה: מ-1 בינואר - נהיגה באופניים חשמליים רק עם רישיון או מבחן כשירותhttps://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001256263

tallevi
14-10-18, 20:55
הממשלה אישרה היום פה-אחד את התוכנית להגברת הבטיחות של רוכבי האופניים החשמליים והקורקינטים הממונעים שגיבש לאחרונה משרד התחבורה ●

***התוכנית, שמתרכזת בעיקר בהסדרת הפיקוח והאכיפה של השימוש באופניים חשמליים, אינה כוללת טיפול בתשתית הנדרשת לרכיבה בטוחה - שבילי אופניים***

כל כך היה צפוי...(ר' #96).

טל.

גיא
14-10-18, 20:55
שפכו את התינוק עם המים.

תשתיות לא צריך רק עוד רגולציה.

GodsFather
14-10-18, 21:31
איזו מדינה פח... בחיי... עד עכשיו התאפקתי מלהתבטא, אבל באמת שזה מוכיח כמה מגוחכים אנחנו ואיך אפשר בהינד עפעף להטיל עונש על ציבור שלם שלא חטא מעולם, בגלל קומץ שוטים.

אפוד זוהר בכל רכיבה בלילה/ערפל, רשיון רכיבה, רישום אופניים...

רק חסר טסט ולוחית רישוי עם מנורה... ועמדות אכיפה בדרכים והתראת שוטרים בוייז נגד העמדות...

דרור ברלי
14-10-18, 22:45
בפולנית מדוברת: "אמרתי לכם".

מה חשבתם שיעשו?

צריך שבילי אופניים. אבל שבילי אופניים עולים כסף. ומי ישלם?... בנון?...
השלטון הזה צריך את הכסף לשלמונים לחרדים ולשחיתויות.
שבילי אופניים?.... זה אפילו לא במקום האחרי אחרון בסדר העדיפויות שלו.

אז כרגיל, "עבודה מקצועית ומהירה" אמר הבלופריהו הגדול על השליפות מהמותן של חבר עוזריו ומלחכי פנכתו האפסים.
עוד רגולציה ועוד איומים. עוד פחד ועוד קנסות ועוד הגדלה בקנסות ועוד אחת. עוד פקחים ועוד שוטרים ועוד התעללות באזרחים.
כי זה הכי קל וכי אפשר וכי זה אולי לא ימנע תאונות ונפגעים אבל כן יכניס כסף לקופת השודדים. כמו כוסות רוח לאלה שעוד ימותו.

ושאלת מיליון הדולר היא רק מתי יימאס לעם המטומטם הזה כדי שיתקומם על המנוולים האלה וייפרע מהם פעם אחת ולתמיד.

tallevi
14-10-18, 23:45
במצב העניינים הקיים, אני דווקא לא כזה מתנגד לצעדים החדשים שהוכרזו.
בכל זאת, יש כאן בעייתיות, יש כאן מסוכנות, ועדיף את זה מאשר שלא יעשו כלום.

עדיין, הפתרון הנכון הינו הסדרת נתיבים ייעודיים לאופניים.

לכלי התחבורתי הזה יש כל כך הרבה יתרונות ומה שמיוחד הוא שהיתרונות הם גם בפן האישי וגם בפן הציבור והסביבתי. בד"כ זה לא הולך ביחד.

מדינה נורמאלית היתה צריכה לחבק את האלטרנטיבה התחבורתית הזו מאשר להילחם בה.

ושוב...זאת לא המדינה אלא מה שמניע אותה...
ביקשו - יקבלו.

טל.

boaz avrahami
14-10-18, 23:46
תשתיות לאופניים זה לא באחריות העיריות בכלל?

משרד התחבורה קובע תקנות לתכנון השבילים אבל האחריות לביצוע זה לרשויות המקומיות.

טוב, סליחה, תמשיכו לחבוט בממשלה כמקובל...

asafk
14-10-18, 23:52
ממשלה.. עירייה.. מה זה משנה. זו מדיניות. ובמקרה הזה במקום מדיניות - פתרונות בשליפה שיחזירו חלק ניכר ממי שנהנו מפתרון תחבורתי זול נקי ירוק ויעיל - לתחבורה הציבורית המזוהמת ומזהמת, לגרוטאות על ארבע ולעוד פתרונות לא יעילים.

אסף.

דרור ברלי
14-10-18, 23:59
אוי בועז...
זה באחריותו של ההוא, וההוא באחריותו של זה... הם אלופים בלהתנער מהאחריות ובלכלות את הזמן בקטטות שמהותן להטיל את האחריות על מישהו אחר.
רק הציבור משלם - אבל יוצא קירח מכל הכיוונים. שבילים לאופניים לא יהיו, אבל רגולציה ואכיפה ובלבולי מוח והוצאות כספיות - יהיו ועוד איך.
ומי שזה מריח לו כאילו זה לא ישפיע במאום על הסיכונים והתאונות - כנראה צודק, אבל למי אכפת בכלל?... מבחינת הממשלה - הם את שלהם עשו ועכשיו אפשר לחזור לנוכלויות הפוליטיות הרגילות שמעניינות אותם הרבה יותר.

ואם זה חורה לך שמדברים סרה בממשלה הספציפית הזו שאתה כל כך מסמפט, אז כן - גם העיריות אשמות באותה מידה במחדל שבילי האופניים.
מבחינתי ממילא הם כולם אותו דבר, עובדיה של מדינת ישראל. עובדים על כולנו בעיניים.

boaz avrahami
15-10-18, 00:00
הבעיה זה אנחנו ולא הם.
אנשים בוחרים מנהיגים גם ברמה המקומית וגם הארצית משיקולים לא עיניניים וזה מתנקם לנו בכיס כל הזמן...

דרור ברלי
15-10-18, 00:04
אז אולי הפתרון אינו בבחירות אלא בנבוטים.

Asaf-a
15-10-18, 00:13
פופלארי להתנגח בממשלה הזו על ההחלטה,
אבל זו היתממות לכעוס במקרה זה על ההחלטה.
(ואני בכלל לא הצבעתי לה).

אין הבדל מהותי בביצועים וביכולת בין אופניים חשמליים לבין פיאג'ו סי 50 סמ"ק עליו רכבנו מגיל 16, ועדיין הייתה דרישה לרשיון, קסדה ורכיבה לפי חוקי התנועה, היה מסוכן אך לא היה כאוטי כמו היום עם האופניים, ומי שרכב על הפיאג'ו בקמצוץ עברינות בהשוואה להיום על אופניים חשמליים, היה חוטף.

להערכתי הרוב המוחלט של התאונות עם האופניים החשמליים היום מקורם במשתמש לקוי ולא בתשתית.

רוכבים מעל גיל 16, שירכבו באופן חוקי על אופניים חשמליים עם קסדה על הראש ותאורה, רמת הסיכון תרד דרמטית.

בברליו אגב, לכל אופנים יש תאורה קדמית ואחורית, זה חוק, ולא זכורים לי בביקורים שם אופנים ללא תאורה.

אנו האזייתים מבינים רק כח, קרי אכיפה קשוחה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

גיא
15-10-18, 06:23
התבלבלת ...

אף אחד לא אמר שקורס וקסדה ותאורה זה רע ..!

אמרו רק שהפרדה, מסלול אופניים. זה כל כך חשוב ומזה התעלמו כי זה עולה הרבה כסף.

בברזיל אותם רוכבי אופניים מוארים. איפה הם רוכבים ?

Asaf-a
15-10-18, 06:31
ממש לא התבלבלתי.

מי שלא נותן מספיק חשיבות לאחריות האישית של הרוכב/ ההורים ובעיקר צועק תשתיות (שברור שחשובות, ונדרשים תקציבים והחלטות שבצמוד לכל כביש חדש או משתפץ יהיה מסלול לאופניים) הוא זה שהתבלבל.

Pageup
15-10-18, 10:35
אסף,
מי שמתבלבל זה אתה. החוק אומר שאסור לרכב על אופניים על המדרכה (כן גם רגילות
וגם אם אתה בן 12). בעיריית ת"א קצת הגדילו ראש ואמרו שהפקחים לא יאכפו
רכיבה על מדרכה ברחובות שאין הגבלת מהירות ל 30 ואין מסלול אופניים וזה יעשה
רק על ידי המשטרה.
עכשיו, מה אתה עושה עם ילד בחטיבת הביניים, בן 12, שרוצה לרכב על אופניים
(רגילות) לבית הספר (דבר חיובי לכשעצמו) וצריך לרכב מקטע על דרך נמיר
או אפילו ברחובות צדדים שבהם אין מסלול לאופניים? נותן לו לרכב על המדרכה
או על הכביש? זה ההבדל בין אופציה לקנס או ארון קבורה כי מישהו כבר יוריד אותו
בלי לשים לב ושום קסדה לא תעזור.
מישהו (שם למעלה) העביר חוק/תקנה בלי לחשוב על ילדים שרוצים לרכב על אופניים
(נכון שזה מיעוט אבל עדיין קיים פה ושם), אם לבית הספר ואם להנאה אחה"צ
(הם אשכרה לפעמים רוכבים מהבית לנמל ת"א וחזרה בשביל הכייף.

דרור ברלי
15-10-18, 10:46
אסף... לא לא לא.
אתה זה שמתבלבל.

כי פיאג'ו Si מנוחתו עדן, שהגדרתו ברשיון היתה "אופניים עם מנוע עזר", בכל זאת היה אופנוע קטן. במאמץ רב בפול-גז הוא דיגדג 60, אבל 50 קמ"ש הוא כבר שייט בקלות. וגם הצליח להישאר שם דקות ארוכות ברציפות. זה הספיק לו כדי לשרוד בתנועה העירונית שנעה בקצב דומה. הבעיה העיקרית שלו לא היתה מהירות מירבית אלא האצה איטית. וכאן אחת הבעיות של אופניים חשמלייים חוקיים.

מהירותם המירבית של אופניים חשמליים חוקיים היא פחות מחצי ממהירותו הגבולית של אותו פיאג'ו Si. קצב ההאצה של מנוע ה-250W התקני הוא אפילו לא בדיחה עצובה. הוא טרגדיה וזה הופך אותם למטרות כמעט נייחות. כל מי שמפחד מכלי קצת יותר מהיר ומצווח כנגדו, מסרב להבין את בעיית הפרשי המהירויות, מהירויות הסגירה וכו' - כל מ השמתכנס תחת "בטיחות אקטיבית" - שהם אחד הגורמים לתאונות ולהחמרת תאונות, ולא מהירותו העצמית של הכלי. בנוסף, אין לאופניים אמצעי תאורה רציניים ואף אחד לא דורש או אוכף את זה.

בניגוד לצווחות של הערב-רב המטומטם שמוסת על ידי עיתונאים תאבי-רייטינג שאינם תמיד מקצועיים בנושא שהם כותבים עליו, אופניים חשמליים אינם אופנוע ואפילו לא טוסטוס בסיסי כמו פיאג'ו Si. הם רק שלב אחד גבוה יותר מאופניים רגילים באבולוציה של כלי רכב דו גלגליים. זהו אולי "כלי מנועי" אבל הוא זול ופשוט ונקי והכי חשוב - הוא חברתי מאין כמוהו. בגלל שעד היום לא היה צורך ברשיון ובביטוח, הוא היה בהישג ידו של כל אחד ואני לא מתכוון למחיר רכישת הכלי אלא ליכולת של כל אחד שיודע לרכב על אופניים, לעלות עליו ולהתחיל לנסוע - להפוך לנייד וחופשי במציאות שבה ניידותו של הפרט מוגבלת על ידי השלטון - כחלק ממדיניות סדורה - באמצעות תחבור"צ עלובה ו/או מחירי גהינום (כתוצאה ממיסוי מטורלל) של מכוניות, תדלוקן ואחזקתן. לכן חשוב מאוד לשמר את מעמדם ככזה ולא לדרוש רישוי וטסט וביטוח יקר ורשיון נהיגה!!! כי זה מה שיביא אותם לפוזיציה של קטנוע/אופנוע בסיסי! ואז משתמשיהם, כולל בני ה-16, יזנחו אותם ויעברו לקטנועי 125 סמ"ק - שהם יקרים בהרבה לאחזקה ומזהמים וגם מהירים הרבה יותר ועל כן מסוכנים לא פחות כי הם כבר משחקים בליגה גבוהה יותר. ושימו לב לנתונים - רוכבי אופנועים וקטנועים נפגעים הרבה יותר מרוכבי אופניים.

וכל מי שאוהב להביא כדוגמא כמה הכל מסודר בחו"ל, קסדות ואורות ולוחיות והכל, "שוכח במקרה" לציין ששם יש נתיבי אופניים. ושיש תרבות נהיגה. כאן אין נתיבי אופניים ושבילי אופניים ואין תרבות נהיגה או תרבות בכלל ובקושי יש חינוך - כי המדינה לא רוצה להשקיע בהם. ישיבות וכוללים ו-18,000 משגיחי כשרות ושוחד למתווכי הצוללות ושלמוני מימון המפלגות ומחלפים על גבי מחלפים כדי לייצר עוד מרחב לפקקים של מיליוני מכוניות שמכניסות למדינה הון תועפות במיסים - כל אלה חשובים לה יותר מתחבורה מהירה, נגישה וזולה להמונים.

אז בינתים, מה כן לעשות?
1. חובת קסדה - כן.
2. חובת הכשרה בסיסית - כן. לימוד כללי רכיבה ובטיחות בסיסיים ואת זה לעשות כבר בבית הספר (מעניין שכדי למות על הכביש ברכיבה על אופניים רגילים, לא דורשים מהילדים שום הכשרה וכללי בטיחות).
3. גיל מינימום? - כן, אבל לא 16. כי בגיל 16 כבר אפשר לקבל רשיון נהיגה אמיתי ולרכב על ג'וירייד 125 ב-100 קמ"ש. אתם משווים לאופניים חשמליים?.... אם אתם בכל זאת רוצים שבני הנוער ירכבו על אופניים ולא על קטנועים, אתם צריך לתמרץ אותם לזה. אז בואו נתפשר על 14.
4. אכיפה - כן. שיחבשו קסדה, שיצייתו לתמרורים ולרמזורים, שלא ירכיבו אף אחד.

והעיקר - שבילי אופניים. נתיבי אופניים. לייצר את ההפרדה בינם לבין המכוניות והולכי רגל. כי הפרשי המהירויות בין מכוניות לאופניים הם קטלניים ולא משאירים סיכוי לכלי איטי וחשוף, ממשכמו הפרש המיהרות בין אופניים להולך רגל. אבל לטעון שאין צורך בתשתית והכל כי אנחנו "אזיאתים" ומבינים רק אכיפה?.... לא בוגר, לא רציני ולא יזיז כלום בסטטיסטיקת הנפגעים.

asafk
15-10-18, 10:47
אכן כך.
לבית הספר היסודי שלנו לא מגיע שביל אופניים.
את הילדה הנחיתי לרכב על המדרכה במקטע הזה, ולא על הכביש. בשאר הדרך היא על שבילי אופניים.
אבל החוק ברור והיא עבריינית לשיטתם של כמה מהמגיבים כאן. אני נאלץ לחלוק עליהם ועל ההגיון המאוד דיכוטומי שלהם.

גם אני כשאני רוכב על שביל אופניים שפתאום נגמר ואתה מוצא את עצמך על כביש ראשי מאוד בלי אזהרה - ובתור נהג אני יודע כמה אני פגיע במצב הזה - אני חש מאוד לא בנוח. אז הסיכון של 250 שקל לעומת הפעלה של הביטוח הסיעודי שאין לי נראה סביר. גם הסיכון שיקראו לי כאן עבריין.

אסף.

Asaf-a
15-10-18, 11:16
חלקכם הגדול לא התייחס לנושא של נהיגה באופן לא אחראי פר אקסלנט, עם אוזניות, יד אחת בטלפון, אי ציות לרמזורים וכו וכו, נסיעה בכבישים מהירים כגון האיילון, ורוכבים צעירים מדי.

אלו נושאים מהותיים, לא קשורים לתשתיות, תמיד קל לברוח למה שקל, ולהאשים רק התשתיות.

asafk
15-10-18, 11:18
לא רק. אבל אם היתה הפרדה גם אותו פרחח היה מעדיף לרכב על השביל 'שלו'.
וכמובן שנגד 'עקרון ההכבדה' שהוא חלק מהאבולוציה אין מה לעשות.

אסף.

tallevi
15-10-18, 11:35

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalkכשרשמתי "המדינה והרשויות" הכווונה ברשויות היתה הרשויות המקומיות בוודאי. למי שזה לא היה ברור.

טל.

דרור ברלי
15-10-18, 12:16
למה אתה מפריד?

הרשויות הן לא ממלכה נפרדת. הן מייצגות את המדינה.
את ההפרדות המדינה עושה, כי זה מקל עליה להתחמק ולהתנער מאחריות.
ככה הכי קל - הפקידים מאשימים זה את זה ומשליכים אחריות זה על זה - העיקר שלא יהיה פתרון ושהאזרח ימשיך לשלם.

tallevi
15-10-18, 12:37
למה אתה מפריד?

הרשויות הן לא ממלכה נפרדת. הן מייצגות את המדינה.
את ההפרדות המדינה עושה, כי זה מקל עליה להתחמק ולהתנער מאחריות.
ככה הכי קל - הפקידים מאשימים זה את זה ומשליכים אחריות זה על זה - העיקר שלא יהיה פתרון ושהאזרח ימשיך לשלם.גם אם אני מפריד, זה עדיין לא משנה את מה שטענתי. הציבור טעה בכך שדרש רגולציה על פני תשתיות. זאת הנקודה המרכזית, ( מבחינתי לפחות). טכנית הרשויות המקומיות אחראיות על התשתיות שבתחומן.

טל.

nir.samo
15-10-18, 17:04
נמחק.

Sent from my F5121 using Tapatalk

boaz avrahami
15-10-18, 17:47
אתם מתיחסים לנסיעת ילדים בני פחות מ 16 על כלים חשמליים ככורח ועל כך אני חולק.
שיסעו באופניים רגילות.
הבעיה שההורים נכנסו ללופ הזה של להוכיח לשכנים שיש שפע... במיוחד באזור א.

אופניים וקורקינט זה כלי רכב לדעתי והוא נהוג בידי לא מורשים ולא מיומנים וללא ביטוח צד ג גוף

asafk
15-10-18, 19:43
שלילי בועז.
אני לא חושב שמישהו כאן בדיון כתב שילדים צריכים אופניים חשמליים.
אבל ילדים רוכבים על אופניים. עם פדלים. וחלק ממשתתפי הדיון הזה שולחים אותם לכביש.

אסף.

boaz avrahami
15-10-18, 19:55
שלילי בועז.
אני לא חושב שמישהו כאן בדיון כתב שילדים צריכים אופניים חשמליים.
אבל ילדים רוכבים על אופניים. עם פדלים. וחלק ממשתתפי הדיון הזה שולחים אותם לכביש.

אסף.

אסף

אני לא רואה שהילדה לא בסדר אם היא רוכבת על אופניים רגילים על המדרכה ברחובות בהם אין שבילי אופניים

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181015/ca5e5eae02168b9c8184a89880d5fd33.png

https://www.tel-aviv.gov.il/Residents/Transportation/Pages/BicycleEnforcement.aspx

דרור ברלי
15-10-18, 19:57
ולאופנים רגילים יש ביטוח?.................................. ....

1. עם רוכב בכושר סביר, אופנים רגילים מגיעים בקלות למהירויות גבוהות יותר מחשמליים חוקיים. רוכב בכושר טוב גם ישמר מהירות כזו לאורך זמן.
2. גם רוכבי אופנים רגילים נדרשים להקריב את עצמם ולנסוע על כביש (כי חיי הולכי הרגל בכל זאת תמיד שוים יותר)
3. הם לא נדרשים לשום רישוי/ביטוח/קורס הכנה/הדרכה וגם חובת הקסדה תיאכף רק על רוכבי החשמליים ולא על רוכבי אופניים רגילים. וכל זה למה? כי אין להם מנוע של לגו טכני/מכונת גילוח?....

ולכל החכמולוגים שממרומי האקווריום הממוזג של הרכב הצמוד שולחים את האחרים לדווש, במדינה שבה "אוגוסט" נמשך חצי שנה ברצף מסוף מאי עד אמצע נובמבר עם אחוזי לחות שבין 70 ל-90: באיזו פטרונות והתנשאות אתם דורשים מאנשים שיזיעו כמו חזירים שחוטים?.... תדוושו ותזיעו אתם בעצמכם!... נראה אתכם מגיעים ככה לעבודה.

יש בעיה. אני לא מתעלם. צריך לטפל בזה כבר שלשום. אבל רק רגולציה ואכיפה, בלי תשתית מתאימה שתפריד בין האופנים להולכי רגל מצד אחד ומכוניות מצד שני, לא ימנעו תאונות.

ModChiP
15-10-18, 20:00
אני מחכה למכה הבאה כדי לקנות ממישהו את האופניים החשמליים שלו.

Asaf-a
15-10-18, 20:09
אסף... לא לא לא.
אתה זה שמתבלבל.

כי פיאג'ו Si מנוחתו עדן, שהגדרתו ברשיון היתה "אופניים עם מנוע עזר", בכל זאת היה אופנוע קטן. במאמץ רב בפול-גז הוא דיגדג 60, אבל 50 קמ"ש הוא כבר שייט בקלות. וגם הצליח להישאר שם דקות ארוכות ברציפות. זה הספיק לו כדי לשרוד בתנועה העירונית שנעה בקצב דומה. הבעיה העיקרית שלו לא היתה מהירות מירבית אלא האצה איטית. וכאן אחת הבעיות של אופניים חשמלייים חוקיים.

מהירותם המירבית של אופניים חשמליים חוקיים היא פחות מחצי ממהירותו הגבולית של אותו פיאג'ו Si. קצב ההאצה של מנוע ה-250W התקני הוא אפילו לא בדיחה עצובה. הוא טרגדיה וזה הופך אותם למטרות כמעט נייחות. כל מי שמפחד מכלי קצת יותר מהיר ומצווח כנגדו, מסרב להבין את בעיית הפרשי המהירויות, מהירויות הסגירה וכו' - כל מ השמתכנס תחת "בטיחות אקטיבית" - שהם אחד הגורמים לתאונות ולהחמרת תאונות, ולא מהירותו העצמית של הכלי. בנוסף, אין לאופניים אמצעי תאורה רציניים ואף אחד לא דורש או אוכף את זה.

בניגוד לצווחות של הערב-רב המטומטם שמוסת על ידי עיתונאים תאבי-רייטינג שאינם תמיד מקצועיים בנושא שהם כותבים עליו, אופניים חשמליים אינם אופנוע ואפילו לא טוסטוס בסיסי כמו פיאג'ו Si. הם רק שלב אחד גבוה יותר מאופניים רגילים באבולוציה של כלי רכב דו גלגליים. זהו אולי "כלי מנועי" אבל הוא זול ופשוט ונקי והכי חשוב - הוא חברתי מאין כמוהו. בגלל שעד היום לא היה צורך ברשיון ובביטוח, הוא היה בהישג ידו של כל אחד ואני לא מתכוון למחיר רכישת הכלי אלא ליכולת של כל אחד שיודע לרכב על אופניים, לעלות עליו ולהתחיל לנסוע - להפוך לנייד וחופשי במציאות שבה ניידותו של הפרט מוגבלת על ידי השלטון - כחלק ממדיניות סדורה - באמצעות תחבור"צ עלובה ו/או מחירי גהינום (כתוצאה ממיסוי מטורלל) של מכוניות, תדלוקן ואחזקתן. לכן חשוב מאוד לשמר את מעמדם ככזה ולא לדרוש רישוי וטסט וביטוח יקר ורשיון נהיגה!!! כי זה מה שיביא אותם לפוזיציה של קטנוע/אופנוע בסיסי! ואז משתמשיהם, כולל בני ה-16, יזנחו אותם ויעברו לקטנועי 125 סמ"ק - שהם יקרים בהרבה לאחזקה ומזהמים וגם מהירים הרבה יותר ועל כן מסוכנים לא פחות כי הם כבר משחקים בליגה גבוהה יותר. ושימו לב לנתונים - רוכבי אופנועים וקטנועים נפגעים הרבה יותר מרוכבי אופניים.

וכל מי שאוהב להביא כדוגמא כמה הכל מסודר בחו"ל, קסדות ואורות ולוחיות והכל, "שוכח במקרה" לציין ששם יש נתיבי אופניים. ושיש תרבות נהיגה. כאן אין נתיבי אופניים ושבילי אופניים ואין תרבות נהיגה או תרבות בכלל ובקושי יש חינוך - כי המדינה לא רוצה להשקיע בהם. ישיבות וכוללים ו-18,000 משגיחי כשרות ושוחד למתווכי הצוללות ושלמוני מימון המפלגות ומחלפים על גבי מחלפים כדי לייצר עוד מרחב לפקקים של מיליוני מכוניות שמכניסות למדינה הון תועפות במיסים - כל אלה חשובים לה יותר מתחבורה מהירה, נגישה וזולה להמונים.

אז בינתים, מה כן לעשות?
1. חובת קסדה - כן.
2. חובת הכשרה בסיסית - כן. לימוד כללי רכיבה ובטיחות בסיסיים ואת זה לעשות כבר בבית הספר (מעניין שכדי למות על הכביש ברכיבה על אופניים רגילים, לא דורשים מהילדים שום הכשרה וכללי בטיחות).
3. גיל מינימום? - כן, אבל לא 16. כי בגיל 16 כבר אפשר לקבל רשיון נהיגה אמיתי ולרכב על ג'וירייד 125 ב-100 קמ"ש. אתם משווים לאופניים חשמליים?.... אם אתם בכל זאת רוצים שבני הנוער ירכבו על אופניים ולא על קטנועים, אתם צריך לתמרץ אותם לזה. אז בואו נתפשר על 14.
4. אכיפה - כן. שיחבשו קסדה, שיצייתו לתמרורים ולרמזורים, שלא ירכיבו אף אחד.

והעיקר - שבילי אופניים. נתיבי אופניים. לייצר את ההפרדה בינם לבין המכוניות והולכי רגל. כי הפרשי המהירויות בין מכוניות לאופניים הם קטלניים ולא משאירים סיכוי לכלי איטי וחשוף, ממשכמו הפרש המיהרות בין אופניים להולך רגל. אבל לטעון שאין צורך בתשתית והכל כי אנחנו "אזיאתים" ומבינים רק אכיפה?.... לא בוגר, לא רציני ולא יזיז כלום בסטטיסטיקת הנפגעים.איפה כתבתי שאין צורך בתשתית??

כתבתי שרבים כאן נותנים הנחה גדולה מדי באחריות למשתמשים.
דרור, כמו שבכל הזדמנות אתה מטיף ובצדק נגד שימוש בנייד בזמן נהיגה ברכב וקשה לי להאמין שגם שם אתה נגד אכיפה, יש דמיון בדרישה מהמשתמשים באופניים חשמלים, שוב, חשמליים, להשתמש בהן בשיקול דעת.

וכן, אפשר להתווכח מה הגיל המינימלי לשימוש בהן, 16 או 14 ואיך להשלים פער ידע בחוקי התנועה, אבל בטח לא מתחת לגיל 14.

בהשוואה לאופניים רגילים, אופניים חשמליים נותנים טווח אדיר וכך ילדים צעירים מכסים מרחקים מאוד גדולים ביחס לאופניים רגילים, והחשיפה שלהם לסכנה גדלה משמעותית.

asafk
15-10-18, 20:17
אני מחכה למכה הבאה כדי לקנות ממישהו את האופניים החשמליים שלו.גם אני ... הזדמנות לשדרג.

אסף.

ModChiP
15-10-18, 20:34
מה לגבי מי שיש לו רישיון לאופנוע?
מותר לו לפתוח את המגבלה של האופניים האלו?
במידה והוא עם ציוד מיגון מלא.

GodsFather
15-10-18, 22:01
מה לגבי מי שיש לו רישיון לאופנוע?
מותר לו לפתוח את המגבלה של האופניים האלו?
במידה והוא עם ציוד מיגון מלא.(אל) תגדיר ציוד מיגון מלא.... כי גם היום אין הגדרה כזו.

ModChiP
15-10-18, 22:14
למי כן מותר לפרוץ את ההגבלה?
זה לא אותו דבר אם ילד בן 16 רוכב על אופניים חשמליים שמגיעים ל 50 קמ"ש או מישהו עם רישיון לאופנוע כבד רוכב על אופניים חשמליים שמגיעים ל 50 קמ"ש.

נדב42
15-10-18, 22:22
ולכל החכמולוגים שממרומי האקווריום הממוזג של הרכב הצמוד שולחים את האחרים לדווש, במדינה שבה "אוגוסט" נמשך חצי שנה ברצף מסוף מאי עד אמצע נובמבר עם אחוזי לחות שבין 70 ל-90: באיזו פטרונות והתנשאות אתם דורשים מאנשים שיזיעו כמו חזירים שחוטים?.... תדוושו ותזיעו אתם בעצמכם!... נראה אתכם מגיעים ככה לעבודה.

כבר שנים שאני מגיע ככה (רכבת + אופניים) לעבודה, כולל יולי/אוגוסט. לא חשמליים ולא בטיח. זה לא באמת כזה נורא אם אתה רוכב בנינוחות ובשעות עבודה מקובלות ...

דרור ברלי
15-10-18, 22:41
כבר שנים שאני מגיע ככה (רכבת + אופניים) לעבודה, כולל יולי/אוגוסט. לא חשמליים ולא בטיח. זה לא באמת כזה נורא אם אתה רוכב בנינוחות ובשעות עבודה מקובלות ...

זה ממש-ממש נורא להרבה אנשים שסובלים מהחום ומהזעה מוגברת.

נדב42
15-10-18, 23:06
אם אתה שכיר ועובד בשעות עבודה מקובלות, כלומר מגיע לעבודה בבוקר, עוד לא מאוד חם ודיווש נינוח מפיק מספיק רוח כדי לקרר את הגוף ... אבל סטינו, אפשר לחזור לנושא השרשור ...

דרור ברלי
16-10-18, 01:29
לא סטינו.
לטעמי זו המגבלה מס' 1 של אופניים קלאסיים שמשמשים ככלי תחבורה עירוני ולא לספורט נטו.
מזג האוויר החם והלח, בפרט לאורך החוף, הוא בלתי אפשרי ומונע מרבים וטובים לדווש.
אופניים חשמליים הם פתרון לא פחות ממופלא לבעיה הזו.

Pageup
16-10-18, 11:03
אסף

אני לא רואה שהילדה לא בסדר אם היא רוכבת על אופניים רגילים על המדרכה ברחובות בהם אין שבילי אופניים

https://www.tel-aviv.gov.il/Residents/Transportation/Pages/BicycleEnforcement.aspx

בועז,
1. המשטרה יכולה לאכוף וזה שהעיריה בחרה לא לאכוף בגלל שזה הגיוני זה לא אומר שזה חוקי.
2. יש רחובות בת"א ששביל האופניים הוא חלק מהכביש ללא הפרדה פיזית. אתה היית שולח ילד
בן 12 או בן 10 לנסוע ברחוב ש 30 ס"מ ממנו נוסע מישהו שעסוק בלקרוא עתון/להתגלח/לשים
איפור? והכוונה לילד שמפדל לבית הספר או לחברים אחה"צ או עם האחים שלו בשביל הכיף.
3. בת"א לפעמים השביל נגמר באמצע, שהוא חלק מהכביש הילד פתאום מוצא את עצמו על כביש
עם רכבים וצריך להבין מה לעשות (לא תמיד זה אותו מסלול ידוע ומתוכנן).

אז במקרה הזה אני והילדים שלי עבריינים, מעדיף לשלם 250 שקלים פעם בכמה חודשים ולא
לבוא לזהות אותם במכון לרפואה משפטית.

asafk
16-10-18, 11:52
יש בימים האחרונים פקחים ושוטרים בהרבה פינות בעיר. אוכפים את חוקי התנועה על אופניים וקורקינטים חשמליים ולא חשמליים.
אמא עם ילד בדרך לגן לאורך ציר תנועה מרכזי ומפחיד, רוכבת על אופניים חשמליים על המדרכה - 1000 שח קנס + 10 נקודות (בגלל שיש לה רשיון נהיגה. אז זה קל).
חבורת ילדים פונים לא לפי חוקי התנועה (ומדובר בניואנס חוקי שגם חלק מבעלי רשיונות הנהיגה לא ישימו אליו לב) משביל אופניים לכביש, בדרך מבית ספר, על אופניים לא ממונעות - 250 שח לכל אחד מהם.
ועוד ועוד.

טוב? לא טוב? לא יודע.

אסף.

דרור ברלי
16-10-18, 13:08
זו תגובת-יתר היסטרית כמקובל במדינת היהודים.
"העם הנבחר" עאלק. "עם הספר".... בספרים אנחנו אולי מבינים משהו, אבל את הגלגל לא אנחנו המצאנו.

אם אף סלב או בן של סלב לא ייפגע בתאונת אופניים/קורקינט מתוקשרת בחודש-חודשיים הקרובים, זה מין הסתם ישקע ויירגע. לפחות כך אני מקווה.

Pageup
16-10-18, 16:41
הגענו למצב שילדים שרוכבים על אופניים מקבלים קנסות משוטרים (ולא פקחים) בגלל שהם פנו לא נכון.
עכשיו שמישהו יגיד לי שבעל הבית לא השתגע.
בועז, בין ההודעה הראשונה שלי לזו לא עברו 24 שעות והנה נבואה שהתגשמה. כנראה והייתי צריך
למלא לוטו היום.

tallevi
16-10-18, 17:30
יש בימים האחרונים פקחים ושוטרים בהרבה פינות בעיר. אוכפים את חוקי התנועה על אופניים וקורקינטים חשמליים ולא חשמליים.
אמא עם ילד בדרך לגן לאורך ציר תנועה מרכזי ומפחיד, רוכבת על אופניים חשמליים על המדרכה - 1000 שח קנס + 10 נקודות (בגלל שיש לה רשיון נהיגה. אז זה קל).
חבורת ילדים פונים לא לפי חוקי התנועה (ומדובר בניואנס חוקי שגם חלק מבעלי רשיונות הנהיגה לא ישימו אליו לב) משביל אופניים לכביש, בדרך מבית ספר, על אופניים לא ממונעות - 250 שח לכל אחד מהם.
ועוד ועוד.

טוב? לא טוב? לא יודע.

אסף.ואחרי זה עוד שואלים אותי מה אני רוצה מהמשטרה המעוותת הזו...

טל.

GodsFather
16-10-18, 18:07
איך שוטר או פקח עוצר קטין ונותן לו דו"ח בדיוק? עד כמה שידוע לי חובה נוכחות הורה/אפוטרופוס...

tallevi
16-10-18, 19:52
איך שוטר או פקח עוצר קטין ונותן לו דו"ח בדיוק? עד כמה שידוע לי חובה נוכחות הורה/אפוטרופוס...

Sent from my SM-G900F using Tapatalkגיל האחריות הפלילית המינימלית בישראל הוא 12...

טל.

דרור ברלי
16-10-18, 19:55
אני לא מבין למה אתם מתפלאים.
ככה זה עובד בישראל. תמיד.

היתה תאונה מתוקשרת. חלק מהטענות הופנו למשטרה על שאינה אוכפת את החוקים.
אז עכשיו, כדי להשתיק את כל הצווחנים, המשטרה יורה מהמותן באוטומט. תגובת יתר היסטרית וכל כך צפויה. נראה לכם שזה יימשך עוד הרבה זמן?... המשטרה הרי צריכה להפנות כוח אדם שאין לה, ממשימות אחרות, לטובת ציד האופניים המטופש הזה.
תוך חודש-חודשיים זה יירגע.

GodsFather
16-10-18, 20:05
גיל האחריות הפלילית המינימלית בישראל הוא 12...

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalkאיך זה מתחבר לשאלה שלי?

איך אפשר לעצור קטין באמצע הרחוב ללא נוכחות הורה/אפוטרופוס?

לא סתם שואל. מחפש את האסמכתא החוקית שמאפשרת את זה.

משיחות עם שוטרים בעבר, זה היה אחד החסמים מאכיפה בפועל. ולא רק בתחום הזה.

איל מ
16-10-18, 20:31
אני לא טוען שהתהליכים שקורים כרגע הם נכונים.
אבל....
הייתי היום בתל אביב (אני מסתובב בתל אביב על בסיס שבועי).
עולם אחר לגמרי.
רוב רוכבי האופניים והקורקינטים עם קסדות.
לגבי עבירות תנועה,
יתכן ויש פחות אבל גם יתכן וזה רק בראש שלי.

אז ברור שהנושא יירגע קצת (כמו שדרור אמר, המשטרה צריכה את הכוח אדם למשימות אחרות, כמו לרדוף אחרי ג'יפאים (-; ), ואנשים לאט לאט יחזרו לסורם.
ואז עוד בן של מישהו ייפצע/יהרג ושוב עליהום וחוזר חלילה.

גיא
16-10-18, 21:04
ההבדל הוא שהפעם יש חוק
קודם לא היה ..

ד ו ר ו ן
16-10-18, 21:55
איך זה מתחבר לשאלה שלי?
איך אפשר לעצור קטין באמצע הרחוב ללא נוכחות הורה/אפוטרופוס?
לא סתם
ברור שיכול..
לשלב הבא של חקירה/מעצר וכו אתה צריך אפוטרופוס וכו.
ראיתי את זה קורה, יותר מפעם אחת.
בחלק מהמקרים כשקראו להורים לתחנה הם הודו על שיעור החינוך לבן תשחורת.

נראה לך הגיוני ששוטר לא יכול לעכב חשוד בפשע בלי קשר לגילו?

Slowly..

GodsFather
16-10-18, 22:27
כשמדובר בקטין, נראה לי הגיוני בעבירות מסוימות /חשד מסוים.

ModChiP
16-10-18, 23:41
אותי מעניין דבר כזה, איך בדיוק הם יתפסו מישהו על אופניים חשמליות שבורח מהם?
אפילו אופנוע לא יכול להתחרות בכושר ההשתחלות שלהם.

דרור ברלי
17-10-18, 00:18
אותי מעניין דבר כזה, איך בדיוק הם יתפסו מישהו על אופניים חשמליות שבורח מהם?
אפילו אופנוע לא יכול להתחרות בכושר ההשתחלות שלהם.

אולי יירו בו?... מי יודע?.... או שיזרקו עליו קרש, אבן, מוט ברזל בגלגלים....

לפני 16 שנים קצין משטרה הרג את רוכב האופנוע תומר נעים ז"ל (https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3807112,00.html) שלא עצר במחסום משטרתי, באמצעות השלכת קרש לעברו.
הבחור נפגע מהקרש, נפל מהאופנוע ונהרג. האופנוע שהתגלגל לכיוון השוטרים פגע בשוטרת שרה שוורץ ז"ל שעמדה במקום והרג גם אותה.

המונח היבש "נהרג" לא נוח לי - אנשים נהרגים בתאונות, בשוגג. אבל להבדיל משרה שוורץ ז"ל שאף אחד לא תיכנן לפגוע בה ובכל זאת, בצירוף מקרים טראגי נפגעה ומתה - הרי שלעניות דעתי הבלתי נחשבת, תומר נעים ז"ל נרצח, פשוטו כמשמעו. כי המטרה - לעצור רוכב אופנוע שלא ציית לשוטרים, הצדיקה כל אמצעי, פסול ככל שיהיה.

אני חושש שכל מה שצריך כדי שזה יקרה שוב, זו רק אוירה ציבורית מתאימה:
תאונה מתוקשרת ובעקבותיה ליבוי יצרים, הסתה, צווחות והתלהמות מכיוונם של עיתונאים רודפי סקופים, לא מקצועיים וחסרי אחריות. עוד קצת התלהמות ברשת כנגד הרוכבים, לחץ מלמעלה על המשטרה להחמיר עוד ועוד באכיפה ולייצר מאסה של דו"חות ולתפוס בכל מחיר רוכבים שמנסים לברוח, ולבסוף - שוטר עם אצבע קלה על ההדק, או על הקרש - וזהו.

ModChiP
17-10-18, 13:13
http://www.bikers.co.il/arts/art86.asp

הרבה זמן לא קראתי משהו כזה מטורף.

דרור ברלי
17-10-18, 13:33
מדהים, הא?

מחר זה יכול להיות הילד שלכם שכל חטאו הוא שרכב על אופניים לתומו.

asafk
17-10-18, 18:42
ועוד ועוד.

טוב? לא טוב? לא יודע.

אסף.אני מבקש להתנצל בפניכם על שהבאתי מידע חלקי.
הטריד אותי אז ביררתי. והגברת מתברר, קיבלה את הדו"ח לא כי רכבה על המדרכה אלא כי תוך כדי עברה באור אדום. אז מגיע לה ואני נפלתי בפח הדיווח החלקי ואותו העברתי לכם.

אסף.

דרור ברלי
17-10-18, 23:20
אותי מטריד דווקא הקטע הזה:

וכאמור - לא רוצה לדעת, או אולי כן, מה יקרה כשמישהו ינסה לברוח. מתי שוטר/פקח עם חוסר מדאיג במנת משכל ועודף מסוכן במוטיבציה, ישלוף אקדח או ישליך קרש.

ModChiP
17-10-18, 23:42
לא קרש, דיקט.
ולממזר המסכן על האופניים אין קסדה שתגן עליו.

-->