PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנסים לחנך את הציבור לנקות אחריו בשטח

גיא
07-10-18, 11:53
אבל .. מי שינקה זה אנשים שממילא יש להם מודעות ומי שמשאיר שקית בשטח וחושב שמישהו כבר יאסוף את זה ... ימשיך ככה ..

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5364851,00.html

דעתכם ?

איל מ
07-10-18, 12:03
השתתפתי בלא מעט מבצעים כאלו (בד"כ התארגנות עצמאית של קבוצות מסוימות/תנועות נוער ולא מטעם הרשות).
הערך של הדבר הזה הוא בעיקר הכנסת ילדים ובני נוער למעגל הזה. זה מכניס מודעות ומחויבות לקודקוד שלהם. בד"כ אלו מעגלים שמתרחבים כשחבר מביא חבר וכו'....
לדעתי מבורך, אבל אני יודע שיש אנשים הגורסים שזה מוריד מאחריות המדינה לטפל בזה ושאר פקה פקה ולכן זה פסול.

גיא
07-10-18, 12:19
לא חשבתי שזה פסול .. אני חושב רק שאם אני אלך לכזה ארוע, ואקח את הנוער איתי .. ואחנך אותם לנקיון ... אבל ממילא ככה אני נוהג ביום יום .. אז אין פה חידוש.

וההם שמלכלכים .. לא ילמדו מזה כלום.

אני אישית גם בעד וגם השתתפנו כבר כאלו ארועים.

בעיקרון בכל גיחת שטח אנחנו יוצאים עם יותר זבל ממה שהבאנו כי אוספים קצת מפה וקצת משם .. הליכלוך משגע את אשתי ( הישראלים החזירים האלו .. בשום מקום בעולם לא ראיתי כזה דבר חוץ מהודו .. - ציטוט )

amir_shai
07-10-18, 12:22
מצד אחד מבורך כי מנסים לתקן.
מצד שני, לא דואג לחנך את אלו שמלכלכים.
צריך להשקיע יותר בחינוך ואכיפה.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

דרור ברלי
07-10-18, 12:36
אין פתרון קסם אחד.
הדרך הנכונה היא גם וגם וגם.

1. חינוך
2. דוגמה/עשייה אישית של כל אחד ואחד - מה שעושים כאן ואפשר רק לברך על היוזמה הזו
3. כן, לא נעים, אבל לפעמים אין ברירה (כי מלאה הארץ ערסים ובהמות הולכות על שתיים) - גם אכיפה.

nirs
07-10-18, 12:37
בשנות ה 50 וה 60 קטיפת פרחי בר היתה ספורט לאומי.
השימור והמודעות היום היא תולדה של שינוי.
בואו נקווה שגם כאן יהיה שינוי מתבקש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

גיא
07-10-18, 12:49
בשנות ה 50 וה 60 קטיפת פרחי בר היתה ספורט לאומי.
השימור והמודעות היום היא תולדה של שינוי.
בואו נקווה שגם כאן יהיה שינוי מתבקש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אני זוכר כילד וזה נטמע בי עמוק לא לקטוף וצמחים מוגנים וכו' .. שירים פרסומות סרטונים ומה לא .. בשנות ה 70

אני לא רואה פרסומת בטלויזיה על ניקוי .. אני לא רואה שמישהו בכלל מתעניין בזה. יש את היער ליד כפר יאסיף למשל .. לא רואים יער מבעד לשקיות ..
או ליד הבית .. בחלק הדרומי של החוף בחיפה, יש שלט שאסור להשליך אשפה .. אבל לא רואים את האדמה מסביב לשלט מרוב אשפה .. ויש שם ניידות שמסתובבות .. ופקח מהעיריה של חיפה ו/ טירה שבא לפחות פעמיים ביום לפתוח ולסגור את השער שם .. לא ראיתי שניקוי או שנתנו קנס למישהו ..

אם אין חינוך .. אז איך יהיה חינוך ...

tallevi
08-10-18, 00:19
לדעתי רק חינוך.
בדמות אכיפה נוקשה ונרחבת...

אבל עזוב...לא יקרה.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

bitfield
09-10-18, 05:16
אין פתרון קסם אחד.
הדרך הנכונה היא גם וגם וגם.

1. חינוך
2. דוגמה/עשייה אישית של כל אחד ואחד - מה שעושים כאן ואפשר רק לברך על היוזמה הזו
3. כן, לא נעים, אבל לפעמים אין ברירה (כי מלאה הארץ ערסים ובהמות הולכות על שתיים) - גם אכיפה.מסכים לגמרי בסדר הזה בדיוק.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

-->