PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית טויוטה היילקס 97 4x4

yadin.ganon
07-10-18, 17:59
קוראים לי ידין, והחלטתי לקנות את הרכב הראשון שלי, טויוטה היילקס 97, שהוא רכב החלומות שלי מאז שאני זוכר את עצמי...ועד שאוכל להוציא רשיון יש לי בערך שנה לשפץ אותו להיות כמו שאני רוצה(בן 16).
בגדול הרכב שאני רוצה לקנות במצב קוסמטי לא טוב בלי שיפורים, והיה בעבר של חברת חשמל...

בתוכנית- להביא אותו למצב קוסמטי מושלם,פחחות,צבע...אולי לרפד מחדש גם מושבים...
וגם להפוך אותו לרכב שטח וטיולים טוב!
יש לי נסיון בריתוך ועבודה עם ברזל(tig,co2, אלקטרודה) וגם את כל הכלים הנדרשים ליצור של חלקים נדרשים...וגם מעט ידע בתחום מכונאות של אופנועים, וטרקטורים ישנים(לא יודע עד כמה זה יעזור)...

וגם להביא את כל השאר למצב מצויין וטוב...

-רציתי לדעת עם שיפורים כמו פגושים וטמבונים מפלדה, גם גגון רציני...וכל מיני שיפורים למינהם...
האם מותר לעשות דברים כאלה לבד?(ברמת גימור גבוהה כמה שניתן).להוסיף maxxis bighorn 31 אולי? קיים דבר בסגנון?

-לפי הבעלים הקודם (חברים טובים)

״שנת 1997
מנוע דיזל 2400 סמ"ק
דגם L2 מרכב שנת 2004
הזרקת דלק.
הילוכים ידניים
ידיים מעל 10
240,000 ק"מ אבל לא הײַתי סומך על זה
שיפורים אין שאני מודע עליהם
יש וו גרירה
כננת אין
חלודה רק בפח
נזילות שמן אין בכלל קצת מזיע בציריות.
בשנתיים שהוא אצלנו הספקנו להחליף את מערכת הקירור, מנוע, גיר, פולי מנוע, אלטרנטור.״

מה הכוונה בצריות מזיעות?

והאם יש דברים שחשוב לשים לב אליהם ברכב הזה לפני שקונים?

וכמה לפי דעתכם אמור להיות מחיר הגיוני לדבר כזה?

ודבר אחרון- האם יש דברים שפשוט כדאי לדעת באופן כללי?

tooshey
07-10-18, 21:41
תתחדש וברוך הבא למשפחה הגדולה בעולם - משפחת המותג שאינו מתקלקל...
קח את הזמן וקרא את כל פורום טויוטה באתר.
אני מאמין שתמצא מענה למרבית השאלות שלך.
פרויקט שיפור / שיפוץ / שיקום של הילקס יכול להפוך למשהו מאד מתמשך ושואב כסף אם עובדים בצורה לא מסודרת.
תזהר מהקבוצות בפייסבוק ובוואטסאפ, קשה למצא שם מידע מועיל.
והכי חשוב, אל תאמין לכל מה שאומרים ולא ניתן לאמת אותו.

בברכה,טושי

גלעד .ג.
08-10-18, 00:23
יש לך כתבה על בדיקה לפני קנייה של היילקס פה באתר גיפולוג, תשתמש בלחצן החיפוש.

בהצלחה

Sent from my iPhone using Tapatalk

yoni_0000
08-10-18, 07:12
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1515-jeepolog-archive

בקשר לפגושים ומתקונים אחרים, ברכב כמו היילקס לא אמורה להיות בעיה כל עוד זה לא מושך את העין יותר מדי. שים לב שגגון צריך לשבת מעל הקבינה או מעל הסגירה של הארגז (אם יש כזאת), ואסור שיהיה חיבור קשיח בין הארגז לקבינה.

ציריות מזיעות אומר החלפה של מחזירי שמן בנאבה או בתוך הביצה.. לא ידוע בדיוק איך זה בהיילקס, אבל זה לא אמור להיות יותר מדי מסובך וזה פרוייקט טוב למתחילים.

zoharami
10-10-18, 16:36
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1515-jeepolog-archive

בקשר לפגושים ומתקונים אחרים, ברכב כמו היילקס לא אמורה להיות בעיה כל עוד זה לא מושך את העין יותר מדי. שים לב שגגון צריך לשבת מעל הקבינה או מעל הסגירה של הארגז (אם יש כזאת), ואסור שיהיה חיבור קשיח בין הארגז לקבינה.

ציריות מזיעות אומר החלפה של מחזירי שמן בנאבה או בתוך הביצה.. לא ידוע בדיוק איך זה בהיילקס, אבל זה לא אמור להיות יותר מדי מסובך וזה פרוייקט טוב למתחילים.

אולי נכון לגבי מיסבים אחוריים וגם זה בערבון מוגבל.
שיפוץ סרן קדמי ענין מורכב ופשוט למי שיודע את העבודה.
מבלי לפגוע חלום על היילקס יכול להיות סיוט בימים טובים אילו.

-->