PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם יש מסלול אל התצפית למרסבא לרכב 2x4?

yochaytzur
07-10-18, 18:36
שלום.
מספר משפחות מתכננות קמפינג בחאן ארץ המרדפים. הרכבים הם משפחתיות סטנדרטיות (קורולות וכו'). תהיתי אם קיים מסלול שמאפשר להגיע לתצפית מול המרסבא (בגדה השנייה של נחל קדרון) ללא 4x4.
מבחינת יכולת קריאת מפה וניווט אין בעיה.
תודה.

דרור ברלי
07-10-18, 19:17
אם הנהג הוא בדואי והרכב גנוב, אולי כן.
כל היתר - ממש לא. הצירים משובשים ונדרשת הנעה 4X4. לא חובה הילוך כוח או צמיגי שטח, כל ג'יפון כפול הנעה יכול להגיע לתצפית, בזהירות. פרייבטים/טנדרים עם הנעה לשני גלגלים? אולי, אם הם גבוהים מספיק.
משפחתיות רגילות? נמוכות מדי. חבל על האוטו.

איל מ
07-10-18, 19:37
אם באים מהשטחים אפשר להגיע למנזר עצמו.
אבל,
שטחי a.
לא חוקי ומסוכן.

nirs
07-10-18, 20:32
פרייבטים/טנדרים עם הנעה לשני גלגלים? אולי, אם הם גבוהים מספיק.
משפחתיות רגילות? נמוכות מדי. חבל על האוטו.

להוציא אולי רכבי גרוטארלי / בדואיים בהם תקינות הרכב היא דבר מישני, קשה לי מאוד לדמין רכב עם הנעה קידמית 2x4 גבוה ככל שיהיה, שיעלה את ״מעלה המרסבה״ ללא משיכה.
.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bitfield
07-10-18, 22:17
להוציא אולי רכבי גרוטארלי / בדואיים בהם תקינות הרכב היא דבר מישני, קשה לי מאוד לדמין רכב עם הנעה קידמית 2x4 גבוה ככל שיהיה, שיעלה את ״מעלה המרסבה״ ללא משיכה.
.

Sent from my iPhone using Tapatalkאתה מתכוון למעלה מונטאר? כי נראה לי שאת כל השאר מהשומרוני הטוב ועד התצפית על המרסבא וחזרה רכב גבוה ללא 4x4 יכול לעשות.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

nirs
08-10-18, 07:20
אתה מתכוון למעלה מונטאר? כי נראה לי שאת כל השאר מהשומרוני הטוב ועד התצפית על המרסבא וחזרה רכב גבוה ללא 4x4 יכול לעשות.

לא. הכוונה למעלה הקטן על הסמ״ש הכחול בדרך לתצפית על המרסבא.
את מעלה מונטר אפשר לעקוף מסביב.

bitfield
08-10-18, 09:13
לא. הכוונה למעלה הקטן על הסמ״ש הכחול בדרך לתצפית על המרסבא.
את מעלה מונטר אפשר לעקוף מסביב.

Sent from my iPhone using Tapatalkכנראה שאני לא זוכר טוב כי נראה היה לי שאין בו קשיים.

דרור ברלי
08-10-18, 19:10
הגעה ממישור אדומים:
בעליה דרך הר מונטאר וירידה דרך ביר עבד-רבו - אולי אפשרי. דגש על אולי, בתנאי שהרכב מאוד גבוה. וגם אז תפוצצו פגושים. אחר כך תרדו לתצפית ותגלו שקשה לכם לעלות ממנה בחזרה לשביל הראשי....
דרך נחל קדרון - גם אם תחצו את זרם הביוב בשלום (כבר סידרו את המעבר שהתמוטט בשטפונות?...), עדיין יש מעלה אחד תלול עם בולדרים גדולים, דרדרת והצלבות בסוף. לדעתי לא עביר לשום פרייבט 2X4.

הגעה מהצד השני, של בקעת הורקניה:
"מעלה המרסבא" יכול להיות לא פשוט לחלק מרכבי ה-4X4 אז לנסות בכלים עם 2X4?... לדעתי יתגלה עבור 2X4 כבלתי עביר/קשה ביותר, אלא אם מדובר בטרקטורון/באגי וכו' שבאים עם תנופה. הוא תלול, משובש ומדורדר מדי. אמנם באמצע המעלה יש יציאה הצידה למעקף פחות תלול ופחות משובש, אבל עד ליציאה הזו צריך לעבור לא מעט אבנים ומדרגות וחריצים ודרדרות.

הגעה למנזר עצמו - תיאורטית אפשרי בכביש, דרך הכפר הפלסטיני עובידייה שתושביו ידועים כחסידי אומות העולם, ליברלים אוהבי אדם ומסבירי פנים. מעשית - עובידייה הינו כפר מהעוינים ביותר באיו"ש. מדובר בשטח A - המעבר/כניסה לישראלים אסורים בתכלית ומהווים סכנת חיים ממשית ועבירה פלילית.
אני מניח שזו לא אופציה מבחינתכם....

אם עוד לא הבנתם - רדו מזה. זה לא טיול לפרייבטים נמוכים עם הנעה קדמית. נקודה. אפילו לא פרייבטים מליסינג.

Snir
08-10-18, 19:35
אופציה אחת היא לשאול את בעל החאן (דוד) על חברות שיקחו אותכם לשם בתשלום (יש כמה בסביבה).

אופציה שניה, היא לנסוע לראות את מנזר סנט ג'ורג (עם הפרייבטים) ואפילו לבקר במנזר.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

shmulikbg
08-10-18, 22:37
אופציה אחת היא לשאול את בעל החאן (דוד) על חברות שיקחו אותכם לשם בתשלום (יש כמה בסביבה).

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

לא צריך לשאול את דוד. תשאל אותי :).

yochaytzur
09-10-18, 20:46
תודה לכולם על התשובות.
כנראה שהחברים שטרם הצטיידו ברכב הנכון ימשיכו לראות את האתר בתמונות.
אלא אם...

- - - Updated - - -

לא צריך לשאול את דוד. תשאל אותי :).

שואל. מה כבודו מציע?

shmulikbg
09-10-18, 22:30
עניתי לך בה"פ.

ariel-ro
10-10-18, 15:28
מתעלק -
מסיבות בטחוניות צריך לנסוע למרסבא בשיירה? או שרכב אחד זה בסדר?(בטחונית)

nirs
10-10-18, 15:33
מתעלק -
מסיבות בטחוניות צריך לנסוע למרסבא בשיירה? או שרכב אחד זה בסדר?(בטחונית)

למיטב ידעתי, אין כל מגבלה (שטח c)

גיא
10-10-18, 15:58
אפשר רכב אחד.

רק !

קח בחשבון שאתה עלול למצוא את עצמך בתוך שיירה של 32 רכבים פלסטינים ...

עלול להיות פחות נעים ... גם אם לא ממש מסוכן.

landY
10-10-18, 17:01
אופציה שניה, היא לנסוע לראות את מנזר סנט ג'ורג (עם הפרייבטים) ואפילו לבקר במנזר.

+1
:cool:

נעם1
10-10-18, 17:29
הייתי בתצפית לדיר מרסבא בשמחת תורה. בסמ"ש השחור ממעלה אדומים, צ'רוקי ודיסקו 2 יחסית גיבורים, ואני לא רואה איך רכב ללא הילוך כח עובר במצבו הנוכחי. ירדנו על הכחול מהתצפית לבקעת הורקניה. יש לפחות נקודה אחת מאתגרת לרכב ללא הילוך כח בעליה אבל שם אני משער שהמעבר אפשרי.

נעם

ariel-ro
10-10-18, 20:10
האם יש מעבר מהשביל הירוק, דרך חרבת הורקניה ואז לשביל שחור?
במפות העניין לא ברור כ"כ.

נדב42
10-10-18, 20:15
לא.
כלומר רק ברגל ...

nirs
10-10-18, 20:29

למיטב זכרוני, לא

shmulikbg
10-10-18, 22:36
יש..בנקודה שהירוק חותך מזרחה לכיוון כנסיית הורקניה, הציר ממשיך דרומה לכיוון המאגורות ומתחבר לציר הכחול לא רחוק מהכביש. כל זה כשאתה בא מכיוון המונטר...

הנ.צ לכניסה לציר הזה כשאתה מגיע מהורקניה 235062/623370.
קח בחשבון שיש קצת עבירות טכנית שם.

-->