PDA

צפייה בגרסה מלאה : פיצוי תביעת צג ג' מתעכבת כבר חצי שנה מהתאונה

golyat
08-10-18, 11:51
לפני חצי שנה נסעתי ברכב הפרטי כשרכב התפרץ לתוך צומת בלי לראות אותי. בתאונה לא היו נפגעים אני נכנסתי לו בדלת אחורית שמאלית. היתה משטרה עם בוחני תנועה. התאונה באשמתו בבירור.
הרכב שלי היה מבוטח בשירביט צד ג'.
הרכב השני הוא רכב שכור משלמה סיקסט.
שירביט העבירו את הטיפול בתביעה שלי לעו"ד מצליח שמטפל בשבילם בעניינים אלו. ביקשו כל מני טפסים. העברתי הכל. ומאז זה בטיפול כבר חצי שנה. הרכב שלי בטוטאל לוסט.
מה הזמן הסביר לסיום התהליך ולקבלת הפיצוי?
הגיוני שאני חצי שנה בלי רכב לצורך העניין בגלל שמישהו התפרץ לי לצומת?
האם באפשרותי לתבוע פיצוי על העיקוב?
אשמח להכוונה.. אין לי מושג בתחומי ביטוח ומה הם זכויותי במקרה שכזה.
תודה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

shmil
08-10-18, 13:26
אין זמן סביר, כי זה תלוי אם מגיעים לתביעה בבית משפט או לא, ומה כתוב בכל מסמך, כולל הסיכום של המשטרה.
מה אומר על זה עו"ד מצליח? הוא מצליח?

אפשר לתבוע פיצוי על עיכוב, אבל זה רק מהיום שהוגשו כל המסמכים לשביעות רצון חברת הביטוח, ואלו נתונים שלא פרטת, מה בדיוק הוגש, מתי ומה הוא כלל.

איל מ
08-10-18, 19:38
יש לך גם ביטוח מקיף?

golyat
08-10-18, 21:16
אין לי מקיף..
אבדוק לגבי המסמכים בדיוק. מלאתי את כל הרשימה שהם ביקשו כולל דוח שמאי. והיעדר תביעות בכל תקופת הבעלות.
מה שאני לא מבין הוא איך יכול להיות שהייתי מעורב בתאונה שלא אני אשם בה ומשם בעצם אכלתי אותה.. האוטו טוטל לוסט. לא קיבלתי פיצוי . במקרה הספציפי שלי קניתי אוטו שבוע אחר כך. אבל במקרה של אדם שידו לא משגת המשמעות היא שהוא ללא רכב עד שיקבל את הפיצוי ויוכל לקנות רכב. ובינתיים? תחבורה ציבורית? רכב שכור? וכי למה? כי נהגת עפוצה התפרצה לתוך הצומת..

איל מ
08-10-18, 21:22
זה בדיוק ההבדל בין מקיף ל-בלי מקיף.
עם מקיף אתה מקבל פיצוי מחברת הביטוח שלך. אם זאת חברה טובה, אז גם די מהר.
בלי מקיף, אם לדעתך אינך אשם, אתה הולך לבית משפט ומחכה.
מי שאין לו כסף להסתדר, עושה מקיף. זה בדיוק הרעיון שמאחורי ביטוח.

נמרוד
08-10-18, 21:23
מה אתה רוצה? בשביל זה בדיוק יש ביטוח מקיף. לא ביטחת, לקחת סיכון.

הצד ג' שלך לא רלוונטי.

הצד ג' של הנהגת מאד רלוונטי - עבורה, כדי לפצות אותה במקרה שאתה תזכה בתביעה נגדה.

אתה זה שצריך לתבוע! לחברת הביטוח שלך אין שום אינטרס לעזור לך, מוזר שהם נותנים לך לחשוב אחרת (אולי יש פה אי הבנה גדולה).

אם היית מבוטח מקיף זה היה בעייה של חברת הביטוח (שביטחה אותך) , אבל בגלל שאתה לא, זו בעייה שלך!

איל מ
08-10-18, 21:54
החברת ביטוח מתערבת בצד ג' כששני הצדדים טוענים לאשמת הצד השני.
הם בעצם חייבים ללכת למשפט כדי שלא יצטרכו לשלם פיצויים.
בנוסף,
יש חברות השכרה שאין להם ביטוח צד ג'. יותר משתלם להם ללכת למשפט מדי פעם. השיטה שלהן בעת תאונה היא לתבוע באופן אוטומטי את הצד השני ובסוף להגיע להסדר.

golyat
08-10-18, 21:58
מוזר. התקשרתי לחברת הביטוח ונאמר לי מפורשות שזה שירות שהם נותנים. הם בעצם דואגים לי מול הצד הפוגע.. אין פה טענה של שני הצדדים יש דוח של בוחן תנועה יש עדים. ברור מי אשם.

איל מ
08-10-18, 22:40
אם הצד השני לא הודה זה בכלל לא משנה מה יש. צריך ללכת למשפט או פשרה.

shmil
09-10-18, 10:05
זה שירות של חברת הביטוח או של סוכנות הביטוח?

ניר ל
09-10-18, 10:35
השירות הזה ניתן ע״י סוכני ביטוח או ע״י הביטוחים הישירים. לא לטעות - תאונה היא תמיד בעיה שלך ולא רק של חברת הביטוח, גם אם ביטחת במקיף.
אם הנזק שנגרם לך (שווי השוק של הרכב שהלך פחות ערכו לגריטה) הוא כמה אלפי ₪ או אפילו 10,000, אתה לא צריך להתבאס יותר מדי מכך שלא ביטחת במקיף.
נכון שהמקיף היה כולל כנראה שירות של רכב חלופי, אבל לא בטוח שהיית מקבל אותו בתביעת צד ג׳ אם הצד השני לא לוקח אחריות והיה צורך ללכת לבית משפט.

שני מקרים מנסיון אישי -
בראשון צד ג׳ היה קצינה בקבע עם רכב ליסינג צבאי, לקחה אחריות, הרכב נכנס באותו יום למוסך, רכב חלופי התקבל מהמוסך, סוכן הביטוח טיפל בתביעת צד ג׳ וכעבור מספר ימים קבלנו את הרכב חזרה מבלי לשלם אגורה. החשבון היה 16k.

בשני צד ג׳ היה נהג הסעות שנסע רוורס ללא מצלמה בחניון ונכנס בצד הרכב שלנו שכבר יצא מהחנייה ועמד לרוחב הדרך. נהג ההסעות כמובן הכחיש את אחריותו וסוכן הביטוח טען שהיות שמדובר בשני כלי רכב שיצאו מחנייה, האשמה זהה ולכן תביעת צד ג׳ זה משהו חסר סיכוי שניאלץ לבצע בעצמנו.
הפעלנו מקיף, הנזק יצא בסופו של דבר 6k עבור החלפת שתי דלתות (מפירוק) וצביעה ( רכב מעל שנתיים) , היה כנראה עולה פחות אם היינו ניגשים ישירות.
עכשיו חברת הביטוח תגבה את הכסף הזה מאיתנו דרך ייקור הפרמיות בשלוש השנים הקרובות. אם בשנתיים הקרובות נתבע שוב את הפוליסה - שום חברת ביטוח לא תהיה מוכנה לבטח אותנו פעם נוספת.
חברת הביטוח מצידה לא פראיירית - כעבור שבועיים נשאלנו אם היו עדים לתאונה, כי היא כן תנסה להוציא כסף גם מצד ג׳, אבל לנו זה כבר לא ישנה.

golyat
09-10-18, 19:23
מבדיקה עם עו"ד שעוסק בנושא הומלץ לי לתבוע אותם על העיקוב. נאמר לי שזמן סביר מהגשת המסמכים הוא 3 חודשים והיום אנחנו 6 חודשים והעניין עדיין לא נגמר.
ערך הרכב לפי השמאי הוא 23.000 שח. קיבלתי 2300 מהגריטה נשאר 20.000.
צריך למלא עוד כמה טפסים ולשלם 300 שח אגרת בית משפט ולחכות עוד חצי שנה בערך.
במקרה שלי, שבוע אחרי התאונה קניתי רכב אחר אז אני לא לחוץ.
אבל לכל אלו כמוני שמחזיקים רכבים זולים שלא משתלם לבטח במקיף. קחו בחשבון שאם מתחשת תאונה שלא באשמתכם צריך סבלנות עד שרואים את הפיצוי.

gmb
09-10-18, 20:14
אני בסיפור דומה
מעל ל10 חודשים כבר
שווי הרכב היה גבוה יותר והצד השני אשם (כמו אצלך, הוא נכנס באדום לצומת, ואני נכנסתי בו, יש גם עדים)
כמובן שהוא לא מודה באשמה, ואת חברת הביטוח שלי לא ביקשתי שיתנו לי כסף כדי לא להפסיד בפרמיות, אבל אני צריך לתבוע אותו
עדיין לא קיבלתי כלום, ואין משהו באופק, מה שכן, מחברת הביטוח שלי (שירביט) כן קיבלתי רכב חלופי לחודש בערך. לאחר מכן סחבתי עוד חודש עם רכב אחר, ואז קניתי רכב

די עקום כל הדבר הזה, אני ביטחתי מקיף בשביל להמנע מכל זה! ועכשיו כשנקלעים לתאונה, ועוד אני בכלל לא אשם, אני צריך לחכות כל כך הרבה זמן לקבל פיצוי, וזה בטח לא ייגמר מהר

לא מבין מה כל כך טוב בביטוחים האלה, גם כשאנחנו מפוצים מהם, אנחנו משלמים על זה אחר כך בתשלומי ביטוח מוגדלים בשנים הבאות

רמי

grand
09-10-18, 21:15
רמי, אתה היית צריך לתבוע את המקיף שלך לקבל כסף, ואחר כך לבצע תביעת שיבוב, נראה לי שזה השם.. לצד ג' על נזקים כספיים שנגרמו לך כולל אבדן הנחת העדר תביעות,
אני חיכיתי שנה לכספי צד ג', בדיעבד אם הסוכן שלך טוב, זה מה שצריך לעשות, אם הסוכן פחות טוב הוא ימנע מתביעת המקיף כדי לצאת טוב יותר מול חברת הביטוח...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

avikkllk
09-10-18, 22:49
צר לי אבל כל זה , רק בשירביט ככל הנראה
אני עברתי תאונה דומה,בן אדם לא הודה דוח של חוקר תאונות ועדים וכספי הגיע תוך שלושה חודשים

גם אדם ברצח לא מודה,ברגע שיש ממצאים של מומחים במיוחד שזה משורה כגוף חיצוני שאין לו צד מועדף גם בבית משפט הפסיקה ברורה,אשם או זכאי.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

tallevi
09-10-18, 22:56
מבדיקה עם עו"ד שעוסק בנושא הומלץ לי לתבוע אותם על העיקוב. נאמר לי שזמן סביר מהגשת המסמכים הוא 3 חודשים והיום אנחנו 6 חודשים והעניין עדיין לא נגמר.
ערך הרכב לפי השמאי הוא 23.000 שח. קיבלתי 2300 מהגריטה נשאר 20.000.
צריך למלא עוד כמה טפסים ולשלם 300 שח אגרת בית משפט ולחכות עוד חצי שנה בערך.
במקרה שלי, שבוע אחרי התאונה קניתי רכב אחר אז אני לא לחוץ.
אבל לכל אלו כמוני שמחזיקים רכבים זולים שלא משתלם לבטח במקיף. קחו בחשבון שאם מתחשת תאונה שלא באשמתכם צריך סבלנות עד שרואים את הפיצוי.

Sent from my SM-G930F using Tapatalkאני לא הייתי קונה רכב, לדעתי טעות.
הייתי משכיר רכב ומגיש את החשבון כחלק מהתביעה. זה נזק ישיר שנכפה עליך בעקבות התאונה.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

-->