PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנד קרוזר בנזין מגמגם בנסיעה

nirozenfeld
09-10-18, 00:58
שלום לכולם,
למי שלא מכיר אותנו מהשרשור על הזיווד- אנחנו שלושה חברים שמטיילים באפריקה בלנד קרוזר סדרה 80.
המנוע הוא 1FZ-F בנזין 4.5 ליטר קרבורטור.
במהלך נסיעה כאשר המנוע חם, מידי כמה דקות מופיעים גמגומים במנוע, שמלווים באיבוד כוח והתחממות.
בהתחלה חשבנו שמדובר בסתימת דלק והחלפנו פילטר, וזה אכן עזר לכמה ימים, אך הגמגומים חזרו. בהמשך הורדנו את שני מיכלי הדלק וניקינו אותם מבפנים, צינורות הדלק נוקו בלחץ אוויר, פילטר דלק הוחלף שוב, ועדיין לאחר קילומטרים בודדים המנוע חזר לגמגמם ולהתחמם.

משאבת הדלק המקורית מבוטלת עקב נזילה ובמקומה מותקנת משאבה חשמלית (ככה קנינו את הרכב), את החשמלית החלפנו בחדשה (חשמלית גם כן).

בגדול עברנו על כל מערכת הדלק, החלפנו את כל מה שאפשר להחליף וניקינו את כל מה שאפשר לנקות. גם ביצענו כל מעקף אפשרי על מנת לשלול כל שלב בדרך.
הקרבורטור הזה ענק ומפחיד ושונה מכל מה שאני מכיר, ככה שאני לא יודע אפילו מאיפה לגשת אליו.

נשמח לעזרה
תודה

ד ו ר ו ן
09-10-18, 08:02
מרכב אחר, תופעה דומה גם לאחר החלפת משאבת דלק מקורית בחשמלית על הקו.
(המקורית מנותקת והצנרת עוברת רק בחדשה).

היה שילוב של משאבה שבהתחממות תא המנוע לא עמדה טוב בספיקת הדלק הנדרשת+ נעילת אדים בצנרת(vapor lock).
זה גורם להיווצרות בועיות גז בצנרת וגמגום.

ניסינו 2-3 משאבות חשמליות אחרות, הפתרון היה בסוף לשפץ את המשאבה המקורית של הרכב..

Slowly..

nirozenfeld
13-10-18, 02:20
תודה רבה!
מכונאי מטוסים ותיק מאלסקה שפגשנו במקרה גם זרק משהו על vapor lock, ומכל הבדיקות שביצענו, הן לבד והן במוסכים, נראה שזה זה. למיטב הבנתנו ומהסתכלות על המשאבה המקורית, היא לא ניתנת לשיפוץ, והוזמנה משאבה מקורית חדשה מטויוטה בעלות של 3200 דולר נמיבי, שהם כ-800₪. כמו כל דבר באוטו עד כה, מחכים שתישלח (איך לא) מיוהנסבורג.
לא הכרתי את נושא הvapor lock, חידשת לי המון, מקווים שבכך תיפתר הבעיה לתמיד.

-->