PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאבה למילוי שמן בגיר/טרנספר/סרנים, היכן קונים?

barak4*4
15-01-06, 09:02
משאבה למילוי שמן בגיר/טרנספר/סרנים, היכן קונים?
במוסכים יש מיכל מיוחד שמתחבר לקומפרסור, היכן קונים, כמה עולה?
האם יש משהו ידני? אם כן היכן קונים, כמה עולה?

אתמול החלפתי שמנים "בביצים", תוך שימוש בבקבוק של מים מינרליים 750 c"c עם פקק "ספורט" ששימש אותי כמזרק. עשה את העבודה, אבל לא ממש נוח או פרקטי להחלפת שמנים בטרנספר או בגיר.
פתרונות אחרים שאינם קשורים בגרביטציה יתקבלו בברכה.

מוני אורבך
15-01-06, 09:50
ברק - משאבת נפט פשוטה תעשה את העבודה בצורה מעולה.
נתן למצוא בכל חנות כלי עבודה או הום סנטר למנהם.

gali
15-01-06, 09:51
הי ברק,

אני משתמש במשאבת נפט שעולה 5 ש"ח בהום סנטר.
עושה עבודה טובה גם לשריר כף היד כשמדובר בשמן W90.

gali
15-01-06, 09:52
וואי, הקדימו אותי בדקה.

איציק - 4X6ZH
15-01-06, 10:15
יש כלי עבודה הנראה כמו מזרק גדול וניתן להחליף לו את הצינור בקצה
כך שאתה יכול בקלות להשחיל צינור לכל מקום לינוק או לדחוס שמן לפי הצורך .
זה הכלי שאנחנו משתמשים בו במוסך במיוחד בסרנים בהם כמות השמן
לא גדולה .
לחברת BETA יש כלי כזה .
איציק

shachar
15-01-06, 11:03
ברק
משאבת "לב" בהום סנטר ב 10 שקלים כבר אמרו.

הטיפ הוא לחתוך את הצינור שלה לגובה המיכל מה שיאפשר לך לעבוד ביתר נוחות מתחת לאוטו

תומרס
21-01-06, 13:16
ברק
איזה שמן צריך לשים בדיפרנציאלים ?
תומר

barak4*4
21-01-06, 15:36
80/90 - שמן ממסרות.
חפש את הטוב ביותר, אל תתפשר במחיר.
שמן איכותי!

barak4*4
22-01-06, 19:55
יש כלי עבודה הנראה כמו מזרק גדול וניתן להחליף לו את הצינור בקצה
כך שאתה יכול בקלות להשחיל צינור לכל מקום לינוק או לדחוס שמן לפי הצורך .
זה הכלי שאנחנו משתמשים בו במוסך במיוחד בסרנים בהם כמות השמן
לא גדולה .
לחברת BETA יש כלי כזה .
איציק

איציק או כל אחד אחר, אשמח אם תפרסמו שם של סוכן של חברת BETA.
אם יש חברים נוספים המעוניינים במזרק שכזה, ננסה לארגן רכישה קבוצתית ולקבל מחיר טוב.
מי שמעוניין מוזמן לשלוח לי ה"פ ואני ארכז את ההזמנה.
ברק.

נמרוד
22-01-06, 21:29
היה לי מזרק כזה, לא של בטא כמובן... :lol: מזרק גדול שחור עם צינור בקוטר 10-12 מ"מ בערך. אני מכיר את המזרקים האלו מהשריון, שם הם חלק מהזיווד ונועדו למלא שמן בהינעים הסופיים - בדיוק כמו הדיפרנציאל רק שאפשר לעשות את זה בעמידה. בקיצור, קניתי כזה פעם במחיר מופקע. גרם לי להזכר למה יצאתי לקורס קצינים - בשביל לפקח על טפש"ים מרחוק... :twisted: לא ממש דבר יעיל. אתה צריך לדחוף אותו למיכל, לשאוב, השמן צמיג, המזרק לא אטום פיקס, כשאתה עובד על הרכב שלך בלי ליפט אתה צריך כל פעם לקום ולצאת החוצה כדי למלא אותו כמו שצריך... בקיצור, עברתי לפני כמה שנים למשאבת הנפט הפשוטה (שחר איפה מצאת ב10 שקל??? אותי שדדו באייס 12 שקל!). גם לא שיא האלגנטיות ולא ממש נקי, אבל לפחות לא צריך לזוז. מכניסים צינור לדיפרנציאל, צינור שני למיכל, ומפמפמים לאט.

asafk
22-01-06, 21:30
אבל ממש לאט.... כי השמן 80W90 צמיג מאוד.

barak4*4
22-01-06, 21:53
אתם לא מתכוונים למשמנת ידנית קטנה ואדומה שמוציאה 10 cc בכל פעם נכון?
יש למישהו תמונה של משאבת הנפט?
שנבין על מה מדברים.

גיא
22-01-06, 22:15
קניתי היום. 7.50 ש"ח
אני אכניס תמונה מחר בשבילך.

דמיין צינור קשיח של בערך מטר. קציהו האחד ניטבל בנוזל שיש לשאוב.
בקציהו האחר ישנה פומפה ( כמו של מד לחץ דם בערך ) עם שסתום חד כיווני. בצידו השני של השסתום יש צינור גמיש גם הוא בערך באורך מטר. אותו אתה משלשל לעבר המיכל אותו ברצונך למלא. . . ומפמפם ....

barak4*4
22-01-06, 22:20
קניתי היום. 7.50 ש"ח
אני אכניס תמונה מחר בשבילך.

דמיין צינור קשיח של בערך מטר. קציהו האחד ניטבל בנוזל שיש לשאוב.
בקציהו האחר ישנה פומפה ( כמו של מד לחץ דם בערך ) עם שסתום חד כיווני. בצידו השני של השסתום יש צינור גמיש גם הוא בערך באורך מטר. אותו אתה משלשל לעבר המיכל אותו ברצונך למלא. . . ומפמפם ....

מכיר, תודה, לא צריך תמונה.
יש לי אפילו 2 כאלו בבית, משמשות למילוי דלק בטרקטורון לכיסוח דשא.
לא מתאימות למילוי שמן סרנים - כמו שאסף אמר, צמיג מידי.
לא מתאימות לעבודה בטרנספר וגיר - מגושמות מידי.

אני חוזר לרעיון המזרק או למשאבה שמתחברת לקומפרסור.

asafk
22-01-06, 22:23
מתאימות, מתאימות... רק צריך סבלנות (אני משתמש בכזו- הכמויות קטנות אז זה נסבל).
הכי טוב- מיכל 20 ליטר של מוסכים. יש משאבה (ידנית). יש גם גשפט כזה פנאומטי. עולה המון, קיים בחנויות של אספקה למוסכים, או במוסכים שפושטים את הרגל.

אסף.

boaziko
22-01-06, 22:44
השיטה הבאה כן קשורה בגרביטציה, אבל עדין לא דורשת עוד בן אדם.
מכינים כלי קיבול עם שנתות לפי נפחים של כל המכלולים שזקוקים למילוי שמן מתחת לרכב. מתחתית הכלי מוציאים צינור ארוך, שמעט לפני פתח היציאה מתקינים ברז קטן. (אפשר לוותר על הברז ולהשתמש באצבע) תולים את הכלי על הרכב (גגון מראה..) וממלאים אותו בשמן לפי נפח המכלול שאתה ממלא כשהברז סגור. זוחלים מתחת לרכב עם הצינור מכניסים את הפיה ופותחים את הברז. עדיף למלא את המיכל עם מעט יותר שמן ופשוט לסגור את הברז כשהשמן מגיע לפתח.
כן.. אני יודע.. זה דורש לבנות את כל המיכל הזה.. אבל בונים אותו פעם אחת ולא מתבאסים כל פעם מהמחשבה על החלפת שמנים...

yossi.st1
22-01-06, 23:31
ברק היי
ניתן לרכוש בנס ציונה אצל אודי פורת האיזמל 4 , יש אתר באינטרנט עם קטלוג ומחירים
איך האוטו החדש? ביום ג אהייה בכפר הנגיד אני עובד בביית מול ביתך
יוסי

יואב אלון
24-01-06, 13:25
ראשית מברוק על התצורה החדשה!

בועז, האם המכל שאתה מתאר המחובר לצינור מצליח להעביר בקצב סביר שמן 90?
ואם כן מה קוטר הצינור?
אשמח לפתרון טוב יותר מרבע שעה פמפום לביצה...
יואב

סולי
24-01-06, 19:55
למה אתה מתכוון כשאתה אומר קצב סביר?!
הרי אתה לא מחזיק את המיכל (תכין לו תותב שנתלה על מה שלא יהיה..)
ואתה לא צריך להחזיק את הצינור שתקוע בתוך פתח המילוי..
אז פשוט תחכה בצד ותשחק עם הכלב.. ואם אין כלב, .. נו אני סומך עליך שתמצא לנצל את הזמן.
השמן ירד ...

נ.ב למקרה שאתה ממהר, קח קליבר תמדוד את פתח המילוי ותרכוש צינור בקוטר מקסימלי שנכנס לתוך הפתח.
כך תקבל קצב מילוי מירבי.. :P

AvigdorAharon
25-01-06, 07:57
מכיר, תודה, לא צריך תמונה.
יש לי אפילו 2 כאלו בבית, משמשות למילוי דלק בטרקטורון לכיסוח דשא.
לא מתאימות למילוי שמן סרנים - כמו שאסף אמר, צמיג מידי.
לא מתאימות לעבודה בטרנספר וגיר - מגושמות מידי.

אני חוזר לרעיון המזרק או למשאבה שמתחברת לקומפרסור.

מתאימות ועוד איך מתאימות!
עד ששמעתי על השיטה הזו, נעזרתי בגרביטציה. התלכלכתי, הסרחתי כמו בואש (תריחו פעם שמן 80\90...) ותמיד נשפך לי קצת על הרצפה.
המשאבה ב 12 ש"ח עושה את החיים פשוטים!

אביגדור

אייל
25-01-06, 12:49
יש עוד שיטה:
ליד הג'ריקן שמן שמים מפזר חום ונותנים לו לחמם את השמן כמה דקות - הוא נהיה הרבה יותר ידידותי.

ניצן א
26-01-06, 23:03
בקבוק פלסטיק של משקה קל שני ליטר, לפיה שלו הכנסתי צינור שקוף 19 מ"מ (נכנס לאחר חימום). בחלקו התחתון של הבקבוק חתכתי חור להכנסת השמן וחור לחוט חשמל.
בעזרת חוט החשמל אני תולה את המתקן הנוראי הזה על משקוף דלת הרכב כשהפיה למטה, את פיית הצינור מכניס להיכן שצריך (גיר-טרנספר וכו') ממלא שמן ותוך דקה בד"כ זה עובר. הבעיה היחידה שאם לא מפסיקים בזמן אז יש שלולית לא נעימה.

סולי
27-01-06, 11:16
בזמן המילוי, שים כלי קיבול גדול מתחת למכלול שאתה ממלא.
בצורה זאת לא תלכלך את הרצפה, וגם תוכל לעשות שימוש בעודפים.

רפי א.
28-01-06, 13:49
משאבת נפט מתאימה, אני משתמש בה הרבה שנים.
ניתן גם לרכוש משאבת דלק חשמלית משומשת (של סובארו ודומיה), להתקין בה מתג קרוב למשאבה
ומלא.
יש לשטוף אותה בדלק לאחר השימוש.

GodsFather
16-11-06, 02:53
במשאבות עסקינן -

אני מחפש משאב ידנית נישאת (כלומר לא משאבות שמן של מוסכים) שתוכל להעביר נוזל לא צמיגי (מים/דלק) ממיכל אחד למשנהו (כמות של 20-25 ליטר) באופן שלא יעשה לי שרירים כמו של פופאי...

ניסיתי להעביר היום עם המשאבה ב12 שקל (רק שאני לא שילמתי עליה גרוש כי קיבלתי ירושה...) וזה לקח המון זמן - 10-15 דקות ל10-13 ליטר - זה לא ריאלי ודרש גם המון פמפומים ביד (ואני כבר לא מנוסה בתחום הזה...)

האם יש המלצות ?

חוק כלים שלובים לא יכול לעבוד כאן - המיכל האחד נמוך מאד - כמעט גובה רצפה. המיכל השני מונח על הרצפה ולכן אין נמוך ממנו...

אני חושב על משאבה באותה תצורה רק עם פומפה יותר גדולה או לחילופין משהו בעל יכולת תנועה יותר גדולה שבעזרתה למעשה תתבצע השאיבה ביתר קלות/מהירות

תודה.

אמיר

GodsFather
16-11-06, 03:11
בשיטוטי בגוגל , מצאתי כמה רעיונות (מישהו יודע איפה אני קונה את זה בארץ?) וכמובן שאשמח גם לעצתכם על הנ"ל או על חדשים...

http://www.aquaticeco.com/images/items/SP9_rgb.jpg

http://www.aquaticeco.com/index.cfm/fuseaction/product.detail/iid/8835/cid/2160

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330050016307&ssPageName=MERCOSI_VI_ROSI_PR4_PCN_BIX_S tores&refitem=330018345407&itemcount=4&refwidgetloc=closed_view_item&refwidgettype=osi_widget

http://static.zoovy.com/img/usfreight/W350-H350-Bffffff/7518hbarrelpump

נמרוד
16-11-06, 09:08
ראיתי באייס משאבת פומפה כמו של ה12 שקל אבל גדולה הרבה יותר. נקרא לה המשאבה של ה30 שקל. לדעתי היא תעשה לך את העבודה בשתיים-שלוש דקות וסגור עניין.

איציק - 4X6ZH
16-11-06, 09:38
המשאבה בתמונה השלישית עם הידית המסתובבת היא משאבה מעולה אבל לא למיכלים קטנים
היא מיועדת לחביות וגם הגודל הפיזי שלה גדול .
אני משתמש בדיוק למטרה הזאת ( תידלוק היילקס ) במשאבת דלק חשמלית של רכב
נכון זה מחייב נקודת חשמל ( 12 V )
אבל את המשאבה כולל הצינורות אני משלשל לתוך המיכל \ גיריקן \ חבית \ מיכל דלק של הרכב
יוצא לי צינור דק גמיש שאותו אני מעביר למיכל השני ( אורך כ 2 מטר ) אתה יכול כל אורך רצוי
המשאבה מעבירה כ 20 ליטר 4 דקות
בשקט \ בלי להשפריץ \
ובסיום הכל מתקבל לתוך מיכל פלסטיק קטן
בשלב זה עוד אין תמונות ( הכל סודי ;-) )
בחרום המשאבה יכולה לשמש כמשאבת דלק לכל רכב
איציק

gmb
17-11-06, 04:24
באחד הטיולים נתקלתי ברוני, חבר במועדון CJ הישראלי אשר באמתחתו היו צינור גינה פשוט עם שסתום חד כיווני בקצה אחד (אמר שעלה לו משהו כמו 40-50 שקל ביהוד במקום כלשהו)
בכל מקרה, שמים את הצינור עם השסתום (אם אני לא טועה) מנענעים קצת ואז דלק/מים נכנסים עד שיש מעבר של דלק/מים לצד השני. אבל חייב שיהיו הפרשי גובה, מה שזה חוסך זה את הצורך לשאוב עם הפה עד שהצינור יתמלא בנוזל (לא טעים הבנזין הזה...)

רמי

נ.ב
מקסימום תניח את החבית המלאה על סלע או על הרכב או משהו כזה

lior_b.s
17-11-06, 11:41
יש לך משאבת הגה כח מאיזשהו סוג בהישג יד?

http://img170.imageshack.us/img170/9389/200483kg9.jpg http://img291.imageshack.us/img291/5669/200484ef1.jpg

הכי קל והכי מהר...
אם תרצה את התמונות קצת יותר גדולות, תן לי מייל ואשלח לך...

ליאור

GodsFather
17-11-06, 15:18
כמה דברים -

GMB - אתה מדבר על "כלים שלובים" וזה משהו אפשרי אם כי אני צריך להעלות את האובייקט ממנו אני שואב לגובה שכרגע אינו אפשרי לי...

המשאבה ב30 ש"ח היא משאבה גדולה אבל עם חתיכת צינור לא גמיש וארוך שלא מתאים לעניין הזה - האמת שחשבתי לרכוש אותה ולחתוך את הצינור ולהחליף אותו באחד גמיש - הכי הגיוני כרגע.

לגבי משאבה חשמלית , יש לי אחת קטנה ספייר וגם זו אופציה חביבה אם כי יש רעש לא ? אני אחבר לה קומבינה של שקע מצית ונראה אם זה יעבוד...

תודה לכם!

אם יש עוד רעיונות , אשמח לקרוא.

MMR
19-11-06, 03:16
הצעה (שטרם ניסיתי בעצמי)-

לקנות בכמה גרושים מפירוק משאבת שפריצרים של השמשה. היתרון הוא בכך שהמשאבה יוצרת וואקום בעצמה ואין צורך לטבול את כל המשאבה במיכל אלא רק קצה צינור. השמן הנ"ל מספיק דליל כדי שהמשאבה תתאים. אגב- ההספק של המשאבה כאשר אינה צריכה להזרים דרך החורים של השפריצרים הוא גבוה יותר.
שדרוג נוסף יהיה להכין חיבור למצית ומפסק.

-->