PDA

צפייה בגרסה מלאה : TD5 מספר שאלות

jn
14-10-18, 21:01
שלום
TD5 2004. קפיצי סליל מאחור. כננת ופגוש קדמי\אחורי אספיר.
1. מנסה להבין האם לרכב יש או אין הגבהה (הבעלים הנוכחי קנה אותו ככה ולא יודע להגיד). יש איזו דרך לדעת מלבד פירוק של הקפיצים ומדידה שלהם?
2. בהנחה שאין הגבהה מישהו יודע אם ניתן להרכיב בולם של הגבהה 2" על קפיץ ללא הגבהה ?
3. מישהו יודע אם ניתן להרכיב קפיצים של דיסקברי 1 על דיסקברי 2? קדימה ואחורה..
4. יש ברכב כפתור להגבההת החלק האחורי בשטח. להבנתי לא אמור לעבוד אם פרקו את הכריות אויר.
מישהו יודע אם האלמנט הזה עובד גם ללא הכריות ??

תודה לכל העונים.

Rotem2121
15-10-18, 01:32
1. אתה מודד מהחלק הכי תחתון של הקשת של בית הגלגל למרכז הגלגל עצמו (מרכז הג'אנט). דיסקברי 2 סטנדרטי ללא הגבהה צריך להיות 500 מ"מ פלוס-מינוס 15 מ"מ.
2. מה שקובע את הגובה זה הקפיץ, לא הבולם. הבולם משמש בין היתר כגובל פתיחה של הסרן, אז אני לא רואה בעיה למה לא.
3. לא, זו לא אותה תושבת.
4. אם יש קפיצים במקום כריות אז ברור שלא..

Rotem2121
15-10-18, 10:43
1. אתה מודד מהחלק הכי תחתון של הקשת של בית הגלגל למרכז הגלגל עצמו (מרכז הג'אנט). דיסקברי 2 סטנדרטי ללא הגבהה צריך להיות 500 מ"מ פלוס-מינוס 15 מ"מ.

סליחה, אתה כמובן מודד ממרכז הקשת של בית הגלגל (שזו בעצם הנקודה הכי גבוהה) למרכז הג'אנט.

נעם1
19-10-18, 20:29
אני לא הייתי מתקין בולם לרכב מוגבה על רכש שאינו מוגבה. לעניות דעתי, הלא קובעת, בולם מוגבה לרכב שאנו מוגבה יגביל את הסגירה של המתלה מצד אחד ומצד שני יאפשר פתיחה שעלולה לאפשר לקפיץ לצאת מהתושבת שלו ולייצר זווית שעלולה לפגוע בדריישאפט.

נעם

ליאור מ
21-10-18, 17:27
דיסקו 2 הוא רכב עם יכולות נהדרות.
למה להרוס אותו עם כל מיני אילתורים? כמו להתקין קפיצים של דיסקו 1 שהכי חדש יצא מהמפעל לפני 20 שנה? או להתקין רק בולמים ולא קפיצים?
ביטלו את הכריות מאחור אז הרכב כבר עבר ניתוחים ואילתורים, ממליץ לך להגיע אל רמי בכפר מנחם או מישהו אחר שמכיר טוב דיסקו 2 ולהתייעץ.

jn
22-10-18, 09:32
תודה על התגובות.
כפי שאמרתי הרכב נרכש עם קפיצי סליל מאחור.
אני רוצה להחליף בולמים ורוצה להביא מחול. אבל לא ברור לי אם הרכב מוגבה או לא.
פרקתי בולם אחורי והוא במידה סטנדרט (36סמ סגור ו57 סמ פתוח). אבל אני מניח שזה לא מבטיח כלום כי יכול להיות שהרכיבו קפיצים מוגבהים ולא החליפו בולמים.
אם אני מודד את המרחק משיא הקשת של בית הגלגל (בחלק הפנימי ולא בחצאית שהיא נמוכה יותר) אני באזור ה 60סמ.
אני מניח שאני יכול לפרק את הבולם ולנסות למדוד מהלך סגירה ופתיחה של הסרן כדי לקבל מידות קצה.
בשביל מהלך סגירה מישהו יודע מאיפה למדוד? באמפ סטופ לזרוע רדיוס?

תודה לעונים

Saar
23-10-18, 08:45
סגירה /פתיחה מודדים בורג לבורג

-->