PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש ג'יפ טיולים לתקופה קצרה

Asafh
18-10-18, 12:49
בגדול, יש לי חודש וחצי קרובים עד הגיוס, ואני מחפש ג'יפ לעשות כמה טיולים טובים במדבר.
משהו כמו יומיים כל שבוע אולי קצת יותר.
חשבתי על אופציה לשכור, אבל לא מצאתי כל כך את הדרך. לכן אמרתי שאולי ננסה את האופציה של לקנות לחודש וחצי ולמכור (בתקווה שלא תהיה יותר מדי פרוצדורה.. לדוגמה עם טסט ובלי צורך בשיפוץ לפני ירידה לשטח)

נלך על פי השאלות
1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!
א. מה התקציב לרכישת הרכב? --10,000
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? --ממש עדיף שלא. אם כן,לא הרבה
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? --לא רלוונטי
2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? -- שניים שלושה עם קצת ציוד. בטיול של יומיים אני מסתפק במעט

3. נסועה שנתית ותחזוקה:
א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? -- מהמרכז נסיעה לדרום לטיולים, ועוד בשטח עצמו
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? --סופי שבוע
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? -- לא מבין כל כך במכונאות, אבל בהחלט יש ידיים
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? --כן

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? -- אין כוונה לעשות דברים רציניים. נטו שבילים בשטח קל עד בינוני. אבל בלי פחד לדפוק את הרכב כל הזמן
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? --ולא ולא
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול). --שבילים במדבר יהודה

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני -- לא משנה
ב. מנוע דיזל/בנזין -- שיהיה חסכוני
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) --לא משנה, העיקר שיעמוד בדרישות
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? -- לא אספנות, אבל ברור שבתקציב זה יהיה משהו ישן

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
--ראיתי את הטראנו, אבל ממש זורם.

בקיצור, רוצה ג'יפ לכמה טיולים טובים, לקנות ולמכור. לא יותר מזה. לא מתכוון להתמקצע ולהיות גיפאי. נטו כמה טיולים.

תודה

elibaba
18-10-18, 13:36
אתה היית קונה רכב שנמכר חודש וחצי אחרי שקנו אותו?
בנוסף, בתקציב הזה אתה חצי חודש רק תשכב מתחתיו לתחזוקה.

עזוב, הרעיון לא ריאלי (לדעתי), אלא אם אתה קונה חצי פגר בלי טסט, נוסע עליו תוך מעבר על החוק ואללה באב אללה

yoni_0000
18-10-18, 13:38
עצה חמה.. עזוב.. סיכויי גבוהה שתפסיד את כל הכסף ולא תטייל בכלל.. לא תמצא משהו סביר בתקציב, בטוח תצטרך לתקן אותו, ספק אם תצליח למכור.

קח את הפרייבט של ההורים, סע עם חברים, לך ברגל.. חודש וחצי זה לא מספיק זמן. לנסוע בגרוטאה שאתה עוד לא מכיר, ברכב בודד ליומיים במדבר זה מתכון לצרות ועוגמת נפש.. תצטער שיצאת מהבית.

איל מ
18-10-18, 15:07
אני חולק על המלומדים.
בסכום שהקצבת תוכל לקנות טריוס ישנה או אפילו ראב4 דור ראשון (סוף שנות ה90). במצב נסיעה לחלוטין.

למסלולים קלים ובקטנה הם יספיקו. כן תצטרך לקחת בחשבון הרפתקאות של תקיעה בשטח פה ושם כי א. אוטו ישן, ב. חוסר נסיון.
אבל אתה צעיר, ולא ממהר לשומקום וזה בעיקר חוויות.
דאג להצטייד בחבר עם נסיון כי לשטח לא יורדים לבד בג'יפ בודד. ובוודאי אם אינך עם נסיון (הרבה פעמים זה נגמר בכתבה לא נעימה בעיתון וחבל).
בנוסף,
המכירה של רכבים כאלו לוקחת לפעמים הרבה זמן ותצטרך שמישהו יטפל לך בזה אם אתה מתגייס.
ביד 2 ראיתי רכבים ב10,000, אני מכיר שכדי להפטר מהם יורדים לאזור ה3000, או אפילו נמסרים בפחות.

אומי5
18-10-18, 15:31
הייתי הולך על גרוטראלי סטייל.
תמצא רכב ב5000 עם טסט לשנה או כמעט שנה.
עוד 3 ליישור קו, הגבהה, מיגון וגגון ותשמור 1000 לגרירה חזרה הביתה.
יש מצב שאפילו תוכל תספיק לטייל ברגילה הראשונה לפני שיגמר הטסט.

בוזי
18-10-18, 15:31
קריטי לך לנהוג ברכב משלך?
א. אפשר להצטרף לטיולי ג׳יפים בתשלום בעומק המדבר. אתה מצטרף כנוסע ברכב, חוץ מלנהוג אתה מקבל את כל החוויה, כולל לינה בשטח, מדורה, נופים מדבריים, הכל.
ב. אפשר לשכור טנדר 4x4 ולרדת איתו לשטח בזהירות.
בכל מקרה אני ממליץ לא לנסוע לבד, ורצוי מאוד להצטרף לחבר בעל נסיון ויכולות מוכחים.
לא ממליץ על לקנות ולמכור, אלא אם יש לך 100000... ואז תעשה את התרגיל הזה עם טויוטה, זה יעבוד.
בהצלחה

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

דרור ברלי
18-10-18, 17:31
יש פה ושם טנדרים 4X4 להשכרה. מתאים מאוד לטיולים ארוכים (אפשר להעמיס חצי בית בארגז, ואתם עוד צעירים עם גב גמיש ובריא, אי-נוחות הנסיעה פחות מטרידה אתכם...)
בטיול האחרון שלי בסוכות הצטרף מישהו בטנדר פיאט פולבק אוטומטי (תאום של מיצובישי טריטון) מושכר. ללא נעילה אחורית אמנם, אבל בשני נקודות של עבירות קשה (קשה לרכב סטנדרטי - טיפוס מעלה אברהם והטיפוס מכיוון נחל חצץ להר צרור) בקרת המשיכה עבדה מצוין ולא היתה לו שום בעיה.

קח בחשבון ש:
1. לדעתי לא ישכירו לצעירים מתחת לגיל 24
2. נניח שכן ישכירו - לדעתי מחתימים אותך שאתה "לא יורד מהכביש לדרכים לא סלולות"...
3. בכל מקרה אתה מתחייב על נזקי גחון/מרכב תחתון וצמיגים. אל תזלזל בזה, זה יכול להגיע לאלפי שקלים רבים.
4. הטנדרים עם מנועי דיזל ומתודלקים בסולר - נשמע דבילי אבל אני נתקל בזה בלי סוף: מפוזרי-דעת/חסרי נסיון/חסרי ידע שמתדלקים בנזין במקום סולר... גם הלך הטיול, גם עלול להיגרם נזק למנוע. ולך תריב אחר כך עם חברת ההשכרה...

אל תסע ברכב בודד ורצוי שבקבוצה יהיה מישהו מנוסה שיידע לכוון, להסביר, להדריך ולמנוע שבירות, תקלות, תקיעות ונזקים שבגלל חוסר הנסיון שלך/ם אתם בקבוצת סיכון מאוד גבוהה שאכן יקרו......

asafk
18-10-18, 17:39
אני הייתי מחפש פרייבט גבוה, או סובארו 4wd או משהו כזה, נוסע איפה שנוסע, ומטייל ברגל איפה שלא.
אישית, הרגשתי ש'הרווחתי' את הזכות לטייל בג'יפים רק אחרי שבאמת אני חושב שטיילתי ברגל בכל המדבר לארכו ולרחבו.... ועדיין יש כמה נקודות שלא ביקרתי בהן.

אסף.

Asafh
18-10-18, 19:59
טוב. קודם כל תודה על כל התגובות.
השכרה- לא אופציה כנראה בגלל הגיל..
בכללי אני מבין מכם שצריך להתכונן כמו שצריך עם קבוצה וכו', זה לא כל כך הכיוון שהיה לי..
מאמין שארד מזה..
תודה בכל מקרה לכולכם

erezgur
18-10-18, 20:03
לא חייבים קבוצה

רצוי מאד רכב נוסף.
אל תשכח את נושא שטחי האש - יש לא מעט אזורים בדרום שאפשר להיכנס אליהן רק הסופי שבוע

אל תוותר על הרעיון של טיול. יש הרבה חוויות שתוכל לצבור בעונה זו כן שילוב של טיולים רגליים עם רכב פרטי פשוט וזול כמו שכתבו כאן.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

נדב42
18-10-18, 20:21
טוב. קודם כל תודה על כל התגובות.
השכרה- לא אופציה כנראה בגלל הגיל..
בכללי אני מבין מכם שצריך להתכונן כמו שצריך עם קבוצה וכו', זה לא כל כך הכיוון שהיה לי..
מאמין שארד מזה..
תודה בכל מקרה לכולכםשלחתי לך הודעה פרטית...

מוטי ג.
19-10-18, 20:09
אני הייתי משנה כיוון לטרקטורון או אופנוע שטח, גם מתאים יותר במחיר.
וגם מעולה לסופ"שים במהלך השירות.

בהצלחה, גיוס נעים, ואל תהיה גיבור איפה שלא צריך.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

איל מ
20-10-18, 19:08
ואז הוא גם צריך לקנות אוטו עם וו, ועגלה.
ולעשות רשיון לאופנוע.
וללמוד לרכב בשטח.
בחודש וחצי

עם ג'יפון בשבילים קלים תהיה לו אחלה חוויה.
שכחו שניה ממעלה האמיצים והגיבורים, ונסו להזכר איך היתה החוויה הראשונה שלכם שסתם ירדתם לשביל הכי סתמי בשטח.
עכשיו נסו להזכר בפעם הראשונה שהתרחקתם מציביליזציה במדבר (שוב, בשביל הכי סתמי. שיהיה אפילו כביש משובש).

מוטי ג.
20-10-18, 19:28
אל תגזים,
רכשתי DR350 שבוע אחרון בשירות.
אחרי שבוע כבר הייתי בנגב, כן סתם שבילים. ולא רכבתי על שום אופנוע מעולם לפני.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

איל מ
20-10-18, 20:08
ברוב המקרים כשאתה עושה טעות עם ג'יפ אתה נתקע.
כשאתה עושה טעות עם אופנוע זה נגמר לא טוב.
כשאני התחלתי לרכב היה לי הרבה מאוד מזל, ומיגון מצוין שעלה אלפי שקלים והוחיכ את עצמו יותר מפעם אחת.
וזה בלי שנכנסנו בכלל לרשיון, ביטוח, ומיגון שלבד שרפו לו את רוב התקציב. ומאיפה עגלה? רכב עם וו גרירה?
אז אמרת דו"ש,
במחיר הזה הדושים שחוטים.
ו.......
לעשות רשיון היום לוקח כמה חודשים טובים (רק לקבל תאריך לטסט, אחרי שלמדת, זה עניין של כמה חודשים. אין טסטים).

נ.ב.
אחד הדברים הכי גרועים שיכולים לקרות לילד לפני גיוס (במיוחד לקרבי), זה לשבור רגל.
מכיר את זה מקרוב.

הרעיון המקורי שלו לא כזה רע. אולי לא הכי כלכלי, אולי לא הכל יזרום, אבל הוא ילד וזה בדיוק הזמן לחוויות כאלו. גם נשמע שהבחור אחראי ועם קצת שכל.

Asafh
21-10-18, 21:51
תודה לעונים.
אופנוע/ טרקטורון באמת פחות מתאים לי.. עגלה והכל זה סיפור בשבילי..
הכיוון אולי יהיה שבילי שטח קלים. משהו שפרייבט לא יכול לעשות/מפחד לדפוק אותו כל רגע.
דייהטסו טריוס יכול להתאים?? פשוט יש כמה כאלה ביד 2 ולא במחיר מוגזם.
א. חייבים למגן אותו למטה? אם אני לא מתפרע, זה קריטי?
ב. הרכב שותה דלק?
ג. יש מחלות ידועות?
או שאולי בכלל רכב לא שווה..

תודה על התגובות פה של כולם.. אחלה פורום.

nirs
22-10-18, 11:46
תודה לעונים.
אופנוע/ טרקטורון באמת פחות מתאים לי.. עגלה והכל זה סיפור בשבילי..
הכיוון אולי יהיה שבילי שטח קלים. משהו שפרייבט לא יכול לעשות/מפחד לדפוק אותו כל רגע.
דייהטסו טריוס יכול להתאים?? פשוט יש כמה כאלה ביד 2 ולא במחיר מוגזם.
א. חייבים למגן אותו למטה? אם אני לא מתפרע, זה קריטי?
ב. הרכב שותה דלק?
ג. יש מחלות ידועות?
או שאולי בכלל רכב לא שווה..

תודה על התגובות פה של כולם.. אחלה פורום.

טריוס עם נהג מנוסה, יכול בהחלט לעשות טיולים ראויים.
לשאלותיך -
מיגון בסיסי (גחון) יכול להועיל. בנהיגה זהירה אינו חובה.
עם מנוע צנוע של פעם (1.5ל) לא שתיין אך גם לא חסכן גדול 1:10-11
למיטב ידעתי אין מחלות מיוחדות (בכל זאת בן של טויוטה [emoji6])
מבחן דרכים כאן:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1786-jeepolog-archive

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asafh
22-10-18, 13:05
אוקיי. איםה עושים כזה מיגון וכמה עולה הבסיסי בערך?
ולגבי בדיקה לפני קנייה, מומלץ? איפה לעשות?

דרור ברלי
22-10-18, 19:31
למיטב ידעתי אין מחלות מיוחדות (בכל זאת בן של טויוטה [emoji6])
מבחן דרכים כאן:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1786-jeepolog-archive

Sent from my iPhone using Tapatalk

נכון... בן של טויוטה.
אולי בגלל זה הם לא אמינים כמו שעושים מהם....

מכוניות דייהטסו הישנות ידועות ברגישותן הכמעט מופרעת להתחממויות.

אני מניח שהתקציב המוגבל ידחוף את ידידנו לכיוון המודלים הישנים יותר עם מנוע 1.3, אבל זה לא משנה - מנועי האלומיניום של דייהטסו ידועים ברגישותם למי ברז/נוזלי קירור שאינם האיכותיים ביותר ובנטייתם להתחמם במהירות.
ההתחממו תגורמת לעיוותים בראש המנוע ובבלוק. מנוע כזה שעבר התחממות קשה כבר לא ניתן לשיפוץ. אחת דינו - לפח הזבל.

שימוש בנוזל קירור לא איכותי ו/או מי ברז גורם במנועים הללו לקורוזיה קשה ולהתפוררות כללית של מעברי המים במנוע ושל כל חלק עשוי אלומיניום סביב המנוע שיש בו מעבר של נוזל קירור. פירורי חתיכות אלומיניום אכול קורוזיה משתחררים ומתחילים לרוץ במערכת הקירור והם יסתמו לך מעברים בבלוק. במקרים קיצונים, הבלוק כולו נרקב עד שתוכל לשבור אותו ביד.... אני יודע כי ניסיתי וגם הצלחתי. אז נכון שמאחורי אגרוף שלי יש 100 ק"ג, אבל גם בעלי מידות צנועות יותר משלי הצליחו לשבור בלוק אלומיניום של אפלאוז באגרוף/בעיטה....

אם המנוע שנפל עליך נוסע על מי ברז, תשאיר אותו ככה. אל תחליף לנוזל יקר ואיכותי כי הנזק כבר נגרם ושום דבר כבר לא יעזור - רק יאיץ את התפגרותו.
בנוסף - פלסטיקה וחלקי חשמל באיכות נמוכה, בעיות ABS... והרשימה עוד ארוכה. דייהטסו ישנה זו מלכודת לפראיירים ואם זה היה אוטו שצריך לשמש אותך לאורך תקופה - הייתי מזהיר אותך ברצינות לא לגעת בשום דייהטסו ישנה אפילו עם מקל ארוך.

מצד שני זה אוטו שנרכש עבור תקופה קצרה כך שמספיק שיהיה במצב סביר-פלוס כדי שתספיקו להינות ממנו לפני שייתן לכם את המכה בכיס. סעו בו כמה שתספיקו ואז תמכרו בזול לפראייר הראשון שיסכים לשלם עבורו משהו.

בוזי
22-10-18, 20:10
תכל'ס, וסליחה על הגזענות, הייתי הולך על קוריאני כלשהו מתחילת המילניום.
בתקציב שלך תוכל למצוא רכב תקין, עם טסט, שייקח אותך די רחוק וגם יחזיר.
אל תכנס לשטח לבד.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

נדב42
22-10-18, 20:12
כתבתי לך בהודעה פרטית, אתה מוזמן להצטרף אלי בתקופה הקרובה ...

erezgur
22-10-18, 20:21
כתבתי לך בהודעה פרטית, אתה מוזמן להצטרף אלי בתקופה הקרובה ...זו כנראה הצעה יותר טובה ממה שפותח השרשור דמיין לעצמו, למעט הרצון שלו לטייל הרבה גם בימי העבודה ולא רק בסופ"ש

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

נדב42
22-10-18, 20:26
בתקופה הקרובה אני יכול לטייל גם בחלק מימי השבוע, במגבלות שטחי אש כמובן, גם כג׳יפ בודד. הג׳יפ נבנה והותאם לטיולים לטיולים ארוכים גם כרכב יחיד...

-->