PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהו : עוד שביל נחסם לרכבי שטח בכרמל

דידין
19-10-18, 10:56
השביל בנחל גלים מטירת הכרמל לעין קדם !

הגולשים מתבקשים לחשוב לפני תגובות כי ה"אח הגדול" עוקב אחרי השרשורים כאן ודי לחכימא...

121436

GodsFather
19-10-18, 21:23
יש סיבה רשמית איפשהו?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

גיא
19-10-18, 22:01
למה לטרוח עם סיבות ותשובות ..

אם תתעקש יגידו שיש עכברת. או איזו חייה שקר כלשהי

Sent from my iPhone using Tapatalk

tallevi
20-10-18, 12:40
אני מבקש...בפעם הבאה שמעלים שרשורים לגבי חסימות כגון אלא, בנוסף ומיד אחרי צילום המחסום, לצרף תמונה גם של המעקף ליד...

תודה,

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

gp1
20-10-18, 23:55
שיתוף מאתר אחר ::

ירידה של 50% בספירת חיות הבר בנגב
ונשאלת השאלה החשובה מכולן –
האם מישהו ראה, או שמע, מה מצאו אנשי המקצוע של רט״ג בספירה האחרונה של חיות הטבע בשמורות מאושרות שבאחריות הרט״ג? היכן התפרסם הדו״ח? לא שמענו ואין גאווה, כמו שהייתה בהתגייסות של הרט״ג להצלת היעלים וחיות הבר בנחל אשלים, שם הייתה תהודה תקשורתית טובה ליחסי הציבור.
טוב, אני שמעתי וראיתי גרפים. מסתבר שמשנה שעברה בספירה שהייתה ועד השנה בספירה הנוכחית נמצא כי יש ירידה של 50% (חמישים אחוז) באוכלוסיית הצבאים בנגב ואותה ירידה באוכלוסיית החוברות. והשאלה השנייה שנשאלת כאן היא: האם מישהו חושב שהירידה הנוראית הזו היא בגלל המטיילים? ברגל באופניים או בג׳יפים? אולי בגלל הטרקטורונים? ואולי זה בכלל התנהלות רשות הטבע והגנים?
רשות ה(מ)טבע והגנים נכשלה טוטאלית בעיקר עבודתה – שמירה על הטבע ועל חיות הבר בישראל.
קראתי לאחרונה שרשות הטבע והגנים פטורה ממכרזים אצל מינהל מקרקעי ישראל והיא, הרשות, מקבלת לחכירה ל- 49 שנים שטחים שונים על מנת שתעשה בהם שימוש. ומה תעשה רשות הטבע והגנים בשטחים שהיא מקבלת בחכירה? בהחלטה כתוב שהרשות רשאית להקים מבנים לתיירות, מזנונים, שירותי משירותים שונים ובלבד שתשגיח על השטח שקיבלה, מעולה. כמה משלמת הרשות למנהל מקרקעי ישראל על חכירה ל- 49 שנה? ובכן גם זה כתוב – כמעט 8,000 ש״ח, קראתם טוב, שמונת אלפים ש״ח בקירוב. ומי יושב בהנהלת הקרן לשמירת השטחים הפתוחים ששייכת למינהל מקרקעי ישראל והיא זו שמחליטה למסור את השטחים לרט״ג ללא מכרז? שאול גולדשטיין – יו״ר רשות הטבע והגנים. ואחרי שהוקמו המבנים והשירותים והמזנונים בשטח שהוחכר, כמה גובים כניסה? על פי החלטת משרד איכות הסביבה, בערך, אל תתפסו אותי במילה, בערך בין 20 ל- 28 שקלים, על זה כבר נתקלנו לא פעם, נוסיף כמה בקבוקי מים מינרליים, בערך שישה, ב- 48 שקלים והנה החגיגה במלוא תפארתה. ההכנסות לרט״ג מגנים לאומיים, שטחים מוחכרים ומיני דוחות למטיילים הוא כל כך גבוה ומכניס אז בשביל מה להשקיע בשמירה על חיות הבר? למה לנסות ולהגדיל את אוכלוסיית הצבאים? זה לא מכניס כסף זה רק מוציא כסף.
לאחרונה גם שמעתי שפיטרו את פקח שמורת מדבר יהודה, אז מה אם השמורה נשארה ללא פקח? בכל מקרה אוכלוסיית הצבאים במדבר יהודה נכחדה כבר כמעט כולה, אז למה לשלם לפקח? פיטרו אותו, אולי ייקחו אחר אחרי שיקראו את זה ואולי לא.
בסיכום הכללי של דברי אני מבקש לחזור ולהדגיש: רשות הטבע והגנים פשטה כבר מזמן את רגלה ואינה מתפקדת כשומרת הטבע אלא כמכונה כלכלית המכוונת לרווח כספי. יתעוררו המטיילים ויבינו שהרשות אינה שומרת על הטבע, הרשות איבדה את הטבע לטובת הטבע השלי שלה – ה(מ)טבע.
רשות ה(מ)טבע והגנים.
ירידה של 50% בספירת חיות הבר בנגב
ונשאלת השאלה החשובה מכולן –
האם מישהו ראה, או שמע, מה מצאו אנשי המקצוע של רט״ג בספירה האחרונה של חיות הטבע בשמורות מאושרות שבאחריות הרט״ג? היכן התפרסם הדו״ח? לא שמענו ואין גאווה, כמו שהייתה בהתגייסות של הרט״ג להצלת היעלים וחיות הבר בנחל אשלים, שם הייתה תהודה תקשורתית טובה ליחסי הציבור.
טוב, אני שמעתי וראיתי גרפים. מסתבר שמשנה שעברה בספירה שהייתה ועד השנה בספירה הנוכחית נמצא כי יש ירידה של 50% (חמישים אחוז) באוכלוסיית הצבאים בנגב ואותה ירידה באוכלוסיית החוברות. והשאלה השנייה שנשאלת כאן היא: האם מישהו חושב שהירידה הנוראית הזו היא בגלל המטיילים? ברגל באופניים או בג׳יפים? אולי בגלל הטרקטורונים? ואולי זה בכלל התנהלות רשות הטבע והגנים?
רשות ה(מ)טבע והגנים נכשלה טוטאלית בעיקר עבודתה – שמירה על הטבע ועל חיות הבר בישראל.
קראתי לאחרונה שרשות הטבע והגנים פטורה ממכרזים אצל מינהל מקרקעי ישראל והיא, הרשות, מקבלת לחכירה ל- 49 שנים שטחים שונים על מנת שתעשה בהם שימוש. ומה תעשה רשות הטבע והגנים בשטחים שהיא מקבלת בחכירה? בהחלטה כתוב שהרשות רשאית להקים מבנים לתיירות, מזנונים, שירותי משירותים שונים ובלבד שתשגיח על השטח שקיבלה, מעולה. כמה משלמת הרשות למנהל מקרקעי ישראל על חכירה ל- 49 שנה? ובכן גם זה כתוב – כמעט 8,000 ש״ח, קראתם טוב, שמונת אלפים ש״ח בקירוב. ומי יושב בהנהלת הקרן לשמירת השטחים הפתוחים ששייכת למינהל מקרקעי ישראל והיא זו שמחליטה למסור את השטחים לרט״ג ללא מכרז? שאול גולדשטיין – יו״ר רשות הטבע והגנים. ואחרי שהוקמו המבנים והשירותים והמזנונים בשטח שהוחכר, כמה גובים כניסה? על פי החלטת משרד איכות הסביבה, בערך, אל תתפסו אותי במילה, בערך בין 20 ל- 28 שקלים, על זה כבר נתקלנו לא פעם, נוסיף כמה בקבוקי מים מינרליים, בערך שישה, ב- 48 שקלים והנה החגיגה במלוא תפארתה. ההכנסות לרט״ג מגנים לאומיים, שטחים מוחכרים ומיני דוחות למטיילים הוא כל כך גבוה ומכניס אז בשביל מה להשקיע בשמירה על חיות הבר? למה לנסות ולהגדיל את אוכלוסיית הצבאים? זה לא מכניס כסף זה רק מוציא כסף.
לאחרונה גם שמעתי שפיטרו את פקח שמורת מדבר יהודה, אז מה אם השמורה נשארה ללא פקח? בכל מקרה אוכלוסיית הצבאים במדבר יהודה נכחדה כבר כמעט כולה, אז למה לשלם לפקח? פיטרו אותו, אולי ייקחו אחר אחרי שיקראו את זה ואולי לא.
בסיכום הכללי של דברי אני מבקש לחזור ולהדגיש: רשות הטבע והגנים פשטה כבר מזמן את רגלה ואינה מתפקדת כשומרת הטבע אלא כמכונה כלכלית המכוונת לרווח כספי. יתעוררו המטיילים ויבינו שהרשות אינה שומרת על הטבע, הרשות איבדה את הטבע לטובת הטבע השלי שלה – ה(מ)טבע.
רשות ה(מ)טבע והגנים.

נמרוד
21-10-18, 06:44
מה הקשר בין הדברים השונים שאתה כותב, בינם לבין עצמם, ובינם לנושא הדיון? ואיפה הקישורים או סימוכין לנתונים שאתה זורק?

מי שאין לו מה לתרום לשאלה המאד ספציפית של פותח הדיון, למה בכלל להגיב?

yovavz
21-10-18, 07:04
שמת לב שהטקסט חוזר על עצמו פעמיים?
התוכן של הטקסט מכיל אי-דיוקים וחצאי אמיתות מעורבבים עם עובדות שיקריות.
לדוגמא (בולטת) - יו"ר הקרן לשמירה על השטחים הפתוחים הוא בכלל עדיאל שמרון (http://land.gov.il/Land_Policy/Keren/Pages/about_keren.aspx), מ"מ יו"ר רמ"י ושאול גולדשטיין (יו"ר רט"ג) הוא רק אחד החברים בהנהלת הקרן ויש איתו רק נציג אחד נוסף של הרט"ג.
אם מישהו מעוניין לראות מה עושים עם הכסף של הקרן, הוא מוזמן לבדוק למשל מה מדווח עליהם באתר המשרד להגנת הסביבה (http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/OpenSpaces/Pages/OpenSpaceFoundation.aspx).
יש הרבה דברים שראוי לתקן ולשפר באופן התנהלות הרט"ג (למשל, סגירה שרירותית של שבילים ללא דיווח והסבר לציבור), אבל אין צורך לשפוך את התינוק עם המים.

Gilad
21-10-18, 07:32
אמנם זה המסלול הביתי שלי אבל לא הייתי שם כבר כמה חודשים

אתה בטוח שהחסימה של הרשות? זה אמנם נראה כמו שער שלהם אבל לא ראיתי שלט ירוק עם הסמל שלהם בתמונה
אולי זה שער של הצדיקים שיושבים שם ומגדלים את הבקר?

יונתןמצפה
21-10-18, 07:46
אמנם זה המסלול הביתי שלי אבל לא הייתי שם כבר כמה חודשים

אתה בטוח שהחסימה של הרשות? זה אמנם נראה כמו שער שלהם אבל לא ראיתי שלט ירוק עם הסמל שלהם בתמונה
אולי זה שער של הצדיקים שיושבים שם ומגדלים את הבקר?גם לי זה עבר בראש ובהחלט שווה בדיקה. זה לא נראה כמו חסימה של הרשות.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

yovavz
21-10-18, 08:32
אולי זה שער של הצדיקים שיושבים שם ומגדלים את הבקר?

גם לי זה עבר בראש ובהחלט שווה בדיקה. זה לא נראה כמו חסימה של הרשות. Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
אאל"ט השער נמצא בכל מקרה בשטח או בגבול שמורת טבע.
רט"ג הינם "בעלי הבית" בשטחי שמורות וגנים לאומיים ולכן השער באחריותם (וכנראה בידיעתם, לכל הפחות), גם אם לא הם הקימו את השער בפועל.

דידין
23-10-18, 03:52
אני מבקש...בפעם הבאה שמעלים שרשורים לגבי חסימות כגון אלא, בנוסף ומיד אחרי צילום המחסום, לצרף תמונה גם של המעקף ליד.

טל.

טל,אתה כנראה לא בצד של "החכימא"

tallevi
23-10-18, 12:36
טל,אתה כנראה לא בצד של "החכימא"אין לי מושג על מה אתה מדבר...

גיא
23-10-18, 13:18
אין לי מושג על מה אתה מדבר...

הוא אומר שתשתוק כי אתה עושה מעשה יוסף בגושים ואתה מספר לטר"ש שיש מעקף .. עכשיו יסגרו לו את המעקף גם ...

המסלול הספציפי הזה .. אין בו כלום. כל הפעמים שהייתי בו זה היה ברגל, אחלה מסלול עם מים / מערות / עטלפים חרא של פרות ושקט ושלווה .. הג'יפים היחידים שראיתי שם היו משתוללים מהעדה ההיא ..

דין דין - אתה עדיין מוזמן לסיבוב על הדאסטר :)

tallevi
24-10-18, 13:11
כנראה שמי שלא מבין רמזים זה דווקא אתם...

כתבתי את מה שכתבתי בציניות מה, כאשר הכוונה האמיתית היא שבמופגן ובמכוון אני (או קצת אנחנו..) לא נכבד כל מחסום שמוקם על ידי כל מאן דה הוא, מבלי שתהיה לכך סיבה טובה, הגיונית והוגנת כלפי הציבור הרחב.

וכן, אני מאוד מקווה שאת זה ישמע הטר"ש והרב"ט והפרפ"ט על מנת שיעביר את המסר הזה בדיוק לכל הממונים עליו, כולל למי שהחליט להקים את המחסום הנ"ל ולמי שאישר זאת.

עכשיו ברור?!

טל.

steed
25-10-18, 20:08
מה כתוב ומי חתום על השלט בצד ימין?

121527

Gilad
03-11-18, 19:00
היום הלכתי לעשות סיבוב ולראות במה מדובר

אכן חסימה בכניסה לנחל גלים, בסמוך לחווה חקלאית שיושבת שם כבר כמה שנים.
נראה מחסום סטייל רטג אך בצבע אפור, על השלט רשום שאין חנייה ואין לחסום אבל אף אחד לא חתום עליו. שלט נייר בלמינציה.

בשלב הזה הייתי בטוח שמדובר במקומיים שנמאס להם שמטיילים מחנים להם בשטח

שבתי על עקבותי, בעלייה לכיוון חניון טללים (אוניברסיטה) נוכחתי שהמסלול כולו עבר הרחבה וכל המדרגות סלע שהיו בדרך נעלמו כלא היו, בנוסף נוספו שלטי הכוונה של הרטג לאורך הדרך בפיצולים החשובים.

למעלה, בסמוך לחניון טללים נמצא אותו שער עם אותו שלט נייר בלמינציה...

אל תשאלו אותי איך יצאתי (וגם איך נכנסתי) אבל אם מי מדברים כדי לברר על החסימה? בהנחה שזה הרטג, יש להם פרוטוקול או סיבה מסוימת בגינה סוגרים שבילים ?

boaz avrahami
03-11-18, 20:04
ועדת הבניה המחוזית אחראית לאישור שערים כאלו.
אם היא לא אישרה אין לשער זכות קיום

דידין
17-11-18, 19:34
היום ניסינו להגיע עם הג'יפ ל שמורת ביצות כבארה (בין בית חנניה למעגן מיכאל) וכל הדרכים המובילות (בית חנניה/ג'יסאר א זרקה/מעגן מיכאל,חסומות ע"י שעריםבירידה מהכבישים המובילים.
כנראה רק רוכבי אופניים או הולכי רגל יהנו מהאתרים.

יובל48
17-11-18, 20:08
גם הגישה לעינות תימסח חסומה? והשביל המסומן ירוק לאורך
נחל תנינים?

דידין
17-11-18, 20:39
גם הגישה לעינות תימסח חסומה? והשביל המסומן ירוק לאורך
נחל תנינים?
כן הכוונה לעינות תמסח.
לא בדקתי אפשרות כניסה מכיוון נחל תנינים (ומתחת לכביש 4),אבל סביר להניח שגם שם סגור-הם לא פריירים.

-->