PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם ניתן להתקין פגוש קדמי חלופי שאינו ממתכת, ללא התקנת כננת

agabay
21-10-18, 23:09
ידוע כי פגוש קדמי ״קרבי״ ממתכת מותר רק במידה ומותקנת כננת ברשיון
האם ניתן להתקין פגוש קדמי חלופי (שיהיה בנוי כמו פגוש ממתכת, כלומר מינימלי) אך שאינו ממתכת אלא בנוי בפלסטיק או פיבר?
היום ניתן להדפיס חלקים בקלות, לצפות אותם בשכבות פיבר ( או קרבון למהדרים) - השאלה היא האם זה חוקי ( לא קומבינה, חוקי חוקי )
תודה ויום טוב

elibaba
09-12-18, 16:01
אני לא רואה על איזה בסיס אפשר לפסול את זה. מדובר בחלק חלופי לכל דבר.

נדב42
10-12-18, 03:40
"שינוי מבנה" - אפשר להדביק את זה לכל מה שלא מקורי ...

shmil
10-12-18, 11:45
ידוע כי פגוש קדמי ״קרבי״ ממתכת מותר רק במידה ומותקנת כננת ברשיון
האם ניתן להתקין פגוש קדמי חלופי (שיהיה בנוי כמו פגוש ממתכת, כלומר מינימלי) אך שאינו ממתכת אלא בנוי בפלסטיק או פיבר?
היום ניתן להדפיס חלקים בקלות, לצפות אותם בשכבות פיבר ( או קרבון למהדרים) - השאלה היא האם זה חוקי ( לא קומבינה, חוקי חוקי )
תודה ויום טוב
ואני רואה סיבה לפסול את זה.
הסיבה למבנה הפגוש היא מיגון.
מיגון הרכב ונוסעיו מפני תאונות, אבל גם ובעיקר מיגון להולכי רגל מפני מפגש עם הרכב.
פגוש שאתה תתכנן לבד, לא יהיה בטיחותי להולכי רגל כפי שפגוש מתוכנן מפעל, ובטח גם לא לנוסעי הרכב.
לכן התקנה בדבר איסור החלפה. לא רק ברזל.

אמיר ב.א
20-12-18, 18:17
כמו ששמיל אמר , לא יעבור את הבדיקה...

היה מותקן אצלי בדיפנדר פגוש ממתכת לא מקורי של ארז נכפולגר, ולא היה ברשיון כאשר קניתי אותו , כדי להכניס אותו היה צריך להעביר אותו בדיקות

הפגוש אמור לשאת עומסים רציניים במקרה הצורך , אחד כזה מחומר שלא מיועד לזה , לא יעבור את הבדיקות האמורות.

אתה אמור להביא לטסט טופס שהפגוש מאושר להתקנה , ע"י מתקין מוסמך ... ( בנסיבות מסויימות גורר בדיקה ע"י המעבדה בטכניון למיטב זיכרוני)

מן הסתם אין גם צורך להמציא את הגלגל מחדש ,

מה הצורך שלך מהפגוש המתוכנן?

agabay
20-12-18, 18:33
הסיבה לפגוש כזה היא שיפור זווית גישה, ומראה קצת יותר "קרבי"
באותה מידה אני יכול לקנות פגוש מפירוק ולחתוך אותו לצורה הרצויה (מאמין שלזה לא תהיה בעיה)
אין לי ממש צורך בכננת, אבל ראיתי רכב דומה לשלי עם פגוש פלדה מינימאלי ונראה לי יפה ויעיל
בכל מקרה תודה על התשובות

אמיר ב.א
21-12-18, 10:31
פגוש ששונה בצורה שלו מהמקורי ,

תוכל לקנות מאחת הסדנאות , כניראה + כננת,

במקרה הזה ,אחרי בדיקה , הסדנאות מוכנות לתת את הטפסים המתאים כדי שתוכל לעבור טסט (תברר מראש איתם שזה המצב)

אם אתה תייצר לבד מפירוק או מה שלא יהיה , רוב הסיכויים שלא תוכל לעבור את הבדיקה והאישור , ולא תוכל לעבור טסט.

בהצלחה!

אמיר.

-->