PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם נמכר בארץ צמיג שטח מלא מתאים לג'ימני חדש?

adrian.herscu
22-10-18, 20:18
שלום לכולם,

יש לי ג'ימני 2017 וצמיגי הכביש המקוריים קרובים לסופם.
שוקל להחליף לצמיגי שטח.
אחרי אין ספור דפדופים בפורום, בגוגל, ביד2 , ובכל מיני אתרי צמיגיות, מצאתי שרק מקסיס 8060 הוא במידות שרשומות אצלי ברישיון שהן 205/70R15.
אבל לא מספיק... ברישיון שלי גם רשום 96S וה-8060 שמצאתי הוא 104/102R (מישהו יודע מה זה אומר? שני קודים של עומס? כאילו, הצמיג מגיע בשתי גרסאות אבל באותו מחיר?...).

http://autotire.co.il/%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%99-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%99-50%2f50-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95-%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A8?catProp=56&catVal=394&catProp=59&catVal=441

מישהו כן מכיר צמיג שטח שיתאים לג'ימני? או לחילופין הצליח לשנות ברישיון ל-215 ואיך? (פשוט כי ב-215 יש אופציות נוספות)

תודה מראש,
אדריאן.

Tzvika-Pick
24-10-18, 00:00
במידה המקורית של הג׳ימני יש בארץ צמיג שטח מלא אחד - מקסיס 8060. וכמו שהבנת קוד המהירות שלו אינו תואם את הקוד הדרוש לג׳ימני.

לא ניתן לאשר צמיג ברוחב 215 בג׳ימני בצורה חוקית, רק בקומבינות.

adrian.herscu
24-10-18, 20:07
למישהו עשו בעיות עם קוד המהירות ?

o_talmi
28-11-18, 09:15
השאלה הגדולה, על מי נופלת האחריות ברגע שמחליפים לצמיגים באותה מידה שמאושרת ברישיון אבל קוד מהירות שונה?

במידה והרכב עבר טסט, מי נותן את הדין במקרה של תאונת דרכים עם נפגעים...

מה עם הביטוח, מה עם המשטרה (בוחן תאונות דרכים) ???

האם הנהג אחראי או מכון הטסטים שהעביר טסט?

נמרוד
28-11-18, 09:46
השאלה הגדולה, על מי נופלת האחריות ברגע שמחליפים לצמיגים באותה מידה שמאושרת ברישיון אבל קוד מהירות שונה?

במידה והרכב עבר טסט, מי נותן את הדין במקרה של תאונת דרכים עם נפגעים...

מה עם הביטוח, מה עם המשטרה (בוחן תאונות דרכים) ???

האם הנהג אחראי או מכון הטסטים שהעביר טסט?חד משמעית הנהג אחראי. ולמה?

כי אם התאונה נגרמה בגלל שצמיג בקוד מהירות של 160 קמ"ש במקום 180 קמ"ש (על זה מדובר פה) נכשל - ברור שהנהג אשם - אבל קודם כל ובראש ובראשונה כי נהגתה במהירות מעל 160 קמ"ש בג'ימני!

וזה לא אומר שלא יהיה ביטוח, זה רק אומר שאתה אשם. כי נהגת במהירות מופרזת בעליל ביחס לתנאי הדרך, הרכב, וגם הצמיגים שאתה התקנת ולכן יודע מה המגבלה שלהם.

הבנת את זה ברוך?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

דרור ברלי
28-11-18, 09:50
...

Zivcar
28-11-18, 09:53
למישהו עשו בעיות עם קוד המהירות ?
כמו שכתבו מעלי, מה זה עשו בעיות?
האם עובר טסט? ברור שלא, זה צמיג שלא מאושר לרכב. האם בפועל ישימו לב? תלוי במזל, בעירנות הבוחן, במצב רוח שלו וכן הלאה. אני יכול לומר שכן, מכיר אנשים שניגשו לטסט עם צמיגים עם קוד מהירות ועומס שגויים, לא במודע, ונאלצו לחזור לצמיגיה .
גם אם זה עובר זה לא חוקי. מה תעשה במקרה של תאונה, חוקר חברת ביטוח, ניידת משרד התחבורה? רק אתה יכול לענות לעצמך על השאלות האלה.

לצערי זה המצב, אגב נכון רק לגימני 2015-2018.
בשלי, 2008 אין בכלל רישום של קוד מהירות ועומס ברישיון.
אז כנראה משרד התחבורה לא חייב, והם לא עדכנו אחורה.

o_talmi
28-11-18, 09:54
נעים מאוד, עומר לא ברוך :)

זה ברור, אבל מבחינה משפטית, נגיד שנסעת 100 ויש תאונת דרכים.

האם בוחן התנועה יכול לטעון שזה קשור לקוד עומס שלא לפי הרישיון?

האם הביטוח יכול להתחמק מתשלום בגלל זה, ומזכיר הרכב עבר טסט עם הצמיגים והקוד מהירות הזה.

דרור ברלי
28-11-18, 09:54
הכוונה בקיטבג היא, שכל חפירה בנושא מעירה עוד ועוד דובים משנתם.
וכל דב שכזה, על מנת להצדיק את עצם קיומו, יתעקש איתכם על קוצו של בדל-קלמנטינה.

בחיי שאני לא ממציא דברים בעלמא.
כבר הועלתה בזמנו, לא כל כך מזמן, דרישה לחייב כלי רכב בשימוש בצמיגים מהדגם המקורי הספציפי עימו סופקו מהיצרן.
תודה לאל, זה עדיין לא עבר.
אבל במדינה הזאת, לכו תדעו.....
מספיקה תאונה אחת קשה ומישהו עם מספיק הפשעה, כוח וסמכות, לב מספיק רע ועין מספיק קטנה, צרה ומאוד חדה, שיבחין שאחת האותיות על דופן הצמיג לא תואמת ל"מקורי".... ומיד תקבלו עוד תקנה פוגענית למען כיסוי התחת של פקידונים ולמען הגדלת רווחי חברות הביטוח - וכמובן כנגד הציבור.

נמרוד
28-11-18, 10:14
נעים מאוד, עומר לא ברוך :)

זה ברור, אבל מבחינה משפטית, נגיד שנסעת 100 ויש תאונת דרכים.

האם בוחן התנועה יכול לטעון שזה קשור לקוד עומס שלא לפי הרישיון?

האם הביטוח יכול להתחמק מתשלום בגלל זה, ומזכיר הרכב עבר טסט עם הצמיגים והקוד מהירות הזה.מה שתיארת אלו טענות שלא מחזיקות מים.

עצה לחיים - קח אחריות על עצמך ותדאג, בין היתר, לא לגרום לתאונות דרכים!

תפסיק לבזבז ביטים של מחשבה על תיאוריות.

o_talmi
28-11-18, 10:44
אם הייתי רוצה להקטין ראש לא הייתי נכנס לכאן ושואל שאלות ומברר לפני, אני עם רקסטון 2017 וברישיון מאושרות 3 מידות

235/75R16
255/70R16
255/60R18

כולם עם קוד מהירות 108H.

מחפש כבר חודש צמיגי AT 50/50 ולא מוצא.

יש רק למידה 255/60R18 והבנתי שזה קוטר בעייתי לשטח, מבחינת להוציא אוויר לשטח קצת טכני או דיונות.

הכי קרוב שמצאתי זה Continental CrossContact ATR שזה 70/30

דרור ברלי
28-11-18, 10:54
חד משמעית הנהג אחראי. ולמה?

כי אם התאונה נגרמה בגלל שצמיג בקוד מהירות של 160 קמ"ש במקום 180 קמ"ש (על זה מדובר פה) נכשל - ברור שהנהג אשם - אבל קודם כל ובראש ובראשונה כי נהגתה במהירות מעל 160 קמ"ש בג'ימני!

וזה לא אומר שלא יהיה ביטוח, זה רק אומר שאתה אשם. כי נהגת במהירות מופרזת בעליל ביחס לתנאי הדרך, הרכב, וגם הצמיגים שאתה התקנת ולכן יודע מה המגבלה שלהם.

הבנת את זה ברוך?

חד משמעית מסכים איתך לגבי אחריות הגורם האנושי.
חד משמעית לא מסכים לגבי המודעות לכל מיני דברים שלרוב האנשים (שמין הסתם לא מתעניינים במכוניות) נשמעים כמו ג'יבריש, "קוד מהירות" למשל.
למשל לשכנה שלי שנוהגת ביונדאי גטס, אתה יכול להסביר לה עד מחרתיים על קוד מהירות בצמיגים ועל משמעות האותיות והמספרים, ולמרות שלכאורה היא אשה משכילה ומאוד אינטליגנטית, הנסיון שלך ייכשל לחלוטין. ייתקל במקרה הטוב בחומה בצורה של חוסר הבנה מוחלט הגובל בטימטום של ממש ובמקרה הרע אפילו בהתנגדות מוחלטת - לא רק להקשיב לדברים אלא אפילו לשמוע אותם. זה לא מעניין אותה, אין לה זמן לבלבולי המוח האלה, היא לא רוצה לדעת דברים כאלה. זה עניין שבעלה מטפל בו, או המוסך.
היא לא לבד. רוב הציבור הוא כזה.

האם זה כל כך קריטי?.... בינינו?.... הרי גם בתיאוריה, ג'ימני לא מגיע ל-160 קמ"ש. גם בירידה. אולי אם יזרקו אותו ממטוס או מצוק.
אבל כל שוטר ינאם לך כמו רובוט שמוכרח להיות סדר בכל מחיר ושהשמירה האובססיבית על קוצם של כל חוק וכל תקנה, מצדיקה מבחינתו כל עוולה וכל רשעות.

ובמדינה עם שלטון מושחת ועודף רגולציה שצועדת בבטחון לכיוון הטוטליטרי (ואני לא מתכוון לפתוח מחדש את כל התיאוריות שלי. כולם יודעים שזה נכון) כל הבדל של אות או ספרה או פסיק מספיקים לנציג השלטון שהכוח להשחית בידו (אבל גם חרב הסנקציות מסתובבת מעל ראשו) כמו בוחן או שוטר, כדי להחליט שעכשיו הוא ממרר את חייך. למה? כי ככה כתוב בחוק הקדוש ולכן הוא יכול. יש לו עילה.
אז עכשיו כבר לא מספיק המידה הנכונה. צריך גם קוד מהירות, קוד עומס. כמו שאמרתי ותזכרו שאמרתי - כטוב ליבם של הפקידונים ברגולציה, הדרישה המפורשת, המטופשת מאין כמותה כמו שרק משרד התחבורע היהודי מסוגל להמציא, להיצמד לדגם הצמיג הספציפי המקורי איתם הרכב הגיע מהיצרן - עוד עלולה לצוץ. היא אמנם עדיין שוכבת במגירה, אבל שרירה וקיימת. היא כבר עלתה מהמגירות התחתונות לאמצעיות ולא חסר הרבה כדי שתעלה למגירה העליונה וממנה תצא כדי להיות מונחת על השולחן המתאים.

אז אני מסכים שאם אנחנו רוצים שיניחו לנו לנפשנו, אנחנו צריכים לנהוג באחריות. באופן הכי פשוט שאפשר - לא לגרום לתאונות.
אבל אנחנו גם צריכים להיות מודעים שיש לנו בעיה קשה. לא בנסיעה על צמיג בקוד מהירות לא מתאים בדיוק, זה באמת שטויות. אני מתכוון לבעייתיות במקום שאנחנו חיים בו.
וחלק מהמודעות היא לא לדוש ולחטט יותר מדי ולהציף דברים שהם נטו בשוליים ושאם ישקעו, אולי הדובים לא יתעוררו בגללם. חלק מזה זה גם ובעיקר - לנהוג באחריות. לא לעשות תאונות.

adrian.herscu
28-11-18, 13:42
תודה רבה לכולם. עזרתם לי להבין את הנושא.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

איל מ
28-11-18, 21:07
חבל שכל פעם שבנאדם שואל שאלה כי הוא באמת רוצה לדעת,
זורקים לו תמונה של קיטבג.

ממש אחלה מקור ידע )-:

tallevi
28-11-18, 22:15
חד משמעית מסכים איתך לגבי אחריות הגורם האנושי.
חד משמעית לא מסכים לגבי המודעות לכל מיני דברים שלרוב האנשים (שמין הסתם לא מתעניינים במכוניות) נשמעים כמו ג'יבריש, "קוד מהירות" למשל.
למשל לשכנה שלי שנוהגת ביונדאי גטס, אתה יכול להסביר לה עד מחרתיים על קוד מהירות בצמיגים ועל משמעות האותיות והמספרים, ולמרות שלכאורה היא אשה משכילה ומאוד אינטליגנטית, הנסיון שלך ייכשל לחלוטין. ייתקל במקרה הטוב בחומה בצורה של חוסר הבנה מוחלט הגובל בטימטום של ממש ובמקרה הרע אפילו בהתנגדות מוחלטת - לא רק להקשיב לדברים אלא אפילו לשמוע אותם. זה לא מעניין אותה, אין לה זמן לבלבולי המוח האלה, היא לא רוצה לדעת דברים כאלה. זה עניין שבעלה מטפל בו, או המוסך.
היא לא לבד. רוב הציבור הוא כזה.

האם זה כל כך קריטי?.... בינינו?.... הרי גם בתיאוריה, ג'ימני לא מגיע ל-160 קמ"ש. גם בירידה. אולי אם יזרקו אותו ממטוס או מצוק.
אבל כל שוטר ינאם לך כמו רובוט שמוכרח להיות סדר בכל מחיר ושהשמירה האובססיבית על קוצם של כל חוק וכל תקנה, מצדיקה מבחינתו כל עוולה וכל רשעות.

ובמדינה עם שלטון מושחת ועודף רגולציה שצועדת בבטחון לכיוון הטוטליטרי (ואני לא מתכוון לפתוח מחדש את כל התיאוריות שלי. כולם יודעים שזה נכון) כל הבדל של אות או ספרה או פסיק מספיקים לנציג השלטון שהכוח להשחית בידו (אבל גם חרב הסנקציות מסתובבת מעל ראשו) כמו בוחן או שוטר, כדי להחליט שעכשיו הוא ממרר את חייך. למה? כי ככה כתוב בחוק הקדוש ולכן הוא יכול. יש לו עילה.
אז עכשיו כבר לא מספיק המידה הנכונה. צריך גם קוד מהירות, קוד עומס. כמו שאמרתי ותזכרו שאמרתי - כטוב ליבם של הפקידונים ברגולציה, הדרישה המפורשת, המטופשת מאין כמותה כמו שרק משרד התחבורע היהודי מסוגל להמציא, להיצמד לדגם הצמיג הספציפי המקורי איתם הרכב הגיע מהיצרן - עוד עלולה לצוץ. היא אמנם עדיין שוכבת במגירה, אבל שרירה וקיימת. היא כבר עלתה מהמגירות התחתונות לאמצעיות ולא חסר הרבה כדי שתעלה למגירה העליונה וממנה תצא כדי להיות מונחת על השולחן המתאים.

אז אני מסכים שאם אנחנו רוצים שיניחו לנו לנפשנו, אנחנו צריכים לנהוג באחריות. באופן הכי פשוט שאפשר - לא לגרום לתאונות.
אבל אנחנו גם צריכים להיות מודעים שיש לנו בעיה קשה. לא בנסיעה על צמיג בקוד מהירות לא מתאים בדיוק, זה באמת שטויות. אני מתכוון לבעייתיות במקום שאנחנו חיים בו.
וחלק מהמודעות היא לא לדוש ולחטט יותר מדי ולהציף דברים שהם נטו בשוליים ושאם ישקעו, אולי הדובים לא יתעוררו בגללם. חלק מזה זה גם ובעיקר - לנהוג באחריות. לא לעשות תאונות.לעניין הדרישה לצמיג מקורי ספציפי אני לא אתפלא. ממש לא..אני מזכיר לך שאנחנו חיים עם דרישה שכזו בדיוק ועוד על מכלול הרבה פחות בטיחותי - המנוע!! וזה נבדק ונאכף!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

adrian.herscu
24-06-19, 11:40
עדיין עם צמיגי הכביש המקוריים :) כבר עשו 60,000 ק"מ

מישהו יודע להגיד בוודאות אם המקסיס טרפדור הוא צמיג כיווני?

asypeer
24-06-19, 12:10
כיווני

Sent from my iPhone using Tapatalk

adrian.herscu
24-06-19, 12:36
כיווני

אז מה עושים כשיש פנצ'ר?
נוסעים עם שני ספיירים?

asypeer
24-06-19, 13:52
מחזיקים 771 כספייר

elephant man
15-07-19, 10:45
מספיקה תאונה אחת קשה ומישהו עם מספיק הפשעה, כוח וסמכות - וכמובן כנגד הציבור.

דרור, נראה לי שהמצאת מושג חדש: הפשעה- היכולת להפוך אחרים לפושעים...

lesik
08-08-19, 06:54
לפי מה שאני מבין כמעט כל רכב לא משנה איזה (מדובר ברכבים שרשום אצלהם קוד מהירות ברשיון רכב) שיש להם צמיג שטח מלא עוברים על החוק. 99% קוד מהירות של צמיג שטח מלא יותר נמוך מקוד מהירות הרשום ברשיון רכב.

שמוליקו
08-08-19, 08:50
לפי מה שאני מבין כמעט כל רכב לא משנה איזה (מדובר ברכבים שרשום אצלהם קוד מהירות ברשיון רכב) שיש להם צמיג שטח מלא עוברים על החוק. 99% קוד מהירות של צמיג שטח מלא יותר נמוך מקוד מהירות הרשום ברשיון רכב.

אין לי מושג מהדיון הנ"ל איך הבנת שרוב מי שיש לו צמיג שטח הוא לא חוקי....
לא ברור לי למה לדעתך קוד מהירות של צמיג שטח בהכרח נמוך מקוד המהירות ברשיון??

היתה לי ויטרה, כשהחלפתי לצמיגי שטח, בדקתי שהם עומדים בדרישות הרשיון !
נכון שהיה סוג אחד שלא עמד בדרישה ולכן אותו לא הרכבתי.

אני חושב שההצהרה כאן חוטאת למטרה וחוטאת לאנשים שמסתובבים כאן בפורום.

תן לנו קצת קרדיט.

איל מ
08-08-19, 09:08
שמוליקו,
אני מאתגר אותך למצוא צמיג שטח מלא שעומד בסיווג מהירות של הsuv המודרני שאליו הוא משודך.

נמרוד
08-08-19, 10:26
מה שאייל כותב לא מדויק בכל המקרים, אבל בהחלט זו המגמה.

רוב צמיגי השטח המלא (לא כולם) הם בדרוג Q. רוב הSUV מהשנים האחרונות מצוידים בצמיגים מקוריים בדרוג S או T.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190808/36dddb2aa18b6af4d67d71aedecdbbbb.jpg

lesik
08-08-19, 16:16

תן לנו קצת קרדיט.

שמוליק,
לכן לא כתבתי כל צמיג שטח מלא אלא כמעט כולם. כמו שכבר ענו לך המגמה ברורה. רוב צמיגי שטח מלא מגעים עם קוד מהירות Q כאשר רוב צמיגי חצי חצי S או T. ורכבים חדשים לא מגעים מהיבואן אפילו עם צמיג חצי חצי. וקוד המהירות שרשום ברשיון רכב זה לפי הצמיג שהרכב מגיע מהיבואן.
אני חושב שאפילו רנגלר מגיע עם צמיג כביש. מכאן המסכנה שלי לגבי רכבים עם צמיגי שטח מלא.

lesik
08-08-19, 16:31

תן לנו קצת קרדיט.

בכל אופן מעניין אותי לדעת איזה צמיג שטח מלא היה על הויטרה שלך

GodsFather
08-08-19, 16:38
מכיר אנשים עם מקסיס 8060 או 753.

לי היה גם בקשוט, אבל לא במידה חוקית...

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

lesik
08-08-19, 16:51
מכיר אנשים עם מקסיס 8060 או 753.

לי היה גם בקשוט, אבל לא במידה חוקית...

אחד עם קוד מהירות Q השני בכלל M. מאוד קשה למצוא צמיג שטח מלא כשר לפי החוקים של המדינה האהובה שלנו.

GodsFather
08-08-19, 16:56
מה אתה מציע לעשות?

lesik
08-08-19, 17:08
מה אתה מציע לעשות?

שום דבר. אין מה לעשות. לשנות את המצב האבסורדי הזה שרכב שטח לא יכול לשים צמיגי שטח באופן חוקי. שסוף סוף יאפשרו מידה 215 לג׳ימני. אבל כמו שכתבתי אלה החוקים של המדינה האהובה שלנו.

GodsFather
08-08-19, 23:38
יכול להגיד לך שאצל יבואנים אחרים יש מודעות והצליחו לאשר... אם זה באמת אקוטי לך, תארגן רשימה (עצומה) ופנה למכשירי תנועה עם בקשה להחרגה, מי יודע...

הירשפלד יובל
10-08-19, 22:05
שום דבר. אין מה לעשות. לשנות את המצב האבסורדי הזה שרכב שטח לא יכול לשים צמיגי שטח באופן חוקי. שסוף סוף יאפשרו מידה 215 לג׳ימני. אבל כמו שכתבתי אלה החוקים של המדינה האהובה שלנו.

חוץ מנסיון המעבר המתסכל מ-205 ל-215 שלא בטוח ששוה את ההשקעה/אנרגיה ,מישהו יכול להעלות את המידות המופיעות בAutodata לג'ימיני שנים אחרונות או 2010-2018 ( לא כולל הדגם החדש ). לא ראיתי/מכיר מה מותר לו.אצלנו בסמוראי מופיעות 4 מידות( תודות לסיועו של mashbernafshi ) שאחת מהן לפחות ( 6.00-16 ) שימחה אותי במידה ואזדקק לה.

lesik
11-08-19, 11:52
חוץ מנסיון המעבר המתסכל מ-205 ל-215 שלא בטוח ששוה את ההשקעה/אנרגיה ,מישהו יכול להעלות את המידות המופיעות בAutodata לג'ימיני שנים אחרונות או 2010-2018 ( לא כולל הדגם החדש ). לא ראיתי/מכיר מה מותר לו.אצלנו בסמוראי מופיעות 4 מידות( תודות לסיועו של mashbernafshi ) שאחת מהן לפחות ( 6.00-16 ) שימחה אותי במידה ואזדקק לה.

איך אפשר לעבור ? חשבתי אי אפשר באופן חוקי רק קומבינה שישנו לך מידה ברשיון רכב שזה גם לא ממש תופס עכשיו במכוני טסטים ואצל הבוחנים.

GodsFather
11-08-19, 16:30
אם זה באוטודטה, זה חוקי ואז מחליפים במכון רישוי.

-->