PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקיצה לדיפון פח דמעות בפינות הג'יפ

ניר ל
19-12-02, 12:13
האם למישהו (נמרוד?) יש , או יכול בזמנו החפשי לשרטט סקיצה לחיתוך וכיפוף של פח דמעות/אלומיניום לצורך ציפוי פינות הג'יפ ?
המלצות על בתי מלאכה באזור המרכז שמתעסקים עם זה יתקבלו בברכה...

נמרוד
19-12-02, 14:34
לא כדאי לכופף מראש. תתחיל ממבט הצד, שהוא החשוב ביותר - גובה, רדיוס הגלגל, מיקום וזוית של הקו שעולה מהגלגל. תמדוד, לא צריך מדויק, את הרדיוס של הפינה, ממנו תוכל להעריך את אורך הפריסה (רבע מהיקף המעגל - או 1.57 כפול הרדיוס). תוסיף את האורך שאתה רוצה מאחור - כאן קח בחשבון משחק של כמה מילימטר. את הסקיצה הזאת (שכוללת גם חורים לחסוך לך קדיחה אחר כך)אתה יכול למסור לבית מלאכה שיחתוך לך בלייזר, מפח דק - מילימטר או פחות. אחרי שאתה מחבר עם ברגים/ניטים את החלק הקדמי, שהוא כאמור החשוב, אתה מכופף כשהג'יפ עצמו הוא התבנית (מכופף תוך כדי מתיחה כמה שאפשר בכוח ידיים) ומחבר מאחור.
מכיוון שאתה רק הערכת את אורך הפריסה, יש משחק של כמה מ"מ בקצה הימני של הציור. את משולש החורים (+ חור מרכזי להעברת החוטים) תסמן ותקדח רק אחרי שהעסק מורכב לשביעות רצונך.
אני יכול לעשות לך שרטוט מדויק אם תוסיף על הסקיצה המצ"ב את כל המידות לפי טעמך ותשלח לי במייל.
http://jeepolog.com/images/sketch1.jpg

ניר ל
19-12-02, 15:05
תודה, אני אמדוד
אבל חשבתי דווקא על פח שלשה או ארבעה מ"מ שאותו יהיה לי קשה לכופף על הג'יפ. הצורך הוא לא אסטטי, הכוונה היא לסגור את הפינה בתחתית ע"י ריתוך פלאח לצורך מיקום תושבת בודי ונשיאת עומס המרכב.

נמרוד
19-12-02, 15:14
הויסה... עצור!
כנראה ששנינו סובלים מאותם "טחורים" בתחת?
שתי תושבות המרכב האחוריות שלי גמורות לגמרי. אני גם צריך לעשות משהו יסודי בנידון, בכיוון הפלאח שאתה מדבר עליו. אני אכין סקיצה ואשים פה כדי שנוכל לדבר על זה.

חנן-ג'יפולוג
19-12-02, 16:16
כנ"ל אצלי, נמרוד, יש שני רקבונות ליד התושבות האחוריות.

נמרוד
19-12-02, 17:10
בואו נדבר על משהו כזה....
http://jeepolog.com/images/sketch2.jpg

... מפח 3 מ"מ, מחובר בהרבה ברגי 1/4 קטנים מסביב מסביב. החלק שמתישב במקום התושבות הוא כיפוף של הפאנל הראשי. חיזוקים משולשים צריכים להיות מסיביים, ויותר מהשניים שאני שמתי, אבל אין לנו בעיה בעצם לכסח את הפח המקורי מתחת. אפשר לעשות את כל העסק יותר גבוה בכלל ב 100-150 מ"מ מהמקורי, ולהעיף את כל האזור התחתון של הפינות שבמילא רק מפריע. בהתאם, לקצץ את הפגוש המקורי לאורך של מטר, כמו הקדמי....

ניר ל
19-12-02, 18:15
פצצה לגבה !!!
בתוספת של שני פרופילים תואמים בצדדים שישמשו גם להרמה ע"י היי ליפט במקום הבזנטים הנוכחיים, זה אפילו יהיה יפה !

t_uri
19-12-02, 18:57
ואללה מעניין.

תמשיכו לעדכן, אולי אני אצטרף אליכם (זה יוכל להוזיל עלויות).

אורי טל.

Bulldog
07-01-03, 18:32
באותו הנושא לערך, מה החוזק של אלומיניום (דמעות או רגיל) עובי 4-6 מ"מ?
כלומר האם ניתן להשתמש בחומר הזה לטובת אותם מיגוני פינות וכ"ו, או שמא עדיף פח (באותו עובי לערך)?

asafk
07-01-03, 19:46
יש העיה לשים אלומיניום על פח- ולא החוזק. לכל מתכת יש פוטנציאל גלווני שונה. אם שמים פלטה ממתכת אחת על פלטה ממתכת אחר. ומרטיבים (נגיד... גשם..? ) - בגלל הפרש הפוטנציאלים (הגלווני- לא החשמלי), נוצרת קורוזיה מהירה מאד. אז באופן כללי אם שמים שתי מתכות שונות צמודות אחד לשניה, חייבים לבודד ביניהן, מה שלא כל כך ישים עם פלטות הגנה.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
07-01-03, 19:51
זה מעניין, אסף.
איך זה מסתדר בחלקי אלומיניום עם כל הברגים? הרי הברגים לא עשויים מאלומיניום?
אני מכיר את הבעייה בחיבור צנרת נחושת עם ברזל. אסור לחבר אותן ללא בידוד.

asafk
07-01-03, 19:57
בגלל זה משתדלים לחבר חלקי אלומיניום בסביבה רטובה עם ניטים מאלומיניום (חלילה מלדון בכלי רכב כאלה בפורום של ג'יפים...) או עם ברגים שלא עשויים פלדה, אלא ממתכת עם פוטנציאל יותר קרוב לזה של האלומיניום. בציוד שלא עובד בסביבה בעייתית (רטיבות בעיקר)- אין בעיה.

אסף.

Bulldog
07-01-03, 20:59
זפת בהתזה תהווה מבודד טוב?

נמרוד
08-01-03, 11:25
באותו הנושא לערך, מה החוזק של אלומיניום (דמעות או רגיל) עובי 4-6 מ"מ?
כלומר האם ניתן להשתמש בחומר הזה לטובת אותם מיגוני פינות וכ"ו, או שמא עדיף פח (באותו עובי לערך)?

עומר - מבנה (לצורך העניין פח) מפלדה יהיה יותר חזק ממבנה מאלומיניום בעל אותם מידות. כמובן שהוא גם יהיה כבד יותר. בחירת החומר לא יכולה להיות נפרדת מהמבנה של החלק. לצרכים שלך, הייתי הולך על פלדה, לא יותר מ1-2 מ"מ אם מדובר רק על הגנת הפח, יותר עם יש לזה גם משמעות מבנית. את האלומיניום תשאיר לבריטים ולמטוסים, גם מהסיבה שאסף ציין, וגם כי קשה יותר לרתך אליו אחרי זה כל מיני דברים מעניינים.

Bulldog
09-01-03, 20:12
לצרכים שלך, הייתי הולך על פלדה, לא יותר מ1-2 מ"מ אם מדובר רק על הגנת הפח, יותר עם יש לזה גם משמעות מבנית.
ברגע זה "הרווחתי" עוד כ40 ק"ג לפחות.

חנן-ג'יפולוג
09-01-03, 21:22
לדעתי, עומר, ליטר ברזל לא שוקל הרבה יותר מחמישה ק"ג, נסה לחשב שוב.

Bulldog
09-01-03, 21:37
http://www.rockcrawler.com/techreports/oyrrockers/index.asp

טוב, מדובר על כאלה, אבל הרבה יותר מסיביים.

נמרוד
10-01-03, 00:03
כמה יותר מסיביים??? אלוהים ישמור, אתה בונה ג'יפ או נגמ"ש?

ליטר פלדה שוקל 7.8 ק"ג, ליטר אלומיניום שוקל 2.7 ק"ג - מספרים ששווה לזכור. ליטר זה מטר רבוע של פח בעובי מ"מ, או חצי מטר רבוע של פח בעובי 2 מ"מ וכן הלאה.לכן, אם הבולדוג מסתפק בפח של 1 במקום 6-5 מ"מ, בהחלט חסכנו פה עשרות קילוגרמים...

Bulldog
10-01-03, 00:27
אלוהים ישמור, אתה בונה ג'יפ או נגמ"ש?

אההה, אופציה ב?
למען האמת הפעם אני מתכוון לחרוג ממנהגי ולעבוד עם פח 3-4 מ"מ.
השאלה היא מה עדיף, גם מבחינת הגנה על הפח, גם מבחינת Clearance וגם מבחינת הרמה עם הייליפט (אם יצטרכו) הדיפון הנ"ל או מדרגות צד בסיגנון חנן.

נמרוד
10-01-03, 00:59
שאלה מיגון הסף...

מבחינת קלירנס בוודאי ש"שיטת הבזנ"ט" כפי שאני אוהב לכנות אותה עדיפה. מבחינת הרמה ע"י היליפט, מדרגה שמחוברת לשלדה עדיפה, כי כשאתה מרים מהבודי אתה בעצם מעמיס את תושבות הגוף במתיחה, מאמץ שלכאורה הן לא תוכננו לו. לכאורה, כי הן בעצם נמתחות במידה לא מבוטלת במהלך תמרוני ג'י חריפים בפניות...מה אני מקשקש. בקיצור, אפשר להרים מהבזנ"ט, אבל מיגון מחובר לשלדה עדיף.
מיגון סף הבזנ"ט כפי שמיושם בג'יפ שלי, לא יכול להיות הרבה יותר פשוט. זוית 30X30, לא יותר מ5 שקל למטר. כל דבר מעבר לזה הוא בשביל היופי ולא הפונקציה, לא שיש לי משהו נגד השקעה ביופי. חשבתי לעשות את זה עם בזנ"ט 100X100 אבל הדברים האלו פשוט עבים מדי. אין מה להסביר - חותכים את הבזנ"ט לאורך הנכון, מצמידים לבודי, קודחים חורים, ברגים, וזהו.
http://www.jeepolog.com/images/rollcage%20pics/c17_final.jpg

מיגון צד קלאסי מחובר לשלדה, בגי'פ של חנן:
http://www.jeepolog.com/jp_archive/jplg_storys_nerfbars.files/image005.jpg
וקישור לכתבה הישנה בנושא:
http://www.jeepolog.com/jp_archive/jplg_storys_nerfbars.htm

Bulldog
10-01-03, 01:07
נימרוד, אני מתכנן על "בזנ"ט" בצורת ח' ולא ר' בגלל החוזק מהקיפול הנוסף.
בנוגע לגובה בצד החיצוני, אני עוד לא סגור וגם לא על העובי בשביל זה יש לי מכופף מתכות.

נמרוד
10-01-03, 01:24
אם יש לך יכולת לכופף זה מצויין. לך על עובי של 3 מ"מ, וגובה בצד החיצוני 100 מ"מ - קצת מתחת לסף של הדלת. כשאתה עושה את זה, תן פה הודעה, יכול להיות שאני אהיה מעוניין, ואני מניח שיהיו עוד קונים.

Bulldog
10-01-03, 01:27
לא כדאי לי להגיע עד לדלת ולהכניס כבר קנט גם פנימה, לכיוון המדרגה הקטנה שם?

נמרוד
13-01-03, 19:08
וואלה עומר, לא הצלחתי להבין למה אתה מתכוון. נסה שוב...

Bulldog
13-01-03, 19:15
הכוונה שלי היא כזאת
1.מתחת לבודי מעבר לזוית ה"ר" הרגילה של הבזנט לתת כיפוף נוסף כלפי מעלה
מה שייתן צורה סופית של "ח" הפוכה.
2. במקום לעלות 10 ס"מ עד לפני הדלת האם לא כדאי לעלות עד לדופן הדלת (הנמוכה מבין השניים) ולכופף לשם עוד אוזן?

נמרוד
13-01-03, 19:24
קוסמטיקה בלבד. אין לי דעה.

RINCEWIND
29-01-03, 11:24
יש חדש, התקדמות?
אגב חנן ב nerf bars שלך חיבור ישירות לשלדה (עם מפזרי לחץ) לא מספיק?

חנן-ג'יפולוג
29-01-03, 11:29
מספיק מבחינת חוזק, זה לא נשבר, אבל הגמישות מאפשרת לנרף-ברס לעבור את הס"מ הבודד שביניהם ובין המרכב ולנגוע במרכב, לא נעים לא נורא. עדיף, לדעתי, להשתמש בעוד נקודת חיבור לשילדה או חומר עבה יותר, 3מ"מ במקום 2.

RINCEWIND
29-01-03, 11:50
השאלה אם לחבר ישירות לשלדה אם מפזרי לחץ, או לבנות משהו שיחבוק את השלדה?

http://us.f1.yahoofs.com/users/2da1ffdf/bc/jeep/__hr_bodyguard001.jpg?bcTe5N.AElJCvkNy

נמרוד
29-01-03, 11:56
יותר קל לחבוק את השלדה. לקדוח דרך השלדה חורים, להשחיל סליבים, סתם עבודה שחורה. אין לזה יתרון פונקציונאלי על החביקה כמו שחנן עשה.

עירא
13-12-03, 21:16
אני מעלה את הנושא בשנית מפני שאני מחר בבוקר הולך לייצא איזשהו פיתרון לתושבות גוף האחוריות, ורציתי לדעת במה כרוך לייצר משהו כמו שנמרוד שרטט למעלה?

עירא
13-12-03, 21:19
לייצא = לייצר
למעלה = בתגובות הראשונות בשרשור הזה

בציר 78
17-12-03, 23:43
ניר ל האם שקלת לדפן בעזרת ציפוי פיברגלס
זה לא יקר ולא כבד מבחינת מישקל (ברזלים) מה עוד שאפשר להגיע
לרמת-גימור ליטוש.צבע.ועוד ללא שום בעייה .לחומר הגלם לפי דעתי לא צריכה
להיות בעייה עם פח.[/b]

lizard
02-01-06, 10:35
נמרוד, האם החלק שהעלת סקיצה שלו מחליף את הפח האחורי או מורכב מאחוריו? אם מאחוריו אז איך דואגים להפרש פוטנציאלים קטן ככל הניתן?

איך מכופפים חלק שכזה?

תודה

נמרוד
02-01-06, 10:41
עד כמה שאני משחזר עכשיו (השרשור הזה ישן) הרעיון הוא להלביש את החלק האחורי הזה על הפח הישן. מבחינת הפרש פוטנציאלים - זה פלדה וזה פלדה. ובכל מקרה אתה שם בינהם הרבה צבע/זפת מה שלא יהיה. הפח שיהיה קבור מתחת לנצח בטוח לא נמצא בתנאים אידיאלים, אבל מה זה משנה? גם מבחינת חוזק וגם ומבחינה אסטטית החלק החיצוני החדש הוא מה שמשנה.

lizard
02-01-06, 10:50
אוקי.
במקרה שלי אולי אפשר בכלל להחליף את כל החלק האחורי בסקיצה שהעלת. אבל זה מקרה פרטי שלי שבו כל החלק האחורי די גמור.

איפה יש סדנא באיזור המרכז , למי שיודע, שמכופפת פח בצורה מעוגלת? (לכופף ב"שבירות" כבר יש לי מקום שיעשה לי את זה בחינם)

שאלה נוספת, אם משתמשים בחלק שמשורטט בסקיצה בלבד, האם כדאי להשתמש ב4-5 מ"מ ולא רק ב3 מ"מ?
הרעיון שבנוסף לחיזוק המסיבי לתושבות אני אוכל להרכיב על החלק הזה גם דלת שתחזיק מיכל דלק וגלגל ספייר מבלי לקבל סדקים ושבירות.

AvigdorAharon
02-01-06, 14:16
איפה יש סדנא באיזור המרכז , למי שיודע, שמכופפת פח בצורה מעוגלת?
באיזה עובי מדובר?
עד 0.8מ"מ או אולי אפילו 1מ"מ, כל פחח מיזוג אויר יכול לעשות (יש להם מערגלת ידנית).
אם תתקשה למצוא, תודיע לי, אני אנסה לעזור.

אביגדור

lizard
02-01-06, 16:03
עובי של 4-5 מ"מ.
הרעיון הוא להחליף את כל הדופן האחורית+העיגול עד תחילת בית הגלגל.

אין לי מושג איפה להתחיל לחפש. אולי אני אדפיס את התרשים של נמרוד ואתחיל לטייל בין מסגריות/סדנאות למתכת.

-->