PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול הליכה עריף/כרכום - איך מתאמים טיול מול צה"ל ?

יאיר_א
23-10-18, 13:35
אהלן,

בחנוכה הקרוב אני מתכנן להגשים חלום ישן - לצעוד במסלול עריף/כרכום.
מדובר על ארבעה ימי הליכה שמתחילים בבורות לוץ ומסתיימים בכביש 10.

הטיול שלנו יהיה די דומה ל: https://www.tiuli.com/tracks/150/%D7%94%D7%A8-%D7%9B%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%9D-%D7%95%D7%94%D7%A8-%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%A3

זה טיול די מסובך מבחינה לוגיסטית (בכל זאת האיזור המבודד ביותר בארץ...) ואני מנסה לסגור פינות כמו הקפצות, הטמנות מים וכמובן אישורים מצה"ל. חוץ מזה אני תלוי בפתיחה של כביש 10.

התשובה שקיבלתי בינתיים ממתא"מ דרום (08-9902926) היא שהם נותנים אישורים ל 4-5 ימים קדימה. בטח לא לשישה שבועות קדימה. גם התבקשתי למסור מספרי שבילים. איך אני יודע מה מספרו של סמ"ש שאני רואה בעמוד ענן ?

אשמח להסבר איך עובד נושא האישורים מול צה"ל. גם ככה הלוגיסטיקה לא פשוטה.

תודה,

יאיר

בןבן
23-10-18, 13:53
תאר להם את המסלול בכתב כולל ואדיות שושנת הרוחות מרחקים ונק ציון , ככה לאף אחד לא יהיו טענות וגם לא ראש מרובע. יצטרכו לשבת על המפה ולהבין בדיוק איך אתה זז

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

PW
23-10-18, 14:07
יקירי:
1. המסלול הזה מיועד לביצוע בחול המועד, כאשר בדרך כלל צה"ל, וחיל האוויר שלו - שובתים ממלאכת האימונים למשך כל ימי החג.
על כן הבדיקה הראשונה שהייתי עושה היא האם בחג החנוכה הקרוב מתקיימת ההדממה הנ"ל. זה יקל מאד על המלאכה.
2. מעבר לערך הברור של ביצוע המסלול הזה ברציפות במשך ארבעה ימים, ברור לך שהמורכבות הלוגיסטית והתיאום יהפכו לפשוטים הרבה יותר אם הוא יחולק לשניים ואפילו לשלושה קטעים... מה שאתה בוודאי לא רוצה.. אבל יתכן וזו תהיה האפשרות המעשית לביצוע בחנוכה אם האימונים בחג ממשיכים כרגיל (תחייב ניצול של סופי השבוע).
3. מספרי השבילים כפי שהם מופיעים במפת סימון שבילים של החברה להגנת הטבע - היא ה"שפה המשותפת" בין האזרחים המבקשים לטייל - למרכז לתיאום טיולים בפיקודים השונים, המתא"מ. כדי לדבר באןתה שפה תצטרך מפות כאלה.
4. התיאום מול מתא"מ כולל הגדרת הזמן והמרחב בהם מתקיים הטיול. אחרי שמוגדרים מספרי השבילים וזמני הטיול בהם, מתא"מ בודק (און ליין) מאשר או לא, ושולח את האישור למטייל/ים.
5. שטח האש הנדון, בו עובר מסלול הטיול - בד"כ פעיל ועסוק. אבל הוא בהחלט מאפשר טיול במסלול הזה למרות המגבלות לכאורה. אל תוותר, מדובר באחר המסלולים השווים בנגב ובארץ בכלל.
אתה מוזמן לפנות לכל עזרה גם בה"פ.
טיולים טובים לך
בהצלחה!
PW

יאיר_א
23-10-18, 15:37
מצאתי בבית מפת סימון שבילים מספר 18 (מ 1996, לא מנויילנת....). אכן יש מספר על כל סמ"ש.
כנראה זמן טוב לקנות מפה מעודכנת.

עכשיו נשאר למצוא חבר בחיל האוויר שיחלוק איתי את תוכניות האימונים בשמורת הר הנגב בחנוכה :confused:

יאיר

asafk
23-10-18, 17:30
עריף- כרכום הוא מסלול מחנה חנוכה קלאסי של חוגי הסיירות למיניהם.
נסה לברר גם עם אלו של החברה להגנת הטבע וגם עם אלו של הקקל אם אחד מהאזורים או יותר יוצאים למחנה הזה. אם כן... יש לך ביטחון טוב שמישהו כבר דאג לתאם את שטחי האש, ונשאר לך לוודא שאתה בהפרש של יום קדימה או אחורה כדי להנות מהשקט, או שתהיה על אותם ימים ותהנה מהלוגיסטיקה...

אסף.

יאיר_א
23-10-18, 17:59
חוגי סיירות של קק"ל אכן מוציאים קבוצות לעריף/כרכום בחנוכה הקרוב (הבן שלי מדריך באחד החוגים).
לא בדיוק בתאריכים שתכננתי אבל ... החיים מלאים בפשרות.

לא פעם ראשונה שאני מצטרף כמלווה לטיול של חוגי סיירות ו'רוכב' על הלוגיסטיקה שלהם.

יאיר

-->