PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ג׳יפ ראשון - 6 מקומות ומעלה תקציב עד 50k

yagelk
26-10-18, 10:56
ב״ה התרחבנו והגיע הזמן לחפש רכב גדול יותר של 7 מקומות פלוס.

אני ממש רוצה לקנות ג׳יפ למשפחה לצרכי טיולי שטח מדי פעם.
הג׳יפ ישמש כרכב ראשון בעיקר בעיר ופעם-פעמיים בחודש לנסיעות בין עירוניות.
מחפש ג׳יפ אמין, זול(יחסית לתחזוקה) וכמובן איכותי.
לא ישמש לשטח מיוחד, עליות מטורפות או דברים כאלה - רגוע יותר.

נכון לעכשיו, לאחר המלצה של חבר הכיוון הוא ללכת על לנד קרוזר שנתון 2000-2002.
רוצה לשמוע את חוו״ד ואם יש ג׳יפים זולים יותר וברמת אמינות גבוה.
עלות התיקונים והביטוחים השוטפים צריכה גם להילקח בחשבון בעלות החודשית.

תודה

נמרוד
26-10-18, 11:37
לנד-קרוזר זה ברירת המחדל עבור מה שאתה צריך. אבל הוא יקר משמעותית מכל מתחרה. הפרש של 3-4-5 שנתונים לעיתים.

המתחרים האפשריים - טרופר (עד 2004), פאג'רו, סאנגיונג רקסטון, ועוד כמה.

איל מ
26-10-18, 12:41
אתה כל הזמן חוזר אל נושא האמינות.
רכב שטח בן עשור וחצי לא יתן לך אמינות.
כתבת שטח קל ולכן כל suv יתאים לך.
לך על ההכי חדש שתמצא. (שזה בהכרח לא לנדקרוזר).
במחיר של לנדקרוזר 2000 אתה יכול לקנות רקסטון 2008-2009-2011 (לפי המודעות ביד2, שהן רק מחיר פתיחה, ובד"כ בעלי רקסטון פחות חושבים שהרכב שלהם שווה את משקלו בזהב, לעומת בעלי לנדקרוזר).
תריץ חיפוש ביד 2 על רקסטון משנת 2008 ומעלה, עד 55,000 ש"ח
יש שם כמה חשודים, אבל גם כמה מעניינים.

בוזי
26-10-18, 14:52
7 נוסעים באופן קבוע או מזדמן?
מושבים 6-7 ברקסטון סובלים מכמה חסרונות:
הם נפתחים ונסגרים יחד, לא בנפרד
הם די קטנים (מתאימים עד כתה ז' בנוחות. בלית ברירה גם אדם מבוגר יצליח לשבת שם, אבל לא בנוחות).
הכניסה והיציאה היא ע"י קיפול אחד הכסאות בשורה השנייה. לא הכי נוח ובלתי אפשרי אם יש שם כסא בטיחות. האמיצים יוצאים מתא המטען.
בפתיחה של המושבים נשאר בבגאז׳ מקום לפאוץ׳ או לארנק קטן. זה הפרש עצום ביחס למצב מקופל ופתאום אין מקום לכל הג׳אנק שזרוק באוטו...
בשביל פעם באף פעם שרוצים לקחת אדם או שניים נוספים זה נסבל, אבל רקסטון לא מתאים ל-7 באופן קבוע.
מעבר לכך הוא עונה על הצרכים שלך במדויק.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

assafy
26-10-18, 20:55
גם ניסאן פאת'פיינדר משנת 2006 או 2007 עונה על הצרכים והתקציב שציינת.
כיסאות 6 ו7 ניתנים לקיפול נפרד אך קח בחשבון שמתאימים יותר לילדים ופחות לנערים מתבגרים או מבוגרים.
יש מזגן אחורי עם פתחים בגג גם לשורה שלוש.

yagelk
28-10-18, 09:16
תודה לכולם על התשובות.
אז אני מבין שעם הדרישות הנ״ל, לנד קרוזר יורד כרגע מהפרק.
לגבי הכסאות, כרגע מדובר על ילדים קטנים עד גיל 8. אין צורך בכסאות מרווחים יותר מדי.
מה שכן, חשוב שמידה וניתן לקבל כיסא אחד אז כן יהיה מקום ברכב לעגלת ילדים ו/או מזוודה.

הסתכלתי וקראתי קצת על הרכבים שנרשמו כאן.
במקביל נתקלתי ברכב ׳ניסאן טראנו ארוך׳.
ראיתי שאפשר למצוא רכבים 7 מקומות, די שמורים(על הנייר לפחות) שנתונים 2004-2005 סביב ה35,000 ש״ח.
איך הרכב הזה? יכול לענות על הצרכים כרכב פנאי-שטח?
יש לרכב הזה דרישות מיוחדות? עלויות/תיקונים שונים ומיוחדים?
אמנם קצת שולי, אבל גם משהו, הרכב נראה פחות מגושם מרכבים אחרים שהועלו פה.

גיא
28-10-18, 10:52
טראנו אוטו מוצלח למדי ויכול לענות על הדרישה עם התחשבות בנסועה ( שלא ציינת ) אפשרי גם מנוע בנזין שעשוי להיות עם פחות ק"מ ויותר אמין טיפה... שים לב בעיקר למתלה הקדמי שעלול להיות רגיש אם עבר הגבהה או החלפה לגלגלים גדולים מהמקור.

וגם בזהירות רבה ( מאד ) דיסקברי של לנד רובר, היו כאלו עם 7 מושבים .. אני אישית לא השתמשתי במושבים הללו אפעם.

איל מ
28-10-18, 11:01
לי יש דיסקברי 2004. השנה האחרונה שיוצר לפני שהפך לאוטו של עשירים ממש.
באמת אוטו מצוין, אבל 2004 זה רכב ישן מדי למי שמחפש אמינות ולא מתכנן לטפל בעצמו.

זה לא שהדיסקברי מתקלקל (טפו טפו), אבל רכב שטח, מכל חברה, בן 15 שנה, הוא פשוט ישן מדי. (מה גם שהדיסקברים התחילו להעלות מחירים). במחיר של דיסקברי 2004 (לא נבלה)אתה יכול לקנות רקסטון2012. אז נכון, שבהרבה פרמטרים הדיסקברי מתעלה עליו, (בעיקר בשטח), אבל אתה לא באמת צריך את זה בשביל שבילים פה ושם.
לגבי הטראנו, אני לא בקיא עד איזו שנה הביאו אותו, אבל אותו סיפור. 2003-4 זה פשוט ישן מדי.

גיא
28-10-18, 11:47
בעקרון .. יש לי שכנים .. שמחזיקים טראנו דיזל ארוך בכחול מזעזע .. כבר משהו כמו 15 שנים לפחות ( זה הזמן שאני מכיר אותם אולי עוד לפני זה )
רכב ראשון עירוני .. ( מעניין אם לא יחליפו עכשיו בגלל המסנן )

האוטו כמעט ולא מתקלקל להם .. אבל זאת רק דוגמה אחת .. !

assafy
28-10-18, 11:53
טראנו הוא יכול להיות אופציה ראויה לרכב טיולים. הוא גם רכב פשוט וזה יתרון לעלויות התחזוקה. היו דיונים כאן בפורום שפירטו את היתרונות והחסרונות שלו.
אבל הוא כבר רכב מיושן.
לפי ההודעה הראשונה, אני מבין שאתה מחפש רכב שיהיה רכב משפחתי עיקרי. ככזה הייתי מחפש רכב כמה שיותר חדיש בגבולות התקציב, שיהיה גם בעל התנהגות כביש ראויה ושבעיקר יכלול גם מערכות בטיחות כדוגמת ESP ומספיק כריות אויר. לרקסטון ולפאת'פיינדר שציינתי יש אותם.
אם הכוונה רק לרכב טיולים אז תציין את זה. השיקולים הינם שונים.

-->