PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה דחופה עם אורקס (ואולי עוד תוכנות) לאחר החלפת טלפון

יונתןמצפה
27-10-18, 11:05
החלפתי טלפון (לא היתה ברירה...)
יוצא עוד כמה ימים לאירוע רכיבת אופניים תחרותי ארוך ביותר. חייב להביא את כל האפל' שהיו לי במכשיר עד כמה שניתן זהות למה שאני רגיל.

נתחיל מאורקס-
שתי מפות עיקריות שהייתי רגיל. ישראל הייקינג. וישראל סוריה.
נראה שעם עם ישראל הייקינג הסתדרתי.
את ישראל סוריה הצלחתי להעביר. אבל, למיטב זכרוני בטלפון הקודם יכולתי לראות הדגשה של מסלולי האופניים.
ביצעתי את ההוראות של STEED מהדיון הזה (הודעה 6)-

התאם את סגנון Elevate לצרכיך והעדפותיך על ידי: Maps -> Map tweaks -> Tweak mapsforge theme
תוכל לבחור בין תת-סגנונות לטיול, ערים, אופניים ואופני הרים. תוכל גם להחליט אם להציג או להסתיר פרטים כמו הדגשה של מסלולים, מסעדות וברים ועוד.

סימנתי את כל השכבות הרלוונטיות אבל לא מצאתי מסלולי אופניים.
כאמור, זה חשוב לי.

בהמשך יגיעו כנראה שאלות נוספות אולי גם על אפל' אחרות...
אשמח לעזרה מהירה במסגרת הסבלנות והזמן.
תודה

יונתןמצפה
27-10-18, 11:38
אוקי שאלה נוספת
הורדתי מאתר ישראל הייקינג את מפת האופניים הפתוחה.
ההורדה הסתיימה. כיביתי את האפל' והפעלתי מחדש.
לא רואה את המפה...

erezgur
27-10-18, 11:58
אם הטלפון הישן עדיין נגיש - תוכל להעתיק את תתי הספריות שמתחת ל- oruxmaps לאותו מקום בטלפון החדש (כאשר אפליקציית אורוקס אינה פעילה, כמובן). זה אמור לאפשר העברה קלה ופשוטה של המפות, הקלטות מסלולים קודמים וכו'...

לגבי הבעיה שהמפה אינה זמינה לאחר שהסתיימה ההורדה - נסה לבצע רענון בתצוגת בחירת המפה (יש אייקון בראש חלון בחירת המפה).

לגבי "לא רואה מסלולי אופניים" - לא בטוח שהבנתי מה אינך רואה. האם את המפה עצמה (סימוני השבילים) או נתונים נוספים שהבאת בעבר (למשל מסטרבה וכו').

לגבי מפות ישראל-סוריה - אם המכשיר הישן אינו פעיל יותר, תצטרך להוריד מחדש...

** עריכה ** - הנה ההסבר המלא של steed - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100715-%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%AA-%D7%9E%D7%A4%D7%95%D7%AA-ORUX-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%A1%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94?p=716717&viewfull=1#post716717

יונתןמצפה
27-10-18, 12:21
אם הטלפון הישן עדיין נגיש - תוכל להעתיק את תתי הספריות שמתחת ל- oruxmaps לאותו מקום בטלפון החדש (כאשר אפליקציית אורוקס אינה פעילה, כמובן). זה אמור לאפשר העברה קלה ופשוטה של המפות, הקלטות מסלולים קודמים וכו'...

הצלחתי להעביר את המפות. שזה מה שחשוב לי כרגע. 2 המפות שאיתן עבדתי- ישראל סוריה וישראל הייקינג, עברו ומוצגות באופן ראוי. למעט עניין מסלולי האופניים- ראה פירוט למטה.

לגבי הבעיה שהמפה אינה זמינה לאחר שהסתיימה ההורדה - נסה לבצע רענון בתצוגת בחירת המפה (יש אייקון בראש חלון בחירת המפה).

עדיין לא עובד. כאילו לא ירדה או שירדה לתיקייה לא נכונה (למרות שבוודאות הטלפון התעסק בהורדה שלה במשך דקות ארוכות...). האם לנסות להוריד שוב??

לגבי "לא רואה מסלולי אופניים" - לא בטוח שהבנתי מה אינך רואה. האם את המפה עצמה (סימוני השבילים) או נתונים נוספים שהבאת בעבר (למשל מסטרבה וכו').

במפת ישראל סוריה אני זוכר שמסלולי האופניים הקיימים במפה הודגשו לי. לא נתונים אישיים.
נכנסתי להגדרות התצוגה של המפה כדי לסמן את השכבות הרלוונטיות ואין שם אופניים רק טיולים. אני רואה את מסלולי האופניים במפה כקו דק אבל הם לא מודגשים.

לגבי מפות ישראל-סוריה - אם המכשיר הישן אינו פעיל יותר, תצטרך להוריד מחדש...

כאמור הצלחתי להעביר. נשאר רק עניין תצוגת שבילי האופניים.

** עריכה ** - הנה ההסבר המלא של steed - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100715-%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%AA-%D7%9E%D7%A4%D7%95%D7%AA-ORUX-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%A1%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94?p=716717&viewfull=1#post716717

תודה על הסיוע המהיר!!!

erezgur
27-10-18, 13:13
תוכל לבדוק האם המפות אכן ירדו למכשיר על ידי הפעלת יישום סייר קבצים ובדיקה בתיקייה oruxmaps/mapfiles.
סליחה על השאלה הטפשית, אבל אתה זוכר לחפש את המפה כמפת אופליין לאחר ההורדה?

למיטב זכרוני קראתי לאחרונה שיש בעייה מסויימת עם ההורדה של IsraelHiking, נסה להוריד למחשב (זה יהיה קובץ ZIP) ולאחר שההורדה תסתיים - צור בטלפון מתחת לתיקייה OruxMaps/mapfiles תיקייה ששמה כשם המפה (IsraelMTB כמדומני למפת האופניים) ואז במחשב - פתח את קובץ ה-ZIP והעבר את תוכנו לטלפון לתיקיה שפתחת.

לגבי הדגשת מסלולי האופניים - אם עברת על האפשרויות וסימנת נכון, זה היה אמור להראות את השבילים. אולי חסרים לך ויזואלית קווי הגובה ? - נסה, לאחר בחירת מפת ישראל-סוריה, להיכנס קודם אל maps -> map Tweaks ושם לבחור Mapsforge theme - וודא שיש מספר אפשרויות ובחר elements או elevate להצגת קווי הגובה (לא זוכר מהם ההבדלים ביניהם, תוכל לנסות ולבחור במתאים יותר).

יונתןמצפה
27-10-18, 14:45
תוכל לבדוק האם המפות אכן ירדו למכשיר על ידי הפעלת יישום סייר קבצים ובדיקה בתיקייה oruxmaps/mapfiles.
סליחה על השאלה הטפשית, אבל אתה זוכר לחפש את המפה כמפת אופליין לאחר ההורדה?

זוכר.
זה לא נמצא בתקייה.
ניסיתי להוריד שוב וזה לא נותן- כלום לא קורה.

למיטב זכרוני קראתי לאחרונה שיש בעייה מסויימת עם ההורדה של IsraelHiking, נסה להוריד למחשב (זה יהיה קובץ ZIP) ולאחר שההורדה תסתיים - צור בטלפון מתחת לתיקייה OruxMaps/mapfiles תיקייה ששמה כשם המפה (IsraelMTB כמדומני למפת האופניים) ואז במחשב - פתח את קובץ ה-ZIP והעבר את תוכנו לטלפון לתיקיה שפתחת.

אנסה.

לגבי הדגשת מסלולי האופניים - אם עברת על האפשרויות וסימנת נכון, זה היה אמור להראות את השבילים. אולי חסרים לך ויזואלית קווי הגובה ? - נסה, לאחר בחירת מפת ישראל-סוריה, להיכנס קודם אל maps -> map Tweaks ושם לבחור Mapsforge theme - וודא שיש מספר אפשרויות ובחר elements או elevate להצגת קווי הגובה (לא זוכר מהם ההבדלים ביניהם, תוכל לנסות ולבחור במתאים יותר).

עשיתי את זה כבר קודם. יש קווי גובה זו לא הבעיה.
הבעיה שכאילו אין לי את האופציה בתצוגת שכבות של שבילי אופניים. ואני די זוכר שזה כן היה בטלפון הישן.

יונתןמצפה
27-10-18, 14:52
נראה שיש בעיה בהורדה גם למחשב.
אולי סטיד יכול לסייע?

steed
27-10-18, 15:26
את ישראל סוריה הצלחתי להעביר. אבל, למיטב זכרוני בטלפון הקודם יכולתי לראות הדגשה של מסלולי האופניים.
ביצעתי את ההוראות של STEED מהדיון הזה (הודעה 6)-

התאם את סגנון Elevate לצרכיך והעדפותיך על ידי: Maps -> Map tweaks -> Tweak mapsforge theme
תוכל לבחור בין תת-סגנונות לטיול, ערים, אופניים ואופני הרים. תוכל גם להחליט אם להציג או להסתיר פרטים כמו הדגשה של מסלולים, מסעדות וברים ועוד.

סימנתי את כל השכבות הרלוונטיות אבל לא מצאתי מסלולי אופניים.
כאמור, זה חשוב לי.
אני מניח שמסלולי האופניים שאתה רוצה לראות הם של אופני הרים.
בשביל לראות אותם, צריך לעבור לתת-הסגנון של אופני הרים ולא של אופניים רגילים, הליכה או עירוני.

יונתןמצפה
27-10-18, 16:23
זה הדבר היחיד שאני מוצא שרלוונטי. לא מוצא תת סגנון.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181027/32ca249448e84e52857cd779e90160b6.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

יונתןמצפה
27-10-18, 16:28
הצלחתי. תודה. פספסתי את האופציה של הסגנון למעלה. עכשיו הכל טוב.
הסוגיה הבאה... עם עמוד ענן. בהמשך...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181027/c0388b38f4fe2bdd1140f1d64f8f2d8e.jpg

-->