PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה אפשרויות קיצוץ או החלפת טמבון קדמי בסובארו VX?

בןבן
28-10-18, 09:58
חוקי בכלל? מי יודע? מה ניתן לעשות? - שואל עבור אחותי שכל טיול מוצאת חלק מהטמבון,בעיקר בצדדים, בחוץ למגינת לב בעלה... אני מנסה לעזור כדי שלא תפגע הזוגיות. ותזכרו כל המציל זוגיות בישראל כאילו הציל עולם ומלואו .תודה מראש חברים.

דרור ברלי
28-10-18, 10:22
הפגוש גמיש וכשהוא נלחץ, הקליפסים בצדדים יוצאים מהמקום. תכניסו את זה בחזרה למקום וזהו.

חשוב להבין שחרטום עם סרח עודף בולט הוא מאפיין ידוע של מכוניות סובארו.
אל תחתכו את הפגוש - לא רק שלא תרוויחו הרבה מרווח גחון או זוית גישה. נכון שאפשר לנסוע ללא הפגוש אבל הוא אינו קליפת פלסטיק ריקה. יש שם כל מיני מערכות, אז צריך להיזהר - במיוחד בירידות, כאשר משקל עובר קדימה והמתלים נסגרים ואז הפגוש קרוב לאדמה הרבה יותר.
חשוב לעבור מכשולים עם מכוון שמכיר את הרכב ומגבלותיו, לבצע עבודות מע"צ בתדירות גבוהה מהרגיל ופשוט להיות מודעים - זה לא ג'יפ, זה לא רכב שטח. רק ג'יפון עם יכולות שטח גבוהות מהממוצע אבל עם פוטנציאל נזק לא מבוטל. נדרשת זהירות.

הדרכת נהיגת שטח בדגש על סובארו, היא כבר עברה?

nirs
28-10-18, 17:27
כדאי לשקול מיגון (שפוגע במרווח הגחון).
ניתן להגביה מעט את כל הרכב ואז מקבלים מרווח גחון משופר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

בןבן
28-10-18, 21:55
עברו את ההדרכה בהר חורשן.הם ממוגנים בפלטת אלומיניום לאורך הגחון. חוץ מזה הם נוסעים איתי ואני בצניעות אומר שיש לי בערך 25 שנות נסיון של כמעט 80 אחוז מהחגים והשבתות בשטח.ממש לא להאמין איזה מקומות הרכב הזה עובר ,שבת אחרונה מהרודיון דרך מעבר אל קוף, מעלה אל קוף ,נחל גורפן , עד בקעת הורקניה ואחכ המרסבא דרך השביל הכחול שנעשה מאד גרוע לאחרונה כל זאת ללא נגיעה או פגע בגחון, הבעיה דווקא היתה בירידה מגדות הנחלים שם נוצרה מדרגה בגלל הזרימות ושוב ושוב הטמבון יוצא. אציין שהטמבון הזה די מדהים מאד גמיש ורך ,לא נשבר אבל, יוצא. אז מכניסים בעדינות וממשיכים כאילו כלום לא קרה.... בכל אופן זה קצת מציק לכן שאלתי. בקיצור ,דרור, לא לגעת? ואם כבר נוגעים האם חוקי בכלל?

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

דרור ברלי
29-10-18, 13:33
מהכרות קרובה מאוד עם ה-XV: לא לגעת. למעט הצמיגים (חתך 55 עדין) זו המגבלה היחידה של האוטו הנפלא הזה שבאמת מפריעה בשטח.

אפשר למגן ואפשר להגביה, בקטנה. יש גם צמיגי AT (לבדוק קוד מהירות, נדמה לי שבצמיגי פרויד בחיפה יש צמיגים מתאימים)

אז סעו חכם. אם הם היו בהדרכה (לא יודע עם איזה מדריך, אולי איתי) הם בוודאי יודעים שבאוטו הזה, רצוי לחפש כל הזמן נקודות גבוהות בשביל להניח עליהן גלגל קדמי כדי להרחיק את הפגוש ממגע עם הקרקע. כשיורדים מדרגה או חוצים חריץ, מפנים הגה עד הסוף על מנת שהגלגל יחרוג כמה שאפשר ממרכב ויהיה הראשון שיפגוש במדרגה או באבן ולא פינת הפגוש, מה שיגרום לקליפסים להשתחרר. מכוון חיצוני הוא הכרח על מנת למנוע גירודים ותלישות של הפגוש.

בןבן
04-11-18, 09:37
תודה דרור על ההארות , ייושם בקרוב.

-->