PDA

צפייה בגרסה מלאה : רקסטון 2014-2015 מנוע 2.0 ליטר - חוות דעת

Wicked
28-10-18, 14:36
שלום לכולם,

רקסטון שנתון 2014/2015 עם מנוע 2 ליטר,מוצלח? כי כבר ב2016 הוחלף ע"י מנוע 2.2 ובגלל זה אני חושב שאם הוא היה מוצלח לא היה מוחלף כבר אחרי שנתיים, אני טועה?

אשמח לקבל את דעתכם בנושא המנוע ובכלל לגבי שנתונים אילו.

בברכה,

אורן

בוזי
28-10-18, 14:59
סאנגיונג מקבלת בירושה ממרצדס מנועים שהוכחו כמוצלחים ואמינים.
כפועל יוצא מזה, המנועים שסאנגיונג מייצרת הם בד"כ דור אחורה.
במקרה של המנוע הנ"ל, הוא הוחלף כתגובה לדרישות זיהום אוויר, במנוע עוד יותר טוב שכבר היה על המדף של מרצדס.
בכל מקרה מדובר במנוע אמין, זריז וחסכוני מאוד, אם כי קצת "רזה" מבחינת מומנט.
הוא משודך לתיבת T-tronic המוצלחת של מרצדס והרכב נוסע בסדר גמור בכל מצב.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Hagai K
28-10-18, 15:26
סאנגיונג מקבלת בירושה ממרצדס מנועים שהוכחו כמוצלחים ואמינים.
כפועל יוצא מזה, המנועים שסאנגיונג מייצרת הם בד"כ דור אחורה.
במקרה של המנוע הנ"ל, הוא הוחלף כתגובה לדרישות זיהום אוויר, במנוע עוד יותר טוב שכבר היה על המדף של מרצדס.
בכל מקרה מדובר במנוע אמין, זריז וחסכוני מאוד, אם כי קצת "רזה" מבחינת מומנט.
הוא משודך לתיבת T-tronic המוצלחת של מרצדס והרכב נוסע בסדר גמור בכל מצב.

מה הסדר גודל של ״חסכוני״?

חגי

Wicked
28-10-18, 15:33
בוזי שלום,

​ראשית תודה רבה על התגובה המהירה והמפורטת.

האם מנוע 2.0 הוא מפיתוח סאנגיאנג?

אורן

בוזי
28-10-18, 16:42
מה הסדר גודל של ״חסכוני״?

חגי1:12-13 בנהיגה רגועה מחוץ לעיר.

בוזי
28-10-18, 16:44
בוזי שלום,

​ראשית תודה רבה על התגובה המהירה והמפורטת.

האם מנוע 2.0 הוא מפיתוח סאנגיאנג?

אורןהם תמיד טענו שכן, אבל איכשהו הרבה נתונים וחלקים מסביב תואמים למרצדס בדיוק.
כנראה שזה אותו בלוק, מערכת הזרקה וניהול שונות.

asafk
28-10-18, 17:50
ההחלפה מ 2 ל 2.2 קרתה רק בגלל עדכון התקינה לזיהום אויר, לא מסיבה אחרת.

אסף.

agabay
28-10-18, 21:11
מנוע מצוין וחזק
משולב עירוני\בין עירוני ופקקים עושה 1:10
סה"כ רכב נוח וטוב עם יכולת שטח לא רעה

Hagai K
28-10-18, 23:14
מנוע מצוין וחזק
משולב עירוני\בין עירוני ופקקים עושה 1:10
סה"כ רכב נוח וטוב עם יכולת שטח לא רעה

אתה מדבר על ה 2.0? או ה 2.2 החדש יותר?

חגי

agabay
29-10-18, 05:43
2.0 שנת 2014, ברשותי כבר מעל שנתיים

ebilgorai
30-12-18, 00:09
גם אצלי 1:10 ( 2014 )

gruyon
03-05-19, 21:00
שאלה לבעלי הרקסטונים פה.
חבר שמתעניין שאל אותי לגבי עבירות, אחזקה ואמינות
אשמח לשמוע את חוות דעתכם על הרכב.
תודה !

danipc
16-06-19, 00:06
שאלה לבעלי הרקסטונים פה.
חבר שמתעניין שאל אותי לגבי עבירות, אחזקה ואמינות
אשמח לשמוע את חוות דעתכם על הרכב.
תודה !
אחרי הגבהה ונעילה אחורית אין שום בעיית עבירות גם לא במעלות קשים
אחזקה יקרה, חלפים מקוריים יקרים בארץ

Yaki5500
18-01-20, 10:26
אחזקה יקרה, חלפים מקוריים יקרים בארץהיי
אילו מעלות קשים ניתן לעבור עם רקסטון מוגבה ונעול?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

asafk
18-01-20, 14:38
אחזקה יקרה, חלפים מקוריים יקרים בארץזה כנראה רכב מופלא.
אחרת אין הסבר אחר לזה שעם צמיגים של פחות מ 30" זוויות מרכב גבוליות, אין לו בעיה היכן שלרכבי שטח עם צמיגים 31-32 זוויות טובות יש קושי (אחרת הם לא היו נחשבים 'קשים')

אסף.

ModChiP
18-01-20, 16:32
גירסת ה 7 מקומות, ישבתי במאחורה שלה ושל הפגארו המקביל ושל הלנדקרוזר המקביל.
שורה שלישית
הרקסטון היה הכי נוח, גם למבוגרים.

Yaki5500
18-01-20, 18:10
זה שרקסטון חדיש כנראה מתעלה על נלמד קרוזר והפאג'רו בכביש ברוב הפרמטרים כבר הבנתי. מעניין אותי לדעת מה מונע מרקסטון נעול ומוגבה לעקוב אחרי לנד קרוזר בשטח לאן שהוא לא הולך

נמרוד
18-01-20, 18:32
זה שרקסטון חדיש כנראה מתעלה על נלמד קרוזר והפאג'רו בכביש ברוב הפרמטרים כבר הבנתי. מעניין אותי לדעת מה מונע מרקסטון נעול ומוגבה לעקוב אחרי לנד קרוזר בשטח לאן שהוא לא הולך

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkה"הבנה" שלך, ההפוכה בדיוק מהמציאות, מדגימה יפה את יחסיות האמת בעידן האינטרנט.

erezgur
18-01-20, 18:49
יש הבדלים לא קטנים בין הדורות של הרקסטון. לגבי "רקסטון חדיש" - חפש בפורום את הסקירה של דרור ברלי שבחן את דגם 2019 במשך מספר ימים...

Yaki5500
18-01-20, 18:53
ה"הבנה" שלך, ההפוכה בדיוק מהמציאות, מדגימה יפה את יחסיות האמת בעידן האינטרנט.אדרבא, אם אני טועה למד אותי

Yaki5500
18-01-20, 18:54
יש הבדלים לא קטנים בין הדורות של הרקסטון. לגבי "רקסטון חדיש" - חפש בפורום את הסקירה של דרור ברלי שבחן את דגם 2019 במשך מספר ימים...אני מתכוון לדור הקודם אבל ממודל מתקדם נגיד 2014-2017

נמרוד
18-01-20, 19:06
רקסטון לא עולה על לנדקרוזר או פאג'רו בכלום. לא בכביש ולא בשטח. הוא נחות מהם - אבל הרבה יותר זול. אז הדיונים הם על עלות-תועלת, והאם חסרונותיו משמעותיים לאור הצרכים האישיים והתקציב של אנשים שונים. וללא ספק זה רכב נכון ומשתלם בהרבה מקרים.

מכאן ועד להבנה שהוא עולה על לנדקרוזר או פאג'רו באיזשהו פרמטר אוביקטיבי, הדרך ארוכה.

Yaki5500
18-01-20, 19:21
רקסטון לא עולה על לנדקרוזר או פאג'רו בכלום. לא בכביש ולא בשטח. הוא נחות מהם - אבל הרבה יותר זול. אז הדיונים הם על עלות-תועלת, והאם חסרונותיו משמעותיים לאור הצרכים האישיים והתקציב של אנשים שונים. וללא ספק זה רכב נכון ומשתלם בהרבה מקרים.

מכאן ועד להבנה שהוא עולה על לנדקרוזר או פאג'רו באיזשהו פרמטר אוביקטיבי, הדרך ארוכה.מהם חסרונותיו?

נמרוד
18-01-20, 19:23
יש לך רקסטון?

Yaki5500
18-01-20, 19:32
יש לך רקסטון?לא. אם היה לי אז חסרונותיו היו כנראה ברורים לי יותר

נמרוד
18-01-20, 19:49
לאו דווקא.

אם התשובה היתה חיובית הייתי כותב לך שתטייל ותהנה ומה זה משנה.

חסרונות ויתרונות הם יחסיים. זה לא רכב רע ולהשוות רקסטון לכלי רכב שעולים כפול לא חוכמה. מכאן להבין שהוא יותר טוב מהם במשהו, זה עיוות של העובדות שהרגשתי צורך לתקן.

Yaki5500
18-01-20, 19:53
לאו דווקא.

אם התשובה היתה חיובית הייתי כותב לך שתטייל ותהנה ומה זה משנה.

חסרונות ויתרונות הם יחסיים. זה לא רכב רע ולהשוות רקסטון לכלי רכב שעולים כפול לא חוכמה. מכאן להבין שהוא יותר טוב מהם במשהו, זה עיוות של העובדות שהרגשתי צורך לתקן.יש נתונים יבשים לפיהם הוא מתעלה על "יריביו" בחלק מהפרמטרים. ברור לי שרכב שטח לא נמדד על פי מספרים בלבד. יש מרכיב מסוים שלא ניתן למדוד ויש גם תמהיל של נתונים שמוליד עבירות טובה יותר או פחות.
אבל הlow שלו, בתור דוגמא, יותר נמוך מזה של הלנד קרוזר.

נמרוד
18-01-20, 20:11
יש נתונים יבשים לפיהם הוא מתעלה על "יריביו" בחלק מהפרמטרים. ברור לי שרכב שטח לא נמדד על פי מספרים בלבד. יש מרכיב מסוים שלא ניתן למדוד ויש גם תמהיל של נתונים שמוליד עבירות טובה יותר או פחות.
אבל הlow שלו, בתור דוגמא, יותר נמוך מזה של הלנד קרוזר.

למען הדיון, אתה מוזמן לצרף את דפי הנתונים היבשים. לפחות לדור הנוכחי של הרקסטון יחס העברה בlow וגם היחס הסופי קרובים מאד אבל נחותים משל לנדקרוזר.

asafk
18-01-20, 20:18
יחס העברה הוא נתון ראוי להשוואה רק כאשר שני הצדדים - מנוע וגיר מצד אחד, גודל גלגל מצד שני - דומים מספיק.

אסף.

נדב42
18-01-20, 20:40
איזה מבאס אתה, בדיוק באתי להשוויץ שבויטארה יש לי 5.125 (מקורי) בסרנים [emoji846]

Yaki5500
18-01-20, 20:40
יחס העברה הוא נתון ראוי להשוואה רק כאשר שני הצדדים - מנוע וגיר מצד אחד, גודל גלגל מצד שני - דומים מספיק.

אסף.אשמח להסבר בנושא זה

Yaki5500
18-01-20, 20:41
איזה מבאס אתה, בדיוק באתי להשוויץ שבויטארה יש לי 5.125 (מקורי) בסרנים [emoji846]יש לי גם ויטרה. אחלה רכב שבעולם

בוזי
19-01-20, 11:44
אני מתייחס פה לרקסטונים שלפני הדור הנוכחי, אותם אני מכיר ויש לי נסיון איתם:
רקסטון הוא רכב שלא מיועד ולא מתאים לעבירות קשה. במצבו הסטנדרטי הוא נמוך, בעל גלגלים קטנים מדי, מהלך מתלה קצר וזוויות (בעיקר בטן) לא טובות לשטח.
אם אהיה חייב למתוח את הגבול איפשהו, אעיז ואומר שקטעים מסויימים במעלה רמון או משלט 21 (ולאו דווקא המדרגות המפורסמות) הם סביב הגבול העליון. זה לא שהוא לא עולה, אבל זה כבר לא מתאים.
ניתן, ואפילו ממש נדרש, לשפר אותו ע"מ שיהיה סביר פלוס בשטח: הגבהה הכוללת החלפת קפיצים ובולמים, מיגון, צמיגים והחלפת מדרגות הצד. מי שממש רוצה, קיימים מיפויים שמשנים את אופי ויכולות המנוע וגם נעילות נשלטות. אבל גם אחרי כל אלה, הרקסטון הוא מכונת טיולים משפחתית ולא רכב עבירות. האמת היא, שגם אי אפשר לשפר אותו הרבה יותר מזה ולכן, מי שמחפש רכב לאתגרי עבירות הולכים וגדלים, שימשיך לחפש, הרכב הזה לא בשבילו.
בשורה התחתונה, הרקסטון הוא רכב טוב. אמין, נוח, עמיד, בעל מנוע עוצמתי, קל ונוח לנהיגה, גם כמשופר, בעיקר בגלל השיפורים לא מוציאים אותו מהאיזון שתכנן היצרן. אין לו כמעט "מחלות", ובטיפול נכון, המכלולים העיקריים מחזיקים המון.
אחרי השיפורים המוזכרים יהיה אפשר לטייל איתו ב 99% ממסלולי הטיולים בארץ, שאינם טיולי עבירות מובהקים ובמקביל להנות מרכב יומיומי מעולה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Yaki5500
19-01-20, 12:13
תודה רבה על התגובה המפורטת. עשית לי סדר

vik014
19-01-20, 18:46
ככל שידוע לי, לדגמים עם מנוע 2.2 (מ 2016 והלאה) לא קיימת נעילה אפטר מרקט.

Yaki5500
20-01-20, 08:52
ככל שידוע לי, לדגמים עם מנוע 2.2 (מ 2016 והלאה) לא קיימת נעילה אפטר מרקט.זה דיל ברייקר מבחינתי
למרות שאני משער שגם אם אין נעילה עכשיו מתישהו תהיה

vik014
20-01-20, 09:17
זה דיל ברייקר מבחינתי
למרות שאני משער שגם אם אין נעילה עכשיו מתישהו תהיה

לאחרונה פורסם על שיפור תוכנת בקרת המשיכה לכל דגמי הצורה החדשה בחינם. יתכן שיכללו בזה (אולי בתוספת תשלום) גם את דגמי 2016 והלאה מהצורה הישנה בעלי מנוע ומיכלול ההנעה זהה עד דומה מאוד.

Yaki5500
20-01-20, 09:20
לאחרונה פורסם על שיפור תוכנת בקרת המשיכה לכל דגמי הצורה החדשה בחינם. יתכן שיכללו בזה (אולי בתוספת תשלום) גם את דגמי 2016 והלאה מהצורה הישנה בעלי מנוע ומיכלול ההנעה זהה עד דומה מאוד.זה נחמד אבל בשבילי בלי נעילה לא כדאי. ב. משיכה מצוינת יש לי כבר בויטרה. אני רוצה נעילה

vik014
20-01-20, 09:23
אז אם ממש מעניין אותך, פרו גיפ בנשר עושה איזו שהיא קומבינציה עם נעילת דנה 44 ומתאים אותה, אבל המחיר אוי המחיר שהוא מבקש, 7600 שקל + מע"מ......;)

Yaki5500
20-01-20, 09:27
אז אם ממש מעניין אותך, פרו גיפ בנשר עושה איזו שהיא קומבינציה עם נעילת דנה 44 ומתאים אותה, אבל המחיר אוי המחיר שהוא מבקש, 7600 שקל + מע"מ......;)נעילה אוטומטית?

vik014
20-01-20, 09:29
נישלטת לפי זיכרוני.

Yaki5500
20-01-20, 09:31
נישלטת לפי זיכרוני.זה אמנם יקר אבל ביחס לשוק לא מדובר במחיר יוצא דופן

בוזי
20-01-20, 10:52
לדגם שאליו אתה מכוון, קיימות נעילות.
המחיר סביר לחלוטין לנעילה נשלטת.
לעניות דעתי, נעילת דיפרנציאל לא תהיה שימושית מאוד ברכב הזה. איפה שהוא יכול לעבור, הוא עובר עם בקרת המשיכה. ואיפה שהוא לא יכול לעבור, זה לא בגלל בעיות אחיזה. שיפור האחיזה רק יגרום לו להתקע רחוק יותר.

Yaki5500
20-01-20, 11:24
לעניות דעתי, נעילת דיפרנציאל לא תהיה שימושית מאוד ברכב הזה. איפה שהוא יכול לעבור, הוא עובר עם בקרת המשיכה. ואיפה שהוא לא יכול לעבור, זה לא בגלל בעיות אחיזה. שיפור האחיזה רק יגרום לו להתקע רחוק יותר.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkחחחח יש מצב.
א. שמעתי שבקרת המשיכה שלו על הפנים. לא יודע אם זה נכון היום יש לי גרנד ויטרה עם בקרת משיכה מצוינת
ב. מה גורם לרכב כזה להיתקע?

vik014
20-01-20, 15:47

אתה אולי יכל לכוון למי יש, מכמה מתקינים ידועים קבלתי תשובה שלא קיימת נעילה לרכב הזה...לדגם הקודם היו מוכנים לעשות נעילה ב 5500 פלוס מע"מ .

בוזי
20-01-20, 18:09
פגשתי מישהו שעשה ל 2014-2015 אצל פרוג׳יפ.

בוזי
20-01-20, 18:11
חחחח יש מצב.
א. שמעתי שבקרת המשיכה שלו על הפנים. לא יודע אם זה נכון היום יש לי גרנד ויטרה עם בקרת משיכה מצוינת
ב. מה גורם לרכב כזה להיתקע?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkא. לך תעשה סיבוב על רכב כזה ותחליט בעצמך.
ב. זוויות מרכב ומרווח גחון.

vik014
20-01-20, 18:54
פגשתי מישהו שעשה ל 2014-2015 אצל פרוג׳יפ.

2014-2015 גם אחרים עושים. דובר על דגמי 2016 ואילך עם מנוע 2.2, רק פרו גיפ הסכים לבצע אבל גם הוא אמר שהוא מתאים/משנה נעילה של דנה 44. כרגע אין לרכב הזה נעילה יעודית. הייתי שמח לשמוע שזה לא נכון.
אגב נעילה נישלטת מסייעת ומקצרת זמנים לא רק במצבי קיצון,

בוזי
20-01-20, 19:08
בקטלוג של ARB אין נעילה שמתאימה לרקסטון. גם אני מכיר שלוקחים נעילה של דנה 44 עושים לה התאמות.
בכל מקרה כותרת השרשור היא על הדגם הקודם, נסו להתמקד.

tiptipon
20-01-20, 21:40
אני מתייחס פה לרקסטונים שלפני הדור הנוכחי, אותם אני מכיר ויש לי נסיון איתם:
רקסטון הוא רכב שלא מיועד ולא מתאים לעבירות קשה. במצבו הסטנדרטי הוא נמוך, בעל גלגלים קטנים מדי, מהלך מתלה קצר וזוויות (בעיקר בטן) לא טובות לשטח.
אם אהיה חייב למתוח את הגבול איפשהו, אעיז ואומר שקטעים מסויימים במעלה רמון או משלט 21 (ולאו דווקא המדרגות המפורסמות) הם סביב הגבול העליון. זה לא שהוא לא עולה, אבל זה כבר לא מתאים.
ניתן, ואפילו ממש נדרש, לשפר אותו ע"מ שיהיה סביר פלוס בשטח: הגבהה הכוללת החלפת קפיצים ובולמים, מיגון, צמיגים והחלפת מדרגות הצד. מי שממש רוצה, קיימים מיפויים שמשנים את אופי ויכולות המנוע וגם נעילות נשלטות. אבל גם אחרי כל אלה, הרקסטון הוא מכונת טיולים משפחתית ולא רכב עבירות. האמת היא, שגם אי אפשר לשפר אותו הרבה יותר מזה ולכן, מי שמחפש רכב לאתגרי עבירות הולכים וגדלים, שימשיך לחפש, הרכב הזה לא בשבילו.
בשורה התחתונה, הרקסטון הוא רכב טוב. אמין, נוח, עמיד, בעל מנוע עוצמתי, קל ונוח לנהיגה, גם כמשופר, בעיקר בגלל השיפורים לא מוציאים אותו מהאיזון שתכנן היצרן. אין לו כמעט "מחלות", ובטיפול נכון, המכלולים העיקריים מחזיקים המון.
אחרי השיפורים המוזכרים יהיה אפשר לטייל איתו ב 99% ממסלולי הטיולים בארץ, שאינם טיולי עבירות מובהקים ובמקביל להנות מרכב יומיומי מעולה.

בוז'י, מה שכתבת נכון לכל רכב עם מתלה קדמי נפרד, לא?
כולם צריכים הגבהה ולכולם יש מגבלה בשיפור.
נכון שלרקסטון יש מהלך מתלה אחורי מוגבל יחסית לטרופר ולנדקרוזר במצבו המקורי, אך ניתן לשפרו בצורה דרמתית בצורה פשוטה וזולה מאוד... אני יודע כי אני עשיתי.
היום, מהלך המתלה שיש לי ברקסטון ( 2010 ) לא נופל ואף עולה על מה שיש בלנקרוזר, מעט פחות מהטרופר.
ההגבהה אצלי היא של 2.5 אינטצ', יש מגני סף במקום המדרך פלסטיק האמריקאי המקורי, ומהלך מתלה ארוך מאוד ( במונחים של SUV יפני, לא רנגלר או כל רכב עם סרנים חיים אחורה וקדימה )
זויות המרכב לא רעות בכלל אחרי ההגבהה, וגם אותן ניתן לשפר עם חיתוך/החלפת פגושים.

לגבי בקרת המשיכה, אכן לא מיידית ורהוטה כפי שהייתי רוצה, אבל בחודש הבא אני מתקין נעילה של HF, ואז גם המגבלה הזו תהיה לא רלוונטית מבחינתי. לא, אני לא מתכוון לנסות לטפס את המדרגה של נחל כמריר... אבל אני לא אהיה החוליה החלשה בשום טיול שלא על טהרת הרנגלר/דיפנדר/דיסקו דור ראשון ושני/פטרול.
אני מסכים עם השורה התחתונה שלך, הרכב נוח, אמין, חזק גם אם קצת ספרטני.

Yaki5500
20-01-20, 21:42
איך משפרים באופן דרמטי את מהלך המתלה?

tiptipon
20-01-20, 21:49
מאיפה אתה?

אני מוכן לתת לך לעשות סיבוב, להרגיש את האוטו וגם תראה את מהלך המתלה.
אתה יכול לראות לדוגמה את הפתיחה של המתלה בגלגל השמאלי בתמונת פרופיל שלי, זה בחריץ בחורשן. מי שמכיר, יודע כמה הוא עמוק.

Yaki5500
20-01-20, 21:51
אני מרעננה אשמח לבוא להתרשם

בוזי
20-01-20, 22:07
כשכתבתי שהרקסטון לא מיועד לשטח קשה, ממש התאפקתי לא להוסיף ש"אני לא מכיר אף רכב אזרחי, חוץ מג׳יפ, שכן", בטח שלא סטוק מהסוכנות. בסוף החלטתי לא לעסוק בהשוואות. שואלים על רקסטון ועליו עניתי.
ברקסטונים מהדור שלנו, אחרי הגבהה, זווית הגישה בסדר, זווית הנטישה סבירה וזווית הבטן נסבלת.
גם מרווח הגחון לא מדהים. ועם כל זה... יופי של רכב לטיולים.
לרכב השטח השני שלי (בעצם מותר לקרוא לו ג׳יפ) יש גלגלי 33", שתי נעילות ומהלך מתלה של כמעט מטר.
כשעברתי ממנו והתחלתי לטייל ברצינות עם הרקסטון פתאום גיליתי, שצריך לעבוד מאחורי ההגה, לא רק לנסוע...
הייתי צריך לנסוע קצת בשביל ללמוד לעשות את זה נכון, על אף המגבלות. כיום אני לא מרגיש שחסרה לי נעילה, מסתדר מצויין עם בקרת המשיכה. יש כמה טריקים שגורמים לה לעבוד לא רע בכלל.

Yaki5500
20-01-20, 22:32
איזה מעלות מעניינים עשית איתו?
ואיפה הוא נעצר?

בוזי
20-01-20, 22:58
לא קרה שהייתי צריך להסתובב. אולי כי מראש לא נכנסתי למקומות שחשבתי שיהיו קשים מדי.
לא עליתי איתו את זיק ומחמל, גם לא את ורדית.
כל מכשול שניקרה בדרכנו, עברנו. גם אם היה צריך לזרוק עוד אבן או שתיים לפני הגלגלים.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200120/af8389f8f3a4e8daa965b1ff60f7176e.jpg

דרור ברלי
21-01-20, 08:12
בטרנספר, ציר יציאה לדריישפט קדמי חלש ונגזר בקלות. זהירות.

Yaki5500
21-01-20, 08:27
שמעתי על התופעה הזו גם אני משער שניתן לשים משהו מחוזק ובכל מקרה בדגמים ללא דיפרנציאל מרכזי אתה עדיין נשאר עם הנעה אחורית

בוזי
21-01-20, 13:10
בין השנים 2007 ל 2011 קיים דגם עם טרנספר AWD שיש לו כל מיני תופעות מוזרות, והוא יקר מאוד לתיקון. יותר מדי רכבים כאלה נוסעים בהנעה אחורית. אני לא ממליץ על הדגם הזה למי שמייעד את הרכב לטיולים.
עדיין לא שמעתי על תקלות בטרנספר part time. אם מישהו ראה בעיניו אשמח להתעדכן.

Yaki5500
21-01-20, 13:30
בין השנים 2007 ל 2011 קיים דגם עם טרנספר AWD שיש לו כל מיני תופעות מוזרות, והוא יקר מאוד לתיקון. יותר מדי רכבים כאלה נוסעים בהנעה אחורית. אני לא ממליץ על הדגם הזה למי שמייעד את הרכב לטיולים.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkזה גם מה שאני שמעתי. רק שהבנתי שזה כולל גם את 2012. בקיצור רקסטון הנעה קבועה לכל הגלגלים פחות מוצלח

נדב ש.
21-01-20, 14:05

ה 2008 שהיה לנו בחבורה היה כזה, AWD עם דיפ' מרכזי....
לא ידעתי שיש גם וגם.... מעניין....

בוזי
21-01-20, 15:04
ה 2008 שהיה לנו בחבורה היה כזה, AWD עם דיפ' מרכזי....
לא ידעתי שיש גם וגם.... מעניין....זה לא דיפ' מרכזי, יותר דומה ל tod. ב low היא נעולה ב 100%.
המערכת הזו לא מאריכה ימים. כנראה מיועדת יותר לשלג וכבישים חלקים ולא לשטח, היא רגישה לצמיגים לא זהים וכדומה.

נדב ש.
21-01-20, 16:17
דווקא ה TOD שאני מכיר מהטרופרים היא תיבת העברה תוצרת borg warner די אמינה....

בוזי
21-01-20, 16:48
גם ברקסטון זה Borg Warner.

נדב ש.
21-01-20, 17:51
אז מה הבעיה איתה ברקסטון?
החבר טייל עם הרקסטון הנ"ל בערך שנתיים ללא בעיות מיוחדות.

בוזי
21-01-20, 18:59
אני לא יודע בדיוק. אני רק שומע ורואה לא מעט תיבות כאלה שמפסיקות להוציא הנעה לגל הקדמי במצב high, המוסכים טוענים שעלות השיפוץ הזוייה ומפירוק קשה להשיג.

tiptipon
21-01-20, 21:15
אני כשנתיים וחצי עם הרכב ואין לי שום בעיה עם הטרנספר, גם אצלי זה TOD
אני כן יודע שבמשטחים עם אחיזה גבוהה כמו אספלט לדוגמא, לא בריא לנסוע ב LOW כי זה יכול להרוס את הטרנספר.

לפותח השירשור, שולח לך בפרטי טלפון לתיאום מפגש, נדבר מחר.

נדב ש.
21-01-20, 21:38
אני לא יודע בדיוק. אני רק שומע ורואה לא מעט תיבות כאלה שמפסיקות להוציא הנעה לגל הקדמי במצב high, המוסכים טוענים שעלות השיפוץ הזוייה ומפירוק קשה להשיג.

לדעתי "הבעיה" העיקרית זה המוסכים שלא מכירים את הרכב והתיבה הנ"ל, ממלאים בה שמן 80w90 כמו שהם רגילים במקום שמן גיר אוטומטי דקסרון 3, ככה זה לפחות בטרופרים לפי הספר.

asypeer
22-01-20, 08:04
לא יודע אם רלוונטי, מכיר את המוכר (גולש פה גם באתר מדי פעם)
נשמעת מציאה על הנייר:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200122/bd5d78d1cd5a88628a89730f8eb0890f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

בוזי
27-01-20, 14:16
הנה רקסטון w במעלה זיק.
לא שלי, התקבל ברשת החברתית:
https://m.youtube.com/watch?v=GskBLHzscEM&feature=youtu.be#menu

tiptipon
27-01-20, 14:46
מכיר את הסרטון. יש לו עוד כמה.
אם היה מוריד אויר ונוהג בצורה יותר לניארית נקרא לזה, היה צולח את זה אפילו יותר חלק...

בוזי
27-01-20, 14:59
לא רציתי להתייחס לנהיגה, לא הייתי שם. מכאן זה נראה שהיה אפשר לעשות את זה אחרת.

ד ו ר ו ן
27-01-20, 16:20
הנה רקסטון w במעלה זיק.
לא שלי, התקבל ברשת החברתית:
https://m.youtube.com/watch?v=GskBLHzscEM&feature=youtu.be#menu

אחרי (עוד)סרטון כזה עוד יותר ברור למה המעלה טחון עם בורות.

-->