PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לגבי קאיה ספורטאז

rafi
20-01-06, 11:23
חברים,
אחרי חיפוש ממושך של סמוראי התחלתי לבדוק אופציות אחרות.

רציתי לדעת מבעלי ניסיון איך הקאיה ספורטאז (אוטומאט,רגיל).
עליות אחזקה (אני נוסע המון ודלק הוא שיקול חשוב) אמינות וכו'....
בנוסף,
מדובר על שנת 97. האם יש הבדל משמעותי בין השנים ?

תודה לעונים,

רפי.

barak4*4
20-01-06, 11:36
לא היה ברשותי קאיה מעולם, אך מנסיון עם /של חברים, מדובר ברכב נחמד מאוד בשטח.
יש שיפורים ויש יכולת טובה.
יותר נוח ויותר מרווח מסמוראי.
הבעיה - שתיינות יתר של דלק, כמעט ברמה של סופה / סיקס.
השתיינות מוגברת עוד יותר בגירסה האוטומטית.
אם תצרוכת הדלק חשובה לך, עדיף וויטארה / סמוראי.

rafi
22-01-06, 04:00
תודה רבה ברק.
מבדיקה נוספת במבחן של "הגה" נרשם שהתצרוכת דלק היא כ 1 ל 7.
גדול עליי כרגע....

ממשיך לחפש סמוראי או ג'ימני.

רפי.

גיא
22-01-06, 12:35
כתבת שאתה נוסע הרבה.

לא יודע כמה זה "הרבה" אצלך .. אבל תחשוב גם על הנוחות שלך בנהיגה.

סמוראי הוא לא אוטו נוח. בשום קנה מידה.
( ואני נוהג כיום בהיילקס ... )

ג'ימני הוא אוטו הרבה יותר נוח אע"פ שגם הוא לא להיט. ויטרה תיתן לך הרבה יותר נוחות כביש.

בסדרי גודל.

שני הגרושים שלי.

rafi
22-01-06, 21:53
גיא,
אין ספק שענין הנוחות חשוב מאד, ויטרה היתה אופציה אבל המחירים שלהם ממש גבוהים לתקציב שלי.
הבנתי גם שויטרה שתיינית לא קטנה אני צודק ?
ג'ימני או סמוראי שנה מתקדמת הם האופציה כרגע לאחר שיקלול של כל הדרישות.
כנראה שלא תהיה ברירה אלא להתפשר בענין הנוחות, או שזה ממש נורא בסמוראי ?

רפי.

גיא
22-01-06, 23:25
ג'ימני

אין סיבה לקנות סמוראי.

אלא אם כן אתה רווק בן 18-24 עם נטיות אובדניות, חברות זורמות, והמון זמן פנוי ...

לדעתי.

נמרוד
22-01-06, 23:28
ג'ימני הוא המשך ישיר של סמוראי. עד 98 סמוראי, אחרי זה ג'ימני. מה שאתה יכול להרשות לעצמך, מה יותר חדש עדיף - כמו תמיד.

rafi
23-01-06, 13:40
גיא,

האמת שאני רווק בן 24 אבל כל השאר (נטיות אובדניות,חברות זורמות, המון זמן פנוי) לא תופס לגבי...;)

האמת אתה סותר את כל מה שחשבתי שאני יודע על סמוראי עד עכשיו, הייתי בטוח שזה "ה" -ג'יפ להתחיל איתו.:confused:

נמרוד,

ההתלבטות היא כזו- להגיע לג'ימני זה אומר ל"חנוק" את עצמי עד השקל האחרון (חשבתי שאולי כדאי להשאיר משהו בצד ליישור קו). אבל בגלל שההיצע של הסמוראים בשנים שאני מחפש לא גדול בכלל אני מחפש גם ג'ימני ,מה שיבוא קודם.

עוד שאלה,
הבנתי שבביטוח עושים בעיות לג'יפים פתוחים (אני מעדיף סגור אבל...) זה נכון ?

משהו עם ויטרה (96 16 שסתומים) יכול בבקשה לשלול או לאשר את ענין צריכת הדלק ?

תודה,

רפי.

rafi
23-01-06, 13:42
עוד דבר קטן (לא יכולתי לערוך את ההודעה הקודמת).

אולי כדאי לשנות את הכותרת ?

תודה,

רפי.

גיא
24-01-06, 12:26
תראה,

ראשית, כל מה שאני כותב פה זה מידע אישי ומדיעה אישית. אף אחד לא אמר שאני צודק. קרוב לודאי שאני לא.

שנית, הסמוראי הוא רכב קשוח מאוד, ספרטני מאוד, עמיד מאוד, עביר מאוד.

מצד שני, הוא גם קופצני מאוד, צפוף מאוד ומושמד מאוד ( ברוב המיקרים ) אל תשכח שאם קונים אותו סטודנטים תפרנים שמין הסתם יחסכו באחזקה, אז ככה גם יראה האוטו.

אחלה אוטו אבל עם מחיר די גבוה. למשל, לקחת שני חברים בספסל האחורי זה משהו שאני לא הייתי מעיז לעשות.
בעיקר אחרי שניסיתי את זה בעצמי ( ההורים שלי מקדימה ואני ואח שלי מאחורה ) למשל טיול שלם כולל נסיעה מהקריות לחורשן וחזרה.
בעיקר אחרי שזאבון עשה תאונה ( שלא הוא היה אשם כמו שהבנתי - אבל הוא זה ששילם את המחיר ) וחברה עם פגיעת ראש קשה שישבה מאחורה ועפה מהאוטו דרך הברזנט.

תראה, כיום אני נוהג בהיילקס 97 עם קפיצי עלים. האוט לא נוח בהגדרה אבל אני מסתדר עם זה מצויין. נעים ולי ויש לי חיוך גדול של אושר כל פעם שאני נוסע. לפני זה היה לי דיסקו שאין אין אין עליו מבחינת הנוחות.

אז להגיד שלא קונים אוטו רק כי הוא לא נוח. .. לא היית מקצין עד כדי כך ( הסמוראי היה בבעלותי 3 וחצי שנים - 86 פתוח ) אבל שתהיה מודע לזה.

מחירו הזול בקניה הוא עובדה. אי אפשר להתוכח עם זה. גם ניבה זולה מאוד ויש לה את היתרונות שלה. הסמוראי הרבה יותר "ג'יפ" ממנה. הויטרה אכן צמאה יותר אבל נוחה הרבה הרבה יותר. ויטרה קצרה למשל היא אוטו חסר מקום איכסון בדיוק כמו סמוראי. אבל הרבה יותר פרייבט ממנו. הוא גם הרבה פחות קשוח ממנו בשטח. הג'ימני אגב, הוא הגילגול האחרון של הסמוראי. ולמעט פלסטיקה רבה מאוד מסביב. הבסיס די דומה. הקשיחות גם. הנוחות לעומת זאת עדיפה ויש גם אוטומטי שזה יתרון גדול לטעמי לרכב נטול מנוע כמו זה.

אין תשובה מוחלטת. כל רכב שטח שתמצא יש בו יתרונות וחסרונות. הפואנטה היא למצוא אחד שהחסרונות שלו פחות מפריעים לך ( בדיוק כמו בת זוג :-) .

פה כניראה רק הנסיון מדבר.

( לי היו אופנועי שטח אחרי זה סמוראי, ניבה, דיסקו ועכשיו היילקס וגם היום אין לי תשובה ברורה ומוחלטת מה הכי טוב )

asafk
24-01-06, 12:58
אם הבחירה היא בין ויטרע לבין קאיה- אין לך מה להתעכב על הויטרע. הרבה יותר יקרה, ובלי שום סיבה טובה, לדעתי. אם אתה חושב על סמוראי או אפילו ג'ימני- אם אתה רוצה רכב שטח אמיתי וקשוח- ויודע שזה מה שאתה רוצה- אז עזוב אותך משטויות. תקנה סמוראי הכי חדש שאתה יכול להרשות לעצמך. הרבה יותר פאן לשקל מכל רכב אחר. אז מה אם הוא קטן, צפוף, לא נוח? ככה הוא, ויש שככה אוהבים אותו. אם תמצא אחד ארוך במצב טוב- הרווחת. אין הרבה כאלה, ובארוך יש פחות חסרונות.

אסף.

rafi
24-01-06, 22:17
הסמוראי היה המחשבה הראשונה כשהתחלתי לחשוב על ג'יפ וזה עוד לפני שידעתי על היתרונות שלו.
הג'ימני הגיע אחר כך כשעבר הזמן ולא מצאתי ובינתיים חסכתי עוד קצת.
פשוט מאד לאחר חיפוש מאד ארוך ומייגע חיפשתי כמה אופציות אחרות....

אני מבין שכנראה (כרגע) אין אף ג'יפ שיתאים לי מלבד סמוראי או ג'ימני..

בכל מקרה, אם מישהו שומע/ראה ג'ימני (99) או סמוראי (96-98) סגור למכירה אני אשמח אם יעביר אלי טלפון....

תודה רבה,

רפי.

נמרוד
25-01-06, 00:27
תבחין גם בין סמוראי עד 95 עם קפיצי עלים, ומ96 עם קפיצי סליל - בעצם כמו הג'ימני. הרבה יותר נוח. אם אתה יכול להרשות לעצמך.

rafi
25-01-06, 01:35
נמרוד,

תודה על העצה...זאת בערך הסיבה שמהתחלה חיפשתי סמוראי משנת 96.

רפי.

-->