PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון פתוח על רישוי מכשירי קשר ושאר הגיגים

נדב42
31-10-18, 18:36
אחרי שנים רבות של שימוש ג'יפאי במכשירי קשר "מתחת לרדאר", צץ לו השרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/109338) וניער קצת את המים העכורים בביצה הקטנה שלנו.
לאחר גישושים מול משרד התקשורת, ובסיוע רב של מוטורולה ישראל (שוב תודה לתמי :) ), הושק לאוויר תדר הג'יפאים העברי הראשון.

הדיונים (והברברת) בפורום כמובן נמשכים, ורובם כרגע באוף-טופיק, אז חשבתי שאולי כדאי לרכז ולעשות סדר בדברים:

מדריך לרישוי ורישום חוקי של מכשירי קשר בתדר הג'יפאים החדש (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/109992): כאן נמצא המדריך המפורט שלב-אחר-שלב כיצד ניתן לקבל רישוי למכשיר קשר בתדר הג'יפאים. בשלב ראשון מדובר על מכשירים חדשים מכל יצרן שמיובא לארץ באופן חוקי, וכן מכשירים משומשים קיימים של מוטורולה בלבד. זהו שרשור נעוץ ונעול שאינו מיועד לדיונים, והוא יעודכן (בסיוע המנהלים) ככל שיעלה הצורך.

(http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1135)תדר הג'יפאים העברי החדש - שאלות ותשובות (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/110104): זה המקום לשאלות (ותשובות) אינפורמטיביות, פרטים טכניים, הפניות, קישורים וכדומה. השרשור פתוח לקהל הרחב אבל אנא המנעו מדיונים וחפירות לא לשם כך נוצר השרשור.

מדריך ג'יפולוג למכשירי קשר (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1135): מדריך בן 15 נכון לכתיבת שורות אלו, למי שרוצא ללמוד קצת על קשר מבראשית :)

דיון פתוח על רישוי מכשירי קשר ושאר הגיגים (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/110105) (כלומר כאן): זה המקום לדבר ולדון בכל מה שקשור לתחומי הקשר, הג'יפאות, ומה שביניהם. דיון פתוח לכל הדעות ...

נדב42
31-10-18, 18:59
בנוסף יש יבואן רישמי לחברת ICOM - שהיא חברה מאוד מכובדת.
מציע לך לבדוק איתם. הם מוכרים מכשירים מצויינים במחירים מאוד הוגנים

https://www.fischeles.co.il/showCategoryNew.asp?pc_id=65

פניתי אליהם, ככל הנראה בקרוב הם יצאו עם מבצע לג'יפאים :)

האם יש צורך אמיתי בזה? ימים יגידו. בינתיים שכל אחד יעשה כהבנתו ומקסימום - במקרה הכי גרוע - יחרימו לו את המכשיר...

לא מדוייק. המקרה הגרוע הוא קנס של 70,000 שח.
(קשה לי להאמין שקנס כזה יושת על ג'יפאי, אם כבר אז על תחנת רדיו פיראטית, אבל תיאורטית זה המקרה הגרוע...)

משרד התקשורת מאשר רק מכשירים בעלי תקן.
לא צריך להיות בעיה לעשות תהליך דומה למה שנדב רשם גם למכשירים מיצרן שונה ובלבד שלמכשיר יש תקן.

כל המכשירים הסיניים הזולים הם מכשירים לשוק חובבי הרדיו, בלי תקן ועם אפשרות קלה מדי לשדר ולקלוט בתדרים אחרים.
לסיניים לא חהיה פתרון מלבד לשימוש לחובבי רדיו.
גם בארהב הם עומדים לצאת או שכבר יצאו מהחוק.

לא מדוייק, מצאתי דגם של מכשיר סיני ידני שעולה $17, עם הספק שידור של 5W, שעומד בדרישות משרת התקשורת ואפילו יש לו אישור FCC.
אני עובד מול יבואן פוטנציאלי להביא לארץ כזה (או מקביל) ולנסות לאשר אותו.

תכל'ס, לא צריך אפילו יבואן רשמי. צריך מישהו שמוכן לקחת על עצמו את הטרחה והאחריות (כלומר רשיון סחר), ועוד כ- 5,000 ש"ח, כדי לקבל "אישור סוג" למכשיר. אח"כ מי שמחזיק ברשיון הסחר (2,500 ש"ח לשנתיים) יכול לחתום על הטפסים מול משרד התקשורת בדיוק כמו מוטורולה, ולייבא בעצמו את המכשירים. למעשה מרגע שיש אישור סוג לדגם, ניתן לייבא אותו גם ביבוא אישי ולקבל אישור אישי/פרטני למכס ממשרד התקשורת, אבל בעל רשיון הסחר עדיין יהיה חייב לחתום על הטפסים ולצרוב את המכשיר לתדרים המורשים.

נמרוד
31-10-18, 19:00
חשוב לציין שזו יוזמה פרטית של גולש: אתר ג'יפולוג אינו עומד מאחוריה בשום דרך!

דעתי האישית (אני אחד מבעלי האתר) היא שמדובר בשטות, בזבוז כסף ואולי אפילו בכייה לדורות. אם כן, תזכרו מי עמד מאחוריה. כמובן שגם במקרה שאני טועה וזו הצלחה אדירה, הקרדיט כולו של נדב.

בכל מקרה הפורום הזה תמיד היה במה פתוחה לשטויות ולמשוגעים, אז בהצלחה (או כישלון).

נדב42
31-10-18, 19:13
ברור :)

121588

Mati65
31-10-18, 19:18
חשוב לציין שזו יוזמה פרטית של גולש: אתר ג'יפולוג אינו עומד מאחוריהבשום דרך!

דעתי האישית (אני אחד מבעלי האתר) היא שמדובר בשטות, בזבוז כסף ואולי אפילו בכייה לדורות. אם כן, תזכרו מי עמד מאחוריה. כמובן שגם במקרה שאני טועה וזו הצלחה אדירה, הקרדיט כולו של נדב.

בכל מקרה הפורום הזה תמיד היה במה פתוחה לשטויות ולמשוגעים, אז בהצלחה (או כישלון).

מחזק את דבריך.
לעניות דעתי העלאת הנושא הוא בבחינת ״לעורר את המתים״,אין צורך באנטנות מח״טים
ואפשר בהחלט להצניע את המכשיר.
לגבי השימוש,איש איש ושיקולו,אנחנו בכל מקרה מדברים רק שצריך ובשום אופן לא מקשקשים לחינם.

איל מ
31-10-18, 19:29
לעניות דעתי (דיון פתוח), כל הכבוד לכל מי שקם ונוקף אצבע כדי לקדם משהו. וזאת בימים שבהם התגובה של גולש ג'יפולוגי ממוצע לכל ענן סערה המתחשר לו, היא לשבת על המקלדת, להתבכיין וללרלר כמו ילדה עם קוקיות.
אז ישר כוח
(למרות שאישית אני בנתיים נשאר עם הסטאפ הישן. אבל אל דאגה, אם בטעות יפלו עליי יום אחד, אני לא אבוא לבכות כאן על כמה שהעולם מרושע. מקסימום אעדכן לטובת הכלל).

שפן13
31-10-18, 20:47
מבקש לברר מה התדר המדוייק שהוקצה לטובת העניין.
תודה!

נדב42
31-10-18, 20:51
התדר פורסם באותיות קידוש לבנה בשרשור השאלות והתשובות, הנה כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/110104).
(ולעצלנים במיוחד: 451.200MHz )

גיא
31-10-18, 21:35
Fm or nfm ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
31-10-18, 22:13
אני דווקא חושב שהמהלך הוא נכון.
מאפשר להסדיר באופן חוקי ובמחיר מגוכח את נושא אחזקת הקשר.

תקשורת אלחוטית היא ענף הזוכה לרגולציה גם במדינות שאינן דוגלות ברגולציה כך שאינני מוצא בישראל אפליה לרעה.

לא בטוח שהייתי זורק ציוד שכבר יש לי אבל למי שמתחיל או מחליף ציודאו בעליו של מקסטרק זו בדיוק ההזדמנות הנכונה לעלות על הגל עם רשיון

ariel-ro
31-10-18, 23:25
כל השאלה היא למה צריך את הרישיון הזה?
האם אי פעם מישהו נתפס? קיבל קנס? עשו לו בעיות בעקבות זה?
אם התשובה היא לא(מה שנראה לי, אבל אני לא בקיא בנושא), אז למה למה בכלל לנסות למסד את העניין? הדבר יכול רק להעיר דובים ולעשות חיים מאוד קשים לבעלי מכשירי הקשר בדמות רגולציה עודפת שמדינת ישראל טובה בה, מאוד.

נדב42
31-10-18, 23:40
לפי מוטורולה (שהיא כמובן צד בעל אינטרס, אני לא עיוור לכך) הדובים כבר ערים והם כבר מקבלים הרבב פניות בעקבות האכיפה.

ככל הנראה האכיפה לא ממוקדת כרגע בג׳יפאים וקשה לי להאמין שנמצא את עצמנו מול ניידת אכיפת ספקטרום ביציאה מנחל חורשה/נקרות וכיו"ב, אבל בתחנות דלק אסטרטגיות (בלי לנקוב בשמות כמובן) זה בהחלט עשוי לקרות ...

ושוב, לדעתי התפיסה שאומרת שעד שלא תהייה אכיפה לא נפעל ע"פ החוק רק תביא עלינו יותר ויותר אכיפה בכל מיני תחומים. אני חושב שדווקא אם נוכיח שבהנתן פתרון חוקי סביר אנחנו עוברים לנהוג כחוק, זה יעודד את הרשויות להציע פתרונות סבירים גם בתחומים אחרים. אם נוכיח שאנחנו מבינים רק כוח ואכיפה - זה מה שנקבל, כאן ובתחומים נוספים.

אני באמת חושב שבמקומות שאנחנו מוצאים שותף הגיוני וסביר מצד הרשויות, אנחנו צריכים לאמץ אותו ולעודד את הדרך החוקית, גם אם זה עולה לנו סכום כסף סביר.

אני לא מציע שכולם ילכו לקנות עכשיו מכשירים חדשים של מוטורולה, אבל אם נצליח להביא לכאן מכשירים סיניים זולים באופן חוקי, אז בעיני זה בהחלט סכום סביר.

tallevi
01-11-18, 07:15
לצורך הדיון, אני מסכים עם המהלך ועם התפיסה שעומדת מאחוריו. אם הרשות מאפשרת פתרון מעשי (טכנית וכלכלית), אז אין שום סיבה למה לא, למעט ההנאה מההפקר שהורגלנו לה בתחום הזה.

אני גם כנראה הולך להתרגש פחות לנוכח "עדויות קורעות לב" מכאלו שקיבלו זובור בגלל המכשיר, כי עכשיו אני יודע שניתנה להם אפשרות סבירה והוגנת, להסדיר עת העניין חוקית, ואילו הם בחרו במודע שלא.

אבל...אני גם חושב שרתמנו כאן את העגלה לפני הסוסים..
לא באמת (יותר נכון - ממש לא!) השתכנעתי שהשימוש במכשירי הקשר מצד ציבור הג'יפאים, באמת גורם לאיזושהי הפרעה אקוטית עם השלכות שיש בהן מן הסיכון, וגם לא הפרעה סתם, למסגרות/רשויות וכד' בסביבה שבה נעשה השימוש. כנראה שהעובדה שלא באמת יצרו אכיפה כלפי המשתמשים, לאורך השנים, רק מחזקת את הקביעה הזאת.

ותכלס, במבחן המציאות, אם לא תהיה אכיפה - לא תתקיים הסדרה. למה? כי ככה אנחנו בנויים. בדיוק כמו שאנחנו לא מסדירים חוקית את הלחץ של הרגל על דוושת הגז, עד שאנחנו לא רואים את מצלמת המהירות מתקרבת...וזה נכון רק במקרים שבהם אנחנו לא משוכנעים ברציונל שמאחורי האיסור.

שני לירלורי הבוקר שלי....

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

נדב42
01-11-18, 08:26
.אני גם כנראה הולך להתרגש פחות לנוכח "עדויות קורעות לב" מכאלו שקיבלו זובור בגלל המכשיר, כי עכשיו אני יודע שניתנה להם אפשרות סבירה והוגנת, להסדיר עת העניין חוקית, ואילו הם בחרו במודע שלא.

אתה יודע, וגם כל מי שקורא את השרשור הזה, אבל המהלך עוד בחיתוליו ורוב הג׳יפאים עדיין לא מכירים את האפשרות הזו בכלל.

בהקשר הזה, ג׳יפולוג הוא מעין "ארגז חול" מבחינתי, סביבת ניסוי אם תרצו, מקום שבו אפשר לקבל משוב ותחושה אמיתית מהאנשים בשטח, ואני שמח לשמוע את כל הדעות, גם (בעיקר) אלו ששונות משלי.

אני עוד לא ממהר "להפיץ את הבשורה" לפחות עד שארגיש את הלך הרוח כאן, ועד שיהיה יבוא חוקי של מכשירים זולים, שהוא מפתח עיקרי בעיני להצלחת המהלך מהסיבה הפשוטה שכמות האנשים שיהיו נכונים להוציא אלף ש"ח על מכשיר ידני או אלפיים ש"ח על מכשיר קבוע תהייה נמוכה משמעותית מאלו שיסכימו להוציא שליש מזה, גם אם המכשיר סיני.

נכון לעכשיו, יש כבר טפטוף של אנשים שפונים למוטורולה להסדיר את המכשיר הקיים שלהם.

נדב42
01-11-18, 19:10
אתה בעצם "קונה" מכשיר ממוטורולה
בתאחלס אתה לא באמת מקבל אישור ממשרד התקשורת

מוטורולה משתמשת במכשירים יחסית ישנים וגובה מחירים אסטרונומיים עליהם

לא ממש מבין מה אתה מנסה לטעון כאן.
יש שני תהליכים: קניית מכשיר חדש ו"גיור" מכשיר קיים. למה אתה מתכוון ?

בכל מקרה, הרשיון ניתן ע"י משרד התקשורת.

נדב42
01-11-18, 20:56
קיבלתי במייל מחירים עבור מכשירי Icom, וגם יש אפשרות לגיור מכשירים קיימים.

מקווה שאספיק להעלות את זה בצורה מסודרת עוד הלילה ...

asafk
01-11-18, 21:22
חייב בנקודה הזו להמליץ המלצה חמה על פישלס היבואן של ICOM.

אסף.

נדב42
01-11-18, 23:51
הנה כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/110123), הספקתי בלי להפוך לדלעת :)

נדב42
02-11-18, 14:16
ממשיך כאן משרשור אחר..

2- מכשיר כדוגמת ה QYT (הלוואי ה QYT, הלוואי) נגיד הקנווד המקביל , לדעתי, זה המכשיר האולטימטיבי לג'יפאים, ועליו צריך להתמקד.
3- כל עוד היבואנים יהיו חזירים והמחירים בארץ יהיו פי 3-4 מאייבי, זה לא יתרומם (אלא, מישהו יתחיל אכיפה משוגעת).
4- יקח פה עוד כמה שנים, וגם בזה נהיה אמריקה, יקצו טווח תדרים מסויים, ויקצו הספק סביר (5-10W) , ויפסיקו לבלב את המוח.

2. אם וכאשר נגיע לידי מימוש של יבוא מכשיר מהזולים באופן חוקי, אפתח כאן שרשור ייעודי לדיון מהם הדגמים שכדאי לנסות לאשר.

3. היבואנים לא חזירים. יש להם עלויות שאנחנו לא נדרשים להן כשמביאים מכשיר אחד מהאינטרנט, וכן, הם צריכים להרוויח ולכסות גם על הסיכונים והאשראי שהם לוקחים.

4. אשרי המאמין. זה לא אומר שלא ניסיתי ואמשיך לנסות לקדם גם מהלך כזה ...

boaz avrahami
02-11-18, 14:19
נדב, למה יש 19 שרשורים באותו נושא?

נדב42
02-11-18, 15:10
זה לא אותו הנושא...
זה השרשור העיקרי, לאחרים יש נושא ספציפי והם מיועדים לענות אינפורמטיבית לנושא הפרטני שלהם.

כל שאר החפירות - כאן :)

grossfeld
05-11-18, 23:03
הי
אני רוצה להתייחס אך ורק לנקודה אחת. הגי'פאים קיבלו תדר אחד לדבר בו. קהילה של כמה מאות אלפים (אולי אני מגזים אבל זה הסדר גודל) מורשית להשתמש רק בתדר אחד.
אני רחוק מלהיות מומחה באלחוט וברדיו, למרות שבעבודה שלי אני מתעסק בזה לא מעט, אני חושב שאנחנו מפספסים כאן משהו.
אנסה לתאר לכם את מה שאני חושב.

נניח ויש לי ג'יפ ואני יוצא לטיולים עם הקבוצה שלי. אני מחוייב להאזין ולדבר רק בתדר אחד. הבעיה הברורה לכולם היא שכל הג'יפאים שהם לא בטיול שלי אבל באיזור ישתמשו באותו תדר. אני לא מדבר על הבעיה הבטיחותית שבזה, למשל לכוון רכב שעומד להתהפך וצריך שקט ברשת, אני מדבר על זה שאף אחד לא רוצה להפריע לטיול של אנשים אחרים ואף אחד לא רוצה שיפריעו לו.
אז בשביל זה צריך קידוד CTCSS כדי לחלק לקבוצות על אותו תדר. אבל משום מה אף אחד בבשום פוסט לא דיבר על כך. איך יחלקו את הקידוד? ואם נגיד אני מטייל עם 3-4 קבוצות אני צריך "לצרוב" על המכשיר שלי את תדר הג'יפאים יחד עם הקידודים ל3-4 הקבוצות שלי.
אז עכשיו אני בא ומבקש שימחקו לי את כל המכשיר שלי שיש בו מלא תדרים בהרבה תחומים, ובמקום "צריבה" של תדר אחד ללא קידוד אני אבקש לצרוב לי תדר אחד כפול 3-4 קידודים. האם זאת תהיה אפשרות? מישהו דיבר על זה או שאני בעצם טועה ואין כזאת אפשרות בכלל?

עכשיו אני מסבך עוד,
נניח שבנוסף להיותי ג'יפאי, אני גם צפר (חובב ציפורים), וגם חובב ניווטים, וגם ביולוג ימי, וגם ארכיאולוג חובב, וכיוצב.
היום הג'יפאים התעוררו ודורשים תדר, בעוד שלושה חודשים איגוד הצפרים החובבים שמשתמשים במכשירי קשר ברכבים שלהם ידרשו תדר, ואחרי חצי שנה ארגון הביולוגים יבקש גם תדר כדי לתקשר בין הטנדרים שלהם, ואחרי שנה חובבי הארכיאולוגיה ידרשו תדר כדי לתקשר עם החברים שלהם בשטח.
כמובן שאני נתתי דוגמה קצת מוזרה ולא מציאותית, אבל תזרמו רגע. נגיד ועוד שנה יהיו 5 תדרים שהמדינה תתן לכל הארגונים האלו.

לפי מה שאני מבין, אני אלך למוטורולה והם ימחקו לי את כל התדרים מהמכשיר ויצרבו לי את תדר הגיפאים היחיד.
אבל אני גם צפר וגם ביולוג וגם ארכיאולוג.
אני לא אוכל שמוטורולה יצרבו לי 5 תדרים?? אני מדבר על תדרים כמו של הגיפאים. שרק צריך לשלם אגרה סמלית ומקבלים רשיון. לא על תדר שדורש קורסים והכשרות והגבלות כדי להפעילו.
כלומר, אם אנחנו נדע על עוד תדרי קסם כאלו של עוד קהילות (והרי אנחנו קהילה אינטיליגנטית ובעלת קשרים בכל תחום) נוכל לבקש במעמד הצריבה גם צריבה של עוד תדרי קסם, לא? אף אחד לא יבקש ממני לראות תעודת ג'יפאי לפני שייתן לי לעלות לאוויר בתדר ג'יפאים? אז למה שיבקשו ממני תעודת ביולוג כדי לדבר בתדר הביולוגים?

שורה תחתונה, התגובה שלי עשתה בלאגן גדול וקשקשתי מלא. מצטער. אבל זה בדיוק מה שתחום הFRS האמריקאי בא לפתור. קחו 20 תדרים לשימוש "משפחתי" כללי ותעזבו אותנו בשקט.
אני חושב שפתרון ישראלי כזה היה הגיוני יותר ויעיל.

כלומר משרד התקשורת היה נותן 5-10 תדרים לשימוש כללי בלי אישורים ובלי אגרות, וכולנו היינו צורבים את התדרים האלו ושלום על ישראל.

אני תמיד משאיר מקום לטעות, אז אולי אני טועה ומדבר שטויות. מצטער.

דרור ברלי
06-11-18, 01:41
121807

נדב42
06-11-18, 04:40
גרוספלד, אני מסכים אתך אבל משרד התקשורת חושב אחרת...

כדי לקבל יותר מתדר אחד נצטרך קודם להראות רצינות ולמלא את התדר הקיים במכשירים מורשים (200 מכשירים לתדר זה כלל האצבע).

"קבוצות" פרטיות אתה יכול ליצור כמה שבא לך על גבי התדר המורשה וכל מי שיצרוב לך את המכשיר יעשה זאת בשמחה, אין כאן ענייני רישוי. אולי כדאי שנגדיר כמה קבוצות כאלו מראש.

לגבי צריבה של תדר הג׳יפאים וגם תדר הצפרים - אם שניהם ברשיון יצרבו לך את שניהם, אין בעייה.

talben
06-11-18, 09:36
בפועל לא יהיה ניתן לדבר באזור בו יש כמה קבוצות "פרטיות" על אותו תדר.
יצירת קבוצה "פרטית" בעזרת הגדרות CTSS לא באמת יוצרת קבוצה פרטית. כל המכשירים שעובדים על אותו תדר יפעלו בכל פעם שכל אחד מאיזושהי קבוצה יצא לשידור ובפועל יהיה בלאגן אחד גדול ואנשים פשוט לא יוכלו לדבר.
אין מניעה אלא להקצות מספר תדרים ש-ו-נ-י-ם

liontamer84
06-11-18, 09:52
121807

מסכים איתך לגמרי.

נדב42
06-11-18, 09:52
לא נקבל תדרים נוספים לפני שהראשון יתמלא.

liontamer84
06-11-18, 09:57

ומה ההגדרה לתדר מלא?

boaz avrahami
06-11-18, 09:57
בפועל לא יהיה ניתן לדבר באזור בו יש כמה קבוצות "פרטיות" על אותו תדר.
יצירת קבוצה "פרטית" בעזרת הגדרות CTSS לא באמת יוצרת קבוצה פרטית. כל המכשירים שעובדים על אותו תדר יפעלו בכל פעם שכל אחד מאיזושהי קבוצה יצא לשידור ובפועל יהיה בלאגן אחד גדול ואנשים פשוט לא יוכלו לדבר.
אין מניעה אלא להקצות מספר תדרים ש-ו-נ-י-ם

זה לא מדוייק מה שרשמת.
מכשיר שיכוון לתדר בלי הגדרות ctss אכן ישמע הכול אבל המטרה שיהיו 10-15 תחנות במכשיר שיוגדרו מראש כקבוצות פרטיות.
המלצתי לנדב להכריז עליהם מראש על מנת להימנע ממצב של אנדרלמוסיה בהמשך.
מי שלא רוצה לשמוע את הקשקשת של השכנים יעצור על תחנה שקטה ודי.
ההבדל היחידי מול תדר שונה הוא שבזמן שמישהו משדר על התדר בקבוצה אחרת באזורך לא תוכל לצאת לשידור

לביא
06-11-18, 11:28
בלב כבד אני כותב. אני חושב שאתה נותן כאן שירות דב נדב. ולא רק לקהילת הגיפאים

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נדב42
06-11-18, 12:47
פרט, נמק והסבר ...

אני פתוח לדעות וביקורת, אבל אין לי יותר מדי מה לעשות עם הצהרות סתומות כאלו.

בדיוק לשם כך פתחתי את השרשור הזה.

talben
06-11-18, 13:15
זה לא מדוייק מה שרשמת.
מכשיר שיכוון לתדר בלי הגדרות ctss אכן ישמע הכול אבל המטרה שיהיו 10-15 תחנות במכשיר שיוגדרו מראש כקבוצות פרטיות.
המלצתי לנדב להכריז עליהם מראש על מנת להימנע ממצב של אנדרלמוסיה בהמשך.
מי שלא רוצה לשמוע את הקשקשת של השכנים יעצור על תחנה שקטה ודי.
ההבדל היחידי מול תדר שונה הוא שבזמן שמישהו משדר על התדר בקבוצה אחרת באזורך לא תוכל לצאת לשידור

זה בדיוק הנקודה שאליה אני מכוון. תאר לך מצב של 3-4 קבוצות באותו אזור משתמשים בתדר הזה אבל בקידוד CTCSS שונה. כל הזמן הרשת תהיה תפוסה על ידי מישהו שמדבר....
ואם תנסה לדבר ומישהו אחר עם מכשיר חזק משלך יכנס באמצע (מבחינתו הוא לא מפריע לאף אחד כי הוא לא יודע שאתה מדבר) ויקטע אותך...
בקיצור, זה פשוט לא יעבוד.

- - - Updated - - -

יהיה קשה מאוד "למלא" את התדר כי אנשים לא ילכו לכל הבירוקרטיה של הוצאת רשיון וצריבת מכשיר כשהם יודעים את הבעייתיות הטמונות בעניין. אנשים פשוט ימשיכו להשתמש בתדרי הגיפאים הקיימים.
לא יהיה יותר פשוט ל"הכשיר" את התדרים שמשתמשים בהם היום? הם מוקצים למישהו/משהו אחר?

boaz avrahami
06-11-18, 13:21
זה בדיוק הנקודה שאליה אני מכוון. תאר לך מצב של 3-4 קבוצות באותו אזור משתמשים בתדר הזה אבל בקידוד CTCSS שונה. כל הזמן הרשת תהיה תפוסה על ידי מישהו שמדבר....
ואם תנסה לדבר ומישהו אחר עם מכשיר חזק משלך יכנס באמצע (מבחינתו הוא לא מפריע לאף אחד כי הוא לא יודע שאתה מדבר) ויקטע אותך...
בקיצור, זה פשוט לא יעבוד.

- - - Updated - - -

יהיה קשה מאוד "למלא" את התדר כי אנשים לא ילכו לכל הבירוקרטיה של הוצאת רשיון וצריבת מכשיר כשהם יודעים את הבעייתיות הטמונות בעניין. אנשים פשוט ימשיכו להשתמש בתדרי הגיפאים הקיימים.
לא יהיה יותר פשוט ל"הכשיר" את התדרים שמשתמשים בהם היום? הם מוקצים למישהו/משהו אחר?

זה בדיוק המצב ברשתות האזרחיות ועד 200 משתמשים לתדר בחלוקה לקבוצות לא צריכה להיות שום בעיה.
מלבד זאת הנושא מאפשר בעיקרון רשיון פורמלי לאחזקת מכשיר קשר.
אני בטוח שיהיו אנשים שישאירו לעצמם גם תדרי גיפאים במכשיר שלא לפי תנאי הרשיון.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

talben
06-11-18, 13:38
זה בדיוק המצב ברשתות האזרחיות ועד 200 משתמשים לתדר בחלוקה לקבוצות לא צריכה להיות שום בעיה.
מלבד זאת הנושא מאפשר בעיקרון רשיון פורמלי לאחזקת מכשיר קשר.
אני בטוח שיהיו אנשים שישאירו לעצמם גם תדרי גיפאים במכשיר שלא לפי תנאי הרשיון.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

אני לא מכיר את הרשתות האזרחיות אבל אני יודע שהפתרון המוצע לא יעבוד בקהילת הג'יפאים. כל שני אנשים שיוצאים לטייל רוצים אפשרות לדבר בינהם בלי שיפריעו להם, אם יש עוד 10 קבוצות כאלו בסביבה שלהם שתופסים את אותו תדר (וזה לא משנה כרגע אם שומעים או לא, אבל התדר תפוס בכל פעם שמישהו יוצא לשידור), יהיה כאוס מוחלט מבלי שאף אחד יוכל לדבר ולשמוע את חבריו לקבוצה

boaz avrahami
06-11-18, 13:56
הסידור שנדב הביא הוא המצב החוקי היחידי שמתאפשר והוא בא להגן על המשתמשים מאי נעימויות עם החוק.

לטעמי הוא גם יעבוד נהדר. אנשים יכולים להתחיל לעבוד בתדרי הקבוצות בהספקים נמוכים מהמקסימום.

ההצעה הזו פתוחה לשיקול דעתו של כל אחד.
אין חובה לאמץ אותה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

wonderd
06-11-18, 14:00
אני חושב שכמו בדברים אחרים שקורים פה - לפחות יש נקודת התחלה.
זה רחוק שנות אור מלהיות אידיאלי, אבל העובדה שמישהו מוכן להכיר בכך שהג'יפאים צריכים קשר חוקי - זאת התחלה.

בתכלס אם היו לוקחים את הטבלה ה"ידועה" ומאשרים אותה לשימוש תמורת תשלום שנתי כלשהו, הכל היה נפתר ברגע, אבל פה חייבים להיות חכמי חלם.

talben
06-11-18, 14:03
הסידור שנדב הביא הוא המצב החוקי היחידי שמתאפשר והוא בא להגן על המשתמשים מאי נעימויות עם החוק.

לטעמי הוא גם יעבוד נהדר. אנשים יכולים להתחיל לעבוד בתדרי הקבוצות בהספקים נמוכים מהמקסימום.

ההצעה הזו פתוחה לשיקול דעתו של כל אחד.
אין חובה לאמץ אותה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

למה זה הפתרון היחידי? נגיד להקצות 20 תדרים שונים לא יעבוד?

גיא
06-11-18, 14:21
תדרי אלחוט זה משאב יקר ונדיר.
לא יתנו לך 20 תדרים .. לדעתי גם אם תבקש לשלם.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

boaz avrahami
06-11-18, 14:32
אין בעיה להקצות 20 תדרים.
תכפיל ב 270 שח לשנתיים לתדר והם שלך...

תדרי הג׳יפאים לעניות דעתי לא יאושרו לעולם לשימוש.

כמו נוער גבעות תפסנו נישה לא לנו ועכשיו לא נח לנו לזוז משם.
כל זמן שלא מפנים אותנו הכול טוב.
אם יום אחד תהיה בעיה אז הרי לכם תוכנית מילוט. לא מושלמת אבל ראויה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
06-11-18, 14:38
גם בעיני הפתרון הנכון היה להקצות את התדרים "האמריקאיים" כתדרים פומביים, עם או בלי אגרה. משרד התקשורת מסרב בתוקף. זה המצב, מכאן אפשר להמשיך ליילל, להמשיך להכנס עם הראש בקיר, או לחפש פתרון יצירתי אחר. אני בחרתי באפשרות השלישית.

לביא, אני באמת מעוניין לשמוע את דעתך, לא יפה לזרוק פצצה ולהיעלם ...

raanan
06-11-18, 14:59
121807

100+

לכל מקשי הקושיות ...
תתיחסו לרישיון משרד התקשורת כמו הגושפנקא שרשומה ברישיון שהוספנו לא מזמן, הגבהה עד 50 ממ' .
נכון שזה היה חד פעמי ורשיון משרד התקשורת הוא דו שנתי . אבל, העקרון זהה .
מאמין שאף אחד לא יחפש לכם מה צרוב במקסטרק / או איזה סט קפיצים מתחת לרכב.

נדב,
תודה על ההסדרה לכלל הקהילה.

רענן

tallevi
06-11-18, 16:25
100+

לכל מקשי הקושיות ...
תתיחסו לרישיון משרד התקשורת כמו הגושפנקא שרשומה ברישיון שהוספנו לא מזמן, הגבהה עד 50 ממ' .
נכון שזה היה חד פעמי ורשיון משרד התקשורת הוא דו שנתי . אבל, העקרון זהה .
מאמין שאף אחד לא יחפש לכם מה צרוב במקסטרק / או איזה סט קפיצים מתחת לרכב.

נדב,
תודה על ההסדרה לכלל הקהילה.

רענן1+

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

יובל48
06-11-18, 16:41
פרט לכבוד והערכה לנדב על פועלו אין לי מה להוסיף.
אני לא רואה בדימיוני ג'יפאים צובאים על סניפי מוטורולה
כדי למחוק את התדרים הקיימים ולצרוב משהו מצומצם
ולקוות שכל חבריך יעשו כמוך.

נדב42
06-11-18, 16:58
זכור לי במעורפל איזה קורס אקדמי במדעי המחשב, עם מרצה חובש כיפה. בפרק שבו לימד רקורסיה הוא התחיל בהצהרה "הכל עניין של אמונה". אם כל איטרציה תבצע את חלקה כולל בדיקת תנאי העצירה, ותאמין שכך תעשה גם כל איטרציה אחריה, הרי שהבעייה פתורה באופן פשוט.

אני לא חובש כיפה ולא מאמין בקיומו של אל בתפיסה המסורתית (ולא ניכנס כאן לפילוסופיה), אבל אני כן מאמין באנשים. לא כולם ראויים לאמון הזה, אבל יש רבים שכן.

אני מאמין שאם מספיק אנשים יירשמו כחוק, נקבל אפשרות שימוש בתדרים נוספים. ובינתיים יש פתרונות של שימוש בקבוצות באופן חוקי, או בתדרים האמריקאיים באופן לא חוקי, עד שהפתרון החוקי יגדל ויהווה חלופה של ממש בלי צורך בקומבינות

גיא
06-11-18, 17:01
זכור לי במעורפל איזה קורס אקדמי במדעי המחשב, עם מרצה חובש כיפה. בפרק שבו לימד רקורסיה הוא התחיל בהצהרה "הכל עניין של אמונה". אם כל איטרציה תבצע את חלקה כולל בדיקת תנאי העצירה, ותאמין שכך תעשה גם כל איטרציה אחריה, הרי שהבעייה פתורה באופן פשוט.

בקורס שאני הייתי בו אמרו .. שצריך לדאוג רק לאיטרציה האחרונה, כל השאר יקרה לבד ..
( דיי דומה :) )

אני לא מאמין שזה דרוש .. אבל ... אולי ..

assafy
06-11-18, 21:29
התדרים האמריקאים לא חוקיים לשימוש אבל מה בדבר התדרים האירופאים?

guy888
06-11-18, 22:58
אולי לפעול מול משרד התקשורת לאשר את האירופאים לשימוש עד הספק של 5 וואט (במקום חצי וואט) ?

דרור ברלי
07-11-18, 00:02
בחיי שאני לא מבין אתכם.

נפתחה אפשרות חוקית. מי שמעוניין - ינצל את האפשרות הזו.
מי שלא, לא מוכרח.
בין השורות נרמז שזה לא סוף העולם.
שאפשר להסתדר וללכת בין הטיפות - ואין צורך להרחיב.

ועדיין נשאלות שאלות בסגנון שק החפצים הצבאי ההוא?

יאללה, שחררו.

נדב42
07-11-18, 06:27
גם את האירופאיים לא יאשרו מעל חצי וואט. ניסיתי. ראש בקיר.

נראה לכם שהייתי הולך לפתרון הנוכחי בלי לבדוק קודם את הפתרונות הפשוטים המתבקשים ??

boaz avrahami
07-11-18, 09:06
גם את האירופאיים לא יאשרו מעל חצי וואט. ניסיתי. ראש בקיר.

נראה לכם שהייתי הולך לפתרון הנוכחי בלי לבדוק קודם את הפתרונות הפשוטים המתבקשים ??

למיטב זכרוני לא ראש בקיר אלא חלק מתקנות שישראל חתומה עליהן .

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
09-11-18, 14:23
אז מצאתי במחסן ... את זה ;)

תזרקו הצעות

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181109/730111fa78c9c84c07a997ee608cc7a2.jpg

איל מ
09-11-18, 14:51
להשליך?
מנסיוני עם מכשירים דומים, הסוללות שלהם בטח גמורות. ולך תמצא סוללות כאלו.

גיא
09-11-18, 15:10
יש מלא באיביי .. חדשות ללא שימוש.

למשל

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F350679747446

zivo
09-11-18, 16:12
אז מצאתי במחסן ... את זה ;)

תזרקו הצעות

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181109/730111fa78c9c84c07a997ee608cc7a2.jpg

נדב, גיא,
המכשיר הזה נמצא ברשימת הדגמים שאפשר לקבל עליהם רישוי?

המשוטט
09-11-18, 17:02
נדב, גיא,
המכשיר הזה נמצא ברשימת הדגמים שאפשר לקבל עליהם רישוי?זה מוטורולה אז סביר להניח שכן

היו לי כאלו בתחום ה 100 אז צריך לבדוק..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

נדב42
09-11-18, 17:27
נדב, גיא,
המכשיר הזה נמצא ברשימת הדגמים שאפשר לקבל עליהם רישוי?בוודאות כן.

ד ו ר ו ן
09-11-18, 18:55
לפי מוטורולה (שהיא כמובן צד בעל אינטרס, אני לא עיוור לכך) הדובים כבר ערים והם כבר מקבלים הרבב פניות בעקבות האכיפה.
.
יש מצב שהם מקבלים הרבה פניות בגלל המפלצת הוירטואלית שמזינה את עצמה?

Slowly..

boaz avrahami
09-11-18, 20:15
לדעתי אין עדיין אכיפה כלל.
אילו הייתה אכיפה הסיפורים היו מתפשטים חזק ומהר.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
09-11-18, 22:13
יש מצב שהם מקבלים הרבה פניות בגלל המפלצת הוירטואלית שמזינה את עצמה?

Slowly..לא, זה לא קשור אלינו.
אני לא יודע על אכיפה שממוקדת בג׳יפאים.

הפניות שהם מקבלים מג׳יפאים הם בעקבות העלאת הנושא כאן (אני לא כתבתי בשום מקום אחר)

הם מקבלים פניות מאחרים שנתפסים ...

אני אישית עוד לא שמעתי ממקור ראשון אמין על ג׳יפאי שנתפס ונקנס. ועדיין לדעתי בהנתן אפשרות חוקית בעלות הגיונית, עדיף לנהוג כחוק. ולמי שכבר מחזיק מכשיר של מוטורולה או אייקום, העלות לטעמי הגיונית.

-->