PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מנוע....רישום ברשיון רכב...

יובל צ'ילאג
03-11-18, 22:13
היי,

החלפתי מנוע בניסאן טראנו 2005...

סוג המנוע היה ZD30ETI בנפח 2953 סמ"ק
המנוע החדש הוא ZD30 בנפח 3000 סמ"ק - נקנה מהיבואן, עם תעודות וכל מה צריך והורכב ע"י מוסך מורשה...

האם יש סיבה טובה שאני לא מצליח לעבור טסט או שהבוחן הוא סתם מא***ק...? מתעקש שמה שהתקנתי לא מתאים לרשום ברשיון הרכב...

האם אני צריך להגיע למשרד הרישוי (עמדה טכנית) ולבצע שם רישום מדוייק של המנוע החדש ברשיון הרכב ? מה התהליך ?

אשמח לתובענות, עצות ורעיונות...

יובל

boaz avrahami
03-11-18, 23:20
ברשיון רשום מספר המנוע ומספר השלדה.
אם החלפת מנוע, בין אם חדש או משומש אתה צריך לעדכנו ברשיון הרכב.
בתור התחלה אתה צריך לקבל מהמוכר שטר מכר למנוע החדש.

זה לדעתי הנוהל המעודכן
https://www.iga.org.il/assets/garages/85_change_motor.pdf

יובל צ'ילאג
04-11-18, 13:24
בועז,

תודה רבה...

יובל

yoni_0000
04-11-18, 18:59
אתה צריך לגשת לזה שמכר לך את המנוע ולבקש שטר מכר, ומהמוסך המורשה אישור על ביצוע ההחלפה. עם המסמכים האלו אתה מעדכן את הרישום ברישיון הרכב במכון רישוי,
זהו.

יובל צ'ילאג
05-11-18, 11:43
היי יוני,

תודה רבה,

אכן, שטר מכר קיים, כמו גם אישור המוסך שהתקין את המנוע.

הבוחן עשה בעיות היות והדגם של המנוע הוא ZD30 ולא ZD30ETI כפי שרשום ברשיון הרכב...

האם הוא, הבוחן או מכון הרישוי, אמורים לרשום את דגם המנוע החדש ברשיון הרכב, או לפחות להתחיל את התהליך ?

המשך יום מקסים.

יובל

yoni_0000
05-11-18, 12:51
אני לא מכיר שדגם המנוע רשום ברישיון הרכב אלה רק מספר סידורי של המנוע הספציפי.. אבל עזוב, בישראל תהיה ישראלי, גש חזרה למוכר המנוע ולמוסך המתקין ותתן להם לשבור את הראש..

tallevi
05-11-18, 13:01
אני לא מכיר שדגם המנוע רשום ברישיון הרכב אלה רק מספר סידורי של המנוע הספציפי.. אבל עזוב, בישראל תהיה ישראלי, גש חזרה למוכר המנוע ולמוסך המתקין ותתן להם לשבור את הראש..תמיד יש את דגם המנוע ברשיון הרכב. תכלס זה אותו המנוע בדיוק, ההתקטננות של המכון רישוי חסרת גבולות, מעוותת, ואינה מוצדקת משום סיבה שהיא. סתם ראש קטן של פרפר בצעירותו...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

איל מ
05-11-18, 14:11
אני לא מכיר שדגם המנוע רשום ברישיון הרכב אלה רק מספר סידורי של המנוע הספציפי.. אבל עזוב, בישראל תהיה ישראלי, גש חזרה למוכר המנוע ולמוסך המתקין ותתן להם לשבור את הראש..

מספר המנוע הוא גם הדגם

shmil
05-11-18, 15:41
פעם היה כלל בג'יפולוג, שנקרא: "לא בטוחים - לא עונים".
יש דגם מנוע ברשיונות הרכב רק בערך בחמישים שנים האחרונות.
הוא אינוקשור למספר המנוע, שנמצא ברובריקה אחרת.
לא בטוחים? לכו לרשיון הרכב שלכם!!!!!

yoni_0000
05-11-18, 16:03
טעיתי בפומבי אבל בסדר.. מזמן התרגלתי שרוב התוכן בפורום הוא להעמיד אדם על טעותו מאשר לדבר לגופו של עניין..

shmil
05-11-18, 16:36
ממש לא אישי, יוני, ואם זה הרושם שקיבלת - התנצלותי.
לרוב אתה עונה ממש לעניין ובדיוק כמו שהייתי רוצה שיענו לי.
כולנו נופלים לפעמים, אפילו אני :cool:

איל מ
05-11-18, 16:39
טל אם הכוונה אלי, אז ברשיון רכב מופיע מספר מנוע המורכב מאותיות ומספרים, ודגם מנוע המורכב מאותיות (שהן אותן אותיות מהמספר).
121754

MashberNafshi
05-11-18, 20:08
חלק מהיבואנים עשו להם מנהג להוסיף את תגי דגם המנוע גם לרובריקה של מס' המנוע.
אין בכך כל צורך, זהו מנהג מיותר.

-->