PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול נחל כזיב - מה מצבו ?

גיא
07-11-18, 18:49
הי ..

היה פעם מסלול כזה .. האם עדיין ?
זכור לי קצת זרימות בימים של אחרי הגשם ובסופו של דבר מגיעים ליד איזה מבצר אולי ? ..

erezgur
07-11-18, 18:53
ברגל, אני מנחש, מסלול נפלא.
מבצר המונפורט.

עם רכב ניתן היה פעם לנסוע מזרחה עד קרוב למרגלות המונפורט - לא יודע מה מצב הדרך כיום.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

avikkllk
07-11-18, 20:15
למונפורט אין גישה ברכב.
למבצר (יחיעם?) ניצן להגיע
במקרה דקה מביתי

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

גיא
07-11-18, 21:32
למונפורט אין גישה ברכב.
במקרה דקה מביתי

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

מעולה.
אז אני אשמח אם תייעץ או תצטרף ותוביל ;)

ממערב למזרח ברכב כמה שאפשר. עם אופציה לחניה ליד המבצר ולטפס למעלה רגלית.
קצת קפה. קצת מאפה .. והביתה ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

בוזי
08-11-18, 00:01
מבצר יחיעם לא נמצא בנחל כזיב, אלא בקיבוץ יחיעם. לא רחוק.
המבצר שעל גדת נחל כזיב הוא המונפורט.
כיום לא ניתן לנסוע לאורך נחל כזיב ברכב.
אפשר להגיע עד לחניון שסמוך לעין חרדלית (מומלץ לבקר ולשכשך) ואפשר לנסוע דרך הכביש למבצר המונפורט או לפארק גורן שמולו על הגדה השנייה.
עוד נקודות מעניינות: דרך הנוף שמובילה ממושב מנות למעיליה, מערת נמר, מערת הקשת.
אבל כל זה לא ממש טיול ג׳יפים.
אפשר לחתוך מעין חרדלית למנות דרך השטח בדרך מחורצת ומטלטלת.
עשו חיים

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

דידין
08-11-18, 02:49
למונפורט אי אפשר להגיע עם רכב,אבל יש3 אפשרויות "רלבנטיות.
1.להגיע לפארק גורן לחנות באיזור מול המצפה לרדת בשביל העיזים עד הנחל ולעלות לגדה הדרומית אל המבצר (אי אפשר לפספס השבילים).
הבעיה שבחזור ,צריך לעלות שוב למצפה ולכך צריך כושר גופני טוב!
2. האפשרויות השנייה והשלישית הןלהגיע לתחילת השביל המוליך למונפורט מדרום ומשם ללכת ברגל דרך קצת יותר נוחה,ההגעה לחניון היא בדרך הנוף ממנות או דרך מעיליא לכיוון מצפה הילה (השם גלעד שליט מזכיר משהו).

אם ברצונך להתנדנד קצת עם הדאסטר,מציע לך להגיע לתצפית המונפורט בפארק גורן,משם להמשיך מזרחה לכיוון חניון זיתים ומשם בדרך קופצנית משהו למיצד אבירים (ליד מצפה אבירים)..
הליכה של כ 10 דקות מהחנייה עד המיצד וחזרה עם הכביש דרך חורפיש.

קח מפה טובה -לא צריך לינק למסלול.

נ.ב אם אתה מחליט להגיע למיצד אבירים דרך חניון זיתים,ממליץ להכנס בדרך גם ל"מערת המקדש" אל ג'אללה.

פרטים ברשת כמובן.

avikkllk
08-11-18, 07:48
לכן הצעתי להגיע ליחיעם[emoji16]
מבצר מרשים וניתן כניסה עם רכב
הכניסה למונפורט נאסרה בכלי רכב כבר כמה שנים בגלל שחוץ מלהרוס את הנחל העדין הזה לא עושים שם כלום אפילו לא נהנים ממנו.

ניצן להגיע לפארק גורן ולהגיע מהגדה השניה אבל גם מישם לא ניתן להיכנס ברכב,
אם אתם מעוניין ברגלי,זה מקום מקסים
אני אישית נורא אוהב ללכת שם ברגל.

יש שם מין מעיין באמצע הנחל מדהים
כמה בירות( או קפה בשבילך) ואתה בפינת גן העדן.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

drorito
11-11-18, 23:32
למונפורט אין גישה ברכב.
במקרה דקה מביתי

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

במחילה מכולכם.. אני מגיע כמעט פעם בחודש למונפורט ברכב.
יש שביל מאוד מהנה שיורד אליו מהחניון שליד הילה.
מחנה, ויורד את שאר הדרך ברגל עד לתחנת הקמח שלרגלי הנחל.

מה שכן מדויק זה שהואדי סגור לנסיעה מערב מזרח מזה כ ~ 15 שנה.. אך ישנם שבילים רבים על השלוחות מצפון או מדרום לו.

גיא
12-11-18, 00:21
מסלול ....

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

yovavz
12-11-18, 00:56
השביל האדום
זה רק דרך גישהhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20181111/5b23261c71ab659075ae0cf24abf550c.jpg

amotzg
15-11-18, 10:40
מהשביל האדום מתפצל שביל לא מסומן שיורד פחות או יותר באפיק הגיא. זאת הדרך להגיע עד למבצר. יש תקופות שהשער (קצת לפני הפיצול מהאדום) סגור לאחרונה הוא היה פתוח כל פעם שבאתי. בכל מקרה סיכוי טוב שאחרי יום יומיים שהוא סגור יהיה שם מעקף...
וגם, שים לב שאת האוטו אתה מחנה בבסיס המבצר צריך עוד לטפס שתיים שלוש קומות כדי לטייל בחלקים היפים למעלה.

אנצל את ההזדמנות לספר,
בשנים האחרונות חופרים במונפור הארכאולוגים אדריאן בועז ורביע חמיסה (נדמה לי דרך שאוניברסיטת חיפה) ויש כמה פינות חדשות שאפשר להתרשם בהן מהמבנה. למתעניינים, מומלץ מאוד לחפש את דוחות החפירה שלהם ואפילו לתאם אתם התנדבות בחפירה (הם מאוד פתוחים לזה) או ביקור. הם עוסקים הרבה גם בהיבטים אדריכליים וגם בתולדות הקרב בו נחרב המבצר. במחקר שלהם יש פרטים חדשים על המבנה המורכב ועל שלבי הקרב שמפתיעים (לפחות אותי) בעצמתם לעומת הזמן הקצר שהמבצר התקיים והמיקום השולי שלו.

עוד על הציר לחובבי הג'אנר, מבצר המלך במעיליא (גם שם רביע חופר לאחרונה) ומפעל הסוכר בחורבת מנות.
וגם,
אם כבר נמצאים שם שווה לנסוע על השלוחה לכיוון בור בלטון, יש משם נוף יפה לאזור.
למי שמשלב הליכה בטיול, מבור בלטון יש שביל קצר לעין שעל. את הבריכה בחוץ מישהו מקפיד לשבור כל פעם מחדש (השמועות מאשימות את הרשעות), אבל המערה החצובה של המעין בהחלט שווה ביקור (רטוב), תמסרו ד"ש לעטלף.
משם אפשר לנסוע בדרך האדומה אל נחל שעל ולעלות בירוק חזרה לדרך מנות הילה. הירידה באדום לפני החיבור לירוק קצת דרדרתית, זהירות. יש מעקף פחות מחליק אבל יותר מסולע. אני מניח שבקיץ, בעליה, לדאסטר זה יהיה קצת מאתגר אבל עכשיו זה נראה סבבה.

גיא
15-11-18, 10:43
מעולה !

בהחלט נבדוק את העניין.

תודה רבה !
( יש לך טלפון או מייל של החופרים ? זה מסוג הדברים שמשמחים את אשתי )

amotzg
15-11-18, 11:02
שולח פרטים בפרטי.

-->