PDA

צפייה בגרסה מלאה : דילמה מיוחדת - CJ או באגי?

אמנון
21-01-06, 01:00
אחרי שמכת ברק הכתה בבית, מה שגרם למודם להשרף, לא הייתי כאן שבוע בשביל להיוועץ איתכם בסוגיה שאני נחבט בה כרגע. ואז האתר שקע תהליך שיפוץ.

על מה מדובר? אחרי שיחה שהייתה עם אבא שלי, עלתה הסוגיה; אולי עדיף לקנות CJ מאשר להשקיע את הוני בבניית הבאגי, כרגע?
עוד 10 או 11 חודשים אני מתגייס (זה אזור התאריך, לא ישתנה, 100%), אני לא רואה מצב שבו אני מסיים את פרויקט הבאגי (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=8899&page=1)עד אז. ואם אני לא אסיים אותו עד אז, במהלך השירות לא יתאפשר לי לעבוד עליו בצורה מסודרת.
אז עלתה המחשבה (בינתיים זו רק מחשבה!), להעביר את הפרויקט ל-Hold, לקנות CJ במצב מכאני סביר ולהנות ממנו.
את יצרי הפבריקציה שאני לא יכול להשתלט עליהם אני אשקיע ב-CJ - כלוב, פחחות וצבע (לבד), פגושים, מדרגות, מיגונים וכו'.
את הבאגי אני אמשיך כשיהיה כסף במהלך השירות (כשהלחץ ירד) או אחריו, ואז גם יהיה לי ידע חדש שארכוש בשירות שיעזור בתכנון המערכות השונות.
ה-CJ יביא הנאה רבה (כי כרגע אני מתוסכל מוטורית), וישתלב נהדר עם הרצון שלי לטייל בארץ הרבה. השירות הצבאי שלי גם יאפשר טיולים בסופ"ש.
אז מה החסרונות? קודם כל, אני נוטש את החלום שלי לזמן לא ברור, שבו כבר השקעתי זמן, כסף והרבה רגש. כמו כן, אני לא בטוח שמבחינה כלכלית אני יכול להחזיק CJ (להבהרה - יהווה רכב טיולים בלבד).
התקציב התיאורטי (הוא תיאורטי כי כל הקניה תיאורטית) הוא בין 14 - 18 אלף שקל.

כאן השאלות שאני אציג עכשיו נכנסות לתמונה, יש להתייחס אליהן כהיפותטיות:

אני רוצה לקנות CJ שהמצב הקוסמטי שלו לא מעניין אותי בכלל, אני אשפץ אותו לבד. המצב המכאני צריך להיות סביר, כדי שאני אוכל לטייל כבר אחרי העברת הבעלות. הוא צריך להיות פתוח, וכמה שיותר זול. כמה CJ כזה אמור לעלות? (אני יודע שלא ציינתי שנתון, ראו סעיפים הבאים)

כאן נכנס השאלה של השנתון. הוא לכאורה לא רלוונטי אבל חשבתי על אפשרות של CJ6 משנת 76 ומטה, כדי שירשם כאספנות ואז מחיר הטסט נמוך. מה לגבי הביטוח? האם האפשרות של CJ אספנות מורידה את הפאן הכלכלי מבחינת ביטוח + טסט וכו'? דעותיכם לגבי ג'יפ אספנות?

אם לא אספנות, אז מה המחיר כשמדובר ב-CJ (כמובן שהיתרונות מדברים בעד (http://www.jeepolog.com/163.html)CJ (http://www.jeepolog.com/163.html) משנת 86 [כולל] ומעלה (http://www.jeepolog.com/163.html)) לביטוח (נהג חדש, אני מזכיר)? מה לגבי טסט ורישוי? בקיצור, כשאנחנו שמים בצד את הפאן של המכאני וכל מה שקשור לאחזקת הג'יפ נוסע, כמה עולה להחזיק ומה האספקטים עליהם אני משלם (כמו ביטוח לדוגמא?)

יש לציין שיש לי הנכסה חודשית נמוכה. בתחזוקה השוטפת אני אקבל עזרה כספית מאבא שלי, אבל בשביל זה אני צריך לדעת מחירי החזקה כללים, כי אני לא אקבל המון עזרה. צריך לדעת שהג'יפ ישמש כרכב טיולים בלבד, אני אעבוד עליו כמובן לבד ואבצע הכל (כולל פחחות+צבע).
להודעת הפתיחה נגמרו לי השאלות. עוד יבואו בהמשך.
חיוני לי לקבל תשובות על השאלות האלו, אני לא הולך להכניס את עצמי לבוץ בכוח.

אל תחסכו במילים בכלל. שאלתי גם על האחזקה והקנייה של ה-CJ עצמו אבל אני מעוניין מאוד לשמוע מה אתם אומרים על הדילמה המיוחדת הזו?

six 4 life
21-01-06, 01:36
אמנון
מעולם לא עמדתי מול משוואה שכזאת ולכן לא אחווה את דעתי,
רק אנסה לעזור לך להגיע להחלטה לכאן או לכאן בדרך אחרת-
אתה מוזמן להצטרף אלינו לטיול הבא של מועדון הCJ הישראלי, טיול שמשתתפים בו אך ורק CJ וסופות.
אחרי טיול שכזה עם ההכרה של הכלים והפאן מקרוב-
אני בטוח שזה יעזור לך להגיע להחלטה שתתאים לך- בין אם החלטת CJ, או בין אם החלטת באגי.

בברכה

-ארז-

barak4*4
21-01-06, 09:10
לטעמי, אין בכלל מקום להשוואה.
נתעלם לרגע מהפן ההנדסי של הבניה, כמעט הכל מצביע לטובת הסיקס.

חוקיות - הסיקס הוא כלי רכב חוקי, בעל רשיונות, בעל ביטוח. מבלי לזלזל כלל, אבל אולי בגילך אתה עדיין לא מבין את המשמעות והחשיבות של הדברים הללו.
נתאר לרגע את סיוטו של נהג - תאונה עם נפגעים / הרוגים. במקרה שכזה, אתה עלול למצוא את עצמך מאחורי סורג ובריח, ללא גב כלכלי ובמצב כללי די עגום.
נסיעה בכלי שכזה היא עברה פלילית.
הרכב יכול להיות מוחרם בכל רגע נתון ואז מה קורה עם הכסף שלך? שעות העבודה? ההשקעה? הכל הולך.

שימושיות - בסיקס אתה יכול לטייל וגם לצרף חברים או בני משפחה. זה קצת יותר קשה בבאגי שאתה מתכנן.
הסיקס יכול לשמש גם ככלי רכב, הבאגי לעולם לא תוכל למלא יעוד זה, גם אם יחקק כבר החוק לספורט מוטורי והיא תעמוד בכל הדרישות.

זמינות חלקים - תאר לעצמך שחלק מיוחד שעמלת עליו זמן רב בכירסום / בניה / ריתוך / כיפוף נשבר.
מה קורה אז? עוד כמה שבועות עד הפעם הבאה שאתה מטייל. לסיקס ניתן לאתר כל חלק תוך זמן קצר, מקורי, תחליפי או משופר.

רמת הבניה - שוב, מבלי לזלזל, הסיקס תוכנן על ידי מהנדסי רכב. את הבאגי אתה מבצע לבד, עם אלפית מהידע והמשאבים שעמדו לטובת מהנדסי הג'יפ.

השקעה עצמית בבניה - גם בסיקס תמצא תמיד מה לשפץ, להוסיף, לשפר ולתכנן. לא פחות כיף מבניית באגי.

יש עוד המון פרמטרים שלא עולים לי כרגע בראש, אך בתמונה הכוללת, לדעתי, יש עדיפות לסיקס.
ואם הרציונאל לא מדבר אליך?.....
תבנה באגי.
ברק.

eran4x4
21-01-06, 09:20
תקנה CJ מסדר (של ניר לדוגמה שאני חושב שהוא עדיין למחירה או כמו שהיה לחנן)
התקציב שלך מתאים לקניה
תהנה ממנו עד הסוף עד הגיוס ולאחריו.

ERAN NO 1
21-01-06, 09:32
אני רוצה להתייחס דווקא לסוגיית ה"תסכול המוטורי":

זה ידוע שתחילת בניית באגי מלווה תמיד בהתלהבות וחלומות בהקיץ על איך תנהג בה כשתסיים אבל תמיד תמיד (אצל בוני רכב חובבנים כמוני וכמוך)התסכול נכנס כאשר הבניה נכנסת לשלבים הטכניים יותר(מתלים מערכת הנעה ועוד) ולפעמים אין אפילו חשק להמשיך.
לכן אני ממליץ לך לזנוח או לחילופין לעבוד באמת בזמן החופשי אתה צעיר ויש לך עוד הרבה זמן וכמו שאמרת ככול שגודלים מקבלים רעיונות אחרים
אחרי שתשתחרר תרצה לעבוד קצת לטייל קצת לבלות קצת ואז תוכל להחליט מה לבנות אם בכלל !

מי שחולה בחיידק המוטורי חייב תרופה עכשיו ולא עוד שנה שנתיים שאולי לא תעבוד
לכן לך על רכב שטח (אני לא ממליץ לך איזה כל אחד ובחירתו)ובמצב סביר גם העבודה עליו עלולה לתסכל אותך או לגרום לך לנסוע עליו במצב לא טוב

הבאגי עומדת בצד ותחכה לך !

lizard
21-01-06, 10:30
למה CJ ולא סמוראי? עד כמה שהבנתי עלויות ההחזקה הן נמוכות יותר.

ב18 אלף אתה מביא אחלה של רכב מבחינה מיכאנית. אל תתפתה לקנות רכב בזול. אתה בתור חייל לא תצא מזה.

אלון_ק
21-01-06, 11:52
לך על CJ, משתי סיבות עיקריות:
1. יהיה לך אוטו נוסע מהיום שתקנה אותו. באגי זה טוב, שנים של עבודה זה נחמד וזה בטח סיפוק אדיר בסוף, אבל במיוחד בצבא אתה תגלה שזמן הוא לא מותרות שאתה משופע בה.
2. שיפור הCJ ילמד אותך הרבה יותר ממה שנדמה לך היום, כך גם האחזקה השוטפת. יש הבדל בין תיאוריה ומעשה בנושא בניה של רכבים, לא כי התיאוריה טועה אלא כי אנחנו לרוב מזניחים או שוכחים משהו, לעיתים פשוט לא מסוגלים לחשב אותו. נסיון מעשי בשינוי מערכות רכב שנוסע יקדם אותך לא פחות מנסיון תיאורטי (ע"ע רוב סדנאות המשפרים בארץ).

לגבי איזה CJ, באיזה מצב וכו', אני לא רואה דילמה כאן. אתה לא שונה מאף אחד אחר, ההמלצה הגורפת הייתה וצריכה להשאר שתקנה את הCJ במצב הכי טוב שידך משגת.

מיכה, אם זה רכב נטו טיולים אני לא חושב שסמוראי יהיה זול יותר בשום קנה מידה שהוא. הדבר היחיד שסמוראי זול בו יותר הוא צריכת דלק, ואת זה אתה מוציא מהמשוואה ברגע שאמרת שזה רכב טיולים לסופ"ש (זה יתקזז באחזקה).

tayrie
21-01-06, 12:48
במצבך , כל בחירה שתבחר תהיה יותר נטל מאשר תספק הנאה , בהנחה שתחזור כל סופ"ש הביתה - המשכורת הצבאית השנתית שלך מספיקה לביטוח חובה+ג' שנתי עם עודף לסיגריות.
אם כבר ,במקומך הייתי דווקא הולך על סמוראי , הרבה יותר פרקטי בשבילך , יוכל לשמש גם לנסיעות מנהלתיות , ויצרוך פחות מסיקס, או לגייס את אבא כשותף לסיקס.

ההגיון אומר תהיה אמיתי עם עצמך ותשהה את כל הענין 3 שנים , כולם עוברים את זה.

אמנון
21-01-06, 13:25
כתבתי את ההודעה הראשונה לפני שבוע וחצי. מאז הרעיון התגלגל בראש המון, ה-CJ נראה לי יותר מאשר הבאגי כרגע. זה חבל לזנוח את הפרויקט עכשיו, אבל ההנאה תיהיה הרבה יותר גדולה ב-CJ.
כמו כן הנימוקים שהעליתם חיזקו את דעתי יותר.
אבל, אף אחד לא ענה על שאלות ההחזקה ששאלתי לגבי ה-CJ, והתשובות הן שיעזרו לי להחליט אם אני הולך על זה או לא.

lizard
21-01-06, 14:29
מאחר ולאחרונה קניתי את הסיקס שלי, עברתי טסט ואני מטפל ברובו בעצמי אני אנסה לענות לך. כמובן שזה לא אומר כל כך הרבה לגביך אבל אני מאמין שיתן לך מושג כלשהו.

ביטוח חובה - בסביבות ה1200 ש"ח. לא יודע אם זה אותו מחיר לנהגים צעירים, הכי הרבה תעשו ביטוח על שהם אביך.

צד ג'+גרירה (אל תוותר על גרירה) - בסביבות ה2500-2700 שקל. תוותר על ביטוח שמשות, גם ככה יש לך רק אחת ולא בעיה להשיג.
טסט, פה יש חור שחור שתלוי בעיקר במצב הרכב. אי אפשר לעמוד את זה, כל ג'יפ הוא מקרה פרטי. לי זה עלה כולל תיקונים וכל מיני דברים מסביב - 4500 ש"ח. בעיקר כי עשיתי את רוב העבודה במוסך. אני מאמין שזה יעלה לג'יפ מיושר לפחות רבע או שליש. הסכום לא כולל את האגרה.

דלק - תלוי כמה תיסע אבל קח בתור תחשיב 5 ק"מ לליטר שזה שטח וכביש ביחד.

בנוסף לזה תשים עוד איזה 200-500 ש"ח כל חודש בצד. לך תדע מתי תצטרך להחליף משהו.

אמנון
21-01-06, 15:30
הביטוח חובה וצד ג' ביחד יוצא 3800 ביחד לשנה בערך, כן?
אי אפשר לעשות ביטוח על שם אבא שלי, הוא לא יהיה תקף עליי, הנהג היחיד על הרכב.
אתה התכוונת 4500 שקל הכנת הרכב לטסט, לא הטסט עצמו, כן?
נניח ואני ניגש לטסט עם רכב שלא מצריך הכנה, אני משלם רק אגרה? כמה היא עולה?

מישהו יכול לאשר את הדברים ולשפוך קצת אור על העניין?

lizard
21-01-06, 17:53
כן בערך.

המבחן עצמו זה בסביבות ה100 שקל.

תשלח לי ה"פ, אני אפרט יותר.

אמנון
21-01-06, 18:35
מיכה, בלי להעליב, אני רוצה תשובות שאני יכול לסמוך על מי שכותב אותם כמבין 100%, בלי כוונה רעה.

חנן-ג'יפולוג
21-01-06, 18:40
ביטוח חובה זה משהו כמו 1500 ש"ח, לנהג בן 35 , ללא תאונות בעברו.

ביטוח צד ג' , כולל גרירה, משהו כמו 750-1000 ש"ח.

אגרה, 1100 ש"ח. הטסט עצמו זה משהו כמו 52 ש"ח, אני לא סגור על המחיר. אם יש לך צורך לעשות אישורים על בלמים ו/או על בדיקת מוסך לרכב מיושן תוסיף משהו כמו 100-150 ש"ח לכל בדיקה.

חנן-ג'יפולוג
21-01-06, 18:43
צד ג'+גרירה (אל תוותר על גרירה) - בסביבות ה2500-2700 שקל.

אה?

six 4 life
21-01-06, 19:20
אמנון
לגביי אחזקת CJ

חובה וצד ג' לנהג צעיר וחדש- סביבות 3,000 ש"ח, פחות או יותר תלוי בסוכן.

טסט- אם 2 אגרות בשנה- 575 ש"ח + 150 ש"ח על אישור רכב מיושן

טסט אחד בשנה- אגרה של 1000-1100 ש"ח + אישור בלמים במידה והרכב מעל 15 שנה על הכביש.

בקיצור- טסט וביטוחים בשנה יעלו לך בין 4,000 ל 4,500 ש"ח.

מבחינת הוצאות מכניות-
כשתגיע לחיפוש כלי מסויים, ותדע כמה הוצאות צפויות לך בו, תוכל לחשב הלאה.

כרגע,
פירטתי לך את ההוצאות שבכל מקרה יהיו לך על כל CJ שתקנה, על מנת שיסע על הכביש.

-ארז-

שלומי
21-01-06, 19:44
לדעתי הכיוון של רכב אספנות , במידה ותיפול על אחד טוב - וזה לא טריוויאלי במיסגרת הזמן שיש לך לחיפושים הוא טוב ,
יוריד לך עלויות שנתיות (טסט ביטוח) בהרבה ופותח לך עולם של כלים יחודים עם ערך מוסף.

שלומי

אמנון
21-01-06, 19:44
ארז, נניח ואני קונה CJ משנת 86. זה כבר שני טסטים בשנה?

אני לא בטוח שהבנתי אותך נכון;
- אם שני טסטים בשנה - משלמים שתי ארגות, כל אחת 575 ש"ח? והטסט עצמו בערך 50 שקל? משמע 1200 שקל?
- אם טסט אחד בשנה - משלמים אגרה אחת, 1000-1100 ש"ח, והטסט עצמו בערך 50 שקל? ובמידה וצריך אישור בלמים, עוד. משמע 1200 שקל?

לא מסתדר.

הסתבכתי קצת..:confused: (זה הסמיילי היחיד שעובד, מתאים כאן!).

חנן-ג'יפולוג
21-01-06, 19:51
האגרה מתחלקת לשתיים. טסט, כ50 ש"ח, אתה משלם פעמיים, אין מה לעשות. לגבי אישור בלמים ואישור מוסך לרכב מיושן, לפחות באחת משתי הבדיקות, אני חושב שאתה עושה בדיקה פעם כן ועם לא, ובפעם שאתה לא עושה בדיקה אתה מביא אישור שכבר נבדקת לפני חצי שנה.

הג'יפ שלי, שהוא מודל 86, עלה בדצמבר 85 על הכביש. הטסט שעשיתי לו בדצמבר 2005 , בדיוק 20 שנה לאחר העלייה על הכביש, היה לשנה. מזה אני מבין שרק כשהג'יפ בן 21 הוא מתחיל לקבל טסטים לחצי שנה.

סולי
21-01-06, 20:00
אמנון,
אכזבתני...

אם אפשר להיות מציאותיים, ג'יפ לא תוכל להחזיק בצבא.
אלא אם כן יש לך הכנסה של 750ש"ח בחודש, נקודה.

בצבא, בתור ג'ובניק שטוחן ועוד באיזור המרכז.. יהיו לך לא מעט הוצאות, הרבה מעבר לאוטו.
אם זה אוכל, יציאות וכל מיני פינוקים אחרים לנפש..

דעתי,
תתגייס ובזמנך הפנוי תמשיך את הבאגי, הסבלנות משתלמת.
אני במצבך, .. וכבר התגייסתי את הבחירה שלי עשיתי כבר.
לא וויתרתי על הבאגי..

six 4 life
21-01-06, 20:02
אמנון, זה פשוט.

*רכב שמתחת ל15 שנה על הכביש- ניגש לטסט חד שנתי (אגרה אחת), ללא שום אישור.

*רכב שמעל 15 שנה על הכביש- ניגש לטסט חדש שנתי (אגרה אחת), עם צירוף אישור בלמים ממוסך.

*רכב שמעל 20 שנה על הכביש-
ניגש לטסט פעמיים בשנה (2 אגרות שסכומן הכולל הוא בערך כמו מחיר אגרה אחת חד שנתית), בצירוף אישור רכב מיושן ממוסך.
(אישור שבו נבדקים הבלמים, בלם החירום -הנדברקס, ומערכת ההיגוי.)

בברכה.

-ארז-

kd2
21-01-06, 20:37
אמנון יש לך 10-11 חודש!!!
זה לא מספיק כדי להגיע לשלב מאוד מתקדם עם הבאגי?
ואת השאר בכיף בזמן הפנוי מהצבא.
אני גם בונה באגי ( בעצם 2 אבל אחת מחכה בתור ) אמנם עם בסיס יותר קל.
גם אני לפעמים עובד שבוע כן שבוע לא מכל מיני סיבות אבל כשיש מטרה עובדים עם יותר חשק ובמהירות גבוהה יותר.
יש לי רעיון בשבילך שיכול לקדם אותך הרבה צעדים.
במקום לבנות בעצמך כל פרט במערכת במתלים, להביא חלקים שתואמים לתכנון רק מכלי רכב אחר.
זה יחסוך לך הרבה זמן אבל לא יהרוס לך את התכנון כי תקבל בערך את אותו סטאפ פשוט עם חלקים שאתה לא בנית.
זה חיסרון כי הבנתי שאתה רוצה לבנות לבד( בצדק ).
מתלים תמיד אפשר לבנות אחרי זה סה"כ המתלה הוא חלק שמתחבר עם תושבת שאפשר לשנות אם רוצים.
אני מאמין שאת עבודת המסגרות תצליח להשלים ב10-11 חודש ולהשאיר את החלק של מנוע וכו לזמן הפנוי שיהיה לך בשירות.
אבל זה תלוי בזמן הפנוי שיש לך ביום יום.

יותר קל להגיד מאשר לעשות אבל את הבסיס יש לך כבר מוכן ויש תכנון ביד אז אני חושב שזה אפשרי.
רק עניין החוקיות פועל לנגדך.
אני גר במקום שפחות מרגישים את זה כי כל האזור הוא אזור ענק של שדות חקלאיים ללא הרבה כחולים.

אמנון
21-01-06, 21:10
תשמע, אני פדנט רציני (מתחרה באלון אפילו, נראה לי..), אין אפשרות שאני לא בונה את המתלים.
הפרויקט הזה היה ונשאר רציני ומקצועי (עד כמה שיכולתי) בכל מובן עם דגש על הפרטים הקטנים.
אני בטוח ב-100% שעוד 11 חודשים הבאגי לא תסע. אין מצב.
עברתי כבר את רוב החלק של בניית השלדה. למעשה לא נשאר לי הרבה בכלל. עכשיו מגיע החלק של ההוצאות הרציניות.
את ההנאה הרבה מהפרויקט הזה הנחתי שאקבל מהליך הבניה יותר, משאר מהנסיעה על הכלי. אין הרבה אפשרויות לסוע לטייל עם כלי כזה.
ואחרי כל השנים האלו של שקיעה בתחביב שכבר לא רק תחביב ואני בטוח שיהווה את העתיד שלי, כמהנדס מכונות, אני רוצה להנות כמה שיותר עד לגיוס. כרגע אני חושב שה-CJ יתן הנאה מרובה יותר.
ואם באמת אקנה CJ, הוא יהיה אחד המדוגמים, שגם עליו, 100% עבודה עצמית. מה גם שהוא משתלב מצויין עם הרצון שלי לטייל בארץ עכשיו, טיולים של כמה ימים בשטח.

ואיך אמר מאיר אריאל?
"לכיפך מוסר השכל, מי שנדפק פעם אחת, כבר לא יכול להיגמל מזה..."

סולי
21-01-06, 23:07
לטעמי, אין בכלל מקום להשוואה.
נתעלם לרגע מהפן ההנדסי של הבניה, כמעט הכל מצביע לטובת הסיקס.

חוקיות - הסיקס הוא כלי רכב חוקי, בעל רשיונות, בעל ביטוח. מבלי לזלזל כלל, אבל אולי בגילך אתה עדיין לא מבין את המשמעות והחשיבות של הדברים הללו.
נתאר לרגע את סיוטו של נהג - תאונה עם נפגעים / הרוגים. במקרה שכזה, אתה עלול למצוא את עצמך מאחורי סורג ובריח, ללא גב כלכלי ובמצב כללי די עגום.
נסיעה בכלי שכזה היא עברה פלילית.
הרכב יכול להיות מוחרם בכל רגע נתון ואז מה קורה עם הכסף שלך? שעות העבודה? ההשקעה? הכל הולך.

שימושיות - בסיקס אתה יכול לטייל וגם לצרף חברים או בני משפחה. זה קצת יותר קשה בבאגי שאתה מתכנן.
הסיקס יכול לשמש גם ככלי רכב, הבאגי לעולם לא תוכל למלא יעוד זה, גם אם יחקק כבר החוק לספורט מוטורי והיא תעמוד בכל הדרישות.

זמינות חלקים - תאר לעצמך שחלק מיוחד שעמלת עליו זמן רב בכירסום / בניה / ריתוך / כיפוף נשבר.
מה קורה אז? עוד כמה שבועות עד הפעם הבאה שאתה מטייל. לסיקס ניתן לאתר כל חלק תוך זמן קצר, מקורי, תחליפי או משופר.

רמת הבניה - שוב, מבלי לזלזל, הסיקס תוכנן על ידי מהנדסי רכב. את הבאגי אתה מבצע לבד, עם אלפית מהידע והמשאבים שעמדו לטובת מהנדסי הג'יפ.

השקעה עצמית בבניה - גם בסיקס תמצא תמיד מה לשפץ, להוסיף, לשפר ולתכנן. לא פחות כיף מבניית באגי.

יש עוד המון פרמטרים שלא עולים לי כרגע בראש, אך בתמונה הכוללת, לדעתי, יש עדיפות לסיקס.
ואם הרציונאל לא מדבר אליך?.....
תבנה באגי.
ברק.

ברק,

1. אתה טועה, בקרוב מאוד גם הרכב של ארנון וכל רכב אחר בבנייה עצמית יוכל לקבל רישוי, כל עוד הוא יעמוד בתנאים מסויימים.
2. בנושא השימושיות- גם ג'יפ זה לא בדיוק שיא השימושיות, כשאמנון התחיל את הפרויקט, הוא לא חשב על שימושיות, בבאגי אין כלל את ההיבט הזה הוא לא קיים פשוט.
(או שאמנון שכח מה דחף אותו לפרויקט, או שנק' מבטו השתנתה.. וזה קורה וטבעי)
וסיקס לא ממש יעיל כרכב לחייל בצבא, הוא לא יהווה כלי תחבורה אלא אם כן אתה מסוגל להתמודד עם עליות הדלק, או האפשרות של התקיעה שתמיד עומדת בפתח.. (רכב שבו לא הכל במצב מעולה כמו של עירא לצורך העניין, אחרי הכל מדובר על חייל).
3. זמינות חלקים, לא מהווה בעיה רצינית לפבריקטור לדעתי.. (פה, אני כבר גולש..)
מה שלא אמור להישבר לא ישבר, מה שיכול להישבר בפוטנציה..., עושים חזק במיוחד ואולי עושים פעמיים.
בכל מקרה זה חלק מהכיף.

אם לדבר על עצמי,
במצב דומה.. אך כבר מגוייס, והשקעתי מעט יותר כסף מאמנון, והתחלתי מנקודה שונה לגמרי..
ללא ניסיון כלל, עם המון יהירות וחלומות, ועל גבי בסיס נוח וקל יותר להגשמת ייעוד דומה.
הייתי לפני הצבא, התחום משך אותי ובמיוחד הנהיגה.
הייתי הורס סדרתי, אחרי שתי מכוניות שחוו את זעמי במשך תקופה ארוכה, הגעתי להחלטה.
אני צריך רכב שייתן לי טיולים בקצב שאני אוהב בשטח.. ולא יתפרק ולא יגמור לי את הכיס..
החלטתי על באגי.

מדובר כאמור על תומקאר חד מושבי.., על המון כסף שהושקע, ועוד אין תמורה - ואני להזכירכם כבר בצבא.
אני נמצא כמו אמנון בתסכול גדול, מסיבות רבות..
גם אני אומר שהיה עדיף להביא איזה טרקטורון גרוטאה ולטייל איתו בזמן הזה שאני יושב מתוסכל בבית.
(אפילו הייתי חושב על זה ברצינות, אבל אני מפחד מהם, אני צריך להיות חגור ומוגן)

זה רק הייאוש מדבר.

אין פה רציונאל, אין את ההגיוני והשפוי.. ואין את ה- מה אם?...
יש את החופש, היציאה ממגבלות לחלוטין, שגם אין לכם בג'יפ עם השמשה השמוטה..

יצא לי לנהוג קצת בג'יפים.. מכל מיני סוגים, תמיד חשתי מוגבל.
הם מתפרקים, הם כבדים ועצלים, לא נוחים, נרפים ומסוכנים.
הם פשוט לא מיועדים לנסיעה מהירה.

נכון שכיף לטייל עם החבר'ה ולחרוש את הארץ.. ולשבת על איזה פויקה.
גם אני חולם על זה.., (בצבא אני אפילו עושה את זה פה ושם).
את זה עושים במסגרת התפקיד בצבא או אחרי.. כשיש מזומנים ומספיק זמן פנוי.. לטייל ולהתרפק בזמן אחר.
.. אני אוהב את השפצ"ים , שאותם ג'יפאים נורא מפחדים מהם..
ולהתהפך זה לא סוף העולם גם אם זאת חוייה מסמררתת,.
ולבדוק היכן המגבלות זה ה-כיף.
אם זה לבדוק את עצמך כנהג, ואם זה לבדוק את יכולת הכלי.
התענוג של הישיבה הנמוכה, החיבור לרכב, המיקום במרכז הרכב כאשר אתה יודע ורואה היכן את מציב את שני הגלגלים עושה לי את זה הרבה יותר, להיכנס לפנייה בהחלקה ולצאת בקו הנכון לישורת הבאה עושה לי את זה.
וסתם לסוע על הצד.. או לגהץ במהירות באמפים של 30ס"מ מבלי להרגיש כלום..זה כיף, למה?
לא יודע אבל זה מה שעושה _לי_ את זה.
כי עם הבאגי אני יכול.. כל ג'יפ היה מתפרק, או לא מעביר את אותה החוויה.
וכשאני יחזור הביתה, יש זמן.. נתקן מה שנשבור, זה חלק מהכיף.

ותמיד אדע שכל סופה שהייתי קונה באותו המחיר הייתה מתפרקת.. וגומרת לי את הכיס.
אז נכון שהחברה והחברים לו יהיו איתי..באותו זמן , אבל מצד שני אני צריך להיות בפיקוס מלא לא?

טוב נו זה אני ויש את אמנון,

אז ברק, כשאתה אומר לאמנון לשים את ההיבט ההנדסי בצד.
אתה אומר לו להניח בצד את הסיבה שהוא התחיל את הפרויקט, המהות.

ויכול מאוד להיות שבעצם זה מה שמתאים לאמנון,
הוא החליט שהוא רוצה לחרוש את הארץ בזמן הצבא.. ולטייל.
וסיקס זה בהחלט הכלי לשם כך, עכשיו נשארה שאלה אחרת אם ניתן לממן זאת?

עם משכורת של 350ש"ח בחודש.
בהנחה שאתה לא מעשן, ואוכל בחדר אוכל בוקר-צהריים וערב אם צריך.
ולא יוצא באמצע שבוע וגם לא בסופו.
אלא שם 300ש"ח דלק, אבל רגע צריך מצרכים לפויקה?. טוב לא נורא יש לך הקלות אתה חייל ששאר החבר'ה ידאגו לזה.
רגע, ואבא ישלם את הביטוח והטסט.

טוב נו.. אתה יכול להעמיד גרוטאה לטיול אחד בחודש.
רק תשתדל לנצל את ה-11חודש שנשארו לעשות כסף.

אמנון
21-01-06, 23:47
המהות של פרויקט הבאגי היתה ותשאר הבניה, הפבריקציה.
לא מתבייש להגיד את זה, נכון לעכשיו, אני מגדיר את עצמי כפבריקטור. זהו.
הרבה לא יסכימו עם זה. אוקיי. יכול להיות.
הרבה אנשים כאן מכירים את זה, יצא לי גם לדבר בדיוק על זה עם אלון איזו פעם - הצורך הזה שיש לך להתחיל לבנות, ליצור, להרגיש שאתה יכול לבנות בצורה חופשית - ולא לממש את זה, אני הרגשתי את זה שנה וחצי, ולא עשיתי כלום. וזה דפק אותי ברמות מטורפות. אז בחופש גדול שעבר, החלטתי שאני מתחיל, קניתי ברזל, קניתי מכופפת, והנה יש שלדה.
רמת הריתוך שלי השתפרה פלאים. בצורה מדהימה. רק בשביל זה היה שווה. ואלון יכול להעיד על זה.
כמובן שמהצד השני יש את הפאן של הנהיגה, והוא תמיד ישאר, וכל מה שאורי תאר, תקף גם עליי:

ולהתהפך זה לא סוף העולם גם אם זאת חוייה מסמררתת,.
ולבדוק היכן המגבלות זה ה-כיף.
אם זה לבדוק את עצמך כנהג, ואם זה לבדוק את יכולת הכלי.
התענוג של הישיבה הנמוכה, החיבור לרכב, המיקום במרכז הרכב כאשר אתה יודע ורואה היכן את מציב את שני הגלגלים עושה לי את זה הרבה יותר, להיכנס לפנייה בהחלקה ולצאת בקו הנכון לישורת הבאה עושה לי את זה.
וסתם לסוע על הצד.. או לגהץ במהירות באמפים של 30ס"מ מבלי להרגיש כלום..

מבחינה מסויימת הפרויקט, או מטרת הפרויקט הגשימה את עצמה - הפבריקציה.
חלקית, נכון, אבל נכון לעכשיו זה מספיק לי עד להגשמה הבאה.
את הפאן של הנהיגה אני לא אזכה להגשים עד הגיוס עם הבאגי, ואני פוחד מהתיסכול המוטורי שיחכה לי, ואני רואה את זה על אורי.
בגלל זה, ה-CJ, כרגע, הוא הפתרון האולטימטיבי. ישלב פבריקציה, טיולים, הנאה מרובה.
מי יודע, אולי כשאני אגמור איתו הוא יחזיר את ההשקעה +.

asafk
22-01-06, 00:25
אופציה שלישית- רכב השטח הכי זול שיש לקניה ותחזוקה- טרקטורון. אתה יכול למצוא גרוטאה נוסעת (ונוסעת רחוק מאוד, אגב) באלפי שקלים עד 10000 ש"ח לגרוטאה במצב סביר. יותר מזה- זה כבר לא גרוטאה. פחות מזה- זה לא שווה.
ללג'יפ יש יתרון על טרקטורון- יותר ורסטילי, יש מקום לאנשים, יש מקום לציוד, אפשר לנסוע על כביש, אפשר לנסוע כשיורד גשם ועוד... אבל אם במקור תכננת לטייל עם באגי לא חוקי- כל השיקולים האלה לא קיימים מבחינתך. טרקטורון, לעומת זאת, אמנם פחות פרקטי מג'יפ, אבל הרבה יותר פאן, הרבה יותר קרוב לבאגי מהבחינה הזו. התיקונים לא יקרים, כל עוד שומרים על עקרונות התחזוקה העצמית, וקניית חלפים ממקורות מתאימים (יש מקורות זולים בארץ, אבל אם רוצים לחסוך באמת קונים באמריקה). ג'יפ, אם יתקלקל, תרגיש חייב לתקן- כי זה "אוטו"- טרקטורון, אם התקלקל ואין לך כסף לחלק שצריך- תוכל במצפון שקט להעמיד אותו עד שיהיה כסף. יש בעלי טרקטורונים רבים שגם חוסכים את העלויות הקבועות- לא משלמים ביטוח, אלא רק עושים טסטים, ויש כאלה שגם זה לא. כיוון שאתה ממילא תיסע רק בשטח, וממילא תיכננת לטייל עם כלי לא חוקי- אולי זה אפשרי גם מבחינתך (אבל דיר בלאק אם תופסים אותך- זה אומר לא לטייל בשום חוף ים או קרוב לזה, ולא לטייל בדיונות של השרון, וכו' וכו'... וחוץ מזה, באופן כללי, אני לא ממליץ להיות עבריין).

אסף.

AvigdorAharon
22-01-06, 06:59
אבל, אף אחד לא ענה על שאלות ההחזקה ששאלתי לגבי ה-CJ, והתשובות הן שיעזרו לי להחליט אם אני הולך על זה או לא.

ה CJ אצלי קצת יותר מ 3 שנים.
הוצעות כולל הכל: 11K ש"ח. ההוצעות כוללת שיפורים ותחזוקה שוטפת, אבל לא כוללים רישוי, ביטוח ודלק (שהן הוצעות קבועות ו\או ידועות). לדוגמא:
4 צמיגים, שיפוץ ראש מנוע, שיפוץ מערכת דלק\הצתה, בניית כלוב התהפכות מלא (כולל בידוד הצינורות), בניית שני מתקנים לגלגל אחורי (הראשון התברר כטעות הנדסית), החלפת כסאות, הכנת רכב לטסט, ...

בקיצור, לך על זה!!!

אביגדור
(מוכן למכור, אבל לא במחיר שציינת).

נמרוד
22-01-06, 10:18
אמנון, אני רוצה להתייחס לעניין העקרוני קודם. כשתהיה בצבא, שלוש שנים, אם יהיה לך מזל, תזכה לשרות מעניין ואז פשוט לא יהיה לך זמן וראש בסופי שבוע לשטויות האלו... ואם יהיה לך שירות ג'ובניקי משעמם, אז תמשיך לבנות את הבאגי בערבים ובסופי שבוע (הרי לא תהיה קרוע מעייפות של שבוע בשטח). בקיצור, ההגיון והנסיון אומרים - חכה, תחסוך את הכסף. תמשיך ללמוד ולפתח את כישורי הפבריקציה.

הבעייה עם רעיון הסיקס ולשפת אותו היא כזאת - אם אתה קונה גרוטאה ומשפץ אותה, סבבא - אבל זה בדיוק כמו הבאגי שאתה רוצה לבנות - כלומר הסיקס יהיה מושבת ואתה לא תטייל. אם מצד שני אתה קונה סיקס טוב ומוכן לטיולים - אתה לא תשפץ, ואתה אומר שזה בעצם מה שאתה באמת רוצה לעשות.

הנה רעיון בשבילך - תעשה עבודת עבור אנשים. בנה פגושים, מדרגות, אולי גם כלוב עבור אחרים. יש כאן הרבה חברי פורום שישמחו להגיע אליך עם הג'יפ שלהם ולעבוד ביחד - להם יש את הג'יפ, לך יש הציוד והידע-החלקי-אבל-משתפר בריתוך וכיפוף. הם יממנו את החומרים, אתה תקדיש את הזמן שלך. שני הצדדים מרוויחים - אתה לומד ובונה ידע (ותוך 10 חודשים אתה תקפוץ ברמה בצורה מדהימה) והם מרוויחים עבודות custom אולי לא מושלמות, אבל במחירי עלות. אולי אחרי שתגיע לרמת מיומנות טובה מספיק גם תוכל לקחת תשלום - למה לא.

אמנון
22-01-06, 11:36
... אם יהיה לך מזל, תזכה לשרות מעניין... אתה יודע כבר את התשובה שלי..

אני רוצה לשלב בין שני העולמות - גם לטייל עם ה-CJ, וגם לשפץ אותו.
מה שלא הזכרת הוא, שיש לי 11 חודשים לזה. אני חושב שב-11 חודשים אני אספיק להביא אותו למצב סביר, זוג פגושים ואולי איזה כלוב, ולטייל איתו בכיף.
ובסדיר, בסופי שבוע אני אטייל, מקסימום יעמוד קצת, אולי המשפחה תוציא אותו.
במקרה הכי גרוע, יוצא שהוא סתם עומד בלי תנועה, אפשר למכור.
את ההנאה ממנו אני אפיק גם מהטיולים וגם מהבניה והשיפוץ.
מה גם, שאני לא בטוח שהוא יהיה מושבת הרבה, בין שיפצור לפיקסוס, מקסימום לא נטייל שבועיים..
לא נראה לך אפשרי?

אחרי שיהיה לי הניסיון של בניית הפגושים\כלוב\מדרגות צד כו', אני אוכל לבצע עבודות דומות לג'יפאים אחרים, במחיר נמוך,הם מרוויחים ואני מרוויח.
נכון לעכשיו, כשיש את הניסיון של הבניה עצמה אבל לא את הניסיון בבניית פגושים\כלובים וכו' ספציפית על ג'יפים, אני מעדיף להתחיל על משהו ששייך לי ולא של מישהו אחר. לטובת שני הצדדים.

מה דעתך?

אני רוצה לצטט משפט של אלון -

אתה רוצה לבנות. זה לגיטימי וכאן, בג'יפולוג, אפילו רצוי. ההגיון הוא קול קטן ומציק שאנחנו שמחים להשתיק, הוא לא קשור לתחביב.
לא קשור לתחביב, בכל זאת, אני לא רוצה לשקוע עם זה.

נמרוד
22-01-06, 11:46
מסכים עם אלון, בשורה תחתונה.

זה לא שיש לך המון להפסיד - את מעט הכסף הזה שחוסכים לפני ובמהלך הצבא, כולנו (חוץ מקצמנים יוצאי דופן מעדה מסוימת שמקורה במדינה הנמצאת בכותרות הרבה בימים האחרונים) שורפים בדרך זאת או אחרת, אחד על בילויים, אחד על טיול לפני הצבא, אחד על טיול גדול אחרי, אני שרפתי את הכספים האלו על אופנועים. לך עם הלב. אבל תעשה טובה, בשם אלוהים, אל תקנה גרוטאה!!! ב15 אלף אפשר למצוא גם ג'יפים טובים, תתאמץ, תעזר בחברה פה. אם אתה רואה משהו באזור חיפה-עמקים תרים טלפון אלי.

אמנון
22-01-06, 16:17
אה, עד פרסים, אני חצי! ולא קמצן! ולכבוד תיקון הסמיילים, קבל - :mad:

האמת שראיתי CJ שנת 86 בקריית ביאליק, התכוונתי לטלפן אלייך.
אבל יש עכשיו קצת צרות במשפחה המורחבת, אז בקרוב נגיע לזה.

kd2
22-01-06, 19:03
אמנון,
שיפוץ מנועים מעניין אותך?
מה לגבי באגי בלי מנוע או עם מנוע גמור?
גם תוכל לשפץ מנוע ( בטח סובארו או חיפושית לפי מה שיש בשוק ) וגם תוכל לבנות אבל דברים יותר קטנים ("שיפורים" ).
זה הרבה יותר זול מסיקס, זה כיף, זה לא טרקטורון וזה יספק את הרעב המוטורי שלך!
אגב תוכל להרוויח שיפוץ גיר על הדרך.
אני יכול לקשר אותך לבחור שבנה באגי מטורפת והמנוע הלך( CBR900 ) אולי הוא מעוניין למכור...

אלון_ק
22-01-06, 19:13
אני לא רואה את הבעייתיות באחזקה ובדלק. שניהם תלות רק של יכולתו הכלכלית, אין לו שום הכרח לנסוע ברכב. זה רק רכב טיולים.

*סליחה על הפיספוס במחירי הביטוח, שכחתי שאתה נהג חדש.

אמנון
22-01-06, 19:19
קיקדאון, תשמע, אם אני הולך על באגי בכל צורה שהיא, זה הבאגי שלי. ממש לא ריאלי להביא באגי עם מנוע גמור בשביל לשפץ, לדעתי.
וגם, בגלל הפדנטיות, באגי לא חאפרית, אפילו עם מנוע גמור, תעלה קרוב מאוד לתקציב קניה שלי.
ה-CJ הוא הפתרון בשבילי.
תודה על הרעיונות בכל אופן.

lizard
22-01-06, 20:16
אם אני לא טועה, השימשוני מוכר את הסקיס שלו. נדמה לי שבתקציב שלך.
בטוח יש פה אנשים שמכירים אותו ויכולים לשאול. אם תלך על זה רצוי למהר כי זה, עד כמה שהבנתי, רכב מושקע.

barak4*4
22-01-06, 20:57
אם אני לא טועה, השימשוני מוכר את הסקיס שלו. נדמה לי שבתקציב שלך.
בטוח יש פה אנשים שמכירים אותו ויכולים לשאול. אם תלך על זה רצוי למהר כי זה, עד כמה שהבנתי, רכב מושקע.
כבר נמכר.

מיכה עוד כתב : "...רצוי למהר...."
לזה בטוח אל תקשיב!
לא ממהרים לקנות ג'יפ, בסוף נתקעים עם גרוטאה כמו של מיכה.
יש מספיק סיקסים טובים בשוק, חפש בסבלנות.

kd2
22-01-06, 21:02
ניתן להשיג באגים ברמה גבוהה ללא מנועים במחירים מצחיקים.
אני חשבתי שאתה רוצה יותר מרכב שטח רגיל ואת ההנאה לפחות תקבל בשיפוץ המכלולים.
בכל מקרה בהצלחה במה שתבחר.

lizard
22-01-06, 21:13
ברק, זה לא יפה מה שכתבת. גם לא ממש נכון אבל מילא.

הרצוי למהר היה אך ורק בקשר לרכב של השימשוני, לא לשום רכב אחר.
למקרה שלא הייתי ברור.

barak4*4
22-01-06, 21:26
ברק, זה לא יפה מה שכתבת. גם לא ממש נכון אבל מילא.

הרצוי למהר היה אך ורק בקשר לרכב של השימשוני, לא לשום רכב אחר.
למקרה שלא הייתי ברור.
מיכה, אין כאן שום כוונה לפגוע בך. קבל התנצלותי אם נפגעת.
ממש לא נכון אתה אומר?
אני מסתכל נטו על עובדות:
פירסמת מדריך מקיף לבדיקה, שאם היית בוחר רכב רק לפי חמישית מהפרמטרים שכתבת בו, היה לך רכב מעולה.
אבל מה, בסוף היית לחוץ, רצת מהר וקנית ג'יפ שלא עמד באף פרמטר מאלו שהצבת (למעט אולי הפרמטר שמחייב שהרכב יהיה ג'יפ....).
מאז (ממה שאני רואה בפורום, הרי אנחנו לא מכירים) אתה רק שופך כספים והרכב עדיין אומלל.
כמו שאמרנו, הוא יעלה לך פי 3 ממה שהיה עולה לקנות ג'יפ מסודר, מדוגם ומשופר.

זה שאתה מייעץ לאחרים למהר? ממש לא נראה לי חכם.

asafk
22-01-06, 21:28
אמנון, צא רגע מהמסגרת- מה בדיוק הCJ אמור למלא? אני חושש שאתה מפספס עוד אפשרויות בגלל שלא חשבת עליהן..

אסף.

סולי
22-01-06, 21:36
למצות את האהבה למכונה,

לדגם, לתקן, לשפר.. לנהוג.
ואולי קצת לטייל...

נו מה שאתה ושאר בעלי הג'יפים עושים.

asafk
22-01-06, 21:49
לי ולשאר בעלי הג'יפים יש דרישות שאולי לא רלוונטיות- אפשרות להסיע עוד נוסע או שניים, לנסוע לפעמים (או כל יום) עם הג'יפ לעבודה, לקחת את הילד לים, וכאלה. אם הייתי במצב של אמנון, אולי הייתי מתארגן על סמוראי 84 בלי רשיונות (טוב, עם רשיונות, אנחנו לא עבריינים), בלי חלונות בלי גג ובלי דלתות, אבל עם צמיגים 31, יחסי העברה ושתי נעילות. מי יודע? הכל תלוי בדרישות.

אסף.

אמנון
22-01-06, 23:59
התשובה של אורי מיצתה את העניין, אבל זה לא "אולי לטייל", אלא לטייל נקודה.
כולל דיגומים, תיקונים, שיפורים, בעבודה עצמית והנאה מרובה.
זה מסתכם במילה הזו, הנאה.

בשאיפה לבסוף הוא יראה דומה לזה (http://hwzone.co.il/newspics/dan/ori/IMG_0411%20(Large).jpg).

גם במובן של חיסכון - בתור רכב טיולים, סמוראי או CJ, ה-CJ לא יעלה יותר בכללי, ואני מעדיף CJ.

lizard
23-01-06, 00:22
שוב אני מדגיש מדובר אך ורק ברכב של השימשוני. לא בשום רכב אחר.
גם לא כתבתי למהר לקנות. אלא למהר ללכת לראות את הרכב.

נכון, כתבתי רשימה באורך הגלות על מה שצריך לבדוק.
יודע מה? לי זה לא עזר בכלום. הרכב הרגיש לי תקין. כמו שבטח הבנת כבר, בלי נסיון אין מה לבדוק רכב. כי אמנם הוא הרגיש תקין אבל בדיעבד אין שם שום מערכת תקינה.
העיצה הכי טובה שיש לי לתת, לאור נסיוני, היא לא ללכת לבדוק רכב לבד ובכל מקרה לבדוק אותו כמו שצריך (ואם זה אומר לפתוח דפרנציאלים, לרוקן שמנים ולפתוח קרטר אז גם זה) במוסך עם ליפט ועם מישהו שיש לו נסיון מוכח בתחום ורק אז להחליט.

בייחוד כשמדובר על רכב שעולה יחסית הרבה. אז זה יקר להחליף שמנים לרכב שלא שלך (לא חייבים לרוקן את כל השמן אבל זה משהו אחר) ולשלם בעבור אטמים חדשים וכיו"ב אבל עדיין זה זול יותר מאשר להחליף מנוע ו/או סרנים (רק לדוגמא כן?) בחצי שנה הראשונה שיש לך את הרכב.

עכשיו, למרות שזה לא קשור כלל לנושא, בקשר לרכב שלי.
ידעתי שהוא גרוטאה.
קניתי רכב במחיר הכי נמוך שמצאתי.
אם היה רכב משנתון ישן יותר ובפחות כסף אז כנראה שהייתי הולך עליו.
המטרה הייתה לקנות רכב עם רשיונות ונוסע במחיר הכי נמוך מבלי להתחשב כל כך במצבו (טוב למען האמת הכנסתי סעיף בזכרון דברים שאם הרכב לא בטיחותי אז אני יכול לתבוע את כספי בחזרה אבל אני לא מתכוון להשתמש בזה)
מהטרה של כל זה היא, לא לצחוק, תרפיה בעיסוק ומתן מענה לצורך שלי בלשפץ דברים וללמוד איך רכב בנוי.
כשקניתי את הרכב הטיולים היו בעלי חשיבות משנית.
היום לעומת זאת הטיולים מקבלים עדיפות. מצד שני, רוב המערכות הבעייתיות ברכב הוחלפו.
אמנם אין שיפורים בכלל והוא נראה זוועה אבל אחרי מה שנשאר לי לעשות (רשימת הדברים שחנן הציע לי לתקן) המכלולים המיכניים של הרכב יהיו תקינים בצורה סבירה.
פחחות אני אתחיל כנראה בעוד חודשיים. קניתי כבר כלים, חלק לפחות, ובנתיים אני מחכה שיכנס קצת כסף.

אגב, מנוע מעשן, אפילו מאוד, זה לא בעייתי. כשהוא יעלה השמימה באש ותמרות עשן זה יהיה בעייתי. כרגע הוא נוסע יופי. חוץ מזה, אני בתהליכי חיפוש אחר מנוע אחר.

אני מקווה שפעם אחת ולתמיד נגמור עם הקטע על הג'יפ שלי.
לאמנון, מצטער על ההתעלקות על השירשור שלך.

-->