PDA

צפייה בגרסה מלאה : מייבש כביסה שבק

מידבר
17-11-18, 16:07
אלקטרולוקס בן 5. שבק חיים. אין שום חיווי של זרם. ניסיתי לחפש פיוז אבל לא מצאתי. האם ייתכן שאין כזה במכשיר הזה?

shachar
17-11-18, 16:15
חפש בחלק האחורי כפתור לחיצה (כמו במיחם)
או רכיב מדידת חום שמנטרל אותו בעודף חום

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

shmulikbg
17-11-18, 17:29
יש חשמל בשקע?
התקע מעביר?

מידבר
17-11-18, 18:32
שקע ותקע בסדר. לא רואה רכיב ניתוק עומס חום.

zivo
17-11-18, 19:31
שקע ותקע בסדר. לא רואה רכיב ניתוק עומס חום.
אין מייבש בלי רכיב כזה.
לך לאורך החוטים.

ש01
18-11-18, 10:18
יש.
קוראים לו אלקטרולוקס/אאג (ויש עוד) - כולם אותו דבר (זהים, רק מדבקת שם שונה), כולם מתים בצורה כזו או אחרת אחרי 4-6 שנים (מניסיון אישי...)

בשלב ראשון תנסה לנתק לכמה שעות מהחשמל, עשוי לעזור.
טכנאים שלהם לא באמת יודעים לטפל בתקלות (במקרה שלי הטכאי הצליח להרוג סופית את המכשיר תוך שמציע לי לתת מכה עם פטיש מדי פעם על המנוע...)

בשלב השני תכין צ'ק/כרטיס אשראי או חבל כביסה.

חנן-ג'יפולוג
18-11-18, 10:51
אצלי התפגר לפני כחודש ווירלפול בן חמש שנים.
התפגר לו סליל קטן על הלוח האלקטרוני וזה הרג את הנגד שישב בטור אליו.
הוחלפו והכול תקין.
ההגעה למסקנה שהכרטיס לא תקין היתה כשבדקתי שהכרטיס מקבל מתח 220ac ולא נדלקו בו הנורות. במקביל בדקתי את הצמות שמתחברות לכרטיס לוודא שהמפסק של הדלת עובד, הטרמיסטורים של גופי החימום, וגופי החימום תקינים.
לאחר פירוק הכרטיס נצפתה נקודה חומה על אחד הנגדים, ומשם כבר היה ברור לאן זה הולך.
אגב, בניגוד למה שנאמר כאן, אין במכשיר שלי הגנה טרמית על הקו הראשי.

מידבר
18-11-18, 20:14
פירקתי, רצתי ולא מצאתי.
יש אופציה למכשיר חדש על גז (יש אצלי צובר). יש למישהו ניסיון עם זה?

ניר ל
20-11-18, 07:14
לא זוכר בן כמה האלקטרולוקס שאצלנו , נראה לי 7 , פעמיים חזר לחיים בעזרתו של ברוך (UNIX), אחרי שנשרף כרטיס פיקוד והוחלף למשופץ. הוא יודע לאבחן דרך הטלפון לפי סוג המכשיר ותיאור התקלה וקולע בול כל פעם מחדש.
זה דגם אינוורטר שעדיין נמכר וביוקר, החלפת הכרטיס לא יקרה, אם הדגם שלך ללא אינוורטר אז זה הכרטיס הראשי והם זמינים בחנויות שמוכרות חלקים.

מידבר
20-11-18, 22:50
אעלה מולו. תודה רבה!

מידבר
22-11-18, 22:25
ברוך אבחן טלפונית שהבעיה בכרטיס, נתן הנחיות לפירוק והפנה למעבדה. סה"כ נזק כ10% מעלות מכשיר חדש. אכן צדיק!

-->