PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ ראשון חדש, רכב שני

אלימס
18-11-18, 09:13
אשמח לשמוע דעתכם לגבי התלבטות שיש לי בקניית ג'יפ חדש.
משפחה בת 5 נפשות, תקציב 40k ( אפשר קצת ללחוץ למעלה בשביל מציאה), נסיעות של סופי שבוע בעיקר שטח קל עד בינוני. חשוב לי בעיקר האמינות של הרכב היות ואני גר בדרום באיזור כפרי ולא בא לי להתחיל לתזז כל שני וחמישי על החלפת חלק כזה או אחר.
התלבטתי בין הדיסקוורי 2 ללנדקרוזר פרדו. מאוד נרתע כרגע מהדסקוורי בגלל שלל ההודעות שמאוד מזהירות מפניו. אשמח לשמוע את דעתכם בעיקר על הפרדו (או אופציות נוספות אם יש לכם) והאם יש הבדל מהותי בין שנתון 2000 ומטה לעומת 2001 ומעלה שמצדיק קפיצה של 20k במחיר?
תודה לכל העונים מראש

בוזי
18-11-18, 17:37
אין ג׳יפ אמין ל5 נפשות ב 40 אלף שקל.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ishc
18-11-18, 18:12
אמין זה מונח שמשתנה מאדם לאדם.

דרור ברלי
18-11-18, 18:40
מישהו הגדיר פעם את ההבדל בין טויוטה פראדו ללנדרובר דיסקברי:

טויוטה פראדו חדש מהשקית אמין כמו אוטו חדש. כעקרון - אפס תקלות.
דיסקברי חדש מהשקית אמין כמו אוטו בן 20. היו תקלות. ולא מעטות.

אחרי 20 שנה:
טויוטה פראדו בן 20 יהיה אמין כמו רכב בן 20 - יש תקלות. גם בטויוטה.
דיסקברי בן 20 נשאר אמין כמו שהיה כשהיה חדש - כלומר כמו רכב בן 20: יש תקלות. תדירותן לא משתנה - מה שבאוטו חדש אפשר היה להגדיר כ"בלתי נסבל", הופך לסביר ומתקבל בהבנה באוטו בן 20.

20 שנה זה המון זמן למכוניות. גם לרכבי שטח שכעקרון הם חסונים ושורדים הרבה יותר טוב מפרייבטים בגיל דומה. זה פרק חיים שלם. זה מאות אלפי ק"מ, חלקם קשים. זה אונס קבוצתי במעלות ובביצות ובדיונות. זה חולות ואבק ובוץ ואבנים והתחממויות וגרירות וחילוצים ובומבות מסלעים. זה "שיפורים" שנזקם לעתים גדול מתועלתם. זה תחזוקה שלעולם לא תדע באיזו רמה היתה - מונעת או שבר.

לעולם לא תדע איזה שמנים נמזגו למכלולים, איזה מסננים תחליפיים זולים פתחו רגליים בפני הג'יפה שזרמה חופשי לתוך המנוע. לא תדע מי עבד על האוטו. לא תדע איזה התעללויות עבר.
אוטו ישן זה לא רק מכניקה - יש גם מרכב ושילדה ומתלים ותא נוסעים ומערכת חשמל מלאה בנורות שרופות ובקצרים ובקורוזיה בגלל התערבויות חובבניות וחיתוכים ואיזולירבנדים של כל מיני התקנות מקומיות ברבריות/קניבליות. כולם מתבלים ומתעייפים.

רכב שטח בן 20 זה הימור שאתה לוקח בעיניים פקוחות לרווחה. זה ניהול סיכונים.
זה הכרה בעובדה שיש תקלות שאינן משביתות שתחיה איתן לא מעט זמן - עד שיהיה זמן ו/או כסף להתעסק בהן.
זה הכרה בעובדה שתצטרך ללמוד לטפל באוטו בעצמך. לפחות טיפולים שוטפים וחלק מהקילקולים הקטנים. כדי לחסוך כסף וכדי להכיר טוב יותר את האוטו - מה שיאפשר לך לקבל החלטות - מה דחוף לעשות/להשקיע ומה לא. מה מצדיק פניה למוסך (ותשלום תועפות) ומה לא.

כי בסכום הזה אין רכב שטח שלא נסע מאות אלפי ק"מ.
כי בסכום הזה אין רכב שטח שאפשר להכריז עליו "אמין וחף מתקלות".
תקלות זה חלק מהמשחק של כל רכב שטח ישן. כולל טויוטה. קח בחשבון.

ואהה - ב-40K אתה קונה רק את האוטו. עכשיו תוסיף עוד עשיריה +/- ליישור קו ראשון. ככה זה. לא תימלט מזה ורצוי לגמור עם זה במכה אחת ולא למרוח את זה.

boaz avrahami
18-11-18, 18:51
שניהם יתקלקלו אבל בדיסקברי החלקים כנראה יהיו זולים יותר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

assafy
18-11-18, 19:16
אם דרישות השטח שלך יחסית קלות אז למה ננעלת על שני אלה?
עם רקסטון תוכל שנתון יותר חדש וגם יתן יכולת שטח לא רעה.
לשטח קל גם ג'יפון ראוי כמו סובארו פורסטר יכול להספיק.
יש גם אופציות באמצע כמו סוזוקי ג"ו.
אתה צריך להחליט למה אתה נותן יותר דגש - לרכב כמה שיותר חדש ועם פחות ק"מ או לרכב עם יכולת שטח יותר טובה.

erezgur
18-11-18, 22:42
אשמח לשמוע דעתכם לגבי התלבטות שיש לי בקניית ג'יפ חדש
קודם כל - ברוך הבא לפורום.

הגעת למקום הנכון ובסופו של תהליך התלבטויות כזה או אחר כנראה תוכל להתמקד טוב יותר על מספר אפשרויות שבהן כדי להתמקד.

אבל - "ג'יפ חדש" זה לא. (לא חדש בתקציב שכזה, חוץ מכמובן העובדה שרבים מאיתנו מכנים את רכבי השטח של כל היצרנים בשם "ג'יפ" שהוא יצרן רכבי השטח המפורסם (שנרכש ע"י קונצרן פיאט...)).

ממליץ בחום לקרוא את השרשור הדביק שבראש הפורום ולענות על כל השאלות ששם. בצורה שכזו נוכל להבין טוב יותר את הדרישות והצרכים שלך, האם יש מגבלות, העדפות או אילוצים מיוחדים ולנסות לסייע לך בבחירה.

אלימס
21-11-18, 23:33
אז ככה....
1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!
א. מה התקציב לרכישת הרכב?40-50k
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? מבחינתי 50k כוללים רכישה וישור קו. לא כוללים ביטוח והוצאות נוספות שעלולות להיות
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? כן
2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח?
5 נפשות שלא אוהבות צפיפות. לעיתים יהיו טיולים שכוללים לינה
3. נסועה שנתית ותחזוקה:
א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? מאמין שאסע 6000-8000 בשנה מחציתם לפחות בשטח
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? סופי שבוע
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? אין ידע טכני, יש רצון אבל מאמין שיטופל במוסך, בטח בהתחלה
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? פריפריה. יש מוסכים אבל אני לא יודע עד כמה הם מתעסקים ברכבי שטח

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? יסע בעיקר בשטח בסופי שבוע. אתחיל במסלולים קלים עד בינוניים בתקווה להתקדם במהרה גם למאתגרים יותר
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? טיילתי מעט. עם פרדו בעבר ובזמן האחרון עם שטח רך
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).- אין משהו ספציפי

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני- העדפה לידני אבת לא קריטי
ב. מנוע דיזל/בנזין- העדפה לדיזל בעיקר בגלל האמינות
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...)- ארוך
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות?- מבין שהאלץ להסתפק בישן

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
לא "ננעלתי" אבל חייב להודות שזיקפה יש לי בעיקר מלנדקרוזר פרדו

8ball
21-11-18, 23:55
אתה מחפש כמה שיותר חדש בכמה שפחות מחיר עם מקסימום אמינות אפשרי ויכולת שטח שלא מגדירה לעיסת סלעים.

ועם כל זה הלכת לשני ענקים, דינוזאורים לא קטנים ועתירי שם.

כל הקוריאנים שפחות בנו שם, טראקן לדוגמה, יכולים לתת הרבה הפחות, ולרוב גם שימשו אנשים שפחות כיסחו אותם בשטח, כי נקודת המוצא היא שזה רכב פחות 'קשוח'.

אם אתם לא ממש בעניין של צפיפות הג'' ו לא רלוונטי לחמישה.

אשיר מתגלגל על טרייל בלייזר. ללעוס סלעים במריר אני לא מתכוון. אבל לטייל הוא יכול. בגדול. במקרה שלי בענק, כי על אף החסרונות אני עם הארוך, אבל יש לו גם אח קטן. קצר. עם אותם מכלולים. ועם החלפת חלקים יזומה וקצת הגבהה, יש לו יכולת לא מעטה. משם כמו כל רכב, תבנה לפי ראות עינייך.

החיסרון, זה בנזין. והנפח גדול. מאוד. הפתרון, כמו כמעט כל הרעילים בארץ, הוא גז.

היתרון - אמריקאי. על כל המשתמע. נוהג בסלון, חלפים זולים, נפח אחסון של דירה בתל אביב. והחשוב ביותר, בגלל שאין לו שם '' אגדי'' של טויוטה הוא נסחר בהרבה פחות משוויו האמיתי. בתקציב שלך תוכל למצוא חמש מקומות משנתון 06 במצב טוב מאוד, ולרוב, אפילו כזה שבאמת לא ראה שטח.

ויש עוד הרבה מאוד אנדרדוגים בסגנון.

לפעמים שווה ללכת בניגוד לעדר, ולנסות מקומות חדשים.

ishc
22-11-18, 06:31
התקציב שלך בעייתי כי מצד אחד 40-50 אלף זה הרבה כסף ומצד שני אתה עדיין תקנה אוטו בן 15+/- שכבר עבר כברת דרך בחייו.
עוד כיוון הוא לחתוך את התקציב בחצי ולחפש SUV מסוף שנות התשעים/ תחילת האלפיים.
לרכב רק לטיולים ואם תהיה מוכן לפתור חלק מהבעיות לבד (בעיקר בעיות קטנות ומציקות שיכולת להיות מתורגמות לכמה מאות שקלים כל פעם) ולהשבית את הרכב מדי פעם כדי להזמין חלקים מחול זו יכולה להיות אופציה מעניינת.

boaz avrahami
22-11-18, 06:36
הדילמה שלך בין הפרדו לדיסקברי במקומה.
שניהם עונים מצויין לדרישות שלך.

אני חושב שהייתי הולך על הדיסקברי אבל יש פה המון אלמט של מזל ואצל מי היה הרכב עד היום ומה מצבו...
הטויוטה למרות השם הטוב שלה לא באמת רכב אמין במיוחד ויש לה מחלות כמו מזרקים, מנועים מתאבדים, משולשי מתלה וכו׳... והחלקים יקרים

בכל מקרה קח בחשבון שאתה נכנס לקניה של רכב כבן עשרים שזה אומר שני טסטים בשנה.
כדאי שמה שתקנה יהיה כזה שעובר טסטים בלי טובות.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

assafy
22-11-18, 09:55
פאת'פיינדר, רקסטון, פאג'רו או קצת יותר מיושנים סורנטו וטראקן.

אלימס
06-12-18, 21:51
טוב, אז ככה...
תקציב הרכב הועלה מעט וכרגע ישנן שתי אופציות על הפרק שעלותם קרובה מאוד:
1 דיסקברי 2004 יש שניה 200k קמ, נראת מצויין וממוגנת. חייב להודות שבנסיעות ברכב הזה בכלל הבנתי למה כל כך מתלהבים ממנו
2 פרדו 2002 שניה 300k, לא ממוגנת כלל ונראת טוב מאוד
אשמח לשמוע דעתכם. ברור לי שבסוף זה הרבה מזל אבל בכל זאת...

גיא
06-12-18, 22:01
הטויוטה כנראה ... תשמור ערך יותר טוב

הל׳ר יהיה יותר כיף עם פחות ק׳מ וכנראה יותר תקלות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
07-12-18, 14:00
הל׳ר יהיה יותר כיף עם פחות ק׳מ וכנראה יותר תקלות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

לא בטוח בכלל.
אבל אין לי כוח להכנס לזה.

נדב ש.
07-12-18, 17:36
נראה שננעלת על הפראדו.
תפתח יד 2 וסמן לך את המודעות של טויוטה פראדו שנראות לך רלוונטיות(אל תתביית על אחד או שתיים), יש המון בטווח התקציב שלך, אל תתבייש גם לבדוק כאלה טיפה מעל התקציב, בסוף אתה רוצה לקנות והמוכר שרוצה(אם רוצה) למכור יתגמש טיפה לקראתך.
בעקרון זה אותו רכב, עד 2000 זה המנוע החלש 125 כ"ס על הנייר, מ 2001 מנוע יותר חזק 160 כ"ס.
חשוב לבדוק היסטוריית טיפולים.
חופשים במכלולים, גיר וכו'.
פרונט- אם טופל, מתי, ואיך(חשיבות לתפוחי פרונט מקוריים בלבד). כדאי לקחת את הרכב למוסך שמכיר שיתן חוות דעת.

- - - Updated - - -

לא בטוח בכלל.
אבל אין לי כוח להכנס לזה.

עזוב... בכל מקרה זה יגמר בטויוטה.

אלימס
07-12-18, 21:34
נדב, איל וגיא, תודה על התשובות. חייב להודות שבדקתי כבר 7-8 רכבים שונים. מאוד אהבתי את הל.ר מבחינת חווית הנהיגה וזה קצת עירער לי את הביטחון בפרדו.
בסופו של דבר בגלל שמדובר על רכב טיולים בלבד ובגלל שבאמת התלהבתי מהל. ר ואני אוהב קצת את הסיכון אני אלך לבדוק שבוע הבא אחד כזה בתקווה שזה יצלח. הרכב מטופל בקלנסואה אצל מוחמד, יש לכם רעיונות למוסכים טובים באיזור לבדיקת הרכב (שהם לא מוחמד)

asafk
07-12-18, 23:49
אם אתה יודע איפה הוא טופל, זה מצויין לבדוק אצלו. ובמיוחד אם הוא יראה פוטנציאל שתמשיך לטפל אצלו.

אסף.

טרודיי
08-12-18, 04:00
בחרת בחירה נכונה [emoji6]

אולי קצת רחוק(?)
אבל .. אייל מקיבוץ דליה,אמין ומקצוען.

ובקלאנסווה יש עוד מכונאי לנדרובר,סאמר.
לא מכיר אישית אבל שמעתי דברים טובים מבעלי דיסקברי שמטפלים אצלו.

ronbs
26-12-18, 10:24
אני אישית הייתי הולך על רכב יות חדש יותר כמו סוזוקי, קאיה סורנטו ו
תחזוקה זולה יותר וגם עלויות ביטוח הרבה יותר זולות
אין ספק שפראדו זה הטופ, אבל תבדוק גם עלויות ביטוח וטסט, חוץ מזה שבשנים האלו אם אתה לא מתחזק לבד די ישחטו אותך במוסך

איל מ
26-12-18, 12:23
אני אישית הייתי הולך על רכב יות חדש יותר כמו סוזוקי, קאיה סורנטו ו
תחזוקה זולה יותר וגם עלויות ביטוח הרבה יותר זולות
אין ספק שפראדו זה הטופ, אבל תבדוק גם עלויות ביטוח וטסט, חוץ מזה שבשנים האלו אם אתה לא מתחזק לבד די ישחטו אותך במוסך

יש כאן כמה אי דיוקים (אם להתעלם מזה שפראדו הוא ממש לא הטופ ;) ).
תחזוקה של הרכבים הללו לא חייבת להיות שחיטה, ולא חייבים ללכת לגורואים של פעם. יש היום יותר ויותר מוסכים שמכירים את הרכבים הללו ויודעים להתמודד עם המחלות שלהם.
ספציפית ללנדרובר,
אני מטפל אצל מוחמד (שהוא כן סוג של גורו, אבל ממש לא שוחט במחירים), ונכון שהוא מנסה לחסוך לבעלים בעלויות בצורה של חלקים חליפיים או מפירוק. לכן, דרושים קצת שיעורי בית כדי לדעת באילו תחליפיים אפשר להשתמש, ומתי צריך להתעקש על מקורי. כנ"ל לגבי חדש לעומת מפירוק.
מכל מיני פורומים וקבוצות של בעלי לנדרובר עולים שמות של עוד מוסכים בסגנון הזה.
הרכב אצלי כבר כשש שנים (אני ממש לא זוכר בדיוק, תיתכן סטיה של שנה לפה או לשם), וסה"כ ההוצאות עליו (למעט יישור קו בשנת הקניה) לא מתקרבות ל10,000 ש"ח המדוברים לשנה. (לא מכניס דלק וביטוחים).
סה"כ רכב שנותן לי שקט ולא מעמיד אותי במצב של חששות שהוא יכזיב בטיול או משהו בסגנון. וכמובן שנותן את האופציה לצאת לכל טיול שפוי בלי לחשוב אם יהיו קשיים בשטח טכני או עבירות אם תזדמן על הדרך.

מה שכן,
וזאת סטיה מהנושא אבל תובנה שצריך להכניס,
בדיעבד,
לאור השינוי באופי הטיולים עם השנים (משפחה, ילדים קטנים), הדיסקברי הוא אוברקיל. אין צורך בשני סרנים חיים ובאופציה לשפר עד אינסוף. גם טנדר משנתון מתקדם יותר, או ג'יפ יותר רך (ויטארה, סורנטו, רקסטון וכו....) היו עושים את העבודה בצורה יפה. היום, כשמחירים הדיסקברי עלו, ניתן באותו סכום לקנות רכב צעיר בכמה וכמה שנתונים ועדיין להנות משטח עם המשפחה.
אבל.... זה אומר לקנות רכב שלא מחייך אליך בבוקר (או שאולי מחייך אליך, אבל אתה לא מחייך בחזרה).

-->