PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לגבי סובארו פורסטר דגם 2002-2008

dar
19-11-18, 18:00
אהלן ג'יפולוגים,
אני קורא בפורום המון זמן ועכשיו שאני לקראת שחרור החלטתי שהגיע הזמן לפתוח משתמש ולהתחיל לשאול שאלות במקום לקרוא שרשורים של אחרים.
לקראת השחרור אני מתכנן לקנות רכב שטח שישרת גם ליום-יום. התוכנית היא למצוא רכב לתווך יחסית ארוך, שייכנס בתקציב קנייה ותחזוקה של חייל משוחרר ויספק צרכים של נסיעה לים, סחיבה של ציוד גלישה וטיולים בינוניים, לאחר תקופה ובמידה ויתאפשר אפילו קשים (כמובן עם שיפורים, במידת הצורך). אני גר במושב ולכן הרבה מהנסיעות שלי בבוץ ובשדות, דבר שגם נכנס לשיקול.
אחרי המון מחקר וגרנד ויטרה ישנה (שכאבה בכיס, ובנשמה) הגעתי לפורסטר, היתרונות שאני רואה כלפי מפלצת שטח כמו קורנדו או טנדר עייף כמו היילקס הם שהרכב משנתון חדש יותר, שהתחזוקה שלו תהיה יותר זולה ביחס, שהיכולות כביש שלו יהיו יותר נוחות ושבצרכים שלי כנראה שאני לא זקוק לרכב שטח במשמרת מלאה.
עכשיו כאן מגיעות השאלות. אשמח לתגובות מבעלי עבר\הווה של הרכב המדובר ו\או מכרים שלהם.
- לגבי תחזוקה, מה ההבדל בין פורסטר מהדגם המדובר לבין, לצורך העניין, רכב שטח בגודל כמעט מלא (כמו סאנגיונג קורנדו) או היילקס ישנה? האם הבלאי שלו גבוה? בעבר היה בבעלותי גרנד ויטרה עם בעיית מנוע ונאלצתי להוציא עליה המון כסף, אשמח למצוא רכב שאפשר לעשות לו ישור קו גדול בהתחלה וכמובן בלי חוסר מזל רציני, להינות משקט וללא בעיות גדולות רצופות. האם הפורסטר עונה על הדרישות האלו?

- לגבי צריכת דלק, כבר הכנתי את עצמי לצריכה של בין 1-6 ל1-9 ברכב דיזל מהאופציות האחרות, האם הפורסטר צורך דלק בצורה קריטית ביחס שמצדיק לרדת מרעיון של רכב שטח במשמרת מלאה או טנדר?

- לגבי הביצועים של הרכב על הכביש, אני מתאר לעצמי שרכב כמו פורסטר יצדיק הבדל גדול לעומת טנדר עייף עם שלדת סולם וסרן חי או קורנדו עם מנוע עייף וגדול שבקושי מגיע ל100. ההבדל משמעותי מבחינת נוחות?

- האם יש קהילה גדולה של בעלי פורסטר? שוק חלפים? שוק מכירה וקנייה?

- עכשיו לגולת הכותרת, לגבי הביצועים של הרכב בשטח. אחד הדברים שהכי מעניינים אותי ברכב זה האפשרות שלו לנסוע בשטח קל, בחורף בוצי ובקיץ בשבילי עפר ועליות בינוניות של נחל. בעבר היה לי גרנד ויטרה ישנה, וכיום יש בבעלות המשפחה שלי רקסטון בגודל מלא. אני רוצה להיכנס לתחום הטיולים שוב, אף פעם לא הייתי מטייל מקצועי אבל בסופו של דבר אני רוצה להגיע לנקודה כזו, האם פורסטר מהדגם המדובר יכול לספק צרכים של נסיעה יום יומית בשטח קל, ובסופי שבוע בשטח בינוני? האם יש לרכב פוטנציאל שיפורים שיכול להוביל לטיולים קשים? האם יש לרכב מקום אחסון רב לציוד שטח לטיול? אם לא, כמה מסובך\יקר להתקין גגון נורמאלי?

- שאלה לבעלי פורסטר שבעבר היה להם רכב שטח בגודל מלא \ חשבו על לקנות אחד, מה היתרונות שגרמו לכם לבחור בפורסטר \ להחליף אליו?

במידה וזו בעיה, בכוונה לא הכנסתי תקציב קנייה, אני לא מחפש כרגע ייעוץ לקנייה ואשמח לתשובות לגבי השאלות ששאלתי.
בעבר ראיתי המון אנשים בעבר שקיבלו עזרה מפורטת וחמה בפורום, מקווה להצטרף ואולי בעתיד להיכנס לקהילה של ג'יפולוג.
תודה רבה לעוזרים!

בוזי
19-11-18, 18:04
שלום וברוך הנמצא,
עזוב אותך מפשרות. עוד יהיה לך מספיק זמן בשבילן.
ג׳ימני זה הרכב בשבילך.
ואם יש לך אפשרות ורצון ללכת על הרד קור - סופה הוא רכב השטח האולטימטיבי לצעירים.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

dar
19-11-18, 18:09
שלום וברוך הנמצא,
עזוב אותך מפשרות. עוד יהיה לך מספיק זמן בשבילן.
ג׳ימני זה הרכב בשבילך.
ואם יש לך אפשרות ורצון ללכת על הרד קור - סופה הוא רכב השטח האולטימטיבי לצעירים.

הג'ימני היה בראש רשימת הקניות למשך הרבה זמן אבל הבעיה העיקרית שלי היא הגודל שלו. אני גולש והמון פעמים סוחב מספר גלשנים מכל מיני גדלים וצורות. היה לי חבר שהיה לו ג'ימני והגודל שלו הוא פשוט בעיה, אין אפשרות לקחת גלשן ושני אנשים, שלא נדבר על כמה גלשנים ואולי ציוד נוסף במידה ויש רצון לישון בחוף.
בכל מקרה, אשמח לשמוע למה אתה חושב שהג'ימני כל כך מתאים לי, אני תמיד עם ראש פתוח ואשמח לשמוע דעות שונות!
תודה רבה על התגובה

גיא
19-11-18, 18:13
כי חוץ מהגלשנים ..
זה האוטו הכי מתאים שיש.
עביר / מחיר / דלק / תחזוקה / שיפורים / .. הכל !
לגבי גלשנים .. גגון !
והופה נפתרה הבעיה.

dar
19-11-18, 18:19
כי חוץ מהגלשנים ..
זה האוטו הכי מתאים שיש.
עביר / מחיר / דלק / תחזוקה / שיפורים / .. הכל !
לגבי גלשנים .. גגון !
והופה נפתרה הבעיה.

בכללי תא האיכסון שלו נראה לי קצת קטן. בלי קשר, איך ג'ימני משנתון 2005-2006? נכנס בתוך התיאור שלך או שאתה מכוון לרכב מהשנתונים היותר גבוהים?

גיא
19-11-18, 18:23
תא המטען שלא לא קטן .. הוא זעיר !
אבל .. אתה חושב קדימה ? תחזוקה .. מוסכים .. תיקונים ? .. דלק .. ביטוח .. טסט .. ?

יש פה מומחים גדולים ממני לאוטו הזה, לי היה מודל 2000 .. והוא היה אחלה.
אני מניח שכמו כל דבר .. יותר צעיר יותר טוב ..
( או הכי צעיר שנכנס לך בתקציב ) כולל להשאיר כמה אלפי שח ליישור קו מה שאומר תיקון כל הדברים הקטנים והגדולים שהמוכר הזניח לפני המכירה ..

יש את המודעה הדביקה .. עם השאלות. תענה על השאלות שם ויהיה יותר קל לדעת לעזור לך .. אבל לפי מה שאתה אומר עד עכשיו .. כנראה שההתחלה המוצלחת תהיה עם ג'ימני.

yoni_0000
19-11-18, 19:20
כאמור.. ג'ימני עם גגון. עם מושבים מקופלים יש הרבה מקום מאחורה, שלא יספרו לך סיפורים.
3 אנשים זה בעייתי אבל לזוג עם 2 גלשנים על הגג אין שום בעיה של מקום. זה הרכב בשבילך וכל השאר יעלו לך הרבה יותר באחזקה או יאכזבו אותך בשטח בשלב כלשהו. זה גם רכב שאפשר לגדול איתו ולשפר אותו לרמה מאוד גבוהה.

את הפורסטר תמצה אחריי 3 נסיעות בשבילים..

עמי
19-11-18, 19:40
היו (ויש) לי גם פורסטר מהשנים האלו וגם גי'מני (וגם דיפנדר 3X ועוד כמה...).

אם הצורך העיקרי שלך הוא לקחת גלשנים לחוף ולטייל בשבילי קק"ל וגם קצת יותר, אין בכלל מה להשוות את הפורסטר לג'ימני. הראשון הוא מכונית לכל דבר ועניין והשני רק קצת יותר ממריצה ממונעת. שלא תבין אותי לא נכון, אני מת על הגי'מני, אבל הוא מאוד חד ממדי. טוב מאוד בשטח (ואולי בעיר), אבל לא הרבה יותר מזה. הפורסטר נוח בהרבה (הרבה הרבה), מאובזר יותר, בטוח יותר, התנהגות הכביש של הג'ימני (יש בכלל כזה דבר?) לא נמצאת בכלל על אותה הסקאלה של זו של הסובארו (שהיא מצוינת גם בהשוואה לרוב הפרייבטים), הפורסטר מרווח יותר ושטח (ונפח) ההעמסה שלו גדול בהרבה.

דלק שניהם אוכלים והרבה. סביב ליטר לעשרה עד שנים עשר קילומטרים. שניהם אמינים מאוד וחלקי חילוף מקוריים לשניהם עולים לא מעט אצל היבואנים הרשמיים. לפורסטר קשה למצוא חלקי חילוף לא מקוריים.

אגב, בחול ים הפורסטר נוסע טוב בהרבה (במיוחד הידני. באוטומטי הגיר נוטה להתחמם) אבל צריך לשים לב לחום של הדיפרנציאלים (יש נורה אזהרה לעניין). היתרון המובהק של הג'ימני הוא בשטח טכני וכמובן באפשרויות השדרוג הכמעט אינסופיות של כל מכלול בו.

עמי

dar
19-11-18, 19:56
היו (ויש) לי גם פורסטר מהשנים האלו וגם גי'מני (וגם דיפנדר 3X ועוד כמה...).

אם הצורך העיקרי שלך הוא לקחת גלשנים לחוף ולטייל בשבילי קק"ל וגם קצת יותר, אין בכלל מה להשוות את הפורסטר לג'ימני. הראשון הוא מכונית לכל דבר ועניין והשני רק קצת יותר ממריצה ממונעת. שלא תבין אותי לא נכון, אני מת על הגי'מני, אבל הוא מאוד חד ממדי. טוב מאוד בשטח (ואולי בעיר), אבל לא הרבה יותר מזה. הפורסטר נוח בהרבה (הרבה הרבה), מאובזר יותר, בטוח יותר, התנהגות הכביש של הג'ימני (יש בכלל כזה דבר?) לא נמצאת בכלל על אותה הסקאלה של זו של הסובארו (שהיא מצוינת גם בהשוואה לרוב הפרייבטים), הפורסטר מרווח יותר ושטח (ונפח) ההעמסה שלו גדול בהרבה.

דלק שניהם אוכלים והרבה. סביב ליטר לעשרה עד שנים עשר קילומטרים. שניהם אמינים מאוד וחלקי חילוף מקוריים לשניהם עולים לא מעט אצל היבואנים הרשמיים. לפורסטר קשה למצוא חלקי חילוף לא מקוריים.

אגב, בחול ים הפורסטר נוסע טוב בהרבה (במיוחד הידני. באוטומטי הגיר נוטה להתחמם) אבל צריך לשים לב לחום של הדיפרנציאלים (יש נורה אזהרה לעניין). היתרון המובהק של הג'ימני הוא בשטח טכני וכמובן באפשרויות השדרוג הכמעט אינסופיות של כל מכלול בו.

עמי

קודם כל תודה על התגובה המנומקת.
לגבי שטח שהוא קצת יותר מחולות ושבילי קק"ל, לכיוון טיולים בינוניים בכל תחומי הארץ ואולי אפילו טיולים קשים בהמשך, במידה ואחליט להגביה\לשפר את הרכב, האם הוא מתאים? מה המגבלות שלו ולמה אפשר לצפות כשהרכב בצורה בסיסית וכשהוא משופר, אם בכלל מתאפשר?

erezgur
19-11-18, 20:15
אולי בכל זאת תעבור ותענה על כל השאלות בשרשור הדביק?

פורסטר חבר הילוך כח. יהיה נחות משמעותית מג'ימני הטיולים עם רמת עבירות יותר מקלה.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

dar
19-11-18, 20:23
אולי בכל זאת תעבור ותענה על כל השאלות בשרשור הדביק?

פורסטר חבר הילוך כח. יהיה נחות משמעותית מג'ימני הטיולים עם רמת עבירות יותר מקלה.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

סליחה אבל אני לא רואה שרשור דביק בפורום, יכול להיות שפספסתי והכוונה לפורום אחר? אשמח לקישור, סליחה אם אני יוצא דביל :eek:

8ball
19-11-18, 20:25
פורסטר הוא הכי פחות גיפ מבין הגיפים, והכי פחות פריווט מבין הגיפונים.

ואחרי ההקדמה הזו, הוא אחלה של פשרה.

שטח טכני, לא הבית הטבעי שלו אך למרות האף הנוראי שלו, הוא מפתיע לטובה בעיקר עם סט הגבהה בסיסי.

חול ים, מרחף מצוין, רק צריך לא לאנוס אותו ולהיות קשוב לטמפ' גיר ו דיפרנציאלים.

שבילים משובשים, הכי נוח מבין כל מה שהיה לי עד היום. וזה כולל ויטארות טרקטורונים טנדרים מכל המינים כמה סוואנות ןאקונוליינים במבנים שונים, בקיצור לא מעט להשוות.

גולת הכותרת שלו כרכב יחיד, היא ביום יום. הוא חזק יציב בטירוף ומהנה לנהיגה. סביבת נהג די אפרורית(אותי זה קנה) הכל פשוט אבל נמצא בדיוק איפה שחשבת שצריך להיות. מאיץ יפה בולם כמו ספורטיביות היגוי קליל אך מדויק מאוד. בקיצור תענוג.

שותה סביר1/10-11 תלוי כמה הרגל אלימה.
טיפולים, די פריווט עד שמגיעים לטיפול מנוע. קורה אחת ל100000 אבל כואב מאוד. 4500 זה מחיר התחלתי לפני הפתעות לטיימינג ופלאגים(יושבים בזווית בלתי אפשרית)

ציריות קדמיות קצת רגישות. מקורית עולה כמו כליה, 3850 לפני מע"מ זה מה שרצו ממני, חליפית מאיכות טובה מאוד 550, לי לא הייתה איתן בעיה וטחנתי קילומטרים.

שמן גיר מיוחד, רק לסובארו, יקר אבל שווה. דיפרנציאלים שמן ממסרות רגיל.

לי היה מגן גחון בנוי ביד, לא משהו מתוחכם, פלטה אלומיניום 6 מ"מ מחוברת בארבעה ברגים, סט הגבהה פשוט עניין של 4000 אשח.

ממליץ על צמיג בחתך טיפה יותר קרבי מהמקובל. והוא מפתיע מאוד.

אישית נהניתי ממנו. שנת 2006 הדגם המפואר עם הסאנרוף, אבל בלי טורבו. פשוט ואמין.

מבחינת מרחב לאכסון ולינה, קפל מושב אחורי, ויש לך טנדר

בהצלחה

גיא
19-11-18, 20:25
סליחה אבל אני לא רואה שרשור דביק בפורום, יכול להיות שפספסתי והכוונה לפורום אחר? אשמח לקישור, סליחה אם אני יוצא דביל :eek:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/28546-%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%9D-%D7%92-%D7%99%D7%A4-%D7%95%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%9B%D7%9D-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%A0%D7%97%D7%A0%D7%95-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%91%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%AA%21

assafy
19-11-18, 21:31
מצד אחד אתה שואל על שטח קל ואז אתה מזכיר טיולים קשים.
פורסטר נהדר בשבילים, בדיונות ובשטח קל וגם יותר מזה. מניסיון מצליח לנסוע גם באיזורים שרכבים עם הילוך כח כבר מזמן מעבירים ל low. גם בבוץ בנהיגה נכונה יכול להפתיע.
אפשר להגביה קצת ואפשר לשים צמיגי חצי שטח. זה עוזר אבל זה בשום פנים לא הופך אותו לרכב שטח קשוח.
קח בחשבון שבדור 2 שכיוונת אליו, אין בקרת משיכה ולא ידוע לי אם יש אפשרות לנעילות.
אם אתה מכוון לטיולים קשים הוא בסוף יתסכל אותך וסתם תהרוס אותו. לשם ג'ימני שהציעו לך הרבה יותר מתאים.

dar
20-11-18, 11:10
חבר'ה קודם כל תודה רבה על התשובות המנומקות והמושקעות!
אני לא חושב שיש לי מה למלא את הטופס ייעוץ לקנייה כרגע, הקנייה לא רלוונטית ופתחתי את השרשור הזה בעיקר כדי לקבל דעות שונות לגבי הפורסטר, לא ייעוץ לקניית אחד.
אשמח להמשיך לקבל תגובות לגבי הרכב או השוואת רכבים שונים מולו כמובן.
ברגע שהקנייה תתקרב ותהפוך לרלוונטית אני אפתח שרשור בפורום ייעוץ לקנייה ואסתכל על האופציות בצורה יותר רצינית, בינתיים אמשיך לעשות סקרי שוק על רכבים שקופצים לי בעין.
תודה לכולם!

בוזי
20-11-18, 11:16
השאלון המדובר עוזר לבחור סוג רכב, הוא לא מיועד לבחינת רכב ספציפי.
אני מצטרף להמלצות לענות על השאלותס, ככה נבין את הצרכים שלך ונוכל להמליץ על רכב מתאים, או לשלול רעיונות לא מתאימים.

elephant man
20-11-18, 17:00
הפורסטר, במיוחד הדור שאתה מחפש מצויין לכל מה שתיארת.
אני מטייל איתו הרבה - והוא בכל פעם מפתיע מחדש ביכולות שלו.
גם בשטח טכני, כל עוד זוכרים שהוא לא ג'יפ אמיתי, יקח אותך רחוק.
שלי ממוגן (אספיר) ומוגבה.
צמיגי 50/50 (יוקוהמה ג'אולנדר).

ההבדל ביכולות בין מוגבה ללא מוגבה הוא בעיקר בתחושה ובביטחון בנהיגה בשטח.
על מנת להפיק מהפורסטר את המירב, צריך לדעת לנהוג אותו.

לגבי קבוצות פעילות יש כמה.
תוכל לפנות לחבר הפורום רפי פסח , יש לו אחת הקבוצות הגדולות והפעילות - טיולים, הדרכות, פעילויות התנדבות והרבה חברה טובה.

-->