PDA

צפייה בגרסה מלאה : טוב אז למי יש כננת על הסומו שלו או יכול להמליץ לי

tiptipk
21-01-06, 20:05
ככה אני נוסע לרוב לבד לים או קצת משחקי בוץ

לא פעם קורה לי שאני נתקע וקצת קשה לחלץ לבד

ורק מה שחסר לי זה משהו שימשוך אותי קדימה

אז מה נראה לכם איזה סוג כננת צריך

תודה

אבי

אלון_ק
21-01-06, 21:11
כל כננת עם כושר משיכה של 6000 ליברות ומעלה תספק אותך בהחלט. כננות 4500 ליברות מסוגלות למשוך סמוראי בקושי ממצבים קלים ויוציאו סמוראי מרוב התקיעות הרגילות עם מכפיל כח, לכן לא מומלצות אבל בהחלט אפשריות.
כננות גדולות יותר - 8000, 9000 או 9500 ליברות עושות עבודה מעולה, מהירה מאוד ומדהימה יחסית בכל תנאי, אבל משקלן (ומחירן) מיותר למשתמש הממוצע.

הבעיה היא המשקל; מדובר על תוספת של סד"ג של 40-60 ק"ג לקצה הקדמי של הרכב, כולל הפגוש החדש שתצטרך לבנות בשביל הכננת. מערכת המתלים הקדמית שלך תצטרך כוונון בהתאם.

אביב3
21-01-06, 21:55
הבעיה היא המשקל; מערכת המתלים הקדמית שלך תצטרך כוונון בהתאם.
אני היתי עושה מיתקון לכננת נשלפת,כך תחסוך את "עומס היתר" על הפרונט וגם תוכל לעשות התקן אחורי והנה הרווחת כננת מקדימה ומאחורה

גיא
22-01-06, 12:52
כל כננת עם כושר משיכה של 6000 ליברות ומעלה תספק אותך בהחלט. כננות 4500 ליברות מסוגלות למשוך סמוראי בקושי ממצבים קלים ויוציאו סמוראי מרוב התקיעות הרגילות עם מכפיל כח, לכן לא מומלצות אבל בהחלט אפשריות.
כננות גדולות יותר - 8000, 9000 או 9500 ליברות עושות עבודה מעולה, מהירה מאוד ומדהימה יחסית בכל תנאי, אבל משקלן (ומחירן) מיותר למשתמש הממוצע.

הבעיה היא המשקל; מדובר על תוספת של סד"ג של 40-60 ק"ג לקצה הקדמי של הרכב, כולל הפגוש החדש שתצטרך לבנות בשביל הכננת. מערכת המתלים הקדמית שלך תצטרך כוונון בהתאם.

אני אחלוק על אלון טיפה.

כ 3 שנים וחצי היתה תלויה לי כננת סופרוינץ' עתיקה על הפרונט של הסמוראי. ( 86 פתוח )
הכננת היתה בעלת כוח משיכה של 4500 ליברות. היא משכה ( גם את אלון ) בקלות רבה עם ובלי מכפיל כוח.
( יצא לי גם למשוך לא פעם סופות או 110ים תקועים בבוץ. ( עם מכפיל ) )

גם אני, כמוך הייתי רץ לבוץ ( שדות בקריות ) כל פעם שהייתי רואה ענן באופק. הכננת משכה אותי עשרות אם לא מאות פעמים וחילצה אותי ללא בעיה.

לגבי המשקל והפגוש. - יש צורך לבנות פגוש יעודי וניתן לעשות איזה משהו מצינורות ללא כל בעיה.
המשקל הוא סוגיה אחרת ויש להתיחס אליה. אצלי היה עלה נוסף בקפיצים הקידמיים.

מצד שני, המשקל של הכננת רק הוסיף יציבות ונוחות לאוטו בעיקר בנסיעות שבילים מהירות.

** לא שאני ממליץ על כננת חלשה לסמוראי. אבל אני אומר בהחלט לא לפסול אחת כזאת אם נופלת עליכם במחיר טוב.

אלון_ק
22-01-06, 19:11
אביב צודק, יש לכננת נשלפת יתרונות. מאחר וכדאי שתהיה לך תמונה מלאה לפני שאתה מחליט, הנה סיכום של יתרונות וחסרונות של כננות נשלפות (כולם מוזמנים להוסיף):

יתרונות:
1. אין עומס על המתלים, ע"ע הודעתו של אביב.
2. אתה יכול לשים גם מאחור, ע"ע הודעתו של אביב.
3. אין צורך ברישוי.
4. הכננת והכבל בפרט פחות חשופים לפגעי מז"א.
5. הככנת פחות חשופה לואנדליזם.

חסרונות:
1. ניידות: לא קל לחבר כננת ששוקלת 40-50 ק"ג באמצע עליה. גם קשה מאוד להוציא אותה מהאוטו. כנ"ל בבוץ כשהרסיבר מתחת לבוץ. אתה יכול לחבר אותה בכניסה לשטח, אבל אז אתה הורג את יתרונות 1,2 ו4, כאשר גם 3 בעייתי כפי שיפורט בהמשך.
2. אתה לא יכול לנסוע קטעי קישור בכביש עם הכננת מחוברת. זה אומר ניתוק והרכבה של 40-50 ק"ג לפני קטע כזה, או הסתכנות בהורדה מהכביש.
3. התקנה נמוכה מאוד או פגיעה בזויות הגישה והנטישה, רלוונטי מאוד אם תחליט לנסוע איתה מורכבת בשטח.
4. מחייבת קיבוע טוב לרכב בפנים, אחרת יהיו לך 40-50 ק"ג מתעופפים בפנים. תחשוב על בלימת חירום.

אם מישהו חושב על עוד משהו, כדאי להוסיף.

חנן-ג'יפולוג
22-01-06, 20:20
50 ק"ג זה בדיוק המשקל של כננת סופוורינץ' 9000 כולל המגש, כולל הגשר עם הממסרים וכולל החיבור לרסיבר. אצלי יש כזו נשלפת בהיילקס, עם חיבור קדמי ואחורי, ועוד מעט גם יהיה חיבור בארגז, לטובת קיבוע שלא בזמן שימוש.

נראה לי שכננת 4500 , כזו שמתאימה לסמוראי קצר תשקול הרבה הרבה פחות מ50 ק"ג, ולכן הרבה יותר רלוונטית לשימוש ככננת נשלפת.

צריך גם להכיר את עצמך ולחשוב כמה פעמים אתה תרצה להשתמש בכננת. בשנים הראשונות עם הג'יפ שלי, השתמשתי בכננת הקבועה שהיתה לי קרוב ל100 פעמים, בהערכה גסה. בשלוש שנים האחרונות עם הג'יפ נרגעתי, אני כבר לא מחפש להיתקע בבוץ בשביל הפאן, וכבר לא יוצא לי לחתוך בשטח בוצי בדרך לעבודה, ובפועל השתמשתי בה פעמיים, ולכן החלטתי עם ההיילקס לעשות כננת נשלפת, כי בשביל שימוש של פעם בשנה וחצי אני לא רואה טעם להתעסק עם הרישוי, ובנוסף אני מרוויח אפשרות לעבודה עם כננת אחורית.

אם אתה חושב שתשתמש בכננת בצורה אינטנסיבית אז כדאי ללכת על קבועה.

לגבי היכולת של הכננת, אני הסתדרתי מצוין עם כננת 9000 ליברות על רכב ששוקל קרוב ל2 טון. אני לא רואה סיבה שסמוראי קצר לא יסתדר מצוין, בשימוש מושכל, עם כננת 4500 ליברות.

אלון_ק
22-01-06, 20:47
כננת 6000 של וורן שוקלת 34 ק"ג. מגש, סולונואידים ושאר ירקות יביאו אותו בין 40 ל50.

כננת 4500 כנראה כבר תהיה יותר הגיונית באמת כנשלפת, אבל אני אישית לא סובל אותן. חלשות מדי לטעמי, גם לסמוראי. מספקות לשימושים נדירים? כן. לשימוש אינטנסיבי יחסית? בשום פנים ואופן, טיול שקיעות וחילוצים איתן זה סיוט צרוף.

אביב3
23-01-06, 21:32
אני חושב ש4500 תספיק אם זה לטיול ולא לתחרות אין לאן למהר
חוצמיזה סמוראי לא נתקע אפילו לא בבוץ

סולי
23-01-06, 21:47
תגידו,
לסמוראי סטנדרטי, כלומר עד 215.., לא תספיק כננת ידנית?

גיא
23-01-06, 22:15
אני חושב ש4500 תספיק אם זה לטיול ולא לתחרות אין לאן למהר

סמוראי ניתקע גם ניתקע ...

יש לי כננת 8000 של רמזי במחסן. הורדתי אותה מהדיסקו לפני המכירה ומאז היא במחסן. בהיילקס יש לי כננת 2 טון ידנית למזל ונגד עין הרע ...

אני פשוט לא מוצא צורך להתקין את הכננת על האוטו ...

כננת ידנית עשויה להספיק אם אתה לא מאלו שרצים לבד להתקע בבוץ בלילה - רק בשביל הכיף. ואם כן, אל תתקשר אלי :)

אלון_ק
23-01-06, 22:58
בסופו של יום, זה הכל שאלה של כמה סבלנות יש לך. אפשר עם כננת ידנית, אפשר עם כננת 4500, אפשר אפילו עם היי ליפט ושרשראות.

הסבלנות שלי מתקצרת משמעותית כשיורד עלי גשם ואני בבוץ עד הברכיים. זה גם מאוד לא נעים להוציא רכב עם כננת ידנית או היי ליפט משקיעה; זה דורש עיגון מחדש אחרי כל מתיחה, מרחק כל מתיחה הוא פחות משני מטר, זה הרבה עבודה פיזית לבצע את המתיחה...

הפרשי המחירים בין 4500 משומשת ל6000 משומשת לא קיימים. תחת תנאי כזה, אני הייתי לוקח (ולקחתי) את ה6000, כאשר ברבות הימים (והשקיעות) גם עברתי ל8000. המעבר ל8000 היה מזל - עלות השמשת ה6000 שלי השתווה למחיר ה8000 ולאחר מכירתה יצא שהשקעתי פחות מ400 ש"ח בכננת, אז די ברור למה לקחתי כזו משקולת מיותרת. מצד שני, היא תוכל לשמש אותי גם ברכב הבא...

הוא גם לא נשבר, לא מתקלקל, הרכב הכי אמין בעולם, לא צורך דלק... בחייאת.

גיא
24-01-06, 12:41
כמו שאלון מספר ברור ששוה לקחת את ה 6000 אין בכלל מה לחשוב.

ואם היתה 12000 באותם תנאים אז גם שווה....

סוזי המשתוללת
24-01-06, 14:00
כלל בסיסי בכננות = גדול יותר = חזק יותר אבל גם כבד יותר
כלל בסיסי נוסף = ברוב התקיעות הנורמליות משקל הרכב מוכפל במקדם של 2 ז"א רכב של 1 טון (2000 ליברות )"ישקול" 2 טון (4000 ליברות)
אלון הממסרים וכל השאר זה שטויות מבחינת משקל לא יותר מ2-3 ק"ג
כמעט 1/3 מהמשקל זה הכבל פלדה (11 ק"ג ל30 מטר)
היתה לי במשך שנים סופרווינץ 3000 ליברות - החסרונות העקריים שלה היו כבל קצר (15 מטר)ודק
ולא היה לה free spool
מעבר לכך היא חילצה אותי ,יישרה אותי לגלגלים כשהתהפכתי וכמו שכבר נאמר גם חילצה אחרים גדולים וכבדים ממני - אבל הייתי חייב מכפיל כח
בבוץ עמוק וכבד גם סמוראי ייזדקק למכפיל כח אפילו על כננות גדולות ובתקיעות ממש קטלניות גם 9000 ומכפיל יעבדו קשה מאד אם לא תעבוד עם הראש

לשימוש ביתי הייתי קונה 4500-6000 כי מקבלים מספיק כח חילוץ ביחס למשקל ולכסף ומאידך אתה לא יכול לשמש המחלץ הרשמי של החברה שלך

אגב ניתן לבנות בסמוראי כננות קבועות גם קדימה וגם אחורה מבלי לפגוע בזוית הגישה

אלון_ק
24-01-06, 17:10
גיא, לא הייתי מרכיב 12000 גם אם היא הייתה חינם. יש גבול לכל תעלול, המחיר שהייתי משלם במשקל היה מוגזם לחלוטין. ה8000 עם הפגוש החדש שוקלת כמעט בדיוק כמו ה6000 עם הפגוש הישן, זה בהחלט היה שיקול משמעותי - מה גם שמערכת המתלים שלי נבנתה מראש לשאת את המשקלים האלו. שיקולי המשקל חשובים לא פחות מהמחיר או יכולת המשיכה, מבחינתי. מעשית כנראה שזה לא ההבדל הכי קריטי בין 6000 ל8000, אבל 12000 זה כבר מוגזם לגמרי...

סושי, יותר קל לבנות כננת קבועה שלא פוגעת בזויות גישה/נטישה מכננת נשלפת יעילה שלא תפגע בזויות, שכן כדי שכננת נשלפת תהיה יעילה אתה צריך להיות מסוגל גם לחבר אותה. דמיין לך מישהו מנסה להרכיב כננת נשלפת למיקום של הקבועה שלי, לדוגמא, כשהוא בבוץ. הוא חייב להזיז את הבוץ לפני שהוא יכול להתקין את הכננת, כי ההתקנה נמוכה מאוד (בדיוק בגובה קורות השלדה). כננת קבועה כבר שם, אתה רק צריך למשוך את הכבל החוצה (ושוב, אצלי הכבל נגלל מלמעלה בדיוק מהסיבה הזו), כל השאר כבר מחובר ונגיש.

גיא
24-01-06, 22:15
דרקסוס

כשתקבל כננת 12000 תביא לי אותה אני נותן לך את ה 8000 מיד בתמורתה ..

אל תדאג לי, אני כבר אמצא מה לעשות עם ה 12 אלף :-)

tiptipk
25-01-06, 00:38
טוב אז תודה לכל העונים

למדתי קצת

ואם אפשר להיות חוצפן ולבקש תמונות שלכם (כלומר של הכלי ) עם הכננת

ועוד דבר זה חוקי או שצריך איזה אישור לכננת

תודה רבה אתם מאד עוזרים לי

אבי

אלון_ק
25-01-06, 12:09
תסתכל כאן:
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5044&highlight=%F4%E2%E5%F9+%F7%E3%EE%E9
יש שם לא מעט תמונות ודוגמאות וגם את ההסברים של בועז על בניית הפגוש שלו, אם כי אותם אתה יכול למצוא בכתבה המצויינת שלו כאן:
http://jeepolog.com/128.html
(שמסיבה בלתי ברורה כתוב שהיא שלי, היא לא. שמתי לב רק עכשיו, יתוקן).

אביב3
25-01-06, 19:30
חברים הומור אל תהיו כאלה כבדים

גיא
26-01-06, 00:56
יש בחיפוש בטוח,

אבל בעיקרון,

אם אתה קונה פגוש עם כננת ממשפר אז אתה מקבל ממנו אישור טכניון ושינוי לרשיון הרכב.

אם אתה בונה לבד אז אתה ניגש לבוחן משלם כמה מאות שקלים והולך לעמדה 1 עובר ומקבל את השינוי ברשיון הרכב.

-->