PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיתוך בלון גז בישול

צחי66
26-11-18, 16:54
התגלגל לידי בלון גז 48 ק"ג. אני מתכנן להסב אותו לפייר-פיט.
לפני שאני חותך אותו אשמח לשמוע את דעתכם בנוגע לבטיחות. ידוע שגז בישול שוקע ומשאיר שאריות לכן אין לי ספק שכמות מסויימת של גז עדיין נשארה בבלון.
נתתי לבלון להיות שבוע עם ברז פתוח. אח"כ פרקתי את הברז ומילאתי את הבלון במים.
האם זה מספיק? אפשר כבר לחתוך עם דיסק? מה עוד אפשר לעשות? אשמח לעצתכם. תודה מראש.

עידו לוריה
26-11-18, 17:04
אל תגע .
ממליץ לך על דוד של בווילר , כל אינסטלטור יתן לך בחינם אחד פסול , אפס סכנה .

עידו לוריה

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

gilur
26-11-18, 17:56
התגלגל לידי בלון גז 48 ק"ג. אני מתכנן להסב אותו לפייר-פיט.
לפני שאני חותך אותו אשמח לשמוע את דעתכם בנוגע לבטיחות. ידוע שגז בישול שוקע ומשאיר שאריות לכן אין לי ספק שכמות מסויימת של גז עדיין נשארה בבלון.
נתתי לבלון להיות שבוע עם ברז פתוח. אח"כ פרקתי את הברז ומילאתי את הבלון במים.
האם זה מספיק? אפשר כבר לחתוך עם דיסק? מה עוד אפשר לעשות? אשמח לעצתכם. תודה מראש.

פרקת את הברז והשארת פתוח ? ומילאת מיים...?
בשביל הספורט (בגלל שאמרת שהגז כבד יותר) - תהפוך אותו ...
אחרי כל זה - אני אישית הייתי חותך (כמובן במקום פתוח)

אבל... האחריות עליך

נדב42
26-11-18, 18:17
גז בישול שוקל חצי ממים, וממילא ברגע ששחררת את כל הלחץ ואפילו הוצאת את הברז, אז כל הנוזל הופך לגז. אנחנו רואים את זה בכל תדלוק גז ברכבים המוסבים.

מה שכן, הגז יותר כבד מהאוויר, אז במקום מאוורר תשאיר את המיכל הפוך לשעה (תכל'ס, מספיק לדקה), ולדעתי אתה מסודר.

זוהר לב
27-11-18, 04:42
לפייר פיט אתה לא צריך מיכל גז, מספיק בהחלט דוד מים ישן כמו שכתב עידו לוריה.
אם אתה מתעקש, ניתן לחתוך מיכל גז אחרי שעבר את התהליך שבצעת. ביוטיוב יש המון דוגמאות .
מיכל גז למדחס שבניתי עבר תהליך דומה שאחריו קדחתי והלחמתי עם להבה, ולא היתה שום בעיה.

צחי66
27-11-18, 07:15
תודה לעונים.

לפייר פיט אתה לא צריך מיכל גז, מספיק בהחלט דוד מים ישן כמו שכתב עידו לוריה.
אם אתה מתעקש, ניתן לחתוך מיכל גז אחרי שעבר את התהליך שבצעת. ביוטיוב יש המון דוגמאות .
מיכל גז למדחס שבניתי עבר תהליך דומה שאחריו קדחתי והלחמתי עם להבה, ולא היתה שום בעיה.

תוכל לשלוח לינק דוגמה לסרטון פתיחה ביוטיוב?

אין צורך. מצאתי :)

עידו לוריה
27-11-18, 07:57
רק קח בחשבון שבלון גז הוא מגולוון וזה רעל לבני אדם כאשר הוא נשרף .

עידו לוריה

lizard
27-11-18, 09:14
אל תשכח לצלם בשביל השירשור דבילים שרץ בדף אירגון הרתכים הישראלי. תמיד כיף לראות את הברירה הטבעית בפעולה (סתם לא)

חפש דוד מים ישן. אל תיגע במיכלי גז. מעבר לנושא הגז המיכל עצמו מגלוון והחום מהפייר פיט ישרוף את הגילוון ואתה תנשום את הכול ובאיזה שלב בחיים שלך תתחיל להקיא משהו ירוק מגעיל. מנסיון.

opl
27-11-18, 09:22
אבל הגלוון יישרף בשימוש הראשון לא? ז"א אחרי שהוא סיים הכל וכמובן עבד עם מסכה - אם השריפה הראשונית נעשתה הרחק מאנשים בזה נגמר נושא הרעילות או לא?

boaz avrahami
27-11-18, 09:48
למה להשקיע בזה מאמץ בכלל אם אםשר לקחת בוילר פשוט?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

opl
27-11-18, 10:00
ההפשטה של דוד מהמעטפת שלו זה לא בדיוק קל...

עידו לוריה
27-11-18, 10:06
ההפשטה של דוד מהמעטפת שלו זה לא בדיוק קל...ברור...עדיף להתפוצץ ועם לא אז לפחות למות מהרעלת גילוון .

עידו

opl
27-11-18, 10:18
לא ברור לי למה יש צורך בתגובה מזלזלת
אנחנו פה בשביל ללמוד. בגלל זה שאלתי לגבי הגלוון. לא כולנו מומחים בתחום.
מבלון גז ריק שכבר מולא במים אף אחד לא מתפוצץ...
Sent from my Mi A1 using Tapatalk

boaz avrahami
27-11-18, 10:23
ההפשטה של דוד מהמעטפת שלו זה לא בדיוק קל...

ממש לא נורא.
20 דקות עד חצי שעה למעטפת החיצונית.

עם גרזן עושים פס לכל האורך (גובה).
עם לום מתחילים להפריד את הפח מהבוילר עד שיש מספיק פח בשביל לדרוך עליו ואז מגלגלים את הבוילר עם רגל אחת בזמן שהשניה דורכת על המעטפת.
עכשיו נשארה העבודה המלוכלכת להיפטר מהפוליאוריטן המוקצף...
שפכטל חד או סכין יפנית עד שהכול מגולח בגסות.
להברקה סופית מברשת ברזל ידנית או מכנית וזהו...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

עידו לוריה
27-11-18, 10:35
לא ברור לי למה יש צורך בתגובה מזלזלת
אנחנו פה בשביל ללמוד. בגלל זה שאלתי לגבי הגלוון. לא כולנו מומחים בתחום.
מבלון גז ריק שכבר מולא במים אף אחד לא מתפוצץ...
Sent from my Mi A1 using Tapatalkלירן עם אתה לא מומחה בתחום אז למה עבודת קילוף דוד מיים חמים עדיפה על סיכוי להתפוצץ.
ועם אתה לא מומחה בתחום אז למה אתה כותב " מבלון גז ריק שכבר מולא במים אף אחד לא מתפוצץ... ".
ולמה אין לך חוש הומור
ובקשר לפיצוץ , כל סיפורי המיים וכו ...לא שווה אחוז אחד של סיכון.
וזה לא ויכוח או ניסיון לזלזל .

עידו

opl
27-11-18, 10:36
לי תהליך של פירוק דוד לטובת מעשנה לקח 4 שעות. שני אנשים

polar bear
27-11-18, 10:37
בואו תתיחסו לשאלה - האם גלוון מתנדף אחרי שריפה ראשונית כמתואר? {שזה טוב לא רק למקרה הזה }

אם אתם רוצים להיות מעדת הזהירות המונעת אז סבבה { אפשר גם לעשות חיתוך ראשוני כאשר הבלון מלא מים אם ממש רוצים } . או שאפשר להסביר טכנית איך מכיל ברזל ריק , שתוף ופתוח מצידו האחד יכול להתפוצץ.

בוילר דק יותר מבלון גז. וגם מדוד של קומפרסור.

opl
27-11-18, 10:38
אז תשים סמיילי יא קמצן.

עידו לוריה
27-11-18, 10:40
אז תשים סמיילי יא קמצן.

Sent from my Mi A1 using Tapatalkמצטער יש לי סמסונג

עידו

polar bear
27-11-18, 10:41
נ.ב לגבי תהליך ניקוי דוד - אם כבר יש לך גרזן - מוריד מעולה את הפוליאורטן, קניתי גרזן במיוחד בשביל זה.

עידו לוריה
27-11-18, 10:58
בואו תתיחסו לשאלה - האם גלוון מתנדף אחרי שריפה ראשונית כמתואר? {שזה טוב לא רק למקרה הזה }

אם אתם רוצים להיות מעדת הזהירות המונעת אז סבבה { אפשר גם לעשות חיתוך ראשוני כאשר הבלון מלא מים אם ממש רוצים } . או שאפשר להסביר טכנית איך מכיל ברזל ריק , שתוף ופתוח מצידו האחד יכול להתפוצץ.

בוילר דק יותר מבלון גז. וגם מדוד של קומפרסור.גילוון אפשר לשרף אבל למה ?
יש לי מעשנה בת לפחות 15 שנים מבוילר עדיין חדשה .

לגבי הפיצוץ מתכות סופחות עם השנים גם משקעי גז את זה לא ניתן לשטוף וגם מיים לא בהכרך עוזרים כי בעת החיתוך נוצר חום שמפרק את המים למימן וחמצן את ההמשך אתה מכיר.

עידו

erezgur
27-11-18, 11:15
מצטער יש לי סמסונג
עידו

נקודותיים וסוגר של סוגריים - כזה : לאחריו צמוד כזה- ) זהו סימן מקובל לסמיילי מחייך וגם מוצג כסמיילי בהרבה פלטפורמות - :)

כנ"ל נקודה-פסיק ; ולאחריו סוגר ) -- סמיילי קורץ ;)

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

boaz avrahami
27-11-18, 11:27
גילוון אפשר לשרף אבל למה ?
יש לי מעשנה בת לפחות 15 שנים מבוילר עדיין חדשה .

לגבי הפיצוץ מתכות סופחות עם השנים גם משקעי גז את זה לא ניתן לשטוף וגם מיים לא בהכרך עוזרים כי בעת החיתוך נוצר חום שמפרק את המים למימן וחמצן את ההמשך אתה מכיר.

עידו

זה בגלל שכבר 8 שנים לא השתמשת בה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

עידו לוריה
27-11-18, 12:03
זה בגלל שכבר 8 שנים לא השתמשת בה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94כי אתה כל הזמן מכין בשלך

עידו

lizard
27-11-18, 14:05
לדעתי הגילוון לא ישרף כל כך מהר. שמתי בתנור נפחים שלי חלק מגלוון (כי לא היה לי במידה אחרת) מעבר לעשן הנוראי ולסכנה הבריאותית המוחשית, הוא לא נשרף כל כך מהר. עדיין היו שאריות. מעבר לזאת, שייפתי את החלק לפני כן במטרה להוריד את כמות האבץ, עדיין היה הרבה.
כן בסוף זה ירד אבל אני מדבר על חלק באורך של 20 סמ ורוחב 25ממ. משהו פיצי על טמפרטורה של 1250 מעלות.

אז לדעתי, לא. אל תיקח את הסיכון. לא בא לך לקלף דוד? תחפש צינור בקוטר גדול מאוד. או שתקנה דוד מקולף. בזמנו נמכרו ב150 שח ליחידה. לא זוכר איפה.

גם לא מתאים לך? תעצב את הפייר פיט אחרת. אולי משושה? מרובע ? לא שווה להסתכן. אני חשבתי בזמנו לבנות ממיכל תנור התכה לאלומיניום וירדתי מזה די מהר. מסוכן ורעיל מידי.

polar bear
27-11-18, 20:42
אז לדעתך { מיכה } , ברזל מגולוון לא מפסיק לפלוט רעל לעולם? גם אם הוא מאבד את צבעו הכסוף ומחליד?

עידו לוריה
27-11-18, 21:00
איזה סיבה יש להשתמש בחומר מגולוון כאשר אין צורך בכך ?
וגם עם זה בחינם הרי יש גם לא מגולוון בחינם .
אני לא מצליח להבין את ההיגיון מאחורי השאלה .
בחירת חומר צריכה להתאים לאפליקציה שלה הוא נועד .
בסופו של דבר העבודה על תנור כזה זה המרכיב העיקרי ולא החומר כך שאין שום הגיון להשקיע המון במשהו שלא מתאים .
זה בערך כמו שיש שני דלים אחד גדול עם חור וקטן בלי ואני יקח את הגדול וינסה למלא בעזרתו מיכל של קוב [emoji1787]
ואין בנאמר לפגוע באף אחד [emoji4]

עידו

lizard
27-11-18, 21:46
אז לדעתך { מיכה } , ברזל מגולוון לא מפסיק לפלוט רעל לעולם? גם אם הוא מאבד את צבעו הכסוף ומחליד?

מתישהו האבץ ישרף, כמו שנשרף אצלי. אבל זה יקח הרבה זמן. בטח בפייר פיט שמגיע אולי ל400-500 מעלות. לדעתי לא שווה את הסיכון.

זוהר לב
27-11-18, 23:07
תוף נירוסטה של מכונת כביסה. מסירים את הצד עם הפתח ומקבלים אחלה פייר פיט. פתוח לזרימת אויר, אינו מתכלה כמו ברזל,
ובנוסף יש לו גם רגל(הציר)

polar bear
28-11-18, 09:12
עידו - השאלוןת שלי הן בגלל שכבר בניתי משהו שאמור להתחמם, ככל הנראה מברזל מגולוון. ע"פ מה שאני מבין אצטרך לוותר עליו ולמצוא חומר חדש. איכשהו , רוב החומר שאני מוצא במימדים הרצוים הוא מגולוון { למשל מעקות מע"צ ןמבני תעשיה לא חוקיים שנהרסו}. אם אתה יודע מי זורק חומר אחיד בדמות ברזל מרובע או עגול בגודל 10-12 ס"מ באורך 4 מטר בערך עם עובי דופן נורמאלי - אשמח לדעת.

זוהר לב
28-11-18, 10:19
"4 , ממערכת ספרינקלרים, עובי דופן 4-5 מ"מ, אורך כ-2.5-3 מ'. ואןלי עוד חתיכה של 1 מ'. ברזל שחור צבוע באדום.(אבדוק שוב)
מוזמן לבוא לקחת כי עובר לבית אחר ונפטר מעודפים.
זוהר- 0528564448
ועכשין תסביר מה זה "משהו שאמור להתחמם"?

ariel-ro
28-11-18, 11:56

לא מבין בגלוון, וגם לא יודע אם יש חשש לחתוך בלון גז, אבל...

כדי לקבל O2 וH2 ממים בכמות רלוונטית צריך לעשות אלקטרוליזה למים.
בלון גז עשוי מברזל(אני מניח..), ברזל ומים יוצרים כמות שולית ולא רלוונטית במקרה המתואר.(אחרת כל פעם שמישהו היה מבשל משהו בסיר אלומניום, שמגיב יותר טוב עם מים כדי לפלוט H2, היה לו שמח במטבח..)
ולכן זהו לא שיקול כאשר חותכים בלון גז מלא במים.

עמי
28-11-18, 14:35
כבר שנים אני שומע רתכים ומסגרים שנמנעים מריתוך של ברזל מגלוון (וזה בסדר - זכותם).
בעקבות השרשור הזה הלכתי לקרוא קצת. יכול להיות שהדברים הם לא כצעקתם?

אבץ כשלעצמו לא נחשב רעיל. גם לא התחמוצת שנוצרת על גבי הגלוון (והיא זו ששומרת למעשה על הפלדה מפני החלדה).
בכל מקרה, אבץ מתחיל להעלות אדים בקצת מעל 900 מעלות צלזיוס. רלוונטי לריתוך. לא בטוח שרלוונטי למנגל (אלא אם מנגלים מגיעים לטמפ. כאלו. לא נראה לי, אבל לא בדקתי).

כן, יש סמפטום שהוא תוצאה של שאיפת אדי מתכת (גם אבץ וגם אחרות) - Metal fume fever. נשמע לא נעים, אבל גם לא נורא במיוחד ובכל מקרה, זו לא תוצאה ישירה של רעילות האבץ (שהוא כנראה לא רעיל בכלל).

יותר מזה, נראה שריתוך של מתכות אחרות (מסגים שמכילים ונדיום, כרום, ניקל, קובלט ועוד) מסוכן בהרבה מריתוך פלדה מגלוונת ובכל זאת, לפי ההתרשמות האישית שלי, ההיסטריה מריתוך פלדה מגולוונת רחבה בהרבה מזו שקשורה בריתוך נירוסטה למשל, שסוגיה השונים מכילים את המתכות (הרעילות באמת) הנ"ל.

אז יש למישהו מושג למה דווקא לגלוון יצא שם רע כל כך?

(שוב, כל מה שכתוב למעלה הוא על סמך שיטוט קצר באינטרנט. לא מומחה למתכות, לא יודע לרתך ובטח לא רופא).

עמי

lizard
28-11-18, 17:21
כבר שנים אני שומע רתכים ומסגרים שנמנעים מריתוך של ברזל מגלוון (וזה בסדר - זכותם).

אבץ כשלעצמו לא נחשב רעיל. גם לא התחמוצת שנוצרת על גבי הגלוון (והיא זו ששומרת למעשה על הפלדה מפני החלדה).
בכל מקרה, אבץ מתחיל להעלות אדים בקצת מעל 900 מעלות צלזיוס. רלוונטי לריתוך. לא בטוח שרלוונטי למנגל (אלא אם מנגלים מגיעים לטמפ. כאלו. לא נראה לי, אבל לא בדקתי).

כן, יש סמפטום שהוא תוצאה של שאיפת אדי מתכת (גם אבץ וגם אחרות) - Metal fume fever. נשמע לא נעים, אבל גם לא נורא במיוחד ובכל מקרה, זו לא תוצאה ישירה של רעילות האבץ (שהוא כנראה לא רעיל בכלל).

יותר מזה, נראה שריתוך של מתכות אחרות (מסגים שמכילים ונדיום, כרום, ניקל, קובלט ועוד) מסוכן בהרבה מריתוך פלדה מגלוונת ובכל זאת, לפי ההתרשמות האישית שלי, ההיסטריה מריתוך פלדה מגולוונת רחבה בהרבה מזו שקשורה בריתוך נירוסטה למשל, שסוגיה השונים מכילים את המתכות (הרעילות באמת) הנ"ל.

(שוב, כל מה שכתוב למעלה הוא על סמך שיטוט קצר באינטרנט. לא מומחה למתכות, לא יודע לרתך ובטח לא רופא).

עמי

אתה מוזמן לבוא לשאוף קצת אדי אבץ, תגיד לי מה דעתך אחר כך.

עמי
28-11-18, 18:16
אתה מוזמן לבוא לשאוף קצת אדי אבץ, תגיד לי מה דעתך אחר כך.התשובה שלך סתם פופוליסטית ולא ממש לעניין. נראה שריתוך נירוסטה מזיק הרבה יותר מריתוך ברזל מגלוון ובכל זאת הרתיעה מהאחרון גדולה יותר.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

lizard
28-11-18, 18:29
ברור, הרי תשובה של מישהו שלפי הודעתו לא רתך, לא מסגר ואין לו מושג הרבה יותר אמינה ולא פופוליסטית. אז הזמנתי אותך לרתך מגלוון ולומר לי מה דעתך.

צחי66
28-11-18, 18:48
שוב תודה לעונים.
אשמח אם ננסה להתמקד בשאלה שלי.
איך לפתוח בלון גז בצורה בטוחה?
באחת התשובות מעלי הומלץ לראות סרטונים ביוטיוב וכך עשיתי. אכן, יש המון חומר.
לפי רוב הסרטונים, יש להשרות עם מי סודה מספר ימים ולשטוף מספר פעמים. יש כאלה ששטפו עם אבקת מדיח כלים וכאלה רק עם מים.
אנא ענו מניסיון אישי בלבד.
דרך אגב, לפי מה שנראה בסרטונים, הבלון מגולוון רק מבחוץ.

עידו לוריה
28-11-18, 19:17
עידו - השאלוןת שלי הן בגלל שכבר בניתי משהו שאמור להתחמם, ככל הנראה מברזל מגולוון. ע"פ מה שאני מבין אצטרך לוותר עליו ולמצוא חומר חדש. איכשהו , רוב החומר שאני מוצא במימדים הרצוים הוא מגולוון { למשל מעקות מע"צ ןמבני תעשיה לא חוקיים שנהרסו}. אם אתה יודע מי זורק חומר אחיד בדמות ברזל מרובע או עגול בגודל 10-12 ס"מ באורך 4 מטר בערך עם עובי דופן נורמאלי - אשמח לדעת.אני לא מכיר מקור כזה אבל תוכל לבדוק בעסקים למיחזור מתכת באיזור שלך.
מעבר לכך שגם קניה דל חומר חדש לא יקרה כל כך .

עידו

עידו לוריה
28-11-18, 19:31

עמי
את מה שאתה מתאר זה לא חדש .
הרתיעה מריתוך חומרים רעילים / מסרטים וכ"ו קימת ויש אמצעי מיגון בתחום פשוט רוב הציבור לא רתכים מקצועיים אז זה לא מוכר.
הסיבה לרתיעה ברורה גם רעיל וגם לא יעיל ולמה בגלל שאין שום סיבה ליצר מוצר מחומר מגולוון שנשרף בריתוכים .
מיצרים מחומר שחור ובסוף מגלוונים את הכול .
עכשיו יקומו כמה פה ויגידו "אבל למה יש חומר מגולוון עם ככה "
זה פשוט מתאים למוצרים עם עיבוד קר כמו למשל מבנים בהרכבה של ברגים וכו

עידו

זוהר לב
28-11-18, 20:06
עידו - השאלוןת שלי הן בגלל שכבר בניתי משהו שאמור להתחמם, ככל הנראה מברזל מגולוון. ע"פ מה שאני מבין אצטרך לוותר עליו ולמצוא חומר חדש. איכשהו , רוב החומר שאני מוצא במימדים הרצוים הוא מגולוון { למשל מעקות מע"צ ןמבני תעשיה לא חוקיים שנהרסו}. אם אתה יודע מי זורק חומר אחיד בדמות ברזל מרובע או עגול בגודל 10-12 ס"מ באורך 4 מטר בערך עם עובי דופן נורמאלי - אשמח לדעת.

תגובה 31 שלי מיועדת אליך.......
גר באיזור לכיש. 2 צינורות "4 שאורכם הכולל מעל 4 מ', ברזל שחור 4 מ"מ דופן.

boaz avrahami
28-11-18, 20:15
עמי,

הסיבה למה שתיארת היא מאוד פשוטה שאני מתפלא שבעלי המקצוע פספסו אותה.

ברזל מגלוון כל רתכת יכולה לרתך ולכן כולם חשופים לסכנה.

מתכות כמו נירוסטה כבר דורשות רתכות וטכניקה אחרת שאין לרוב המשתמשים.

הסיבה השניה שיש רעלים שאינם מסריחים וגורמים לתופעות לוואי מידיות כמו חנק, ליחה וכו׳

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

polar bear
28-11-18, 20:45
תודה זהר. לכיש רחוק. סוג של תנור-טיל הוא הדבר המתחמם.

זוהר לב
28-11-18, 21:08
טוב שחזרת. יש עוד מתעניינים.
ידעתי. לי בבית יש ROCKET STOVE HEATER פעיל כבר 4 שנים. הליבה בנויה מצינורות מגלוונים,
והגילוון ניתך ומתאדה מהר מאוד, אין לך ממה לחשוש.
המעטפת היא דוד מים(ברזל שחור) מאורך. תנור יעיל וחסכוני.

עידו לוריה
28-11-18, 21:12
טוב שחזרת. יש עוד מתעניינים.
ידעתי. לי בבית יש ROCKET STOVE HEATER פעיל כבר 4 שנים. הליבה בנויה מצינורות מגלוונים,
והגילוון ניתך ומתאדה מהר מאוד, אין לך ממה לחשוש.
המעטפת היא דוד מים(ברזל שחור) מאורך. תנור יעיל וחסכוני.פעם בחודש תחדש את הגלוון ....אין לך ממה לחשוש [emoji23][emoji23][emoji23]

עידו

זוהר לב
28-11-18, 21:21
אתה יודע בכלל מה זה תנור רקטה? מה עיקרון הפעולה?
כן, אני מחדש ת'גילוון כל חודש. יש בעיה?
גם תנור שנצבע בצבע תנורים מריצים אותו כמה הרצות מחוץ לבית, ובטח תנור שיש בו אלמנט מגלוון.
הטמפ' בתא הבעירה עולה על 900 מעלות וכל השיט נשרף באויר החופשי. זהו א-ב בהפעלת תנור חדש.
מתפלא עליך עידו.

עידו לוריה
28-11-18, 21:31
אין לי מושג .

עידו

זוהר לב
28-11-18, 22:31
POLAR BEAR

קח בחשבון שליבת התנור ומעלה החום HEAT RIZER ניתכים עם הזמן , והמתכת פשוט נעלמת.
את הבידוד עשה מיציקה כלשהי (עמידה לחום) כך שהתבנית המקורית תישמר, ותוכל להמשיך להשתמש בתנור.
יש רעיונות מצוינים ביוטיוב. תרצה עצה אני כאן.

צחי66
10-12-18, 09:14
בסופ"ש האחרון התפנתי לפתיחת הבלון. התהליך שהעברתי אותו היה
1. פירוק ברז
2. מילוי במים
3. המתנה 3 ימים
4. ריקון והעמדה במצב הפוך למשך יומיים
5. מילוי במים ואבקה למדיח
6. חיתוך
התהליך היה בעקבות צפייה בסרטונים ביוטיוב וקריאה בפורומים של רתכים בעיקר בארה"ב. שם זו ממש תעשייה.
מה שמצחיק הוא שיום לפני שחתכתי את הבלון פגשתי את השכן שלי ומסתבר שיצא לו כבר לפתוח מיכל גז. הוא בסך הכל הכניס צינור של קומפרסור פנימה ורוקן מיכל של 50 ליטר בלחץ 8 אטמ'. נשמע לי די הגיוני . כל אחד והשיטות שלו.
למי שמתכוון לחתוך הייתי ממליץ לא לחתוך צמוד לתפרי הריתוך, יש שם שכבת פח כפולה.
החלק הפנימי של המיכל לא מגולוון.

עידו לוריה
10-12-18, 11:21
השאלה היחידה שעולה לי בראש זה עם הרגשת בטוח לאורך העבודה ?

עידו

צחי66
10-12-18, 11:56
התשובה הקצרה כן. לגמרי.
אם היה לי צל של ספק בעניין הבטיחות לא הייתי נוגע בזה. הרגשתי בטוח מהסיבות הבאות:
- המיכל רוקן ונשטף. פעמיים.
- החלל הפנימי אחיד ללא מחיצות ופינות נסתרות.
- תאורטית, גם אם נשאר חומר דליק במיכל הוא בכמות מזערית שלא תוכל לגרום לפיצוץ, מה גם שחתכתי כשהמיכל מלא מים
- יש הסברים מאוד מפורטים ביוטיוב. לא המצאתי שיטה חדשה לפתיחת בלון.
אבל כמו שכתוב למטה בכל עמוד באתר, אין לקחת שום המלצה מכאן.

עידו לוריה
10-12-18, 12:13
המשפט האחרון שלך מסכם את הכול [emoji4]
וזה אחרי שפתחת שרשור להמלצות איך לחתוך בלון גז [emoji1787]

עידו

צחי66
10-12-18, 12:18
כן. לך תדע, עוד מישהו מסוגל להאמין להמלצות ולבוא אלי בטענות אחרי שפוצץ איזה בלון...

-->