PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת 2 מצברים ברכב עם מפצל טעינה מבוקר

עמודים : 1 [2]

amirk
26-05-19, 17:32
פתרון הבית ספר הוא מטען dc-dc למצבר הבית. אבל זה פתרון של השנים האחרונות ממש. לפני כן... כולם היו חאפרים בדיוק כמו שאנחנו.

אסף.בדיוק

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

zivo
26-05-19, 18:36
פתרון הבית ספר הוא מטען dc-dc למצבר הבית. אבל זה פתרון של השנים האחרונות ממש. לפני כן... כולם היו חאפרים בדיוק כמו שאנחנו.

אסף.

אולי כי היה רק סוג אחד של מצבר (במחיר סביר)?! ואז (ששני המברים, זה מצברי עופרת), זה לא דיון בכלל.
אבל, בניגוד לישראלים, ובניגוד למה "אני עושה לעצמי", מהרגע שטכנולוגיות אחרות נהיו זמינות, אני בספק אם איזה יצרן בעולם מחבר שני מצברים מסוג שונה ללא מטען מסודר.

לדעתי, תמיד צריך להכיר את הפתרון בי"ס, ואחרי שמבינים, אפשר להחליט איזה "פינות מעגלים".
בדיוק כמו שאין לי ברכב שלוש סוגי רצועות ושני סוגי כבלים (כי החלטתי איפה אני מתפשר), זה בסדר גמור להתפשר גם בתחום הזה.
אבל, כדאי לדעת ולהבין (ולא להתכחש ולהסביר שזה לא פחות טוב, אותו הדבר.....)

andy.shaked
26-05-19, 19:19
מהו מטען dc-dc?
אני עם מצבר אטום של בוש המצבר ראשי ומעוניין להוסיף מצבר AGM בתא המטען.
האם איסולטור לא מספיק?
כל מערכות ניהול טעינה רב שלבית ומצברים (bms) נושקות ל 1000₪

#המדען_המטורף

amirk
26-05-19, 19:56
מהו מטען dc-dc?
האם איסולטור לא מספיק?

#המדען_המטורףחפש ברשת dc to dc charger.
ל agm צריך dc2dc, שגם יודע להטעין agm. לא כולם יודעים.
הלדוגמא, ctek d250sa כאשר הוא "יודע" שהוא מטעין agm מעלה את מתח הטעינה ל 14.7

המטענים הטובים יקרים, ctek או redarc יעלו באזור ה 1000 שקל

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

asafk
26-05-19, 20:23
מהו מטען dc-dc?
האם איסולטור לא מספיק?

#המדען_המטורףhttps://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F352529909208

אסף.

amir_shai
26-05-19, 23:59
ראיתי שלושה סרטונים שמסבירים את ההבדלים בין isolator , dc-dc charger, bms

https://youtu.be/9jjh3Y4xIL8

https://youtu.be/0V2AfxKXHvg

https://youtu.be/Qgg9unSaXYk

בגדול isolator לא מתאים לרכבים עם אלטרנטור מפוקח מחשב. לא יודעים לטעון מצברים מסוגים שונים ל 100% וגם הטעינה תיקח הרבה זמן.

לעומת זאת dc-dc יודע לעבוד עם כל רכב, טוען את המצבר השני לפי סוגו, מהר ועד 100%. בנוסף הוא מכיל isolator וגם מאפשר טעינה מפנלים סולארים.

האחרון מכיל את כל הפונקציות של השני ומוסיף גם אפשרות טעינה מ 240 וולט (ועוד שיכלולים כמו מסך בקרה ושליטה).

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

zivo
27-05-19, 02:36
אני חושש שקצת עשית סלט :-)

1- בעקרון טעינה עם איסולטור תהיה תמיד הכי מהירה. אולי לא בריאה למצבר, אולי לא טעינה מלאה של המצבר, אבל זה תמיד יהיה הזרם החזק ביותר.

2- DC2DC , זה ביטוי לא נכון פה (איך שאתה משתמש). DC2DC מתאר כל, מעגל שיודע להמיר מתח DC אחד למתח DC שני. אתה בעצם מתכוון למטען DC2DC , שמיועד לסוג (ים) מצבר(ים) מסוים. זה אומר גם מתח טעינה, וגם פרופיל טעינה (דרך אגב, שאתה אומר שאפשר גם להטעין מ 240V, זה כבר AC2DC). לממיר DC2DC אין את התכונות האלו.

3- איסולטור משמש למיתוג של מתח המקור (מצבר ראשי \ אלטרנטור). מטען משמש לטעינת מצבר. זה שני דברים שונים. לפעמים, תלוי בסוג המטען, גם מטען DC2DC צריך איזה אביזר שימתג אותו (אתה לא רוצה לרוקן את המצבר הראשי מתי שאין טעינה), זה יכול להתבצע ע"י איסולטור (ועדיין תקבל את כל היתרונות של טעינה ממטען). מצד שני, אם החלטת לטעון בלי מטען, אז כנראה שתשתמש רק באיסולטור.

מקווה שעזרתי.

ד ו ר ו ן
27-05-19, 07:43
סיימתי לקרוא כתבה בת כמה עמודים בירחון 4x4Australia, של לפני חדשיים.
תכלית הכתבה היא איך לבנות ולתחזק מצברים ברכבי שטח לטיולים.

צר לי לבשר שהאוסטרלים לא התייחסו להבדלים בסוגי המצברים, ולא לשנתוני הרכבים או סוג האלטרנטור.

לי נראה יותר סביר שבמקרה הנוכחי ההתפלפלות הטכנית היא סוג של גולם שקם על יוצרו.

Slowly..

ד ו ר ו ן
27-05-19, 07:57
בגדול isolator לא מתאים לרכבים עם אלטרנטור מפוקח מחשב. לא יודעים לטעון מצברים מסוגים שונים ל 100% וגם הטעינה תיקח הרבה זמן.

לא מסתדר לי עם המדידה בפועל.
מצבר הצרכנים שלי, שביום-יום שאינו טיול, מנותק לגמרי מצרכנים, ומחזיק במשך ימים שלמים מעל 12.7v, כלומר מלא לגמרי.

Slowly..

amirk
27-05-19, 09:09

צר לי לבשר שהאוסטרלים לא התייחסו להבדלים בסוגי המצברים, ולא לשנתוני הרכבים או סוג האלטרנטור.

Slowly..

גליון מרץ? אתה בטוח?

ד ו ר ו ן
27-05-19, 10:13
גליון מרץ? אתה בטוח?

גיליון 294

Slowly..

amir_shai
27-05-19, 10:13
אני חושש שקצת עשית סלט :-)

1- בעקרון טעינה עם איסולטור תהיה תמיד הכי מהירה. אולי לא בריאה למצבר, אולי לא טעינה מלאה של המצבר, אבל זה תמיד יהיה הזרם החזק ביותר.

2- DC2DC , זה ביטוי לא נכון פה (איך שאתה משתמש). DC2DC מתאר כל, מעגל שיודע להמיר מתח DC אחד למתח DC שני. אתה בעצם מתכוון למטען DC2DC , שמיועד לסוג (ים) מצבר(ים) מסוים. זה אומר גם מתח טעינה, וגם פרופיל טעינה (דרך אגב, שאתה אומר שאפשר גם להטעין מ 240V, זה כבר AC2DC). לממיר DC2DC אין את התכונות האלו.

3- איסולטור משמש למיתוג של מתח המקור (מצבר ראשי \ אלטרנטור). מטען משמש לטעינת מצבר. זה שני דברים שונים. לפעמים, תלוי בסוג המטען, גם מטען DC2DC צריך איזה אביזר שימתג אותו (אתה לא רוצה לרוקן את המצבר הראשי מתי שאין טעינה), זה יכול להתבצע ע"י איסולטור (ועדיין תקבל את כל היתרונות של טעינה ממטען). מצד שני, אם החלטת לטעון בלי מטען, אז כנראה שתשתמש רק באיסולטור.

מקווה שעזרתי.לא עשיתי סלט. פשוט סיכמתי את מה שנאמר בסרטונים. נראה לי שלא צפית בהם.

מוצרי ה dc-dc שמדברים עליהם בסרטונים הם מספר פונקציות במוצר אחד: אייסולטור, מטען ממצבר ראשי למשני ומטען מפנלים סולארים למצבר המשני.

אני מבין שהשם של המוצר מדבר רק על פונקציה אחת אבל הוא מכיל את כל הפונקציות. לכן עולה יותר.

לגבי טעינה דרך אייסולטר פשוט, כבר ראיתי וקראתי במספר מקומות שאכן הטעינה של המצבר המשני איטית מאד.

amir_shai
27-05-19, 10:15
מצבר הצרכנים שלי, שביום-יום שאינו טיול, מנותק לגמרי מצרכנים, ומחזיק במשך ימים שלמים מעל 12.7v, כלומר מלא לגמרי.

Slowly..בסרטון מדובר על רכבים החל מ 2006. שלך ישן יותר כך שלא רלוונטי לך.

ד ו ר ו ן
27-05-19, 10:16
לגבי טעינה דרך אייסולטר פשוט, כבר ראיתי וקראתי במספר מקומות שאכן הטעינה של המצבר המשני איטית מאד.

א. תקנה אחד טוב עם הספק מתאים, טווח המחירים הוא בין עשרות שקלים למאות, ויש הבדל בביצועים.
ב. כבלים עבים..

Slowly..

amir_shai
27-05-19, 10:19
א. תקנה אחד טוב עם הספק מתאים, טווח המחירים הוא בין עשרות שקלים למאות, ויש הבדל בביצועים.
ב. כבלים עבים..

Slowly..אני חושב שראיתי סרטון של הבחור שאתה אוהב (הדרום אפריקאי שעבר לאוסטרליה) שמסביר מדוע אייסולטור טוען לאט (יום שלם).

asafk
27-05-19, 10:23
השם של המוצר הוא מטען dc-dc ולא 'סתם' dc-dc. השם הזה מעיד על זה שהוא מטען לכל דבר עם כל פונקציות המטען החכם, רק הזנת המתח היא dc.

אסף.

zivo
27-05-19, 11:02

Slowly..
דורון,
שים לב שההערה נאמרה על שני מצברים מסוג שונה.
עד כמה שאני זוכר, אתה עם שני מצברי עופרת "רגילים".

סתם בשביל הסקרנות, ביום יום, שהצרכנים מנותקים, מה קורה בין המצבר צרכנים למצבר הראשי?
האיסולטור עובד כרגיל (כלומר מתחבר שהסוויטץ' פתוח)? או שיש לך גם שם איזה מנגנון שמבדיל בין שיגרה לטיול?

ד ו ר ו ן
27-05-19, 13:00
אני חושב שראיתי סרטון של הבחור שאתה אוהב (הדרום אפריקאי שעבר לאוסטרליה) שמסביר מדוע אייסולטור טוען לאט (יום שלם).

אני עם אייסוליטור PAC200, ובסוף יום נסיעה בטיול, אחרי לילה עמידה בו המקרר+צרכנים הביאו את המצבר לערכים של 12.1-12.3v, המתח מצבר מלא לגמרי.

אם זה נחשב לאט, אז זה מספיק מהיר.

Slowly..

ד ו ר ו ן
27-05-19, 13:03
דורון,
שים לב שההערה נאמרה על שני מצברים מסוג שונה.
עד כמה שאני זוכר, אתה עם שני מצברי עופרת "רגילים".

סתם בשביל הסקרנות, ביום יום, שהצרכנים מנותקים, מה קורה בין המצבר צרכנים למצבר הראשי?
האיסולטור עובד כרגיל (כלומר מתחבר שהסוויטץ' פתוח)? או שיש לך גם שם איזה מנגנון שמבדיל בין שיגרה לטיול?
ההתייחסות התרחבה להבדלים בסוגים אבל גם בגדלים ומצב.

ביום יום שניהם נטענים במקביל.

כתבתי על זה, שבאותה תקופת זמן החלפתי כבר מצבר הנעה אחד, בעוד שהמצבר צרכנים עדיין בועט, ומחזיק מתח 12.8 ימים שלמים בלי לרדת.

בינתיים אתם רק מחזקים לי שהפתרון הפשוט והזול עובד ולא צריך משהו אחר.

Slowly..

amir_shai
27-05-19, 13:05
אני עם אייסוליטור PAC200, ובסוף יום נסיעה בטיול, אחרי לילה עמידה בו המקרר+צרכנים הביאו את המצבר לערכים של 12.1-12.3v, המתח מצבר מלא לגמרי.

אם זה נחשב לאט, אז זה מספיק מהיר.

Slowly..אתה עם מצבר ראשי ומשני מאותה טכנולוגיה .
לכן זה בסדר.
אני מניח שמכיוון שהרכב שלך ישן (אין שליטה ממוחשבת של האלטרנטור) ומכיוון שהמצברים מאותה טכנולוגיה זה עובד בסדר.

ד ו ר ו ן
27-05-19, 13:13
אתה עם מצבר ראשי ומשני מאותה טכנולוגיה .
לכן זה בסדר.
אני מניח שמכיוון שהרכב שלך ישן (אין שליטה ממוחשבת של האלטרנטור) ומכיוון שהמצברים מאותה טכנולוגיה זה עובד בסדר.

כשהלכתי ללמוד מה צריך בשביל להתקין מצבר שני לא חיפשתי מידע ספציפי לרכב שלי, אלא להבין את התהליך.
לא ראיתי בשומקום דטרמיניסטיות כמו כאן.
להיפך.

בנוסף, מפנה אותך לחפש ברשת את הכתבה שהזכרתי.
גם היא לא מתייחסת להבדלים הנ״ל, והאוסטרלים בעלי נסיון בתחום.

Slowly..
גליון 294

ברמה אמפירית אני בטוח שיש הבדל וטעימה עם מערכת ייעודית אכן תאפשר טעינה מיטבית.

אני גם מסיק ממה שאני קורא ומהנסיון האישי ושל חברים, שהדלתא בתוצאה לא מצדיקה מערכת מעבר לפשוטה ביותר.

Slowly..

amir_shai
27-05-19, 13:53
כשהלכתי ללמוד מה צריך בשביל להתקין מצבר שני לא חיפשתי מידע ספציפי לרכב שלי, אלא להבין את התהליך.
להיפך.

גליון 294

אני גם מסיק ממה שאני קורא ומהנסיון האישי ושל חברים, שהדלתא בתוצאה לא מצדיקה מערכת מעבר לפשוטה ביותר.

Slowly..לא יכול להתווכח עם זה שבשביל צורת השימוש שלנו לא צריך יותר ממערכת פשוטה.

אבל לא מסכים (גם בלי להבין יותר מדי) שעבור סוגי מצברים כמו ליתיום לא צריך מטען חכם. ואז אם כבר אתה צריך מטען חכם, רוצה בקר לטעינה מהשמש וגם אייסולטור אז כבר תקנה מוצר שעושה הכל באמינות.

zivo
27-05-19, 14:27
ההתייחסות התרחבה להבדלים בסוגים אבל גם בגדלים ומצב.

ביום יום שניהם נטענים במקביל.

כתבתי על זה, שבאותה תקופת זמן החלפתי כבר מצבר הנעה אחד, בעוד שהמצבר צרכנים עדיין בועט, ומחזיק מתח 12.8 ימים שלמים בלי לרדת.

Slowly..
בחיית דורון, אם אתה כבר מצטט את מה שכתבתי, לפחות תענה על השאלות , ברור :-)

שאלתי -"
האיסולטור עובד כרגיל (כלומר מתחבר שהסוויטץ' פתוח)? או שיש לך גם שם איזה מנגנון שמבדיל בין שיגרה לטיול?"
אז אני מבין, שהמצבר צרכנים שלך נמצא כל הזמן (כל פעם שאתה מניע) תחת טעינה.
ואם נחזור לשאלה הקודמת - שני המצברים מאותו הסוג? , והתשובה על זה היא כן.

וזה מחזיר אותנו לתחילת הדיון -
האם נכון \ כדאי , להשתמש במצבר עופרת כמצבר צרכנים?
לדעתי זו שאלה לגיטמית, ובכלל, עם המספרים שאתה מדווח, זה כנראה גם האפשרות הכי כדאית (כלכלית).

אבל, מהרגע שמישהו החליט לשקול מצבר צרכנים מבוסס טכנולוגיה אחרת, עם כל הכבוד למה שיש לך, ולניסיון המצטבר שלך, זה לא רלוונטי להודאות האחרונות (שכולן מניחות מצבר צרכנים מסוג אחר).
כל השוואה או הקשה, מהמערכת שלך, היא שגויה ומטעה.

ושאף אחד לא יטעה, מצד אחד אני לא חושב שהמספרים של דורון מייצגים, אבל מצד שני, שאני בחנתי קניית מצבר צרכנים יעודי, כלכלית זה לא השתלם.
אם לא היה נופל לי מצבר ליתיום ליד
:), כנראה שגם אני עד היום הייתי עם מחבר את הצרכנים למצבר עופרת.

יורם-דרומי
27-05-19, 15:36
הגיעה התושבת.
עברה שיוף וליטוש כולל צבע,
מוכנה להתקנהhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190527/612d8c5329c873140fa3e4008592a6c6.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190527/68b2ea6558748104371d639ece481f23.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190527/2745bcf14139c61891fb9d14d1696c55.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190527/a483e23b1630e3f228fc76e6b55d1615.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190527/cf0a12c817fd9042616b95afd79d5a42.jpg

amirk
27-05-19, 15:53
להיפך.

גליון 294

Slowly..
אני לא הצלחתי למצא את הכתבה שהזכרת, אשמח אם תוכל להפנות אותנו אליה, האמת שלא סיפקת שום פרסום מקצועי או דעה של גורם מקצועי למעט דעתך האישית או "לחבר שלי זה עובד טוב" .

ושאתה אומר שהאוסטרלים מבינים בתחום אתה מתכוון ל:
Andrew SPW
Roonie Dahl
Graham Cahill
Shaun whale
Luke sutton
Sam Eilies
Jase Andrews
Justin Montesalvo
?
כי כל הרישמה הזו של אוסטרלים "מבינים בתחום" הם עם מטענים dc2dc

ואגב, אפשר להתווכח כל הסקת המסקנות שלך, אני הגעתי למסקנה אחרת. וזה מה שיפה פה, לכל אחד כל פי צרכיו הבנתו ויכולתו מתאים פתרון אחר.

ד ו ר ו ן
27-05-19, 16:13
אבל לא מסכים (גם בלי להבין יותר מדי) שעבור סוגי מצברים כמו ליתיום לא צריך מטען חכם. ואז אם כבר אתה צריך מטען חכם, רוצה בקר לטעינה מהשמש וגם אייסולטור אז כבר תקנה מוצר שעושה הכל באמינות.
לא דיברנו על ליתיום.. דיברנו על מצבר פריקה מול מצבר עופרת רגיל או קומבינציה מעורבת.

בשביל טעינה סולרית צריך רק בקר על הפאנל..
זו השיטה שאני עובד בה כמה שנים.
פשוט ועובד.

ברור שאפשר להשקיע במערכת ייעודית וחכמה, ואם הלכת לכיוון של מצבר ליתיום או מארז מאולתר, אז זה גם הכרח.

אני לא מצליח להשתכנע שזה נותן משהו שאי אפשר לקבל מרכיבים פשוטים יותר במחיר נמוך משמעותית.

Slowly..

ד ו ר ו ן
27-05-19, 16:23
אני לא הצלחתי למצא את הכתבה שהזכרת, אשמח אם תוכל להפנות אותנו אליה, האמת שלא סיפקת שום פרסום מקצועי או דעה של גורם מקצועי למעט דעתך האישית או "לחבר שלי זה עובד טוב" .
ושאתה אומר שהאוסטרלים מבינים בתחום אתה מתכוון ל:
Andrew SPW
Roonie Dahl
Graham Cahill
Shaun whale
Luke sutton
Sam Eilies
Jase Andrews
Justin Montesalvo
?
כי כל הרישמה הזו של אוסטרלים "מבינים בתחום" הם עם מטענים dc2dc
ואגב, אפשר להתווכח כל הסקת המסקנות שלך, אני הגעתי למסקנה אחרת. וזה מה שיפה פה, לכל אחד כל פי צרכיו הבנתו ויכולתו מתאים פתרון אחר.
נתתי לך את מספר הגיליון, זה שלא מצאת אותו.. זה לא מוריד מאמינות ההפניה למרות הרמיזה. לא לעניין.

וכן, חלק מהחבורה שהזכרת מחייכת בכתבה למרות שאני ציינתי אוסטרלים ככלל, אבל זורם איתך.
רוני דאל ואנדרו לא משתתפים בעיתון הזה להזכירך.

אני מממש לא מרגיש צורך לתת לך אסמכתאות ברמה אקדמית משפטית.

חברי הפורום הנוספים יכולים לכתוב בעצמם, או שלא.. ההמלצה שלהם שילמה בענק מבחינתי.

לא פסלתי לרגע את מה שכתבת, אני מעיד ממקור ראשון שאפשר אחרת בעלות נמוכה משמעותית.
העלתי בשרשור קישור לדיונים ענפים באתרים אחרים, אתה יכול לקרוא ולהחליט בעצמך.

כמו שציינת בצדק, זה מה שיפה בעניין, מותר לך להוציא כמה שבא לך כדי להשיג תוצאה די זהה.

Slowly..

zivo
27-05-19, 18:00
דורון,
בא רגע נעזוב מה אומרים האוסטרלים. לטובת הדורות הבאים ומי שיחפש מידע, האם אנחנו מסכימים ש:

1- אם משתמשים בשני מצברים זהים (עופרת רגילה, או AGM אם הרכב הגיע עם AGM), כל השאלה היא איך ממתגים את המצבר צרכנים (אפשר להסתדר בלי מטען יעודי). ברוב המקרים, תצורה כזו תהיה מבוססת איסולטור.
2- אם משתמשים עם שני מצברים לא זהים, אחד עופרת מקורי להתנעה ואחד AGM לצרכנים, כנראה שאפשר להסתדר רק עם איסולטור, אבל -
זה נוגד את הפתרון בי"ס של כל היצרנים שבמפורש ממליצים מטען יעודי (במקרה כזה) (ושכל אחד יעשה את החושבים שלו).
3- כל שימוש, במצבר "יותר מתוחכם" כמו ג'ל או ליתיום למיניהם, מחייב שימוש במטען יעודי.

לפחות עבור המסכנים שלא מצליחים לעקוב, אפשר להסכים על הסיכום ביניים הזה?

ד ו ר ו ן
27-05-19, 18:05
מבחינתי לא הייתה שום מחלוקת על החלוקה שסיכמת, לחלק מהאופציות בכלל לא התייחסתי.
למרות ש-PW כבר ציין שהוא מחבר מצבר ג׳ל אופטימה במקביל למצבר רגיל וזה עובד לו יפה לא מעט שנים.

גם בתוך ההסכמה הזו יש יותר מאפשרות אחת.

לדעתי ומניסיוני עם מצברי עופרת לא חייבים מצברים זהים, לא ביצרן, לא בקיבול ולא בגיל.

אפשר מצד אחד מפריד מצברים (איסולטור) במחיר שפוי ביוצר, ואפשר מערכות יקרות בהרבה וכאן זה נתון לבחירה על מה את רוצה להוציא כסף כשהתוצאה זהה בתכלס.

Slowly..

asafk
27-05-19, 21:55
חשוב גם להדגיש שכשמדברים כאן על מפריד / מפצל טעינה מדברים על שני מוצרים שונים בתכלית, אחד הוא מנסר שיכול להיות גם מפסק מצברים, מפוקד אוטומטית או על ידי מתג. השני הוא מפצל מבוסס דיודות. ולמה חשוב להדגיש את זה? כי לטובת הראשון, כל ממסר בזרם מתאים יהיה טוב. לא צריך מוצר ממותג.

אסף.

amirk
28-05-19, 11:48
בעזרת מוכשר ממני נמצא גליון 294 (מצורף), לא יודע אם זה הגליון שקראת אבל הוא דיי תומך במערכות dc2dc בכלל של חברת redarc בפרט.

אבל רגע קודם , אתה טוען שאתה לא פוסל פתרונות אחרים?

למה אתם אתם מתעקשים להוציא אלפי שקלים על משהו שאפשר לפתור בפחות מ-500שח כולל הכל?

Slowly..

Slowly..

ואללה?
בעייני זה לא רק סתירה אלא גם זלזול באלו שרוצים לבנות רכב לפי הספר, בלי קיצורי דרך ולא רוצים להיות חאפרים כפי שכתב אסף,

וחזרה לגליון 294 , קשה לומר שיש תמיכה בדבריך בכתבה הזו

Slowly..
124325124326

איל מ
28-05-19, 12:47
זה ממש לא זלזול באף אחד. ותפסיקו להעלב בכאילו בשביל אחרים.
הוא סה"כ כותב דברים שעובדים, ועובדים טוב, במשך שנים.
אין ספק, למשל, שבקאמפר, עדיף סוללה של מצברי ליטיום.
אלא מה? זה עולה הון ולא לכולם יש את הרצון או היכולת להשקיע במערכת כזאת (יש סדרת סרטונים של זוג קנדי שמקדישים פרק שלם למערכת ליטיום בקאמפר שלהם, כולל לפטופ שלם שמיועד רק לבקרת טעינה וצריכה), אז הרבה משתמשים במצברי עופרת. זה הופך אותם לחאפרים? לא.
ואם מישהו עושה מערכת שלמה של טעינה עם בקרים, אבל לא שם את הכל במארזים שהדפיס בעצמו שיראה יפה ומסודר הוא חאפר? הרי אין לזה גבול.
בפרקטיקה,
מערכת טעינה טיפשה וזולה עובדת. ועובדת היטב. מותר לאנשים ללכת בכיוון הזה בלי שזה יחשב כפגיעה באינטליגנציה של מישהו אחר.

ד ו ר ו ן
28-05-19, 12:52
אבל רגע קודם , אתה טוען שאתה לא פוסל פתרונות אחרים?
ואללה?
בעייני זה לא רק סתירה אלא גם זלזול באלו שרוצים לבנות רכב לפי הספר, בלי קיצורי דרך ולא רוצים להיות חאפרים כפי שכתב אסף,

תחזור ותקרא את מה שכתבתי בשרשור מילה במילה ולא את הפרשנות שייחסת לי.
לא שיניתי את דעתי.

זו לא סתירה ולא זלזול, חלילה.
לא פסלתי את הפתרון שלך ולא זלזלתי בו ולא הכרזתי שהוא שגוי ולא מכריח אותך לבחור בו.

זה פשוט אומר שיש יותר מדרך אחת שמשיגה את המטרה, כעובדה.
גם בשילוב של מצבר רגיל+מצבר פריקה.

בניגוד למה שאתה מנסה למצב כאמת אחת, אז ״אין ספר״, וזה לא ״קיצור דרך״, אלא יותר מאפשרות אחת להשיג את היעד של מצבר צרכנים ברכב.

Slowly..

asafk
28-05-19, 13:31
כמו דורון גם אני נהנה בינתיים להיות חאפר. יש בקמפר את המערכת המקורית - שיא הטכנולוגיה של שנות ה70 - מפצל טעינה מבוסס דיודות. כעובדה, המצבר צרכנים האחרון שלי החזיק 8 שנים. אז זה כנראה פתרון סביר.
בגלל שהמצבר מת ונפלו לי תחת היה תאי ליתיום, אני כנראה אבנה מטען למצבר ליתיום מממיר dc-dc מוזן מאותו מפצל טעינה, ומזין bms. ביחד זה מטען dc-dc מאוזן. אם לא.... כנראה הייתי קונה עוד מצבר חומצה עופרת פריקה עמוקה כמו שהיה וממשיך ככה עוד כמה שנים ..

אסף.

amirk
28-05-19, 14:27
הדברים שכתבתי דיי ברורים. מקווה שמי שנמצא בנקודת החלטה של מערכת מצברים ימצא במידע ערך.

חיברתי אתמול את המצבר AGM החדש, וה ctek d250sa קיבל הודעה בכתב שהוא צריך מעתה לטעון מצבר AGM -- כפי שנכתב פה "והאוסטרלים מבינים בתחום"

בוזי
28-05-19, 14:31
עד עכשיו התאפקתי ולא התערבתי.
סבתא שלי, שתהיה בריאה, בת 89 ומעשנת קופסה ביום, כל יום מגיל 15. אמיתי לגמרי. והיא אפילו די בריאה. אז אני מכיר מישהי שזה עובד לה. זה עושה את זה לנכון או מומלץ?

ולענייננו, מצברים מטכנולוגיות שונות דורשים משטר טעינה שונה. זו עובדה ואלו דרישות היצרנים. אני נוגע קצת בעולמות הקרוואנים והמוטורהומים, כל מי שמנסה להטעין מצברי ג׳ל במקביל למצברי חומצה או סתם מהאלטרנטור, ובאמת משתמש בכלי כל יום, מגלה אחרי שנה וחצי שאין לו מצברים.
אני מכיר מקרים שהמצברים מחזיקים הרבה שנים, בד"כ זה ברכבים שלא נוסעים הרבה והמצברים שלהם לא עשו הרבה מחזורי פריקה וטעינה.

ייתכן שלרכב טיולים שלא נוסע הרבה, זה פתרון טוב מספיק. אבל להפוך את זה לאידיאולוגיה זה פשוט לא נכון.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
28-05-19, 15:01
אין כאן אידאולוגיה, אני פשוט נהנה מבירה קרה בשטח.
מזל שהמצבר לא גולש בגיפולוג, היה מפתח חרדות ושאלות קיומיות.

Slowly..

zivo
28-05-19, 15:37
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/111351-%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%9C-%D7%AA%D7%A8%D7%9E%D7%95%D7%A7%D7%90%D7% A4%D7%9C-%D7%91%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%99%D7% 9D?p=843409&viewfull=1#post843409

כל הדיון הזה, היה הרבה יותר יעיל וקצר, אם אנשים היו כותבים מסרים ברורים, ולא פחות חשוב, מסוגלים להבהיר את עצמם ולא בכוונה "מערבבים" את כל הדיון.
אני לא מחפש "סליחה טעיתי", מספיק לכתוב, "למקרה שלא הובנתי....." ומתקן את הדברים, או פשוט לשתוק.
אבל כל ההתחכמויות (כמו למשל "לצטט" מאמרים, מבלי לספק להם קישור או לצרף אותם, וגם שמישהו עושה מאמץ ומביא את החומר, אז מזלזלים ולא קוראים), כל זה, פשוט לא מכובד (ומי שלא מבין, שילך ויקרא את ה5 דפים האחרונים של השירשור ששמתי למעלה, ויראה את הדימיון).

יש דיון כלכלי, האם בכלל יש הצדקה למשהו מעבר לזוג מצברי עופרת ואיסולטור פשוט.
כתבתי את זה בהרבה דיונים בעבר, ואסף הוסיף בדיוק אותו הדבר היום, עבור רובנו, זה כנראה מספיק טוב (כלכלית זה הפתרון הנכון).

אבל מהרגע, שמישהו החליט להשקיע יותר, ובמפורש כותב שהוא מחפש להשקיע במצבר מבוסס טכנולוגיה אחרת, אי אפשר להמשיך את לערבל את הדיון ולהטעות את כל הציבור.
היה פה ניסיון להעביר מסר טכני חד וברור, וחבל שאנחנו לא מצליחים להגיע להסכמה על עובדות טכניות.
בסופו של דבר יש פיזיקה אחת.
העדפות אישיות, שכל אחד יעשה את שלו, אבל פיזיקה יש אחת.

My two cents

amirk
28-05-19, 17:31
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/111351-%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%9C-%D7%AA%D7%A8%D7%9E%D7%95%D7%A7%D7%90%D7% A4%D7%9C-%D7%91%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%99%D7% 9D?p=843409&viewfull=1#post843409

כל הדיון הזה, היה הרבה יותר יעיל וקצר, אם אנשים היו כותבים מסרים ברורים, ולא פחות חשוב, מסוגלים להבהיר את עצמם ולא בכוונה "מערבבים" את כל הדיון.
אני לא מחפש "סליחה טעיתי", מספיק לכתוב, "למקרה שלא הובנתי....." ומתקן את הדברים, או פשוט לשתוק.
אבל כל ההתחכמויות (כמו למשל "לצטט" מאמרים, מבלי לספק להם קישור או לצרף אותם, וגם שמישהו עושה מאמץ ומביא את החומר, אז מזלזלים ולא קוראים), כל זה, פשוט לא מכובד (ומי שלא מבין, שילך ויקרא את ה5 דפים האחרונים של השירשור ששמתי למעלה, ויראה את הדימיון).

יש דיון כלכלי, האם בכלל יש הצדקה למשהו מעבר לזוג מצברי עופרת ואיסולטור פשוט.
כתבתי את זה בהרבה דיונים בעבר, ואסף הוסיף בדיוק אותו הדבר היום, עבור רובנו, זה כנראה מספיק טוב (כלכלית זה הפתרון הנכון).

אבל מהרגע, שמישהו החליט להשקיע יותר, ובמפורש כותב שהוא מחפש להשקיע במצבר מבוסס טכנולוגיה אחרת, אי אפשר להמשיך את לערבל את הדיון ולהטעות את כל הציבור.
היה פה ניסיון להעביר מסר טכני חד וברור, וחבל שאנחנו לא מצליחים להגיע להסכמה על עובדות טכניות.
בסופו של דבר יש פיזיקה אחת.
העדפות אישיות, שכל אחד יעשה את שלו, אבל פיזיקה יש אחת.

My two cents

יש באמור מעלה יותר מ 2 סנט,

asafk
28-05-19, 18:52
שורה תחתונה.
יש פתרון לכל כיס.
מצבר עופרת ומיתוג פשוט.
מצבר עופרת ופיצול עם דיודות.
מצבר מתקדם עם מיתוג או פיצול.
מצבר עופרת או מתקדם עם מטען dcdc
מצבר ליתיום עם מטען ....

והכל עובד. אפילו טוב.

אסף.

ד ו ר ו ן
28-05-19, 18:53

זיו,
אמנם זה בדפוס של גיפולוג להתחיל בשאלה פשוטה בסגנון של של ״איך להחליף פילטר אויר״ ואיכשהו לקבל המלצה נחרצת של ״הלך לך המנוע תחליף אוטו״..
אבל לפעמים הפתרון יכול להיות גם החלפת פילטר אויר ובשני המקרים הרכב ייסע טוב אחכ.

האיש שאל על חיבור 2 מצברים.

וכאן יש מנעד של אפשרויות, כמה שלא תנסה לערבב ולהפוך את הסיפור.

אפשר ללכת עד לקצה כמוך וכמו אמיר, וזה עונה לשאלה המקורית של השרשור.
ויש עוד דרך פשוטה, קצרה, זולה, אפקטיבית ומוכחת לקבל מצבר צרכנים יעיל, שגם היא עונה לשאלה המקורית..
עניתי מאד ברור, מה יש אצלי, ואיך זה מתפקד.
עוד כמה אנשים הגיבו שאצלם זה גם עובד ככה.

גם אני לא פעם ולא פעמיים בוחר בדרך הארוכה ולא הכי מיטבית מבחינת עלות-תועלת מול מה שרציתי להשיג, מכל מיני סיבות.

זה לא מחייב את כולם ללכת בדרך הזו, ולא שולל את הדרכים הקצרות.

Slowly..

יורם-דרומי
28-05-19, 19:37
שאלה,
התקנתי את התושבת עבור נמצבר השני כפי שרואים בתמונה,
מאחר וישנה בליטה קטנה של בורג העיגון לגוף, אני מתכוון להדביק למטה ספוג פלציב קשיח מתחת למצבר,

האם זה נכון?
אין כל חשש?
תודה
יורם
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190528/ddbb51b025579e1aa6ec1bf50f833bad.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190528/18365cb358817f802e4460104ee1d813.jpg

asafk
28-05-19, 20:09
אין בעיה - אם תשים גומי או ספוג קשה מספיק כדי שהבורג לא יבלוט דרכו.

אסף.

ד ו ר ו ן
28-05-19, 20:14
מציע לך לשים פלציב עם חורים שלא יאטום את החלק התחתון של המגש.
למנוע הצטברות מים.

Slowly..

vik014
29-05-19, 06:19
אם זה תורם, אז אצלי לנדקרוזר 2011, שני מצברי עופרת לא זהים בגודלם עם איסולטור פשוט של PAC, עובד בצורה משביעת רצון כבר כמה חודשים.

zivo
29-05-19, 09:11
שאלה,
התקנתי את התושבת עבור נמצבר השני כפי שרואים בתמונה,
מאחר וישנה בליטה קטנה של בורג העיגון לגוף, אני מתכוון להדביק למטה ספוג פלציב קשיח מתחת למצבר,

האם זה נכון?
אין כל חשש?
תודה
יורם
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190528/ddbb51b025579e1aa6ec1bf50f833bad.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190528/18365cb358817f802e4460104ee1d813.jpg

בשום מקרה לא פלציב!
קח איזה גומי, מפנימית ישנה,. שטיח של רכב, מגיני בוץ.
אולי אפילו שתי שכבות, שבראשונה יש חור במקום של הברז.
פלציב "יקרוס" בלחץ נקודתי עם תנועה.

ד ו ר ו ן
29-05-19, 09:39
פנימיות רכב נרקבות מהר בסביבת שחיקה מכנית בתא המנוע.
מתייבשות ומתפוררות, לפחות זה הנסיון שלי.

גומי עבה של שטיח זה יכול להיות פתרון מוצלח.

Slowly..

סולי
29-05-19, 10:16
בורג ראש קוני וקדח מתאים לא יפתרו את הבעיה?

אצלי בסמוראי היתה אותה בעיה עם תושבת מוגדלת למצבר גדול.

ברגים שקועים ומשטח גומי מעל.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

zivo
29-05-19, 11:02
דורון,
מצטער, לא מבין למה אתה מתעקש להצטרף ליוני על הצמרת של האקליפטוס? :-) ועוד מעט נמרוד יעיר לי למה אני רץ אחרי הקופים בצמרות :-(

1- אני לא חושב שיש פה מישהו אחד שחולק עליך, שאפשר להשתמש במצבר עופרת כמצבר צרכנים ולחבר אותו במקביל, דרך איסולטור למצבר הראשי. במשך שנים, זה היה כמעו האפשרות היחידה, וגם היום, אם מסתכלים רק דרך השיקול הכלכלי, זו כנראה אופציה סבירה בהחלט.

2- אני גם מקווה שאין לנו שום ספק, שמערכת צרכנים מקצועית צריכה להיות מבוססת מצבר פריקה עמוקה.

3- למקרה שפיקשש, יורם אמר במפורש שהוא שוקל חיבור של מצבר פריקה עמוקה במקביל למצבר רגיל -
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/110488-%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%AA-2-%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A2%D7%9D-%D7%9E%D7%A4%D7%A6%D7%9C-%D7%98%D7%A2%D7%99%D7%A0%D7%94-%D7%9E%D7%91%D7%95%D7%A7%D7%A8?p=844423&viewfull=1#post844423

4- אני חושב, שגם אתה מסכים שיש סוגי מצברים (כמו ליתיום למשל), שחייבים מטען.

5- נשארנו עם אי הסכמה לגבי איזה קבוצה, לא ברורה, שאנשים משתמשים פה בשם הכללי "פריקה עמוקה" , מבלי לציין טכנולוגיה (גם ליתיום שאנחנו מסכימים עליו, הוא פריקה עמוקה). כלומר נשארנו אם קבוצה לא ברורה של מצברי AGM (בד"כ פייבר? ), ג'ל.....

6- בניגוד לך, כל שאר העולם (יצרני מצברים וספקי פתרונות בתחום), מזהירים מחיבור של מצברים מטכנולוגיה שונה ( טכנולוגיה, לא גודל) ישירות לאלטרנטור, ללא שימוש במטען. אני חושב שכל מי שתומך בזה, סיפק פה אין ספור קישורים וציטוטים שתומכים ומסבירים את זה.
(הניסיון שלך עם שני מצברים זהים, פשוט לא רלוונטי לשיחה הזו).

7- אם אתה יכול להביא איזה שהוא מידע שתומך בעמדה שלך, בבקשה, בוא ותעיר את עיננו, אבל ההתחכמומויות של ציטוטים לא ברורים ממקומות לא ברורים, פשוט לא מכובד ורק מקרב אותך לשיאים של יוני.

אני חוזר ושואל אותך -
האם נכון לחבר מצבר צרכנים (AGM) במקביל למצבר התנעה (עופרת רגיל) ללא מטען יעודי ?בבקשה, בא ונתמקד רק באפשרות הזו (אחרי הכל, זה מה שיורם שאל).

חנן-ג'יפולוג
29-05-19, 12:48
לא אסתכן בלומר שזה טוב או רע, או מתאים לחיבור מקבילי, אבל אני יכול לציין שבשטח זו פרקטיקה נפוצה מאוד, ברכבים שהגיעו במקור עם מצברי agm, להרכיב מצבר חומצה עופרת סטנדרטי כשהagm נגמר.
לא מוכרות לי תופעות לוואי שליליות, מעבר לתוצאה המתבקשת שמערכת הstart stop מפסיקה לתפקד.
כן, אני מודע לכך שיש הבדל קטן במתח הטעינה הנומינלי.

גם המקרה ההפוך מוכר מאוד, שטוענים מצברי atm עם מטען סונדרטי. גם שם לא נתקלתי בתופעות לוואי, ושוב, אני לא טוען שזה נכון.

ד ו ר ו ן
29-05-19, 12:50
זיו,
אני התייחסתי למצברי עופרת ושילוב של עופרת ופריקה רגילים בלבד. שום דבר אקזוטי.
בזה יש לי ולחברים נוספים שחלקם גם הגיבו כאן, נסיון מעשי חיובי.
יכול להאמין אבל לא חייב- זכותך.
כל השאר זה פיתוח דיון עצמי שלך עם עצמך.. דיון שאין לי חלק בו או נסיון רלוונטי.

Slowly..

asafk
29-05-19, 13:39
גם פריקה עמוקה יכול להיות עופרת. שים לב.
לא כל פריקה עמוקה הוא בטכנולוגיה מתקדמת.

אסף.

zivo
29-05-19, 13:39
זיו,
אני התייחסתי למצברי עופרת ושילוב של עופרת ופריקה רגילים בלבד.

Slowly..

אם כך אני חושב שכולנו מסכימים.
כנראה שכל הדיון הארוך הזה נגרם מליקוי בהבנת הנקרא של כמה מהמשתמשים שכותבים כאן באתר.

ד ו ר ו ן
29-05-19, 20:31
אצלי בקמפר מערכת מפצל טעינה "טיפש" של surepower. היתרון הוא ששלישיית הדיודות לעולם תבטיח הפרדה טובה, המדידה היא ממצבר ההתנעה כך שמצבר הבית אף פעם לא יגרום לו לטעינת.
זה מעניין.
האם במצב של חיבור ממסר/איסולטור, האינדיקציה לטעינה לבקר טעינה הוא גם מהראשי?

בפועל, מצבר הצרכנים אצלי מחובר למערכת של הרכב רק לאחר הנעה, והמצבר הראשי מלא למעט מה שההנעה צרכה.
כך שעל פניו, גם אין חשש שמצבר צרכנים מרוקן יגרום לעבודה מאומצת של האלטרנטור.
?

Slowly..

יורם-דרומי
31-05-19, 10:57
שאלה בנוגע לקוטר הכבלים(שוב)

בחתך אירופאי-ממ"ר

האם חתך של 40 עד 50 ממ"ר- זה מספק ?
אורך הכבל יהיה 3 מטר

תודה
יורם

asafk
31-05-19, 11:02
35 מספיק גם להתנעה. לכננת שתעבוד זמן ממושך 50 יהיה מעולה.
אם לא זה ולא זה.... רק לצרכנים וטעינה בזרם של עד עשרות בודדות של אמפרים בנסיעה.. גם 10 זה הרבה.

אסף.

יורם-דרומי
31-05-19, 11:04
אם לא זה ולא זה.... רק לצרכנים וטעינה בזרם של עד עשרות בודדות של אמפרים בנסיעה.. גם 10 זה הרבה.

אסף.הכוונה שלי לגשר בין שני המצברים,

ד ו ר ו ן
31-05-19, 14:33
אסף.
+אצלי יש 35, על מרחק של כ2.5מ בין המצברים ומבודד הטעינה.

מה שנקרא בחנויות ציוד טכני ״כבל רתכת״, עם הגנה פיזית כפולה.
כנראה מעל ומעבר.

Slowly..

zivo
31-05-19, 15:11
יורם,

אחרי כל ההתכתבויות, ורגע לפני שאתה משקיע \ מסתבך עם החוטים, אתה יכול בבקשה לספר מה החלטת? מה אתה עושה?
איזה מצבר צרכנים אתה שם , ואיך אתה מתכוון להטעין אותו (חיבור במקביל למצבר הראשי או עם מטען)?
בסופו של יום זה מה שיקבע אם אתה הולך להזרים סדר גודל של 100A או של 10A (ומזה תגזר ההחלטה של החוט).

יורם-דרומי
31-05-19, 15:22
+אצלי יש 35, על מרחק של כ2.5מ בין המצברים ומבודד הטעינה.

מה שנקרא בחנויות ציוד טכני ״כבל רתכת״, עם הגנה פיזית כפולה.
כנראה מעל ומעבר.

Slowly..מעולה
תודה

asafk
31-05-19, 16:56
אצלי אגב 6 מ'מ"ר. המקורי שבא עם הרכב היה 4.....

אסף.

יורם-דרומי
02-06-19, 07:05
החבילה הגיעה
בעיה: במגעים המפעילים את היחידה תחת סוויץ'- אין סימון של ה(+) ושל ה (-)
למישהו יש יחידה כזו מחוברת?
ניתן לקבל צילום או הסבר איך הקוטביות?
תודה
יורםhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190602/39b8c3d478d2d8be3f3beaf8fa5fb835.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190602/e7d87347220a146d716c155407978fc4.jpg

ד ו ר ו ן
02-06-19, 07:12
תסתכל בדף מוצר של מוכר, נתקלתי כמה פעמים שהסכמה החשמלית בדף מוצר ולא נשלחה עם החבילה.

Slowly..

יורם-דרומי
02-06-19, 07:12
החבילה הגיעה
בעיה: במגעים המפעילים את היחידה תחת סוויץ'- אין סימון של ה(+) ושל ה (-)
למישהו יש יחידה כזו מחוברת?
ניתן לקבל צילום או הסבר איך הקוטביות?
תודה
יורםhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190602/39b8c3d478d2d8be3f3beaf8fa5fb835.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190602/e7d87347220a146d716c155407978fc4.jpgמצרף את הסקיצה של המוכר,
אבל אין סימון של הרוטביות בהדקים למטהhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190602/d2c06d644be668371e67475ac14023d5.jpg

ד ו ר ו ן
02-06-19, 07:18
לפי הצילום המינוס זה הימני (החוט השחור), כשאתה מחזיק את הממסר עם הקטבים מולך.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190602/c83781a4bdfc6970ebe4638d78730a1f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190602/bb7e5da0bc9de95e240b2df43879fb9c.jpg

Slowly..

zivo
02-06-19, 09:07
לדעתי,
זה סולולונאיד הכי פשוט בעולם, אין קוטביות לכלום (לא לפיקוד ולא לעומס עצמו), סע בשלום.

PW
02-06-19, 09:42
לדעתי,
זה סולולונאיד הכי פשוט בעולם, אין קוטביות לכלום (לא לפיקוד ולא לעומס עצמו), סע בשלום.
אתה צודק.
לאלקטרומגנט הקוטביות לא משנה (רק מתח בסליל), גם לא למגעים שנסגרים.

יורם-דרומי
02-06-19, 11:17
אתה צודק.
לאלקטרומגנט הקוטביות לא משנה (רק מתח בסליל), גם לא למגעים שנסגרים.כלומר לקטבי ההפעלה של הסולונואיד אין חשיבות וניתן להפוך קוטביות?

PW
02-06-19, 11:34
כלומר לקטבי ההפעלה של הסולונואיד אין חשיבות וניתן להפוך קוטביות?
חיובי.
בשביל השקט הנפשי שלך תעשה שתי בדיקות פשוטות:
1. תבדוק אם יש רציפות בין בסיס המתכת לאחד הקטבים. (תגלה שאין).
2. תחבר מתח 12V בשני הכיוונים. (תגלה שהוא עובד בשני הכיוונים).
(המגעים של העומס צפים כי המיתוג יכול להיות על המינוס אבל גם על הפלוס, לבחירתך).
בהצלחה!
PW

חנן-ג'יפולוג
02-06-19, 11:35
לא נכנסתי לחקירה של הממסר הספציפי, אבל באופן כללי, לעתים יש דיודה במקביל לסליל. הפעלה של ממסר כזה בחיבור הפוך ישרוף את הדיודה.

שווה בדיקה מקדימה, לפני שדוחפים מתח.

PW
02-06-19, 11:49
לא נכנסתי לחקירה של הממסר הספציפי, אבל באופן כללי, לעתים יש דיודה במקביל לסליל. הפעלה של ממסר כזה בחיבור הפוך ישרוף את הדיודה.

שווה בדיקה מקדימה, לפני שדוחפים מתח.
אכן, אבל אז היה סימון לקטבים..

asafk
02-06-19, 12:15
על הקטבים העיקריים של סולנואידים, לפעמים, רואים שיש אחד ארוך ואחד קצר. הקצר הוא לאספקה והארוך לצרכן. זה נעשה משיקולים של מבנה פנימי וחומרים כאשר החלק המחבר את המגעים איננו סימטרי. בסולנואידים הרגילים, החלקנשזז נוגע בשני המגעים יחד ולכן זה חסר משמעות.

אסף.

zivo
02-06-19, 13:12
לא חללית ולא מוצר על, זה ממסר הכי פשוט שיש בעלי :-)
אין קוטביות אין דיודות הגנה והכל אותו הגובה.
סע לשלום (לדעתי, יש לך בעיה גדולה יותר, אבל זו דעתי).
1243981243991244001244011244021244031244 04

amirk
02-06-19, 13:32
(לדעתי, יש לך בעיה גדולה יותר, אבל זו דעתי).

למה ככה? שחרר, פה זה גיפולוג

יורם-דרומי
03-06-19, 16:37
חרשתי מספר חנויות לקנות כבלים למצבר בחתך 50 מ"מ בצבע אדום ושחור לפי מטר רץ.

לא מצאתי, יש כבל רתכת בצבע כתום.
מאחר והמחירים די דומים למחיר סט כבלי התנעה לרכב, קניתי סט כבלים בחתך 50 מ"מ,
מתכוון להתשמש בזאת עבור חיבור המצברים,

יש מניעה? התנגדות? הערות?
או שאין בעיה להשתמש בכבלים כנ"ל

תודה
יורם

איל מ
03-06-19, 17:39
זה מאוד תלוי בסוג הכבלים.
יש כבלי התנעה שרוב העובי שלהם הוא פשוט פלסטיק/גומי ושטח החתך של המוליך עצמו הוא מביך.
ויש גם כבלים איכותיים.

יורם-דרומי
03-06-19, 17:51
אני מדבר על כבל איכותי בחתך 50 מ"מ הכבל עצמו,
לא הציפוי

asafk
03-06-19, 17:54
הכי טוב.

אסף.

ד ו ר ו ן
03-06-19, 21:33
לא מצאתי, יש כבל רתכת בצבע כתום.

זה מה שהתקנתי אצלי.

את המינוס המשודרג לשילדה פשוט ליפפתי באיזולירבנד שחור כדי להפריד מהכתום שמבחינתי הוא +.

עוד דבר הוא כיסוי לחיבורים החיוביים בראש המפריד מצברים.
זה צועק לקצר.

Slowly..

יורם-דרומי
03-06-19, 21:56
אחלה
תודה
עכשיו לעבודה

PW
03-06-19, 22:24
זה מה שהתקנתי אצלי.

את המינוס המשודרג לשילדה פשוט ליפפתי באיזולירבנד שחור כדי להפריד מהכתום שמבחינתי הוא +.

עוד דבר הוא כיסוי לחיבורים החיוביים בראש המפריד מצברים.
זה צועק לקצר.

Slowly..
קצר מסוכן לא יקרה אם הניתוק יבוצע על הקוטב השלילי של המצבר.
שזו הדרך הנכונה לביצוע.

zivo
03-06-19, 23:46
שזו הדרך הנכונה לביצוע.
מה זה קשור?
ואם עושים ניתוק על הקוטב השלילי, אז אין סכנה של קצר? לא צריך לבודד את הקטבים?

לפי מה שאני מבין, ברגע שהמצבר צרכנים יהיה ריק, נגיעה בין הקטבים של האיסולטור, תיצור ניצוץ של איזה 100A +..

ד ו ר ו ן
04-06-19, 00:14
שזו הדרך הנכונה לביצוע.

מה הקשר?

בצד אחד יש ״+״ חי מהמצבר הראשי.

ברגע שזה נוגע במשהו אחר מגוף הרכב זה קצר..
אן שאתה מתכוון שהממסר ממתג מינוס?

אבל אז אתה צריך 2 כבלים בתא המנוע, מינוס ממותג וגם ״+״ שמעביר פלוס כל הזמן.

Slowly..

יורם-דרומי
04-06-19, 06:24
שאלה בנוגע לנעל כבל
האם ניתן להתקין כאלה? או חובה מנחושת?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190604/3a6acdfc2b99df9a1528b49c8f8fdf34.jpg

יורם-דרומי
04-06-19, 08:09
שאלה בנוגע לנעל כבל
האם ניתן להתקין כאלה? או חובה מנחושת?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190604/3a6acdfc2b99df9a1528b49c8f8fdf34.jpgאין צורך לענות,,,,
שאלתי חשמלאי וקיבלתי מענה שלילי.

אקנה נעל כבל מנחושת.

PW
04-06-19, 08:12
I
מה הקשר?

בצד אחד יש ״+״ חי מהמצבר הראשי.

ברגע שזה נוגע במשהו אחר מגוף הרכב זה קצר..
אן שאתה מתכוון שהממסר ממתג מינוס?

אבל אז אתה צריך 2 כבלים בתא המנוע, מינוס ממותג וגם ״+״ שמעביר פלוס כל הזמן.

Slowly..
זו בדיוק הכוונה. הממסר ממתג את הקוטב השלילי של המצבר. כמו שכתבתי.
לחיבור המצבר צריך שני כבלים לשני קטבים בכל מקרה. להזכירך, המצברים מחוברים במקביל זה לזה.
אבל הפלוס מחובר מקוטב לקוטב קבוע והרבה יותר נוח ובטוח מאשר המינוס שבאמצע ממותג ממסר וחשוף יותר למגע מקרי בלתי רצוי.
אני מציין (שוב) שהמצבר הממותג הוא ״מצבר ההתנעה״. הוא תמיד מלא.
PW

ד ו ר ו ן
04-06-19, 08:16
אצלך הסידור שונה.
המצבר המנותק הוא הראשי ולא הצרכנים כפי שנפוץ.

לא שמתי כבל מינוס נפרד למצבר צרכנים בעקבות ההמלצה שאתה מכיר.

כן החלפתי את המינוס הראשי של הרכב לעבה משמעותית וכן את המינוס של מצבר הצרכנים.

Slowly..

PW
04-06-19, 09:49
אצלך הסידור שונה.
המצבר המנותק הוא הראשי ולא הצרכנים כפי שנפוץ.

לא שמתי כבל מינוס נפרד למצבר צרכנים בעקבות ההמלצה שאתה מכיר.

כן החלפתי את המינוס הראשי של הרכב לעבה משמעותית וכן את המינוס של מצבר הצרכנים.

Slowly..
בוא ונדייק בטרמינולוגיה ובתיאור החיבור:
אצלי המצבר הראשי (שאליו מחוברים גם כל הצרכנים) הוא המצבר המקורי של הרכב.
המצבר הממותג הוא מצבר ההתנעה. (מסוג אופטימה "אדום")
ה"אופטימה" מחובר במקביל למצבר המקורי:
כבל עבה מחבר את שני רגלי הקטבים החיוביים זל"ז, רגל המינוס של האופטימה מחוברת לשסי דרך ריליי אחרי סוויץ'.
גם כן ע"י כבל עבה. המרחק הוא כ - 10 ס"מ כך שגם בסידור הזה אין בעצם כבל ארוך / נפרד למינוס של האופטימה.
המרחק בין הקטבים החיוביים של שני המצברים בתא המנוע (אורך הכבל החיובי המחבר ביניהם) הוא כמטר ומחצה.

zivo
04-06-19, 10:47
.........
רגל המינוס של האופטימה מחוברת לשסי דרך ריליי אחרי סוויץ'.
.............

אני מנסה להבין בדיוק מה קורה בסידור הזה ברגע ההתנעה בבוקר.
במשך הלילה, הצרכנים מרוקנים את המצבר הראשי.
בבוקר, ברגע שאתה פותח את הסוויץ', האופטימה מתחבר במקביל למצבר הראשי (הריק מהלילה, שבעצם מתחיל "לשתות" מהאופטימה), ואז בא הסטרטר....
אם המצבר צרכנים מספיק מלא, ברגע ההתנעה, המתח ירד מספיק נמוך, ושני המצברים ישתתפו בהתנעה.
אבל, אם המצבר הראשי מספיק ריק, ברגע ההתנעה, האופטימה יצטרך לסחוב את כל העומס של ההתנעה + טעינה של המצבר הראשי :-(
אם יש לי מוע דיזל שצריך חימום, זה אפילו יותר גרוע, המצבר הראשי, שנפרק בלילה, מתחיל "לשתות" את המצבר התנעה (בקצב של 100A+ ) במשך כמה שניות, לפני שבכלל מנסים להתניע. מה ההגיון?

אני רגע מתעלם אם ממתגים את הפלוס או המינוס (שאלה מעניינת בפני עצמה), אני רק מנסה להבין מה רע בשיטה המקובלת -
- לא לגעת במערכת של הרכב. כל המערכות של הרכב, כולל ההתנעה, מחוברות למצבר הראשי שמחובר כל הזמן. אין שינוי.
כל הצרכנים מחוברים למצבר צרכנים, שמתחבר למערכת אחרי ההתנעה.
במצב הזה, המצבר שמשמש להתנעה, לא "מוטרד" ע"י המצבר צרכנים (הריק), לפני שהמנוע עובד.

נדב42
04-06-19, 11:02
ועוד נקודה למחשבה: אם מצבר הרכב המקורי יתרוקן לגמרי, לא יהיה לך מספיק מתח וזרם כדי להפעיל את הסולנואיד שמחבר את האופטימה...

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

PW
04-06-19, 12:01
אני מנסה להבין בדיוק מה קורה בסידור הזה ברגע ההתנעה בבוקר.
במשך הלילה, הצרכנים מרוקנים את המצבר הראשי.
בבוקר, ברגע שאתה פותח את הסוויץ', האופטימה מתחבר במקביל למצבר הראשי (הריק מהלילה, שבעצם מתחיל "לשתות" מהאופטימה), ואז בא הסטרטר....
אם המצבר צרכנים מספיק מלא, ברגע ההתנעה, המתח ירד מספיק נמוך, ושני המצברים ישתתפו בהתנעה.
אבל, אם המצבר הראשי מספיק ריק, ברגע ההתנעה, האופטימה יצטרך לסחוב את כל העומס של ההתנעה + טעינה של המצבר הראשי :-(
אם יש לי מוע דיזל שצריך חימום, זה אפילו יותר גרוע, המצבר הראשי, שנפרק בלילה, מתחיל "לשתות" את המצבר התנעה (בקצב של 100A+ ) במשך כמה שניות, לפני שבכלל מנסים להתניע. מה ההגיון?

אני רגע מתעלם אם ממתגים את הפלוס או המינוס (שאלה מעניינת בפני עצמה), אני רק מנסה להבין מה רע בשיטה המקובלת -
- לא לגעת במערכת של הרכב. כל המערכות של הרכב, כולל ההתנעה, מחוברות למצבר הראשי שמחובר כל הזמן. אין שינוי.
כל הצרכנים מחוברים למצבר צרכנים, שמתחבר למערכת אחרי ההתנעה.
במצב הזה, המצבר שמשמש להתנעה, לא "מוטרד" ע"י המצבר צרכנים (הריק), לפני שהמנוע עובד.
יקירי,
ראשית, מה שתיארת קורה בדיוק בבוקר הטיול השני לרכב שהשאיר מקרר מחובר בלילה, מתח המצבר ירד וכדי להניע מחברים בוסטר.
שנית, הצרכנים (מקרר ותאורה) בדרך כלל לא מרוקנים את המצבר הראשי אלא חלקית (מאד) בלבד. הוא יורד למתח של 10.8V - 11V לכל היותר.
שלישית, זה בדיוק "לא לגעת במערכות של הרכב" אלא להוסיף עזר להתנעה בלבד. הכל נשאר אותו דבר חוץ מהסיוע להתנעה.
רביעית, האופטימה הוא אמנם קטן וצנוע (55 א"ש) אבל גיבור (950 CCA). חיבור שלו במקביל למצבר ראשי שהתרוקן אמנם יזרים אנרגיה אליו, אבל בשביל 5 - 7 שניות סטרטר הוא מספיק גיבור.

andy.shaked
04-06-19, 12:06
שנית, הצרכנים (מקרר ותאורה) בדרך כלל לא מרוקנים את המצבר הראשי אלא חלקית (מאד) בלבד. הוא יורד למתח של 10.8V - 11V לכל היותר.

ריקון המצבר ל 10.8-11 על בסיס קבוע לא מקצר משמעותית את חייו?

#המדען_המטורף

PW
04-06-19, 12:07
ועוד נקודה למחשבה: אם מצבר הרכב המקורי יתרוקן לגמרי, לא יהיה לך מספיק מתח וזרם כדי להפעיל את הסולנואיד שמחבר את האופטימה...

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
זו (מה שקוראים) שאלה מצויינת (יש עליה שקף, ואולי תמונה בהמשך)
1. זה לא קרה מעולם. ההספק הדרוש לסגירת הממסר הוא נמוך מאד. גם מצבר שהתרוקן מאד יצליח לסגור מעגל.
2. למרות האמור לעיל וכגיבוי, יש ברז ידני שניתן לסגור כדי לחבר את האופטימה לפעולה. כאמור: מעולם לא היה בשימוש.
PW

PW
04-06-19, 13:38

#המדען_המטורף

כנראה שכן, אבל זה כמעט לא קורה. כתבתי "לכל היותר" אבל זה ממש לא נפוץ.
אני מניח שמי ש"ייבש" את המצבר שלו למוות על בסיס קבוע אכן יקצר את חייו.
אבל שוב, זה לא המקרה הנפוץ במקרה של הפעלת מקרר + תאורה במשך הלילה.
אני לא מגיע לרמת ריקון כזו בלילה במדבר.
הרכב משמש רוב הזמן לטיולים בלבד, בשאר הזמן מחכה בארווה ומחובר לשני מטעני CTEK.
המצבר הראשי (קטרפילר 100 א"ש) החזיק 5 (!) שנים עד החלפה.
מצבר ההתנעה (אופטימה "אדום") החזיק 12 (!!) שנה עד החלפה.
אני מניח כי שילוב של הטענה טובה / קבועה ושימוש נכון מביא לתוצאות הרצויות.
PW

zivo
04-06-19, 13:45

#המדען_המטורף

ששששש .....
לא מדברים על זה.....
יש פה כמה אנשים שמצאו לזה איזה תרופה סודית, ולמצברי עופרת שלהם אין בעיה כזו.

andy.shaked
04-06-19, 13:50
לא נראה לי שהציניות במקומה
שאלתי באמת כדי להבין את הנושא, זה מתנגש עם כל מה שלמדתי על חשמל וצרכנים ברכב
אני בדיוק לפני פרויקט של הוספת מצבר צרכנים בתא המטען ורוצה להבין לעומק את הנושא

#המדען_המטורף

zivo
04-06-19, 14:52
תקרא את כל השרשור הזה, ותחפש פה באתר יש עוד כמה.
יש פה דיוניים אין סופיים על הנושא הזה.

אין וויכוח שתאורטית, לפי כל היצרנים והתאוריות, פריקות כאלו לא בריאות \ הורגות מצבר עופרת.
במבחן המציאות, עולה השאלה של עד כמה זה מקצר את חיי המצבר, ומה העלויות של האלטרנטיביות.
בהחלט יש מצב, שזה מקצר את חיי המצבר, אבל עדיין זה יהיה הפתרון הכי כלכלי (זול) לאורך זמן.
צריך גם להכניס למשוואה, אחרי כל הקישקושים פה, כמה לילות אנחנו ישנים בחוץ בשנה?

בקיצור, כל תשובה בין "אתה צודק, זו בעיה" (שאני אענה לך) ועד "אין שום בעיה לטייל הרבה ללילות בשנה ועדיין מצבר עופרת רגיל מחזיק יותר מ 5 שנים!!!" ( שדורון יענה לך).

ולא, אין לי הסבר למה יש כאלו הבדלים, מה הקסם.

ד ו ר ו ן
04-06-19, 16:16
לא נראה לי שהציניות במקומה
שאלתי באמת כדי להבין את הנושא, זה מתנגש עם כל מה שלמדתי על חשמל וצרכנים ברכב
אני בדיוק לפני פרויקט של הוספת מצבר צרכנים בתא המטען ורוצה להבין לעומק את הנושא
#המדען_המטורף
אני לא יודע להסביר את הכימיה, אלא לשער ע״ב נסיון של חברי אתר שהמליצו לי לנסות מצבר עופרת פשוט בתור מצבר צרכנים, וזה פשוט עובד.
ואני לא היחיד, ולא השני ולא השלישי, שמשתמש במצבר עופרת כמצבר צרכנים, שמחזיק יפה, למרות שזיו מנסה בכוח לקשור לי את הכתר.

מצבר עופרת פשוט שמשמש רק לצרכנים ויורד ל11.8-12.2 כמה פעמים בשנה, מחזיק בפועל כמעט 5 שנים.

הראשי שמשמש להנעה החזיק בדיוק את תקופת האחריות.

בהתייחס למה כל מצבר פוגש בחייו, אני יכול לשער שהנעת מנוע דיזל מעמיסה עומס רגעי גבוה מאד שגובר על ההשפעה של צרכנים כמו מקרר ותאורת לד.

Slowly..

opl
04-06-19, 16:33
אני לא הכי עוקב אחרי השרשור אבל מיקום מצבר הרחק מנק חום יעזור לאורך חיים ארוך יותר. אני מתכנן למקם את המצבר צרכנים שלי בחלק האחורי של הדיפנדר. שניהם פריקה עמוקה (כי זה מה שיש פה זמין).

asafk
04-06-19, 17:35
אני רוצה בהזדמנות זו להמליץ על המצבר הכי טוב שפגשתי עד כה - גם יודע להיפרק הרבה מאוד פעמים ל 10 וולט, גם מעכב בעירה וגם אטום ופולט כמות מינימלית ביותר של מימן. גם עם כוח התנעה טוב וגם עם אורך חיים מצויין ממש.. בקיצור מצבר רב שימושי אמיתי.
המצבר הוא סדרה Genesis XE - יש את כל החומר הטכני שלו ברשת ואחרי אינספור ניסויים כולל התעללות מסיבית ומכוונת - זה מצבר מנצח.

אסף.

tallevi
04-06-19, 19:25
אני רוצה בהזדמנות זו להמליץ על המצבר הכי טוב שפגשתי עד כה - גם יודע להיפרק הרבה מאוד פעמים ל 10 וולט, גם מעכב בעירה וגם אטום ופולט כמות מינימלית ביותר של מימן. גם עם כוח התנעה טוב וגם עם אורך חיים מצויין ממש.. בקיצור מצבר רב שימושי אמיתי.
המצבר הוא סדרה Genesis XE - יש את כל החומר הטכני שלו ברשת ואחרי אינספור ניסויים כולל התעללות מסיבית ומכוונת - זה מצבר מנצח.

אסף.ספק?

Eitan_S
04-06-19, 19:41
נראה לי שזה הספק

http://www.iib.co.il/XE-Range-Summary/

opl
04-06-19, 20:22
לזכרוני מאיזה הצעת מחיר הם לא בדיוק עממיים. לי יש נסיון של שנים עם trojan פריקה עמוקה. גם לא לצרכן הפרטי (לדעתי).

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

יורם-דרומי
06-06-19, 20:01
עדכון
הסתיים הפרוייקט
הותקן מצבר נוסף
הללוייהhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/d868e05138cd02374eccddd7d3232f6c.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/88486435bce93474d0415fdc247652c6.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/c6b96125d74b3e296b29d9881a5cdd01.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/d3c683a94d027cfa93017424c55d7d1c.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/311f5ddce8771e4c36c9b19e37dc997b.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/e077f815418d23ef9f4fce078eb6cbcd.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/0348907b96840f3eb3c6bbfab3dc762d.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/c70e589e5a0b5daa98d42777ba3263e2.jpg

mrivel
08-06-19, 14:29
לא דיברנו על ליתיום.. דיברנו על מצבר פריקה מול מצבר עופרת רגיל או קומבינציה מעורבת.

בשביל טעינה סולרית צריך רק בקר על הפאנל..
זו השיטה שאני עובד בה כמה שנים.
פשוט ועובד.

ברור שאפשר להשקיע במערכת ייעודית וחכמה, ואם הלכת לכיוון של מצבר ליתיום או מארז מאולתר, אז זה גם הכרח.

אני לא מצליח להשתכנע שזה נותן משהו שאי אפשר לקבל מרכיבים פשוטים יותר במחיר נמוך משמעותית.

Slowly..

דורון - האם הבקר טעינה סולארית טוען במקביל לטעינה מהאלטרנטור? או שהוא מנותק במהלך הנסיעה? באיזה בקר סולארי/פאנל אתה משתמש?

ד ו ר ו ן
08-06-19, 20:26
דורון - האם הבקר טעינה סולארית טוען במקביל לטעינה מהאלטרנטור? או שהוא מנותק במהלך הנסיעה?
יכול לעבוד במקביל, אבל הטעינה זניחה ביחס לאלטרנטור.
הערכה שלי נפרדת ומאוחסנת בתיק נשיאה בזמן נסיעה.
חבר נוסע עם פאנל ווסת מחוברים קבוע באוטו כל הזמן כבר כמה שנים.
זה פרקטיקה נפוצה.

באיזה בקר סולארי/פאנל אתה משתמש?
https://www.ebay.com/itm/10A-20A-LCD-MPPT-Solar-Panel-Battery-Regulator-Charge-Controller-12V-24V-BA-/302764446073?_ul=IL

מנסיון עם כמה, הוא נותן הספק טוב.

שים לב לא לקחת כאלו של מעל 10אמפר.
יש הפסד הספק בגלל התנגדות של הבקר.

Slowly..

mrivel
09-06-19, 00:53
תודה!

Sent from my iPhone using Tapatalk

six-86
13-06-19, 21:02
אין צורך לענות,,,,
שאלתי חשמלאי וקיבלתי מענה שלילי.

אקנה נעל כבל מנחושת.מאיפה השגת נעלי כבל מנחושת ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

יורם-דרומי
13-06-19, 22:05
מאיפה השגת נעלי כבל מנחושת ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalkמחנות חשמל
י. קשטן

יורם-דרומי
13-06-19, 22:06
מחנות חשמל
י. קשטןוהלוחץ לקטרים של 50 מ"מ מחשמלאי רכב

דידו
16-06-19, 16:44
שאלה בנוגע לנעל כבל
האם ניתן להתקין כאלה? או חובה מנחושת?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190604/3a6acdfc2b99df9a1528b49c8f8fdf34.jpg נעלי הכבל האלא דווקא בסדר גמור
אם תשייף קצת את הציפוי תגלה שזה נחושת מצופה..

יורם-דרומי
16-06-19, 17:59
נעלי הכבל האלא דווקא בסדר גמור
אם תשייף קצת את הציפוי תגלה שזה נחושת מצופה..בדיוק מה שבוצע

six-86
26-06-19, 21:54
עדכון
הסתיים הפרוייקט
הותקן מצבר נוסף
הללוייהhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/d868e05138cd02374eccddd7d3232f6c.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/88486435bce93474d0415fdc247652c6.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/c6b96125d74b3e296b29d9881a5cdd01.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/d3c683a94d027cfa93017424c55d7d1c.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/311f5ddce8771e4c36c9b19e37dc997b.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/e077f815418d23ef9f4fce078eb6cbcd.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/0348907b96840f3eb3c6bbfab3dc762d.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190606/c70e589e5a0b5daa98d42777ba3263e2.jpgתן חוות דעת [emoji6]
איך המערכת מתפקדת ?

יורם-דרומי
26-06-19, 21:59
תן חוות דעת [emoji6]
איך המערכת מתפקדת ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalkעובד מעולה
האיסולטור נשלט ידני ואוטומטי תחת סוויץ'

מצבר הצרכנים נשלט תחת מפסק וממסר 200 אמפר
תענוג

six-86
27-06-19, 10:26
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F122898476749
הזמנתי את הקיט הנ"ל נראה מה שווה

yehuda75
25-09-19, 18:47
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F122898476749
הזמנתי את הקיט הנ"ל נראה מה שווהשווה למה? אני משער שמצבר מישני הוא פריקה עמוקה. במידה וכן זה לא ממש שווה כי אלטרנטור לא יכול למלא את המצבר 100 אחוז, יותר קרוב ל 60 או 70 אחוז. מקצר באופן משמעותי את חיי המצבר והאלטרנטור. לצערי הרב מניסיון...

רצוי להביא את המצבר ל 100 אחוז וזה ניתן רק עם בקר יעודי שדוחף בשלבים.
עובד, כן. טוב. ממש לא

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

six-86
25-09-19, 19:34
שווה למה? אני משער שמצבר מישני הוא פריקה עמוקה. במידה וכן זה לא ממש שווה כי אלטרנטור לא יכול למלא את המצבר 100 אחוז, יותר קרוב ל 60 או 70 אחוז. מקצר באופן משמעותי את חיי המצבר והאלטרנטור. לצערי הרב מניסיון...

רצוי להביא את המצבר ל 100 אחוז וזה ניתן רק עם בקר יעודי שדוחף בשלבים.
עובד, כן. טוב. ממש לא

Sent from my SM-G973F using Tapatalkהמצבר המישני 85A פריקה עמוקה , כחודשיים מורכב (ראה שיפוץ שלי בפורום ה cj) , וזו ההתרשמות שלי נכון להיום :
1- בהתקנה העברתי כל צרכני החשמל למצבר המשני והמצבר הראשון משמש למנוע בלבד ,
2- צרכני החשמל שבשימוש הם :
א- מקרר קדמי 18 ליטר
ב- מקרר אחורי 40 ליטר
ג - קומפרסור
ד - תאורת קמפינג ( שתי פלטות לדים כל פחטה 96w)
ה - תאורת פנים הג'יפ
ו - תאורת סלעים
ז - ממיר מתח 1500w
ח - מכשיר קשר
ט - רדיו
י - 4 יח' usb להטענת מצלמת דרך + סלולר + טאבלט ניווט
כ- משאבת מים

3 - 6 טיולים של יומיים מאז ההתקנה והכל עובד מצוין כולל טעינה מלאה למצבר המשני ,
4 - קמפינג 3 ימים בצפון , המקררים עובדים 24/7 + תאורת קמפינג + משאבת מים לשטיפת כלים + טעינת פלאפונים , ביום השלישי סביב השעה 13:00 המצבר המשני הראה לי 10.7 , כיביתי את שני המקררים עד להתקפלות , והטעינה תקינה לחלוטין ועובדת פיקס ,
בסופ"ש האחרון תוך כדי טיול הטעינה הפסיקה לעבוד , והתברר שהפיוז (ראה אותו בשרשור שיפוץ) בין המצבר הראשון לסלונוייד טעינה נשרף , כנראה סחורה סינית דארעק , הוחלף בפיוז איכותי כמו שבתמונה ,
יכול להגיד לך נכון להיום הכל עובד מצוין ומרוצה עד השמיים מהפרוייקט הזה , לגבי עניין קיצור חיי האלטרנטור והמצבר המשני ימים יגידו ... רק דבר מאוד חשוב לגבי האלטרנטור , אל תשכח שהוא משמש רק למנוע ואין בו שימוש כלל , ז"א שאין עומס על האלטרנטור להטעין שני מצברים , אלא טעינת מצבר ראשון לכמה שניות ומיד מטעין את המישני .https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190925/ad482bdb5f5b8a13a52e9f321492c5de.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190925/0a560f473e32818c24750a059232fe47.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190925/337c0382f787f1c88be24ec0a2373310.jpg

yehuda75
25-09-19, 20:26
אלטרנטור לא יכול למלא מצבר עד סופו, תוכנן למלא עד 80 אחוז שזה די והותר להנעה. המערכת שיש לך היתה גם אצלי, רכיבים מעולים מארה"ב החזיק שנתיים. מצבר פריקה עמוקה הלך ואלטרנטור 160 אמפר דרש שיפוץ פעמיים. עזוב עובד לא עובד, רוצה שמצבר פריקה עמוקה יחיה 10 שנים תזרוק את הריליי הזה ותקנה בקר טעינה dc 2 dc. שאל את בעלי הסירות מה עובד להם ולמה...

אני לא יודע איך אתה בודק שהמצבר מלא, אבל להשים עליו מד מתח לאחר טעינת אלטרנטור זה ממש לא הדרך. שרפתי הרבה כסף, מנסה להעביר את הלקח הלאה. תוכל לעשות עם זה מה שתרצה. מצבר פריקה עמוקה לא תוכנן להטען מאלטרנטור. אלא עם כן יש לך רגולטר ממש חכם.

yehuda75
25-09-19, 20:28
כזה https://www.sunyee.com.au/prod...solator?variant=29558738911335

yehuda75
25-09-19, 20:29
אני מקווה עבורך שמה שיש לך זה לא מצבר ג'ל

yehuda75
25-09-19, 20:35
ובטח לא AGM

yehuda75
25-09-19, 21:02
תקרא את זה, תסתכל אל המשמעות של להוריד מצבר עד ל 10.7

https://www.energymatters.com.au/components/battery-voltage-discharge/

zivo
25-09-19, 23:06
יהודה,
אם איזה מצבר אתה משתמש? איזה DC2DC שמת?

yehuda75
25-09-19, 23:46
הי

אני מרכיב את המערכת מחדש. אני מתכנן לרכוש מצבר פריקה עמוקה ג'ל. הסיבה שזה ג'ל נעוצה בעיקר בעובדה שהוא עמיד מאוד לתנאי השטח (טילטולים וכאלה) וכן אפשר למקמו בתוך הרכב ללא חשש היות והוא לא פולט שום גז.

אני כרגע מחפש בקר ואוסף אופציות. כעקרון בקר 20 אמפר עם יכולת לקבל מקור טעינה מאלטרנטור ופנל סולארי בו זמנית. במידה ואתה מתכנן על מצבר פריקה עמוקה מבוסס חומצה אז הבקר הזה יהיה מעולה : https://www.amazon.com/dp/B001PTHKJO/ref=cm_sw_r_wa_apa_i_Tc7IDbAJT88P7

אופציה נוספת:

https://www.amazon.com/dp/B07Q5VYPCF/ref=cm_sw_r_wa_apa_i_YJ6IDbTVDNHB9

ניתן להשיג אותו גם בפחות מאיביי. טיפה יותר חכם, תומך גם במצבר ג'ל ומצבר וגם ליתיום.

יהודה.

אני מנסה להשיג משהו שקיים רק בשוק האוסטרלי, טרם מצאתי דרך להביא אותו לכאן... כ 130 דולר.

zivo
26-09-19, 00:15
כמה יעלה לך כל הסט (מצבר + הבקר)?
כמה AH את חושב שזה יספק?
כמה AH את החושב שאתה צריך?

ד ו ר ו ן
26-09-19, 08:04
יהודה,
יכול להיות שאצלך ברכב משהו לא מאוזן ולכן הבעיות?

כי אצל אחרים זה עובד לא רע.

Slowly..

zivo
26-09-19, 09:35
דורון,
כל כמה חודשים אנחנו חוזרים לדיון הזה :-)
שים לב שהוא מדבר על מצבר פריקה עמוקה (ולא מצבר עופרת רגיל), ובגדול, אני חושב שהוא מאוד צודק (כולל האמירה "
שרפתי הרבה כסף, מנסה להעביר את הלקח הלאה. תוכל לעשות עם זה מה שתרצה").

אין אתר או מאמר אחד מקצועי, שממליץ לחבר מצבר פריקה עמוקה במקביל למצבר רגיל, פשוט אין!
יש המלצות מאוד ברורות, ומנומקות, מיצרנים ובעלי מקצוע, למה לא לעשות את זה.
יש בודדים שאכן עשו את זה, אבל בשקט, בשקט, הם מבינים שהן טעו והם מתקנים את זה (יהודה עצמו כותב את זה, וכל הכבוד שבניגוד לאחרים, הוא גם חולק).
אני לא אומר שזה לא עובד, זה פשוט לא יחזיק לאורך זמן, וחבל על הכסף.

הסיבה שאני מציק ליהודה עם פרטים של פתרון מבוסס מצבר פריקה עמוקה (AH ומחיר), זה בגלל שאני מכיר מחיר של להביא ליתיום לארץ (למשל ההודעה הזו - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/113784-%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%99%D7%AA%D7%99%D7%95%D7%9D-8Ah-3-7v-%D7%91%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8-%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2-%D7%9C%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%99%D7% 99%D7%A0%D7%99%D7%9D?p=859558).
לדעתי ניתן לגמור סט של 30-40AH בפחות ממחיר של מצבר פריקה (600-700 ש"ח).

בקיצור, אני חושב שיהודה צודק עם החששות שלו, אבל אני לא בטוח לגבי הפתרון שלו.

- - - Updated - - -

הי

אני מרכיב את המערכת מחדש. אני מתכנן לרכוש מצבר פריקה עמוקה ג'ל. הסיבה שזה ג'ל נעוצה בעיקר בעובדה שהוא עמיד מאוד לתנאי השטח (טילטולים וכאלה) וכן אפשר למקמו בתוך הרכב ללא חשש היות והוא לא פולט שום גז.

אני כרגע מחפש בקר ואוסף אופציות. כעקרון בקר 20 אמפר עם יכולת לקבל מקור טעינה מאלטרנטור ופנל סולארי בו זמנית. במידה ואתה מתכנן על מצבר פריקה עמוקה מבוסס חומצה אז הבקר הזה יהיה מעולה : https://www.amazon.com/dp/B001PTHKJO/ref=cm_sw_r_wa_apa_i_Tc7IDbAJT88P7

אופציה נוספת:

ניתן להשיג אותו גם בפחות מאיביי. טיפה יותר חכם, תומך גם במצבר ג'ל ומצבר וגם ליתיום.

יהודה.

אני מנסה להשיג משהו שקיים רק בשוק האוסטרלי, טרם מצאתי דרך להביא אותו לכאן... כ 130 דולר.

יהודה,
אתה באמת צריך זרם טעינה של 20A?
לדעתי אתה סתם מייקר לעצמך את הפרוייקט.
לא רואה סיבה להשקיע מעל 10A.

ד ו ר ו ן
26-09-19, 10:16
דורון,
כל כמה חודשים אנחנו חוזרים לדיון הזה :-)
שים לב שהוא מדבר על מצבר פריקה עמוקה (ולא מצבר עופרת רגיל), 10A.
שמתי לב.
שים לב שכל כמה חודשים אומרים את אותם הדברים בדיוק.

Slowly..

yehuda75
26-09-19, 10:46
יהודה,
אתה באמת צריך זרם טעינה של 20A?
לדעתי אתה סתם מייקר לעצמך את הפרוייקט.
לא רואה סיבה להשקיע מעל 10A.[/QUOTE]

לא צריך יותר מ 10A, אבל אני שומר את האופציה להוספת פאנל סולארי. בכל מקרה אני מחפש גם 10. מצאתי כבר מה שאני מחפש באוסטרליה, אבל ללא משלוח לארץ.

andy.shaked
26-09-19, 14:49
אופציה נוספת:

יהודה.

אני מחפש דרך להביא אותו לארץ כבר תקופה...
המשווק לא ממש שירותי באיביי וגם באתר האמריקאי שלהם לא ממש מגיבים
המוצר הזה הוא אחד הזולים בקטגוריה ועל פניו מעניין

אם יש לך עוד קישורים למוצרים דומים אשמח מאוד..
בשוק האוסטרלי היום מאוד נפוץ redarc אבל המחירים מרקיעי שחקים

#המדען_המטורף

yehuda75
26-09-19, 14:57
Projecta idc25 is the top.

Thunder 20 amp dc-dc charger.

https://www.ebay.com/itm/THUNDER-12-VOLT-DC-TO-DC-20A-CHARGER-MPPT-SOLAR-PLUS-BONUS-MIDI-30-AMP-FUSE-KIT/263802641319?epid=4032780661&hash=item3d6bdcdba7:g:jGsAAOSwVAtcMEyl

asafk
26-09-19, 18:26
אני מנסה להבין. מטען + מצבר חדש עולה כמו שניים או שלושה מצברים.
אני בהחלט מבין את הצורך לעשות דברים 'כמו שצריך' אבל אם אצלי מצבר בית רגיל (חומצה עופרת) מחזיק 7 שנים לפני שהתחיל להתדרדר, עם מפצל טעינה פשוט - המטען הזה מתחיל להיות משתלם רק המצבר השלישי, נגיד - 10-15 שנה. איך זה כדאי כלכלית?

אסף.

andy.shaked
26-09-19, 18:30
לא מכיר אף אחד שהמצבר החזיק אצלו כמה שנים עם מצבר עופרת רגיל ומקרר שעובד שעות רבות ,מה גם שלצרכים של קמפינג דו יומי המצבר לא יחזיק.
אצלי השיקול הוא נושא בקמפינג וזה שהמצבר יהיה בתוך תא המטען ולכן אצטרך מצבר פריקה עמוקה אטום ולכן זה גם הגיוני בשבילי להשקיע בבקר טעינה dc2dc

#המדען_המטורף

asafk
26-09-19, 18:38
הבנתי. זה לאוטו- קמפינג שלא מנתק את המקרר בחניה ומטעין סולארית.

אסף.

yehuda75
26-09-19, 18:57
אתה מוזמן, הלילה ארוך...

yehuda75
26-09-19, 18:58
אתה מוזמן, הלילה ארוך...

Sent from my SM-G973F using Tapatalkטעות בפוסט...

yehuda75
26-09-19, 19:15
טעות בפוסט...

Sent from my SM-G973F using Tapatalkאסף. מאז שהפכנו למפונקים בשטח זה הגיע עם עלויות נוספות. איך שלא תהפוך את זה למצבר ראשי יש תפקיד אחד בחיים. להניע את הרכב... כמובן שאני לא נכנס למערכות המורכבות שנמצאות במכוניות start and stop. לאלטרנטור יש תפקיד דואלי, למלא את מצבר ההנעה במידה מספקת (בדרכ 80 אחוז מהקיבולת שלו) ולספק חשמל לכל הרכיבים בזמן נסיעה. הפינוק שלנו הוסיף דרישה של כ 300 וואט בלילה בשטח. מצבר פריקה עמוקה עונה על הדרישה באופן טוב יותר ממצבר הנעה (אל תשכח שמצבר הנעה שאינו תקין, מבצע פריקה מהירה ומהר מאוד הופך לנטל על האלטרנטור). בתחום הימאות מצבר פריקה עמוקה מתוחזק כראוי מחזיק כ 10 שנים. לצערי הרב המערכת לתפארת שהרמתי ברכב לניהול שני מצברים לא עבדה היטב ולכן החלטתי לעשות את זה היטב הפעם. בדיעבד זה היה חוסך לי כסף והרבה עוגמת נפש.

zivo
26-09-19, 20:12
אני מנסה להבין. מטען + מצבר חדש עולה כמו שניים או שלושה מצברים.
אני בהחלט מבין את הצורך לעשות דברים 'כמו שצריך' אבל אם אצלי מצבר בית רגיל (חומצה עופרת) מחזיק 7 שנים לפני שהתחיל להתדרדר, עם מפצל טעינה פשוט - המטען הזה מתחיל להיות משתלם רק המצבר השלישי, נגיד - 10-15 שנה. איך זה כדאי כלכלית?

אסף.
לגבי האורך חיים וההספקים, כבר ענו לך, לגבי המחירים כתבתי לך כמה הודאות קודם.

ניתון לבנות היום מערכת של 30-40AH, מבוססת מצבר ליתיום, (כולל המצבר עצמו), בפחות מ 700ש"ח (יש פה אנשים שקנו והביאו לאחרונה).

אם אתה מבטיח לי מצבר עופרת שיחזיק 3 שנים (לא שבע), ב 350 ש"ח (חצי מחיר, לא שליש), אני תורם את המערכת ליתיום ועוברת לצידנית כמו של נמרוד :-)

ד ו ר ו ן
26-09-19, 21:49
לא מכיר אף אחד שהמצבר החזיק אצלו כמה שנים עם מצבר עופרת רגיל ומקרר שעובד שעות רבות ,מה גם שלצרכים של קמפינג דו יומי המצבר לא יחזיק.
#המדען_המטורף
לא מסובך.
תקרא כאן בשרשור.
כמה וכמה אנשים.

Slowly..

ד ו ר ו ן
27-09-19, 00:05
אם אתה מבטיח לי מצבר עופרת שיחזיק 3 שנים (לא שבע), ב 350 ש"ח (חצי מחיר, לא שליש), אני תורם את המערכת ליתיום ועוברת לצידנית כמו של נמרוד :-)
בגלל שלא ציינת באותיות הקטנות איזה גודל מצבר ואופי השימוש, אז אני טוען לפרס לאור מצבר כזה שהחזיק בפרייבט 3 שנים..

אתה יודע איפה אני גר, אם אני לא בבית אז מאחורי השער בצד שמאל זה גם בסדר.

Slowly..

zivo
27-09-19, 09:34
בגלל שלא ציינת באותיות הקטנות איזה גודל מצבר ואופי השימוש, אז אני טוען לפרס לאור מצבר כזה שהחזיק בפרייבט 3 שנים..

אתה יודע איפה אני גר, אם אני לא בבית אז מאחורי השער בצד שמאל זה גם בסדר.

Slowly..
נראה לי שבבחירות האחרונות למדת הרבה. למשל, איך לקרוא רק חצי משפט, ולהכניס לאנשים משפטים לפה שהם לא אמרו, ולשכוח מה הם כן אמרו :-)

כתבתי במפורש 30-40AH (וזה דיון אין סופי אחר, למה אני חושב שזה הגודל שעליו צריך להתכוונן).
גם אם אני Large אתך, ונותן לך לפרוק מצבר עופרת 20% (לפי כל האתרים, זו כבר פריקה שמזיקה למצבר עופרת רגיל), בשביל לתמוך במחזורי עבודה של 30AH, אתה צריך מצבר של 150AH.
כמה זה עולה? כמה זה שוקל? כמה מקום זה לוקח? איזה כבלים צריך באיסולטור?

לעומת זה, ליתיום -
אני בדיוק עובד על פרוייקט למישהו שהשיג מצברים של רכב הייברידי (אז הוא לא הייה צריך לקנות מצבר).
125943 125944125945
נתחיל בגודל, אלו מרצפות 30X30. משקל, בסביבות 5ק"ג.
עלויות -
הכי יקר, DC2DC משובח, במארז אטום וקרור - 70ש"ח (לא בתמונה, מחכה למשלוח. בערך 10X10X7 ס"מ) (RCNUN).
BMS - משובח, מבוסס ג'וק, 100A (ע"מ למנוע חימום) - 14ש"ח
שאר הרכיבים (אני מניח שגם במצבר עופרת צריך)-
מחברים - במקרה הזה, המשתמש בחר לעבוד עם מחברי אנדרסון. זה קצת יותר גדול וקצת יותר יקר. בסביבות 10-15 ש"ח לזוג
כיסוי לאנדרסון - 8 ש"ח.
בית פיוז + פיוז 30A - (מחכה למשלוח. יותקן בחיבור של החוטים הכחולים, איפה שהטייפ האפור) - 14 ש"ח.
הבקשה הייתה"להנציל" סט קרורדילים מבוסטר ישן (אז העלות של הקרוקדילים נחסכה).
חוטים, בידוד מתכווץ, סופיות (נחושת משובחות), בדיל....
כלומר 84ש"ח הוצאה "מיוחדת רק לליתיום" , פלוס עוד ~100ש"ח למחברים, פיוזים וכו'.
בנוסף ,
המצבר הזה מטעין ב 10A, אז לא צריך איסולטור 200A (כמה עשרות $$), הכבל הזנה (מהמנוע לאחורי הרכב) יכול להיות 10ממ"ר (לא צריך כבל רתכת) (זמן ופשטות עבודה ועלות הכבל).
סיכומים -
אביזרים יחודיים לליתיום - 84 ש"ח
אבירים כללי - כ 100 ש"ח למהדרין (אנדרסון, מכסים לפלגים, כבלי התנעה...), פחות מ 50ש"ח לרגיל (לא קשור לסוג המצבר, ולא צריך להשקיע שמחליפים מצבר. ויש כאלו שיש להם כבר את הרוב).
המצבר עצמו - יש מבצעים ויש חריגים, אבל יש מוצרי מדף ובכל מקרה זה יעלה פחות מ 180$ (620ש"ח).

אז אני חוזר להתחלה - גם אם קונים ליתיום חדש מחו"ל, מערכת שתומכת מחזורי שימוש של 30-40AH, תעלה בסביבות 700ש"ח.
זה יותר זול ממצבר עופרת שמסוגל לעמוד בעשרות מחזורים כאלו (והליתיום תחזיק מאות מחזורים כאלו).

להשוות מערכת ליתיום למערכת מבוססת מצבר עופרת, זה בדיוק כמו להשוות את ההילקסים שלכם (דורון, נמרוד, אסף) לLand Cruiser VDJ78 של הדרום אפריקאי (אוסרלי, אנגלי, או מה שתחליטו).
לכולכם יש טויוטה, אבל איזה הבדל :-) :-) :-)

בקיצור, אתה יכול להשאיר את השער נעול, ולא נראה לי שאני צריך את נמרוד בשביל המלצות על צידנית.

שנה טובה לכולם.

andy.shaked
27-09-19, 09:42
לא מסובך.
תקרא כאן בשרשור.
כמה וכמה אנשים.

Slowly..תשקיע רגע בקריאה והבנה של מה שכתבתי.
ואחרכך תסביר לי באמת איך מצבר עופרת יכול להתמודד עם חניה של 36 שעות וצריכה של 50 אמפר רק למקרר (בלי תוספות נלוות של המחנה)

כמה זמן יחזיק המצבר בתנאים האלו

#המדען_המטורף

ד ו ר ו ן
27-09-19, 11:24
תשקיע רגע בקריאה והבנה של מה שכתבתי.
ואחרכך תסביר לי באמת איך מצבר עופרת יכול להתמודד עם חניה של 36 שעות וצריכה של 50 אמפר רק למקרר (בלי תוספות נלוות של המחנה)
כמה זמן יחזיק המצבר בתנאים האלו
#המדען_המטורף
אני ואחרים מעידים שאפשר וזה עובד.
לא 36 שעות, אבל 24+ בהחלט.

פשוט עובד.

מצבר עופרת רגיל+פאנל ואתה לא מניע את הרכב ימים שלמים.

היינו בקיץ בכינרת, היה חם.
לא נדרשתי להניע כל עוד הפאנל היה מחובר לרכב במשך היום.
העברנו ככה יומיים בים תיכון ועוד 4 בכינרת.

זה הסידור אצלי ואצל אחרים כבר כמה שנים.

Slowly..

yehuda75
03-10-19, 15:57
רכשתי את הבקר הזה: https://www.autobox.com.au/dc-dc-charger-with-solar-input-10apms

מקווה שיגיע לארץ ללא הפתעות... כרגע שילמתי כ 430 ש"ח.

opl
06-10-19, 17:10
קיבלתי בירושה את החמוד הזה

126053

https://www.albrightinternational.com/products/sw80/

מניח שהוא מתאים למשימה של חיבור מצבר צרכנים למצבר ראשי לאחר הנעה.

מי יודע להסביר לי את תפקיד הדיודה שמחוברת אליו? הגנה על מתח הפוך?

yehuda75
06-10-19, 17:38
הזול יצא לך יקר...

אני מניח שמצבר הצרכנים יהיה פריקה עמוקה, אחרת עדיף מצבר אחד מאוד גדול...
בהנחה שזה פריקה עמוקה אז כדאי מאוד שתחבר אותו עם בקר טעינה היות ואלטרנטור לא יודע למלא את המצבר עד שיא היכולת. רק עד כ 80 אחוז. לאורך זמן זה יקצר את החיים של המצבר ואח"כ יגמור לך על האלטרנטור כי מצבר גמור הופך להיות צרכן ללא שובע.

תשקיע פעם אחת, תקנה בקר טעינה כמו עשרות אלפי הקראוונים או אלפי רכבי השטח באוסטרליה. ותוכל להנות ממצבר פריקה עמוקה כ 8 עד 10 שנים.

opl
06-10-19, 18:12
זאת לא התקנה טיפוסית. המצבר הנוסף ניזון ממערכת סולארית בלבד ב FLOAT CHARGE 13.7 (להבנתי) ומזין מערכות דלות הספק (זה לא רכב טיולי שטח), החיבור היחידי של המצבר הנוסף למצבר הראשי הוא במידה והראשי יתעייף - לטובת יכולת הנעה בלבד.

yehuda75
06-10-19, 18:18
אם הראשי התעייף אז כבלים יעשו את העבודה יופי עלמנת להניע את הרכב, אני לא רואה סיבה מדוע לחבר את שניהם. הרי במידה והמצבר הנעה לא תקין אז הוא כנראה יוחלף ואנחנו מדברים על מקרה שיכול לקרות אחת לשנה שנתיים או אף פעם.

opl
06-10-19, 18:21
לא כשיש לך דיפנדר שעבר אינוס חשמלי שגם החשמלאי של לנדרובר לא מוצא מה שותה את האמפרים ואם אחד העובדים שוכח לנתק ברז חשמל בסוף יום עבודה אז למחרת אין איך להניע... שוב, זאת לא סיטואציה טיפוסית.

zivo
07-10-19, 20:45
לא בטוח שאני מבין על איזה דיודה אתה שואל.
אבל שאתה מתקין, שים לב להערה של יהודה (גם אם אתה לא מקבל את הגישה שלו), לגבי מקור המתח של הפיקוד.
אם החיבור בין המחברים נעשה עמ' שהמחבר צרכנים יתמוך (בחרום) המצבר התנעה, אתה צריך שהממסר יופעל עי המצבר צרכנים ולא המצבר התנעה.

opl
07-10-19, 21:00
תודה על הטיפ.
אם מסתכלים על היחידה שבתמונה יש 4 טרמינלים לחיבור פיקוד. שהם מחולקים לזוגות. תדמיין שעל היחידה שלי מולחמת דיודה בינהם.

zivo
07-10-19, 23:25
לא מכיר, ולא מופיע במפרט, אבל אפשר לנחש שזה להגנה, לא ברור מה מיוחד בממסר הזה, ולמה יש לו 4 טרמינלים ( ולא 2)???

asafk
07-10-19, 23:27
יכול להיות מגעי עזר auxiliary terminals

אסף.

opl
10-10-19, 07:56
בסדר... אבל למה הדיודה בינהם?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191010/ebc44cef617e50d1745bb51a5926c99b.jpg

חנן-ג'יפולוג
10-10-19, 08:03
זה קיים בהרבה ממסרים שמופעלים ע"י פיקוד אלקטרוני. מונע שריפה של הפיקוד כתוצאה מהשראות הסליל.

לא יודע אם זו המטרה גם כאן.

opl
10-10-19, 13:37
תודה. הדיודה פורקה. ההפעלה הקודמת אכן הייתה דרך פיקוד אלקטרוני דרך רכיב adam

yehuda75
24-10-19, 17:12
הזמנתי שני בקרים ואני מוכר אחד.
חוסך לכם שבועות של מחקר, חיפושים והמתנה למשלוח

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/114144-%D7%91%D7%A7%D7%A8-%D7%90%D7%9C%D7%A7%D7%98%D7%A8%D7%95%D7% A0%D7%99-3-%D7%A9%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%98%D7%A2%D7%99%D7%A0%D7%AA-%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8-%D7%A6%D7%A8%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A7%D7%A8-%D7%9C%D7%A4%D7%90%D7%A0%D7%9C-%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%90%D7%A8%D7%99?p=8 63627#post863627

amitaikl
18-04-21, 17:58
מקפיץ קצת.
קניתי את המערכת הזאת 12V 140Amp Smart Waterproof Dual Battery Isolator Fits ATV UTV 4WD RZR RV Car Watercraft Marine Boat Truck Caravan Camping(DBK12140B) https://www.amazon.com/dp/B01DWIM95K/ref=cm_sw_r_wa_apa_glc_fabc_Y6XP34S8CBEA MJEYSBV0?_encoding=UTF8&psc=1

התכנון היה להכניס מצבר נוסף בתא מנוע של הbk ולהשתמש בו בתור מצבר צרכנים.
ואז פגשתי את Sportage וחבורתו בשישי בערב ועלה רעיון מעניין, בעקבות מה שעשה PW:
המצבר הראשי (1) ישמש כמקור החשמל של הרכב - מערכות מקוריות, תוספות, צרכנים וכו'
המצבר השני (2) ישמש כסוג של jump starter בבוקר.

מה קורה אם כל המיץ נגמר במצבר הראשי? מחשב רכב מתאפס?

האפשרות הנוספת היא שימוש במה שכבר נקנה והקמת מערכת "סטנדרטית":
מצבר 1 - התנעה וצרכנים מקוריים
מצבר 2 - צרכנים חדשים

הרכב הינו פאג'רו bk דיזל שנת 2008. משמש כרכב ב'. נוסע 3-5 ימים בשבוע.
האם סטאפ של אופטימה פריקה עמוקה + מצבר עופרת חומצה סטנדרטי מתאים? סטאפ אחר?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210418/e48a647746e06fb9bb6c225299aab2ef.jpg

Sent from my BE2029 using Tapatalk

דורון.פ.
18-04-21, 20:19
לא מבין מה היתרון של קונפיגורציה מס`1
באיזה מצברים מדובר?
אם הייתי הייתי צריך לבחור מאופציות שהצעת הייתי הולך על אופציה 2 בעדיפות לשני מצברים זהים בכימיה.
למרות שבעצמי הלכתי על אופציה של מצבר צרכנים lifepo4 שאמנם לא יושב בתא המנוע

ishc
18-04-21, 20:25
אמיתי השאלה האמתית היא מה תמהיל השימוש.
בלב שלם אני יכול להגיד לך שוואלה, מצבר 95 אמפר בודד (כמו אצלך) עם שני מקררים, תאורה ומים עובד ללא בעיה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

steed
18-04-21, 20:51
לא מבין מה היתרון של קונפיגורציה מס`1

היתרון בקונפיגורציה הראשונה הוא בפשטות:

אין שום שינוי בחיבור של אף אחד מהצרכנים
צורך בבקר טעינה.
מצבר ההתנעה יכול להיות רק באחד מהמצבים הבאים: מנותק, מתניע או בטעינה.

דורון.פ.
18-04-21, 21:44
אופציה 2 עם שני מצברים זהים לדעתי יותר פשוטה אם יש כבר (VSR (Voltage Sensitive Relay
1. אין שינוי ברכיבים של הרכב - לכן לא מורה להיות בעייה בהנעה.
2. צרכנים מחוברים רק לצבר טעינה
3. מצב הטעינה הוא אוטומטי לחלוטין שיש טעינה הוא נטען שאין לא.

amitaikl
18-04-21, 22:20
מצברים טרם נרכשו (להוציא הקיים ברכב, שמן הסתם ברגעים אלו סופר את נשימותיו האחרונות, רק בגלל שפתחתי עליו), אז זה כרגע none issue.
צחי - יכול להיות שמיותר. הרכב הולך לנסוע 3-4 פעמים בשבוע. ככל הנראה המקרר יגור בו באופן קבוע, כי הנירית מתחילה להראות סימנים שנמאס לה לראות אותו מתחת לשולחן בסלון.
הפתרון של מצבר 1 התנעה ומצבר 2 צרכנים וביניהם בורר הטענה אוטומטי נראה לי הכי פשוט ליישום וגם הנפוץ ביותר. אולי העדר לא טועה?
פשוט רציתי לבדוק עוד נקודה לפני ההשקעה הגדולה.

אז לגבי סוגי המצברים:
עופרת/עופרת?
עופרת/פריקה עמוקה כלשהו?

zivo
18-04-21, 22:27
מצברים טרם נרכשו (להוציא הקיים ברכב, שמן הסתם ברגעים אלו סופר את נשימותיו האחרונות, רק בגלל שפתחתי עליו), אז זה כרגע none issue.
צחי - יכול להיות שמיותר. הרכב הולך לנסוע 3-4 פעמים בשבוע. ככל הנראה המקרר יגור בו באופן קבוע, כי הנירית מתחילה להראות סימנים שנמאס לה לראות אותו מתחת לשולחן בסלון.
הפתרון של מצבר 1 התנעה ומצבר 2 צרכנים וביניהם בורר הטענה אוטומטי נראה לי הכי פשוט ליישום וגם הנפוץ ביותר. אולי העדר לא טועה?
פשוט רציתי לבדוק עוד נקודה לפני ההשקעה הגדולה.

אז לגבי סוגי המצברים:
עופרת/עופרת?
עופרת/פריקה עמוקה כלשהו?

תאורטית עופרת / פריקה עמוקה.
מעשית, עופרת /עופרת (24 חודש, אם צריך לשלם אקסטרה להארכת אחריות, תשלם).

וכמו שדורון כתב, הכי נכון, ליתיום למצבר צרכנים

amitaikl
18-04-21, 22:48
תאורטית עופרת / פריקה עמוקה.
מעשית, עופרת /עופרת (24 חודש, אם צריך לשלם אקסטרה להארכת אחריות, תשלם).

וכמו שדורון כתב, הכי נכון, ליתיום למצבר צרכנים
רק שליתיום מוסיף בקר dc2dc לתמונה, מה שהופך את הפתרון למורכב יותר ורגיש יותר.
שלא לדבר על מצבר רגיש עם נטיה להתפוצץ במצבי קיצון (רק מה שקראתי כאן בפורום. לא ראיתי את זה קורה, אז אני ניזון משמועות)

boaz avrahami
18-04-21, 23:21
אמיתי, אתה זוכר שחומצה עופרת נותן רק 20 אחוז פריקה מהקיבולת ומצבר פריקה עמוקה רגיש יותר לטלטולים וחי פחות?

סוללות lifepo4 לצרכנים זה כנראה הדבר הנכון והנבון ביותר שתוכל לעשות עם הכסף.
תחקור את זה מעט.
אתה לא חייב dc2dc אם כי הוא רצוי לצורך הגבלת זרם הטעינה

sportage
19-04-21, 00:45
לא קראתי את כל השרשור ועימכם הסליחה אם חלק מדברי כבר נאמרו או נסתרו.

כמה חומרים למחשבה:

1. מצבר ליתיום מכל סוג שהוא לא הייתי מכניס לרכב ולא משנה היכן. רק היום התלקחה מכונית של טסלה בארה"ב, 30,000 ליטר מים בעיקר ליבו את הבעירה ושני אנשים נהרגו (ניצלו... לא עלינו).

2. בלי קשר ממליץ בחום לשים על המצבר הראשי מנתק משהוא כמו POWER BRAIN. לי זה האריך פלאים את חיי המצבר לקרוב ל-4 שנים בפג'רו דיזל עם מקרר ושיכחת אורות מידי פעם.

3. מצבר עופרת קלאסי אוהב ליהיות בטעינה מליאה ולספק זרם התנעה גבוה לזמן קצר.

פריקה איטית ועמוקה זה לא הצד החזק שלו ומקצרת את חייו דרמטית.

4. לדעתי על פי הצרכים שתאר עמיתי, הפתרון של הוספת מצבר צרכנים נוסף שרק נטען בזמן נסיעה הוא הישים והמלצתי על מצבר עופרת עם מנתק (אולי זה כלול כבר ביחידה שרכש) או אם יחשוק במצבר פריקה עמוקה. בכל מקרה לא ליתיום מכל סוג שהוא, שלטעמי זו פצצה מתקתקת ומיותרת ברכב שטח.

zivo
19-04-21, 01:12
1. מצבר ליתיום מכל סוג שהוא לא הייתי מכניס לרכב ולא משנה היכן. רק היום התלקחה מכונית של טסלה בארה"ב, 30,000 ליטר מים בעיקר ליבו את הבעירה ושני אנשים נהרגו (ניצלו... לא עלינו).

אפשר לקבל קישור, לפחות נלמד משהו...
כי אם אתה מתכוון לזה
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3905215,00.html

אז כדאי לדייק, וגם לחשוב מה היה קורה לרכב עם בנזין או גז במקרה כזה.

JustDoB
19-04-21, 06:32
אפשר לחבר מצבר פריקה עמוקה במקביל לרגיל כמצבר צרכנים ? או רק עופרת לעופרת ?
(כמובן עם מפסק ביניהם)
מה החוקים לזה ?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

lizard
19-04-21, 08:53
נצל'ש - מטען מצברים קבוע ברכב? יש המלצות? רצוי כזה שיושב ליד המצבר אבל שיש לו תצוגה שאפשר להכניס לקבינה.
מקווה שהייתי ברור.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

sportage
19-04-21, 22:15
למי שבקש את ההודעה על המכונית של טסלה שהתלקחה ולא הצליחו לכבות אותה.

אגב, היא התלקחה כל פעם מחדש כי מים מלבים בעירה של סוללות ליתיום שמאוד קשות לכבוי.

133591

boaz avrahami
19-04-21, 23:21
צביקה, אצלנו כל הרכבים עם נהג. זה שונה

asafk
24-04-21, 12:42
נהג... נו.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

sportage
24-04-21, 13:10
לרווחת חברי הפורום שעדיין רוצים להתקין מצבר לתיום ברכב.

פוסט שפרסמתי בעבר כאן, לרבות התגובות הראויות:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/110736-%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%9C%D7%AA-%D7%9C%D7%99%D7%AA%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%A4%D7%A6%D7%A6%D7%94-%D7%9E%D7%AA%D7%A7%D7%AA%D7%A7%D7%AA

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/110736-%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%9C%D7%AA-%D7%9C%D7%99%D7%AA%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%A4%D7%A6%D7%A6%D7%94-%D7%9E%D7%AA%D7%A7%D7%AA%D7%A7%D7%AA

חנן-ג'יפולוג
24-04-21, 13:50
צביקה, אני חושב שאתה שוגה כשאתה לא עושה את ההבדלה בין טכנולוגיות הליתיום השונות, ודרגות הסיכון שלהן.

ומי שהתבלבל, שיחפש על תכונות של Lifepo4.
או לחילופין LTO

zivo
24-04-21, 16:55
צביקה, אני חושב שאתה שוגה כשאתה לא עושה את ההבדלה בין טכנולוגיות הליתיום השונות, ודרגות הסיכון שלהן.

ומי שהתבלבל, שיחפש על תכונות של Lifepo4.
או לחילופין LTO
לפני שמבחינים בין סוגי ליתיום, צריך להבחין בין מה שייך ומה לא קשור.
מי שסופר שני מטומטמים, שנותנים לטסלה לנסוע בלי נהג, כבעיה של ליתיום, זה כבר מזמן לא דיון עניני.

YoavR
24-04-21, 17:23
נצל'ש - מטען מצברים קבוע ברכב? יש המלצות? רצוי כזה שיושב ליד המצבר אבל שיש לו תצוגה שאפשר להכניס לקבינה.
מקווה שהייתי ברור.

מיכה
אני התקנתי Redarc
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/93500-4%D7%A8%D7%90%D7%A0%D7%A8-%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99/page16?p=916481&viewfull=1#post916481

הנפלד מביאים.
עושה את העבודה. מאפשר התקנת מצבר אביזרים מכל סוג ללא קשר למצבר הראשי.
אין קשר בין המתח של המערכת הראשית למתח של המערכת המשנית. המתח שמוציא המטען יכול להיות גבוה, נמוך או שווה למתח של האלטרנטור. בהתאם למצב ולצורך.

אין לו תצוגה בקבינה.
אני התקנתי מד מתח כפול.

כמובן שהוא יודע לנתק בין המערכות כשצריך בכדי להגן על המצבר הראשי.

ד ו ר ו ן
24-04-21, 17:56
מי שסופר שני מטומטמים, שנותנים לטסלה לנסוע בלי נהג, כבעיה של ליתיום, זה כבר מזמן לא דיון עניני.
נו באמת.. בחייאת זיו.

כאילו שחסרות תאונות כשהנהג כן מול ההגה..

מה תגיד אז?

zivo
24-04-21, 20:21
נו באמת.. בחייאת זיו.

כאילו שחסרות תאונות כשהנהג כן מול ההגה..

מה תגיד אז?

שזה לא קשור לדיון על ליתיום כמצבר צרכנים

ד ו ר ו ן
25-04-21, 00:14
שזה לא קשור לדיון על ליתיום כמצבר צרכנים
זה קשור כי למרות שאתה חסיד של המוצר, יש לו סיכונים שצריך להכיר.

boaz avrahami
25-04-21, 06:20
דורון, תפסיק להסיט את הדיון

ד ו ר ו ן
25-04-21, 08:11
דורון, תפסיק להסיט את הדיון
זה רלוונטי כי טעינה לא נכונה יכולה לגרום לסיכון משמעותי.

boaz avrahami
25-04-21, 08:18
אין שום עניין טעינה עם סוללות lifepo4.
הן מתנהגות מבחינת מתחים כמו חומצה עופרת וזה היופי שלהן.
בתכלס גם ליתיומים אחרים יטענו יפה בעזרת מתאם DC2DC.

חומצה עופרת ופריקה עמוקה נחותים מאוד בהשוואה.

לגבי סיכוני ליתיום- יש את שרשור הפצצה המתקתקת.

lizard
25-04-21, 13:46
מיכה
אני התקנתי Redarc
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/93500-4%D7%A8%D7%90%D7%A0%D7%A8-%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99/page16?p=916481&viewfull=1#post916481

הנפלד מביאים.
עושה את העבודה. מאפשר התקנת מצבר אביזרים מכל סוג ללא קשר למצבר הראשי.
אין קשר בין המתח של המערכת הראשית למתח של המערכת המשנית. המתח שמוציא המטען יכול להיות גבוה, נמוך או שווה למתח של האלטרנטור. בהתאם למצב ולצורך.

אין לו תצוגה בקבינה.
אני התקנתי מד מתח כפול.

כמובן שהוא יודע לנתק בין המערכות כשצריך בכדי להגן על המצבר הראשי.אתה מדבר על פאנל סולרי? זה ממש לא מה שאני מחפש. תודה

איל מ
25-04-21, 15:48
מהתמונות, מדובר על מטען dc2dc שיודע גם לווסת ולהפריד בין המצברים.
אבל לא מצאתי את זה אצל הנפלד.

YoavR
25-04-21, 16:07
אתה מדבר על פאנל סולרי? זה ממש לא מה שאני מחפש. תודה

המטען יודע לקבל גם פנל סולארי. אצלי ברכב אין כרגע פנל סולארי. אולי בעתיד...

- - - Updated - - -

מהתמונות, מדובר על מטען dc2dc שיודע גם לווסת ולהפריד בין המצברים.
אבל לא מצאתי את זה אצל הנפלד.

אכן.
יש. לא יודע איפה חיפשת. תצטרך להאמין לי.;)

lizard
25-04-21, 17:03
המטען יודע לקבל גם פנל סולארי. אצלי ברכב אין כרגע פנל סולארי. אולי בעתיד...

- - - Updated - - -

אכן.
יש. לא יודע איפה חיפשת. תצטרך להאמין לי.;)בכל מקרה זה נראה יותר משוכלל ויקר ממה שאני רוצה. כנראה פשוט אבנה לי עמדת טעינה חיצונית והרכבים יהיו מחוברים אליה. תודה

six-86
26-04-21, 01:39
מישהו הצליח להשיג בארץ בקר טעינה שמתאים לאלטרנטור וגם לטעינה סולארית ?

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
26-04-21, 09:09
מישהו הצליח להשיג בארץ בקר טעינה שמתאים לאלטרנטור וגם לטעינה סולארית ?
למצברי עופרת?

תעשה מה שכל העולם עושה.
לטעון את שני המצברים במקביל דרך מפריד/מבודד מצברים שמחבר בין המצברים אחרי הנעה.

לחבר פאנל סולרי דרך בקר סולארי.

six-86
26-04-21, 09:52
למצברי עופרת?

תעשה מה שכל העולם עושה.
לטעון את שני המצברים במקביל דרך מפריד/מבודד מצברים שמחבר בין המצברים אחרי הנעה.

לחבר פאנל סולרי דרך בקר סולארי.חחח תהיה בריא ,
מה שאלתי ומה ענית [emoji2369][emoji1787]
זה מותקן אצלי ועובד יותר משלוש שנים , שאלתי הייתה אחרת , אם מישהו מצא בארץ בקר שעובד עם אלטרנטור ופאנל סולארי

YoavR
26-04-21, 10:02
כן. המטען של רדארק שמותקן אצלי.
ראה כמה תגובות למעלה

andy.shaked
26-04-21, 10:10
אם יש אצל הנפלד מוצרים של redarc, אז תמצא הכל ביחידה אחת. אולי גם אצל מי שמייבא ctek
אחרת תצטרך להזמין מחול, אני הזמנתי מטען ובקר DC-DC שעובד מהאלטרנטור או מפאנל https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210426/8954880b64ae759e56a619ef49fac4c7.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210426/aa39c21dffeb84e272334d9a290b3bc9.jpg

המדען המטורף

ד ו ר ו ן
26-04-21, 15:30
חחח תהיה בריא ,
מה שאלתי ומה ענית [emoji2369][emoji1787]
זה מותקן אצלי ועובד יותר משלוש שנים , שאלתי הייתה אחרת , אם מישהו מצא בארץ בקר שעובד עם אלטרנטור ופאנל סולארי

רק בריאות..

הבקר של הרכב עושה בדיוק מה שאתה מחפש. טוען מצבר.
ובשביל הסולארי יש בקר סולארי פשוט וזול ואפקטיבי.

המוצר של redarc מעולה אבל למה?

bezzat
21-10-21, 20:33
אני קורא את השרשור הזה ( כמו רבים וטובים אחרים) ונהייתי עובד עצות
אני מעוניין באותו סט אפ כמו של יורם רק עם שינוי קל (אני מניח)

להוסיף מצבר צרכנים כפריקה עמוקה ( מקרר+ משאבת מים+ תאורה)
התנאי הוא - המצבר צרכנים לא ישמש כגיבוי למצבר הראשי והוא חייב להיות פריקה עמוקה (לא מצבר רגיל )
שאלות
1. איזה מצבר מומלץ לקחת
והאם 33AH זה מספיק לתנאים שלי ואיזה דגם לקנות?

2. מכל הדיון לא הבנתי האם VSR (https://www.amazon.com/gp/product/B00WTAFR5W/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1THAFXMZ9HFU 2&psc=1) יכול להטעין באופן תקין ~ מצבר פריקה עמוקה?

נ.ב
האלטרנטור שלי מספק 120AH
הרכב לאחר חניית לילה מונע להמשך הטיול - אני לא נשאר קבוע ומתנחל במקום אחד כמה ימים!

ishc
22-10-21, 00:41
למה לא lifepo4.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

zivo
22-10-21, 08:08

התנאי הוא - המצבר צרכנים לא ישמש כגיבוי למצבר הראשי והוא חייב להיות פריקה עמוקה (לא מצבר רגיל )
שאלות
1. איזה מצבר מומלץ לקחת

2. מכל הדיון לא הבנתי האם VSR (https://www.amazon.com/gp/product/B00WTAFR5W/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1THAFXMZ9HFU 2&psc=1) יכול להטעין באופן תקין ~ מצבר פריקה עמוקה?

נ.ב
האלטרנטור שלי מספק 120AH
הרכב לאחר חניית לילה מונע להמשך הטיול - אני לא נשאר קבוע ומתנחל במקום אחד כמה ימים!

ל VSR יש תפקיד אחד בלבד - שיש טעינה מהאלטרנטור, לחבר את הטעינה של המצבר צרכנים, ומתי שאין טעינה מהאלטרנטור, לנתק בין שתי המערכות ( את המערכת צרכנים מהמערכת של הרכב).
ה VSR לא מתעסק ולא אחראי על משטר וטכניקת הטעינה של המצבר צרכנים.
אם המצבר צרכנים זהה ( או לפחות דומה) למצבר הראשי ( למשל שניהם עופרת רגיל , או אחד רגיל ואחד agm) כנראה שאפשר להסתפק ב VSR.
אם המצבר צרכנים שונה ( שאתה כותב מצבר פריקה עמוקה, יש הרבה סוגים), כנראה שתצטרך גם איזה מתאם \ מטען\ dc2dc .
שתחליט איזה מצבר צרכנים אתה משתמש, נוכל להתייחס.
אם , שאתה כותב מצבר פריקה עמוקה, אתה מתכוון למצבר עופרת כלשהו ( agm?) אז כמו שכתבי, VSR מספיק.

ד ו ר ו ן
22-10-21, 08:12
אם המצבר צרכנים זהה ( או לפחות דומה) למצבר הראשי ( למשל שניהם עופרת רגיל , או אחד רגיל ואחד agm) כנראה שאפשר להסתפק ב VSR.

במקרה הזה אפשר להסתפק במפריד מצברים פשוט אחרי סוויץ וזהו.
עובד, מוכח וזול.

זה נחמד ומעניין להתעסק ולהתפלפל ברכיבי בקרה וויסות, ואפשר גם פשוט ויעיל.
(ואפשר לחסוך את הדיון שוב, הכל כתוב).

six-86
22-10-21, 08:18
בלי בקר טעינה כלשהו (לא vsr) כשמדובר בשני מצברים מסוגים שונים העסק לא יעבוד , כלומר רק במידה ויש שני מצברים מאותו סוג (עופרת) העסק יעבוד ללא בקר טעינה , אם יהיה מצבר ראשי עופרת והמשני סוג אחר כמו ג'ל פריקה עמוקה agm או ליתיום או lifepo4 ללא בקר , זה לא יעבוד .

ד ו ר ו ן
22-10-21, 11:05
בלי בקר טעינה כלשהו (לא vsr) כשמדובר בשני מצברים מסוגים שונים העסק לא יעבוד , כלומר רק במידה ויש שני מצברים מאותו סוג (עופרת) העסק יעבוד ללא בקר טעינה , אם יהיה מצבר ראשי עופרת והמשני סוג אחר כמו ג'ל פריקה עמוקה agm או ליתיום או lifepo4 ללא בקר , זה לא יעבוד .

חבל לקפוץ (תקרא שוב מה הדגשתי), וחבל לפתוח שוב דיון שנטחן עד דק.
גם לגבי מצברים מסוגים שונים (AGM, פריקה), זה לא מדויק.
החידוד הוא לגבי מי שנכנס עכשיו להתלבטות ויקבל רושם מוטעה שיש אופציה אחת וזהו.

six-86
22-10-21, 13:26
חבל לקפוץ (תקרא שוב מה הדגשתי), וחבל לפתוח שוב דיון שנטחן עד דק.
גם לגבי מצברים מסוגים שונים (AGM, פריקה), זה לא מדויק.
החידוד הוא לגבי מי שנכנס עכשיו להתלבטות ויקבל רושם מוטעה שיש אופציה אחת וזהו.תאמין לי כתבתי מה שכתבתי אחרי שניסיתי כל האופציות !
רק מצברים זהים זה עובד , אם לא זהים בלי בקר זה לא יעבוד , זה יעבוד עד שיגמרו חיי המצבר , למי שמטייל הרבה זה לא יעבוד .

חנן-ג'יפולוג
22-10-21, 13:49
האלטרנטור שלי מספק 120AH
!

120A

PW
22-10-21, 14:13
תאמין לי כתבתי מה שכתבתי אחרי שניסיתי כל האופציות !
רק מצברים זהים זה עובד , אם לא זהים בלי בקר זה לא יעבוד , זה יעבוד עד שיגמרו חיי המצבר , למי שמטייל הרבה זה לא יעבוד .

אתה (כמובן) טועה.
אין קשר לסוג המצברים אם החיבור המקבילי ביניהם קורה / מתבצע רק כשמערכת הטעינה / אלטרנטור - עובדת.
מתח האלטרנטור במערכת טעינה תקינה הוא גבוה דיו לטעון כל מצבר מכל סוג, גם בזוגות, ועל כן לא ממש משנה אם בכיבוי הרכב, המצברים מתנתקים זה מזה.
בהקבלה למערכת מים: משנה רק קצב הצריכה מול קצב המילוי (טעינה) במשטר השימוש לאורך זמן. לא משנה גודל הבריכה או סוג המאגר.
למשל: מצבר קטרפילר 100 א"ש עופרת / חומצה כמצבר עיקרי, ואתו במערכת מצבר אופטימה אדום 55 א"ש AGM החזיקו 6 ו - 12 (!) שנים בהתאמה בסבב האחרון אצלי.
(מחוברים חיבור מקבילי דרך ממסר NO לזרם גבוה שמקבל מתח אחרי סוויץ').

andy.shaked
22-10-21, 14:26
שני מצברים שונים יכולים להיטען גם בלי בקר, אולי לא יטען ל 100 אחוז ( לא סביר) אבל גם במצבר צרכנים יטען. במקרה הבקר שלי החליט לעשות קצת צרות והחלטתי לחבר את המצבר צרכנים ללא הבקר, הפלא ופלא זה עובד (מצבר רגיל ומצבר פריקה עמוקה לצרכנים)
לגבי ההערה של גודל האלטרנטור, בדוק כמה באמת הוא מייצר לך בסלד של 2000-3000 שזה הסלד שהרכב שלך יהיה בו רוב הזמן (רמז, לא קרוב ל 120A )

המדען המטורף

ד ו ר ו ן
22-10-21, 14:32
תאמין לי כתבתי מה שכתבתי אחרי שניסיתי כל האופציות !

תאמין לי כתבתי מה שכתבתי אחרי שאני ועוד המון אנשים מסביב לעולם ניסינו!
(סימני קריאה תמיד נותנים הרגשה של חשיבות והחלטיות).

asafk
22-10-21, 14:36
העניין הזה של מצברים מוציא מכם דברים לא טובים.
אם בקר לא טוב לכם תעברו לעוף או נסו צמחונות. אבל כל האפשרויות קיימות לא צריך לריב.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

bezzat
22-10-21, 17:32

שאלות
1. איזה מצבר מומלץ לקחת

נ.ב
האלטרנטור שלי מספק 120A - תיקנתי חנן - תודה

אנסה לענות , למרות שאני לא מבין כל-כך
שוב רשמתי את הדרישות שלי
אחד החברים רשם מצבר lifepo4 - האם 20Ah יספיק לדרישות שלי - המחיר בסביבות 500 שקל ?
מצבר פריקה עמוקה - לא יודע מה צריך , לכן אני פונה אליכם

המטרה בסופו של דבר להניע את הרכב בבוקר והמצבר צרכנים יתחיל להיטען

דורון.פ.
22-10-21, 17:51
והמאמר הזה לא עונה לך על השאלות?
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3981-%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%A0%D7%91%D7%95%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9B%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%94

bezzat
22-10-21, 18:14
והמאמר הזה לא עונה לך על השאלות?
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3981-%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%A0%D7%91%D7%95%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9B%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%94

מודה שפיספסתי.... :cool:
חוזר למחברת .....
עריכה....

לפי הסרטוט שלך אני צריך DC2DC
אפשר בבקשה לינק ל dc2dc אחד למצבר גיל פריקה עמוקה ואחד ל
ואחד ל Lifepo4 ( הבנתי שהם שונים )

תודה

ד ו ר ו ן
22-10-21, 18:36
אחד החברים רשם מצבר [COLOR=#111111]lifepo4 - האם 20Ah יספיק לדרישות שלי -
למרות שליפו מאפשר ניצול גבוה יותר מעופרת וכו׳, המספר הזה גבולי מידי לדעתי.
קצת תאורה, קצת מים, וקצת פתיחות מקרר ואתה בבעיה.
תבנה מערכת עם יתירות כי התיאבון לאנרגיה בוודאות יגיע.

boaz avrahami
22-10-21, 18:56
אתה מתכוון לבנות לעצמך מצבר Lifepo4 או לקנות מוכן?
לטעמי סביב 30 א״ש יתן לך מענה הולם ללא חשש עבור ערב ולילה של מקרר ושאר הצרכנים.

zivo
22-10-21, 20:13
במקרה הזה אפשר להסתפק במפריד מצברים פשוט אחרי סוויץ וזהו.
עובד, מוכח וזול.

זה נחמד ומעניין להתעסק ולהתפלפל ברכיבי בקרה וויסות, ואפשר גם פשוט ויעיל.
(ואפשר לחסוך את הדיון שוב, הכל כתוב).

דורון,
VSR הוא לא אביזר וויסות.
כמה עולהה אותו מפריד מצברים פשוט שאתה מציע?

ד ו ר ו ן
22-10-21, 20:30
דורון,
VSR הוא לא אביזר וויסות.
כמה עולהה אותו מפריד מצברים פשוט שאתה מציע?

אל תתחיל..
אני יודע מה זה.
אני מציין שבניגוד לנאמר, יש יותר מאפשרות אחת למערכת.

דורון.פ.
23-10-21, 00:47
מודה שפיספסתי.... :cool:
חוזר למחברת .....
עריכה....

לפי הסרטוט שלך אני צריך DC2DC
אפשר בבקשה לינק ל dc2dc אחד למצבר גיל פריקה עמוקה ואחד ל
ואחד ל Lifepo4 ( הבנתי שהם שונים )

תודה
לא יכול להמליץ על אחד כזה או כזה
אני קניתי אחד מתכוונן
אבל לא מתאים לכולם כי צריך מארז.
https://www.ebay.com/itm/172597536678
היתרון שניתן לכוון מתח מדויק וניתן להגביל זרם.
אצלי כבר שנתיים+ ועובד ללא בעיה.

boaz avrahami
23-10-21, 07:13
ה lifepo4 לא ממש צריך שינוי מתח אם הוא בתצורת 12 וולט ומחובר למערכת ברכב 12 וולט.
הוא רק צריך הגבלת זרם בתכלס. וזה קשור לקיבולת המצבר ועובי המוליכים.

zivo
23-10-21, 08:03
ה lifepo4 לא ממש צריך שינוי מתח אם הוא בתצורת 12 וולט ומחובר למערכת ברכב 12 וולט.
הוא רק צריך הגבלת זרם בתכלס. וזה קשור לקיבולת המצבר ועובי המוליכים.

בועז,
לא כולם נוסעים בצ'ירוקי...יש רכבים שהמתח שלהם עובר את ה 14 וולט.
לא בטוח שזה בריא ל lifepo4.
חוץ מזה, איך אתה מגביל זרם?
אז אחרי שבודקים את הכל, DC2DC שחלקם, הפשוטים, עולים פחות מ 30$, זה הפתרון הכי פשוט והכי נכון.

boaz avrahami
23-10-21, 08:14
גם אני לא נוסע בצ׳ירוקי.

מצבר let fepo4 יקבל מתחי טעינה שמתאימים למצבר חומצה עופרת.
גם אני משתמש ב dc2dc והסיבה העקרונית היא הגבלת הזרם.
ובהמשך החלטתי לעבור ל 28 וולט וזה משיקולים של המצברים שהשגתי ושמאפשרים גם הקטנת המוליכים בחצי.

bezzat
18-02-22, 08:32
היי
אני שוב מחייה את הדיון (חוצה ישראל מתקרב)

הפעם אני כותב כאן את הנתונים
רכב דיזל עם מצבר וורטה כחול 100AH מתפקד היטב ומוחלף כל 3 שנים

סיגנון טיולים וכו...
פעם בשנה - חוצה ישראל - חמישה ימים ( 4 לילות)
4-6 פעמים בשנה שתי לילות
4 פעמים בשנה 3 לילות
זה פחות או יותר
לגבי המקרר https://www.vitrifrigo.com/ww/en/c47
המקרר ברשותי כ 3 חודשים (מותקן כבל עבה מאזור המנוע לתא המטען) - זהו מקרר "טיפש" ואי אפשר לקבע לו מתח ניתוק רק ע"י הוספת נגד ( אם אני זוכר נכון)
לא זוכר מה מוגדר כבררית מחדל מתי הוא מתנתק
חבר שמטייל איתי קבוע יש לו את המקרר שנתיים והוא מכבה אותו בסוף היום והאוכל נשאר קרררר ובבוקר מדליק
(בידוד הדופן הוא 4 סמ )

ביום יום הרכב עומד - רכב טיולים בלבד

נרכש איסוליטור - 12V 140 Amp Dual Battery Smart Isolator
נשאר לרכוש מצבר פריקה עמוקה AGM ו DC2DC
בנוסף היכן אתם רוכשים מצבר מסוג זה

קשה לי מאוד להחליט על הרכיבים מה בדיוק מומלץ ואיך להתאים את שתי הרכיבים שיתאימו מבחינת זמן טעינה / קצב וכו ( נשבע לכם לא הבנתי מה כתבתי אבל הבנתם אותי)

עזרתם תודה

ד ו ר ו ן
18-02-22, 09:03
נרכש איסוליטור - 12V 140 Amp Dual Battery Smart Isolator
נשאר לרכוש מצבר פריקה עמוקה AGM ו DC2DC
בנוסף היכן אתם רוכשים מצבר מסוג זה

קשה לי מאוד להחליט על הרכיבים מה בדיוק מומלץ ואיך להתאים את שתי הרכיבים שיתאימו מבחינת זמן טעינה / קצב וכו ( נשבע לכם לא הבנתי מה כתבתי אבל הבנתם אותי)
עזרתם תודה
מפנה אותך לשרשור בנושא, שתוכל לקבל כמה זויות מבט.
מצבר סטארט סטופ AGM כמצבר שני ברכב שטח (https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/117055-%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8-%D7%A1%D7%98%D7%90%D7%A8%D7%98-%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A4-AGM-%D7%9B%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8-%D7%A9%D7%A0%D7%99-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97)

זו התמצית של הסידור אצלי בשנתיים+ האחרונות.

אני עם מצבר צרכנים סטארטסטופ AGM כשנה.
עושה מה שצריך, אין קוסם ובלונים.
יש מקרר תאורה ומשאבת מים.
(החליף מצבר צרכנים עופרת רגיל).
יש מפריד מצברים כשהמנוע כבוי, אין DC2DC, טעינה במקביל מהרכב בזמן שהמנוע עובד.
וזה פשוט עובד.
העדכון לנ"ל הוא שהמצבר עדיין חי ובועט, ולא הוחלף (עומד גם שבועיים+ בלי שימוש בין טעינות).
להוסיף שבטיולים ארוכים בסגנון שאתה מתאר, אני לוקח איתי פאנל סולרי 100W ומחבר למצבר צרכנים במשך היום בחניות ארוכות של מעל לילה ללא הנעת הרכב.

amitaikl
18-02-22, 09:53
מפנה אותך לשרשור בנושא, שתוכל לקבל כמה זויות מבט.
מצבר סטארט סטופ AGM כמצבר שני ברכב שטח (https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/117055-%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8-%D7%A1%D7%98%D7%90%D7%A8%D7%98-%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A4-AGM-%D7%9B%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8-%D7%A9%D7%A0%D7%99-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97)

זו התמצית של הסידור אצלי בשנתיים+ האחרונות.

יש מפריד מצברים כשהמנוע כבוי, אין DC2DC, טעינה במקביל מהרכב בזמן שהמנוע עובד.
וזה פשוט עובד.
העדכון לנ"ל הוא שהמצבר עדיין חי ובועט, ולא הוחלף (עומד גם שבועיים+ בלי שימוש בין טעינות).
להוסיף שבטיולים ארוכים בסגנון שאתה מתאר, אני לוקח איתי פאנל סולרי 100W ומחבר למצבר צרכנים במשך היום בחניות ארוכות של מעל לילה ללא הנעת הרכב.המצבר AGM יושב בתא המנוע?

Sent from my Pixel 5a using Tapatalk

ד ו ר ו ן
18-02-22, 10:05
כן.

amitaikl
18-02-22, 10:41
כן.תודה!

Sent from my Pixel 5a using Tapatalk

bezzat
21-02-22, 19:51
אני עם מצבר צרכנים סטארטסטופ AGM כשנה.
עושה מה שצריך, אין קוסם ובלונים.
יש מקרר תאורה ומשאבת מים.
(החליף מצבר צרכנים עופרת רגיל).

דורון
אתה יכול להפנות אותי לדגם המצבר שברשותך - או סידרה מתאימה?
שלי נמצא בתא המטען

ד ו ר ו ן
21-02-22, 20:28
מותג סטארטאפ (משווק עי היבואן של ורטא),
דגם סטארט-סטופ AGM
70 וקצת אמפר, לא זוכר בדיוק את המספר.

erezgur
21-02-22, 21:02
שלי נמצא בתא המטען
מדובר בטנדר או באותו החלל עם נוסעי הרכב?
(לא הייתי משתמש במצבר עופרת (חומצה) באותו חלל סגור עם נוסעים).

bezzat
21-02-22, 21:24
מדובר בטנדר או באותו החלל עם נוסעי הרכב?
(לא הייתי משתמש במצבר עופרת (חומצה) באותו חלל סגור עם נוסעים).

אותו חלל נוסעים - אם AGM הוא חומצה אז כמובן שלא
לכן ביקשתי מצבר מתאים פריקה עמוקה 45 עד 55 אמפר/שעה וממיר DC2DC - אשמח ללינק לרכישה או דגם ספציפי שאוכל לחפש .
ובבקשה , לא להוביל אותי ללינק אחר באתר
תודה מראש

erezgur
21-02-22, 21:43
אם אני מבין נכון, אתה מחפש מצבר ליתיום.

ishc
21-02-22, 21:58
אני קניתי לאחרונה זוג כאלו US $52.26 22%OFF | 12.8V 21A Lifepo4 battery pack 4S3P 32700 built-in 40A same port charge and discharge balance BMS 12V power supply
https://a.aliexpress.com/_vL645A

בביקורות מדברים על 17 אמפר שניתן לקבל מהם, אני מדדתי על אחת 15.
סהכ הכל עובד אבל עוד אין לי חוות דעת לאורך זמן.
בהצלחה

חנן-ג'יפולוג
21-02-22, 23:59
התכוונת לאמפר-שעה?

ishc
22-02-22, 00:08
כן

bezzat
22-02-22, 07:28
אם אני מבין נכון, אתה מחפש מצבר ליתיום.