PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יה - כיריים חדשים למטבח - חשמלי/גז?

נמרוד
01-12-18, 17:53
לצורך הרקע, הכיריים הנוכחיים גז, סימנס, רוחב 70 (רוחב החור בשיש 56 ס"מ) חמש להבות. תשע שנים, עשו את שלהם. ההחלטה לעבור הלאה כבר התקבלה, אז עצות לגבי תיקון לא רלוונטיות.

המועצה העליונה בבית מצד אחד מעדיפה חד משמעית חשמליים, כי אומרות שיותר קל לנקות. ומצד שני מעולם לא היה לנו חשמלי אז האם זה מספיק טוב?

השימוש - יומיומי, כבד. כולל הילדות. בישולים, טיגונים, צריך עוצמה.

מה אומרים מומחי האתר? תרגישו חופשי לחפור, לשם שינוי.

הדחיפות גבוהה (אני צריך לעמוד במשימה של כיריים חדשות לפני חנוכה. שיט, כוס אמק זה מחר!!)

מוטי ג.
01-12-18, 17:57
שמעתי מהבוס שלי לפני שבועיים (=עדות שמיעה יד 2) שאינדוקציה חד פאזי נחשבים יקרים יותר מאשר תלת פאזי.
אז קח את זה בחשבון, אם בכלל יש לך הכנה לתלת פאזי באזור.

ומנקודת מבט אחרת, אני לא רציתי לשים חשמלי כי אתה תלוי בחברת החשמל, ועם גז אתה תלוי רק במלאי עצמי שלך.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

guy888
01-12-18, 18:00
אם מעמידים יותר משני סירים בו"ז אז צריך תלת פאזי.

כמובן אם חשמלי אז אידוקציה, רק לקחת בחשבון שחלק מהסירים ומחבתות שברשותכם עלולים לא להתאים.

Gilad
01-12-18, 19:11
רק אינדוקציה

גם בחיבור חד-פאזי, בדכ האינדוקציה "יודעת" ולא נותנת לעבור את העומס המותר על ידי הגבלת העוצמה כשמפעילים מספר מוקדים במקביל

היתרונות? בטיחות (אין גוף חימום), מהירות חימום, קלות ניקיון, זיהוי סיר אוטומטי (הורדת את הסיר? הכיריים מפסיקים אוטומטית)

בקיצור, אין שום היגיון לקנות כיריים קראמיות ולדעתי גם לא גז

החסרון - יש מצב שלא כל כלי הבישול שלך יתאימו (תנסה להצמיד מגנט לתחתית הסיר/מחבת. נצמד? מתאים!)

omri_t
01-12-18, 19:17
אם אין לך תלת פאזי ליד- אל תלך על זה.
ובדוק שיש לך רזרבה על הפאזות.

מעבר לזה- רק שבחים.

Gilad
01-12-18, 19:24
אצלי עובד מעולה על פאזה אחת - דרש שינוי בחיווט של האינדוקציה, בהתאם להנחיות היצרן

נמרוד
01-12-18, 19:25
יש שקע כוח חד פאזי.

אשמח להרחבות ונימוקים ולא רק מסקנות סופיות. אני אדאג לתמצת את החומר לתקציר מנהלות [emoji16]

מוטי ג.
01-12-18, 19:45
אגב, יש כיריים רחבות כ80 ס"מ עם בסיס מתאים לנישה של 60 ס"מ, ואז אפשר לשים רחב על בסיס צר

נמרוד
01-12-18, 20:02
כיריים חשמליים גם צריכים חור בשיש? או שהם מודבקים מעל? הפתח הקיים הוא 49 על 56 ס"מ, ממש (אבל ממש) לא בא לי לחצוב בשיש.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

מוטי ג.
01-12-18, 20:04
ההורים שלי הניחו 80 על חור של כיריים קטנות, לא יודע אם זה היה 50 או 60 במקור.

חנן-ג'יפולוג
01-12-18, 21:21
אנחנו חמש שנים עם אינדוקציה. מעולה.
חלק מהשנים האלה חיינו עם חד פאזי ובשנים האחרונות עם תלת פאזי, כי כבר הייתי באיזור האחורי של המדיח, אז סידרתי את זה כמו שזה אמור להיות. לא הגביל אותנו כשזה היה עם החד פאזי, אבל אנחנו גם לא מהמשפחות שמעמידות ארבעה סירים בפול Boost בו זמנית. אם אתה עם שני סירים אתה יכול להתפרע בהרתחות, ואם זה ארבעה, זה יחיה יפה בלהבות בינוניות-נמוכות. העוצמות של זה חזקות מאוד, ולרוב הבישולים אתה מסתפק בעוצמות של 2-3 מתוך 9 כשהדרגה הבאה היא B boost, ששימושית רק להרתחה ראשונית כשאתה לחוץ.

Pageup
02-12-18, 00:04
אני בלי כיריים גז מ 2004. לא קרה לי פעם אחת שנתקעתי בלי חשמל.
כן קרה שכיריים לא עבדו בגלל תקלה (אז הבאתי את המיכל גז עם הגזיה
מהמחסן) וגם זה אולי פעמיים.
את הגז שנאתי בגלל הניקוי, מלא חלקים, זה לא משטח ישר השמן נשרף
על החלקים הבהירים ואז זה מלחמה לנקות או שנשארים כתמים כהים.
בקרמיות הבעיה הייתה שלקח יותר זמן להרתיח מים וכו'. אבל הניקוי היה
להיט. זכוכית, חלק, סבון, ניגוב ונקי.
באינדוקציה זה כבר עולם אחר, מרתיח מים יותר מהר מגז, מרוויח את עולם
המשטח זכוכית החלק. פתרון מצוין, אבל מה? אחרי ההחלפה נשארתי עם
שני סירים מתאימים אז גם הייתי צריך להשקיע בסירים חדשים (וסירים
טובים זה לא זול).
מה שכן, לא מצאתי עד היום פינג'אן לאינדוקציה אז מבשלים על סיר קטן.
גם הכיריים הבאים יהיו אינדוקציה ללא ספק. יש כיריים שגודל המשטח
משתנה לפי גודל הסיר, אתה יכול להגדיל אותו ולהקטין, יש גם איזה אופציה
שאתה מחליק אותו לאורך המשטח וכל "צעד" הטמפ' יורדת, זה נוח שאתה
צריך להרתיח ואז להנמיך את האש (גימיק, נכון, אבל נורא נח).

moutzi
02-12-18, 08:41
בישול על גז נחשב טוב יותר...
אבל אין ספק שהרבה יותר בטוח ונוח חשמל. במיוחד אם אינדוקציה.
החשמליים הרגילים יותר מסוכנים מכיוון שנשארים חמים לאחר שכובו
לא הייתי לוקח בחשבון הפסקות חשמל. כמה פעמים זה קורה?

מוטי ג.
02-12-18, 08:50
השיקולים שלי להתחשבות בהיעדר חשמל היה עם תינוקות.
שחימום מים לבקבוק עם קומקום חשמלי / מיקרו/ תמי 4 לא אפשריים ללא חשמל.
ולרוץ למחסן עם תינוק להביא גזייה נראה לי מוגזם.
אז, להשאיר אפשרות גיבוי על מקור אנרגיה אחר מלבד חשמל נראה לי הכרחי.

אם נלך רחוק עוד יותר, אפילו כגיבוי לדוד חשמלי לצרכי מקלחת

six-86
02-12-18, 08:51
שבע שנים עם חשמלי תלת פאזי(Bosch) ועובד מצוין , כולל בישולים בכמויות גדולות וסירי מקלובה ענקיים [emoji6]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

נדב42
02-12-18, 09:42
איכשהו אף פעם לא התחברתי לכיריים חשמליים, אולי זה סתם עניין של הרגל, אבל נראה לי קל יותר לשלוט בגז, פשוט כי רואים בעיניים...

וספציפית לאינדוקציה, בישולים ארוכים אני אוהב לעשות בקדירת חרס, לא נראה לי שזה יעבוד...

wonderd
02-12-18, 14:04
אני אוהב את הכיריים הקרמיות שלי - חסרונות שאי אפשר לשרוף פיתה או חצילים אבל הרבה יותר נקי ונעים, אין לי ניסיון עם אינדוקציה ואין לי כרגע תקציב פנוי (סדר עדיפות נמוך) או צורך כלשהו לנסות את זה.
חסרון נוסף (כמו באינדוקציה אני מניח) הוא שאם התחתית של הסיר/מחבת לא ישר לחלוטין יש בעיה בהעברת החום והכלי כבר לא שמיש - בכיריים גז אין את הבעיה הזאת מן הסתם.
הכיריים אצלי ישנות - יש לי אותן 18 שנה כבר וחוץ מגודל סיר מוגבל קצת הן מצויינות ונוחות לעבודה - מניח שהיום יש כבר כיריים יותר גדולות בסטנדרט ואם לא - אפשר לבחור גודל מתאים.
אמנם תלויים בחשמל אבל אין לי בעיה עם זה - אם תהיה בעיה זמנית נוציא את הכיריים של האוטו..

ofer_b
02-12-18, 14:32
מה לגבי עלויות שוטפות של אינדוקציה לעומת גז, מה כלכלי יותר ובאיזה הפרש?

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

alto
02-12-18, 15:15

אם אתה לא מפעיל מטבח חצי תעשיית בבית - לא באמת משנה.
השיקולים שלי לחשמל הם בטיחות, פחות גורם להתעסק איתו בתשלומים ותקלות, ויופי/נוחות.
כשיש הפסקת חשמל יש גזיה(יות) מהאוטו + כירה ליד הגריל בחוץ ( + מטרייה לגשם)

Pageup
02-12-18, 15:41
השיקולים שלי להתחשבות בהיעדר חשמל היה עם תינוקות.
שחימום מים לבקבוק עם קומקום חשמלי / מיקרו/ תמי 4 לא אפשריים ללא חשמל.
ולרוץ למחסן עם תינוק להביא גזייה נראה לי מוגזם.
אז, להשאיר אפשרות גיבוי על מקור אנרגיה אחר מלבד חשמל נראה לי הכרחי.

אם נלך רחוק עוד יותר, אפילו כגיבוי לדוד חשמלי לצרכי מקלחת

בוא נהיה עכשיו רציניים, כמה פעמים הייתה לך הפסקת חשמל ב 5 השנים האחרונות?
כמה פעמים היא הייתה למשך יותר משעה שאתה צריך גיבוי כזה שללכת למחסן/אוטו
להביא גזיה זה חתכת סיפור?
לא זכורה לי פעם אחת (והגדולה שלי בת 14.5 והקטן בן שנה ו 3 חודשים) שהייתה לי בעיה.

אם יש לך מיכל גז בבית אז העלויות לגז יחסית נמוכות, אבל בעולם שיש לך דמי מנוי חודשיים וכל קוב
גז עולה לא מעט (גז מרכזי) אז כנראה והחשמל יהיה יותר זול. תביא בחשבון גם שבבית חדש חסכתי
דמי התחברות (בטח מעל 2000 שקל) ולא שילמתי פקדון על מונה (גם מאות שקלים) אז יש פה עוד רווח.
ותכלס, אתה גם מוציא מערכת נוספת שהיא מסוכנת מהבית(נכון, היא בטיחותית ודליפות זה נדיר ועדיין
עם ילדים בבית שמשחקים בכל מיני דברים זה עוד שקט קטן, אין גז ואין אש חשופה).

חסרון נוסף (כמו באינדוקציה אני מניח) הוא שאם התחתית של הסיר/מחבת לא ישר לחלוטין יש בעיה בהעברת החום והכלי כבר לא שמיש - בכיריים גז אין את הבעיה הזאת מן הסתם.

נכון, אבל חלק מהסיבות להתעקמות הכלים זה בישול על גז והשטות הזאת של הרגליים שהסיר מונח עליהם.
סירים עם תחתית כפולה/משולשת/סתם עבה לא נוטים להתעקם כשהם מונחים על משטח שטוח. מחבתות
אלומיניום לפעמים, וגם זה בד"כ שהן מאיכות נמוכה, הן לא עולות יותר מדי ואין בעיה לזרוק ולקנות חדש.
במחבתות אני זורק אותן כשהטפלון מתחיל להתפרק בד"כ (עובד עם כלי עץ אז מדובר על שנים).

לגבי התחממות המשטח, גם באינדוקציה הוא מתחמם (פחות מקרמיות) כי עדיין יש לך סיר שמגיע לטמפ של מעל 100 מעלות
(ולפעמים גם 150 ו 180 בטיגון עמוק) ומונח עליהן. אבל אין ספק שהוא מתקרר הרבה יותר מהר בגלל החומר
ושטח הפנים.

דרור ברלי
02-12-18, 16:03
החשמלי יפה וקל לנקות, אבל מלא חסרונות.

חלק מהסירים שיש לך יתגלו כלא מתאימים וצריך להחליף - סירים איכותיים זה חבילה של כסף. קח בחשבון.
יש בישולים שמתאימים לגז ואין סיכוי על חשמלי.
פעם הייתי רגיל לעשות פוייקה בבית על הגז. הילדים מתים על זה. אבל בחשמלי אי אפשר להעמיד את הסיר עם התלת רגל שלו - ישבור את הזכוכית ולא יקבל חום כמו שצריך.

והיו גם תקלות שמעולם לא חוויתי עם כיריים גז המקובלים.

מבחינתי - טעות קשה. הגז עדיף.

gilur
02-12-18, 16:04
נמרוד,
רצית עם הסברים: תקבל :)

עברתי לפני שנה מגז (רחב בחור רגיל) לחשמל.
(תכלס, 5 להבות על פתח רגיל לא ממש מאפשרות העמדה נורמלית של 3 או 4 סירים שלא לדבר על חמישה).

אני עם חשמלי רגיל ולא אינדוקציה. למה? כי לא התחשק לי להחליף את כל הסירים והמחבתות (בדר"כ יש לנו כבר טאץ' לכל כלי ... המחבת האהובה לחביתות והסיר הנכון לאורז ... )

יתרונות:
הנקיון .... זה אושר ! אני ממש לא ממכורי הניקיון אבל פה אתה פשוט מעביר מטלית (מקסימום גירוד עם סכין יפנית בזווית פעם בחודש...) והכל מבריק. במקום ... לפרק להוציא לשטוף להרכיב ...
עוד יתרון - עוצמה. מ-ד-ו-י-י-ק-ת . אני קורא לזה "יתרון גברים". לרוב הנשים יש מין יד כזאת על הגז לא מעניין אותן 6 או 7 או 5. לי מאוד נח שיש מספרים והם מוחלטים. אתה תמיד יודע איפה אתה מה גם שאין מה להשוות בין שתי דרגות בגז לבין 9 בחשמל (נכון .. .גם אני הייתי מוצא לברז נקודות אמצע חדשות אבל בואו נודה בזה - קומבינה)
עוד יתרון - אני מרגיש הרבה יותר נח בלי גז בבית.
עוד יתרון - אם אין לך גריל גז בחצר - אתה נפתר למעשה לספק גז. וכל ספק שאפשר לוותר עליו זאת ברכה.
ולסיום - המחיר. אינדוקציה היתה הרבה יותר יקרה (עוד לפני הסירים)

חסרונות:
- הדבר הראשון - 2 דקות. תזכור אותן :)
הגז הזה מתחמם יותר לאט. יש עוד איזה דקה שתיים בהתחלה שצריך לחכות. מה שלא קיים בלהבה. אחרי הדקה הזאת הוא סבבה לגמרי.
- ילדים: המשטח נשאר חם אחרי העבודה איתו. הצג מהבהב איפה צריך לשים לב. זה בסדר עם בני עשרה ומעלה. עם ילדים קטנים - זה אולי שיקול שהיה עוצר אותי למרות שהם לומדים לא לגעת גם בתנור / מפזר חום וכו'.... אז אולי זה סתם בראש שלי
- זה לא חיסרון אבל משהו להתרגל אליו: (לדעתי דווקא בטיחותי יותר): כשצריך לעבור מהרתחה ל"אש קטנה" הפעולה משתנה. במקום להזיז את הסיר מורידים את העוצמה וזהו.
כלל האצבע הוא לשים את הסיר על המקום שהכי תואם את הגודל שלו - ולא לפי העוצמה שצריך. לוקח איזה יום להתרגל לשינוי הזה אבל לדעתי - מצויין. הסיר נשאר במקום שלו כל הזמן.

בשורה התחתונה - אני מאוד מאוד בעד
ועוד משהו קטן - לא הייתי משתולל עם חברות ודגמים יקרים. קח משהו באלפיה וצא לדרך.

חג שמח וטעים

Saar
02-12-18, 20:16
עברנו מגז לאינדוקציה חד פאזי של בוש לפני שנה.
תענוג.
הרבה יותר בטוח
הרבה יותר קל לניקיון
אין בעיה לבשל בעוצמה מלאה ב 4 "מבערים".

לכל מי שמפחד מהפסקות חשמל, בשנים שהיינו עם גז נתקעתי עם 2 בלונים ריקים מספר פעמים ומצאתי את עצמי מבשל במטבח על בנזיניה מספר ימים. לא נורא...
לא זכורות לי הפסקות חשמל ארוכות כאלו...

איל מ
02-12-18, 20:27
בוא נהיה עכשיו רציניים, כמה פעמים הייתה לך הפסקת חשמל ב 5 השנים האחרונות?.

אני מניח שזה תלוי איפה אתה גר.
בחורף הראשון שבו עברנו ליישוב, כל סערה לוותה בהפסקת חשמל שבין כמה שעות לבין יממה+.
בחורף השני כבר לא היו הפסקות חשמל של יממה, אבל בהחלט לא מעט הפסקות של הרבה שעות.
חורף שלישי ובנתיים עוד לא היו סערות אז קשה לשפוט.
מעבר לכך אחת לחודשיים שלושה יש הפסקות חשמל יזומות (בשעות הבוקר) או כתוצאה מתקלה. (בד"כ גם בשעות הבוקר, כי איזה טרקטור או משאית פגעו בקו תחתי/עילי).
אני מניח שמי שגר בשכונה לא בעייתית בעיר לא חווה מציאות כזאת, אבל אצלי הגז הוא נכס.

ואם בכך עסקינן,
אין יותר כיף מלשבת בהפסקת חשמל תחת שמיכה עם תה/מרק חם. גם אם לא ממש חייבים לבשל באותו רגע.

נדב42
02-12-18, 21:21
אצלי כל שנה יש לפחות 10 הפסקות חשמל, חלקן של כמה דקות ורובן של כמה שעות. היתה גם אחת של 4 ימים בסערה הגדולה.

זו לא סיבה לעבור לגז, במיוחד כשיש מטבח מדוגם בג׳יפ ...

אבל אני בכל זאת בעד הגז, יותר כיף לי לבשל בו והתוצאה טובה יותר בעיני (אבל בכל הכיריים החשמליים שיצא לי לבשל הייתי אורח ולא ממש מורגל בעצמת הבישול, אז זו לא באמת השוואה הוגנת)

מישהו אי שם למעלה כתב שלגז יש 2 עוצמות. אני לא יודע באיזה כיריים הוא משתמש אבל בכיריים סבירות יש טווח רציף של עוצמות ואפשר לכוון איך שרוצים.

אני, אגב, עם כיריים של 4 להבות, ואפשר לבשל בהן עם 4 סירים גדולים בנוחות. כיריים של 5 להבות בד"כ פחות שימושיות... בחרתי 4 להבות בגלל השימושיות, לא בגלל מחיר או גודל...

gilur
02-12-18, 22:46
אצלי כל שנה יש לפחות 10 הפסקות חשמל, חלקן של כמה דקות ורובן של כמה שעות. היתה גם אחת של 4 ימים בסערה הגדולה.

זו לא סיבה לעבור לגז, במיוחד כשיש מטבח מדוגם בג׳יפ ...

אבל אני בכל זאת בעד הגז, יותר כיף לי לבשל בו והתוצאה טובה יותר בעיני (אבל בכל הכיריים החשמליים שיצא לי לבשל הייתי אורח ולא ממש מורגל בעצמת הבישול, אז זו לא באמת השוואה הוגנת)

מישהו אי שם למעלה כתב שלגז יש 2 עוצמות. אני לא יודע באיזה כיריים הוא משתמש אבל בכיריים סבירות יש טווח רציף של עוצמות ואפשר לכוון איך שרוצים.

אני, אגב, עם כיריים של 4 להבות, ואפשר לבשל בהן עם 4 סירים גדולים בנוחות. כיריים של 5 להבות בד"כ פחות שימושיות... בחרתי 4 להבות בגלל השימושיות, לא בגלל מחיר או גודל...

היי נדב,
10 הפסקות חשמל בשנה? אתה איש מיוחד... אני מזמן הייתי שם גנרטור בבית (מתאפק עם זה כבר כמה שנים וזה על הפסקה אחת בחורף...)

מסיכם איתך לגמרי על ה- 4 ו- 5 בגז. חמש להבות היה ביזבוז מיותר. נציל בדיוק כמו ה-ארבע (אם לא פחות)

ולגבי הדרגות בגז - זה עבדך הנאמן ואני חייב להודות שבכל הכיריים שהיו לי הגז היה עם אופציה ל "full" ו- חצי ..

boaz avrahami
02-12-18, 23:39
הקליינט הוא פולני.
הלכלוך זה בעיקר מהקפה שגולש אצלו.

האינדוקציה זה כי זה הייטקיסטי ומתאים בול למטבח.

נמרוד למעשה שאל אם מישהו בקהל יכול לסדר לו הנחה למשהו שנראה טוב רק שהוא בניגוד לאייל מנסה לעטוף את השאלה [emoji41]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
03-12-18, 01:23
שיקנה פרקולטור ...

Derish
03-12-18, 06:47
במהלך העשור האחרון החלפתי 6-7 דירות ולכן יצא לי לנסות את כל הסוגים - חשמלי קרמי, חשמלי פלטה, חשמלי אינדוקציה וגז רגיל. עד כה הגז נתן לי את התוצאות הכי טובות.

כיריים חשמליים, מנסיוני, הם עניין של מזל. כמו מכונת כביסה, זה תלוי על מה תיפול ולא תמיד נמצא ביחס ישר למחיר. יש כאלה שמתחממים מהר ויש כאלה שלא, יש שמתנקים בקלות ויש שלא, יש שמרעישים יותר ויש שפחות. כיריים גז זה כמו פטיש - פשוט, עקבי ועובד בכל מזג אוויר. אין שם הפתעות או הבדל בביצועים.

בגלל השימוש הכבד שלכם יתכן שיש יתרון לחשמלי בפן הניקוי, אבל מבחינתי כרווק שכמעט ולא מטגן אלא רק מבשל בסירים סגורים, הגז הוכיח עצמו כעדיף בכל פעם. האמת שגם בפעמים המעטות שהייתי צריך לטגן משהו, היה הרבה יותר קל לשלוט בטמפ' עם גז מאשר עם הכיריים החשמליים שבהם כל דגם בא עם טרמוסטט שונה ונקודות הדלקה/כיבוי בהתאם. עד היום לא הצלחתי לטגן חביתה נורמלית על חשמל, בעוד שעל גז זה עובד בכל פעם.

נקודה אחרונה - יש הרבה אנשים שמחליפים לחשמלי מהשיקולים שפורטו בהודעות הקודמות או סתם כי זה במודה. את יחידות הגז הישנות שלהם הם מוסרים או מוכרים במחיר סמלי ביד2, לעתים קרובות במצב מצויין וללא תקלות. מי שלא מפחד להתקין לבד (לא ניכנס עכשיו לדיון נפרד על הפן הבטיחותי של הפרוצדורה) יכול לעשות עסקה מעולה ולרענן כך את המטבח מדי מספר שנים. העקרון הזה עובד מצויין בדירה השכורה של אמא שלי, למשל.

מוטי ג.
03-12-18, 07:06
אני לא מבין מה הבעיה בניקוי כיריים גז,
הכיריים הנוכחיים בני שנה, נקי בדיוק כמו שהיה חדש, ועברו בישולים מכל הסוגים.
הקודמות, היו בני מעל 40 שנה, מיום הנישואים של ההורים ולמעט כמה סדקים בציפוי אמיייל היו כמו חדש
ולא צריך שום חומר מיוחד, רק לנקות לפני שזה מיבש לגמרי.

gilur
03-12-18, 07:19
אני לא מבין מה הבעיה בניקוי כיריים גז,
הכיריים הנוכחיים בני שנה, נקי בדיוק כמו שהיה חדש, ועברו בישולים מכל הסוגים.
הקודמות, היו בני מעל 40 שנה, מיום הנישואים של ההורים ולמעט כמה סדקים בציפוי אמיייל היו כמו חדש
ולא צריך שום חומר מיוחד, רק לנקות לפני שזה מיבש לגמרי.

אין בעיה. בעיה זאת לא המילה הנכונה....
כיריים גז מנקים ב-10 דק בערך
כיריים חשמליים ב... 30 שניות.
זה היתרון בעיניי :)
לי אישית אין סבלנות להתעסקות בלנקות כיריים גז :)

מוטי ג.
03-12-18, 07:33
אותם 30 שניות בדיוק!
ומה שמתייבש פה מתייבש גם פה.
ההבדל באינדוקציה אפשר לעשות ויש בקו ישר, ובגז צריך בסיבוב סביב הגז.

Pageup
03-12-18, 08:11
מוטי, לא יודע כמה אתה מבשל, אבל ביום שישי שהכיריים עובדות 4-5 שעות
ואין זמן לנקות בין לבין, הניקוי של כיריים גז זה לא 30 שניות וגם לא 5 דקות.
ושאתה צריך לייבש את כל החלקים (4 לכל ראש כי זה מה שקורה בכיריים
זכוכית היום) זה תופס מקום ומציק, ולפעמים אתה גם לא יכול להשתמש בכיריים
בינתיים.
ואם אחד החלקים מאלומיניום והשמן ממשיך להשרף עליו, לנקות ממנו את
הכתמים זה סיפור.

מוטי ג.
03-12-18, 08:36
אני מכין אוכל ל 4 נפשות.
שום דבר לא נוזל, ושום דבר לא מתלכלך.
שמן מהטיגון מתיז, מנגבים אח"כ וזהו.
אבל.... זה כבר שרשור שיטת עבודה ולא איזה כיריים לקנות.
הראש כירה עצמו אף פעם לא התלכלך לי, אולי פעם אחת שגלש לי מרק כתום.

זוהר לב
03-12-18, 09:19
החשמלי יפה וקל לנקות, אבל מלא חסרונות.

חלק מהסירים שיש לך יתגלו כלא מתאימים וצריך להחליף - סירים איכותיים זה חבילה של כסף. קח בחשבון.
יש בישולים שמתאימים לגז ואין סיכוי על חשמלי.
פעם הייתי רגיל לעשות פוייקה בבית על הגז. הילדים מתים על זה. אבל בחשמלי אי אפשר להעמיד את הסיר עם התלת רגל שלו - ישבור את הזכוכית ולא יקבל חום כמו שצריך.

והיו גם תקלות שמעולם לא חוויתי עם כיריים גז המקובלים.

מבחינתי - טעות קשה. הגז עדיף.

מצטרף לדעתך.
מלבד נקיון, אין שום עדיפות לכיריים חשמליים. אנחנו עם כירת גז. מיכל 12 ק"ג שמספיק בערך לחצי שנה ועולה 100 ש"ח ברהט,
לעומת 210 בקרית גת. בישולים אקזוטיים אנחנו עושים על פתיליה.

נמרוד, השיקול היחיד זה מה הבוסית רוצה. לא ללכת ראש בראש, זה הכי חשוב.

מוטי ג.
04-12-18, 20:57
הנה.... מקרה אקטואלי:
"שלום לכולם,
לטובת עבודות חברת החשמל וחיבור המערכת הסולארית, תתבצע

הפסקת חשמל כללית
ביום שישי 07/12/18
בין השעות:8:00 - 15:00לערך"

בישולים לשבת???

nir.samo
05-12-18, 07:23
אני מתפלא שאף אחד לא ציין שמעבר לחשמל מאפשר להתנתק מחברות הגז, חשבון אחד פחות וחיסכון של דמי שימוש חודשיים לחלקינו.

Sent from my F5121 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
05-12-18, 09:05
אני מתפלא שאף אחד לא ציין שמעבר לחשמל מאפשר להתנתק מחברות הגז, חשבון אחד פחות וחיסכון של דמי שימוש חודשיים לחלקינו.
Sent from my F5121 using Tapatalk
איזה דמי שימוש חדשיים?

אתה עם ספק מרכזי או בלונים?
אף פעם לא שילמתי ״דמי שימוש״, יש את עלות הגז וזהו.

איל מ
05-12-18, 09:30
אם הייתי כבול לחברת גז , זה היה שיקול רציני מאוד, אפילו מכריע.
לשמחתי אני עם עם בלונים קטנים שאני מחליף/ממלא מתי שבא לי. והיתרון- זה גם מזין את המנגל שבחצר.

נדב42
05-12-18, 10:17
אתמול היה ערב הכנת גבינות... אין סיכוי שהייתי מצליח לשלוט בטמפרטורה ע"פ המתכונים השונים עם כיריים חשמליים, גם כאלו עם 9 דרגות
(נראה אתכם מעלים טמפרטורה של סיר חלב במעלה אחת כל 5 דקות, במשך 50 דקות,, עם כיריים חשמליים ...)

נדב ש.
05-12-18, 11:11
דווקא הייתי בטוח שהרוב פה יהיה בעד הגז(מכני, פשוט), כי כיריים חשמל/אלקטרוניקה (תקלות?) וכו' זה הפך כמעט כמו לקנות דיסקו 4 ....

ד"א, כבר אמצע חנוכה... מעניין מה נמרוד רכש...:confused:

ד ו ר ו ן
05-12-18, 12:00
גז...

boaz avrahami
05-12-18, 13:46
הוא כנראה קנה מאחות של גלעד

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
05-12-18, 15:22
רציתי לדעת איך יצאו לו הסופגניות...;)

נמרוד
05-12-18, 18:50
קנינו את מה שהחליף את הקיים bolt-on והיה זמין במיידי מתצוגה במרכז הקניות הקרוב...

האינדוקציה נדחתה לשיפוץ הגדול/בית הבא/פנסיה/סוכות, מה שיבוא קודם.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

נדב ש.
05-12-18, 19:19
תתחדש!

-->