PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי פה עשה טיפול ראשון ב GV ?

paul1
22-01-06, 09:39
נראה שהמוסכים המורשים של סוזוקי לא כל כך סגורים על מה צריך לעשות בטיפול הזה:
בספר הרכב כתוב שמחליפים שמן סרנים, אבל לא כל המוסכים יודעים מזה.
בחלק מהם אמרו לי שהיבואן משנה מדי פעם את ההוראות שלו ועד היום ההחלפה לא היתה בתוך הטיפול.

מצד אחד מה כ`פת לי לשלם פחות על טיפול שהוא אולי מיותר (כי עד היום כנראה לא בוצע)?
מצד שני, אולי יש פה איזה עניין של "הרצה" כלשהיא?

כל העסק לא מריח טוב.
מישהוא יודע לשפוך אור על הנושא?

אלון_ק
22-01-06, 17:11
אתה יוצא מנקודת הנחה שלמוסך מורשה יש איזושהי הנחיה גורפת, איזשהו מסמך, שמתארים את הבדיקות והטיפולים השוטפים. אני מניח שיש משהו כזה, אבל לרגע אל תטעה - הם לא עוקבים אחריו, לא משתמשים בו כמכוון לעבודה.

אם בספר הרכב נטען שצריך להחליף, מבחינתך צריך להחליף. אורך חיים של שמני 80-90 (השמן בדיפ' שלך, אם אני לא טועה) הוא בסביבות ה20K ק"מ (זה מזכרון, אני אבדוק את עצמי מאוחר יותר היום ואתן תשובה סופית), לכן הצורך בהחלפה נשמע הגיוני לחלוטין.
תחשוב על זה ככה: החלפה היום תעלה לך 60 ש"ח (יותר אם אתה משלם למוסך על זה, זו בעיה שלך) ותחסוך לך יותר מפי 20. לא משהו ששווה לחשוב עליו פעמיים.

אין מוסך שהוא סמכות בנושא זמני החלפת שמן. זה נקבע ע"י היצרן ועל ידו בלבד, כאשר אם אצלך יש ספר רכב מקורי של היצרן אזי הנחיות היצרון נמצאות ביד שלך. פעל לפיהן, להפסיד אתה לא יכול.

חנן-ג'יפולוג
22-01-06, 17:28
כמעט בכל המכלולים שאני מכיר, שמשתמשים בשמנים 80-90 , מדובר על החלפה בכ50K ק"מ. אני מניח שההנחייה בויטרה, לבצע החלפה של השמנים האלה לאחר כ15K ק"מ, נובעת מתהליך ה"הרצה" של מכלולי ההינע החדשים, והרצון לנקז החוצה שבבי ואבקת מתכת שנשחקו במהלך ה"הרצה".

אני מרשה לעצמי להמר שבטבלת הטיפולים מצוין שההחלפות הבאות יקרו לאחר קילומטרז' גבוה בהרבה מאשר 15K ק"מ בלבד. או שלא.

בקיצור, אם רשום, תחליף, בלי קשר למה שהמוסכים עושים או לא.

אלון_ק
22-01-06, 18:45
בדקתי, זכרתי לא נכון. חנן היה יותר קרוב - 60K ק"מ.

עדיין, להחליף. חנן הסביר למה.

-->