PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ | רכישת רכב שטח אספנות לסופשים

ofiryak
02-12-18, 19:10
אהלן חברים, התייעצות קטנה אתכם.

אני רוצה רכב לסופשים, רכב שאני אוכל לקרוע איתו וליסוע איתו ולהנות ממנו. עכשיו התקציב שלי נורא קטן, עד 30K, לכן חשבתי על הפיתרון הבא, ואשמח אם תביעו את דעתכם.

אני רוצה לקנות סוזוקי סמוראי, כרכב משני, בן 30 ומעלה שמוגדר אספנות, משום שהמחירים שלהם נעים בין 17-22K לפי מה שראיתי ביד 2 , והביטוח והטסט הכל ביחד יצא לי בערך אלף שקל לשנה.

אני רוצה לקנות אותו, לפרק את המנוע, לנקות אותו, לנקות את כל בית המנוע מקורוזיה ומכל מה שהצטבר שם, להרים אותו לנקות קורוזיה בציריות, בקיצור לעשות לו טיפול שלם בעצמי ולהחליף כל מה שצריך , גם כי זה יהיה לי תענוג וגם כי אני אוכל להכיר את הרכב יותר טוב.

ככה אני אוכל להשאר עם הרכב הקטן שכבר יש לי (סוזוקי אלטו) שגם ככה עולה לי גרושים לתחזוקה, להוסיף רק את עלויות הסמוראי ולהנות מעולם השטח.

סליחה על החפירה, וכאן באה השאלה...האם הרעיון הזה אפשרי? או שלקנות סמוראי בן 30 זה כמו לקנות ספינה שוקעת? האם יש דברים שאני לא מודע אליהם? אולי אין זמינות חלקים לסמוראי?(מצד שני גם ככה לא אכפת לי לחכות חודש עד שיגיעו חלקים מחול, זה לא רכב ראשי).

בקיצור אשמח לשמוע דעות :)

-----------------------------------
ולמי שישאל למה לא פשוט לקנות ג'ימני ולסגור את העניין? כי עם ג'ימני לא יהיה לי נח ליסוע בכביש, והרכב שלי כרגע עושה 1-17, ולוותר על זה , פשוט חבל. הסמוראי ישאר איתי שנים, לא תהיה שום סיבה להחליף אותו, כמו תחביב. כמובן שעדיף כתחביב כזה ג'יפ סיקס וכאלה אבל למי יש כסף חח

omri_t
02-12-18, 19:48
וולקאם!

שאלה נכונה ותובנות בכיוון הנכון.

הפרדת רשויות- רכב לשטח+רכב ליומיום יכולה לאפשר לך להחזיק רכב שטח אמיתי. לתחזק אותו לבד ובכך ללמוד ולחסוך המון כסף.
סמוראי הוא רכב נכון מאוד.
זול לאחזקה פשוט וקל. ועושה עבודה נהדרת בשטח.
אני חושש שהמחיר שציינת נמוך קצת ממחירי השוק.
תזכור שכל רכב לאחר קנייה ידרוש יישור קו.
למי שאין כלי עבודה וציוד לתחזוקה- עוד הוצאה.

גם נקרא שאתה חדש בעולם הזה. וזה בסדר כי הכיוון שהצעת יאפשר לך כניסה נבונה לעולם השטח והתחזוקה העצמית.

בקיצור- קפוץ למים. בהצלחה.

ishc
02-12-18, 20:43
לא בטוח שעומרי צודק.
סמוראי סטנדרטי במצב סביר יעלה סכום כזה.
רכב משופר ומלוקק יעלה הרבה יותר אבל כאלו יש מעט מאוד.
חבר קנה לא מזמן סמוראי בגיל אספנות.
מצב מכני טוב, חשמל ופחחות מזויעים בסדר גודל של 15

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

GodsFather
03-12-18, 09:07
הבעיה היחידה שגם נחשבת יקרה היא פחחות. ואני לא מתכוון לקוסמטיקה קלה אלא למקומות שהרצפה כבר לא קיימת ואו יש חשש לסכנה לנוסעים. מעבר לכך, בתקציב שהצבת, אפשר בכיף למצוא סמוראי ולהביא אותו למצב סביר פלוס.

מי יודע, אולי ישארו כמה גרושים לנעילה ואז באמת יהיה קשה לעצור אותו.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
03-12-18, 09:57
מה שאתה מתאר זה לא רכב לסופש, זה אחלה פרויקט לעבוד עליו בסופש.

לפי התכנית, ייקח המון זמן עד שתתחיל לטייל איתו.
עניין של תאום ציפיות..

סולי
03-12-18, 10:18
יותר כלכלי לחפש סמוראי תקין.
כלומר חשמל ומרכב תקינים...

את המכניקה פותרים יחסית בזול ובהרבה עבודה עצמית.

פח רקוב מערכת חשמל בעייתית אלו שני הדברים היקרים/מורכבים ביותר לתיקון ברכב.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ishc
03-12-18, 10:23
לדעתי רוב הסמוראים בגיל האספנות רקובים ברמה כזו או אחרת.
רכבים שכבר עברו שיקום אמיתי וטוב בדרכ לא נמכרים.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

סולי
03-12-18, 10:26
נכון... ובכל זאת קיימים רכבים מקוריים עם בודי וחשמל שלא התעסקו בהם יותר מדי.

המחירים שלהם לא יהיו 15... יותר לכיוון ה25..

im_ri
04-12-18, 00:12
חבל על הזמן, כל הסמוראיים בני 30 עם חלודה שדורשת טיפול במיידי. גם השמורים שבהם.
הסיכוי שתמצא אחד שעשו לו עבודת פחחות יסודית (פירקו שילדה מהמרכב) הוא נמוך מאוד, יש בודדים כאלה. ואם כן, הוא יעלה מעל 30 אלף.
אם אתה הולך על סמוראי בן 30 ומעלה, אתה לא תוכל לברוח מפרויקט יסודי של פחחות.
או לנסוע על רכב מתפורר כמו שהרוב עושים, גם אופציה.

8ball
04-12-18, 01:37
אחרי הרבה שנים כלים והתעסקות, כולל כל העבודות, פחחות, צבע, חשמל, מכניקה ושיפורים...

תעדיף למצוא את הכלי שמצב הפחחות שלו הוא הטוב ביותר, ואני מפריד באופן מוחלט בין קוסמטיקה לפחחות. כשמדברים על פחחות מדברים על חלודה לא שטחית, אלא אכילה של ספי חלונות דלתות רצפות תחתית מצבר תושבות מרכב וכו. הכלל הוא שאם יש חלודה שטחית סביב גומיית החלון, מסגרת החלון ככה''נ רקובה למוות.

קח מגנט של פיצה, או כל מגנט פרסומת ותעביר על האיזור. לא עם מגנט חזק. אם הוא לא נדבק או נופל בנקודה מסוימת, זה חלוד.

אחרי שעברת על כל הכלי, תחליט. אם זו מסגרת חלון בסמוראי, לא נורא. ניתן להחליף קומפלט במסגרת טובה. כנל דלת פה ושם או מכסה מנוע.
חלודה בקורות מרכב, תושבות. מרכב וחלקים באמבטיה עצמה, צריך להיות מאוד בררן בין חלודה שטחית, שעוד ניתן לבלום לפח רקוב שרחוק מרשעים ישועה.

צבע, בעיקר בסמוראי, זה עניין קליל אם יש לך ידים סבלנות ורצון לעבוד לבד...

מכניקה זה הדבר שפוסל הכי הרבה רכבים, ובסוף הוא הכי קל לפתרון. לדוגמה, מנוע מעשן ואוכל שמן, רב האנשים היו פוסלים במקום את הרכב, לעומת זו, חלודה במשטח מצבר כמעט אף אחד לא בודק, ולפעמים מצבר שנזל אוכל עד תושבות הבודי.

ההבדל בתיקון, הוא מנוע חדש/שיפוץ מנוע, אתה יודע לתחום את הנזק במחיר קבוע, לעומת פחחות עומק, שאתה יודע רק איפה מתחילה, ולפעמים המשפץ מתייאש (תשאל הרבה חברים כאן עם רכבים שונים) וכבר מעדיף להחליף בודי קומפלט מתורם איברים, שגם הוא צריך שיפוץ, רק הרבה יותר שפוי.

חשמל, לא מפחיד בכלל. ספר רכב, סכמת חשמל, סבלנות, והרבה קפה.

סמוראי הוא גם לא רכב שמצטיין ביתר אלקטרוניקה. לבנות צמה מאפס די פשוט אם יש סכמה וסבלנות.

בכל מקרה, בהצלחה

נדב42
04-12-18, 10:53
ההבדל בתיקון, הוא מנוע חדש/שיפוץ מנוע, אתה יודע לתחום את הנזק במחיר קבוע, לעומת פחחות עומק, שאתה יודע רק איפה מתחילה, ולפעמים המשפץ מתייאש (תשאל הרבה חברים כאן עם רכבים שונים) וכבר מעדיף להחליף בודי קומפלט מתורם איברים, שגם הוא צריך שיפוץ, רק הרבה יותר שפוי.

שפוי עאלק ...
מחזק את מה שאלי כתב - לבדוק טוב-טוב חלודות וסדקים בגוף ...

אולי כדאי שהחברים כאן שמכירים טוב את הרכב יציינו נקודות תורפה מועדות שכדאי לבדוק, במיוחד את אלו שקשה לתקן ...

ד ו ר ו ן
04-12-18, 11:59
++ לגבי הפחחות.

אחד מחברי האתר קנה רכב אספנות במצב מכני טוב ופחחות במצב בינוני (ככה הוא חשב במעמד הקנייה..) עם אותה מחשבה.

התוצאה היא שהוא לא מטייל..

המנוע מניע, הגיר משתלב, אבל כשחתיכות פח מתפרקות לך בשטח זה לא כייף.

שגיא S
04-12-18, 12:02
פחחות לא מושלמת != רכב מתפרק בשטח.
רק אומר.

מנגד, בתור בעלים של סמוראי אספנות כרכב יחיד במשך כ-3 שנים כמעט, והיום הוא רכב ב'
אני מציע לך למצוא את האיזון - רכב עם פחחות מושלמת לא תמצא.
אז תסתפק ברכב עם פחחות ברמה טובה - סבירה, ובמצב מכני טוב-סביר. שיספק את הצרכים הבסיסיים שלך ומשם תתקדם.

הכוכב הכחול
04-12-18, 21:42
ברוך הבא :)

את זה קראת?
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1151-jeepolog-archive

avikkllk
05-12-18, 06:32
חבר נראה לי דרכת על ***
בתקציב שלך י מגוון רכבים אחים במחירים נמוכים
שתוכל לעשות איתם אחלה רכב לסופשים
ביטוח טוסט לרכב מיושן יעלה סביב ה2000 וקצת בשנה..כזה קריטי?

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

אומי5
05-12-18, 06:48
מחזק לגבי הפחחות.
ברכב לטווח ארוך אתה תחליף או תתקן כל חלק מכאני ברכב, זה רק עיניין של זמן.
לאומת זאת פח שנשמר עד היום ישמר אצלך לעוד 20 שנה.

פחחות טובה זו אומנות, יש היום מעט פחחים שמוכנים לעבוד על רכבי אספנות ומעטים מהם גם טובים, כמובן שהם יקרים.

מנוע, סרן, גיר וכו', זה ברגים...בורג לפה בורג לשם זה רק עיניין של זמן וסבלנות (טוב נו וגם כסף, כישורים וכלי עבודה נכונים).

omri_t
05-12-18, 07:09
מה נתקעתם על פחחות?
פותש דיבר על פחחות כללית עצמית?

opl
05-12-18, 07:48
כי להיתקע על "לנקות קורוזיה בציריות" זה מביך

omri_t
05-12-18, 11:16
אני כל היום מטפל בקורוזיה בציריות.
מורח בשמן נחשים שגם מחזק את הברזל ומעלה מומנט.

ד ו ר ו ן
05-12-18, 12:46
אני כל היום מטפל בקורוזיה בציריות.
מורח בשמן נחשים שגם מחזק את הברזל ומעלה מומנט.

בלי קישור למוצר זה לא שווה..

opl
05-12-18, 16:23
הסתכלתי קצת ביד 2 על המבחר... אין הרבה... פחות מ20 תוצאות לכל הארץ שכמובן לא כולן אספנות. חלקן ללא טסט בכלל ולחלקן מתאימות יותר כקומפוסטר.

מה שכן המחיר עושה חשק אפילו לי, אחד פתוח, הקרחת מתנפנפת באוויר...

asafk
05-12-18, 17:32
אני אתן לכל המכובדים מעלי קונטרה...
קנה משהו שנוסע טוב וכל השאר לא חשוב.
כל פעם שתיפול חתיכת פח תרתך בפיקים חתיכת פח ותצבע עם ספריי מסביב.
אוטו לטיולים לא חייב להיות יפה.
כן חייב להיות במצב שאפשר לטייל איתו.
וחורים ברצפה, ובקיר אש, ובמסגרת חלון ומתחת לדלת מטען..... לא מפריעים לטייל בשטח.
מנסיון.
ואחרי כמה שנים מוכרים וקונים רכב אמיתי.

אסף.

ד ו ר ו ן
05-12-18, 18:10
לא אם בנסיעת הדורים הראשונה אתה לא מתקדם כי אתה צריך לאסוף חלקים והגג מאיים ליפול כי המילוי פחחים עף וקורות A קרסה מעצמה.. ועימה החלון..

סתם תרחיש תיאורטי שהתקיים במציאות..

asafk
05-12-18, 18:29
הכל חוויות.

אסף.

נמרוד
05-12-18, 19:56
לא אם בנסיעת הדורים הראשונה אתה לא מתקדם כי אתה צריך לאסוף חלקים והגג מאיים ליפול כי המילוי פחחים עף וקורות A קרסה מעצמה.. ועימה החלון..

סתם תרחיש תיאורטי שהתקיים במציאות..זה בערך כל נסיעה של עירא...

asafk
05-12-18, 23:35
דורון פשוט שכח ממרומי 20 שנות ג'יפאות שהביאו אותנו לכלי רכב מסודרים ויקרים ולא להתפשר ולא לעגל פינות..... איך היינו בהתחלה. איך היתה הניבה שלי (ובטח גם שלו היתה ככה) - עם ארבעה בקבוקי קצף פוליאוריטני שמילאתי איתם את החללים של הבודי עד שיצא מהחורים של החלודה ואז חתכתי עם יפני וצבעתי בספריי.... או הסופה שלי שהמגן סף שלה נמשך עד השילדה כדי להחזיק את הריצפה.... והם טיילו הרבה, הרבה מאוד. ואני יכול לספר על החבר שקנה סמוראי ב5000 שח בשביל הוצ' רכב ולא הסכים להשקיע עליו גרם שמן או בדל טיפול שלא נדרש במפגיע על ידי הבוחן בטסט.... וגם הוא טייל ברחבי הארץ בסופי שבוע במשך 4 שנים מפתיעות.... ועוד ועוד גרוטאות חבוטות שוואלה, טיילנו איתן ועשינו חיים, ואפילו היה בזה תחושת חופש שיש רק ברכב שיכול להיחשב רכב ל bashing.... ואחרי כמה שנים כאלה עם המשרה הטובה הראשונה או השניה, מתקדמים... אבל אל תדכאו את הברנש.

אסף.

8ball
06-12-18, 01:13
אסף, כולנו התחלנו בנבלה שחוטה אי שם כשהתחלנו... המטרה היא לא להוריד לבחור את הרוח במפרשים. רק להציג תמונת מציאות עגומה אך אמיתית. מכניקה זה קל. במקרה הגרוע ביותר, תוריד מכלול ותחליף באחר, וכשתלמד תשפץ. פחחות אפשרית בבית. זה למשוגעים בלבד(מעיד על עצמי). אגב זה יצא יפה, בעיניי לפחות וזה מה שחשוב.

אבל מה לעשות שהכלים האלו עברו, בדרך כלל, ידיים צעירות ומתפרעות. מה לעשות שסמו פתוח, רוב הסיכויים שטבל בים לא פעם ולא פעמיים, והמלח מאכל את הפח לאט לאט.

זה לא קל להטליא חלקים. בדיוק כמו שאמרת לאט לאט כולם לומדים. השאלה היא אם לא עדיף רגע, לעצור, לצבור תקציב/למצוא אחד במצב יחסית טוב, ולהתחיל ממנו?

אני דווקא עם השנים מחמיר. את האחרונה קניתי עם מנוע שידעתי בתוך תוכי שהוא גמור. לא הייתי מעז לעשות את זה כשהייתי צעיר. היום אני יודע שמנוע, זה לא החלק הנורא ביותר, לעומת רבים אחרים ברכב.

לפות''ש, בכללי, עזוב היגיון בריא. עם היגיון בריא תלך תקנה איזה פריוס או סופר מיקרו מיני ליסינג. ג'יפ זה לא הגיוני, לא כלכלי, ובכללי זה בור של חר% בלי תחתית. יש לי רשימה עצומה של סיבות למה לא להחזיק רכב שטח מכל סוג, החל ממכלולים של שלושה פרייוטים ברכב אחד, יותר הוצאות טיפולים, ועד יציבות כביש ובטיחות אקטיבית לעומת רכב מודרני.
שלא לדבר על צריכת הדלק.

ועדיין כולנו מחזיקים רכב שטח כזה. הסיבה היא פשוטה. כי אין ברירה. חייב בשביל ל הנשמה.

אם זה בוער בך, קנה. משם, כבר תאלתר ותלמד לשפר לשפצר ולשפץ

ד ו ר ו ן
06-12-18, 07:29
אסף,
אין כוונה להוריד לא את המוטיבציה.
אבל בשביל שהיא לא תתפוגג מעצמה בפרויקט מתיש שואב משאבים, צריך רף תחתון ממה עדיף להמנע.

וכאן הנסיון מדבר..
הוא רוצה רכב לעבוד עליו וגם לטייל, זה אומר יחס מסויים בין עבודה על הרכב, וזמן שאפשר לטייל.

עם נבלה שחוטה, שיכולה להיות יופי של ביתספר לשיפוץ, הוא לא יטייל.

חלודה לא צריכה להפחיד ברכב כזה, כן, בהחלט בניבה היו רקבונות, אבל לא בנקודות מפתח שלא מאפשרות לנסוע או שחלקים נופלים מהרכב.
מכניקה ברוב המקרים זה לפרק מכלול ולהחליף אם לא יודעים לתקן, פחחות זה אומנות.

לדעתי רקבונות בנקודות מפתח כן צריכים להרתיע או להילקח עמוק בחשבון.

opl
06-12-18, 07:53
טעיתי. מכל יד 2 יש רק 2 מודעות שעונות למה שהוא מחפש (בהנחה שיפתח)

http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&RecordID=872168&Code=abe6cdcc99c4e15c323dedccb4e26e59&isGalleryView=1

http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&RecordID=875019&Code=abe6cdcc99c4e15c323dedccb4e26e59&isGalleryView=1

לאן כולם נעלמו?

אומי5
06-12-18, 10:17
אסף אתה צודק שאפשר לטייל עם כל דבר ( וכידוע לך אני מדבר מנסיון אישי ).

למרות זאת אני כן חושב שבן אדם שקונה משהו צריך לדעת מה הוא קונה.

לפעמים עצוב מאוד לגלות שאחרי שהשקעת 10-20 על מכאניקה אתה מבין שהפח חסר תקנה, או לפחות לא בר תקנה בתקציב שלך. גם כאן, כמו שאתה יודע, אני מדבר מדם ליבי :) .

אגב פוליארטן מוקצף זה הייטק, אני מכיר מישהו ששם גרבים ישנות וצבע עליהן, אבל זה כבר לא נסיון אישי.

ד ו ר ו ן
06-12-18, 11:54
בקבוקי קצף פוליאוריטני שמילאתי איתם את החללים של הבודי.
בלי קשר, זה יישום להפחתת תהודות מחללים במרכב.

ראיתי בצילומי רנגלר שהופשט, שהחלק התחתון של הקורות מלא בקצף כזה.

אומי5
06-12-18, 13:21
בחיפושית גם יש קצף כזה, ורקבונות סביבו.

ד ו ר ו ן
06-12-18, 13:36
בחיפושית גם יש קצף כזה, ורקבונות סביבו.

זה סופח לחות?

אומי5
06-12-18, 14:21
בחיפושיות זו נקודת כשל ידועה. לא בדקתי מעבר לזה.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

six 4 life
06-12-18, 14:32
בתקציב הזה כדאי לך לשקול לחיוב ג'ימני ידני מהשנים הראשונות, על הדרך לקבל מזגן וחימום, לטייל ולהנות.
ה2000 שקל הפרש בביטוח וטסט שנתיים בין כזה לבין גופה מתגלגלת של סמוראי אספנות יהיה כסף קטן בהשוואה למה שתיאלץ להוציא בשנה על סמוראי כזה.

תחשוב טוב טוב על זה.

סולי
06-12-18, 15:33
שכחת גם הגה כוח (:

-->