PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוספים לשמן גיר סרנים

yogibear
22-01-06, 13:00
האם לדעתכם יש טעם להוסיף תוסף יעודי לשמני הגיר\טרנספר\סרנים ?

אם כן על מי הייתם ממליצים ?

מיקי

asafk
22-01-06, 14:15
לא. תשקיע את הכסף בקניית שמן טוב, ולא צריך שום תוסף.

אסף.

yossivarman
22-01-06, 14:21
אנא המלץ על שמן כזה 80W-90??
איזה חברות מומלצות?

חנן-ג'יפולוג
22-01-06, 14:34
זה CJ , לא משהו עדין ואנין טעם. כל שמן בצמיגות המצוינת יהיה מספק.

kd2
22-01-06, 22:56
לא שווה להשקיע בשמן גיר איכותי יותר מידי בסיקס.
גם בגלל מחיר הגיר וגם בגלל העובדה שפעם אחת נכנסת למעבר מים עמוק ויש סיכוי שהשמן יהרס.

ערן המסוקס
23-01-06, 13:59
אגב, למרות שכל מה שנרשם פה דיי נכון, אני מקפיד אישית לשים רק שמנים יחסית איכותיים. כלומר, לא השמנים היקרים ביותר, ובוודאי לא סינטטיים, אבל שמנים מחברה מוכרת ולא אמריקן איגל ולעולם לא ac delco..

בסרן האחורי, אם הוא נעול, אני ממליץ על 85-140 (אם אני לא טועה בצמיגות). הנעילה עובדת שקט יותר.

Moogi
23-01-06, 14:01
לגיר הייתי מוסיף קסאדו.
לכל השאר? באמת שפשוט לא שווה מהסיבות שצויינו.
אבל אם בכל זאת, אז לסרנים אפשר להוסיף מוליקוט מקורי (משווק על ידי סונול בלבד).

asafk
23-01-06, 14:12
לגיר הייתי מוסיף קסאדו.

למה???
(לגבי המוליקוט- אכן, התוסף היחיד ששווה משהו... אבל מיותר לחלוטין בסרנים המגודלים שלנו).

אסף.

Moogi
23-01-06, 15:24
למה?
כי בגיר יש בלאי גדול מאוד, בעיקר בגלל העברות ההילוכים.
גיר ב- CJ בד"כ נימצא ברמה מתקדמת זאת או אחרת של שחיקה כי הרכבים אינם חדשים והם עובדים קשה.
קסאדו לא רק על פי הגדרת היצרן אלא גם על פי ניסיון שלי מחדש עד רמה מסויימת גיאומטריה של החלקים באיזורי השחיקה העיקריים, זה נותן לנו עבודה חלקה יותר של הגיר ואורך חיים מוגדל.
היתרונות הם:
החומר שומר על תצורתו גם אחרי עשרות אלפי קילומטרים ואין צורך להוסיפו שוב לאחר החלפת שמנים.
החומר אינו משפיע כלל על תכונות השמן ומשתמש בו רק כנשא אל נקודות הבעיה.
החומר אינו נידבק למתכת באיזורים שאינם איזורים בהם מתבצע חיכוך רב ושחיקה כך שהוא מטפל רק בבעיות ולא נידבק אל שאר המכלול.

החסרונות:
המחיר, הכמות הנידרשת של החומר לגיר נעה בין 2 ל-3 טיובות בד"כ, המחיר הוא 113 ש"ח לטיובה לגיר.
קיימות כמובן טיובות לכל מיני מערכות והמחירים משתנים, אך למנועים לדוגמא זה יקר יותר.

תוסף נוסף ששכתי להזכיר שטוב להוסיף לתיבות העברה וסרנים זה BG MGC, חומר שמטרתו הפחתת שחיקה במיכלולים והחלקת פעולתם.

חנן-ג'יפולוג
23-01-06, 15:32
המחיר, הכמות הנידרשת של החומר לגיר נעה בין 2 ל-3 טיובות בד"כ, המחיר הוא 113 ש"ח לטיובה לגיר. זה בדיוק המחיר לארבעה סינכרונים חדשים, שגם מתקנים את הגיר. יותר עדיף מבבא-קסאדו.

coas
23-01-06, 17:33
פראיירים לא מתים, הם רק מתחלפים.
שום תוסף לא "יחדש גאומטריה", יגדל ברזל או יצמיח שכל לג'ורג' בוש.

בשמן טוב יש את כל התוספים הנחוצים.

asafk
23-01-06, 17:35
אני משתמש באופן קבוע בגיר בזה:
http://de.shop.schlecker.com/cgi-bin/bild_jpg.asp?aNr=4037900028007

היתרונות הם:
החומר שומר על תצורתו גם אחרי עשרות אלפי קילומטרים ואין צורך להוסיפו שוב לאחר החלפת שמנים.
החומר אינו משפיע כלל על תכונות השמן ומשתמש בו רק כנשא אל נקודות הבעיה.
החומר אינו נידבק למתכת באיזורים שאינם איזורים בהם מתבצע חיכוך רב ושחיקה כך שהוא מטפל רק בבעיות ולא נידבק אל שאר המכלול.

החסרונות:
המחיר, הכמות הנידרשת של החומר לגיר נעה בין 2 ל-3 קופסאות בד"כ, המחיר הוא 200 ש"ח לקופסה.

למה?
לגיר יש בלאי גדול מאוד, בעיקר בגלל העברות ההילוכים.
גיר ב- CJ בד"כ נימצא ברמה מתקדמת זאת או אחרת של שחיקה כי הרכבים אינם חדשים והם עובדים קשה.
הקרם, לא רק על פי הגדרת היצרן אלא גם על פי ניסיון שלי מחדש עד רמה מסויימת גיאומטריה של החלקים באיזורי השחיקה העיקריים, זה נותן לנו עבודה חלקה יותר של הגיר ואורך חיים מוגדל.

ותוכיח לי שלא.... :twisted: :twisted: :twisted:

אסף.

Moogi
23-01-06, 20:34
חנן, מה שכתבתי זה מה שאפשר לשים, לא כתבתי שזה כדאי כלכלית.

COAS, אני דווקא לא חסיד של תוספים, אבל יש כמה שבכל זאת עושים עבודה טובה מעבר למה שהשמן מסוגל. הקסאדו לדוגמא אומנם לא מגדל ברזל אבל ממלא היטב רווחים לא רצויים בחומר מטאלוקרמי שחזק לא פחות ואף יותר מברזל. מה לעשות, גם טכנולוגית התוספים מתפתחת ומדענים עולים על דברים שלא היו לפני זה. חומר דומה אגב היה בשימוש במנועי VR6 כציפוי בתהליך היצור של המנוע.
ראיתי במו עיניי את החומר עובד (חלקים ממנועים שטופלו בו היו בעלי משטחים חלקים למגע היכן שלפני הטיפול היו חריטות מחיכוך, ממש רואים את צבע החומר בתוך איפה שהיו החריצים. מנועים הוציאו נתוני קומפרסיה וזיהום אויר טובים בהרבה אחרי הטיפול בחומר. גירים שרעשו או היו לקראת שיפוץ הושתקו וחזרו לעבוד חלק).

ואכן בשמן טוב יש את רוב התוספים הנחוצים, אבל לא תוספי "תיקון" ולא תוספי מניעת שחיקה ברמה שיגנו על המיכלולים מספיק לאחר חדירת מים או איבוד שמן רציני - במיקרים כאלה, מוליקוט (שדי זול) בדיפרנציאלים עושה את העבודה ומגן איפה שהאבץ שיש בשמן מתחיל להיכשל...

coas
23-01-06, 21:13
נצטרף להגיון "המדעי" שלטענתך עומד מאחורי המוצר/תוסף:
החומר נספח למקומות בהם יש חיכוך גבוה ולפיכך בעלי שחיקה מוגברת, הגורם לספיחה/ציפוי של התוסף לנקודות אלה הוא החום העודף לעומת חלקים אחרים קרים יותר.
-באיזה טמפרטורה מדובר? יש תיבות הילוכים שעובדות בטמפ' גבוהות בהרבה מאחרות, האם באלה החומר מצפה את כל חלקי התיבה?
-מה יקרה אם תיבת הילוכים של CJ תתחמם מעבר לנורמלי? האם גם אז כל חלקי התיבה יכוסו?

לטענתך החומר אינו מגיב עם השמן, האם הוא מגיב עם התוספים? או רק בריכוז מסויים של תוסף X? אם אכן ישנה תגובה אז עם איזה שמן? האם היצרן בדק אפשרות לתגובה שלילית עם כל סוגי השמנים והתוספים של כל היצרנים?

תעשיית התוספים מתפתחת, לטענתך יצרן קטן ממזרח אירופה מחזיק בטכנולוגיה טובה יותר מיצרני שמן ענקיים כמו מובייל של וכו? ואם כן, כמו בשוק המחשבים, סטארט אפ מצליח ומוכח כזה לא היה נקנה על ידיי אחד מהנ"ל?

התחרות בתחום הדלק/שמן דיי אגרסיבית וכל יתרון ולו הקל ביותר מאומץ על ידיי החברות. אלה משקיעות הון בפיתוח תוספים לשיפור השמן והדלק במקביל להוזלת עלויות.
מוצר שיוצא מאחד המפעלים הגדולים הוא מוצר שלם, מכלול, שהושקעה לא מעט מחשבה באיזון התוספים שבו והתאמה למפרטים בינלאומיים. כל תוסף לשמן כזה יכול או לגרוע או לא להוסף כלום.

בקיצור, כשמדובר בשמן איכותי, כל המוסיף גורע.

kd2
24-01-06, 10:31
התוספים מהסוג הזה עושים רק נזק.
הם מצפים ברמה לא אחידה ומשאירים אחריהם עקבות גבישיות ששוות ערך לחול בשמן.
מכילים פולרנים שנותנים חיכוך עדיף אבל לא מסוגלים לעמוד בטמפרטורות גבוהות מתפרקים והופכים לכל מיני צורות מוצקות.
חלקם נוטים להתנפח וזה בכלל הכי גרוע.( PTFE )

לגבי המוליקיוט, הוא תוסך טוב ומוליקיוט חברה בעלת שם.
LM משווקים תוסף דומה ( MOS2 ) באיכות טובה אך אני לא יודע מי יותר טוב מבין שניהם.
בעיקרון המולי עובד מעל תוספי האבץ ( ZDDP וכו.. ) וגורם להגנה מסויימת וטיפול נגד בלאי בתנאים נורמלים ומוריד את העומס.
כאשר התנאים הופכים לקשים יותר הוא מוריד את החיכוך אבל נגד בלאי הוא כבר הרבה פחות יעיל.
ידוע שבתעשיית המנועים משתמשים בחומרים דומים בתהליך יציקת המנועים אבל זה שונה לגמרי בעיקר כי התהליך מבוקר, הרבה יותר איכותי מבחינת חומר גלם, ומשמש בעיקר לציפוי ראשוני.

asafk
24-01-06, 11:05
אגב, תוספים מסוג MoS2 קיימים בשמנים היקרים- כבר בתוך השמן. וכמו שכתבתי למעלה- אם יש תוסף אחד ששווה משהו- זה התוסף. לא עולה הרבה- ובתנאים רבים עושה את העבודה. ברם, לגלגלי שיניים הגדולים שיש בממסרות והסרנים שלנו- די מיותר.

אסף.

yogibear
24-01-06, 11:52
אגב, למרות שכל מה שנרשם פה דיי נכון, אני מקפיד אישית לשים רק שמנים יחסית איכותיים. כלומר, לא השמנים היקרים ביותר, ובוודאי לא סינטטיים, אבל שמנים מחברה מוכרת ולא אמריקן איגל ולעולם לא ac delco..

בסרן האחורי, אם הוא נעול, אני ממליץ על 85-140 (אם אני לא טועה בצמיגות). הנעילה עובדת שקט יותר.

ערן - למה הפסילה הגורפת של "אמריקן איגל" האם השמן הזה כה גרוע ?
עכשיו, אני מניח שאצטרך לרוקן את הדיפרנציאלים ולהחליף את כל השמנים גם בגיר ובטרנספר.
למדתי משהו מועיל מהשרשור הזה.

מיקי

ערן המסוקס
24-01-06, 12:48
יוגי, אם כבר מילאת את המכלולים עם שמן של אמריקן איגל, זה לא נורא. הדיפ' האחורי, הקדמי, והטרנספר שלי, חיו יפה גם עם השמן הזול הזה. אלה מכלולים קשוחים ואמינים ביותר. גם ככה השמן מוחלף בתדירות דיי גבוהה, אז עד ההחלפה הבאה (מקסימום שנה, אבל כנראה שפחות, ומעט קילומטרים), תשאר איתו.

לגבי השמן הזה בגיר, הייתי מתאמץ ומחליף רק אותו בשמן איכותי ככל האפשר. הגיר, בניגוד לשאר המכלולים הקשוחים והאמינים הרכב, הוא נקודת התורפה.

asafk
24-01-06, 13:02
יש בשוק הרבה שמנים ממוחזרים. בלי להיכנס למותגים ספציפיים, זה שכתוב עליהם "אמריקן" לא אומר שהם לא ממוחזרים בתורכיה.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
24-01-06, 13:05
מה שמעניין זה: האם אחרי המחזור הם עומדים בתקנים שרשומים עליהם?

אם כן, אז שיהיו ממוחזרים. יותר טוב לכולנו.

asafk
24-01-06, 13:11
הבעיה עם השמנים הממוחזרים שקשה יותר לבדוק באופן עקבי את איכותם. בניגוד לשמן שמייצרים מול תקן מסויים, ובתהליכים קבועים- בשמן ממוחזר חומרי הגלם קובעים את איכותו- ואי אפשר לשמור על רמה קבועה.
מעבר לזה, שאם על בקבוק של MOTUL רשום תקן מסויים- אין לי בעיה להאמין להם. אם על שמן של "שוקי שמניו ובניו בע"מ" רשום תקן- קצת יותר קשה לי להאמין לזה שהוא עמד בבדיקות (להדפיס מה שרוצים על האריזה כל אחד יכול).

אסף.

Moogi
24-01-06, 13:16
COAS, קסאדו אינו מגיב עם תוספים, למרות שתוסף פולדיין יכול לגרום לו פשוט לא לעשות את העבודה מכיון והוא לא יצליח להידבק למתכת.
נכון מה שאמרת על תוספות לשמנים טובים בכללי, כל המוסיף גורע, רק שקסאדו לא בא לטפל או להתערבב עם השמן.
מלבד זה נדיר למצוא שמנים 80W90 באיכויות גבוהות בארצנו.
אגב, לקסאדו יש גם שמנים איכותיים (על פי טבלת הנתונים של השמן) לגיר ולמנוע, אך זה עדיין לא הגיע ארצה (הגיע רק לגיר אוטומט בינתיים)...

KD2, מדהים אותי איך כל פעם מחדש יש לך מה להגיד על חומר שאינך מכיר.
אם כבר יש חומר שיכול להתייבש ולהתפורר לחול במנועים בטמפ' גבוהות זה MOS2 ומוליקוט, דבר שכבר קרה יותר מפעם בתוך מיסבי טורבו ולכן אני לא ממליץ על החומר למנועים עם מגדש טורבו.
הקסאדו לעומת זאת נישאר כג'ל נוזלי ששוחה בשמן ותלוי לא רק בטמפ' אלה גם בלחץ וכנראה עוד כמה פרמטרים (לא הינדסתי את החומר). החומר איננו מתפורר לחול והוא יוצר שיכבה אחידה וחלקה.

המהנדס הראשי של חברת תעבורה (שייבאה את החומר בעבר והשתמשה בו בכל צי הרכב שלה כבר כמעט 3 שנים) הסביר לי פעם את אופן פעולתו של החומר ואת היתרון שהוא לא סתם נידבק למתכת חמה. את ההסבר המלא אני לא ממש זוכר, אבל שביעות רצון כזאת לא ראיתי מאף מהנדס בנוגע לתוסף כלשהו מלבד מוליקוט.

asafk
24-01-06, 13:26
חשוב לציין, מוגי, שהמהנדס הראשי של תעבורה היום מאוד לא מרוצה מהקסאדו. מתברר שהם שינו משהו בהרכב של החומר (אנ לא בקיא בפרטים, ולכן לא אוסיף).
ראיתי לפחות מנוע אחד שקסאדו שיפר את הבדיקות שלו באופן משמעותי (בדיוק כמו תוסף "דבש") לזמן קצר- ואז המנוע מת. קסאדו הוא לא תרופת מניעה. זו לא תרופה למנוע מת. זו לא תרופה לגיר מת. זה מקסימום יכול להאריך במעט את חייו של חולה סופני.

אסף.

kd2
24-01-06, 21:15
MOOGI
MOs2 קיים בכל שמן מדרגה SJ בריכוז נמוך ועד SM בריכוז הכי גבוה כחלק מהתקן.
טמפרטורת הפירוק של החומר הזה הרבה יותר גבוה מהטמפרטורה במיסב מגדש טורבו בחלקים החמים ביותר שלו.
אם יש כמות בוצה ושמן צמיגי מידי אז בטח שהוא ישרף ויעשה נזק כי הזרימה לא תקינה והבוצה נשרפת וגורמת לחימום יתר.
ה"קאסדו" הזה הוא לא מוצר יחיד ומיוחד קיימים עוד 200 כמוהו בשוק, כמו שאסף אמר הם שווי ערך לתוספי דבש.
רובם מלאים בפולרנים ובPTFE שבטווח הארוך ( זה שהמעבדה לא בודקת אותו לרוב ) הורסים כמו גרגירי חול.
אתה צודק שהתוסף נשאר במצב ג'ל אבל אני מדבר על התוסף כאשר הוא נדבק למתכת וממלא אותה.
לכל החומרים הקרמיים האלו יש יתרונות וחסרונות.
החסרונות הם שהם יוצרים הרבה חיכוך בציפוי שלהם ( בגלל זה מכניסים פולרנים או PTFE ).
והם נוטים להתפורר ( ומכאן הדמוי חול ).
חוסר יכולת לתפקד טוב ויעיל בתנאים של חיכוך גבוה.
מצד שני הם יכולים לעבוד מעולה מול תנאים של בלאי גבוה ויכולים לעבוד כמגן כל עוד הם לא מתחממים ומחזורי העבודה נמוכים, יכולים לספוג לחץ גבוה מאוד.

Moogi
24-01-06, 22:12
אסף, אני לא יודע למה המהנדס הראשי של תחבורה פתאום אחרי זמן די רב לא מרוצה מהחומר וגם לא ידעתי על כך, אבל אני יכול לנחש שאולי בגלל הסיבה שלקחו להם את זכויות היבוא והשיווק בלי לשים עליהם.

קסאדו בפירוש לא דומה לתוסף דבש, קסאדו מטפל במתכת ותוסף דבש משנה את תכונות השמן.

KD2 , אם אתה לא מכיר חומר, עשה טובה, אל תנחש על מה מדובר ואל תתן הערכות שגויות ולא נכונות לחלוטין.
שוב אתה ניכנס לדיון שלא חשוב כלל במקום שהשאלה המקורית שהיתה מה אפשר להכניס לתיבות העברה.

asafk
24-01-06, 22:27
כמו שאסף אמר הם שווי ערך לתוספי דבש

זה לא מה שכתבתי. תקרא שוב.

לגבי הXADO נשפכו כבר המון מילים (כולל שרשור שלם כאן בפורום), ואני מבקש לסיים כאן את הדיון בנושא, אלא אם כן למישהו מכם יש הוכחות לגבי יעילותו. ואני מדבר על בדיקת מעבדה שמודדת הרבה פרמטרים לאורך זמן- לא רק קומפרסיה במנוע.

אסף.

ד ו ר ו ן
24-01-06, 22:47
ערן,
תחפש בג'יפטריפ לגבי החומר, עלה שם מי שהציג את עצמו כמהנדס של "תעבורה" שטען כי הם הספיקו מיוזמתם לשווק את החומר אחרי שהבינו שנעשו בו שינויים ממה שהם שיווקו בעבר.

Moogi
24-01-06, 22:49
אין לי בדיקות מעבדה שמודדת הרבה פרמטרים לאורך זמן מלבד זיהום אויר, קומפרסיה, כ"ס ומומנט.
זה גם לא ממש חשוב לי כי אני לא יבואן קסאדו אלא סתם פשוט מרוצה ממנו.
מה שיש לי זה את הבדיקות הפשוטות האלה, גירים ומנועים שעובדים כמו חדש וחלקים שטופלו עם קסאדו וניראים מרשים. יש גם ירידה ממשית בצריכת שמן במנועים האלה אפילו אחרי החלפות שמן.
כמו כן השמן אחרי החלפה נימצא בלי גרגירים שניראים בעיין או במישוש או בסינון מכני גס.

מעבר לזה, אין לי מה להוסיף כי אלה ביחד עם הצהרות החברה זה כל מה שיש לי.

Moogi
24-01-06, 22:51
דורון, מכיון ואני מכיר את המהנדס הזה אני פשוט אשאל אותו, אבל הסיפור שמוכר לי מכמה גורמים שאני די סומך עליהם הוא שלקחו להם את הזכויות מתחת לאף וזאת עילה לא קטנה להשמיץ את החומר...

חנן-ג'יפולוג
24-01-06, 22:54
הסיפור שמוכר לי מכמה גורמים שאני די סומך עליהם הוא שלקחו להם את הזכויות מתחת לאף וזאת עילה לא קטנה להשמיץ את החומר...

אפשר גם להסיק באותה מידה של הגיון שלקבל מהם המלצות כשהם עוד היו משווקי החומר, זה גם לא רעיון מי יודע כמה...

kd2
24-01-06, 22:59
כשאמרתי "תוסף דבש" התכוונתי לתוצאות הסופיות.

תגידו זאת לא החברה שמנסה בכוח לפרסם את עצמה כל פעם מחדש ב CF?

Moogi
24-01-06, 23:00
מה שנכון נכון... אבל היה צי משאיות נוסע עם נתוני בדיקות מרשימים מאחוריו...

kd2
24-01-06, 23:09
סתם מעניין אותי לדעת....
אם הציפוי כל יכול של XADO היה כזה נהדר איך הוא יורד אחרי 60K-100K מיילים?
אני מזכיר שהחברה ( בצדק ) טוענת לחוזק מאוד גבוה ופי כמה ממתכת.
לאן כל הציפוי קסמים הלך?
רגע הוא כל כך חזק אז הוא יכול רק לרדת ע"י חיכוך ממושך לא?
אבל רגע אם הוא יורד ע"י חיכוך אחרי זה אין סיכוי שהוא מתפזר ונעלם, הרי הוא כל כך חזק!
אז מה קורה לא בעצם?
אולי הוא ממשיך במערכת והורס כל מיני דברים בדרך....

לא אין סיכוי זה הרי קסם לא?

Moogi
24-01-06, 23:29
הצהרת החברה היא 100,000 ק"מ והחומר נישחק עם וכמו המתכת שמסביבו והולך בדיוק לאן שהיא הולכת, אל תחתית אגן השמן, אל פילטר השמן והחוצה בהחלפת שמנים ופילטרים.
החלקיקים אפסיים בגודלם כמו החלקיקים הקטנים ביותר שנוצרים משחיקת המתכת הטיבעית (במצב תקין) של המנוע ו/או שאר המיכלולים. חלקיקים אלה אינם מסוגלים לגרום לכלום.
וכן, הם קטנים יותר מחלקיקים מיובשים של מוליקוט או כל חומר מבוסס MOS2 אחר.

נמרוד
25-01-06, 01:04
אותי מדהים איך כל פעם שנפתח דיון על שמנים או על תוספים הוא תופס תאוצה כמו מעבורת חלל. גם כשהשאלה המקורית היא כל כך טריביאלית - בשם אלוהים, לסרן של סיקס שימו גם דבש יד מרדכי אורגינל זה כנראה מספיק טוב... איזה תוספים ואיזה בטיח, איזה תקן ואיזה נעליים... :lol:

--------------------------------------------
מה כל מרתק בנושא הזה, אני פשוט לא מצליח להבין?

אני הבנאדם היחיד שמחליף שמנים כשצריך וזהו, ולא חושב על שמנים בכלל בין החלפה להחלפה (וגם בהחלפות, כל המאמץ המוחי שלי מרוכז באיך להתלכלך קצת פחות הפעם)? אני יוצא דופן? אני דפוק? אני מתעלל במנועים/גירים/סרנים שלי? תגידו לי שאני לא לבד!
:confused:

AvigdorAharon
25-01-06, 07:22
אני הבנאדם היחיד שמחליף שמנים כשצריך וזהו, ולא חושב על שמנים בכלל בין החלפה להחלפה (וגם בהחלפות, כל המאמץ המוחי שלי מרוכז באיך להתלכלך קצת פחות הפעם)? אני יוצא דופן? אני דפוק? אני מתעלל במנועים/גירים/סרנים שלי? תגידו לי שאני לא לבד!

אתה לא היחיד!!!
גם אני לא מצליח להבין למה כל כך חשוב לבזבז אנרגיה (מחשבתית) על תוספי שמן לרכבים סטנדרטיים ותקינים. נהגתי, נסעתי, היו בבעלותי, מספר רב וסוגים שונים של רכבים (כולל רכבי עבודה), אני לא זוכר שהוספתי תוספים שונים ומשונים...

אולי זה בגלל שהברזתי משיעורי כימיה בתיכון?

...My Two Cents

אביגדור

kd2
25-01-06, 08:27
אם הוא נשחק בקצב כזה זה אומר שהוא נשחק הרבה יותר מהר מהמתכת הרגילה = כמות גדולה פי כמה של שבבים בשמן.

מי שיודע שהגיר/מנוע/טרנספר זה עניין של ימים מספר יכול להשתמש בזה וזה אולי יעזור לו למשוך כמה זמן.
אבל רק במצב של הרס טוטאלי.
אין על מה להתווכח,רק צריך לדאוג שזה לא יגיע למנועים בלויים מעט שבעליהם רוצים טיפה יותר קומפרסיה.
נמרוד סתם משעמם לנו,
ריפוי בעיסוק יכול לעזור קמעה....אולי....

נמרוד
25-01-06, 08:53
בכיף, תמשיכו, מצד אחד אני מתלונן מצד שני קורא - זאת אומרת שזה בכל זאת מעניין :-P

(ההיבטים הסוציולגיים מעניינים בכל אופן ;) )

asafk
25-01-06, 09:47
שימשיכו... אבל שכבר יאמרו משהו מעניין, למען השם.
כתבנו בהתחלה, ואני כותב שוב- שמן 80W90, רגיל, בלי שום תוספים- זה מה שצריך לסרנים. ואם בחורף הילוך שני לא נכנס טוב- אפשר לערבב קצת דקסרון בתוך ה80W90.
לא צריך שום תוסף.

זה היה בשביל מי שייכנס לדיון הזה וישאל את השאלה המקורית שנשאלה

(הי, זה מזכיר לכם משהו? שמן מנוע להיילקס, אולי? )

לגבי הסאגה שמתפתחת במקביל... עושה רושם ששניכם מנסים להרשים אחד את השני בידע העמוק שלכם בנושאי שמנים ותוספים. זה נהדר, אבל שניכם בעיקר טוחנם מים ומנסים לראות מי יותש ראשון. בינתיים הצלחתם להתיש את רובנו, ונשארתם רק שניכם במערכה. סחתיין על הסיבולת. יש לי הרגשה שגם בדיון הזה לא נגיע להכרעה- מי אמר את המילה האחרונה- מוגי או KD2...

אבל תמשיכו... אם זה הריפוי בעיסוק שלכם- אני לא מפריע...

אסף.

shachar
25-01-06, 09:59
אותי מדהים איך כל פעם שנפתח דיון על שמנים או על תוספים הוא תופס תאוצה כמו מעבורת חלל. גם כשהשאלה המקורית היא כל כך טריביאלית - בשם אלוהים, לסרן של סיקס שימו גם דבש יד מרדכי אורגינל זה כנראה מספיק טוב... איזה תוספים ואיזה בטיח, איזה תקן ואיזה נעליים... :lol:

--------------------------------------------
מה כל מרתק בנושא הזה, אני פשוט לא מצליח להבין?

נמרוד אתה לא לגמרי לבד.
התוסף שהייתי שמח להוסיף לשמנים הללו זה בישום קל.
אומנם אני שונא בושם אבל הסירחון של שמן 90 משומש זו חוויה מיותרת.

yogibear
25-01-06, 11:00
שימשיכו... אבל שכבר יאמרו משהו מעניין, למען השם.
כתבנו בהתחלה, ואני כותב שוב- שמן 80W90, רגיל, בלי שום תוספים- זה מה שצריך לסרנים. ואם בחורף הילוך שני לא נכנס טוב- אפשר לערבב קצת דקסרון בתוך ה80W90.
לא צריך שום תוסף.

אסף.

אסף ... העלת נקודה מעניינת בנוגע להילוך שני , חשבתי שרק אצלי קיימת בעיית "הפינוקי" של ההילוך השני - כשקר לו הוא לא משתלב בקלות ... עתה משיש "תרופה" הוא יקבל אותה בימי החורף הקרים. בכל מקרה השרשור הזה מעניין למרות שלא העלתי בדעתי שיתגלגל למחוזות כה רחוקים.

דבר נוסף, תמיד סברתי שמשרד התחבורע מפקח על איכות השמנים, אך לאור האמור לעיל, דומני כי תמים הנני ...

מיקי

Moogi
25-01-06, 17:35
דבר נוסף, תמיד סברתי שמשרד התחבורע מפקח על איכות השמנים, אך לאור האמור לעיל, דומני כי תמים הנני ...

אכן תמים אתה...

לפחות יש לנו יתרון אחד בקריאת הדיונים כאן, לא משנה מה הדיעה של כל אחד מאיתנו כולנו משתמשים בשמן טוב יחסית ומבינים את משמעות העיניין.
שאר ישראל, בגלל שהם תמימים ומאמינים שיש פיקוח ברובם משתמשים בשמנים שלא הייתי שוטף איתם מכלולים...

וכל זה כלל לא קשור לנו לדיון ב- 80W90 כי זה שמן זול לייצור ככה שאין מה לזייף בו, יש טובים יותר או גרועים יותר כמובן אבל בניגוד לשימני מנוע, קשה מאוד יהיה למצוא שמן 80W90 חרא של ממש.
הבעיה היא שבגלל שזה שמן זול, קשה למצוא שמנים כאלה ממש איכותיים ולכן אנשים משוגעים כמוני מעדיפים במקרה של שמן פשוט להוסיף תוסף פשוט כמו מוליקוט או BG MGC (לא קסאדו) שכל מטרתו היא לשפר מעט את יכולת הפחתת החיכוך של השמן בעיקר במצבי קצה כמו חדירת מים או חוסר שמן.

אם מישהו הבין לרגע מהשירשור כאן שאני ממליץ על תוסף כמו קסאדו למיכלול בריא לחלוטין אז הרי אני מדגיש שלא; אני ממליץ עליו לגיר רועש/שורק ולמנועים "לא דופקים" שמעשנים או צורכי שמן.

ערן המסוקס
25-01-06, 18:59
אם שמן 80-90 כלכך זול לייצור, אז למה הוא עולה כלכך הרבה?

kd2
25-01-06, 19:43
הייתי היום בסונול ואמרתי מוליקיוט.
המתדלק חשב שאני מנסה ליצור איתו קשרי אחווה ברומנית...
" לא יודע על מה אתה מדבר ! "
טוב בכל זאת לא ציפיתי ליותר מידי מתחנת דלק בשדרות.
זה כבר קרה לי בכמה תחנות.
הם מתדלקים את המוצבים בדרום פעם בחצי שנה ואני בא בימים גרועים או שפשוט אין כרגע?

kd2
25-01-06, 19:46
EP????
או בכלל תוספים יקרים בסך הכל השמן אמור להחזיק הרבה זמן.
יש לו תנאים טובים יחסית לשמן מנוע אבל עדיין הוא צריך להחזיק משהו כמו 3 ויותר שנים.

Moogi
25-01-06, 21:52
וואלה, לא יודע מה הסיפור בשדרות עם מוליקוט, גם בחיפה לא יצא לי לקנות לאחרונה, אני באמת אבדוק אם יש שינוי בתפוצה או במחיר בהזדמנות הראשונה שתיהיה לי...

עירא
26-01-06, 00:32
היום הזה יזכר בדפי ההיסטורי כיום שבו Moogi ו-KD2 הגיעו להבנות ביניהם.

(ומי אמר שאין לנו סיכוי לשלום עולמי)

עירא

נמרוד
26-01-06, 00:48
אכן עירא, אם שניהם מסכימים, אז אין ספק, ואפשר להכריז על עובדה מוחלטת:

אין מוליקוט בשדרות.

-->