PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציר טיול ממעלה אברהם לכיוון שדה בוקר ועין עקב ומצב מעלה אברהם

Zivcar
10-12-18, 10:19
היי,
מעוניינים השבת לעשות את מעלה אברהם בעליה ולהמשיך לכיוון עין עקב, ללא יציאה לכביש.
1.מה מצב מעלה אברהם? עבירות לפג׳רו וג׳ימני? יש פג׳רו וכמה ג׳ימני בשיירה, לא כולם נעולים אחורה.
2.לאחר המעלה ביציאה מהמכתש יש 2 צירים שמתחברים אחרכך לאדום לכיוון הר צרור ושדה צין (ראו בתמונה),
שני הצירים קטועים במפות:
הציר המזרחי (נקרא בעמוד ענן ציר חתירה)
וציר מערבי יותר.

איזה ציר מומלץ? האם שניהם עבירים לרכבים שציינתי? בעיות קשיים מיוחדים עכשיו שלא מעט מיים זרמו במדבר?

3.זמן משוער מהמכתש ועד עין עקב?

נמרוד
10-12-18, 10:42
המערבי (זה שסימנת בצהוב) הוא הרגיל. אין בעיות מיוחדות. זה שסימנת בירוק, הסימון שלך לא נכון, הוא מתחבר מוקדם יותר לאותו הציר.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Zivcar
10-12-18, 10:49
המערבי (זה שסימנת בצהוב) הוא הרגיל. אין בעיות מיוחדות. זה שסימנת בירוק, הסימון שלך לא נכון, הוא מתחבר מוקדם יותר לאותו הציר.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

הסימון הירוק משוער כמובן, אין לי אותו במפה ולא מכיר.
אז הצהוב זה הרגיל? יש סיבה מיוחדת לבחור באחד מהם?(נוף,עבירות,פינת קפה)

דרור ברלי
10-12-18, 13:03
נכון לתחילת אוקטובר, במעלה אברהם אין שום בעיה גם לרכב לא נעול, אם הוא מטפס נכון.
תיצמד לצד ימין. רצוי מכוון חיצוני.

שהרכב החזק/נעול (פאג'רו) יעלה ראשון ויוכל לתת משיכה לכלים הפחות חזקים/לא נעולים.

שני הצירים שציינת לא אמורים להיות בעייתיים. ייתכן שאחרי זרימות של מים תיתקל בחריצים וכו' אבל אני לא מאמין שתהיה לכם בעיה.

Zivcar
10-12-18, 13:12
נכון לתחילת אוקטובר, במעלה אברהם אין שום בעיה גם לרכב לא נעול, אם הוא מטפס נכון.
תיצמד לצד ימין. רצוי מכוון חיצוני.

שהרכב החזק/נעול (פאג'רו) יעלה ראשון ויוכל לתת משיכה לכלים הפחות חזקים/לא נעולים.

שני הצירים שציינת לא אמורים להיות בעייתיים. ייתכן שאחרי זרימות של מים תיתקל בחריצים וכו' אבל אני לא מאמין שתהיה לכם בעיה.

אוקיי, נחליט כבר במקום באיזה ציר לבחור.
לגבי מעלה אברהם ראיתי שכתבו לאחרונה שנוספו חריצים והפך להיות קשה יותר.
כנראה תוצאה של זרימה בנוב׳
אולי אם מישהו היה שבועיים אחרונים ידע לשפוך קצת אור.

נמרוד
10-12-18, 14:11
אין מה לשפוך אור, ואין מה להתרגש מהטקסט בנקודות הכחולות ובכל מיני רשתות ואתרים, כולל ג'יפולוג. יש חיסרון אחד ברור בעידן המידע - וזה עודף מידע!
זה מסלול טיול קלאסי, אתם מטיילים עם רכבי שטח (כתבת ג'ימני ופאג'רו), סע לשלום, תהנה, ושתף בתמונות ובחוויות.

דרור ברלי
10-12-18, 14:18
אין מה להתרגש.

הרכב הכי כבד וחזק/נעול עולה ראשון. במקרה שלכם זה הפאג'רו. הקטנים והקלים (ג'ימני) בסוף.
אם אתם חוששים, תכינו מראש רצועה ושני שאקלים ושימו בצד בהיכון.
כל מי שעבר את המדרגה בהצלחה כבר נמצא על משטח עם אחיזה טובה ויכול לתת משיכה לזה שאחריו.

אני לא רואה שום סיבה בעולם שנהג סביר בג'ימני סטנדרטי לא יטפס את המדרגה הזו במידה כזו או אחרת של קלות.

Zivcar
10-12-18, 14:40
אין מה להתרגש.

הרכב הכי כבד וחזק/נעול עולה ראשון. במקרה שלכם זה הפאג'רו. הקטנים והקלים (ג'ימני) בסוף.
אם אתם חוששים, תכינו מראש רצועה ושני שאקלים ושימו בצד בהיכון.
כל מי שעבר את המדרגה בהצלחה כבר נמצא על משטח עם אחיזה טובה ויכול לתת משיכה לזה שאחריו.

אני לא רואה שום סיבה בעולם שנהג סביר בג'ימני סטנדרטי לא יטפס את המדרגה הזו במידה כזו או אחרת של קלות.

לא מתווכח, לא מכיר את המדרגה. מה גם שיש גימני אחד לא נעול בשיירה של רכבים נעולים (2 פגרו 2 גימני כולם נעולים)
בקיצור קידוח שלא לצורך, מבין שעשיתי סתם עניין מהמדרגה הזו עםרמת הרכבים שלנו.

erezgur
10-12-18, 16:02
לא חושב ש"עשית סתם עניין" - שאלה לגיטימית ובמקום.
קיבלת תשובה מאנשים מנוסים ותיקים שעשו את המסלול פעמים רבות.
אבל לדעתי בהחלט מדובר המכשול מכובד מאד, למרות שתצליח לעבור אותו ולא צריך לשנות תוכניות - אתה תראה במקום שהוא מאתגר למדי (לטעמי).

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

ishc
10-12-18, 16:33
נכון לשנה שעברה טיילנו שם פאגרו, יוקון וגימני לא נעול ולא מוגבה.
המדרגה הייתה חפורה היטב והגימני עלה בלי שום בעיה.
אני מעריך שגם השנה לא תהיה לכם בעיה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Zivcar
10-12-18, 16:50
לא חושב ש"עשית סתם עניין" - שאלה לגיטימית ובמקום.
קיבלת תשובה מאנשים מנוסים ותיקים שעשו את המסלול פעמים רבות.
אבל לדעתי בהחלט מדובר המכשול מכובד מאד, למרות שתצליח לעבור אותו ולא צריך לשנות תוכניות - אתה תראה במקום שהוא מאתגר למדי (לטעמי).

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

אתה צודק. אני שואל כי למרות שאנחנו עם רכבי שטח שכבודם במקום מונח, הגבהות נעילות וכו אנחנו מחפשים להנות מהנוף, ואם יש מכשול שהוא מעבר לבינוני ועלול להכניס אותנו לסאגה של חילוצים ומשיכות, אז הטיול לא לפורום בו אנחנו יוצאים (בנות זוג וכו)

דרור ברלי
10-12-18, 17:48
גם כבודו של מעלה אברהם במקומו מונח. אבל הוא באמת לא מהקשים ביותר וגם לא מציב שום סיכון.
לטעמי זה ציר קלאסי ומענג לנהיגה והנוף שווה את המאמץ. קחו את הנשים והילדים ואל תפחדו.

אם בכל זאת אתם מתקשים, יש מספיק אבנים לפני המדרגה על מנת לאפשר לכם בניית מע"צ כהלכתה.

יואב פולס
10-12-18, 18:32
מעלה אברהם יפה ושווה טיול.
לא מציג אתגר לרכב עם הילוך כח, וזה מנסיון גם עם טנדר סאנגיונג מוסו נמוך ומקורי ללא שום שיפור.

zivo
10-12-18, 19:02
אתה צודק. אני שואל כי למרות שאנחנו עם רכבי שטח שכבודם במקום מונח, הגבהות נעילות וכו אנחנו מחפשים להנות מהנוף, ואם יש מכשול שהוא מעבר לבינוני ועלול להכניס אותנו לסאגה של חילוצים ומשיכות, אז הטיול לא לפורום בו אנחנו יוצאים (בנות זוג וכו)

ארז צודק ב 100%, ולעולם אל תתבייש (ואל תחסוך) לברר, זה בטוח עדיף ע"פ סיפורי גבורה על חילוצים (שהרבה אנשים מעדיפים פה).
אם כל הכבוד לנמרוד ודרור ( אחד עם מערכת מתלים שעולה יותר מג'ימני קומפלט, ושני נמצא בשטח יותר מכל שני משתמשים באתר ביחד.....), מי שמתכונן למסלול, מכשול \ מעבר \ נקודה, כמו המדרגה של מעלה אברהם, חייב התייחסות ושאלה.
לא הייתי מזלזל בהערות שאנשים שמים בעמוד ענן, יום אחד, זה יפתיע אותך.

נמרוד, ובעיקר דרור -
סליחה על השאלה, אתם מכירים את השואל?
אולי זה הטיול שטח הראשון שלו? השני?
אולי הוא עם צמיגי כביש?
אולי...... אולי....
אני מכיר יותר מאדם אחד, שהיה נמנע ממדרגה כזו בטיול שלו.

גיא
10-12-18, 20:01
זיו ...

אמנם עם דאסטר ( תכף נימרוד יכתוב משהו על זה ) אבל גם עם הרכבים הקודמים.

אבל יודע כמה פעמים מצאתי בעיגול הכחול אזהרות חמורות ביותר ובשטח לא מצאתי כלום .. ?

לא ממליץ לקחת את העיגולים הכחולים כתורה מסיני .. עדיף לחפש סירטון בצינור ולראות לקראת מה אתה נוסע.

או לשאול פה מה ראה האחרון שהיה שם ... או לכתוב בשרשור הטיול האחרון שלי ושלי ושלי ושלך .. ולשים שם תמונה או שתיים ..

נדב42
10-12-18, 20:02
ע"פ פות"ש:

מה גם שיש גימני אחד לא נעול בשיירה של רכבים נעולים (2 פגרו 2 גימני כולם נעולים)

בהרכב כזה, גם אם הג׳ימני הלא-נעול יזדקק למשיכה, זה עיכוב של 10 דקות ולא משהו שהורס טיול, אפילו כזה עם בנות זוג ...

תיהנו :)

דרור ברלי
10-12-18, 20:31
נמרוד, ובעיקר דרור -
סליחה על השאלה, אתם מכירים את השואל?

אולי זה הטיול שטח הראשון שלו? השני?

לא. לא מכיר. אם יבוא למפגש ג'יפולוג נעשה היכרות. מצורת ההתנסחות שלו אני מנחש שזה לא הטיול הראשון שלו (אולי אני טועה) ושהוא מכיר את כלי הרכב בקבוצה שלו, יתרונות וחסרונות שלהם. אני דווקא מאוד מעריך אנשים שלא מזלזלים וכן טורחים לברר ולשאול כאן לפני שהם נכנסים למסלול שלא מוכר להם.

אולי הוא עם צמיגי כביש?
צמיגי כביש זה באמת לא אידיאלי אבל מזה אני פחות חושש.
כשכתבתי "ג'ימני סטנדרטי", התכווננתי בדיוק לרכב כמו שבא ממכשירי תנועה. רוב הג'ימנים, במיוחד אלה מהמודל האחרון של 2015 ומעלה, מתגלגלים עדיין על צמיגי הברידג'סטון HT המקוריים וכל עוד שם המשחק הוא טיולים ולא כולל בוץ או זחילת סלעים של ממש, אלה צמיגים שמסתדרים היטב במגוון תרחישים. נכון שעל צמיגי שטח מורגשת קפיצת מדרגה של ממש ביכולות, אבל עדיין, ג'ימנים סטנדרטיים בידיהם של נהגים סבירים שנוסעים איתי לטיולים, עלו אצלי את מעלה אברהם די בקלות.

אני מכיר יותר מאדם אחד, שהיה נמנע ממדרגה כזו בטיול שלו.
הפסד שלו. לא כי המדרגה היא כזאת אטרקציה, אלא כי המסלול פשוט יפה. במסלול הזה המעלה הוא סוג של בונוס, תבלין האקשן שהכרחי לדעתי בכל טיול ומהווה עניין גם לאלה שלא נוהגים - הם יוצאים להסתכל ולצלם. במקרה הזה זה גם מעבר הכרחי - אין לו מעקף. מוכרחים לעלות אותו כדי להמשיך.

סעו בלי חשש ותהנו.

Zivcar
10-12-18, 22:30
סעו בלי חשש ותהנו.

תודה! בהחלט ניסע ואחזור לדווח לדורות הבאים.
נכון מי שכתב ששווה לשאול מה הניסיון ובמי מדובר לפני שעונים לגבי רמת קושי, אני תמיד משתדל להתנות את התשובה שלי (קל לבעל ניסיון וכו)
בכל מקרה תודה ששיתפתם מהכרות עם המקום. אכן מדובר בשיירה עם כמה שנות ניסיון בשטח (אם כי לא דו ספרתי כמו חלק מהמגיבים פה)
ורכבים מוגבהים נעולים (מלבד אחד, נביא רצועה).
בכל מקרה שמח ששאלתי ונענתי.

לגבי עמוד ענן, קרה לי גם ההפך, בין הדישון לג׳יש בצפון נתקלתי למעלה קצר אך מלא בהצלבות שלא הוזכר בכלל בעמוד ענן, והמסלול כולו הוגדר בכלל כ״קל״ בספר של יואב קווה, אז הייתי לא נעול ולא מוגבהה, האישה בכלל סרבה להשאר בקרבת האוטו כשניסיתי שוב ושוב לעלות. מאז אם יש ספק תמיד מעדיף לשאול, לא הכי סומך על נקודות בנות 5 שנים בעמוד ענן.

Zivcar
15-12-18, 22:28
אז כמו שהבטחתי ביצענו את המעלה הסופש וחזרתי לספר.
בוצע בעליה.
בתחתית המעלה פגשנו שיירת רייזרים שבדיוק ירדו וניסו לשכנע אותנו להסתובב בטענה שהמדרגה הגדולה של מעלה אברהם קשה מאוד וכדאי שנוותר.
בהיעדר מעקף ראוי וכוונה מראש לבצע המשכנו.
בעיני המעלה במצב קשה ממה שתואר כאן. גשמים ו/או רכבים שעברו שם פירקו את כל הבניות ולמעשה לא היו אבנים באף מדרגה.

בתחתית המעלה כמה מדרגות קטנות, נפתר עם מספר אבנים .
מדרגה בעיקול-קצת בניה ולרכבים קצרים קל, פג׳רו ארוך התקשה להסתובב על החלק הנמוך של המדרגה.
ואז המדרגה הגדולה, כשהגענו חשכו עינינו , בלי בנייה בתחתית היא נראת כמו קיר בגובה 2 מטר.
אחרי 10 דק עבודה של 6 גברים יכולנו להניח עליה 2 גלגלים קדמיים בלי לשפשף פגוש ומשם גז ולמעלה. ברגע שהגלגלים הקדמיים אוחזים מפתיע כמה אחיזה יש עליה, אף אחד לא פרפר בדרך למעלה. אחרי המדרגה הגדולה עוד כמה הצלבות קטנות, כנראה חריצים מגשמים שירדו לא מזמן, פתיר עם בחירת נתיב וקצת מומנט או נעילה.
הרכבים היו גימני ופגרו קינג.
באופן מפתיע, פג׳רו קינג נעול אחורה התקשה יותר מאשר גימני לא נעול, למרות שהנהג בפגרו מנוסה יותר, תוצאה של היכולת של הגימני לשחק יותר עם בחירת הנתיב בגלל כמה שהרכב צר.
בסופו של דבר 6 רכבים בראש המעלה ללא שריטה או שפשוף (ואפילו בלי מגע במיגונים).
בינוני+ מבחינתי ולו רק בגלל הבנייה שנדרשה בכדי להשלים את המעלה. מניח שמי שבא מייד אחרינו לא היה מגדיר את זה מעבר לקושי בינוני.
בהחלט רק רכבים עם הילוך כוח ומרווח גחון סביר. בעליה נעילה אחורית או לפחות בקרת משיכה , אחרת אפשר לשרוף שם המון זמן על בניה של החריצים והמדרגות.

adiavisar
10-03-21, 15:27
מקפיץ.
מישהו עשה לאחרונה?
האם הגיוני להתחיל את המסלול בחולות הצבעוניים בשבת בבוקר (לא מוקדם, סביבות 11) ולהגיע עד אחה"צ לשדה בוקר? צפויים אתגרים מיוחדים?
קץ' ראשון - רכב בודד, עם ילדים
קץ' שני - גרנד ויטרה מוגבהת.

erezgur
10-03-21, 16:15
מבחינת הזמנים אין בעיה.
האתגר הוא המדרגה במעלה אברהם. גרנד ויטרה מוגבה וממוגן אמור להתגבר עליה, לכל היותר - קצת בנייה ומע"צ.
אני מניח שיהיו לא מעט רכבים במסלול אז תוכל לקבל סיוע במקרה הפחות נעים.
אבל- כבר עברו כחודשיים מאז עברתי שם ואני יודע מה המצב הנוכחי.

נשלח מהנייד

Zivcar
10-03-21, 17:37
מבחינת הזמנים אין בעיה.
האתגר הוא המדרגה במעלה אברהם. גרנד ויטרה מוגבה וממוגן אמור להתגבר עליה, לכל היותר - קצת בנייה ומע"צ.
אני מניח שיהיו לא מעט רכבים במסלול אז תוכל לקבל סיוע במקרה הפחות נעים.
אבל- כבר עברו כחודשיים מאז עברתי שם ואני יודע מה המצב הנוכחי.

נשלח מהנייד

מסכים , בהחלט עביר לגרנט ויטרה. מקסימום בונים קצת.
אבל, זה לא מסלול לרכב בדד עם ילדים בעיני.
אפשר לשלם שם על טעות. אין מי שיכוון. אין מי שימשוך.
אין עוד חברים להרים עבודות מעצ מהירות.
לא הייתי מעיז, אולי ברכב גיבור משמעותית.

mnachmia
10-03-21, 19:42
מסכים , בהחלט עביר לגרנט ויטרה. מקסימום בונים קצת.
אבל, זה לא מסלול לרכב בדד עם ילדים בעיני.
אפשר לשלם שם על טעות. אין מי שיכוון. אין מי שימשוך.
אין עוד חברים להרים עבודות מעצ מהירות.
לא הייתי מעיז, אולי ברכב גיבור משמעותית.+1

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

matikrimerman
15-03-21, 11:11
אנחנו ירדנו את מעלה אברהם לפני שבוע וחצי. בעיניים הלא כל כך מנוסות שלי זה בהחלט לא מעלה "בקטנה", והייתי די חושש לעשות אותו בעלייה בלי מישהו מנוסה שמכיר את הנקודה.

לא סגור על איך להעלות וידאו לפה דרך הסלולרי, אבל אפשר להציץ בדף פייסבוק שלי ולראות תמונות וסרטונים אולי יעזור להתרשמות

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158433410368583&id=747628582

erezgur
15-03-21, 14:26
אז זוהי הזדמנות להזכיר את דירוג המעלות שלנו ולהשתתף בסקר (רק מהמחשב זה יעבוד) וגם להוסיף תמונות ולעדכן על המצב הנוכחי)
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/117004

נשלח מהנייד

adiavisar
17-03-21, 09:49
אז לעדכון,
למרות ההמלצות כאן, כן ניסיתי את המעלה ביום שבת האחרון.
המעלה לא במצב טוב, אך בהחלט עביר לגרנד ויטרה עם עבודות מע"צ. עם זאת, בגלל הימצאות ילדים באוטו החלטתי להיות זהיר (או פחדן...) ולחזל"ש מחשש נזקים ותקיעות.

erezgur
17-03-21, 11:40
כלומר הגעת מלמטה עד המדרגה ואז הסתובבת?
יש כמה מקומות לא פשוטים עד שמגיעים למדרגה, דווקא ליד המדרגה אני לא זוכר שיש אפשרות נוחה להסתובב. אתה בטוח שהגעת עד למדרגה עצמה?

נשלח מהנייד

adiavisar
17-03-21, 13:34
כלומר הגעת מלמטה עד המדרגה ואז הסתובבת?
יש כמה מקומות לא פשוטים עד שמגיעים למדרגה, דווקא ליד המדרגה אני לא זוכר שיש אפשרות נוחה להסתובב. אתה בטוח שהגעת עד למדרגה עצמה?

נשלח מהנייד

כמה מאות מטרים לפני- הגעתי למכשול רציני ראשון - ירדתי מהרכב והלכתי עד המדרגה.
עד מהדרגה עצמה היו 2-3 מקומות עם בורות עמוקים והצלבות שלדעתי לפחות בעלי פוטנציאל נזק גבוה יותר מהמדרגה הזאת.

-->