PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקטון - ריליי פנל מבוסס מסך מגע

ron2468
14-12-18, 05:57
היי ג'יפולוגים,

היה לי קצת משעמם בעבודה אז בניתי פנל ששולט על מערך של 8 ריליים דרך מסך מגע. הפרוייקט מבוסס RASPBERRY PI ומסך מגע תואם.

המערכת עדיין לא הותקנה בטנדר... יבוצע בעתיד הקרוב...

עוד פרטים והסברים כאן.

122204122201122202122203 (https://github.com/ronberenstein/TouchScreenRelayPanel)

zivo
14-12-18, 08:20
מרשים.
שתי שאלות -
1- למה בחרת בסוג מסך הזה? האם אתה מכיר Nextion?
2- למה ממסרים מכנים ולא eRelay? הם גם צורכים פחות זרם וגם עם אורך חיים טוב יותר?

erezgur
14-12-18, 09:41
בעקבות הקישור - הגעתי גם לפרוייקטים המרשימים (צפיתי בסרטונים) - מעניין!.

יהיה נחמד ואולי אפילו מועיל אם תוסיף גם כאן קצת מידע על הפרוייקט הנוכחי, בהחלט יש מה ללמוד.

ron2468
14-12-18, 22:14
מרשים.
שתי שאלות -
1- למה בחרת בסוג מסך הזה? האם אתה מכיר Nextion?
2- למה ממסרים מכנים ולא eRelay? הם גם צורכים פחות זרם וגם עם אורך חיים טוב יותר?

תודה!
לא מכיר NEXTION... מהצצה זריזה באמזון זה נראה מסך די דומה לזה שאני השתמשתי. יש לו איזה יתרון מהותי? (ה NEXTION גם קצת יותר יקר...)
לא מכיר מכיר eRelay. תוכל לצרף קישור?

בעקבות הקישור - הגעתי גם לפרוייקטים המרשימים (צפיתי בסרטונים) - מעניין!.

יהיה נחמד ואולי אפילו מועיל אם תוסיף גם כאן קצת מידע על הפרוייקט הנוכחי, בהחלט יש מה ללמוד.

הקייס נבנה במדפסת תלת מימד. קבצי ה CAD ו STL מופיעים כאן (https://github.com/ronberenstein/TouchScreenRelayPanel/tree/CAD-and-STL-files). כרגע מופיעים 4 כפתורים רלוונטים לרכב שלי. אפשר להוסיף עוד 4 נוספים בהתאם לצורך. הכפתור עצמו (במסך) הוא סה"כ שתי תמונות (מצב ON ומצב OFF). ניתן להחליף את התמונות למשהו אחר בקלות.

לצד המסך הוספתי DIP SWITCH לצורך שליטה ידנית במקרה של תקלה.

הקוד כתוב בשפת PYTHON בסביבת LINUX.

מצורף סכמת חיבורים (סליחה מראש, סכמות חשמל הן לא הצד החזק שלי :) )

איזה עוד פרטים הייתם רוצים לדעת?
122222

boaz avrahami
15-12-18, 02:24
אתה צופה שיהיה אמין בתנאי שטח כמו כפתור מכני ?
מעט חושש מהרגישות של הטכנולוגיה ומעוד צרכן חשמל סמוי שעלול לאוקן מצבר.

מכל מקום יצירתי. כל הכבוד!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
15-12-18, 08:57
אם האוטו לא טובע על בסיס שבועי .. איזה חוסר אמינות אתה צופה ?
אין שם חלקים נעים ( חוץ מהממסרים שאותם עדיף לעשות על בסיס מצב מוצק )

Sent from my iPhone using Tapatalk

zivo
15-12-18, 09:52
זה צריך להיות יותר אמין מכל פתרון מבוסס "מכניקה" (ממסר ו \ או מפסק).
שאני כותב eRelay אני מתכוון למוצרים מבוססי MOSFET .
https://www.ebay.com/itm/1-4-Channel-1-4-Route-MOSFET-Button-IRF520-IRF540-MOSFET-Switch-Module-/332147385855?var=&hash=item4d5586e5ff

בגדול, MOSFET הוא סוג של טרנזיסטור, כלומר יש P, ויש N, ולפעמים זה עוזר (כלומר הפיקוד הוא יחסית לאפס או יחסית לפלוס, עליה במתח מפעילה, או ירידה במתח מפעילה)
יצא לי כבר להשתמש ב MOSFET ישירות (ללא מעגל מהיצרן) אבל בד"כ אני מעדיף מעגלים כמו בקישור (עם טרמינלים לחיבור).
יש הרבה מעגלים, שמגיעים עם צימוד אופטי, כלומר אין חיבור חשמלי בין הפיקוד לעומס עצמו.
תקרא גם פה -
https://www.ebay.com/itm/12V-24V-36V-High-Voltage-Switch-Module-3V-5V-Low-Control-E-switch-Mosfet-Arduino-/322966058495?hash=item4b3246f5ff

נכון להיום, יש לי באוטו ארבעה כאלו, עובדים יפה מאד ( אחד עם קירור מוגדל, תחת זרמים חזקים).

למה Nextion ?
לא בטוח, חשבתי שאולי אתה עשית השוואה ולכן שאלתי :-)
אני פשוט מצאתי כמה קישורים שהמליצו עליו ( בעיקר בגלל הסביבת פתוח שלו, והיכולת להריץ קוד על המעבד של המסך), ובחרתי (אני מפעיל אותו מארדוינו).
אין הבדל גדול במחיר -
https://www.ebay.com/itm/Nextion-NX4832T035-3-5-Inch-480x320-HMI-TFT-LCD-Touch-Display-Module-Resistive/173550163152?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3A IT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

מאוד נח לי השימוש ביציאה סריאלית ( אצלי המסך רחוק מהארדוינו).

ron2468
16-12-18, 06:13
MOSFET אני מכיר. חשבתי שעדיף ריליי מכאני כי הוא יהיה יותר עמיד לקפיצות מתח (הנעה וכאלה...) לא בטוח שנכון...

בחיפוש אחר eRelay נתקלתי ב Solid State Relay (SSR) (https://www.amazon.com/SainSmart-8-Channel-Duemilanove-MEGA2560-MEGA1280-x/dp/B006J4G45G/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1544933562&sr=8-3&keywords=solid+state+relay), מכיר? לא יצא לי לעבוד עם כאלו. נראה מעניין...

zivo
16-12-18, 08:30
לא בטוח כמה אנשים מקפידים על הניסוח הנכון (למשל בזמן פרסום בכל האתרים הסינים), אבל זו כבר משפחה אחרת, בד"כ מבוססת טריאק, שמיועדת למיתוג של מתחים גבוהים, כולל AC.
גם פה, ברוב המוצרים המוגמרים (לא טריאק עצמו), הצימוד בין הפיקוד לעומס, הוא צימוד אופטי.
זה אביזר טוב למי שרוצה לעשות פיקוד למערכות 220V ביתיות.

elephant man
16-12-18, 09:45
למיטב ידיעתי, שימוש בממסרי SSR או ERELAY מחייב שימוש בפיוזים מהירים.
השילוב שעשה פות"ש - פיקוד אלקטרוני ממסך מגע וממסרים מכאניים, לדעתי, נכון יותר לשימוש אוטומוטיבי כזה.
מניסיון עם רכבים שיש להם FETים כממסרים מובנים במודולים השונים ברכב, כאשר אחד כזה תקול יש להחליף את כל המודול.

zivo
16-12-18, 11:04
למיטב ידיעתי, שימוש בממסרי SSR או ERELAY מחייב שימוש בפיוזים מהירים.
השילוב שעשה פות"ש - פיקוד אלקטרוני ממסך מגע וממסרים מכאניים, לדעתי, נכון יותר לשימוש אוטומוטיבי כזה.
מניסיון עם רכבים שיש להם FETים כממסרים מובנים במודולים השונים ברכב, כאשר אחד כזה תקול יש להחליף את כל המודול.

1- לא יודע מה זה פיוז מהיר? אבל החשש הזה נכון לכל רכיב אלקטרוני (ולא רק SSR). אני חושב שאני מבין את הפיזיקה הבסיסית, וסליקון (מוליך למחצה) תמיד נשרף יותר מהר מפיוז :-(
אם יש מעגל שמיועד לעמוד בעומס מסויים , נגיד 10A, ניתן לשים אלקטרוניקה שמיועדת נגיד ל 20A ופיוז ל 10A, ואז אם יעבור 10A (אבל יהיה פחות מ 20A) הפיוז ישרף. במקרה של קצר, פיוז לא יכול להגן על סיליקון.
בגלל זה, בהרבה מעגלים "מודרנים" (למשל רוב המעגלים שמיועדים לבקרה ושימוש בסוללות ליתיום), קיים מעגל, אלקטרוני, להגנה בפני קצר (ולא מסתמכים על פיוז רגיל).

2- זה נכון לכל רכיב, יש פה מעגל עם שמונה ממסרים, אם אחד מהם נשרף, או שאתה מתחיל להלחים ממסר בודד או שאתה מחליף את הלוח כולו. אבל שמעגל שלם, עולה פחות מ 10 ש"ח, לא חושבים.

zerez
16-12-18, 20:41
יש פיוזים slow blow ויש כאלה שהם fast blow.
לפיוזים מסוג slow blow לוקח יותר זמן להשרף, בדר"כ שמים נקודת בדיל על המוליך של הפיוז כדי שיספוג את החום ויעקב את השריפה של הפיוז, שימושי בעיקר לעומס כמו מנועים או שנאים שבהם יש זרם התנעה גבוה.

לגבי erelay, זה דבר מצויין אבל יש לו חסרונות.
הם לא מתאימים למקום עם מתח לא יציב או נפילות מתח, זה נכון בעיקר ל mosfet מסוג p.

הם מתאימים למקומות שצריך לנתק עומס, כמו מקרר או מנורות אבל לא לשימושים כמו ניתוקים במנוע.

ראיתי כמה סיניים כאלה לזרם גבוה, המוליכים על המעגל המודפס נראים לי דקים מידי, לא נראה לי שהם מתאימים לזרם גבוה. במקום זה הייתי משתמש בממסר לא סיני לזרם גבוה, ממסר 16 אמפר של אומרון לא עולה כל כך הרבה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

-->