PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור אנטנה למכשיר קשר - טויטה לנדקרוזר ארוך- 2008

יורם-דרומי
15-12-18, 18:10
שלום,

היכן הכי נוח והכי נכון להתקין אנטנה חיצונית למכשיר קשר (Maxtract)

היכן ניתן לעבור עם כבל הקואקס החוצה?

מישהו כבר התקין אנטנה ברכב כנ"ל?

תודה
יורם

נדב42
15-12-18, 18:38
מבחינת טווח, הכי נכון להתקין על הגג.
גם מבחינת כמות הקרינה שאתה משדר על יושבי הרכב.
יש כאלו שמתקינים על כנף קדמית כדי לצמצם פגיעות של ענפים, ובדרך משדרים על עצמם ...

השאלה איזה בסיס אתה רוצה לשים, כאשר יש 3 סוגים עיקריים:

א. בסיס פשוט שמצריך קידוח בפח הרכב להתקנה (ואז הכבל "רץ" בפנים)
ב. בסיס שמתלבש על קצה של פח קיים בלי לקדוח בו (נהוג בסיקסים וסופות)
ג. בסיס מגנטי - שים איפה שבא לך...

לא מכיר את הרכב הספציפי. הייתי הולך על בסיס מגנטי של מוטורולה. הקונקטור בכל מקרה קטן ועובר דרך גומיות הכבלים ואז לפי המקום שנכון לך למקם את האנטנה בגג אתה מעביר את הכבל דרך הגומייה שבקיר האש (אם אתה בוחר למקם קדימה) או עם הכבילה לדלת הבגאז׳ (אם אתה בוחר למקם אחורה)

יורם-דרומי
15-12-18, 19:27
מבחינת טווח, הכי נכון להתקין על הגג.
גם מבחינת כמות הקרינה שאתה משדר על יושבי הרכב.
יש כאלו שמתקינים על כנף קדמית כדי לצמצם פגיעות של ענפים, ובדרך משדרים על עצמם ...

השאלה איזה בסיס אתה רוצה לשים, כאשר יש 3 סוגים עיקריים:

א. בסיס פשוט שמצריך קידוח בפח הרכב להתקנה (ואז הכבל "רץ" בפנים)
ב. בסיס שמתלבש על קצה של פח קיים בלי לקדוח בו (נהוג בסיקסים וסופות)
ג. בסיס מגנטי - שים איפה שבא לך...

לא מכיר את הרכב הספציפי. הייתי הולך על בסיס מגנטי של מוטורולה. הקונקטור בכל מקרה קטן ועובר דרך גומיות הכבלים ואז לפי המקום שנכון לך למקם את האנטנה בגג אתה מעביר את הכבל דרך הגומייה שבקיר האש (אם אתה בוחר למקם קדימה) או עם הכבילה לדלת הבגאז׳ (אם אתה בוחר למקם אחורה)
היי נדב

ראשית תודה על ההסבר,

אני מכיר את התורה הזו.
הכיוון - תושבת מגנטית או קבועה על הגג - שישמש כרפלקטור טוב

השאלה שלי כאן - היכן להעביר את הכבל החוצה
האם מישהו כאן התנסה כבר בעבודה כזו?
תודה

zerez
15-12-18, 19:29
אצלי מיקמתי אנטנה קצרה, עם בסיס שמתחבר לקצה הפח, על הדלת של תא המטען.
הכבל עובר דרך הדלת קדימה. אורך הכבל של האנטנה לא מספיק וצריך להאריך אותו, אני קניתי באיביי הארכה עם קונקטורים.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נדב42
15-12-18, 20:37
בטויוטה 75 העברנו את הכבל דרך הגומייה הקיימת בקיר האש ואז דרך הכנף והמרזב שמעל הדלת הקדמית לחלק הקדמי של הגג. (משחילים מבחוץ פנימה כמובן)

אם אין לך מגבלה בגג (גגון/ארגז וכדומה) אז חפש מהו הפתח שהכי זמין אצלך - חפש גומיות במשקופים השונים, לפעמים יש הכנות כאלו ברכב ...

itay
15-12-18, 20:56
יורם,

אם אין על הגג גגון ולא פסי אורך, תוריד את המכסים השחורים שנמצאים על אחד משני הפסים השחורים שרצים על הגגון מקדימה לאחורה. יש שם שני ברגי 12ממ. תוריד אותם, האום שלהם נמצא על תושבת שבתוך הגג. תפרק את תחילת הדיפון (עדיף מקדימה - הפירוק יותר נוח), התושבת תיפול לך החוצה ותעביר את הכבל דרך אחד מחורי הברגים. - שוב, בהנחה שאין לך גגון/פסי אורך.

איתי.

biranit50
16-12-18, 11:39
אצלי יש פסי אורך. חיברתי פרופיל זוית עם חור עגול בראשו לחלק האחורי של המסילה הפנימית בפס השמאלי ואליו חברתי את בסיס האנטנה. את הכבל העברתי מתחת לפינה השמאלית העליונה של גומיית הדלת האחורית ומשם מתחת לדיפוני הפלסטיק.
את מכשיר הקשר מתקנתי בתא שבין המושבים. לנוחיות הוספתי מיקרופון על מגן השמש וptt על בלם היד שמייתרים את המעד

steed
21-12-18, 00:14
לנד קרוזר קצר 2005 עם אנטנת גומי + בסיס מגנטי במרכז הגג. האנטנה הקודמת היתה קשיחה יותר ולכן גם רגישה יותר למעבר מתחת לעצים וכניסה לחניונים עם תקרה נמוכה...

הכבל עובר בין משקוף הדלת וגומי האיטום שלו. במקום המעבר אל תוך הרכב, הכבל מקופל בצורת האות N כך שהקיפול הראשון מחוץ לגומי ומי גשם לא יכולים לטפטף לאורך הכבל פנימה לתוך האוטו. הקיפול השני מוביל את הכבל מתחת לפלסטיק הפנימי אל הרצפה ומשם מתחת לשטיח עד שמגיע למכשיר. אין פתיחה של חורים כלשהם.

-->